Sayfa 301 Toplam 305 Sayfadan BirinciBirinci ... 201 251 291 299 300 301 302 303 ... SonuncuSonuncu
Toplam 7606 adet sonuctan sayfa basi 7,501 ile 7,525 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İzlediğiniz Sinema Filmleri Hakkındaki Yorumlarınız

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Alıntı Gökhan Uzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.imdb.com/title/tt0093342/

Abbas Kiyarüstemi'nin 1987 yapımı "Arkadaşımın evi nerede" filmini izledim. Gayet tatlı, temiz bir filmdi. Bir çocuğu eksen karaktere oturtarak bir çok değeri eleştiren bir film. İran sinemasını dünyaya tanıtan filmlerden biri olduğu söylenir aynı zamanda. Köker üçlemesinin de ilk filmidir. Tavsiye ederim.
    İzlemişsindir yüksek ihtimal ama Abbas Kiyarüstemi'nin Kirazın Tadı filmini de şiddetle öneririm. İzlediysen de diğer üyelere bir tavsiye olsun.
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Gökhan Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Faruk BERBER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzlemişsindir yüksek ihtimal ama Abbas Kiyarüstemi'nin Kirazın Tadı filmini de şiddetle öneririm. İzlediysen de diğer üyelere bir tavsiye olsun.
    Ergen iken izlemiştim hocam. Şimdi tekrar izleyeceğim, daha fazla tat alacağımdan eminim. Kiyarüstemi iyidir
    Ben Trabzonspor kaptanıyım . Başka bir kaptanın ardından sahaya cıkmam.
    (Dozer) Cemil Usta
    Trabzonspor amatör ruhtur... Trabzonlu değil Trabzonsporlu olabilecek topçular istiyorum..

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Nazim Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizi basligina noldu ?
    https://forum.bordomavi.net/showthre...rumlar/page362
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    İstanbul

Madem İran Sineması'ndan gidiyoruz, dün akşam TRT2'de, izlediğim her filmini çok beğendiğim Macid Macidi'nin "Serçelerin Şarkısı" filmi vardı. Şiir gibi aktı Kerim'in hikayesi. Kamyonette ünlü Azeri Şair Şehriyar'ın "Yalan Dünya" şarkısı da harikaydı.

Bu filmi ve televizyonlarımıza yeniden güneş gibi doğan TRT2'yi hararetle tavsiye ederim.
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Nereden
    Avrupa Diğer

İran filmi olan “the colour of paradise” orjinal ismiyle “reng-i hoda” filmini şiddetle tavsiye ederim. https://www.imdb.com/title/tt0191043/

Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

El Camino izledikten 10 dakika sonra süpürgeci reisin ölüm haberini görmek...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Joker

https://boxofficeturkiye.com/film/joker-2014338

Film hakkında bilgim yoktu. Robert de Niro'yu görünce memnun oldum. Her ortama olgunluk katan biri. Bu filmden sonraki Batman'lerin izleyiciyi memnun etme eşiği hayli yükseldi.

*

Kuşatma: Yedi Uyuyanlar

https://boxofficeturkiye.com/film/ku...yanlar-2014853

Az sayıda salonda gösterime girmesine rağmen fena seyredilmemiş. Açıkçası "Ankara Yazı" ve "Kafes" gibi iki örnekle kıyaslayacak olursam başarılı buldum. Çünkü daha amatör bir iş bekliyordum. Ahmet Şafak yıllar önce birkaç projede rol almıştı. Bu sefer daha büyük yükün altından kalkmış. Beklentiye girmeden ve Hollywood yapılarıyla kiyaslanmadan seyredilebilir.

*

S&M2

https://boxofficeturkiye.com/film/me...ny-s-m-2014882

Akustik ve senfonik denemelerden çok keyif almıyorum. SM1'den daha profesyonel bir çalışma olmuş. Atmosferi daha iyi yaşarız diye Rexx'i tercih etsem de sanırım yeni metalciler uysal koyuna dönmüş. Çıt çıkarmadan Metallica dinlediler.

Bonus: Sıkıysa Yakala

https://boxofficeturkiye.com/film/si...yakala-2003022

Gökhan Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

https://www.imdb.com/title/tt8291806/

Acı ve Zafer. Pedro Almodovar'ın bir filmi. Antonio Banderas mükemmel oynuyor. Filme gelirsek, parça parça güzel ama bütünlük noktasında sıkıntı yaşıyor.
    Ben Trabzonspor kaptanıyım . Başka bir kaptanın ardından sahaya cıkmam.
    (Dozer) Cemil Usta
    Trabzonspor amatör ruhtur... Trabzonlu değil Trabzonsporlu olabilecek topçular istiyorum..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum

Kaliteli bir bilim kurgu önerisi alabilir miyim ? İzleyip beğendiklerinizi yazabilirsiniz. Teşekkürler şimdiden.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kaliteli bir bilim kurgu önerisi alabilir miyim ? İzleyip beğendiklerinizi yazabilirsiniz. Teşekkürler şimdiden.
    Hoca, bilim-kurguya pek ilgim yok ama şu eski film gayet güzeldir. Mesleğimle de alakalı olduğu için bana güzel gelmiş olabilir ama izlemeni tavsiye ederim...

https://turkcealtyazi.org/mov/0118884/contact.html
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Sercan Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Joker çok kaliteli bir yapım olmuş. Fakat sonu bana göre çok kalitesiz bitirilmiş. Başrol çok kaliteli bir oyunculuk sergilese de Batman2'deki Joker'in altında kaldı. Sonunun bu kadar kötü bitirilme sebebi zengin düşmanı bir kahraman oluşturulmaması diye düşünüyorum. Karakter bazı yerlerde çok zayıf kaldı. Belki bu karakteri oluşturan Dc yazarı karakteri böyle kurgulamıştır ve yapımda buna sadık kalmıştır fazla detayını bilmiyorum ama Joker'in Kaos paradan daha değerlidir fikrini hiç yansıtmamışlar. Yinede benim puanım 8,5. Çok rahat gidilebilir bir film.
    Dozer Cemil sezonunda bize düşen başka takım kaptanlarının kupa kaldırmamasıdır.
    Dozer Cemil'e sevgilerle.

Nereden
    İstanbul

İzlediğini düşünüyorum ama Donnie Darko.
    Dozer Cemil sezonunda bize düşen başka takım kaptanlarının kupa kaldırmamasıdır.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Sercan Keleş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Joker çok kaliteli bir yapım olmuş. Fakat sonu bana göre çok kalitesiz bitirilmiş. Başrol çok kaliteli bir oyunculuk sergilese de Batman2'deki Joker'in altında kaldı. Sonunun bu kadar kötü bitirilme sebebi zengin düşmanı bir kahraman oluşturulmaması diye düşünüyorum. Karakter bazı yerlerde çok zayıf kaldı. Belki bu karakteri oluşturan Dc yazarı karakteri böyle kurgulamıştır ve yapımda buna sadık kalmıştır fazla detayını bilmiyorum ama Joker'in Kaos paradan daha değerlidir fikrini hiç yansıtmamışlar. Yinede benim puanım 8,5. Çok rahat gidilebilir bir film.
    Sercan bakış açını sorgulamak gibi olacak ama yanlış beklentiyle filmi izleyenlerden bu yorumlar çıkıyor...

Film bittiğinde, bende de aynı hayal kırıklığı vardı...

Çünkü beklenti, özellikle Dark Knight serisindeki 'kötü Joker' gibi olması gerektiği yönündeydi...

Fakat filmden sonra iyice düşününce, Joker filminin amacının zaten bildiğimiz Joker'in, Joker olana kadarki süreçte neler yaşadığını ve nasıl zararsız bir adamdan Joker'e dönüştüğünün hikayesini anlatmak olduğunu anlıyoruz...

Sonu kötü diyorsun ama tam da devam filminde neler olacağının habercisi oldu o son...

Yani Joker yeni başlıyor...
    Konu İlker Yazıcıoğlu tarafından (23.10.2019 Saat 13:13 ) değiştirilmiştir.
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Nereden
    İstanbul

Alıntı İlker Yazıcıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sercan bakış açını sorgulamak gibi olacak ama yanlış beklentiyle filmi izleyenlerden bu yorumlar çıkıyor...

Film bittiğinde, bende de aynı hayal kırıklığı vardı...

Çünkü beklenti, özellikle Dark Knight serisindeki 'kötü Joker' gibi olması gerektiği yönündeydi...

Fakat filmden sonra iyice düşününce, Joker filminin amacının zaten bildiğimiz Joker'in, Joker olana kadarki süreçte neler yaşadığını ve nasıl zararsız bir adamdan Joker'e dönüştüğünün hikayesini anlatmak olduğunu anlıyoruz...

Sonu kötü diyorsun ama tam da devam filminde neler olacağının habercisi oldu o son...

Yani Joker yeni başlıyor...
    Devam filmleri varsa dediğinizde haklısınız. Pek bilgim yoktu Joker hayranı olarak sadece gittim filme. Devam filmini bekleyeceğiz o halde. Eyvallah bilgi için.
    Konu İlker Yazıcıoğlu tarafından (23.10.2019 Saat 13:12 ) değiştirilmiştir.

CEMEFKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova

Gülmek isteyene bir doz İranlı Şener Şen...

The Lizard ( Kertenkele) İran filmi.

Herkesin gülme eşiği, mizah anlayışı farklı olabilir ki öyledir. Mesela ben İVEDİK serilerine hiç gülmedim hatta bana itici dahi gelir. Bu filmde dram-komedi tarzı bir film. Hapse düşen bir dolandırıcının hapiste çıkma hikayesi ne kadar bana komik geldiyse gittiği bir tren garında köylerine tayin olan imamı köy ahalisi beklerken karşılarına ilk olarak çıkan sarıklı kahramanı köylerine padişahlar gibi getirip baş köşeye koymaları da öyleydi...

Tabi ki filmin kahramanı da böyle birşey arıyordu kendini gizleyebilmek için...Gerisini izleyin derim. Cami cemaati ile "hoca" arasında diyaloglar beni bayağı güldürdü ki bunda filmin başrol oyuncusunun "doğu insanı şivesi-İran dili/aksanı" de önemli, tıpkı Şener Şen'in güneydoğuda çektiği filmlerde kullandığı dil gibi...

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu CEMEFKER tarafından (23.01.2020 Saat 09:45 ) değiştirilmiştir.
    ''Küçük insanlar kişileri, normal insanlar olayları, büyük insanlar fikirleri tartışır''Hyman G. Ricover

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Biyografi sevenler için tavsiye ederim:

I, Tonya

https://boxofficeturkiye.com/film/ben-tonya-2013924

Olimpik sporcu Tonya Harding'in hayatından bir kesit...

Forumda, futbolcuları gördüklerimizle eleştiriyoruz. Bu insanlar hangi koşullarda yetişti; eşi, çoluğu, çocuğuyla ne yaşıyor; yetenek yetiyor mu gibi sorulara da filmde cevap bulabiliriz.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (27.02.2020 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir.

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Son zamanlarda izledigim filmlere göz atalim...

Parasite

https://www.imdb.com/title/tt6751668/?ref_=fn_al_tt_1

Cok overrated bir film. 4 Oscar kazanacak bir yapi degil benim gözümde. Fakir bir ailenin etik ve toplumsal kurallarini cigneyerek zengin olma cabasini gösteriyor.
    Daha önce izledigim yine kore yapimi olan Forgotten cok daha hosuma gitmisti. Izlenilir ama kesinlikle. Filmi tamamen yermek olmaz. Filmin her türlü kategoriden birseyler sunmasi güzeldi. Yani bir sahnede gülüp bir kac dakika sonra heyecandan eliniz agziniza gidebilir.

8/10

-------------------------------------

Joker

https://www.imdb.com/title/tt7286456/?ref_=fn_al_tt_1

Ilk Joaquin Phoenix Joker'i oynayacak dediklerinde cok kizmistim baska bir oyuncu bulamadilar mi diye. Tabi bunun nedeni ölen Heath Ledger'in ölümsüzlestirdigi The Dark Knight serisinde ki olaganüstü oyunculugu idi.

Benden önce izleyen arkadasim filmin cok kötü oldugunu ve izlememi tavsiye etse de baskalarindan cok pozitif kritik geldikten sonra herhangi bir beklenti icerisine girmedem izlemeye basladim filmi.
    Joaquin'in oyunculugu muazzamdi. Film bittiginde adamin gülüsü kulaklarimda cinliyordu. "Gülerken aglamak" dedigimiz seyin tanimi iste bu adamin gülüsüdür.
    Tabi film bittiginde cok farkli Joker karakterleri vardi artik kafamda ve kisa bir arastirma yapmak istedim. Joker'in gercek hayatini anlatan maalesef hicbir bilgi yok.
    Ne DC Universe'de ne de dizi filmlerde belirli bir sablon yok. Ha kötü mü? Degil bence. Annesiyle yasayan, toplum tarafindan dislanan ve baba sevgisinden yoksun oldugu icin bir tarafi eksik olan gencin hayata tutunurken gittikce daha da derine nasil battigini anlatiyor film.

9/10

------------------------------------------

Bad Boys for Life

https://www.imdb.com/title/tt1502397/?ref_=nv_sr_srsg_0

Simdiye kadar devam filmlerinde cogu kez yasadigim hayal kirikliklarindan dolayi bayagi bi ertelemistim filme gitmeyi.
    Ama bu kadar eglenecegimi ve gülecegimi beklemiyordum. Bad Boys II'nin üzerine cikmadilar bana göre ama onunla esit olabildiler beklenti acisindan.
    Martin Lawrence'in filmde keske biraz daha aksiyon anlaminda sahneleri olsaydi dedim ama adam olmus 100 kg. Filmde oynadigina sükrettim.
    Filmlerde patlama veya slow-motion sahnelerini fazlaca gösteren Mchael Bay'den sonra Adil El Arbi ve Bilall Fallah'de bunu iyi yapmis.
    Diger iki bölümü izleyenler kesinlikle pisman olmayacaktir. Tavsiye ederim. 4. bölüm de cikacak eger bir aksilik olmazsa ama Martin oynar mi muamma.

7,5/10

-----------------------------------------

Terminator: Dark Fate

https://www.imdb.com/title/tt6450804/?ref_=nv_sr_srsg_0

Aslinda bu film hakkinda yazmayacaktim zira 20 dakikasi cok agir ve sIkIcI gecti. Almanlarin dublaj isini cok iyi yapiyorlar ve orjinal dilde izlememe gerek kalmiyor.
    Lakin Linda Hamilton'u dublajlayan arkadasi cok mu aradilar merak ettim. Bildigin erkek sesi. Orjinal dile cevirsem dahi filmi kurtarmaya yetmedi.
    Yeten tek sey artik Terminatör filmlerinin devaminin gelmemesidir. Ne efektler filmi kurtarabildi ne de tekrardan Arnie'nin yine filmde olmasi. Abi bir film beni yoruyorsa ve eglenemiyorsam (aksiyon filmi oldugu icin) o filmi devam ettirmenin anlami kalmiyor. Lütfen artik cekmeyin, ayip oluyor!

-/10

---------------------

Rambo: Last Blood

https://www.imdb.com/title/tt1206885/?ref_=nv_sr_srsg_0

E last olsun artik lütfen. John Rambo ile bitirmeleri gerekirdi ama devam filmlerinin girla dolu oldugu yerde illa Rambo da gelmesi lazimdi tabi.
    Film kötü degildi ve Terminator gibi hayal kirikligi yaratmadi ama Sylvester Stallone da artik 36 yasinda degil. Efsane oyuncu Clint Eastwood gibi sakin ve dram agirlikli filmlerde cekebilir buna hic itirazim olmaz. Jacki Chan bile artik yasi geregi deli dolu isler yapmiyor ve Sylvester'de yeni bir proje ile karsimiza cikabilir.

5/10

---------------------------------

Crawl

https://www.imdb.com/title/tt8364368/?ref_=nv_sr_srsg_0

Alligator (1980), Jaws (1975) ve Octalus (1998) filmlerinden beri bu tip korku filmlerini cok sevmisimdir. Lake Placid ile devam eden devasa timsah korku filmlerinden sonra Crawl tam da zevkime göre bol gerilimli bir film oldu. Kullanilan bilgisayar teknolojisi o kadar gercekci gösteriyor ki timsahlari. Filmde ki ana karakter kendisine ulasamayan babasini bulmaya calsirken cikan firtina sele yol actigi icin insan avina cikan timsahlarla basa cikmasini konu aliyor.

7/10
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. Şampiyonluk

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

1917'yi izledim önceki akşam.

Filmin tamamı tek plan gibi çekilmiş. Bu tabi teknik anlamda birçok zorluk barındırıyordur ama filmi ve hikaye akışını bazı açılardan takip etmeyi kolaylaştırıyor, bazı açılardan da zorlaştırıyor. Cesur bir deneme olduğu kesin. Ben 8.2/10 verdim filme. Tecrübe etmeye değer.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

wotopetsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Abi, izledin mi bilmiyorum; ama bilim kurgu görünce dayanamadım yazayım dedim
    Ex Machina
    Prometheus
    Predestination

Üçü de çok hoşuma gitmişti

Nereden
    İstanbul

Cumartesi gecesi TRT2'de "Bir Zamanlar Anadolu'da"yı tekrar izledim. Kesinlikle ve kesinlikle Türk Sinema Tarihi'nin en iyi filmi.
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum

Phone Booth

https://www.imdb.com/title/tt0183649/

80 dakikalık filmin 70 dakikası falan bir telefon kulübesinde geçiyor. Sıkılmadan izledim.

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Phone Booth

https://www.imdb.com/title/tt0183649/

80 dakikalık filmin 70 dakikası falan bir telefon kulübesinde geçiyor. Sıkılmadan izledim.
    Hocam telefon kulübesinde bile çalım atabildiğiniz söyleniyor doğru mu?
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum

Alıntı Manu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam telefon kulübesinde bile çalım atabildiğiniz söyleniyor doğru mu?
    Kim söylemişse beni çok yakından tanıyormuş

TS_2011_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Contagion

2011 yilinda cekilmis olan filim bugün yasadigimiz virüs ile alakali ne varsa birebir yansitan bir filim.

Genelde olay olur ve sonrasinda filim cekilir, ama bu sefer tersi !!!!!

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

High Fidelity

https://m.imdb.com/title/tt0146882/

1) Kısa süre görünse de Catherine Zeta-Jones oynuyor.

2) Jack Black var.

3) Plaklar, müzikler harika...

Ray LaMontagne'den Nirvana'ya müthiş bir muhabbet var.

4) John Cusack'in gel gitleri, duygu karmaşası... Hele Penny ile yeniden buluştukları sahnedeki kendiyle yüzleşmesi çok iyiydi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)