Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 38 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Teknik Direktör olmak için ne yapmak gerek ? | Nasıl Teknik direktör olunur ?

Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yılmaz Vural, Fuat Çapa, Ersun Yanal profesyonel futbolcu değillerdi. Bunun TFF tarafından düzenlenen kursları var. O kurslar bitince teknik direktörlük yapma hakkı kazanılıyor ama nasıl iş bulunacağını bilemem.
    Stand-upçı başkan istemiyoruz!

irfanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bana degil de Aykut Kocaman`a sorarsan;Baska meslek sec der eminim.

Onur Şeref - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Emre ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de bana göre bu iş futbol oynamayan biri için çok zor.O kadar profesyonel futbolcu var ve hemen hemen hepsi teknik direktör adayı.

Benim asıl merak ettiğim konu ise hakem nasıl olunabileceğidir.Yani nasıl hakem olabiliriz ? Varsa bilen birileri açıklarsa sevinirim
    Ben Basketbol Federasyonunda hakemim ama tahminen futbolda bizim şeçildiğimiz gibi oluyordur ki sanırımda öyle.

Ben bizim şeçilimimizi anlatayım ordan da sen futbola göre uyarlarsın.

İlk önce Türkiye Basketbol Hakemleri Derneği bir duyuru yayınlıyor hakem alınacağını bildiriyor. Başvuruyu yaptıktan sonra mülakata giriyorsun. Mülakatı geçersen hemen arkasından 1 hafta süren ve EuroLeague, TBL hakemlerinin ders verdiği seminerlerin akabinde yazılı sınava giriyorsun. Orda da başarılı olunması durumunda saha çalışması ve son olarak fiziki sınava tutuluyorsunuz. Bunların hepsini geçtikten sonra isimler MHK'ye veriliyor ve artık lisanslı bir hakem oluyorsunuz. Maç almaya en alt klasmandan başlanıyor. Yani bir anda genç takım maçlarını, yıldız takım maçlarını, 3.lig maçlarını yönetmeniz zor. İlkokul, minikler, küçüklerden başlayarak zamanla yükseliyorsunuz.

Uzun, meşakatli, masraflı bir iş ama sonunda inan değiyor.
    Konu Onur Şeref tarafından (14.01.2011 Saat 01:33 ) değiştirilmiştir.
    uff msglsn glba .s.s.s

seyyah61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Futbolcu olmak kural degil, sadece avantaji var. Futboldan gelmeyen birisinin daha fazla kurs ve seminer görmesi gerek diye biliyorum.
    "Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon"
    "Bütün kış işedikleri denizlere/Yazın yüzmeye gidenlere yuh...
    Sana da yuh, bana da yuh..."

[KAPLAN] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Teknik direktörlük nedir, nasıl iyi yapılırdan ziyade sadece nasıl olunurla ilgileniyorsan Hami ile konuşmanı tavsiye ederim. Adam bu konuda bence bir numara.
    .
    . Futbol yetenekli aptalların oyunu olmamalı.
    .

karahanbakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Futboldan gelen birisinin eğer iyi hocalarla çalışmışsa onlardan öğrendikleri bir artısı olur. Birazcıkta futbolcu paikolojisini anlayabilir. Onun dışında öncelikle zeki olmalı, hırslı olmalı, insanları kontrol etme ve yönlendirme becerisi olmalı, konuşurken ortaya değil de direk kafaya konuşabilmeli. Aslında bir bakıma doğuştan donanımlı olmalı.
    Hangi maç olduğunu unuttum. Hami orta sahada kötü oynuyor diye Akakpo'yu çıkardı. Bunun yerine Duoglas'ı çıkarıp Akakpo'yu stopere çekmeliydi. Yani bunu görebilecek, düşünebilecek kapasitede olmalı bir teknik adamın.
    Mourinho örneğini de verecek olursak futbolcu değil ama üst düzey zeka ve analiz yeteneğiyle geldiği yer ortada.

Sent from my iPhone using Tapatalk

karahanbakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı Alihan Ertürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakemlik olmaz yahu çok küfür yiyor onlar..

*
    'Teknik Direktör' rütbesini bir alalım da, kulüp bulurum o kolay bence..
    Bu mesleği yapabilmek için üniversitede hangi bölümü felan okumak gerektiğini merak ettim Çünkü hiçbir yerde bu mesleğin detayları konuşulmuyor ve ben teknik direktör olmak istiyorum diyen birini de görmedim yakın çevremde..Cevaplarınız-yardımlarınız için teşekkürler..
    Üniversitelerde BESYO'larda antrenörlük dalını seçip o yönde eğitim alabiliyorsun. Ancak teknik drektörlül bizde daha çok alaylı(futbolculuktan gelme) yürüdüğü için bu dediğini görmemen çok normal

Sent from my iPhone using Tapatalk

Berke6198 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonsporda akrabanın bulunması gayet yeterlidir.

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Türkiyede nasil oldugunu bilmiyorumda, prof. futbol veya beden egitimi okumadan avrupada ortalama 17 yil meslek ve seminerlere katilmalisin uefa pro licence a ulasabilmek icin

beden egitimi okumus olarak yada 3.-veya 4. ligde 1 yillikta olsa 50 tl ayda olsada yarim prof. bir kontrata imza atmak bu yolu 5 yila indiriyor

tam prof. kontrata imza atmis olarak bi 10 aylik seminer yeterli

avusturyada td yolu
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

çok merak ettiğim bir şey var biri cevaplarsa sevinirim. küçükken kulübe gittim ama lisans çıkarmadan bıraktım yani teknik olarak oynamış sayılmam. amatör dahil hiçbir lisanslı futbolculuk kariyeri olmayan biri teknik direktör olabilir mi ? ben sıfırdan amatörden başlamak istiyorum bu işin yolu yordamı nedir biri anlatırsa çok sevinirim

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı arcadia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok merak ettiğim bir şey var biri cevaplarsa sevinirim. küçükken kulübe gittim ama lisans çıkarmadan bıraktım yani teknik olarak oynamış sayılmam. amatör dahil hiçbir lisanslı futbolculuk kariyeri olmayan biri teknik direktör olabilir mi ? ben sıfırdan amatörden başlamak istiyorum bu işin yolu yordamı nedir biri anlatırsa çok sevinirim
    TFF'den grassroot alman gerekiyor.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Teşekkür grassroot c almak için önce gönüllü liderlik kursunu almak gerekiyor ya da amatör futbolcu olarak tescil edilmiş olarak gerekiyor. Bende bu olmadığı için o kursu da almak zorundayım. Neyse bursada vardır umarım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)