Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TSL 2010-2011 İlk Yarı Değerlendirmelerimiz, İkinci Yarı ve Sezon Sonu Öngörülerimiz.

KUTADGU
    Ziyaretçi

Standart TSL 2010-2011 İlk Yarı Değerlendirmelerimiz, İkinci Yarı ve Sezon Sonu Öngörülerimiz.

TSL 2010-2011 İlk Yarı Değerlendirmelerimiz, İkinci Yarı ve Sezon Sonu Öngörülerimiz.

Şampiyonluk Mücadelesi

İlk yarı bitiminde yavaş yavaş şekillenen tablo değerlendirmem şampiyonluk yarışının 3 takım arasında geçeceğini gösteriyor. 5 puan farkla önde bitirilen ilk yarı bu şampiyonluk yarışında en iddialı takımın da Trabzonspor olduğunun altını çiziyor.

3 takımın ikinci yarı kendi aralarında oynayacağı maçları irdelersek en çok zorlanması muhtemel ekip Bursaspor. Zira Bursaspor hem FB ile hem de Trabzonspor ile rakip sahada karşılaşacak. Bunun yanında Kayserispor gibi zor bir deplasmana da çıkacaklar.

Fenerbahçe açısından ikinci yarıya bakıldığında fikstürde şampiyonluktaki rakipleriyle oynayacakları maçları göz önünde bulundurduğumuzda bir avantaj söz konusu. Hem Bursa ile hem de Trabzonspor ile kendi evlerinde oynayacaklar. Ancak Beşiktaş ve GS deplasmanları FB’yi oldukça hırpalayacak maçlar gibi gözükmekte. Bunun yanında lider Trabzonspor ile aralarında bulunan 9 (Dokuz) puanlık fark hem matematiksel ortamda hem de psikolojik ortamda FB’yi oldukça zorlayacak gibi gözükmekte. Hem devamlı kazanmaları hem de rakiplerinin puan kaybetmelerini bekleyecek olmaları FB için büyük problem.

Lider Trabzonspor ise devreye bu konuda en rahat giren takım. Rakipleri ile aralarında bıraktıkları ciddi fark en büyük avantajları. Bunun yanında diğer rakiplerine göre oturmuş ve büyük istikrar sağlamış kadrosu ve tartışmasız ligin en iyi teknik direktörü ile ortaya koydukları futbol anlayışı yarışta Trabzonspor’u bir adım öne taşıyor. Şampiyonluk yolundaki rakipleriyle olan fikstüre bakılacak olursa en dengeli takım Trabzonspor gibi gözüküyor. Zira Bursaspor ile kendi sahalarında, FB ile deplasmanda karşılaşacaklar. Bursaspor’un lig tarihinde henüz Avni Aker’de kazanmadığının da altını çizmekte fayda var. Trabzonspor’u zorlayacak deplasmanlar olarak GS ve BJK deplasmanları öne çıkıyor. Ancak Trabzonspor’un içerde de dışarıda da en başarılı takım olduğunun altını çizmekte fayda var.

Öngörüme göre Trabzonspor ikinci yarıda 10 galibiyeti bulduğu anda şampiyonluğunu ilan edecektir. İkinci yarı Şampiyonlar Ligi isteğiyle saldıracak ve sakatlarının da belli katılımıyla yol alacak olan FB, takımda ikinci yarı değişiklik ve eksiklikle yola çıkacak olan Bursaspor’un üstünde yer alacaktır.

Lig sonu için öngörüm; Şampiyon Trabzonspor, 2. Fenerbahçe, 3. Bursaspor

Not: Trabzonspor’un ileri uca ciddi anlamda katkı sağlayacak bir forvet transferi gerçekleştirmesi çok önemli. Fenerbahçe’nin orta alana Emre’nin yükünü hafifletecek kalitede transfer yapması Fenerbahçe için problemleri daha aza indirecektir. Bursaspor takımı söylentilerde olduğu gibi takım için önemli olan bazı oyuncuları transfer parası için gönderirse çok önemli silahlarını kaybedecek ve belki şu ana kadar yarışta kalmasını sağlayan çalışkan futbolunun bir alt dereceye düşmesine sebep olacaktır.

Avrupa Kupaları

Beşiktaş ve Kayseri bu alanda ciddi bir rekabete girecektir diye düşünüyorum. Hem üstündeki takımları aşağı çekmek hem de aşağıdaki takımların kendilerine yaklaşmamalarını sağlamak oldukça zor olacak. Kayseri’nin ikinci yarıda sakatlarının düzeldiğini varsayacak olsak bile nerdeyse bütün önemli rakiplerle deplasmanda karşılaşacak olmaları onlar için büyük problem. Beşiktaş ise ligin ikinci yarısına da transfer bombardımanı altında girecek. Yaptıkları pahalı ve şöhretli transferler ile büyük sükse yaratsalar da takım olma kimliğinin dışına çıkmaları Beşiktaş’ı ilk yarıda en çok rahatsız eden unsur olmuştu. İkinci yarıda buna benzer bir tablo bekliyorum kendi adıma. Ancak Kiev engeli aşılsa bile City engeline takılacaklarını ve bu aşamadan sonra tamamen lige konsantre olacaklarını varsayarak ligi 4. bitirme konusunda Beşiktaş’a daha fazla şans veriyorum.

Not: Yıldırım Demirören’in bu pahalı ve şöhretli transfer şımarıklığı devam ettiği ve takım futbol olarak bunun karşılığını vermediği düşünüldüğünde sezon sonunda BJK için ciddi ve büyük anlamda yönetim çatışması ve mali kriz olabileceğini öngörüyorum.

Orta Sıralar.

Ligdeki sıralamanın en çok değişeceği yer orta sıralar. GS, İBB, Karabük, Antalya, Gaziantep, Manisaspor ve son haftalardaki çıkışıyla Eskişehirspor’un sık sık bir aşağı bir yukarı gidip gelecekleri bölge. Küme düşme korkusundan şu an uzak ve şampiyonluk yarışından bayağı geri kalan bu takımlar ikinci yarı için ne kadar puan toplarlarsa o kadar para kazanacakları bilincinde oyuna devam edecekler. İlk beşli içinde yer almayacağını düşündüğüm bu takımlar arasında özellikle GS’nin yapacakları merak konusu. Yeni stadlarına seyirci çekebilmek ve başarısız geçen ilk yarıyı kamufle etmek için Hagi’nin önüne yüklü miktarlarda transfer bütçesi koyarlarsa sadece bu seneyi değil, gelecek seneyi de kaybetmeleri tehlikesiyle karşı karşıya kalacaklar. Umarım öyle olur (!)

Takdir edilecek iki takımı anmadan bu bölümü bitirmeyelim. Seyircisiz olmasına rağmen yaklaşık 6 yıldır aynı teknik direktör ile çalışan İBB ve ilk senesi olmasına rağmen Karabük tebriği hak edecek iki takım.

Küme Düşme Mücadelesi

İlk olarak bu mücadelede en geride olan takımları incelemekte fayda var.

Kasımpaşa: En iddialı düşme adayı. Ciddi puan farkı var. Rakiplerini yakalaması ve geçmesi muhtemel bütün maçları nerdeyse kaybettiler. Ancak her nedense ikinci yarı kümede kalacaklarını düşünüyorum

Bucaspor: Samet Aybaba belirli bir ivme kazandırdı gibi ama ligin en zayıf kadrosu Bucasporun kadrosu.

Konyaspor; Klasik bir Ziya Doğan takımı hüviyetindeler. Futbol adına olumlu tek bir tarafları yok. Konyaspor düşerse futbol adına adaletli olacaktır diye düşünüyorum.

Sivasspor, Gençlerbirliği, Ankaragücü; Alt takımlardan birisi kafayı uzatırsa bu takımlar içinde tehlike başlamış demektir. Düşme hattına en yakın takım olarak Sivasspor’u görüyorum.

Bence Lig Sonu;

Şampiyon, Trabzonspor
    Ş. Ligi’ne gidecek ikinci takım Fenerbahçe

UEFA pozisyonunda olacak takımlar Beşiktaş ve Bursaspor

Küme düşecek takımlar; Bucaspor, Konyaspor, Sivasspor olur diyorum.

Sizlerin ilk yarı değerlendirmeleriniz ve ikinci yarı için öngörüleriniz nelerdir?
    Özellikle Trabzonspor için yapılması gerekenler nelerdir?
    Diğer takımlardan nasıl hamleler bekliyorsunuz?

Buyurun.

ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

aynı başlıklar neden tekrar tekrar açılıyor ki?

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=25826

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Aynı değil daha genel perspektiften bakış..

Cihan gibi düşünüyorum bende hem zirve tarafı için ligin hem de dibi için..

Bursa bence de düşüş içerisine girecek. Heleki yeniden yapılanma dediği Ertuğrul Sağlam'ın bazı takımın önüne geçen isimleri göndermesi..

Bu ciddi açıdan bursanın 2 senedir yakaladığı ivmenin düşüş yaşaması demektir..

Her ne kadar katkı anlamında çok yüsek olmasa da Volkan Şen önemli bir parça dişlide.. Keza Sercan da öyle..

İyi yabancılar alabilirler yerlerine ama o dişlilerin yerine oturması kısa vadede çok zor..

Fener ise nispeten daha düzelecektir.. Ama kanımca puan farkı yine artacağı için ilk haftalarda o da havlu atacak..
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

KUTADGU
    Ziyaretçi

Aynı başlık değil bir kere.
    Aynı içerik değil aynı zamanda.

Öneri getirmeden önce, biraz içeriğe bakmaya ne dersiniz.

Bu başlıkta sadece Trabzonspor ile ilgili değerlendirme ve tahminlere yer verilmiyor.
    Rakiplerimizle karşılıklı avantajlarımız ve dezavantajlarımız konuşuluyor.
    Bunun yanında TSL'de bulunan diğer takımlarında çeşitli kategorilerde mücadelesi irdeleniyor.

Neresi aynı başlık şimdi bunun?

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Balıkesir

Aynı başlık arkadaşım işte

Çok düşünüp, uzun yazmak gerekli, o yüzden iş saatimde pek zaman ayıramayacağım gibi, ama en uygun zamanda bende görüşlerimi belirteceğim kısmetse...

Dursun Kaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

İlk yarı hakettiğimiz yerdeyiz. Söke söke hemde !

İkinci yarı deplasman maçlarının çok zor geçeceğini düşünmüyorum. Heleki İstanbul eziklerinin maçlarının. Çünkü onlar stres altında olacak biz değil. Biz gideriz rahat rahat çakar geliriz. Deplasmanlar bizim için çok daha rahat geçiyor çünkü.

Trabzon'da ki anadolu takımları ile yapacağımız maçlar şampiyonluğu belirler diye düşünüyorum.
    ~ Yüzümüzün yüreğimizle beraber gülümsediği an’ dır mutluluk. ~

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

İlk yarı çok mücadele eden bir Trabzonspor takımı izledik..diğer takımların bize nefesi yetmedi desek doğru söyleriz..puan kaybettiğmiz maçların hiç birinde bunu hak etmediğimiz gibi,kazandığımız maçları da hak ederek kazandık..
    2. yarı diğer takımlar ne kadar toparlanacak göreceğiz..eğer diğer takımlar güçlerini arttırırsa bu sadece bize değil yarıştığımız diğer takımlara da aynı oranda yansıyacaktır..puan kayıplarının aynı oranda kalacağını tahmin ediyorum..

Şu an puan olarak bize en yakın rakip olan Bursa ile içerde oynayacağız..kazanırsak büyük ihtimalle 7. kez şampiyon olacağız..

Bu takımın daha söyleyecek çok sözü var..hele 2. yarı bir gelsin..
    Herkese Merhaba

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Mesela Antep takımıyla en formda döneminde karşılaştık..hakeza Manisa ile de onlar için ya hep ya hiç maçına çıktık..
    Buca daha toparlanmış haliyle geldi bize..bundan daha iyi oynayamazlar..Antalya ve Kayseri ile de dirençli dönemlerinde karşılaştık..
    Karabük en moralli ve kuvvetli haliyle geldi bize..
    İBB takımı nispeten zayıftı..Sivas da öyle..

Üç istanbulun Gs'si hariç diğerleriyle formsuz dönemlerinde karşılaştık..gs bizim maçta iyi oynadı,2. yarıda ki maçta aynı mücadeleyi gösterebileceklerini zannetmiyorum..

Eskişehir sezonun belki de en iyi maçını bize karşı oynadı..
    Bursa'yı zorlanmadan geçtik..en şaşırdığım maçtır..

Biz de aman aman oynamadık..Şenol hocanın dediği gibi "mükemmel değiliz"..çok daha iyi olabiliriz..amacımız daha iyi oynamak olmalı..bu kadro çok daha iyisini oynayabilir..

Jaja'nın takıma montajı tam gerçekleşirse,Alanzinho ve Yattara form tutarsa,bilhassa iç sahada her gelen avucunu yalar..

2. yarının ilk 5 haftasını 4 galibiyetle geçmemiz demek,oldukça rahatlayacak hale gelmemiz demektir..

Bu takımı şampiyon yapacaksa futbolcusu,hocası kadar taraftarı da yapacaktır..zannetmeyin ki Olimpiyat stadına 60 bin kişi gitmek bu futbolcuları bir kat daha onurlandırmadı..morallerini ve şampiyonluğa olan inançlarını kat be kat arttırmadı..

Bundan sonra içerde dışarda,Trabzonspor maçlarını 1 koltuk bile boş yer bırakmayan taraftarı önünde oynamalıdır..şampiyonluk havasını tüm Türkiye'ye hissettirmeliyiz..
    Konu magicyattara tarafından (20.12.2010 Saat 10:07 ) değiştirilmiştir.
    Herkese Merhaba

mda61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben onu bunu bilmem arkadaş. Tek isteğim şu it sürüsünü susturalım. Bir yerden Engin'e, bir yerden Jaja'ya, bir yerden penaltılarımıza. Neymiş efendim TFF'nin yeni gözdesi Trabzonspor'muş. Bu lafları eden adamları duydukça, içimde vahşet ortaya çıkıyor, hepsini katledicem bir gün
    Öngörümde şu: 1.Trabzonspor. Gerisi yesin birbirini
    '' Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla acıklanabilecek milliyetçi bir davranıs degildir.Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen bir hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmisti. ''
    Kazım Koyuncu

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Benden yaşça büyük taraftarlarımız 95-96 kadrosunun zamanında daha iyi oynadığını ve biraz da çoğu maçta şansımızın yaver giderek buraya kadar geldiğimizi sölüyorlar
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki,padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.

Osman Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben Bursa'nın ilk yarıda çok puan topladığını düşünüyorum.2. yarıda bu çizgilerini devam ettirmeleri durumunda en ciddi rakibimiz Bursa'dır bence.
    Colmandante

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı Armağan Dere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benden yaşça büyük taraftarlarımız 95-96 kadrosunun zamanında daha iyi oynadığını ve biraz da çoğu maçta şansımızın yaver giderek buraya kadar geldiğimizi sölüyorlar
    95-96 kadrosu oyuncu kalitesi olarak daha iyi idi ve daha üretken bir kadroydu. Ama o kadronun da her maçta çok iyi oynadığı, her maçı çok rahat kazandığı gibi bir durum yoktu, olamaz da zaten. O günkü kadro ile bugünkünü karşılaştırmanın da bir anlamı olduğunu düşünmüyorum.

Şans konusuna pek katılamayacağım. Çoğu maçı şansımızla aldığımız yorumu neye dayanılarak yapılıyor bilmiyorum. Eğer ortada bir şans varsa o da rakiplerin kısmen daha kötü oluşudur ki o da bizim suçumuz değildir. MEsela 96'da da GS ve BJK lige havlu atmış, FB ile yarışmıştık.

Oyun kalitesi olarak o dönemin bence de gerisindeyiz ama dediğim gibi böyle bir karşılaştırma yapmanın anlamı yok. Bugünkü kadroya ve şartlara bakmak lazım. İlk yarıda çok iyi bir performans sergiledik. Çok iyi oynadığımız maçlar da oldu ama kötü oynadığımız maçlar da vardı. Oyun olarak daha üst seviyeye çıkabiliriz. Ama mücadelemiz iyi idi, kötü oynadığımız maçları da kazanmayı başardık. Bundaki en büyük etken şüphesiz ki az gol yemiş olmamızdır. Zira şampiyonluğun kilidini bu anahtar açıyor, az gol yemek !
    Bertrand Russell : "İstediğiniz bazı şeylere sahip olamamak, mutluluğun bir parçasıdır."

TAHSİN 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şampıyonluk konuşmak için erken ama geçen senede aynı şey oldu Bursa çok rahat maç kazanıyor rakıpler bursa ya karşı hiç iyi hazırlanmıyor.
    en ciddi rakıp futbol anlamında Fenerbahçe şans anlamında bursa spor küme düşmesini istediğim tek takım Sivasspor
    6 üstü 1 Aşk

Evli Mutlu Huzurlu T&B

TSkaplanTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Manİsa maÇini vermeseydİk daha İyİ olacakti ama olsun İyİ bİr baŞari İnŞ. Bu İstİkrari 2. Yarida gÖsterİr trabzonum

İdris Toksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

herkes şampiyon olacağımız hususunda hemfikir gibi görünüyor.fakat telaffuz edilmesi yasak bir kelime bizim için,en azından garantileyene kadar.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emrullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Manisa maçında kaybetmeseydik başka bir maçta kaybederdik. Manisa maçında kaybedilen puan yüzünden sonraki maçlara daha ciddi konsantre olduk unutulmasın. Her işte bir hayır vardır derler ya Manisa maçı Trabzonspor'un şampiyonluğu için hayırlı bir neticeyle sonuçlanmıştır bana göre. İyiki yenilmişiz, pişmanlık duymanın, ahlanıp vahlanmanın, keşke demenin hiç bir manası yok. İyiki yenilmişiz...
    TRABZON BİR SEVDA!

TRABZONSPOR BİR DESTANDIR!

Yunus Emre SEYHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İlk yarıda biraz daha dikkatli olsak 45-49 puan ile ligi bitirebilirdik. Ama tabii Manisa, Es-Es maçlarındaki kayıplar bize ders olup,galibiyetlere kamçılamış olabilir.
    Ligin 2. yarısında ister istemez puan kaybı eriyecek. Hemde nasıl eridiğini bile anlamayacağız. Toplarımız girmeyecek, penaltılarımız verilmeyecek,Futbolcularımız haksız yere atılıcak, rakipler hayatının maçını çıkaracak vs.
    Çünkü yayıncı kuruluşun ödediği para çok fazla. 2-3 hafta önceden şampiyon olmayı yedirmezler.

Burak,Engin,Giray,Egemen,Serkan,Selcuk,Onur.. saymaya kalktığımızda ligin en iyi yerli oyuncu kadrosuna sahibiz. Takımda şampiyonluk inancı görmek mümkün.

Allah yardımcımız olsun.
    Konu Yunus Emre SEYHAN tarafından (20.12.2010 Saat 14:00 ) değiştirilmiştir.

murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı metehan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    95-96 kadrosu oyuncu kalitesi olarak daha iyi idi ve daha üretken bir kadroydu. Ama o kadronun da her maçta çok iyi oynadığı, her maçı çok rahat kazandığı gibi bir durum yoktu, olamaz da zaten. O günkü kadro ile bugünkünü karşılaştırmanın da bir anlamı olduğunu düşünmüyorum.

Şans konusuna pek katılamayacağım. Çoğu maçı şansımızla aldığımız yorumu neye dayanılarak yapılıyor bilmiyorum. Eğer ortada bir şans varsa o da rakiplerin kısmen daha kötü oluşudur ki o da bizim suçumuz değildir. MEsela 96'da da GS ve BJK lige havlu atmış, FB ile yarışmıştık.

Oyun kalitesi olarak o dönemin bence de gerisindeyiz ama dediğim gibi böyle bir karşılaştırma yapmanın anlamı yok. Bugünkü kadroya ve şartlara bakmak lazım. İlk yarıda çok iyi bir performans sergiledik. Çok iyi oynadığımız maçlar da oldu ama kötü oynadığımız maçlar da vardı. Oyun olarak daha üst seviyeye çıkabiliriz. Ama mücadelemiz iyi idi, kötü oynadığımız maçları da kazanmayı başardık. Bundaki en büyük etken şüphesiz ki az gol yemiş olmamızdır. Zira şampiyonluğun kilidini bu anahtar açıyor, az gol yemek !

O kadro zaten 82 puan toplamisti sanirim. Bize bu sene 75 yetecek gibi. Yani suanda ikinci yari 40 puandan fazla kimse alamaz bence. Hatta biz dahil tahminim ikinci yari en cok puan alan takim 38 i gecemez.
    Kücük beyinlerin yönettigi büyük takimdir, Trabzonspor!

Nereden
    Trabzon

Sezon başında yüreğim 35-38 arası puan alırız diyordu mantığım ise 30-35 arası olur diyordu.Diğer rakiplerimizinde 30-35 arasında sıralanacağını düşünüyordum.Bjk taban puanın altında kaldı bursaspor beklediğimden daha çok puan topladı fb düşündüğüm durumda.gsninde yukarılarda olacağını düşünüyordum ama değişen birşey yok bu sefer onun yerinde başka bir sarı kırımızlı ekip oldu.

Bizi 30-38 arası puandan 42 puana çıkartan jaja ile son vuruş sıkıntımızı çözmek.Engin-burak ile takım savunmasını düzeltmek oldu.

İlk yarıda çok iyi oynadığımız birçok maç oldu en iyi performans olarak gaziantep deplasmanını diyebiliriz.O maçta pas kalitemiz çok iyidi dar alanda çok iyi paslaşmalar olmuştu.

Kötü mücadele ettiğimiz maç yoktu bazı maçlarda istediklerimizi yapamadık bunlar iç sahada oynadığımız maçların birçoğu diyebiliriz.

İlk yarı beklentilerin altında kalan Yattara beklentilerin üstüne çıkanda Buraktı.

İlk üç takımı karşılaştırırsam;

Yetenekli oyuncu sayısı en fazla olan-1-fb 2-TS 3-bursa
    Takım savunmasını en iyi yapan------1-TS 2-bursa 3-fb
    Deplasman için en ideal kadro yapısı--1-TS 2-bursa 3-fb
    İç saha için en ideal kadro yapısı-----1-fb 2-bursa 3-TS
    En istikrarlı takım--------------------1-TS 2-bursa 3-fb

OKANIZM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

1-Trabzonspor
    2-bursa
    3-fener
    4-beşiktaş
    5-galatasaray
    6-gaziantep
    7-kayseri
    9-karabük
    .
    .
    .
    .
    .16-konyaspor
    17-kasımpaşa
    18-buca
    √ OKAN™ 1987

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu hesapları yapmak hiç hoşuma gitmiyor. Geçen uzun yıllar neticesinde zaman zaman yaptık bu hesapları.
    Bu sene farklı hem de çok farklı olsun diyerek yapalım hesabımızı.

81 puan bizi şampiyon yapar. Yani 39 puan yetecek bize. Bu da 12 puan kaybetme lüksümüzün olduğu anlamına gelir.

İyi de bu takım kime kaybedecek ?

Şaka bir yana fikstür olarak aynı avantajlara sahip olduğumuz tek takım Fenerbahçe.

NTV'de üstün körü dinleyebildiğim Aykut Kocaman'ı Kadıköy'de yendiğimiz yada yenilmediğimiz zaman kimyasının çok değişeceği muhakkak. Bana kalırsa en büyük avantajımız, 3 büyük maçın üçünü de deplasmanda oynamamız. Ne yalan söyleyeyim Trabzon'da olsaydı bu maçlar işimiz gerçekten zordu.

Son 100 metreye girildiğinde, küme düşme korkusu yaşayacak takımlardan sadece Galatasaray ile karşılaşacak olmamız da ayrı bir avantaj. Belki Buca ama onlarda o zamana kadar belli ederler kendilerini.

28. Hafta Galatasaray - Trabzonspor
    29. Hafta Trabzonspor - Bursaspor
    30. Hafta Eskişehirspor - Trabzonspor
    31. Hafta Trabzonspor - Gaziantepspor
    32. Hafta Bucaspor - Trabzonspor
    33. Hafta Trabzonspor - İ.B.B
    34. Hafta Karabükspor - Trabzonspor
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi

SEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ilk yarı için söylenecek tek şey: iyi bir forvet ihtiyacı zirve yapmıştır. teofilo her ne kadar süper kupa ve liverpol maçıyla başlanan ve sonra beşiktaş maçına kadar devam eden süreçte bu açığı kapatsada, ahlaksız kaçışı ile bizi gene forvetsizliğe mahkum etmiştir. şampiyonluğun tek anahtarı var; oda iyi bir forvet..şampiyonluk treni kaçmasın istiyosak bedeli ne olursa olsun iyi bir forvet alınmalı...
    Hemşeri: Trabzonlu Olan Değil, TRABZONSPOR'lu Olandır.

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Fenerbahçe nin geleceği şuanda pamuk ipliğine bağlı. 2. hafta bizle yapacakları maçta galibiyetten başka çareleri olmadığı açık ortada. zaten bütün febe camiası o maçı kazanıp ileriye doğru olumlu bakmak istiyor. Aykut unda çok kırılgan ve stresli bir yapısı var. Açıkçası Febe takımı bizi yenmek zorunda %100 bunun gerçekleşmesi gerekiyor onlar adına. Ve bizi yenmek için yapacakları baskı ve trafatarın stresi caminanın stresi bizim ise 9 puan farkın verdiği ayrıca çoğu maçta türk liginin çok üstündeki futbol yapımız var. Trabzonspor u belkide bu sezon ciddi anlamda yenmek için uğraşacak ilk takım fenerbahçe. Ve açıkçası bizi yenmeye çalışmak büyük bir hata gibi geliyor bana Febe takımının bizi yenmeye çalışacağı maçta büyük bir hayal kırıklığına uğrayacağını düşünüyorum bu maçıda alırız. Bursa gereksiz yere ilk yarı çok puan topladı onlarda 2. yarı bukadar puan toplayamayacaklar bence. şöyle süşünüyorum da bize 78 puan yeter gibi geliyor. fakat düşünüyorum 80 in altına da düşmek için rakipten çok bizim bir çabamız olması lazım gibi. Futolcu yönetim gibi olumsuz faktörler ortaya çıkmassa 84 puana ılaşabiliriz bence. buda 1 ay önceden şampiyonluğumuzu ilan etmemiz anlamına gelir.

murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı Külünkoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu hesapları yapmak hiç hoşuma gitmiyor. Geçen uzun yıllar neticesinde zaman zaman yaptık bu hesapları.
    Bu sene farklı hem de çok farklı olsun diyerek yapalım hesabımızı.

81 puan bizi şampiyon yapar. Yani 39 puan yetecek bize. Bu da 12 puan kaybetme lüksümüzün olduğu anlamına gelir.

İyi de bu takım kime kaybedecek ?

Şaka bir yana fikstür olarak aynı avantajlara sahip olduğumuz tek takım Fenerbahçe.

NTV'de üstün körü dinleyebildiğim Aykut Kocaman'ı Kadıköy'de yendiğimiz yada yenilmediğimiz zaman kimyasının çok değişeceği muhakkak. Bana kalırsa en büyük avantajımız, 3 büyük maçın üçünü de deplasmanda oynamamız. Ne yalan söyleyeyim Trabzon'da olsaydı bu maçlar işimiz gerçekten zordu.

Son 100 metreye girildiğinde, küme düşme korkusu yaşayacak takımlardan sadece Galatasaray ile karşılaşacak olmamız da ayrı bir avantaj. Belki Buca ama onlarda o zamana kadar belli ederler kendilerini.

28. Hafta Galatasaray - Trabzonspor
    29. Hafta Trabzonspor - Bursaspor
    30. Hafta Eskişehirspor - Trabzonspor
    31. Hafta Trabzonspor - Gaziantepspor
    32. Hafta Bucaspor - Trabzonspor
    33. Hafta Trabzonspor - İ.B.B
    34. Hafta Karabükspor - Trabzonspor
    Metin abi 81 puan biraz yuksek oldu bence. 81 puan icin Bursa ikinci yari 44 fb ise 48 puan toplamali bjk ise 51 puan alsa dah 81 i bulamiyor. Tahminim en cok puan topliyan maximum 38 toplar buda Bursa icin 75 fb icin 71 yapar. 75 bence fazlasiyla yetecektir. Tabi 81 guzel olur orasi ayri
    Kücük beyinlerin yönettigi büyük takimdir, Trabzonspor!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Şenol Altunsoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bende Fenerbahçenin eğer bize saldırırsa ki öyle olacak bu maçın bizim adımıza çok kolay geçeceğini düşünüyorum bize saldıran her takımı yeneriz bu ligde.
    Aynı suda iki kere yıkanılmaz.

http://stopmatchfixing.com/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Şu anda listelenecek üye yok.