Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 96 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon'dan Bağımsız Trabzonspor

Deniz C. Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Standart Trabzon'dan Bağımsız Trabzonspor

Selamlar herkese öncelikle,

Bir noktaya dikkatinizi çekmek için bu yazıyı yazacağım.

Çıkış noktam Fatih Tekke tartışmaları, onun hakkında şöyle bir yazı yazmıştım:

Fatih Tekke

Tartışmaların çoğunu takip ettim. Her zamanki gibi "Hangimiz daha Trabzonsporlu" diye birbirimize düşmüşüz. Her tartışmada olduğu gibi bu tartışma da asla ölçülemeyecek Trabzon sevgimiz etrafında dönmüş.

Şimdi biz niye Trabzonsporluyuz ? Trabzon şehrinin, bizim şehrimizin takımı olduğu için değil mi ? Neticede biz Akçaabat Sebatspor, Sürmenespor, Ofspor vs. takımları rakip görmüyoruz, onlar da bizim takımımız çünkü.

Sevgimizin çıkış kaynağını hatırlattıktan sonra, Fatih Tekke Beşiktaş'a gitti diye Fatih Tekke'yi desteklemenin Beşiktaş'ı tutmak olduğunu söyleyen arkadaşlara sadece bir bilgi vermek istiyorum,

Şu an itibariyle, Trabzonspor'da futbol oynamış olan Trabzon doğumlu futbolcu sayısıyla Beşiktaş'takinin sayısı aynı; 1. O da Tayfun Cora ki sezon başından beri oynamadı.

Yani 7. haftada Beşiktaş'ı mı destekleyeceksiniz diye iğneleyenler var ya, 7. haftadaki maçta, siyah beyazlı forma giyen Trabzonlu sayısı, bordo mavili forma giyen Trabzonlu sayısından fazla olacak.

Ben bu işten rahatsız olan bir Sürmeneli olarak gördüm ki, Trabzon şehrinde bu işten rahatsız olan çok az Trabzonlu var. Gördüm ki Trabzonluluğu, Trabzonsporluluğu; öz evlatlarını dışlayıp, onlara küfredip, iki ay öncesine kadar Trabzon'un ismini bilmeyen Brezilyalıları desteklemek sanan var.

Yabancı futbolcu olmayacak mı ? Tabi ki olacak. Ancak öncelik bu değildir. Yani sen Trabzonspor'u önce bir Trabzonspor yaparsın, ondan sonra eklersin çıkarırsın.

Şurada "Trabzonsporluyum" diyen, süper ligde kaç futbolcu var Allah aşkına. Şurada İstanbul takımına gidip de hala "Trabzonsporluyum" diyebilecek kaç tane futbolcu var ? 2 mi 3 mü ? Biz de napıyoruz, bu adamları düşman belliyoruz. Ha bu adam Trabzonla İstanbul takımı arasında kalıp İstanbul takımını seçseydi, "Trabzonsporluyum" dediğinde ilk küfürü edecek adam bendim, emin olun.

Lakin olay bu değildir. İşin gerçeği o'dur ki, Kolombiyalıya alacağı yıllık paralarla birlikte 10 milyon euro veren yönetim, Trabzonlunun önüne boş mukaveleyi koyamamıştır. Rubin Kazan'ın Fatih'i bedavaya aldığını göz önünde bulundurun.

Hem Fatih'in hem Gökdeniz'in futbollarının en verimli çağında boş mukaveleye imza attığını da hatırlatırım sizlere.

Ben sadece şunu söylüyorum, Fatih'i bir birey olarak ele almıyorum burada ama eğer ki 7. hafta o adam yuhalanırsa utanacağım. Bir Trabzonspor taraftarı olarak değil, bir Trabzonlu olarak utanacağım. Çünkü artık Trabzonspor'a başarıyı getiren Trabzon ruhu gitmiş, onun yerine Trabzonspor'a kapitalist futbol anlayışı gelmiştir. Bu da finansal olarak İstanbul takımlarına kıyasla çok gerilerde olan Trabzonspor'a sadece ve sadece başarısızlık getirecektir.

Bakın, biz aynı yolun yolcularıyız. Yani benim burada amacım eleştirmek değil. Benim burada amacım kimseyi yermek değil. Ben sadece diyorum ki, özümüzden kopuyoruz, Trabzonsporu Trabzonspor yapan şey olan Trabzon'dan kopuyoruz; dikkat edin.

pekdemir21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

agzina, yuregine saglik hocam. dunki yazilanlarda tekkeyi yuhliyalim cumlesini gordugumde ben de utandim. boyle bi ayip olmasin aksine bizden olani alkislayalim..

worldmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Doğru bölümler de var ama genel olarak ana fikre katılmıyorum.

Ben Trabzon'u ömrü hayatımda bir kez dahi görmedim ama Trabzonspor'luyum.Bu sebepten Trabzon benim için normal bir şehirdir Türkiye'nin diğer şehirleri gibi.Hatta kişisel olarak şehir fanatizmi veya şehrinden dolayı övünme muhabbetlerini son derece saçma ve gereksiz bulduğum için şöyle diyorum...

Trabzonspor'u Trabzonspor yapan Trabzon şehri değildir....Trabzon şehrini Trabzon yapan Trabzonspor'dur...
    "Primum non nocere" (Önce zarar verme)!

Nereden
    Ankara

Alıntı worldmaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru bölümler de var ama genel olarak ana fikre katılmıyorum.

Ben Trabzon'u ömrü hayatımda bir kez dahi görmedim ama Trabzonspor'luyum.Bu sebepten Trabzon benim için normal bir şehirdir Türkiye'nin diğer şehirleri gibi.Hatta kişisel olarak şehir fanatizmi veya şehrinden dolayı övünme muhabbetlerini son derece saçma ve gereksiz bulduğum için şöyle diyorum...

Trabzonspor'u Trabzonspor yapan Trabzon şehri değildir....Trabzon şehrini Trabzon yapan Trabzonspor'dur...
    Trabzonspor'un bütün şampiyonluklarındaki kadrolarının neredeyse tamamının Trabzonlu olması bile başlı başına söylediklerini geçersiz kılar.

Kaldı ki burada Trabzonlu olduğu için gurur duymayan, övünmeyen tek bir insan yoktur.

Trabzonlu olmayıp takımı destekleyenlere herkesin sevgi saygısı sonsuzdur. Ancak kimse de senin düşündüğün gibi takımı şehirden yukarıda tutmaz, kusura bakma. Trabzon olmasaydı Trabzonspor olamazdı, ancak Trabzonspor'dan önce de bu şehrin takımları vardı.

worldmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Alıntı Deniz C. Demir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonspor'un bütün şampiyonluklarındaki kadrolarının neredeyse tamamının Trabzonlu olması bile başlı başına söylediklerini geçersiz kılar.

Kaldı ki burada Trabzonlu olduğu için gurur duymayan, övünmeyen tek bir insan yoktur.

Trabzonlu olmayıp takımı destekleyenlere herkesin sevgi saygısı sonsuzdur. Ancak kimse de senin düşündüğün gibi takımı şehirden yukarıda tutmaz, kusura bakma. Trabzon olmasaydı Trabzonspor olamazdı, ancak Trabzonspor'dan önce de bu şehrin takımları vardı.
    Ben zaten yazımda bu tip yaklaşımları saçma bulduğumu söyledim.Siz nasıl böyle bi cevap yazdınız anlayamadım.

İkincisi; futbol artık 1975 te veya 1980 de oynanmıyor.Futbolun içindeki tüm parametreler nerdeyse yerinden oynadı.Sen hala özevlat felsefesiyle şampiyon olabilceğimizi düşünüyorsun. Neredeyse 30 yıldır şampiyon olamayışımız da senin teorini geçersiz kılar...
    "Primum non nocere" (Önce zarar verme)!

Nereden
    Ankara

Alıntı ErtuGrul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Super ligde oynayan kac tane Trabzon'lu Trabzonspor'luyum der bilmem ama,Trabzon'lu olmayan ama Trabzonspor'luyum diyen milyonlarca insan var..elin Brezilya'lisi bu takim icin ter dokuyorsa, kusura bakmayin ama ben elin Brezilya'lisini, baska takimlarda oynayan Trabzon dogumlu Trabzonsporlulardan daha cok severim..bu takimin formasi icin kim ter dokuyorsa en buyuk Trabzonsporlu odur..
    Paralarını verme bakalım kaç tanesi yapıyor o söylediğin işi. Adamın özel bir takım sevgisi yok. Parasını veriyorsun oynuyor. Fener versin oraya da gider arkasına bile bakmadan. Aurelio en basit örneğidir. 50 bin dolar için Fener'e gitti.

Alanzinho'yu geçen sene hatırlıyorum. Hangi maç hiç hatırımda değil ama biz yeniliyoruz, adam oyuna girecek yanındakiyle kahkahalar atarak bekliyordu oyunun durmasını. Çok da önemli bir maçtı. Hatta burada bazı arkadaşlar çok sinirlenmişti.

Yattara başka bir örneği, Katar'a gitmek için bir yerlerini yırttı da Katar takımı vazgeçti.

Demek istediğim adam bu forma bordo-mavi diye ter dökmüyor. Burası para verdiği için yapıyor o işi. Türkiye'ye gelmeden önce Beşiktaş-Fenerbahçe-Galatasaray veya Trabzonspor onun için bir şey ifade etmiyor. En iyi teklifi kim yaptıysa oraya gidiyor.

Fatih'le Gökdeniz bu takıma boş mukaveleye imza attılar. Üstelik Fenerbahçe o dönem Trabzon'un vereceği paranın 3 katını önermişken. Bunu ligin diğer takımlarının önemli oyuncularına teklif edin, boş mukaveleye imza atmalarını önerin adamlar bir yerleriyle gülerler.

O yüzden aynıdır diyemezsiniz.

Sözleşmeli futbolcu var, evlat var.

Nereden
    Ankara

Alıntı worldmaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben zaten yazımda bu tip yaklaşımları saçma bulduğumu söyledim.Siz nasıl böyle bi cevap yazdınız anlayamadım.

İkincisi; futbol artık 1975 te veya 1980 de oynanmıyor.Futbolun içindeki tüm parametreler nerdeyse yerinden oynadı.Sen hala özevlat felsefesiyle şampiyon olabilceğimizi düşünüyorsun. Neredeyse 30 yıldır şampiyon olamayışımız da senin teorini geçersiz kılar...
    Sen saçma bulduğunu söyledin, ben de herkesin böyle düşündüğünü söyledim. Trabzonlu Trabzonspor taraftarlarının tamamı Trabzonlu olmalarıyla gurur duyarken senin bir Trabzonspor platformunda bunu saçma bulmanı, saçma bulduğumu belirttim bir nevi.

Tamam sen bana söyle o zaman. Futbol çok değişti. Senin 1 paran var, 3 İstanbul takımının da senin her 1 parana karşılık 10 parası var. Manevi değerleri yok edip tamamen maddi felsefeyle şampiyon olmayı nasıl planlıyorsun ?

Yani şimdi 4 takım da birer sol bek alacak. Senin sol bek almak için 1 milyon avron var, Beşiktaş'ın 8 milyon avrosu, Galatasaray'ın 12 milyon avrosu, Fenerbahçe'nin de 15 milyon avrosu var. Nasıl baş etmeyi planlıyorsun ? Hadi bir pozisyona tesadüfi çok iyi bir adam buldun Afrika'nın bir köyünden. Bütün kadroyu nasıl üstün kılacaksın ?

Kaldı ki şampiyonlularımızdan sonra benim söylediğim çizgi hiç doğru düzgün yakalanılmadı ki.

Onun dışında bakalım şampiyonluğa en çok yaklaştığımız 95-96 sezonunda da misal olarak kadronun yarısından fazlası Trabzonluydu.

Veya 2003-2004 sezonlarında, defansın çok sıkıntılı olmasına rağmen 2. olduk. Fatih ve Gökdeniz'in coştuğu sezonlardı onlar. Fatih ve Gökdeniz gönderilince o çizgimiz de bitti. Hem müthiş futbolcular, hem başka takımların verdiklerinin 5'te 1'ine oynadılar. Sen Trabzonsporlu olmayan bir Fatih veya Gökdeniz getiremediğin için bu çizgiyi yakalayamadın bir daha. Gelmiyor çünkü o adamlar. Fatih'le Gökdeniz 5 yerine 1'e oynuyor ama onlar oynamıyor. Bu yüzden önemlidir işte.

Ben demiyorum ki sadece Trabzonlulardan oluşan kadro kurulsun. Ben diyorum ki, şehirden tamamen soyutlanarak, ki şuan yapılan da budur; şampiyon olamazsın. Trabzonspor tarihinin başından beri ilk kez 2 sezon önce ilk 11'inde tek Trabzonlu olmadan sahaya çıktı mesela, Hüseyin'in cezalı olduğu bir maçtı. Şimdi de "ilk kez" sıfatından çıkıp "her seferinde"'ye büründü.

İçinde Trabzonspor sevgisi olmayan, "profesyonel" futbolcular bu takım için hiçbir zaman gereken fedakarlıkları yapmazlar.

pekdemir21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

aslinda hocamin kastetmek istedigi sey -trabzonlusuz trabzonspordan- cok -trabzonsporlusuz trabzonspor- memleketinin trabzon olmasi onun icin de o kadar onemli degil bence de. ben de trabzonlu degilim ve hic gormedim.

ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Teşekkürler ama bence tekke konusu kapanmalı artık.

~UniCef~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Katilmiyorum . . .

Bir TS-Taraftari olarak illahaki Trabzonlu olmam gerekmiyo, yani onun icin neden illahaki Trabzonlu ariyim TSde? Türk olsun yeter.

Önemli olan basari. 18 tane Trabzonluda olsa sonucta basari gelmiyo. Ve eger hak etmiyosalar neden oynasinlar ki? hak etseler zaten oynarlar.

Önemli olan TS, TS TRabzon sehri icin cok seyler yapti. Trabzonu Trabzon yapan TS , ama Trabzon TS icin neler yapti?

Bi bunu ögrenmek gerek.

~UniCef~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Paralarını verme bakalım kaç tanesi yapıyor o söylediğin işi. Adamın özel bir takım sevgisi yok. Parasını veriyorsun oynuyor. Fener versin oraya da gider arkasına bile bakmadan. Aurelio en basit örneğidir. 50 bin dolar için Fener'e gitti.

Alanzinho'yu geçen sene hatırlıyorum. Hangi maç hiç hatırımda değil ama biz yeniliyoruz, adam oyuna girecek yanındakiyle kahkahalar atarak bekliyordu oyunun durmasını. Çok da önemli bir maçtı. Hatta burada bazı arkadaşlar çok sinirlenmişti.

Yattara başka bir örneği, Katar'a gitmek için bir yerlerini yırttı da Katar takımı vazgeçti.

Demek istediğim adam bu forma bordo-mavi diye ter dökmüyor. Burası para verdiği için yapıyor o işi. Türkiye'ye gelmeden önce Beşiktaş-Fenerbahçe-Galatasaray veya Trabzonspor onun için bir şey ifade etmiyor. En iyi teklifi kim yaptıysa oraya gidiyor.

Fatih'le Gökdeniz bu takıma boş mukaveleye imza attılar. Üstelik Fenerbahçe o dönem Trabzon'un vereceği paranın 3 katını önermişken. Bunu ligin diğer takımlarının önemli oyuncularına teklif edin, boş mukaveleye imza atmalarını önerin adamlar bir yerleriyle gülerler.

O yüzden aynıdır diyemezsiniz.

Sözleşmeli futbolcu var, evlat var.

Ozaman Ünal Karaman yada Shota, hatta ve hatta Selcuk Inan,Egemen,Serkan bunlar en az o Fatih ve Gökdeniz gibi degleriler TS icin ve bana göre ayni sekilde seviyorlar Kulubü. Trabzonlu olmak TS icin Trabzonlu olmayandan daha faydali olmak degildir.

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ben sadece şunu söylüyorum, Fatih'i bir birey olarak ele almıyorum burada ama eğer ki 7. hafta o adam yuhalanırsa utanacağım. Bir Trabzonspor taraftarı olarak değil, bir Trabzonlu olarak utanacağım. Çünkü artık Trabzonspor'a başarıyı getiren Trabzon ruhu gitmiş, onun yerine Trabzonspor'a kapitalist futbol anlayışı gelmiştir. Bu da finansal olarak İstanbul takımlarına kıyasla çok gerilerde olan Trabzonspor'a sadece ve sadece başarısızlık getirecektir.
    Burda ne demek istediğini bir türlü anlayamadım..Fatih yuhalanırsa Trabzon ruhu nereye gidiyor..bana kalsa her şey normal karşılanırsa kapitalist ruh Trabzon'u işgal etmiş demektir..
    Herkese Merhaba

Nereden
    Ankara

Alıntı ~UniCef~ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozaman Ünal Karaman yada Shota, hatta ve hatta Selcuk Inan,Egemen,Serkan bunlar en az o Fatih ve Gökdeniz gibi degleriler TS icin ve bana göre ayni sekilde seviyorlar Kulubü. Trabzonlu olmak TS icin Trabzonlu olmayandan daha faydali olmak degildir.
    Ünal Karaman'ın fedakarlıkları ortada zaten. Şota ise Trabzonspor için 3-4 sezon oynadı o çok doğru bir örnek olmaz.

Selçuk, Egemen ve Serkan ne alaka onu anlamadım. Egemen Bursa plakası giyiyor 2 sezon önce geldi, Serkan Fener'den geldi 3 sezon önce, Selçuk'u da 2 yıl önce Ersun Yanal yanında getirdi. Trabzon'da büyümüş, yetişmiş ve yıllarca burada oynamış Fatih ve Gökdeniz'le karşılaştırılamaz bu adamlar.

Yukarıdaki yazından da hiçbir şey anlamadım bir şey diyemiyorum.

Alıntı magicyattara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda ne demek istediğini bir türlü anlayamadım..Fatih yuhalanırsa Trabzon ruhu nereye gidiyor..bana kalsa her şey normal karşılanırsa kapitalist ruh Trabzon'u işgal etmiş demektir..
    Fatih kim ne derse desin bizim takımdaki herkesden daha Trabzonsporlu. Eğer taraftar bunu görmezse ve Fatih'i Türkiye'ye dönme kararı (Beşiktaş'a gitme demiyorum) yuhalarsa o zaman bana göre bu adamın Trabzon sevgisini hiçe sayar ve takım anlayışını tamamen para için imza atanlardan ibaret tutar. Benim görüşüm bu yöndedir.

Beşiktaş'a gitme konusunu linkini verdiğim yazımda uzun uzadıya açıkladım zaten, o tartışmaya girmeyelim başlık Fatih Tekke başlığına dönmesin. İstersen özelden konuşabiliriz.

buroli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ünal Karaman'ın fedakarlıkları ortada zaten. Şota ise Trabzonspor için 3-4 sezon oynadı o çok doğru bir örnek olmaz.

Selçuk, Egemen ve Serkan ne alaka onu anlamadım. Egemen Bursa plakası giyiyor 2 sezon önce geldi, Serkan Fener'den geldi 3 sezon önce, Selçuk'u da 2 yıl önce Ersun Yanal yanında getirdi. Trabzon'da büyümüş, yetişmiş ve yıllarca burada oynamış Fatih ve Gökdeniz'le karşılaştırılamaz bu adamlar.

Yukarıdaki yazından da hiçbir şey anlamadım bir şey diyemiyorum.

Fatih kim ne derse desin bizim takımdaki herkesden daha Trabzonsporlu. Eğer taraftar bunu görmezse ve Fatih'i Türkiye'ye dönme kararı (Beşiktaş'a gitme demiyorum) yuhalarsa o zaman bana göre bu adamın Trabzon sevgisini hiçe sayar ve takım anlayışını tamamen para için imza atanlardan ibaret tutar. Benim görüşüm bu yöndedir.

Beşiktaş'a gitme konusunu linkini verdiğim yazımda uzun uzadıya açıkladım zaten, o tartışmaya girmeyelim başlık Fatih Tekke başlığına dönmesin. İstersen özelden konuşabiliriz.
    Senin için bir Trabzon'lu bir Ankara'lıdan daha mı çok Trabzonsporlu peki?

Serdar Ersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Neden bu kadar Trabzon - Trabzonspor olayına girdin anlamadım.

Takım iyi oynuyorsa kim oynarsa oynasın.

Senin özevladının hali ortada : Barış Memiş !

Egemen Serkan Selçuk bana göre tayfundan barışdan daha çok takımı için terinin son damlasına kadar oynayandır.

Son sözüm yöneticelere hani konu açma da 100 mesaj sınırı vardı ?
    Türkiye'de Futbol'un Tanrısı TRABZONSPOR...
    #20 COLMAN

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Hani hiçbir noktasına katılmıyorum denir ya!! Birkaç istisnai cümlecik hariç kıtmir katılmıyorum yazıya!

Mikro milliyetçiliğin, popülizmin dibinin görüldüğü bir yazı olmuş!!!

Not : Eğer bir hata olur da iznim 7. haftadaki maça denk gelirse, en çok yuhalayanların başında geleceğim.
    Not 2 : Stada siyah beyaz forma ile gelecek olan f.tekkesporlu zekâ fakirlerine de(evet bilerek aşağılıyorum) selam ediyorum. Gelebilirsem de, gelemezsem de!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Şu eskiden kalma boş mukavele hikâyelerine binaen de ekleme yapmak istedim...

Futbolda alt yapı önemlidir, çünkü kendi üretimin, maliyeti sıfır oyuncularındır hepsi.
    Lakin bu oyuncuların Trabzonlu olması gibi bir zorunluluk yoktur.
    Gökdeniz de giresunludur, Trabzonlu falan değil.
    Ali kemal rizelidir, Trabzonlu değil.
    Abdullah ercan bildiğin istanbulludur, ama 17 yaşında bizim alt yapıya kaltılmıştır!

Futbolda 70 lerden beri değişmeyen, güçlü alt yapısı olan bir adım öndedir, ama bu alt yapının mikro milliyetçi bir kafatasçı yapı ile bezenmesine ihtiyaç falan yoktur.

Sonucunda bu alt yapıdan çıkacak adamları da yolunacak kaz olarak görmenin de alemi yoktur!

Hakları neyse aldılar.

Gittikleri yerde daha mı çok kazanıyorlar?

Rusya gibi alenen türkiyenin 20-30 sene gerisinden gelen bir ülkede bırakın da biraz fazla kazansınlar.!
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafından (03.09.2010 Saat 10:20 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Şimdi beşiktaş forması giyse de Trabzonlu olması, o şahsı Trabzonspor forması giyenlerden daha mı değerli kılıyor?

Hadi canım sen de...

Ya bu işin ötesi berisi yok. Vaktiyle Ali Kemal Denizci de fener ve beşiktaş forması giymişti. Ancak kimse onun Trabzonsporluluğuna laf etmedi. Çünkü fenere zorla gitmişti. "Türkiye'de Trabzonspor'dan başka takımda oynamam" deyip de sonradan lafını yememişti.

Bir de 1095 günlük (3 sene) askerlik meselesi de var ki bunun doğruluğuna inanmak istemiyorum.
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Nereden
    İstanbul

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rusya gibi alenen türkiyenin 20-30 sene gerisinden gelen bir ülkede bırakın da biraz fazla kazansınlar.!
    Ne dersun? Valla bi yaşıma daha girdim Hemi de "alenen" gerimizde bir ülkeymiş. Zaten Rus kozmonotları da Şanlı Türk'ün yaptığı uzay üssünde kalıyor.
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Nereden
    İstanbul

Futbolcularda özevlat tartışması yeterince gündemi meşgul ediyordu şimdide taraftarın mı özevlat olup olmayanı tartışacaz?? Gereksiz yerlere girmeyin bu tartışmalar ne bize ne de klübe birşey kazandırmaz.

Fatih Tekke olayına gelince artık kapanması gerektiğini düşünüyorum.Ne alkışlanmalı ne de yuhalanmalı.

Tepkisiz kalınmalıdır,bazen tepkisizlik en büyük tepkidir.

(Kimseye şunu yapın bunu yapın demiyorum kendi düşüncem tepkisizlik isteyen katılır,isteyen katılmaz.)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Alıntı oflubektas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne dersun? Valla bi yaşıma daha girdim Hemi de "alenen" gerimizde bir ülkeymiş. Zaten Rus kozmonotları da Şanlı Türk'ün yaptığı uzay üssünde kalıyor.
    Askeri güç - halk refahı ve gelişmişlik düzeyi ile doğru orantılı olsa idi, ruslar stalini baştacı ederlerdi.

Rusların şu anda yaşadığı standartların "s" sinden haberi olmayan biri için iddialı yaklaşımlardan uzak durun derim.

Sonradan mahcup olmayın!!!

Rusya abramoviçlerden ibaret değil. 142 milyon adam yaşıyor burada!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Saçma bir muhabbet olduğundan daha saçma bir yerlere doğru yol alıyor hala..

Lig başlasa da başka yere yönelsek artık..

Malum bu mevzuda akl-i selim davranamicak kimse..
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)