Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Milli Takım'da 2. Adamın Adı Belli Oldu

Mustafa Önder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Standart Milli Takım'da 2. Adamın Adı Belli Oldu

Futbol Federasyonu'nun Milli Takımların başına ikinci adam olarak getirmeye karar verdiği isim belli oldu. Terim'in yerine getirilecek yabancı hocanın işini kolaylaştırmak ve altyapıyı teslim etmek için anlaşılan isim:

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlar'a Abdullah Avcı'yı ikinci adam olarak getirmeye karar verdi. TFF Başkanı Mahmut Özgener, Süper Lig ekibi İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u dört sezondur çalıştıran Abdullah Avcı için İstanbul BŞB Başkanı Göksel Gümüşdağ ile görüştü.

Gümüşdağ'ın ikna edilmesinin ardından genç teknik adamla masaya oturuldu ve Abdullah Avcı da teklife "Evet" dedi.

Özgener, Fatih Terim'in yerine göreve getirecekleri yabancı teknik adamın işini kolaylaştırmak ve altyapıyı teslim etmek için Avcı'yı tercih ettiklerini söyledi.

2005 yılında 17 Yaş Altı Türk Milli Takımı'nı Avrupa Şampiyonu ve dünya dördüncüsü yapan Avcı, geçtiğimiz günlerde "Milli Takım'da göreve hazırım" demişti.
    yaşamım buymuş meğer... sufle vermek ve unutulmak. madam! christian bir akşam balkonda sizinle konuşmuştu, hatırlar mısınız? tüm yaşamım bu... ben karanlık bir köşeye çekilmiş gizlenirken, başkaları şöhretin busesini topluyordu. ve son nefesimde şunu söylüyorum. "moliere bir dahiyse, christian da güzeldi..."Cyrano De Bergerac

Ali Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

yani teknik direktör yabancı olacak..
    ~ İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Müh ~
    ~Twitter ~

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İsabet olmuş.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

hic beklemezdim sasirdim cidden. basarilar dilerim abdullah avciya. cok dogru bir karar bence

Abdullah Avcı doğru bir tercih.Kendisine ve ekibine başarılar diliyorum.

peker61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Valla benim beğendiğim hocalardan bizde çalişmasını isterdim..s

Dursun Kaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Hayırlı olsun o zaman.
    ~ Yüzümüzün yüreğimizle beraber gülümsediği an’ dır mutluluk. ~

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mehmet Demirkol Abdullah Avcı ismini önermişti, şu ana kadarki duruşuyla haketti...

Osman Pervaneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

hayirli olsun, basarili olur insallah

Kazım Uzunboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

İnşallah 1. adam da Türk olur.
    Yaşamak Direnmektir!

Mira_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Abdullah Avcı'yı severim.
    Allah doğrudan şaşırtmasın.
    Sadece Şenol Güneş,bir tek Şenol Güneş

Emorfo_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yabancı Hoca Gelirse hem türk takımlarını izlicek ordan bi takım kadrosu olusturcak olusturdugu kadrodan bide mac kadrosu olusturacak . ama yerli hoca olursa en azından futbolcuları tanıyan bırı olur
    Kumral Bir Çocuk
    Şarkılarla Geçti Aranızdan

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Çizgisi, duruşu ve insanlığıyla bir çok güzelliği hak ediyor Abdullah Avcı. Kısıtlı kadrolarla güzel işler yapıyor ve genç oyunculara düşkünlüğüyle biliyoruz. Her daim taraftarı olmadığı için İ.B.B ile çok yukarılara çıkamayacağını söylüyordu. Ama ismi bir ara Gs ile anıldığında çıkıp kulübüyle 1 senelik yeni sözleşme yapacak kadar adamdır.

Bu kararı çok doğru buluyorum. Abdullah Avcı bir gün Trabzonspor'un başında görmek isteyeceğim bir adam.

Fatih Terim gibi insanların ardından böyle birisinin ikinci adam olarak görev alması bile hoş bir olaydır. Adam gibi adamı getirdiler benim gözümde.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

çok doğru bir karar olur gerçekleşirse

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Zamanında 17 yaş altı milli takımı şampiyon yapmıştı ve Ersun Yanal gönderildikten sonra Fatih Terim yerine Abdullah Avcı'nın getirilmesi gerekiyordu. Zamanında hakkını yediler şimdi güya teselli ediyorlar.
    "Arkasından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz. Köpekleri bilmem ama bu kurta Trabzonspor'un çok ihtiyacı var"

Hayirli ugurlu gelir insallah
    #9 FATIH SULTAN TEKKESPORLU
    Sürmene'li Prenhalar

Tolunay Abdioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Doğru karar bence.

Başarılar.

Nereden
    İzmir

Geçtiğimiz sezon Sivasspor maçından sonra söyledikleri ve akabinde Sivas'taki maçta Sivasspor'u yenmeleri benim için unutulmaz bir olaydı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Sivasspor maçını yorumlarken ilginç ifadeler kullandı! Bireysel hatalardan gelen gollerle maçı kaybettiklerini vurgulayan genç teknik adam, "Oyunu provoke eden oyuncu sayısına, herkesin dersini iyi çalışıp dikkat etmesi gerekir" dedi..

Oyunu iki etaplı değerlendirmek gerektiğine dikkat çeken Avcı, şunları söyledi:
    ''İlk yarının son 25 dakikasını iyi oynadık. Bireysel hatamızdan dolayı gol yedik. İkinci yarı çevirmek için oynadık. Yine bireysel hata nedeniyle maç 2-0 oldu. Sonraki bölümün pek açıklaması yok. Çünkü oyunda rakibin de istediği durum oldu. Bir maç kaybettik, Sivasspor'u kazandığı maçtan dolayı tebrik ediyorum.''

Abdullah Avcı, Türk futbolunda herkesin aynı gemi içinde olduğunu dile getirerek, ''Türkiye'de bir oyun oynuyoruz. Bu oyunda herkes birbirine bağlı. Oyunu provoke eden oyuncu sayısına, herkesin dersini iyi çalışıp dikkat etmesi gerekir. Oyun kafa kafaya giderken sevimli, kazanmak için her şeyi yapan ama öne geçtiği zaman da kamuoyuna farklı imaj vermenin doğru olmadığını düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Sözlerinin maçın hakemi ile ilgisi olmadığını kaydeden Avcı, ''Türk futbolunda doğru şeyler yapmak için adımlar atıyoruz. Dersine iyi çalışmak, Türkiye'deki oyuncu profillerini iyi tanımak gerekir. Kazanmak için her yol benim için mubah değildir. İçerde farklı konuşup, kamuoyunda farklı roller oynamanın doğru olmadığını düşünüyorum'' dedi.

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    Eduardo Galeano

Nereden
    İzmir

''SIKINTI PROVOKE EDEN OYUNCULAR''
    ''Futbola bakış açısı çok önemli. İşini doğru yapmak en başta gelmeli. Hakemler futbolda sıkıntı değildir. Sıkıntı oyunu provoke eden oyunculardır. Basın ve yönetici topluluğudur. Kimse dışarıda konuştuklarını toplumun önünde konuşmamaktadır. Mağlubiyetin dünyanın sonu olmadığını anlatmak zorundayız''

''YÖNETİCİ TOPLULUĞU SONUÇLARA GÖRE KARAR VERİYOR''
    ''Futbolda seyirci azalıyor. Bunun sebepleri ortada. Stadlar kötü, futbol kötü. 9 haftada 8 teknik adam gitti. Bazı takımlar 3. teknik adamla çalışıyor. Oysaki ligde daha 13. hafta oynandı. Yönetici topluluğu sonuçlara göre kararlar verdiğinden altyapı, sistem, devamlılık ve eğitim faktörleri çok fazla önem taşımıyor''

''HER BAŞARIMA TESADÜF DENDİ''
    ''Bugüne kadar acaba ne yapacak? diye beklenenlerdenim. Pozitif yapsam da negatif bakılıyor. Başarılarınız hep tesadüfe bağlanıyor ve öyle karşılanıyor. Dünya 4.’sü olduk tesadüf denildi. Lig A da şampiyon olduk yine öyle. Süper Lig’de ne yapacak beklentileri var şu anda. Yaptıklarımız ortada ama yine de tesadüflere bağlanacak. Yarın da başarılı olsak yine de öyle söylenecek. O yüzden piyasada 6 ayda bir takım değiştiren ve dolaşan teknik direktör olmak istemiyorum. Olmayacağımda. Türkiye’de hedeflerim var. Olmazsa da Avrupa’da çalışmayı düşünüyorum''

''DOLDUR BOŞALT OYNAYACAĞIMA KAYBETMEYİ TERCİH EDERİM''
    ''Benim ekibimle başında olduğum takımda sistem olur. Başarı olur. Her sistemi oynayabilen, kaybedince bile çok güzel oynayan, ayağa sağlam, göze hoş gelen bir takım oyunu olur. Doldur boşalt sistemi ile maç kazanmaktansa, kaybetmeyi tercih ederim. Futbolumuz da sonucumuz da iyi olmalıdır. Türkiye’de herkesin futbol bilgisi var ve herkes bir yorum yapabiliyor. Eğitim öncelikli olmazsa olmazlarımızdan. Futbol kötü ve seyircinin azalması da bundan kaynaklanıyor''

Abdullah Avcı Hayran sayfasından alıntıdır.

“Ben basit bir '
    Eduardo Galeano

Mehmet Zeki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Basarilar.
    1

izzet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin

Insallah birinci adam yabanci olur. Abdullah Hoca dogru tercih bence

Atakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çizgisi, duruşu ve insanlığıyla bir çok güzelliği hak ediyor Abdullah Avcı. Kısıtlı kadrolarla güzel işler yapıyor ve genç oyunculara düşkünlüğüyle biliyoruz. Her daim taraftarı olmadığı için İ.B.B ile çok yukarılara çıkamayacağını söylüyordu. Ama ismi bir ara Gs ile anıldığında çıkıp kulübüyle 1 senelik yeni sözleşme yapacak kadar adamdır.

Bu kararı çok doğru buluyorum. Abdullah Avcı bir gün Trabzonspor'un başında görmek isteyeceğim bir adam.

Fatih Terim gibi insanların ardından böyle birisinin ikinci adam olarak görev alması bile hoş bir olaydır. Adam gibi adamı getirdiler benim gözümde.
    İlhan Abi iyi özetlemişsin.

Çok doğru bir karar.
    Més Que Un Club

Haber Editörü Abdülkadir Kılıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Abdullah Avcı'ya başarılar. Federasyon doğru bir karar vermiş.

Orhan Aydın
    Ziyaretçi

sıra sportif direktörde

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)