Sonuç: Sizce oynanılan futbol mu önemli yoksa alınan üç puan mı?

Katılımcı sayısı
296. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Futbol önemli...

48 16.22%
  • Sonuç önemli...

248 83.78%
Sayfa 1 Toplam 14 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 333 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Galibiyet Güzel Şey Ama Ya Futbol? (Ankete sen de katıl)

[KAPLAN] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Exclamation Galibiyet Güzel Şey Ama Ya Futbol? (Ankete sen de katıl)

Öncelikle bu konunun Yattara'nın transferiyle pek ilgisi olmadığını bilmenizi isterim. Fakat 5 maçta izlediğimiz bu Trabzonspor size gerçekten umut vaad ediyor mu ? Her geçen hafta takım biraz daha iyi mi oynuyor ? İki orta daha fazla mı kesiyor ? Daha çok mu gol pozisyonuna giriyor ? Pas yüzdesi mi artıyor ? Yoksa takımdaki sıkıntılar daha mı bir belirginleşiyor ?

Bu birbiriyle ilişkili başlıkları bu konu altında toplayarak renkdaşlarımın düşüncelerini görmek istedim. Kısaca konu ile ilgili şahsi düşüncelerim ise;

Bu yıl dikkatimi çeken bir nokta var ki, Trabzonspor maçları genel itibariyle ilgili haftanın en zevksiz maçları arasında yer alıyor. Sağlam bir defans ve kısmen mücadele dışında Trabzonspor'u sahada görmek pek mümkün olmuyor. Peki sorun, uyum süreci mi ? "Kötü oynuyoruz ama kazanmasını biliyoruz, büyük takım olmanın özelliklerinden biri de budur" mu diyoruz ? Peki büyük takımların her maç kötü oynamadığını da biliyoruzdur umarım ?!

Şahşi fikrimdir. Önümüzde olası üç yol var.

1) Kötü oynamaya devam etsek bile kazanmaya da devam ederiz. ( Ki devamlılık olması elbette olumlu, ancak böyle birşey olması mucize olur )

2) Takım kimilerince fazlasıyla yaşanmaya devam eden uyum sürecini yavaş yavaş aşar ve gittikçe futbolun olumlu yönlerini sahaya yansıtarak kazanmaya devam ederiz. ( Keşke, ama bu konuda hiç umudum yok )

3) Kötü futbol, önümüzdeki maçlarda puan kayıplarına sebebiyet verir. Hedeften gittikçe uzaklaşan Trabzonspor'un sabırsız taraftarı suçlu arar. Takımdaki oyuncuların zaten yüksek olmayan formu daha da düşer. Uyum süreci, işkence sürecine dönüşür. Trabzonspor artık futboluyla değil, sorunlarıyla konuşulmaya başlanır. Takım da sezonu en iyi ihtimalle 4. bitirir. (Ki bu olanlara rağmen 4. bitirmekte de elbette başarı olur )

Hepsi şahşi düşüncelerimdir. Katılan olur, katılmayan olur. Önemli olan olası olumsuz sonuçlara geçmiş yıllardan ziyade, olumsuz tepki göstermek yerine ; takıma destek olabilecek miyiz ? Kendinizde veya camiada o ışığı görüyor musunuz ?
    .
    . Futbol yetenekli aptalların oyunu olmamalı.
    .

trapesus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

felaket tellalı mısın güzell kardeşim gece gece!!!
    İnsan sevdiğini bırakmaz... FATİH AKIN

[KAPLAN] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Klişe lafları kenara bırakınız lütfen. Felaket olacak demiyorum, ya olursa ; geçtiğimiz yıllardan ziyade gerçek birer taraftar olmaya hazır mıyız diye soruyorum. Anladığım kadarıyla öyle birşey olursa sizin olası tavrınızı kısmen de olsa anladım. Bu da soruma bir cevap oldu şüphesiz.
    .
    . Futbol yetenekli aptalların oyunu olmamalı.
    .

Selami Gürpınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Haydaaaaaaa kardeş yapmayın böle yaa.. kapanması gerekir kesinlikle bence ..
    bordomavi.net | Trabzonsporlular Birliği 1999

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Takım kimse kızmasın ama bana göre gitgide kötüye gidiyor...Bugünki maçta bile ayakta kalmakta bile zorlanıyorduk....Pozisyon bulmakta zorlandık..

trapesus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben de senin olası tavrını anladım. İki kötü sonuçta ben demiştim diyeceksin, cehennemin kapıları açılacak.

Bu forumu futbolcular da takip ediyor, yakın gelecekteki düşüşe hazır mıyız diye başlık açarsan adam "noluyo ya, ne düşüşü?" demez mi? Ona bir güven mi aşılıyor bu cimle.

Amaaaan...
    İnsan sevdiğini bırakmaz... FATİH AKIN

Selami Gürpınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Murat Dinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takım kimse kızmasın ama bana göre gitgide kötüye gidiyor...Bugünki maçta bile ayakta kalmakta bile zorlanıyorduk....Pozisyon bulmakta zorlandık..
    Takımın yarısı daha hiç lig maçında oynamayan oyuncularla henüz tam olarak hazır olmayan futbolculardan kuruluydu bugün yapmayın gözünü seviim ne kadar karamsarsınız ya böle yaparak farketmedeen köstek oluosunuz emin olun .. azz kendinize gelin Trabzonlu yada Trabzonsporlu olduğunuzun farkına varın etmeyin eylemeyin arkadaşlar ..
    bordomavi.net | Trabzonsporlular Birliği 1999

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hemen başladınız sizde sabır denen şey yok mu

Sencer Bulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

ya 2 gündür bu foruma girince stres baslıyo bende bi yattaryla ugras bi bu can sıkıcı yorumları oku hersey güzel baslamısken neden böyle oldu anlamıyorum anlamakta istemiyorum...

bordo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

ben bu başlığın hayırlı yerlere yapıcı olmaya gideceğini sanmıyorum
    Konu bordo61 tarafından (25.09.2008 Saat 01:36 ) değiştirilmiştir.

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sabretmek lazım..

işin özeti budur.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AYYILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ligde güzel futbol oynayan bir ekip yok bizim takımda kazanma hırsı,mücadelesi var bu sevindirici iyi futbol için Ersun Hoca'ya sabır göstermeliyiz hemen olmaz.

agasaro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Takım çok iyi oynamıyor ama kötü de oynamıyor. Sadece bizim çok alışık olduğumuz ani çıkışlar yapan, maç boyunca hücum oynayan takım olma hüviyetinden uzaklaştı o kadar. Bu kadro yapısıyla oynanan oyun bence doğru. Tek itirazım çift forvette ısrar edilmesi. Orta sahada takıma daha fazla katkı yapacak oyuncuları sahada bulundurmak yerine maç boyunca doğru dürüst beslenemeyen çift forveti sahada tutmak bence yanlış. Forvetlerimiz topu saklayıp ilerde tutabilen oyuncular değil. Ersun hocadan daha iyi biliyor değilim elbet ama bence bu takım için öenmli bir problem. Muhtemelen Ersun hocayla sohbet etsek ve bu sistemi önersem bana "saçmalama" demeyecektir. Başka birşey yapmaya çalışyor ama ne olduğunu henüz anlamış değilim. Takım ilerleyen haftalarda daha iyi oynayacaktır. Bir de her maçın motivasyonu farklıdır. Ligin ilk haftalarında Denizli ya da Karabük maçlarına futbolcuları isteseniz de üst düzeyde motive edemezsiniz. İki hafta sonra Galatasaray maçında çok daha üst düzey bir oyun oynayacağımızı düşünüyorum.
    Trabzon aşkımız çukurda biriken yağmur suyu değil ki güneşte kurusun; deniz misali buharlaşıp yağmur misali akar Ağasar vadisinden tekrar aşağı, olur kocaman kara bir deniz...

temel_yilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

2 oyuncu aldıkya hemen şampiyonlar ligi kupasını alalım biride gitti küme düşelim bu türkiyedeki taraftar düşüncesini bir yana bırakalım bu trabzonspor taraftarını gördükten sonra o ingiltere 3. liginde full seyirciyle oynayan takımları görüyorum onların taraftarları sabırtaşı herhalde maalesef başarı kriterimiz sadece o teneke parçasından ibaret o tenek parçası herşeyin üstünde

Enes Berfin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı [KAPLAN] Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fakat 5 maçta izlediğimiz bu Trabzonspor size gerçekten umut vaad ediyor mu ?
    Bir tek bu cümleyi okudum diger yazdiklarini hic okuma geregi duymadimda o yüzden.

Evet ben umutluyum, Trabzonspor bundan sonraki yillarda hep basarili olacaktir bu sezon icinde gecerli, ne bicim sabirsiz insanlar var burda, ne oluyor bu millete anlamadim.
    Konu Enes Berfin tarafından (25.09.2008 Saat 03:19 ) değiştirilmiştir.
    Sensizlik ölüm kadar acı varlıgın yasam kadar kutsal sen ise nefes kadar önem li canım kadar degerlisin Trabzonum.

sarıyerli_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ii oynadığımız seneler gördük bişi olmadı.. kötü oynayalım sağlam defans yapalım ama maç kazanalım güveniyorum takımıma ilk yarıyı az kayıpla atlatıp 2.yarı yattara giderse ondan geelen parayı değerlendirirsek kanatlara 10 numara mevkine bu sene biLe olabilir ama hayırlısı diyelim..

önemli olan seneye oluşcak takımımız yne de
    Şenol Güneş'e TAM DESTEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Öztürk Adem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben bu Yattaranın takımdan ayrılmasının takımın ustunde daha buyuk bır bırlesme olacagını dusunuyorum sorumlulukları cok daha arttı bu takım Yattarasız da oynar artık dedırtecek gucte
    Rejime el koyamadıgımız anda bile,yön vermeye devam ederiz.(KUZEYİN ÇOCUKLARI)

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

Erdal DİLEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

bir gram önemi yok, 3 puan olsun 5 metre ofsayt olsun. . .
    BİZE HERYER TRABZON!!!
    Bordo Mavİ

Türk futbolunda en az yuvarlak olan toptur. . .

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sen_Teksin_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Başlığı açan arkadaşımız gayet medeni şekilde görüşlerini dile getirmiştir. Ben düşüncelerine genel olarak katılıyorum. Trabzonsporumuzun iyi futbol sergileyemediği bir hakikat. Ancak takımın gelecek için umut vadetmediği muamma bir konu. Çünkü kadromuz henüz oturmadı diye düşünüyorum. Futbolcular gerçek form düzeylerine ulaştıktan sonra takımın geleceği hakkında daha sağlıklı yorumlar yapılabilir. Yattara'nın (son haberlere göre Katar kulübüne gidememiş) ve formda bir Barış'ın Isaac'ın Gökhan Ünal ve Umut Bulut ile oluşturacakları uyumlu hücum hattı meydana gelirse Trabzonsporumuzun sezon başından beri oynadığı berbat futbolu aşacağımız kanaatindeyim. Berbat futbol diyorum çünkü sadece defans yapmayı becerebiliyoruz. Orta sahada ve hücum hattında gole yönelik organizasyonlar yok denecek kadar az ve uyumsuzluk hat safhada...

Bu aşamada söylenilebilecek en olumlu cümle "bu takıma ve Ersun hocaya en azından sezonun ilk yarısına kadar sabır gösterilmelidir" cümlesidir diye düşünüyorum. Daha önce de değindiğim gibi Ersun hoca Trabzonsporumuzun en önemli problemi olan defansı problemsiz hale getirmiş durumda. Sanırım şimdi benzer bir çözümlemeyi orta saha ve forvet için de hayata geçirmeye çalışıyor.

Buradaki en büyük problem şu: Trabzonsporumuzun defansına yönelik olarak yapılan transferler hemen hemen yeterli iken, orta sahaya, özelliklede kanatlara ve hücuma yönelik transferlerin yeterli olmayışıdır. Ersun hoca bu problemi çift forvet ve Isaac düşüncesiyle aşmaya çalışıyor ama işi gerekten zor. Dediğim gibi bu bölgelerde transfer eksiği var. Eğer Yattara'nın da gitmesi kesinleşirse Ersun hocanın takımın hücumdaki problemlerini nasıl gidereceğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum...
    Konu Sen_Teksin_61 tarafından (25.09.2008 Saat 07:03 ) değiştirilmiştir.

Hüseyin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

devre arasına kadar iyi gidelimde isterse çok kötü oynasınlar umrumda değil...iyi oynadığımız zamanlar sadece "gönüllerin şampiyonu" olduk...
    İngiltere'de ay yıldızlı bir takım var,Portsmouth! http://www.portsmouthfc.co.uk/
    Ve Bordo Mavili Güzel Amblemli İngiliz Takımı http://theterras.co.uk/main.htm

https://twitter.com/HuseyinnKurt

Koray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aynen öyle Hüseyin abi,iyi veya kötü oynayalım yeter ki kazanalım...
    Ben gönüllerin şampiyonu olmaktan bıktım...
    Artık gerçek şampiyonluk istiyorum...
    Lig Tv'de diğer maçların beleş izlendiği tek şehir. Trabzon!

Hüseyin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı KorayHan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle Hüseyin abi,iyi veya kötü oynayalım yeter ki kazanalım...
    Ben gönüllerin şampiyonu olmaktan bıktım...
    Artık gerçek şampiyonluk istiyorum...
    aynen koray..
    bu yüzden denizli maçına çok sevinmiştim.kötü oynamamıza rağmen yarım pozisyonla maçı aldık.büyük takım olmak bu bence.kötü oynasanda yeniyorsun...
    o kadar sene iyi oynadık "gönüllerin şampiyonu" olduk.bu bize ne kattı...
    hiçbir şey...
    gerçek şampiyonluk zamanı artık.yattaraya takılmamak lazım artık.antalya ve konya maçını kazanalım,kimse yattarayı takmaz kafaya..bu 2 maç çok önemli.
    İngiltere'de ay yıldızlı bir takım var,Portsmouth! http://www.portsmouthfc.co.uk/
    Ve Bordo Mavili Güzel Amblemli İngiliz Takımı http://theterras.co.uk/main.htm

https://twitter.com/HuseyinnKurt

Nereden
    İstanbul

Hiç ayrıntıya girmeye gerek yok, bu takım kontraatak yapamıyor. Tek sıkıntım bu. Yaklaşık 20 senedir bu takımı takip ederim, 14. olduğumuz sezonda bile kontraatak yapma konusunda belirgin bir sıkıntımız yoktu. Kontraatak Trabzonspor'un vazgeçilmez kimliği, Karadeniz'in birdenbire büyüyüp sahilde patlayan dalgasıdır. Bu nedenle topu kendi yarıalanında sürdükten sonra orta sahada tavuk gibi geri "hapalayan" futbolcu görmek istemiyorum. Ancak savunmamıza laf yok. Eğer kontraları iyi yapmaya başlarsak bizden kuvvetli görünen fb ve gs maçlarında az geriye yaslanıp bitiririz işlerini.
    Colman'da Denizli maçında hatırı sayılır düzelme gördüm ama geldiğinden beri oyununu bir arpa boyu ilerletmeyen Selçuk 'a 7. haftadaki gs maçının sonuna kadar sabretmek, oyununu bu zamana kadar düzelmezse yedeğe çekmek gerekiyor.
    Konu oflubektas tarafından (25.09.2008 Saat 09:26 ) değiştirilmiştir.
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Kocaeli İl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

Tamam iyi oynamıyoruz. Ofansıf anlamda kötüyüz. Ama her zaman söylediğimiz, uyumsuzluk sorununu gözardı etmeyelim lütfen. Selçuk orta sahada, Gökhan forvette istediğimiz- beklediğimiz gibi oynamaya başlarsa takım daha iyi olacaktır. Ben daha iyi olacağımıza inanıyorum. Lütfen yıkıcı olmayalım. Sonuçta şu an yenilgisiz ve en az gol yiyerek ikinci durumdayız...
    Konu Hüseyin Bağdat tarafından (25.09.2008 Saat 09:32 ) değiştirilmiştir.

Engenius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

tarih galipleri yazar
    KAZIM YAŞIYOR, KAVGA DEVAM EDİYOR...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)