Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 105 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yayın Gelirlerindeki Şaibeli Madde

Emir BAYRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Yayın Gelirlerindeki Şaibeli Madde

Beşiktaş ve Trabzon'a büyük darbe

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, İstanbul'da yaptığı toplantıda, Turkcell Süper Lig naklen yayın gelirlerinin dağıtım kriterlerini belirledi.

BEŞİKTAŞ VE TRABZONSPOR'A ŞAMPİYONLUK DARBESİ

Bu kriterlerden göze çarpan en önemli madde ise "Yayın gelirinin yüzde 11'i Turkcell Süper Lig'de şampiyon olan takımlara, şampiyonluk sayılarına göre verilmesi" oldu.

Buna göre Beşiktaş ve Trabzonspor'un yayın gelirlerinden büyük bir kaybı olacak. Çünkü Galatasaray ve Fenerbahçe'nin 17'şer şampiyonluğu bulunduğu için sezona 12,6 milyon YTL garanti yayın geliri ile başlayacak. Beşiktaş ise şimdiye kadar 12 şampiyonluk kazandığı için sezona 9,2 milyon YTL garanti yayın geliri ile başlayacak. Bu rakam ligde 6 şampiyonluğu bulunan Trabzonspor için ise daha da az olacak.

SON 4 SEZON AYNI PARAYI ALMIŞLARDI

Örneğin; 2007/2008 sezonu sonunda Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a sezon sonunda toplam yayın geliri olarak 23 milyon YTL verilmişti. Trabzonspor'a ise geçtiğimiz sezonu 6. sırada tamamlamasına rağmen 18 milyon YTL verilmişti.

BÜYÜK FARK OLACAK

Yeni sisteme göre ise; Fenerbahçe ve Galatasaray 12,6 milyon YTL, Beşiktaş'a ise 9,2 milyon YTL garanti yayın geliri verileceği için sezon sonunda bu fark büyüyecek.

FEDERASYONUN 2008/2009 SEZONU YAYIN GELİRİ DAĞITIMI KRİTERLERİ

Futbol Federasyon'dan yapılan açıklamaya göre, yönetim kurulu, 22.07.2005 tarihli TFF Yönetim Kurulu kararında belirlenen ilkeler doğrultusunda, 2008-2009 sezonundan itibaren uygulanmak üzere yayın kriterlerini şöyle oluşturdu:

Naklen yayın gelirlerinin;

- Yüzde 11'i Turkcell Süper Lig'de şampiyon olan takımlara, şampiyonluk sayılarına göre,

- Yüzde 35'i 18 Turkcell Süper Lig kulübüne eşit olarak,

- Yüzde 45'i puan performansına bağlı olarak,

- Yüzde 9'u ise Turkcell Süper Lig'i ilk altı sırada bitirecek takımlara sezon sonu ödülü olarak dağıtılacaktır.

İŞTE KULÜPLERİN SON 4 SEZONDA ALDIKLARI YAYIN GELİRLERİ

Kaynak: hurriyet
    Konu Emir BAYRAK tarafından (04.09.2008 Saat 10:34 ) değiştirilmiştir.
    Egemen Ve Selçuğun içine düştüğü girdaba Allah kimseyi düşürmesin. İnsanların Onurları ve Şerefleri vardır ve Bunun için yaşarlar.
    Tavan yaptıklarında istanbul takımlarına transfer olmayan Gökdeniz Ve Fatih Tekke'yi şimdi daha çok seviyorum.

bordo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

işte hem istanbulu hemde anadoluyu sevindirdiler arada trabzonu yediler

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Söz yok ....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, İstanbul`da yaptığı toplantıda, Turkcell Süper Lig naklen yayın gelirlerinin dağıtım kriterlerini belirledi.
    Futbol Federasyonu`ndan yapılan açıklamaya göre, yönetim kurulu, 22.07.2005 tarihli TFF Yönetim Kurulu kararında belirlenen ilkeler doğrultusunda, 2008-2009 sezonundan itibaren uygulanmak üzere yayın kriterlerini şöyle oluşturdu:

Naklen yayın gelirlerinin;

- Yüzde 11`i Turkcell Süper Lig`de şampiyon olan takımlara, şampiyonluk sayılarına göre,

- Yüzde 35`i 18 Turkcell Süper Lig kulübüne eşit olarak,

- Yüzde 45`i puan performansına bağlı olarak,

- Yüzde 9`u ise Turkcell Süper Lig`i ilk altı sırada bitirecek takımlara sezon sonu ödülü olarak dağıtılacaktır.

Yönetim Kurulu`nun ayrıca, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı`nın 2007-2008 sezonunda, 20.10.2007 tarihinde Trabzonspor ile Beşiktaş A.Ş. arasında oynanan müsabakada ortaya çıkan yaş ihlaliyle ilgili başlattığı ön inceleme sonucu, ulaşılan belge ve bilgiler ışığında, ilgili bölüm yetkilisi hakkında idari soruşturma başlatılmasına, bu soruşturma sonuçlanıncaya kadar yetkiliye görevinden el çektirilmesine karar verdiği belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, yaptığı inceleme ve değerlendirmenin sonucunda, dönemin TFF Başkanı Haluk Ulusoy ile Yönetim Kurulu Üyeleri hakkında Türk Ceza Kanunu`un 257. maddesinin 2. fıkrası çerçevesinde ¨Görevin gereklerini yapmakta ihmal ve gecikme gösterdikleri¨ kanaatine vararak Cumhuriyet Başsavcılığı`na suç duyurusunda bulunmayı kararlaştırdı

Trabzonspor.org.tr

Ahmet Kuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yeni eklenen maddeden sonra Trabzonspor aşırı derecede para kaybına uğramayacak...
    He zaten gelirleri rakiplerine göre az,bu fark açılacak o ayrı bir konu ama şeriatın kestiği parmak acımazmış...
    Seninde 17 şampiyonluğun olsa...Bu tip konulara birşey diyemiyorum ne yazık ki...
    Masum bir yaklaşımda olsa,çıkarcıda olsa diyemiyorum...
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir şeye, bedel neyse onada katlanır. Yarabbi Kahrında hoş, Lütfunda hoş dedik… iki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok, ben fırıldaklık istemem…( M . Y )

wolf_TS61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

aslında olması gereken oldu.nasıl biz hiç şampiyon olmamış takımların bizle aynı parayı almasını kabul etmiyorsak bizden daha fazla şampiyon olanlar da bizle aynı parayı almayı kabul etmiyor.adalet ise her yerde adalet.ayrıca üstteki arkadaşın dediği gibi burda en zararlı beşiktaş olacak.çünkü adamlar gs fb ile aynı parayı alıyordu.biz zaten daha az alıyorduk
    Konu wolf_TS61 tarafından (04.09.2008 Saat 10:54 ) değiştirilmiştir.

murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Aslinda en dogrusu, yil sonu siralamasina gore paranin cogunu dagitmalari gerekir.
    Kücük beyinlerin yönettigi büyük takimdir, Trabzonspor!

AKSOY_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bence önceki şampiyonlukların dağıtılan para üzerinde hiçbir etkisinin olmaması lazım.
    örn biz geçen sene 6. mı olduk geçmişe bakmadan 6. takım ne kadar hakediyorsa ona göre para verilecek.
    bu sene de şampiyon olduğumuzda da yine geçmişe bakmadan sadece şampiyon takımın alacağı miktar kadar para alıcaz.
    bu daha mantıklı bence.
    yoksa fb ve gs çekişmesinden oluşan tsl bu takımların daha fazla öne çıkmasıyla birlikte daha berbat bi hal alıcak
    T.R.A.B.Z.O.N.S.P.O.R

corleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sadece yüzde 11'LİK bölümün dağılımı değişmiş, bizim asıl hedefimiz puana orantılı parayı götürmek olmalı bir de fortis kupasını, ben sorun görmüyorum, kazansınlar maçları alsınlar paraları, hatta klüp fortisten gelecek paranın belli bir kısmını futbolculara bile dağıtabilir, yeter ki kupa kazandırsınlar takıma, güzel dağılım, yalnız son sıralara dağıtılan parayı anlamadım ne alaka diye.
    bir lafa bakarım laf mı diye,
    bir de söyleyene bakarım 'adam' mı diye...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Şu madde Albayrak döneminde gündeme gelseydi şuan şampiyonluğu kutluyor olabilirdik!
    T R A B Z O N S P O R

Erdal DİLEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

yalvaracaklar, ama iş işten gecmiş olacak. . .
    BİZE HERYER TRABZON!!!
    Bordo Mavİ

Türk futbolunda en az yuvarlak olan toptur. . .

Serdar A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

30 sene - 40 sene önceki şampiyonlukların günümüz yayın gelirlerine etki etmesi doğru değil . Bu zihniyet ile Anadolu'dan güçlü takım çıkmasını beklemekte bir o kadar komik .

İlla bir klasman yaratılacaksa UEFA ve FIFA'nın kullandığı puanlama sistemine benzer bir model yaratılsın ve yalnızca son 4 yılın puanları hesaplansın . Ayrılan bu pay ( misal %11 + %9=20 ) ilk altı/sekiz takıma sahip oldukları puanlar ölçüsünde dağıtılsın . O zaman 4 klüpten biri üst üste 3 yıl tökezlediği anda bu yeni güçlü klüpler yaratacaktır .

3 istanbul klübü zaten eskiden beri Anadolu'nun futbol taraftarı potansiyelini sömürmekte . Bu kadar adaletsiz bir kar ortaklığı kurup " zaten bu ligin lokomotifide bizleriz " demekte saçma sapan bu düzenin ekonomik boyutudur .

sametaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Daha adil.

Emir BAYRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı farabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 sene - 40 sene önceki şampiyonlukların günümüz yayın gelirlerine etki etmesi doğru değil . Bu zihniyet ile Anadolu'dan güçlü takım çıkmasını beklemekte bir o kadar komik .

İlla bir klasman yaratılacaksa UEFA ve FIFA'nın kullandığı puanlama sistemine benzer bir model yaratılsın ve yalnızca son 4 yılın puanları hesaplansın . Ayrılan bu pay ( misal %11 + %9=20 ) ilk altı/sekiz takıma sahip oldukları puanlar ölçüsünde dağıtılsın . O zaman 4 klüpten biri üst üste 3 yıl tökezlediği anda bu yeni güçlü klüpler yaratacaktır .

3 istanbul klübü zaten eskiden beri Anadolu'nun futbol taraftarı potansiyelini sömürmekte . Bu kadar adaletsiz bir kar ortaklığı kurup " zaten bu ligin lokomotifide bizleriz " demekte saçma sapan bu düzenin ekonomik boyutudur .
    Kelimesi kelimesine katılıyorum.
    Egemen Ve Selçuğun içine düştüğü girdaba Allah kimseyi düşürmesin. İnsanların Onurları ve Şerefleri vardır ve Bunun için yaşarlar.
    Tavan yaptıklarında istanbul takımlarına transfer olmayan Gökdeniz Ve Fatih Tekke'yi şimdi daha çok seviyorum.

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Alıntı farabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Serdar işin garibi bir şekilde biz de eklemlenmiş vaziyetteyiz buna. Ucundan da olsa...
    Trabzonspor taşralı olmaktan gelen ezikliğin, merkez karşısında ikinci derecede veya gölgede bırakılmış olmaktan sıyrılmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun değil, otantik inisiyatifin sembolüdür İsmet Özel

Nereden
    İstanbul

Alıntı Erdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serdar işin garibi bir şekilde biz de eklemlenmiş vaziyetteyiz buna. Ucundan da olsa...
    Erdal abi , Trabzon camiasının çok önemli bir çelişkisi var . Hani diyoruz ya bazı Anadolu klüplerine ; " bizi aşağı çekerek büyük klüp olmazsınız , büyüklüğün dördüncülüğü olmaz " diye . Ancak özellikle Türkiye liginin ekonomik olarak dünyanın sayılı liglerinden biri haline geldiği son 8-10 yıldır 3 istanbul takımının arasına girmiş , yeşilçam filmlerinin fabrikatör oğlu karakteriyle " küçüksünüz , küçük kalacaksınız " davranışı içindeyiz .

Ben bu Türkiye ligindeki İstanbul klüpleri Anadolu klüpleri ilişkisini Afrika toplumlarının Avrupa devletleriyle olan ilişkisine benzetiyorum . Sömürüyse aynı mantık , vicdanı rahatlatmak için kurulan düzmeceler aynı teknik .

Beni üzen Trabzonspor'un bu konuda maşa gibi kullanılması , bu yayın gelirleri dağılımının adaletsizliği gündeme her geldiğinde anadoluyla çarpıştırılan sınır karakolu olmamız . Bizim karakterimiz bu değil , Trabzonspor'un ligdeki misyonuda bu değil .

sessizkral_1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

arkadaşlar önemli olan ligdeki sıralama %45 puan performansına göre çünkü.

Mesela dikkat edin geçen yıl sivas 18 küsür milyon dolar almış.

Sıralama çok önemli bir faktör.
    Sanılmasın Yine basmış onu bunaltılar,Yanılmasın öyle dalga geçen yabancılar...tek ve gerçek aşk Trabzonspor

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

olması gereken olmuş.
    çok da şaibeli değil.
    daha adil duruma gelmiş.

kalıcı gelir yaratmayan, sadece naklen yayın gelirlerine bağlı kalıp bi de üzerine başarısız olanın tutunamayacağı bir lig.

bana göre uygun.

Nereden
    İstanbul

Alıntı sessizkral_1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

...

Mesela dikkat edin geçen yıl sivas 18 küsür milyon dolar almış.

Sıralama çok önemli bir faktör.
    İlk mesajdaki tabloya göre geçen sezon Sivas 11.8 milyon ytl kazanırken aynı puandaki bir başka takım bjk 23.9 milyon ytl kazanmış . Türkiye kupası üzerinden Uefa kupasına gönderdiğimiz ligi üsütümüzde bitiren Kayseri 9.5 milyon ytl alırken biz 18.4 ytl kazanmışız .

Bu yeni dağıtım sisteminede ancak daha adil denebilir , adil denemez .

İskender YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

daha adil olmuş denebilir..
    Més que un club!
    Nil Satis Nisi Optimum..
    Gustavo Alejandro Colman !

Oyna, dik oyna!

sonuçta 6 tane şampiyonluğumuız var kimse bunu gözardı edemez...

AKSOY_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben sıralamanın yani puanın daha önemli bir hale getirilmesini beklerken federasyon tam tersini yaptı.
    evet puana göre %45 pay önemli ama bunun %60 lara belki %70 lere çekilmesi daha mantıklı olurdu bence.
    parayı hakedene vereceksin.

bir de şu yönden bakın en fazla şampiyon olan klüp artık kimse önümüzdeki 5..6 yıl boyunca sürekli ligte 4. oluyor, biz bu 5..6 yıl boyunca her sene 2. olmamıza rağmen daha fazla puan alıp daha fazla parayı haketmemize rağmen bize daha az para veriliyor.millet lige erken gelmiş resmen demir atmış, diğer klüpleri sömürerek bir sürü şampiyonluk almış bundan dolayı da anadolu klüpleri hala daha zayıf kalıyor

ben yine de geçmişteki başarılara bakılmaksızın bu paranın puana göre dağıtılmasından veya bu oranın daha yüksek tutulmasından yanayım.eğer böyle yapılırsa çok değil 2..3 yıl sonra çok daha çekişmeli ve kaliteli bir ligimiz olur.2 takımın s.dik yarışına girdiği bi lig değil
    Konu AKSOY_61 tarafından (04.09.2008 Saat 12:31 ) değiştirilmiştir.
    T.R.A.B.Z.O.N.S.P.O.R

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Beşiktaş ve Trabzon'a büyük darbe
    hurriyet.com.tr 4 Eylül 2008 Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, İstanbul'da yaptığı toplantıda, Turkcell Süper Lig naklen yayın gelirlerinin dağıtım kriterlerini belirledi.

BEŞİKTAŞ VE TRABZONSPOR'A ŞAMPİYONLUK DARBESİ
    Bu kriterlerden göze çarpan en önemli madde ise "Yayın gelirinin yüzde 11'i Turkcell Süper Lig'de şampiyon olan takımlara, şampiyonluk sayılarına göre verilmesi" oldu.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futb...d=229&sz=53468

Remzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Naklen yayın bedelleri dağılımı konusunda açıklama

Genel Sekreterimiz Hasan Yener, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun naklen yayın bedellerinin dağılımı konusunda aldığı karar nedeniyle bir açıklama yaptı.

Söz konusu yeni uygulamanın kulübümüzün sabit hakları doğrultusunda geçmişe oranla kayıplar yaşamasına yol açtığını kaydeden Yener, “Takımımıza olan güvenimiz nedeniyle başarıya endeksli bir artışa karşı değiliz ancak kulübümüzün bugüne kadar elde ettiği başarılar, ülke futboluna kazandırdığı dinamizm ve taraftar potansiyeli göz önüne alındığında garanti para miktarının sadece şampiyonluklara endeksli bölümünü çok da yeterli gördüğümüz söylenemez. Fakat elbette federasyonun aldığı karara saygılıyız” dedi.

Yaşanan kayıp nedeniyle kulübün kalıcı gelir kaynaklarını arttırmak, üretim değerini yükseltmek gibi konulara daha da önem verileceğini dile getiren Genel Sekreterimiz Yener, “Taraftarlarımızdan da bu doğrultuda destek bekliyor, özellikle bu sezon yaptıkları katkıları daha da üst seviyelere çıkaracaklarına inanıyoruz” diye konuştu.
    04.09.2008 12:10:00
    Trabzonspor.org.tr
    Bir Gün Mutlaka!!

Bu yeni düzenleme ile şampiyonluk sayılarına göre katkı payının artması güzel fikirde benim aklımın almadığı ve son yirmi yılda çok yakından yaşadığımız olaylarıda hatırlayarak ''Lig Şampiyonluklarının BİRİLERİ tarafından belirlendiği '' iddalarıda ortada iken bundan sonra yapılan belli hataları nasıl izah edecekler.Benim bildiğim ve asla inanmaktan da geri durmadığım bir şekilde birisi 96 senesi diğeri 2003 senesi olmak üzere en az iki şampiyonluğu elinden çalınan TS gibi takımlar ne yapmalıdır.Maçların sonuçlarının bağlandığı Ergenekon İddaanamesi gibi bir büyük davanın tutanaklarına bile yansımışken,bundan sonra olabilecekler için '' Ham hayal'' diyebilecek safdiller mevcut mu dur?
    Yüzüne çarpmak gerek zamanenin fendini...
    Göster: Kabaran sular nasıl yıkar bendini?
    Küçük görme, hor görme, delikanlım kendini

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)