Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 141 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanya'daki Deniz Feneri E.V. Derneðinde Dolandýrýcýlýk !

ezgi cubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Thumbs down Almanya'daki Deniz Feneri E.V. Derneðinde Dolandýrýcýlýk !

04/09/2008
    Vicdan sömürüsüne devam...
    Halktan topladýðý paralarý þirketler için kullandýðý ortaya çýkan Gözlerini gerçeðe kapatanlar, insanlarýn vicdanlarýný sömürmeye devam ediyor
    Topladýklarý milyonlarca Avro’yu milli görüþ baðlantýlý þirketler için kullanmakla suçlanan sanýklarýn mahkeme önünde yaptýklarý itiraflar, halkýn dini ve insani duygularýnýn nasýl sömürüldüðünü bir kez daha gözler önüne serdi. Gözlerini gerçeðe kapatanlar adý altýnda dernek kurup yoksul ve muhtaç insanlara yardým götürüleceði vaadiyle milyonlarca Avro toplayanlar bu paralarý milli görüþ baðlantýlý þirketler ve kurumlara aktardýklarýný itiraf ettiler.
    Yolsuzluk ve vurguna raðmen Gözlerini gerçeðe kapatanlar adlý derneðin Türkiye ve Avrupa’da hala halktan baðýþ toplayabilmesi ve bunun engellenmemesi soru iþaretleri yaratýyor. Ramazanýn gelmesiyle birlikte birçok televizyon kanalýna ve gazeteye ilan vererek, sokaklara afiþ ve pankartlar asarak din ve vicdan sömürüsü yapan Gözlerini gerçeðe kapatanlar ve benzeri kuruluþlar arsýzca halký soymaya devam ediyor. Halk, yaþananlara anlam veremezken, emekli maaþýndan kýsýp her ay baðýþ yapan kadýndan, yardým bekleyen insanlara kadar herkes artýk neye güveneceklerini bilmediklerini söylüyor.
    Emekli maaþýný yatýrdý
    Deniz Feneri’ne baðýþ yapan Keriman Kumantaþ ile bankadan çýkarken karþýlaþýyoruz. Elinde Gözlerini gerçeðe kapatanlar'a yaptýðý 150 YTL’lik makbuzunu gösterirken iddialar karþýsýnda þaþkýna dönüyor. Bir yýldan uzun bir süredir, her ay 700 YTL emekli maaþýnýn 250 YTL’sini baðýþ olarak veren Kumantaþ¸”Nereye verdiklerini bilmiyordum” diyerek üzüntüsünü makbuzu gösterirken yineliyor. “Hep mümkün olsa daha fazla versem diye düþünürdüm. Bunu duyunca kahroldum. Yoksullara gönderiyorlar diye verdim ben. Sonuçta televizyonda çok cazip geliyordu. Nereden bilebiliriz” diyen Kumantaþ, buradan, ‘Kimse Yok mu?’ adlý yardým kuruluþuna para yatýrmaya gidiyor.
    ‘Kimse Yok mu?’ yardým kuruluþuna iliþkin ‘O iyi midir?’ diye soran Kumantaþ, artýk neye güveneceðini bilmediðini söylüyor. Yine de, “Bir alýþkanlýk yine de gidip son defa da olsa vereceðim” diyen Kumantaþ, “Artýk yardýmlarýmý gidip elimle götürüp veririm. Ýyi niyeti suiistimalden baþka bir þey deðildir. Söyleyecek bir þey bulamýyorum çok üzgünüm” diye konuþuyor.
    Fakirlerin gözünü boyuyorlar
    Yýldýrým Akkaya da, “Üç beþ kiþinin parasýný alýp kendi keselerini geniþletiyorlar. Vebali günahý onlarýn boynuna. Derneklerin paralarý artýk nereye gönderiyorsa neden devlet fatura etmiyor” diyor.
    “Kurban Bayramý’nda, mahallemizdeki çoðu insan kurbanlarýný onlara vermiþti. Ama çoðu kendine çalýþýyor. Fakirlere de göstermelik bir þeyler yapýp göz boyuyorlar” diyen Ali Saygýlý, her zaman Gözlerini gerçeðe kapatanlar'ýn yardým toplayýp fakirlere daðýttýðýný düþünürmüþ eskiden.
    Mehmet Þeri Gül, “Millet periþan olmuþtur. Gözlerini gerçeðe kapatanlar'ýn aldýðý paralar herhalde devlete gidiyordur bilmiyorum ki nereye gidiyor. Devlet, fakir fukaraya bakmýyor. Millet bu ramazan ayýnda marketlere yakalaþamazken. Ýnsanlar da yardým kuruluþlarýna koþuyor. Devlet de izin veriyor” diye konuþuyor.
    ‘Hiçbir þeye güvenemez olduk’
    “Valla aldýðý yardýmlarý, biraz kendi yandaþlarýna, biraz da fakire veriyorlar. Gözlerini gerçeðe kapatanlar gibi yardým kuruluþlarýnýn gerçekten dürüstçe yaptýðýna inanmýyorum “ diyen Ayþe Çakal halktan aldýðý paralarý þirketlere aktarmasýnýn terbiyesizlik olduðunu söylüyor.
    Gözlerini gerçeðe kapatanlar'ýn halktan aldýðý paralarý yoksullara gönderdiðine inanmadýðýný söyleyen Süleyman Arslan, “Bir takipçisi olmasý lazým. Ýnsanlarýn duygularýný, paralarýný istismar etmeleri kabul edilemez. Artýk hiçbir þeye güvenemez olduk” diyor. Gökhan Demirbilek de, bu yardýmlarýn kesilikle yerine ulaþmadýðýný söyleyerek, “Zaten gündemde olduðu ve kendilerinin itiraf ettiði gibi. Kendi çýkarlarýna uygun hareket ediyorlar. Halka yansýmýyor bu. Halktan alýnan paralar, kendi yandaþlarýna gidiyor” diye konuþuyor. (Ýstanbul/EVRENSEL)

Gözlerini gerçeðe kapattýklarý için hep karanlýkta kalanlara sevgilerimle!
    Konu ezgi cubukcu tarafýndan (04.09.2008 Saat 17:36 ) deðiþtirilmiþtir.
    Futbol taraftardýr!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

çok önemli bir konu katýlýyorum hakta veriyorum ama Bmnde olmasý bence doðru deðil.....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

melâl - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    35

bence de
    Serbest kürsüde bu tip olaylarý paylaþmak biraz garip geliyor bana...

þimdi bu derneðe kýzmadýk mý kýzdýk.. sinir küpü olmadýk mý olduk... laet olsun demedik mi dedik...kýnadýk mý kýnadýk...

bir çoðumuz bu yöndeki duygu ve düþüncelerini yazsa buraya;oluþan ortamýn BMN nin serbest kürsü anlayýþýna tezat düþeceðini düþünüyorum
    *Gamze Melâl Tokay

Ahmet Kuru - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Eðer böyle bir olay varsa ki olduðu muhakkak,bunun burda paylaþýlmasýndan daha doðal bir þey göremiyorum...
    Niye doðru olmasýn,niye tezat olsun...
    Amaç bilgilendirme deðil mi?Hele ki böyle bir konuda!
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir þeye, bedel neyse onada katlanýr. Yarabbi Kahrýnda hoþ, Lütfunda hoþ dedik… iki saniye sonrasýna garantimiz olmayan bir hayatýmýz için fýrýldak olmaya gerek yok, ben fýrýldaklýk istemem…( M . Y )

Trabzonspor Kongre Üyesi

Serdær - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Alýntý Faik Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    çok önemli bir konu katýlýyorum hakta veriyorum ama Bmnde olmasý bence doðru deðil.....
    Alýntý meLaL_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bence de
    Serbest kürsüde bu tip olaylarý paylaþmak biraz garip geliyor bana...

þimdi bu derneðe kýzmadýk mý kýzdýk.. sinir küpü olmadýk mý olduk... laet olsun demedik mi dedik...kýnadýk mý kýnadýk...

bir çoðumuz bu yöndeki duygu ve düþüncelerini yazsa buraya;oluþan ortamýn BMN nin serbest kürsü anlayýþýna tezat düþeceðini düþünüyorum
    Kesinlikle bende katýlýyorum.

BMN'de olmasý gereken bir konu deðildir.
    Büyük Takým Büyük Futbolcularla Olur !..
    Real Madrid
    Manchester United
    twitter.com/TSerdarSx

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Yüzyýlýn istismarlarýndan sadece bir tanesi de ondan Ahmet.
    Bu istismarlardan tonlarca var.
    Beni de rahatsýz etmedi baþlýk.
    Devamý dileklerimle.
    Alýntý Ahmet Kuru Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Eðer böyle bir olay varsa ki olduðu muhakkak,bunun burda paylaþýlmasýndan daha doðal bir þey göremiyorum...
    Niye doðru olmasýn,niye tezat olsun...
    Amaç bilgilendirme deðil mi?Hele ki böyle bir konuda!

ezgi cubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Baþýlýðýn bazý kesimi neden rahatsýz ettðine bir anlam verememekle birlikte kimseye cevap vermiyeceðimi belirtmek isterim zira amacým burda tartýþma çýkarmak deðil bu konu hakkýnda BMN okurlarýný bilgilendirmektir! Nasýl Tema Vakfýnýn aðaçlandýrma kampanyasýný tartýþabiliyorsak bunun da ondan hiçbir farký yoktur!
    Okeye 4. ya da fikir yandaþý aramýyorum en azýndan...sadece bu konuda kendi tepkimi dile getiriyorum ve kontrol ediyorum... Doðru baþlýktayým! Yoksa burasý serbest kürsü deðil miydi?
    Futbol taraftardýr!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Baþlýk beni rahatsýz etmedi. Ortada böylesine rezil bir durum var ise; insanlarýmýzýn bilgisi olmasý lazým...

Adamlar büyük bir sahtekarlýða imza atmýþlar. Milletin önünde rezil olmalý; hakim karþýsýnda da hesap vermeleri gerekir...

Deniz Feneri sivil toplum kuruluþu olarak geçer mi bilmiyorum ama Türkiye'deki STK'larýn büyük bölümü sakattýr.

Durumu iyi olan ve yardým etmek isteyen komþusuna baksýn yeter bence...

Erdal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    50

Ortada bir sýkýntý, bir mide bulandýrýcý sinek olduðu kesin. Burada mesele þu; haksýzlýk yapanýn, yanlýþ yapanýn "kimden" olduðuna bakma alýþkanlýðýmýz devam ediyor. Daha kötüsü "bizden" olanlar bunu yapmaz iftiradýr deme alýþkanlýðýmýz devam ediyor. Ve bu Türkiyede ki hemen her çizgi de böyle. Bizden-bizden deðil-bize yakýn ayýrýmýný uzun yýllar günlük hayatýnýn temel belirleyicisi yapmýþ biri olarak Türkiyede "siyasi düþüncesi önemli deðil dürüst olsun" düsturuna ne kadar ihtiyacýmýz olduðunu bir kere daha görmüþ oluyoruz...
    Trabzonspor taþralý olmaktan gelen ezikliðin, merkez karþýsýnda ikinci derecede veya gölgede býrakýlmýþ olmaktan sýyrýlmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun deðil, otantik inisiyatifin sembolüdür Ýsmet Özel

Kocaeli Ýl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    49

Bmn de her türlü bilgilendirme oluyor. Bence bu konuda çok önemli. Bilmeden araþtýrmadan böyle yardým kuruluþlarýna destek olan birçok vatandaþýmýz var. Bizde Deniz Feneri'ne hem baðýþta bulunmayý, hemde fiili olarak çalýþmayý düþünüyorduk ama bu haberi okuduktan sonra bekleyip araþtýrmayý uygun gördük...

Artýk en iyisi yardýmlarý, bir kuruluþ üzerinden deðilde, kiþisel yapmak en iyisi herhalde...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Bende bilgilendirme amaçlý olarak bazý siyasilerin yolsuzluklarýný açýklayacaðým. Burasý serbest kürsü deðilmi nasýlsa istediðimizi yazabiliyoruz.

Yazdýklarýnýz doðru olabilir hatta doðrudur insanlarýdin kullanarak sömürmek ayýptýr günahtýr ahlaksýzlýktýr. Ama bence yeri burasý deðildir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Alýntý Faik Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bende bilgilendirme amaçlý olarak bazý siyasilerin yolsuzluklarýný açýklayacaðým. Burasý serbest kürsü deðilmi nasýlsa istediðimizi yazabiliyoruz.

Yazdýklarýnýz doðru olabilir hatta doðrudur insanlarýdin kullanarak sömürmek ayýptýr günahtýr ahlaksýzlýktýr. Ama bence yeri burasý deðildir.
    Faik; siyasilerin durumunu irdelemek siyaseti foruma sokmaktýr.

Lakin, amacý en baþta ve sadece sosyal sorumluluk olan bir kurumun yaptýðý sahtekarlýk neden konuþulmasýn... Amacý kar etmek bile deðil bu kurumun. "Ýnsan" dan yola çýkmýþlar; insaný kazýklamýþlar...

Erkut Ay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Yaþ
    41

Allah ýslah etsin saf vatandaþýn temiz duygularýyla kendilerine rant kazanç saðlýyorlar bilinsin görülsünki herkes ne mal olduklarýný öðrensin itiraf ettiklerine görede suç sabittir gereken cezayý mutlaka almalýlar....

Erdal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    50

Ezgi , Konu çok önemli ama haberin içi biraz boþ. Bu konuyu haberi koymadan yardým kuruluþlarý gibi bir baþlýkta konuþabiliriz. Beni rahatsýz eden mesela verdkileri reklamlarýn bedelini kim karþýlýyor. Yaptýklarý yardýmlarýn canlý yayýnda muhtaçlar afiþe edilerek yayýnlanmasý doðrumu? Bu tip organizasyonlarýn denetimi nasýl yapýlýyor .wsws. Haberin içeriði sende takdir edersin ki çok zayýf.

Faik konu siyasilerinkinden farklý bence. Yardým organizasyon kurumlarý bir ihtiyaç. Öyle yakýnlarýnýza verin kolaycýlýðý ile çözülmez bu mesele.
    Trabzonspor taþralý olmaktan gelen ezikliðin, merkez karþýsýnda ikinci derecede veya gölgede býrakýlmýþ olmaktan sýyrýlmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun deðil, otantik inisiyatifin sembolüdür Ýsmet Özel

melâl - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    35

konu malesef korktuðum hali almaya baþladý...

zaten internet tvler gazeteler bu iþi yeterince ayyuka çýkardý... bu baþlýðý gören herkes olayý biliyordu zaten..konu baþlýðýnýn altýndaki açýklamanýn okunmasýna gerek kalmadan yorumlar yapýldý..

her ne ise..
    bildiðimiz konuda bilgilendik... teþekkür ediyorum...
    *Gamze Melâl Tokay

Fatih Ersoy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Konu tartýþýlmaya deðer ancak BMN yeri deðil..
    Düþün mü, konuþ mu, sus mu, unut mu ?
    **Latocan**

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Melal,Trabzonspor un transfer haberleri tvlerde zaten var...niye forumda ayrýca bir daha yazýyorlar?
    Bunun cevabýný verdikten sonra eminim ki bu baþlýðýn açýlma sebebini daha iyi anlayacaksýn...
    Neyse konumuz bu olmamalý...
    Burda konuþulmasý gereken insanlarýn duygularýyla oynana oyun...
    Ayrýca þöyle de bir durum var...
    Bu yapýlan dolancýrýcýlýðý (yada artýk adýna her ne diyorsak)Deniz Feneri Derneðinin yönetimindeki her þahsýn haberinin olup olmamasýdýr...
    1-2 kiþinin yapmýþ olduðu þerefsizlikten dolayý,yýllarda bu ülkede bir çok vatandaþa yardým yapmýþ bir kuruluþu bu kadar zedelemek doðru mu?
    Eðer durum böyle ise,bu haberin kaynaðýnýn önemi burada daha da çok artýyor...
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir þeye, bedel neyse onada katlanýr. Yarabbi Kahrýnda hoþ, Lütfunda hoþ dedik… iki saniye sonrasýna garantimiz olmayan bir hayatýmýz için fýrýldak olmaya gerek yok, ben fýrýldaklýk istemem…( M . Y )

Trabzonspor Kongre Üyesi

Serdær - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Deniz Feneri soygununun kronolojisi.Vedat Ali Aydýn'ýn haberi

21 bin kiþiden, 41 milyon 634 bin Euro toplandý… 16 milyon Euro,
    Türkiye’deki Kanal 7 yönetimi ile Beyaz Holding ile eskiden resmen Deniz Feneri e.V. ve Avrupa yöneticisi olanlara aktarýldý… 7 milyonu
    Türkiye’deki Deniz Feneri’ne aktý… Üç ayrý muhasebe ve kasayla yöneticiler milyonlarý götürdü.
    Vedat Ali AYDIN- ALMANYA

ALMANYA’da kurulan ve Türkler’in yardým duygularýný sömüren Deniz Feneri e.V. davasýnda en kritik gün 9 Eylül.
    Bu tarihte, olayýn siyasi baðlantýlarý gündeme alýnacak, paralarýn kimlere gittiði belki netlik kazanacak. Frankfurt’ta 1,2,3 Eylül tarihlerinde görülen üç günlük duruþmada tutuklu sanýklar Firdevsi Ermiþ ile Mehmet Taþkan’ýn ifadeleri ve itiraflarý, paralarýn nereye aktadýrýldýðýný gözler önüne sererken, en son Çarþamba günü dinlenen PWC isimli firmadan uzman denetçi, 2001’den bugüne kadar olan hesaplarý ve banka hareketlerini açýkladý.
    Tüm bu hareketler mahkeme kayýtlarýna geçti. Savcý tümünü tek tek dosyaladý.
    2001 yýlýnda Yimpaþ’ýn batan Media7 isimli þirketinin devralýnmasýnýn
    ardýndan baþlayan Euro7 int. macerasýna paralel olarak geliþen Deniz Feneri e.V.’nin ve yurt dýþýndaki Türkler’den topladýklarý paralarýn kronolojisi þöyle:

MALLARI KAÇIRMAK ÝÇÝN
    - Yýl 1999: Deniz Feneri e.V. kuruldu. Kamuya yararlý dernek
    statüsündeydi. Topladýðý baðýþlar Alman yasalarýna göre denetlenecek ve kapanma ya da tasfiye halinde tüm malvarlýðý Kýzýlhaç’a kalacaktý. (Bu maddeyi aþmak için Deniz Feneri e.V., Weiss (beyaz) GmbH isimli paravan þirket kurup bu þirkete para aktardý. Emlak alýndý…)
    - Deniz Feneri e.V., Almanya’da yayýn yapan Türk gazeteleri ile Türk
    TV’lerine yoðun olarak ilan-reklam vermeye baþladý. Kendi kanallarýnda ise haftada bir, Türkiye’deki Deniz Feneri ile ayný programýn yayýnladý. Bunun ardýndan Almanya’daki banka hesaplarý verildi.
    - Dini bayramlar, doðal afetler kullanýldý. O zamanlarda düzenlenen özel kampanyalar Kanal 7’den duyuruldu, para akýþý hýzlandý. 2002’de 1 milyon Euro toplandý. 2002’de bu para 3 milyona çýktý. 2004’te toplanan para 5 milyondu. 2005 yýlýnda bir yýllýk hasýlat 12 milyon Euro’ya ulaþtý.

2006’DA BAÐIÞ REKORU KIRILDI
    - 2006’da ise toplanan yardýmlar zirve yaptý. O yýl 16 milyon 326 bin Euro toplandý. Alman Polisi’nin baskýn yaptýðý 2007 yýlý mayýs ayýna kadar ise 1 milyon 944 bin Euro’luk baðýþ toplandý. Tüm hesaplar, bir resmi bir de gayri resmi muhasebede tutuldu. Ayrýca Almanya’daki bazý yöneticiler kendilerine para aktarmak için üçüncü bir kasa tuttu.
    - 2004 yýlýnda Alman Postbank ve Commerzbank’taki hesaplardan çantalarla para çekilmesi üzerine, her iki bankanýn yetkilileri kara para þüphesiyle polise baþvurdu. Frankfurt Polisi, 2004’ten itibaren Deniz Feneri, Kanal 7, Weiss GmbH, TaxiQuick, Taxi Prestij, Atlas GmbH, As GmbH ve OFBG isimli firmalarý mercek altýna aldý.
    - Bu þirketlerin tümünün yönetiminde ayný isimler yer aldý. Baþta Mehmet Gürhan olmak üzere bir çok yönetici Yimpaþ ve Milli Görüþ kökenliydi.

ETLER BÝLE YÝMPAÞ’TAN
    - Toplanan bu paralarýn çok azý yardým olarak vatandaþlara et, süt,
    giyecek, mobilya v.s. þeklinde daðýtýlýyordu. Hatta etler gene bir Yimpaþ kuruluþu olan Aytaç’tan alýnýyordu. 5 tonluk et faturasý mahkeme kayýtlarýnda yer aldý.
    - Alman mahkeme ve uzman denetçilerin kayýtlarýna göre paralar Mehmet Gürhan, Firdevsi Ermiþ ve Mehmet Taþkan tarafýndan çekilerek Türkiye’ye götürüldü. 7 milyon Euro Türkiye’deki Deniz Feneri’ne verildi.

PARALAR ÝÞTE BÖYLE DAÐILDI
    - Almanya’daki Deniz Feneri, vatandaþlardan “Fakirlere ve geri kalmýþ ülkelerdeki muhtaçlara daðýtmak” vaadiyle topladýðý baðýþlardan þu “Özel” harcamalarý yaptý (100 bin Euro’nun altýndaki özel harcamalarý, burada yer darlýðýndan dolayý yazamýyoruz):
    1) Euro 7 int. 750.000 Euro ana sermaye olarak aktarýldý.
    2) Firma Weiss GmbH’ya 1.4 milyon Euro aktarýldý.
    3) Taksi Quick’e 323.000 Euro aktarýldý.
    4) Taksi Prestij’e 139.000 Euro aktýrýldý.
    5) As Taksi’ye 220.000 Euro aktarýldý.
    6) Atlas Media GmbH’ya 289.000 Euro aktarýldý.
    7) Yurt Haber isimli haber ajansýna 135 bin Euro aktarýldý.
    8) Firma Weiss’ýn üzerine kayýtlý dört tane gayrimenkul alýndý. Hepsi de çok deðerli veya milyonluk olan gayrimenkullerin adresleri ve fiyatlarý mahkeme kayýtlarýnda yer aldý. Kayýtlara göre, bu emlaklar þunlar:
    a- Frankfurt Adam Opel Str. 5 numarada, çok daireli apartman. Deðeri 644 bin Euro. Bu paranýn önemli bir kýsmý 22 Aralýk 2003 tarihinde Postbank Deniz Feneri hesabýndan ödendi.
    b- Rüsselsheim Rahmen Str.’de apartman. Deðeri 246 bin Euro. Para Deniz Feneri’nden ödendi.
    c- Viyana Falkener Gasse’de öðrenci yurdu. 1.3 milyon Euro Deniz
    Feneri’nden 60 taksitle ödendi.
    d- Frankfurt Ferdinand Porsche Str. 2’de apartman. Deniz Feneri’nin
    Vakýfbank’taki hesabýndan 1 milyon 366 bin Euro’luk havale yapýldý.

YÖNETÝCÝLERE 16 MÝLYON
    Tüm bu banka hareketleri ve alýmlar, uzman denetçilerle savcýlar
    tarafýndan tespit edildi.
    - Bu harcamalarýn dýþýnda, çantalarla Türkiye’de Zekeriya Karaman, Ýsmail Çelik, Kapu Yoldaþ ve diðer Kanal 7 ile Deniz Feneri e.V. yöneticilerine 16 milyon Euro civarýnda bir paranýn gönderildiði ortaya çýktý.
    - Türkiye’deki Beyaz Holding’e, 1.8 milyon Euro’nun transfer edildiði,
    bunun 1.5 milyon Euro’sunun Deniz Feneri hesabýndan olduðu tespit edildi.

Habertürk
    Konu Serdær tarafýndan (04.09.2008 Saat 11:07 ) deðiþtirilmiþtir.
    Büyük Takým Büyük Futbolcularla Olur !..
    Real Madrid
    Manchester United
    twitter.com/TSerdarSx

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Arkadaþlar devlet içinde de yolsuzluk oluyor, ne yapalým devleti de kapatýp dýþ ülkelere mi göç edelim. Þunu gözlemliyorum: Son yýllarda artan bir þekilde bu ülkenin manevi deðerlerine yoðun bir saldýrý var. Psikolojik savaþ taktikleri uygulanýyor. Alýn bakýn sizin en güvendiðiniz imamýnýz bu deniyor. En güvendiðiniz Ýslami yardým kuruluþu bu diyorlar. Trabzon ülkenin en yoðun vatansever, milliyetçi insanlarýnýn yaþadýðý bir yer. Ýmajýmýza bakýn son birkaç senedir. Papaz cinayeti, Dink cinayeti, hatta Trabzonspor'un baþýna gelenler...

Ýnsanlarý ülkesinden, insanlarýndan, manevi deðerlerinden uzaklaþtýrmaya çalýþýyorlar. Allah aþkýna akýllý olun, oyunlara gelmeyin
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

benim anlamadýðým konu....
    Bu Deniz Feneri Derneðinden iki tane mi var?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Kaya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Faik; siyasilerin durumunu irdelemek siyaseti foruma sokmaktýr.

Lakin, amacý en baþta ve sadece sosyal sorumluluk olan bir kurumun yaptýðý sahtekarlýk neden konuþulmasýn... Amacý kar etmek bile deðil bu kurumun. "Ýnsan" dan yola çýkmýþlar; insaný kazýklamýþlar...
    Sevgili Kaya Arkadaþým ;

1- Siyasileri yazacaðým derken azýcýk ironi yaptým forumun sýnýrlarý nedir manasýnda. Yanlýþ anlaþýldý her hal yoksa siyasete girmem bu platformda.

2- Deniz Feneri Derneðiyle ilgili yolsuzluk iddialarý Türkiye kanadýyla ilgili deðil Almanya ve Avrupa kanadýyla ilgilidir. Türkiye kanadýyla ilgili þimdilik bir iddia yoktur.

3- Amacý yardým olan bir kuruluþ hakkýndaki yolsuzluk iddialarýný tartýþmanýn bize ne faydasý olur. Ýnsanlar öðrensin derseniz zaten gazeteler çarþaf çarþaf veriyor zaten.Ramazan ayýndayýz insanlarýn yardým etmekte biraz daha faal olduklarý bu ayda bu tip haberler insanlarýn yardým etmekteki þevklerini kýracaktýr. Baþkada bir faydasý olduðuna inanmýyorum.

ne yapalým Deniz Fenerinde yolsuzluk olmuþ artýk kimseye güvenmeyelim kimseye yardým filan etmeyelim gibi bir anlayýþ ortaya çýkmaz inþallah. Çünki çevremizde gerçekten çok maðdur insanlar var yardým bekleyen. Benim korkum ondan yoksa kimse babamýn oðlu deðil suçu yapan cezasýnýda çekmeli.
    Konu Faik Yýlmaz tarafýndan (04.09.2008 Saat 11:15 ) deðiþtirilmiþtir.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    34

Benim mesajým neden silindi isyan ettigimden deðil sadece merak
    Ayrýca bu topic e neden olmamalýydý deniyor onuda açýklarsanýz çok sevineceðim

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Alýntý lato95 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Konu tartýþýlmaya deðer ancak BMN yeri deðil..
    Belki BMN'de de bu kuruluþa yardýmda bulunan vardýr Fatih. Ýnsanlarýn gözü kapalý bir þekilde uyutulmasýný konuþmanýn nesi sakýncalý anlamýyorum. Ýnsanlarýn vicdanýna hitap eden görüntülerle Türk insanýnýn manevi duygularýný kullanan bir kurum olmuþlar da haberimiz yok.

9 Eylül'deki davanýn nelere gebe olacaðýný bekleyip görelim.

Baþlýðýn en büyük amacý insanlarýn gözünü açmasýdýr. Bu haberi okuduktan sonra çevremdekileri de bilgilendireceðim. Eminim sizler de salt olarak okuyup býrakmayacaksýnýzdýr.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehdi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ýlk sorunuza ben cevap vereyim,mesajýnýzda belirttiðiniz kiþinin bu kurumla alakasý olmadýðý gibi yazdýðýnýz ileti mahkeme kararlarýnýn,resmi belgelerin bahsedildiði bir baþlýkta sadece iftira niteliði taþýr ki þu mübarek günlerde silmekle mantýklýsýný yaptýðýmý düþünüyorum
    T R A B Z O N S P O R

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    46

allahýnýzý severseniz trabzonsporun geçmiþ dönemine benzediniz.sporla siyaset iç içe.

biri bu baþlýðý kapatsýn lütfen.bu tür olaylarý siyasi aðýrlýklý olaylarý tartýþma yeri BMN olmamasý lazým diye düþünüyorum
    TRABZONSPOR DÜNYANIN EN BÜYÜK ÞEHÝR TAKIMIDIR

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)