Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 141 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Almanya'daki Deniz Feneri E.V. Derneinde Dolandrclk !

ezgi cubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.04.2007
    Nereden
    Manisa

Thumbs down Almanya'daki Deniz Feneri E.V. Derneinde Dolandrclk !

04/09/2008
    Vicdan smrsne devam...
    Halktan toplad paralar irketler iin kulland ortaya kan Gzlerini geree kapatanlar, insanlarn vicdanlarn smrmeye devam ediyor
    Topladklar milyonlarca Avro’yu milli gr balantl irketler iin kullanmakla sulanan sanklarn mahkeme nnde yaptklar itiraflar, halkn dini ve insani duygularnn nasl smrldn bir kez daha gzler nne serdi. Gzlerini geree kapatanlar ad altnda dernek kurup yoksul ve muhta insanlara yardm gtrlecei vaadiyle milyonlarca Avro toplayanlar bu paralar milli gr balantl irketler ve kurumlara aktardklarn itiraf ettiler.
    Yolsuzluk ve vurguna ramen Gzlerini geree kapatanlar adl dernein Trkiye ve Avrupa’da hala halktan ba toplayabilmesi ve bunun engellenmemesi soru iaretleri yaratyor. Ramazann gelmesiyle birlikte birok televizyon kanalna ve gazeteye ilan vererek, sokaklara afi ve pankartlar asarak din ve vicdan smrs yapan Gzlerini geree kapatanlar ve benzeri kurulular arszca halk soymaya devam ediyor. Halk, yaananlara anlam veremezken, emekli maandan ksp her ay ba yapan kadndan, yardm bekleyen insanlara kadar herkes artk neye gveneceklerini bilmediklerini sylyor.
    Emekli maan yatrd
    Deniz Feneri’ne ba yapan Keriman Kumanta ile bankadan karken karlayoruz. Elinde Gzlerini geree kapatanlar'a yapt 150 YTL’lik makbuzunu gsterirken iddialar karsnda akna dnyor. Bir yldan uzun bir sredir, her ay 700 YTL emekli maann 250 YTL’sini ba olarak veren Kumanta”Nereye verdiklerini bilmiyordum” diyerek zntsn makbuzu gsterirken yineliyor. “Hep mmkn olsa daha fazla versem diye dnrdm. Bunu duyunca kahroldum. Yoksullara gnderiyorlar diye verdim ben. Sonuta televizyonda ok cazip geliyordu. Nereden bilebiliriz” diyen Kumanta, buradan, ‘Kimse Yok mu?’ adl yardm kuruluuna para yatrmaya gidiyor.
    ‘Kimse Yok mu?’ yardm kuruluuna ilikin ‘O iyi midir?’ diye soran Kumanta, artk neye gveneceini bilmediini sylyor. Yine de, “Bir alkanlk yine de gidip son defa da olsa vereceim” diyen Kumanta, “Artk yardmlarm gidip elimle gtrp veririm. yi niyeti suiistimalden baka bir ey deildir. Syleyecek bir ey bulamyorum ok zgnm” diye konuuyor.
    Fakirlerin gzn boyuyorlar
    Yldrm Akkaya da, “ be kiinin parasn alp kendi keselerini geniletiyorlar. Vebali gnah onlarn boynuna. Derneklerin paralar artk nereye gnderiyorsa neden devlet fatura etmiyor” diyor.
    “Kurban Bayram’nda, mahallemizdeki ou insan kurbanlarn onlara vermiti. Ama ou kendine alyor. Fakirlere de gstermelik bir eyler yapp gz boyuyorlar” diyen Ali Saygl, her zaman Gzlerini geree kapatanlar'n yardm toplayp fakirlere dattn dnrm eskiden.
    Mehmet eri Gl, “Millet perian olmutur. Gzlerini geree kapatanlar'n ald paralar herhalde devlete gidiyordur bilmiyorum ki nereye gidiyor. Devlet, fakir fukaraya bakmyor. Millet bu ramazan aynda marketlere yakalaamazken. nsanlar da yardm kurulularna kouyor. Devlet de izin veriyor” diye konuuyor.
    ‘Hibir eye gvenemez olduk’
    “Valla ald yardmlar, biraz kendi yandalarna, biraz da fakire veriyorlar. Gzlerini geree kapatanlar gibi yardm kurulularnn gerekten drste yaptna inanmyorum “ diyen Aye akal halktan ald paralar irketlere aktarmasnn terbiyesizlik olduunu sylyor.
    Gzlerini geree kapatanlar'n halktan ald paralar yoksullara gnderdiine inanmadn syleyen Sleyman Arslan, “Bir takipisi olmas lazm. nsanlarn duygularn, paralarn istismar etmeleri kabul edilemez. Artk hibir eye gvenemez olduk” diyor. Gkhan Demirbilek de, bu yardmlarn kesilikle yerine ulamadn syleyerek, “Zaten gndemde olduu ve kendilerinin itiraf ettii gibi. Kendi karlarna uygun hareket ediyorlar. Halka yansmyor bu. Halktan alnan paralar, kendi yandalarna gidiyor” diye konuuyor. (stanbul/EVRENSEL)

Gzlerini geree kapattklar iin hep karanlkta kalanlara sevgilerimle!
    Konu ezgi cubukcu tarafndan (04.09.2008 Saat 18:36 ) deitirilmitir.
    Futbol taraftardr!

Trabzonspor Kongre yesi
    Faik Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

ok nemli bir konu katlyorum hakta veriyorum ama Bmnde olmas bence doru deil.....
    Ne mutlu Trk olana deil , Ne mutlu Trk'm diyene !

"Cahilin karsnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

mell - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.02.2008
    Nereden
    Ankara
    Ya
    32

bence de
    Serbest krsde bu tip olaylar paylamak biraz garip geliyor bana...

imdi bu dernee kzmadk m kzdk.. sinir kp olmadk m olduk... laet olsun demedik mi dedik...knadk m knadk...

bir oumuz bu yndeki duygu ve dncelerini yazsa buraya;oluan ortamn BMN nin serbest krs anlayna tezat deceini dnyorum
    *Gamze Mell Tokay

Ahmet Kuru - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Eer byle bir olay varsa ki olduu muhakkak,bunun burda paylalmasndan daha doal bir ey gremiyorum...
    Niye doru olmasn,niye tezat olsun...
    Ama bilgilendirme deil mi?Hele ki byle bir konuda!
    Ne kaderime kstm Ne Devlete kstm
    nk inanmak, iman etmek varsa bir eye, bedel neyse onada katlanr. Yarabbi Kahrnda ho, Ltfunda ho dedik iki saniye sonrasna garantimiz olmayan bir hayatmz iin frldak olmaya gerek yok, ben frldaklk istemem( M . Y )

Trabzonspor Kongre yesi

Serdr - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.10.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Alnt Faik Ylmaz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ok nemli bir konu katlyorum hakta veriyorum ama Bmnde olmas bence doru deil.....
    Alnt meLaL_61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bence de
    Serbest krsde bu tip olaylar paylamak biraz garip geliyor bana...

imdi bu dernee kzmadk m kzdk.. sinir kp olmadk m olduk... laet olsun demedik mi dedik...knadk m knadk...

bir oumuz bu yndeki duygu ve dncelerini yazsa buraya;oluan ortamn BMN nin serbest krs anlayna tezat deceini dnyorum
    Kesinlikle bende katlyorum.

BMN'de olmas gereken bir konu deildir.
    Byk Takm Byk Futbolcularla Olur !..
    Real Madrid
    Manchester United
    twitter.com/TSerdarSx

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    22.08.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Yzyln istismarlarndan sadece bir tanesi de ondan Ahmet.
    Bu istismarlardan tonlarca var.
    Beni de rahatsz etmedi balk.
    Devam dileklerimle.
    Alnt Ahmet Kuru Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Eer byle bir olay varsa ki olduu muhakkak,bunun burda paylalmasndan daha doal bir ey gremiyorum...
    Niye doru olmasn,niye tezat olsun...
    Ama bilgilendirme deil mi?Hele ki byle bir konuda!

ezgi cubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.04.2007
    Nereden
    Manisa

Baln baz kesimi neden rahatsz ettine bir anlam verememekle birlikte kimseye cevap vermiyeceimi belirtmek isterim zira amacm burda tartma karmak deil bu konu hakknda BMN okurlarn bilgilendirmektir! Nasl Tema Vakfnn aalandrma kampanyasn tartabiliyorsak bunun da ondan hibir fark yoktur!
    Okeye 4. ya da fikir yanda aramyorum en azndan...sadece bu konuda kendi tepkimi dile getiriyorum ve kontrol ediyorum... Doru balktaym! Yoksa buras serbest krs deil miydi?
    Futbol taraftardr!

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

Balk beni rahatsz etmedi. Ortada bylesine rezil bir durum var ise; insanlarmzn bilgisi olmas lazm...

Adamlar byk bir sahtekarla imza atmlar. Milletin nnde rezil olmal; hakim karsnda da hesap vermeleri gerekir...

Deniz Feneri sivil toplum kuruluu olarak geer mi bilmiyorum ama Trkiye'deki STK'larn byk blm sakattr.

Durumu iyi olan ve yardm etmek isteyen komusuna baksn yeter bence...

Erdal - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.09.2006
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    47

Ortada bir sknt, bir mide bulandrc sinek olduu kesin. Burada mesele u; hakszlk yapann, yanl yapann "kimden" olduuna bakma alkanlmz devam ediyor. Daha kts "bizden" olanlar bunu yapmaz iftiradr deme alkanlmz devam ediyor. Ve bu Trkiyede ki hemen her izgi de byle. Bizden-bizden deil-bize yakn ayrmn uzun yllar gnlk hayatnn temel belirleyicisi yapm biri olarak Trkiyede "siyasi dncesi nemli deil drst olsun" dsturuna ne kadar ihtiyacmz olduunu bir kere daha grm oluyoruz...
    Trabzonspor taral olmaktan gelen ezikliin, merkez karsnda ikinci derecede veya glgede braklm olmaktan syrlmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun deil, otantik inisiyatifin semboldr smet zel

Kocaeli l Temsilcisi Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    15.02.2007
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    46

Bmn de her trl bilgilendirme oluyor. Bence bu konuda ok nemli. Bilmeden aratrmadan byle yardm kurulularna destek olan birok vatandamz var. Bizde Deniz Feneri'ne hem bata bulunmay, hemde fiili olarak almay dnyorduk ama bu haberi okuduktan sonra bekleyip aratrmay uygun grdk...

Artk en iyisi yardmlar, bir kurulu zerinden deilde, kiisel yapmak en iyisi herhalde...

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Bende bilgilendirme amal olarak baz siyasilerin yolsuzluklarn aklayacam. Buras serbest krs deilmi naslsa istediimizi yazabiliyoruz.

Yazdklarnz doru olabilir hatta dorudur insanlardin kullanarak smrmek ayptr gnahtr ahlakszlktr. Ama bence yeri buras deildir.

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

Alnt Faik Ylmaz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bende bilgilendirme amal olarak baz siyasilerin yolsuzluklarn aklayacam. Buras serbest krs deilmi naslsa istediimizi yazabiliyoruz.

Yazdklarnz doru olabilir hatta dorudur insanlardin kullanarak smrmek ayptr gnahtr ahlakszlktr. Ama bence yeri buras deildir.
    Faik; siyasilerin durumunu irdelemek siyaseti foruma sokmaktr.

Lakin, amac en bata ve sadece sosyal sorumluluk olan bir kurumun yapt sahtekarlk neden konuulmasn... Amac kar etmek bile deil bu kurumun. "nsan" dan yola kmlar; insan kazklamlar...

Erkut Ay - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.08.2006
    Nereden
    Giresun
    Ya
    38

Allah slah etsin saf vatandan temiz duygularyla kendilerine rant kazan salyorlar bilinsin grlsnki herkes ne mal olduklarn rensin itiraf ettiklerine grede su sabittir gereken cezay mutlaka almallar....

Erdal - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.09.2006
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    47

Ezgi , Konu ok nemli ama haberin ii biraz bo. Bu konuyu haberi koymadan yardm kurulular gibi bir balkta konuabiliriz. Beni rahatsz eden mesela verdkileri reklamlarn bedelini kim karlyor. Yaptklar yardmlarn canl yaynda muhtalar afie edilerek yaynlanmas dorumu? Bu tip organizasyonlarn denetimi nasl yaplyor .wsws. Haberin ierii sende takdir edersin ki ok zayf.

Faik konu siyasilerinkinden farkl bence. Yardm organizasyon kurumlar bir ihtiya. yle yaknlarnza verin kolaycl ile zlmez bu mesele.
    Trabzonspor taral olmaktan gelen ezikliin, merkez karsnda ikinci derecede veya glgede braklm olmaktan syrlmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun deil, otantik inisiyatifin semboldr smet zel

mell - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.02.2008
    Nereden
    Ankara
    Ya
    32

konu malesef korktuum hali almaya balad...

zaten internet tvler gazeteler bu ii yeterince ayyuka kard... bu bal gren herkes olay biliyordu zaten..konu balnn altndaki aklamann okunmasna gerek kalmadan yorumlar yapld..

her ne ise..
    bildiimiz konuda bilgilendik... teekkr ediyorum...
    *Gamze Mell Tokay

Fatih Ersoy - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.02.2005
    Nereden
    Ankara

Konu tartlmaya deer ancak BMN yeri deil..
    Dn m, konu mu, sus mu, unut mu ?
    **Latocan**

yelik tarihi
    31.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Melal,Trabzonspor un transfer haberleri tvlerde zaten var...niye forumda ayrca bir daha yazyorlar?
    Bunun cevabn verdikten sonra eminim ki bu baln alma sebebini daha iyi anlayacaksn...
    Neyse konumuz bu olmamal...
    Burda konuulmas gereken insanlarn duygularyla oynana oyun...
    Ayrca yle de bir durum var...
    Bu yaplan dolancrcl (yada artk adna her ne diyorsak)Deniz Feneri Derneinin ynetimindeki her ahsn haberinin olup olmamasdr...
    1-2 kiinin yapm olduu erefsizlikten dolay,yllarda bu lkede bir ok vatandaa yardm yapm bir kuruluu bu kadar zedelemek doru mu?
    Eer durum byle ise,bu haberin kaynann nemi burada daha da ok artyor...
    nk inanmak, iman etmek varsa bir eye, bedel neyse onada katlanr. Yarabbi Kahrnda ho, Ltfunda ho dedik iki saniye sonrasna garantimiz olmayan bir hayatmz iin frldak olmaya gerek yok, ben frldaklk istemem( M . Y )

Trabzonspor Kongre yesi

Serdr - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.10.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Deniz Feneri soygununun kronolojisi.Vedat Ali Aydn'n haberi

21 bin kiiden, 41 milyon 634 bin Euro topland… 16 milyon Euro,
    Trkiye’deki Kanal 7 ynetimi ile Beyaz Holding ile eskiden resmen Deniz Feneri e.V. ve Avrupa yneticisi olanlara aktarld… 7 milyonu
    Trkiye’deki Deniz Feneri’ne akt… ayr muhasebe ve kasayla yneticiler milyonlar gtrd.
    Vedat Ali AYDIN- ALMANYA

ALMANYA’da kurulan ve Trkler’in yardm duygularn smren Deniz Feneri e.V. davasnda en kritik gn 9 Eyll.
    Bu tarihte, olayn siyasi balantlar gndeme alnacak, paralarn kimlere gittii belki netlik kazanacak. Frankfurt’ta 1,2,3 Eyll tarihlerinde grlen gnlk durumada tutuklu sanklar Firdevsi Ermi ile Mehmet Takan’n ifadeleri ve itiraflar, paralarn nereye aktadrldn gzler nne sererken, en son aramba gn dinlenen PWC isimli firmadan uzman deneti, 2001’den bugne kadar olan hesaplar ve banka hareketlerini aklad.
    Tm bu hareketler mahkeme kaytlarna geti. Savc tmn tek tek dosyalad.
    2001 ylnda Yimpa’n batan Media7 isimli irketinin devralnmasnn
    ardndan balayan Euro7 int. macerasna paralel olarak gelien Deniz Feneri e.V.’nin ve yurt dndaki Trkler’den topladklar paralarn kronolojisi yle:

MALLARI KAIRMAK N
    - Yl 1999: Deniz Feneri e.V. kuruldu. Kamuya yararl dernek
    statsndeydi. Toplad balar Alman yasalarna gre denetlenecek ve kapanma ya da tasfiye halinde tm malvarl Kzlha’a kalacakt. (Bu maddeyi amak iin Deniz Feneri e.V., Weiss (beyaz) GmbH isimli paravan irket kurup bu irkete para aktard. Emlak alnd…)
    - Deniz Feneri e.V., Almanya’da yayn yapan Trk gazeteleri ile Trk
    TV’lerine youn olarak ilan-reklam vermeye balad. Kendi kanallarnda ise haftada bir, Trkiye’deki Deniz Feneri ile ayn programn yaynlad. Bunun ardndan Almanya’daki banka hesaplar verildi.
    - Dini bayramlar, doal afetler kullanld. O zamanlarda dzenlenen zel kampanyalar Kanal 7’den duyuruldu, para ak hzland. 2002’de 1 milyon Euro topland. 2002’de bu para 3 milyona kt. 2004’te toplanan para 5 milyondu. 2005 ylnda bir yllk haslat 12 milyon Euro’ya ulat.

2006’DA BAI REKORU KIRILDI
    - 2006’da ise toplanan yardmlar zirve yapt. O yl 16 milyon 326 bin Euro topland. Alman Polisi’nin baskn yapt 2007 yl mays ayna kadar ise 1 milyon 944 bin Euro’luk ba topland. Tm hesaplar, bir resmi bir de gayri resmi muhasebede tutuldu. Ayrca Almanya’daki baz yneticiler kendilerine para aktarmak iin nc bir kasa tuttu.
    - 2004 ylnda Alman Postbank ve Commerzbank’taki hesaplardan antalarla para ekilmesi zerine, her iki bankann yetkilileri kara para phesiyle polise bavurdu. Frankfurt Polisi, 2004’ten itibaren Deniz Feneri, Kanal 7, Weiss GmbH, TaxiQuick, Taxi Prestij, Atlas GmbH, As GmbH ve OFBG isimli firmalar mercek altna ald.
    - Bu irketlerin tmnn ynetiminde ayn isimler yer ald. Bata Mehmet Grhan olmak zere bir ok ynetici Yimpa ve Milli Gr kkenliydi.

ETLER BLE YMPA’TAN
    - Toplanan bu paralarn ok az yardm olarak vatandalara et, st,
    giyecek, mobilya v.s. eklinde datlyordu. Hatta etler gene bir Yimpa kuruluu olan Ayta’tan alnyordu. 5 tonluk et faturas mahkeme kaytlarnda yer ald.
    - Alman mahkeme ve uzman denetilerin kaytlarna gre paralar Mehmet Grhan, Firdevsi Ermi ve Mehmet Takan tarafndan ekilerek Trkiye’ye gtrld. 7 milyon Euro Trkiye’deki Deniz Feneri’ne verildi.

PARALAR TE BYLE DAILDI
    - Almanya’daki Deniz Feneri, vatandalardan “Fakirlere ve geri kalm lkelerdeki muhtalara datmak” vaadiyle toplad balardan u “zel” harcamalar yapt (100 bin Euro’nun altndaki zel harcamalar, burada yer darlndan dolay yazamyoruz):
    1) Euro 7 int. 750.000 Euro ana sermaye olarak aktarld.
    2) Firma Weiss GmbH’ya 1.4 milyon Euro aktarld.
    3) Taksi Quick’e 323.000 Euro aktarld.
    4) Taksi Prestij’e 139.000 Euro aktrld.
    5) As Taksi’ye 220.000 Euro aktarld.
    6) Atlas Media GmbH’ya 289.000 Euro aktarld.
    7) Yurt Haber isimli haber ajansna 135 bin Euro aktarld.
    8) Firma Weiss’n zerine kaytl drt tane gayrimenkul alnd. Hepsi de ok deerli veya milyonluk olan gayrimenkullerin adresleri ve fiyatlar mahkeme kaytlarnda yer ald. Kaytlara gre, bu emlaklar unlar:
    a- Frankfurt Adam Opel Str. 5 numarada, ok daireli apartman. Deeri 644 bin Euro. Bu parann nemli bir ksm 22 Aralk 2003 tarihinde Postbank Deniz Feneri hesabndan dendi.
    b- Rsselsheim Rahmen Str.’de apartman. Deeri 246 bin Euro. Para Deniz Feneri’nden dendi.
    c- Viyana Falkener Gasse’de renci yurdu. 1.3 milyon Euro Deniz
    Feneri’nden 60 taksitle dendi.
    d- Frankfurt Ferdinand Porsche Str. 2’de apartman. Deniz Feneri’nin
    Vakfbank’taki hesabndan 1 milyon 366 bin Euro’luk havale yapld.

YNETCLERE 16 MLYON
    Tm bu banka hareketleri ve almlar, uzman denetilerle savclar
    tarafndan tespit edildi.
    - Bu harcamalarn dnda, antalarla Trkiye’de Zekeriya Karaman, smail elik, Kapu Yolda ve dier Kanal 7 ile Deniz Feneri e.V. yneticilerine 16 milyon Euro civarnda bir parann gnderildii ortaya kt.
    - Trkiye’deki Beyaz Holding’e, 1.8 milyon Euro’nun transfer edildii,
    bunun 1.5 milyon Euro’sunun Deniz Feneri hesabndan olduu tespit edildi.

Habertrk
    Konu Serdr tarafndan (04.09.2008 Saat 12:07 ) deitirilmitir.
    Byk Takm Byk Futbolcularla Olur !..
    Real Madrid
    Manchester United
    twitter.com/TSerdarSx

Travelair - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Arkadalar devlet iinde de yolsuzluk oluyor, ne yapalm devleti de kapatp d lkelere mi g edelim. unu gzlemliyorum: Son yllarda artan bir ekilde bu lkenin manevi deerlerine youn bir saldr var. Psikolojik sava taktikleri uygulanyor. Aln bakn sizin en gvendiiniz imamnz bu deniyor. En gvendiiniz slami yardm kuruluu bu diyorlar. Trabzon lkenin en youn vatansever, milliyeti insanlarnn yaad bir yer. majmza bakn son birka senedir. Papaz cinayeti, Dink cinayeti, hatta Trabzonspor'un bana gelenler...

nsanlar lkesinden, insanlarndan, manevi deerlerinden uzaklatrmaya alyorlar. Allah akna akll olun, oyunlara gelmeyin
    Trkiye'nin zencileri Trabzon'dan kar----------------------------------BUGN
    Trabzonspor kretmedike ampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tketirsen azalr, retirsen oalr--------------------------------------N
    Arslann srtlan ok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

yelik tarihi
    31.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

benim anlamadm konu....
    Bu Deniz Feneri Derneinden iki tane mi var?

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Alnt Kaya Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Faik; siyasilerin durumunu irdelemek siyaseti foruma sokmaktr.

Lakin, amac en bata ve sadece sosyal sorumluluk olan bir kurumun yapt sahtekarlk neden konuulmasn... Amac kar etmek bile deil bu kurumun. "nsan" dan yola kmlar; insan kazklamlar...
    Sevgili Kaya Arkadam ;

1- Siyasileri yazacam derken azck ironi yaptm forumun snrlar nedir manasnda. Yanl anlald her hal yoksa siyasete girmem bu platformda.

2- Deniz Feneri Derneiyle ilgili yolsuzluk iddialar Trkiye kanadyla ilgili deil Almanya ve Avrupa kanadyla ilgilidir. Trkiye kanadyla ilgili imdilik bir iddia yoktur.

3- Amac yardm olan bir kurulu hakkndaki yolsuzluk iddialarn tartmann bize ne faydas olur. nsanlar rensin derseniz zaten gazeteler araf araf veriyor zaten.Ramazan ayndayz insanlarn yardm etmekte biraz daha faal olduklar bu ayda bu tip haberler insanlarn yardm etmekteki evklerini kracaktr. Bakada bir faydas olduuna inanmyorum.

ne yapalm Deniz Fenerinde yolsuzluk olmu artk kimseye gvenmeyelim kimseye yardm filan etmeyelim gibi bir anlay ortaya kmaz inallah. nki evremizde gerekten ok madur insanlar var yardm bekleyen. Benim korkum ondan yoksa kimse babamn olu deil suu yapan cezasnda ekmeli.
    Konu Faik Ylmaz tarafndan (04.09.2008 Saat 12:15 ) deitirilmitir.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    30.12.2007
    Ya
    31

Benim mesajm neden silindi isyan ettigimden deil sadece merak
    Ayrca bu topic e neden olmamalyd deniyor onuda aklarsanz ok sevineceim

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Alnt lato95 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Konu tartlmaya deer ancak BMN yeri deil..
    Belki BMN'de de bu kurulua yardmda bulunan vardr Fatih. nsanlarn gz kapal bir ekilde uyutulmasn konumann nesi sakncal anlamyorum. nsanlarn vicdanna hitap eden grntlerle Trk insannn manevi duygularn kullanan bir kurum olmular da haberimiz yok.

9 Eyll'deki davann nelere gebe olacan bekleyip grelim.

Baln en byk amac insanlarn gzn amasdr. Bu haberi okuduktan sonra evremdekileri de bilgilendireceim. Eminim sizler de salt olarak okuyup brakmayacaksnzdr.
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre yesi
    Mehdi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.07.2006
    Nereden
    Trabzon

lk sorunuza ben cevap vereyim,mesajnzda belirttiiniz kiinin bu kurumla alakas olmad gibi yazdnz ileti mahkeme kararlarnn,resmi belgelerin bahsedildii bir balkta sadece iftira nitelii tar ki u mbarek gnlerde silmekle mantklsn yaptm dnyorum
    T R A B Z O N S P O R

yelik tarihi
    15.07.2007
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    43

allahnz severseniz trabzonsporun gemi dnemine benzediniz.sporla siyaset i ie.

biri bu bal kapatsn ltfen.bu tr olaylar siyasi arlkl olaylar tartma yeri BMN olmamas lazm diye dnyorum
    TRABZONSPOR DNYANIN EN BYK EHR TAKIMIDIR

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)