Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Üniversite Öðrencilerine Burs Verelim

agasaro - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Standart Üniversite Öðrencilerine Burs Verelim

Geçen sene Ayþegül adýnda Trabzonlu bir öðrencim vardý. ÖSS'ye 3 ay kala babasýný kaybetti, çok sarsýldý ama yýlmadý, çok çalýþtý " babam hayatta olsaydý beni üniversiteli olarak görmek isterdi" diyerek kendini yeniden motive etti ve yýl sonunda Gazi Üniversitesi Uluslararasý iliþkiler bölümünü kazandý. Maddi durumu çok kötü olduðu için ona burs saðlamamýz gerekiyordu. Öðrencime 3-4 tane Trabzon derneði adresi verdim o da utana sýkýla bu derneklere gitti ama kimse okey masasýndan kalkýp bu çocuðun derdine derman olmadý. Sonra Pendik'te bulunan Diyarbakýrlý bir kuyumcu abimize sohbet esnasýnda konuyu açtýðýmda hemen benden çocuðun telefonunu aldý ve 2007 Aralýktan itibaren her ay öðrencimize aylýk burs desteði saðlýyor.

Ben de þimdi siz sevgili kardeþlerime diyorum ki; çevrenizde bildiðiniz bursa ihtiyacý olan öðrencilerimiz varsa nereli olduðuna bakmaksýzýn gücümüz yettiði oranda bu öðrencilere burs saðlayalým. Hatta burs gruplarý oluþturabiliriz. 7-8 kiþi bir ayara gelerek ayda 20-25 ytl vererek 150-200 ytl civarýnda bir burs çýkarabiliriz. Nasýl organize olacaðýmýz konusunda sizin deðerli fikirlerinzi bekliyorum.
    Trabzon aþkýmýz çukurda biriken yaðmur suyu deðil ki güneþte kurusun; deniz misali buharlaþýp yaðmur misali akar Aðasar vadisinden tekrar aþaðý, olur kocaman kara bir deniz...

Ahmet Kuru - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Güzel bir düþünce,
    BMN böyle bir olayýn altýndan kalkacak güçte..
    Eðitim için her türlü desteðe her zaman varým...
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir þeye, bedel neyse onada katlanýr. Yarabbi Kahrýnda hoþ, Lütfunda hoþ dedik… iki saniye sonrasýna garantimiz olmayan bir hayatýmýz için fýrýldak olmaya gerek yok, ben fýrýldaklýk istemem…( M . Y )

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39
    Özkan SÜMER

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Alýntý fromTheRApBZONe Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu kuruluþlarýn büyük bir bölümü sadece belli koþullarý taþýyan öðrencilere burs veriyor. Ben BMN olarak biz ne yapabiliriz diye düþünüyorum. Ama yine de burs veren kuruluþlarla da irtibat halinde olabiliriz.
    Konu ilhan tarafýndan (04.09.2008 Saat 04:01 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: Yazýnýn tamamý "bold" yani kalýn fontta yazýlamaz. Lütfen forum kurallarýný okuyunuz.
    Trabzon aþkýmýz çukurda biriken yaðmur suyu deðil ki güneþte kurusun; deniz misali buharlaþýp yaðmur misali akar Aðasar vadisinden tekrar aþaðý, olur kocaman kara bir deniz...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

ben de öðrenciyim. burs mu alacaz.

öðrencinin kapýsýnýn kolu altýn olsa zekat düþer.
    yürü be.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    37

Burs ben de alabilir KTÜ de okuyorum þu an bölüm ikincisiyim ... baþarý bursu ?

futbalski60 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Üniversitelerimizde ne yazýk ki ihtiyac sahibi bir sürü arkadaþýmýz var güzel bir fikir bence.Bu yardým sadece ihtiyac sahiplerine olursa iyi olur ne yazýk ki durumu iyi olup burs alan bir sürü öðrenci var.
    Trabzon SK 1967
    #8 Adam Maher

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Bence de çok güzel bir fikir, okey masasýndan kalkmayan karadenizliler yok sadece, bu memlekette bizler de varýz...7-8 kiþinin biraraya gelip burs grubu oluþturmasý fikri müthiþ, sonuna kadar yanýnýzdayým...

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Aramýzdada bursa ihtiyacý olan arkadaþlar var...

Mükemmel bir fikir...

EÐÝTÝM ÞART!!!

Nurbanu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aðrý

ben burs konusunda yardýmcý olabilir miyim bilmiyorum ama bir öneride bulunmak istiyorum. trazbon sosyal yardýmlaþma ve dayanýþma derneði trabzonlu olan tüm öðrencilere burs saðlýyor (gerçekten ihtiyacý olanlara) baþvuran arkadaþlarýn hemen hemen hepsi burs alýyor hem de bunu okul süresi boyunca veriyorlar yani ikinci kez baþvuru falan olmuyor. ilgilenen arkadaþlara duyurulur çünkü þu sýralar baþvuru zamaný olmasý gerekiyor

not: bu kampanya da çok güzel düþünenlerden ALLAH razý olsun.umarým yaptýklarýnýzda muvaffak olursunuz
    Unut gitsin Hayat þimdi bi baþka güzel

ANS 61 DNMSZ

.....
    Ziyaretçi

NE oldu bursmu alacam þimdi

Nurbanu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aðrý

hayýr arkadaþým ihtiyaç sahipleri alýyor öyle herkese vemiyorlar
    Unut gitsin Hayat þimdi bi baþka güzel

ANS 61 DNMSZ

Nereden
    Trabzon

Ne burs mu o da ne

Kocaeli Ýl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    49

Çok güzel bir fikir.Bmn ailesinde üniversite okuyan bir çok kardeþimiz var.Maddi imkanlarý zor olan kardeþlerimiz olabilir. Gerçekten ihtiyacý olan kardeþlerimize yardým etmek,okumalarýna katkýda bulunmak, Bmn ailesi olarak güzel olur diye düþünüyorum...

Belki Bmn yönetimi bu konuda bir çalýþma yapabilir...

Nihal Ayvaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

güzel fikir..eminim yardým etmek isteyen çok kiþi çýkar bmnden.bende elimden geleni yapmaya hazýrým.
    Yeterki ONUR'suz
    olmasýn
    aÞk
    !

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Biz bir cebimizden öbürüne mi yatýracaz þimdi

Geçen sene ne kadar Trabzonlu derneðine ulaþýp konuþtuysam ne hikmetse hepsi o sene kesmiþ burs vermeyi.
    Ne þans be...

KUTADGU
    Ziyaretçi

Arkadaþlar, bir burs verme iþi varsa seve seve gönüllü olabilirdim.

Ancak 4 erkek kardeþimden 3'ü þu an öðrenci ve önlerinde uzun yýllar var.

Ama derseniz, elini taþýn altýna koymaktan çekinme, çekinmem de.

Çok zor geçen öðrencilik yýllarý geldikçe gözüme "Vay be..." diyorum hala.

Great White - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Cool

Son derece ciddi ve bir o kadar da duygusal bir heyecan ile açýlmýþ bir baþlýk..

Ama içeriði ve sorumluluk derecesi bakýmýndan da bir o kadar dikkatli bir þekilde takip edilmesi gereken bir konu..

Her türlü istiamara ya da iftiraya açýk bir mevzuu..

Son derece güvenilir ve ehil kiþilerin önderliðinde olduðu müddetçe benim de her daim arkasýnda duracaðým ve sonuna kadar destek vereceðim bir oluþum..

Ama dedim ya..

Son derece ciddi ve sorumluluk isteyen bir iþ bu öncelikle..
    "söylediklerin kimseyi rahatsýz etmiyorsa hiçbi' þey anlatmýyorsun demektir"

GW

Hotaman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bende öðrenciyim... Bu konuda somut birþeyler olursa Allah'ýn izni ile iþimi elime aldýðým zaman çorbaya bir parça tuz da ben atarým...
    Umarým hayýrlýsý olur...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Arkadaþlar, öncelikle burs almaya ihtiyacý olan öðrencileri tespit edelim. Sonra hemen aramýzda burs gruplarý kuralým. Ben her ay en fazla 25 ytl verebilirim. Hemen grubumu kuruyorum. Bir grup en fazla 150 ytl burs versin. Burs vereceðimiz öðrencinin telefonlarýný da yazalým. Her grup hangi öðrenciye burs vereceðini belirlesin. Ben eyleme geçiyorum. 150 ytl ye ulaþýncaya kadar bizim gruba katýlýmlarý bekliyorum. Bursu öðrenciye ne þekilde ulaþtýracaðýmýzý daha sonra belirleriz.

GRUP 1

Burs vereceði öðrenci: Erol BAÞ 0216 426 26 65 /0538 898 25 08 Okulu: Rize Üniv. / Matematik

Yusuf YILDIRIM 25 YTL (0539 290 39 28)

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý agasaro Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar, öncelikle burs almaya ihtiyacý olan öðrencileri tespit edelim. Sonra hemen aramýzda burs gruplarý kuralým. Ben her ay en fazla 25 ytl verebilirim. Hemen grubumu kuruyorum. Bir grup en fazla 150 ytl burs versin. Burs vereceðimiz öðrencinin telefonlarýný da yazalým. Her grup hangi öðrenciye burs vereceðini belirlesin. Ben eyleme geçiyorum. 150 ytl ye ulaþýncaya kadar bizim gruba katýlýmlarý bekliyorum. Bursu öðrenciye ne þekilde ulaþtýracaðýmýzý daha sonra belirleriz.

GRUP 1

Burs vereceði öðrenci: Erol BAÞ 0216 426 26 65 /0538 898 25 08 Okulu: Rize Üniv. / Matematik

Yusuf YILDIRIM 25 YTL (0539 290 39 28)
    dostum heyecanýný anlýyorum ve bu gruplardan birine dahil olmak için can atýyorum ama altyapýyý saðlam kurmaz isek baþarýya ulaþmaz bu güzel fikrin....önce Bmn yönetiminin desteðini almak gerekir..sonra bmn'de kimler burs verir, kimlerle yola çýkýlýr onlara bir güzel bakmak lazým....güzel fikrin açmadan solmasýn...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Alýntý Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    dostum heyecanýný anlýyorum ve bu gruplardan birine dahil olmak için can atýyorum ama altyapýyý saðlam kurmaz isek baþarýya ulaþmaz bu güzel fikrin....önce Bmn yönetiminin desteðini almak gerekir..sonra bmn'de kimler burs verir, kimlerle yola çýkýlýr onlara bir güzel bakmak lazým....güzel fikrin açmadan solmasýn...

Doðru söylüyorsun. BMN yöneticilerinden bu konuda bana ön ayak olmalarýný istiyorum. Organizasyon yapýlsýn ben de dahil olayým hemen.

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

ünv.de 4. senem.öðrenci arkadaþlara tavsiyem burslara çok itimat etmesinler.
    en iyisi part time iþ.çalýþ kazan.
    ama bazý fakültelerde çalýþma imkaný çok kýsýtlý o bakýmdan bu fikir çok yerinde bir fikir olabilir kanýmca.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Ben de þu aralar burs arýyorum.Maddi durumu benden daha kötü olan birileri yoksa talibim.
    keyif adamý ..

Anýl Caner - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    36

Bmn'nin internet temelli bir organizasyon olmasýndan mütevellit üyelerinin hatýrý sayýlýr bir yüzdesi üniversite öðrencilerinden oluþmakta. Bu sebeple ben bmn'nin içerisinde yer alan öðrenci arkadaþlara burs vermesi taraftarý deðilim. Bu sebeple ben de öðrenciyim, bana da burs verin tarzý mesajlara pek olumlu yaklaþmadým açýkçasý.Gerçekten ihtiyacý olan arkadaþlar varsa elbette doðru yol bulunur. Ancak ben öðrenciyim, ben de öðrenciyim mesajlarýyla bu iþin altýndan kalkýlmaz.

Bmn sosyal dayanýþma konularýna duyarlýlýðýný bir çok baþlýk ve düzenlediði etkinlikler ile kanýtlamýþ bir oluþum.Elbette hazýrlanacak güzel bir sistematik ile bu iþin altýndan da kalkýlabilir.Düzenli olarak burs yatýrma iþine kaç üye ne oranda iþtirak eder orasýný kestirmek biraz güç.Ancak altyapý oluþturmak adýna bu baþlýðý çok anlamlý buldum.Dilerim yöneticiler de bu konunun üzerinde dururlar.

Düzenli burs yollayacaklarýn kim olacaðý kadar, bu burslarýn kimlere gönderileceði de çok önemli.

Benim önerim gönderecek kiþiler ve bu kiþilerin gönderebilecekleri paralar ile bir havuz oluþturulmasý, paranýn da gerçekten eðitimine devam etmesi için bu paraya ihtiyaç duyan öðrencilere gönderilmesi(öðrencilerin bmn kapsamýnda olup olmamasý çok da mühim deðil kanýmca ama biz bir aileysek ve içimizde bu yardýma ihtiyacý olan birileri varsa elbette öncelik o kiþilerden yana olmalýdýr).

Burslara "bonus" zihniyetiyle bakýlmasýndan her zaman nefret etmiþimdir.

Bmn'nin yapacaðý yardým
    Devletin miktar olarak ironik, gönderdiði kiþiler olarak son derece trajikomik burslarýndan da,
    Özel dernek ve tarikatlarýn gönderdiði çýkar içerikli burslardan da farklý ve efektif olmalýdýr.

Zengin bir ailenin çocuðu olmasam bile eðitim öðretim masraflarýmý karþýlayacak ekonomik yeterliliðe sahip bir ailem olmasýndan mütevellit hiç burs almadým.Bu kriterlere sahip kiþilerin almasýna da hiç sýcak bakmadým.Böyle bir organizasyon olursa para yardýmý yapacak düzeyde olmasa da elimden geleni yapmaya çalýþýrým.

Güzel fikir için teþekkür ediyorum.Dilerim kayýtsýz kalýnmaz.
    Konu Anýl Caner tarafýndan (19.09.2008 Saat 04:53 ) deðiþtirilmiþtir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)