Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TFF, Haluk Ulusoy ile Yönetim Kurulu Hakkýnda Suç Duyurusunda Bulundu!

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Standart TFF, Haluk Ulusoy ile Yönetim Kurulu Hakkýnda Suç Duyurusunda Bulundu!

TFF Yönetim Kurulu yayýn gelirlerinin daðýtým kriterlerini belirledi 03.09.2008
    Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün Ýstanbul'da yaptýðý toplantýda, Turkcell Süper Lig naklen yayýn gelirlerinin daðýtým kriterlerini belirledi.
    Yönetim Kurulu, 22.07.2005 tarihli TFF Yönetim Kurulu kararýnda belirlenen ilkeler doðrultusunda, 2008-2009 sezonundan itibaren uygulanmak üzere yayýn kriterlerini þöyle oluþturdu:
    Naklen yayýn gelirlerinin;
    - Yüzde 11'i Turkcell Süper Lig'de þampiyon olan takýmlara, þampiyonluk sayýlarýna göre,
    - Yüzde 35'i 18 Turkcell Süper Lig kulübüne eþit olarak,
    - Yüzde 45'i puan performansýna baðlý olarak,
    - Yüzde 9'u ise Turkcell Süper Lig'i ilk altý sýrada bitirecek takýmlara sezon sonu ödülü olarak daðýtýlacaktýr.
    Yönetim Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu Baþkanlýðý'nýn 2007-2008 sezonunda, 20.10.2007 tarihinde Trabzonspor ile Beþiktaþ A.Þ. arasýnda oynanan müsabakada ortaya çýkan yaþ ihlaliyle ilgili baþlattýðý ön inceleme sonucu, ulaþýlan belge ve bilgiler ýþýðýnda, ilgili bölüm yetkilisi hakkýnda idari soruþturma baþlatýlmasýna, bu soruþturma sonuçlanýncaya kadar yetkiliye görevinden el çektirilmesine karar verdi.
    Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, yaptýðý inceleme ve deðerlendirmenin sonucunda, dönemin TFF Baþkaný Haluk Ulusoy ile Yönetim Kurulu Üyeleri hakkýnda Türk Ceza Kanunu'un 257. maddesinin 2. fýkrasý çerçevesinde "Görevin gereklerini yapmakta ihmal ve gecikme gösterdikleri" kanaatine vararak Cumhuriyet Baþsavcýlýðý'na suç duyurusunda bulunmayý kararlaþtýrdý.
    Yönetim Kurulu ayrýca, 31.08.2008 tarihinde Erzurum Cemal Gürsel Stadý'nda oynanmasý gereken Erzurumspor-Akçaabat Sebatspor TFF 2. Lig müsabakasýnda, Erzurumspor Kulübü'nün lisanslarý ve müsabaka isim listesinin ibraz edemediði gerekçesiyle, Futbol Müsabaka Talimatý'nýn 27/C maddesi uyarýnca hükmen yenik sayýlmasýna karar verdi.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=285&ftxtID=4827
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Kasým Hilal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

E hayýrlýsý olsun..
    Nur topu gibi bir davamýz daha oldu..
    Facebook

Sakin çocuk KHE

selimatal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    56

Standart Güzel bir geliþme

TFF nun bu kararýna tam destek vermeliyiz. Futbolun temizlenmesi TS için rakiplerinin haksýz kazandýklarý da düþünülürse her sene en az 15 puan demektir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Standart Konuyla ilgili bugünkü yazýsý..!

etoroglu@hurriyet.com.tr

Tabiata aykýrý iþler

TÜRKÝYE Futbol Federasyonu kurulduðundan beri en anormal olay yaþandý. Ama ne yazýlý ne de görsel basýnda çýt yok. Haber açýsýndan demiyorum. Yorumcular açýsýndan bahsediyorum. Þike yaparsýnýz. Maç satarsýnýz. Teþvik primi alýrsýnýz. Bunlarý top yekün yapamazsýnýz. Þahýs olarak yaparsýnýz. Kanýtlanmalarý lazýmdýr. Yorumlanacak olaylar vardýr. Sulandýrýlacak olaylar vardýr, vardýr oðlu vardýr.

Ama geçen yýl bir takýmýn üçüncü olmasýný engelleyecek hem ligin sonunda, hem de bir sonraki yýlda Avrupa kupalarýnda oynayacaðý maçlara baktýðýnýzda milyon dolarlara bedel olaylar oluyor. Daha da ileri gideyim, bir hatadan sonra sahtekarlýk, üçkaðýtçýlýk yapýlýyor. Hatanýn üstü örtülüyor. Ve bir takýmýn hakký alýnýp, diðerine veriliyor. Bunu yapan da zamanýn Futbol Federasyonu.

O günden bu güne kadar da bu düzenbazlýðýn, sahtekarlýðýn üzerine gidilemiyor.

Bilgisayar uyarýyor

Bakýnýz... Beni bu kelimelerimden ve cümlelerimden dolayý, bunlarý yapanlar mahkemeye verebilirler. Ama ortada bunu yapan yok ki mahkemeye versin. Þunun altýný çiziyorum. Bunu yapanlar veya yaptýranlar mahkeme önüne çýkarýlýp sorgulanmazlarsa, (Ki, mahkemeler bunu yapanlar hakkýnda mutlaka hapis cezasý verecektir) ben bir Türk vatandaþý olarak Cumhuriyet Savcýlýðý’na suç duyurusunda bulunacaðým.

Þimdi sadede gelelim... Levent Býçakçý döneminde Futbol Federasyonu bilgisayar sistemiyle donatýlýyor. Yani artýk, ben bu iþi atladým, bu iþi görmedim, evrak kayboldu hikayesi ortadan kalkýyor. Yani ben yaptým oldu, herkes ayaðýný denk alsýn, yakarým, imparatorluk veya padiþahlýk devri bitiyor.

Beþiktaþ kadrosunda alt yapýdan bir futbolcunun olmadýðýný bilgisayar, kýrmýzý alarm vererek hem de baðýrarak bildiriyor. Yani hem gözüne sokuyor, hem de kulaðýna sokuyor hatayý. Burada çalýþan 6 kiþi var. Yani bilgi iþlem merkezinde. Bunlardan Ali Fuat ile Bayram Kaya’nýn bu olayý bilmemesi imkansýz ve eþyanýn tabiatýna aykýrý. Diðer 4 kiþi de biliyorlardýr, ama bilmeseler bile onlarý suçlayamayýz. Peki bu bilen iki kiþi kimi uyaracak. Tabii ki genel sekreteri. Yani Lutfi Arýboðan’ý.O ne yapacak.Futbol Federasyonu Baþkaný Haluk Ulusoy’u ve yönetimini bilgilendirecek.

Þüpheli sorular...

Bu iþin baþ sorumlusu kim? Federasyon Baþkaný Haluk Ulusoy. Bu olayýn kapatýlmasý demek, üçkaðýtçýlýk, görevi kötüye kullanmak, evrak sahtekarlýðý demek, demek oðlu demek.

Ýþin daha ilginç yönü de var. Federasyon diyor ki, Sivasspor’un itiraz hakký süresi geçmiþ. Yahu kardeþim, maçý oynayan taraf Sivasspor deðil ki. Trabzonspor-Beþiktaþ maçýnda maðdur olan taraf Sivas. Peki Sivas bunu neden bu kadar bekliyor. O da ayrý bir þüphe.

Hadi diyelim 48 saatte taraflar itiraz etmediler. Ama bu ligin sonunda Futbol Federasyonu tarafýndan tescili var. Bu tescile kadar iþlem yapýlabilirdi. Þunu çok net söylüyorum, kim ise suçlular bulunsunlar. Ben Haluk Ulusoy’un yerine olsam, eski ve sorumlu Federasyon Baþkaný olarak kendime suç duyurusu yapardým. Ama o yapmazsa, zaten ben yapacaðým.

NOT: Ýþin ilginç tarafý, Sivaspor 19 Aðustos’ta itiraz ediyor. 20 Aðustos’ta baþkan seçiliyor. 21 Aðustos’ta ise evrak iþleme giriyor.

Haluk Ulusoy Sivas maçýndan dolayý Trabzonspor ile köprüleri atmýþtý. Ayrýca Sivas baþkaný ile de kankaydý. Yedikleri içtikleri ayrý gitmezdi. O zaman Beþiktaþ’tan yana tavýr alan federasyon acaba ne düþündü.

cabri - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Bu olayda Trabzonspor u taraf göstermenin hiçbir mantýðý yoktur. Sorumlular bjk klubü ve tff...
    Vatan Topraðý Kutsaldýr, Kaderine Terk Edilemez. M. K. ATATÜRK

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emirhan Ömeroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

gereken neyse yapýlmalý.. bize düþenide yapmalýyýz aslýnda milli aradan sonra oynanýcak ts - 8jk maçýnda bunu büyük bi protesto edebiliriz. lütfen bunu dikkate alýn tam maçý iþte..
    "Kocaeli bizi ilk maçta 1-0 yendi. 'Hamsinin kafasýný ezdik' baþlýðý attýlar. Gazeteleri soyunma odasýna astým. 20 dakikada skor 5-0 oldu. Bizde öyle bir güç vardý o zamanlar."
    Ali Kemal Denizci

magicyattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Birisi þöyle bir saptamada bulunmuþtu;

Haksýz yere 3 puan kazanýrsan,bu 3 puan bi yerlerden çýkar.

Haluk ulusoy bizden çalýp sivasa verdi,yine bizden çalýp bjkye verdi.

Burda sivas niye aðlýyor anlayamýyorum.
    Kardeþim 3 sen aldýn bizden,3 te rakibin aldý,sen nasýl maðdur oldun?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehdi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Þimdi bu olayýn üstüne çok gidilmiyor ve bjk bu durumda ''Niye eski olaylarý deþiyorsunuz'' diyebilecek kadar saçmalaþýyor,peki ya ayný durumda bjk olsaydý.Sivas-Trabzon maçýnda kural hatasý yapýlsaydý,bjk þampiyonluktan olsaydý ve bu þimdi farkedilseydi.(Gerçi öyle bir durumda maçtan sonraki dakika hatayý farkederlerdi zaten orasý ayrý!)

Ayrýca

Konuyu en azýndan Zeyyat Kafkas'ýn farketmesini beklerdim.Bizim yerimize Sivas Uefa'ya gidiyordu ne güzel.Ah ulan ah,hayali bile güzel.
    T R A B Z O N S P O R

Ömer Yüce - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Ben bu karþýlaþmanýn bu kadar zaman nasý görmezden gelindiðini anlamýyorum. Aslýnda anlýyorum ama onlar gibi anlamamazlýktan geliyorum. Çünkü çýkan sonuç çok yanlýþ...
    DRAGO GABRIC

Erdal DÝLEK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

bu uygulama tff kontrölünde olduðu için 5 günlük zaman aþamý süresinin olmamasý gerekir, adam ne bilsin hangi oyuncu alp yapýdan geldi, ne bilsin baþka takýmdan geldi, elinde verilerle dolaþacak hali yok. .
    BÝZE HERYER TRABZON!!!
    Bordo MavÝ

Türk futbolunda en az yuvarlak olan toptur. . .

Ümit Tekþan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Süper olmus süperrr.

burhan_akgun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

sattý bizi eski baþakan asýn gitsin
    Akýllý adam aklýný kullanýr. Daha akýllý adam baþkalarýnýn da aklýný kullanýr.Güzel Sözler
    Bernard Shaw

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Soru;
    Kulübümüzde bu iþte sorumlu olan kimdi?
    Beni bu kýsmý ilgilendiriyor.

?

Ya o 3 puan bize lazým olsaydý?

Soru;
    Yeni yönetimde yada kýulübümüzde bu iþin þuanki takipçisi kim?

Notuç duyurusunda bulunanlarda bu iþten hiçbirþey çýkmayacaðýný biliyorlar.

Debelenme denebilir buna.

Ömer Yüce - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý Erdal DÝLEK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bu uygulama tff kontrölünde olduðu için 5 günlük zaman aþamý süresinin olmamasý gerekir, adam ne bilsin hangi oyuncu alp yapýdan geldi, ne bilsin baþka takýmdan geldi, elinde verilerle dolaþacak hali yok. .
    Acaba sorabilir miyim Federasyon elinde verilerle gezmiyecekse takýmlarý kontrol etmiyecekse ne iþ yapacak... Lütfen herkesin bi görevi olduðunu ve bu görevi hatta bu örneði 70 milyon karþýsýnda yaptýný unutmayalým...
    DRAGO GABRIC

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Son olay ayyuka çýkýnca bunu yapmak zorunda kaldýlar.Olcay'ýnda dediði gibi hiç birþey çýkmaz.Alt kýsýmdan bir memurun iþine son veririler olay kapanýr.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Þahinoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Beter olsun Ulusoy .
    DOZER CEMÝL

peker61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bencede beter olsun ne karý olmuþ bize ..

Yaþ
    46

yöneticilerimizin o gün bu olayýn üzerine düþmemeleri ve konunun bir þekilde o günlerde örtbas edimesine benim aklým almýyor..ya o 3 puan yüzünden avrupaya falan katýlamama gibi bir durum olsaydý ya nebilim Allah korusun baþka bir þey için gerekli olsa kim verebilecekti bunun hesabýný..kulüp yöneticisi olmak o kadar basit birþey deðil..beþiktaþ denilen þerefli ikinciliklerin takýmý olduðunu söyleyenlerin,duruþlarýný görmekte bu olayda aslýnda iyi oldu..haluk ulusoy içinse beter olsun..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

Alýntý magicyattara Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Birisi þöyle bir saptamada bulunmuþtu;

Haksýz yere 3 puan kazanýrsan,bu 3 puan bi yerlerden çýkar.

Haluk ulusoy bizden çalýp sivasa verdi,yine bizden çalýp bjkye verdi.

Burda sivas niye aðlýyor anlayamýyorum.
    Kardeþim 3 sen aldýn bizden,3 te rakibin aldý,sen nasýl maðdur oldun?

Ali Ýhsan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Ortada yazýlý dilekçeler olduðu için mecburen suç duyurusunda bulunulmuþtur, yoksa suç duyurusunda bulunmasalardý kendileri de haklarýnda suç duyurusunda bulunulabilecek bir suça ortak olmuþ olurlardý. Olay tamamen yeni federasyonu kurtarmak için bir memuru kovma iþi olarak sonuçlanacak.

Bizim Ersun hocanýn laptopunda umarým bu ve benzeri kontrol uygulamalarý çalýþýyordur, yoksa birileri elinde kaðýt kalemle bu iþleri halledebileceklerini düþünüp laptopa laf sokarken eloðlu kurallarý aleyhimize iþletirken beklemiyor da bizim lehimize olunca nasýl olsa farketmezler deyip es geçiyor.
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceðim!

Nereden
    Ankara

haluk ulusoydan nefret ediyorum...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    38

bu maç þampiyonu belirleyen bir maç olsaydý ne olacaktý merak ediyorum..

salihismet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bunlar yanliz duyulanlar, ya duyulmayanlar. Vay be, Türk futbolu kirlendi mi acaba? Futbolumuz eskiden kirliydi, simdide kirlidir, bundan sonrada kirlenmeye devakm edecek, bir cok kurumda oldugu gibi, ben sahsen bu konulara pek sasirmiyorum.

Kim secilirse secilsin hicbir sey degismez, cünkü her takim kendi gücüne göre kollaniyor. Bu kollananlar arfasinda bizde variz, az veya cok, ama variz. Eger böyle olmamis olsaydi bircok olay mutlaka aciga cikardi. Mesela bir zamanlar Ilhami Kaplan diye bir hakem vardi, iceri bile atildi, sonuc ne oldu? Hiiiic, hicbir sey degismedi, isimler degisti o kadar. Mutlu Celik bile tedikci hakem olarak aniliyor, zavallim oglunun ismini bile Haluk koydu.

Hani milli takimin basarilarinin ardindan Haluk Ulusoy diyorduya; milletimizin dualariyla buralara kadar geldik diye, demekki dualar ise yariyor. Dua ise yaradigina göre, bu millet birde yanlis yapanlari beddua etse nasil olur acaba? Yasalari isleden yok, belki beddualar ise yarar.
    Konu salihismet tarafýndan (04.09.2008 Saat 13:50 ) deðiþtirilmiþtir.

ilteriþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

skandalýn üzerinden bir sene geçmiþ.günaydýn beyler.
    Artýk 7'yi istiyoruz.Þenol Güneþ ve futbolcu kadrosuna güveniyoruz.Bizde taraftar olarak sizi sonuna kadar destekleyeceðiz.

Drizzts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

bence bir davada biz açalým maþallah büyük topraðýmýz döneminde 3 eziklerin hepsi þampiyon oldular sadece biz olamadýk.kollanmayý býrakýn zaten öyle bir talebimiz olmaz hep ezilmeye çalýþýldýk...haluk ulusoyun gs li olduðunu zaten herkeste biliyor. o yüzden hangi dava açýlýrsa açýlsýn kapak isim haluk ulusoysa ilgilenmiyorum.Benim için hemþeri herþeyiyle Trabzon olandýr.ufak bir kýrýlma kabul edilemez..bir adam trabzon luysa Trabzonsporu tutucak 2. takým falan hikaye
    TRABZON'UN GÜBRE KOKAN SOKAKLARINDAN ÇIKIP , ÝSTANBUL'UN PARFÜM KOKAN SOKAKLARINA 6 DEFA ÞAMPÝYON TRABZON YAZDIRDIK...
    7.SÝDE YAZILACAK 8.SÝDE....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)