Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: TFF, Haluk Ulusoy ile Ynetim Kurulu Hakknda Su Duyurusunda Bulundu!

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Standart TFF, Haluk Ulusoy ile Ynetim Kurulu Hakknda Su Duyurusunda Bulundu!

TFF Ynetim Kurulu yayn gelirlerinin datm kriterlerini belirledi 03.09.2008
    Trkiye Futbol Federasyonu Ynetim Kurulu, bugn stanbul'da yapt toplantda, Turkcell Sper Lig naklen yayn gelirlerinin datm kriterlerini belirledi.
    Ynetim Kurulu, 22.07.2005 tarihli TFF Ynetim Kurulu kararnda belirlenen ilkeler dorultusunda, 2008-2009 sezonundan itibaren uygulanmak zere yayn kriterlerini yle oluturdu:
    Naklen yayn gelirlerinin;
    - Yzde 11'i Turkcell Sper Lig'de ampiyon olan takmlara, ampiyonluk saylarna gre,
    - Yzde 35'i 18 Turkcell Sper Lig kulbne eit olarak,
    - Yzde 45'i puan performansna bal olarak,
    - Yzde 9'u ise Turkcell Sper Lig'i ilk alt srada bitirecek takmlara sezon sonu dl olarak datlacaktr.
    Ynetim Kurulu, Trkiye Futbol Federasyonu Bakanl'nn 2007-2008 sezonunda, 20.10.2007 tarihinde Trabzonspor ile Beikta A.. arasnda oynanan msabakada ortaya kan ya ihlaliyle ilgili balatt n inceleme sonucu, ulalan belge ve bilgiler nda, ilgili blm yetkilisi hakknda idari soruturma balatlmasna, bu soruturma sonulanncaya kadar yetkiliye grevinden el ektirilmesine karar verdi.
    Trkiye Futbol Federasyonu Ynetim Kurulu, yapt inceleme ve deerlendirmenin sonucunda, dnemin TFF Bakan Haluk Ulusoy ile Ynetim Kurulu yeleri hakknda Trk Ceza Kanunu'un 257. maddesinin 2. fkras erevesinde "Grevin gereklerini yapmakta ihmal ve gecikme gsterdikleri" kanaatine vararak Cumhuriyet Basavcl'na su duyurusunda bulunmay kararlatrd.
    Ynetim Kurulu ayrca, 31.08.2008 tarihinde Erzurum Cemal Grsel Stad'nda oynanmas gereken Erzurumspor-Akaabat Sebatspor TFF 2. Lig msabakasnda, Erzurumspor Kulb'nn lisanslar ve msabaka isim listesinin ibraz edemedii gerekesiyle, Futbol Msabaka Talimat'nn 27/C maddesi uyarnca hkmen yenik saylmasna karar verdi.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=285&ftxtID=4827
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Kasm Hilal - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.07.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    38

E hayrls olsun..
    Nur topu gibi bir davamz daha oldu..
    Facebook

Sakin ocuk KHE

selimatal - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.06.2008
    Ya
    53

Standart Gzel bir gelime

TFF nun bu kararna tam destek vermeliyiz. Futbolun temizlenmesi TS iin rakiplerinin haksz kazandklar da dnlrse her sene en az 15 puan demektir.

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    22.08.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Standart Konuyla ilgili bugnk yazs..!

etoroglu@hurriyet.com.tr

Tabiata aykr iler

TRKYE Futbol Federasyonu kurulduundan beri en anormal olay yaand. Ama ne yazl ne de grsel basnda t yok. Haber asndan demiyorum. Yorumcular asndan bahsediyorum. ike yaparsnz. Ma satarsnz. Tevik primi alrsnz. Bunlar top yekn yapamazsnz. ahs olarak yaparsnz. Kantlanmalar lazmdr. Yorumlanacak olaylar vardr. Sulandrlacak olaylar vardr, vardr olu vardr.

Ama geen yl bir takmn nc olmasn engelleyecek hem ligin sonunda, hem de bir sonraki ylda Avrupa kupalarnda oynayaca malara baktnzda milyon dolarlara bedel olaylar oluyor. Daha da ileri gideyim, bir hatadan sonra sahtekarlk, katlk yaplyor. Hatann st rtlyor. Ve bir takmn hakk alnp, dierine veriliyor. Bunu yapan da zamann Futbol Federasyonu.

O gnden bu gne kadar da bu dzenbazln, sahtekarln zerine gidilemiyor.

Bilgisayar uyaryor

Baknz... Beni bu kelimelerimden ve cmlelerimden dolay, bunlar yapanlar mahkemeye verebilirler. Ama ortada bunu yapan yok ki mahkemeye versin. unun altn iziyorum. Bunu yapanlar veya yaptranlar mahkeme nne karlp sorgulanmazlarsa, (Ki, mahkemeler bunu yapanlar hakknda mutlaka hapis cezas verecektir) ben bir Trk vatanda olarak Cumhuriyet Savcl’na su duyurusunda bulunacam.

imdi sadede gelelim... Levent Bak dneminde Futbol Federasyonu bilgisayar sistemiyle donatlyor. Yani artk, ben bu ii atladm, bu ii grmedim, evrak kayboldu hikayesi ortadan kalkyor. Yani ben yaptm oldu, herkes ayan denk alsn, yakarm, imparatorluk veya padiahlk devri bitiyor.

Beikta kadrosunda alt yapdan bir futbolcunun olmadn bilgisayar, krmz alarm vererek hem de bararak bildiriyor. Yani hem gzne sokuyor, hem de kulana sokuyor hatay. Burada alan 6 kii var. Yani bilgi ilem merkezinde. Bunlardan Ali Fuat ile Bayram Kaya’nn bu olay bilmemesi imkansz ve eyann tabiatna aykr. Dier 4 kii de biliyorlardr, ama bilmeseler bile onlar sulayamayz. Peki bu bilen iki kii kimi uyaracak. Tabii ki genel sekreteri. Yani Lutfi Arboan’.O ne yapacak.Futbol Federasyonu Bakan Haluk Ulusoy’u ve ynetimini bilgilendirecek.

pheli sorular...

Bu iin ba sorumlusu kim? Federasyon Bakan Haluk Ulusoy. Bu olayn kapatlmas demek, katlk, grevi ktye kullanmak, evrak sahtekarl demek, demek olu demek.

in daha ilgin yn de var. Federasyon diyor ki, Sivasspor’un itiraz hakk sresi gemi. Yahu kardeim, ma oynayan taraf Sivasspor deil ki. Trabzonspor-Beikta manda madur olan taraf Sivas. Peki Sivas bunu neden bu kadar bekliyor. O da ayr bir phe.

Hadi diyelim 48 saatte taraflar itiraz etmediler. Ama bu ligin sonunda Futbol Federasyonu tarafndan tescili var. Bu tescile kadar ilem yaplabilirdi. unu ok net sylyorum, kim ise sulular bulunsunlar. Ben Haluk Ulusoy’un yerine olsam, eski ve sorumlu Federasyon Bakan olarak kendime su duyurusu yapardm. Ama o yapmazsa, zaten ben yapacam.

NOT: in ilgin taraf, Sivaspor 19 Austos’ta itiraz ediyor. 20 Austos’ta bakan seiliyor. 21 Austos’ta ise evrak ileme giriyor.

Haluk Ulusoy Sivas mandan dolay Trabzonspor ile kprleri atmt. Ayrca Sivas bakan ile de kankayd. Yedikleri itikleri ayr gitmezdi. O zaman Beikta’tan yana tavr alan federasyon acaba ne dnd.

cabri - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Bu olayda Trabzonspor u taraf gstermenin hibir mant yoktur. Sorumlular bjk klub ve tff...
    Vatan Topra Kutsaldr, Kaderine Terk Edilemez. M. K. ATATRK

Trabzonspor Kongre yesi
    Emirhan merolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.01.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

gereken neyse yaplmal.. bize denide yapmalyz aslnda milli aradan sonra oynancak ts - 8jk manda bunu byk bi protesto edebiliriz. ltfen bunu dikkate aln tam ma ite..
    "Kocaeli bizi ilk mata 1-0 yendi. 'Hamsinin kafasn ezdik' bal attlar. Gazeteleri soyunma odasna astm. 20 dakikada skor 5-0 oldu. Bizde yle bir g vard o zamanlar."
    Ali Kemal Denizci

magicyattara - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.04.2006
    Nereden
    Trabzon

Birisi yle bir saptamada bulunmutu;

Haksz yere 3 puan kazanrsan,bu 3 puan bi yerlerden kar.

Haluk ulusoy bizden alp sivasa verdi,yine bizden alp bjkye verdi.

Burda sivas niye alyor anlayamyorum.
    Kardeim 3 sen aldn bizden,3 te rakibin ald,sen nasl madur oldun?

Trabzonspor Kongre yesi
    Mehdi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.07.2006
    Nereden
    Trabzon

imdi bu olayn stne ok gidilmiyor ve bjk bu durumda ''Niye eski olaylar deiyorsunuz'' diyebilecek kadar samalayor,peki ya ayn durumda bjk olsayd.Sivas-Trabzon manda kural hatas yaplsayd,bjk ampiyonluktan olsayd ve bu imdi farkedilseydi.(Geri yle bir durumda matan sonraki dakika hatay farkederlerdi zaten oras ayr!)

Ayrca

Konuyu en azndan Zeyyat Kafkas'n farketmesini beklerdim.Bizim yerimize Sivas Uefa'ya gidiyordu ne gzel.Ah ulan ah,hayali bile gzel.
    T R A B Z O N S P O R

mer Yce - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

Ben bu karlamann bu kadar zaman nas grmezden gelindiini anlamyorum. Aslnda anlyorum ama onlar gibi anlamamazlktan geliyorum. nk kan sonu ok yanl...
    DRAGO GABRIC

Erdal DLEK - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.04.2008
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    40

bu uygulama tff kontrlnde olduu iin 5 gnlk zaman aam sresinin olmamas gerekir, adam ne bilsin hangi oyuncu alp yapdan geldi, ne bilsin baka takmdan geldi, elinde verilerle dolaacak hali yok. .
    BZE HERYER TRABZON!!!
    Bordo Mav

Trk futbolunda en az yuvarlak olan toptur. . .

mit Tekan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    38

Sper olmus sperrr.

burhan_akgun - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.06.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

satt bizi eski baakan asn gitsin
    Akll adam akln kullanr. Daha akll adam bakalarnn da akln kullanr.Gzel Szler
    Bernard Shaw

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    22.08.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Soru;
    Kulbmzde bu ite sorumlu olan kimdi?
    Beni bu ksm ilgilendiriyor.

?

Ya o 3 puan bize lazm olsayd?

Soru;
    Yeni ynetimde yada kulbmzde bu iin uanki takipisi kim?

Notu duyurusunda bulunanlarda bu iten hibirey kmayacan biliyorlar.

Debelenme denebilir buna.

mer Yce - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

Alnt Erdal DLEK Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bu uygulama tff kontrlnde olduu iin 5 gnlk zaman aam sresinin olmamas gerekir, adam ne bilsin hangi oyuncu alp yapdan geldi, ne bilsin baka takmdan geldi, elinde verilerle dolaacak hali yok. .
    Acaba sorabilir miyim Federasyon elinde verilerle gezmiyecekse takmlar kontrol etmiyecekse ne i yapacak... Ltfen herkesin bi grevi olduunu ve bu grevi hatta bu rnei 70 milyon karsnda yaptn unutmayalm...
    DRAGO GABRIC

Trabzonspor Kongre yesi
    LazAnisT - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.02.2005
    Nereden
    Giresun

Son olay ayyuka knca bunu yapmak zorunda kaldlar.Olcay'nda dedii gibi hi birey kmaz.Alt ksmdan bir memurun iine son veririler olay kapanr.

Trabzonspor Kongre yesi
    ahinolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    stanbul

Beter olsun Ulusoy .
    DOZER CEML

peker61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.04.2008
    Nereden
    stanbul

Bencede beter olsun ne kar olmu bize ..

yelik tarihi
    19.08.2008
    Ya
    42

yneticilerimizin o gn bu olayn zerine dmemeleri ve konunun bir ekilde o gnlerde rtbas edimesine benim aklm almyor..ya o 3 puan yznden avrupaya falan katlamama gibi bir durum olsayd ya nebilim Allah korusun baka bir ey iin gerekli olsa kim verebilecekti bunun hesabn..kulp yneticisi olmak o kadar basit birey deil..beikta denilen erefli ikinciliklerin takm olduunu syleyenlerin,durularn grmekte bu olayda aslnda iyi oldu..haluk ulusoy iinse beter olsun..

Trabzonspor Kongre yesi
    28TS61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.08.2006
    Nereden
    Almanya
    Ya
    37

Alnt magicyattara Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Birisi yle bir saptamada bulunmutu;

Haksz yere 3 puan kazanrsan,bu 3 puan bi yerlerden kar.

Haluk ulusoy bizden alp sivasa verdi,yine bizden alp bjkye verdi.

Burda sivas niye alyor anlayamyorum.
    Kardeim 3 sen aldn bizden,3 te rakibin ald,sen nasl madur oldun?

Ali hsan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.03.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

Ortada yazl dilekeler olduu iin mecburen su duyurusunda bulunulmutur, yoksa su duyurusunda bulunmasalard kendileri de haklarnda su duyurusunda bulunulabilecek bir sua ortak olmu olurlard. Olay tamamen yeni federasyonu kurtarmak iin bir memuru kovma ii olarak sonulanacak.

Bizim Ersun hocann laptopunda umarm bu ve benzeri kontrol uygulamalar alyordur, yoksa birileri elinde kat kalemle bu ileri halledebileceklerini dnp laptopa laf sokarken elolu kurallar aleyhimize iletirken beklemiyor da bizim lehimize olunca nasl olsa farketmezler deyip es geiyor.
    Hrriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceim!

yelik tarihi
    03.09.2004
    Nereden
    Ankara

haluk ulusoydan nefret ediyorum...

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    24.09.2007
    Ya
    35

bu ma ampiyonu belirleyen bir ma olsayd ne olacakt merak ediyorum..

salihismet - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.01.2006
    Nereden
    Almanya

Bunlar yanliz duyulanlar, ya duyulmayanlar. Vay be, Trk futbolu kirlendi mi acaba? Futbolumuz eskiden kirliydi, simdide kirlidir, bundan sonrada kirlenmeye devakm edecek, bir cok kurumda oldugu gibi, ben sahsen bu konulara pek sasirmiyorum.

Kim secilirse secilsin hicbir sey degismez, cnk her takim kendi gcne gre kollaniyor. Bu kollananlar arfasinda bizde variz, az veya cok, ama variz. Eger byle olmamis olsaydi bircok olay mutlaka aciga cikardi. Mesela bir zamanlar Ilhami Kaplan diye bir hakem vardi, iceri bile atildi, sonuc ne oldu? Hiiiic, hicbir sey degismedi, isimler degisti o kadar. Mutlu Celik bile tedikci hakem olarak aniliyor, zavallim oglunun ismini bile Haluk koydu.

Hani milli takimin basarilarinin ardindan Haluk Ulusoy diyorduya; milletimizin dualariyla buralara kadar geldik diye, demekki dualar ise yariyor. Dua ise yaradigina gre, bu millet birde yanlis yapanlari beddua etse nasil olur acaba? Yasalari isleden yok, belki beddualar ise yarar.
    Konu salihismet tarafndan (04.09.2008 Saat 14:50 ) deitirilmitir.

ilteri - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.02.2008
    Nereden
    stanbul

skandaln zerinden bir sene gemi.gnaydn beyler.
    Artk 7'yi istiyoruz.enol Gne ve futbolcu kadrosuna gveniyoruz.Bizde taraftar olarak sizi sonuna kadar destekleyeceiz.

Drizzts - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.03.2007
    Ya
    40

bence bir davada biz aalm maallah byk topramz dneminde 3 eziklerin hepsi ampiyon oldular sadece biz olamadk.kollanmay brakn zaten yle bir talebimiz olmaz hep ezilmeye alldk...haluk ulusoyun gs li olduunu zaten herkeste biliyor. o yzden hangi dava alrsa alsn kapak isim haluk ulusoysa ilgilenmiyorum.Benim iin hemeri hereyiyle Trabzon olandr.ufak bir krlma kabul edilemez..bir adam trabzon luysa Trabzonsporu tutucak 2. takm falan hikaye
    TRABZON'UN GBRE KOKAN SOKAKLARINDAN IKIP , STANBUL'UN PARFM KOKAN SOKAKLARINA 6 DEFA AMPYON TRABZON YAZDIRDIK...
    7.SDE YAZILACAK 8.SDE....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)