Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 67 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Karadeniz Mzii Erozyona Uramasn!

agasaro - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.04.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    43

Standart Karadeniz Mzii Erozyona Uramasn!

Sevgili arkadalar, yremizin kendine has ritmi ve enstrmanlar bulunan ve kesinlikle otantik bir grtlak gerektiren mziimiz bu iin ehli olmayan adamlarca erozyona uratlyor. Bu erozyonda pay olan szde sanatlar, yaptklar hatann farknda olamayacak kadar cahiller. Hem ses rengi, hem yre dili hem de kullanlan enstrmanlar bakmndan blgemizle hi alakas olmayan bu acayip mzikleri insanlar Karadeniz mzii diye alglyorlar.

Yresel televizyonlardaki klipleri izleyen birisi oradaki yozlamay ok net bir ekilde grebilir. Krmz gmlek ve beyaz pantolon giymi 45-50 yandaki sanat yaftas ile ortalkta dolaan bu ucube adamlar yanlarna be tane 17 yanda mini etekli kz alp sama sapan bir kurgu ile ektikleri kliplerinin zerine yine samalkta ondan aa kalmayan mziklerini okuyorlar. Bizim insanmz da aresizlikten bunlar dinliyor ve farknda olmadan yeni yetien nesillere "ite bizim mziimiz bu" mesajn veriyoruz. Oysa o ocuklar Katip adi, Osman Picolu, Hsn Dilaver, eref Kara, Hseyin Kse ve daha ismini sayamadm birok nemli deerden habersizler.

Bu cahiller kabilesinin mziimize bylesine zarar vermelerine engel olalm. Dncelerinizi burada paylan. Buradan kacak nemli mesajlarla kendilerinden ikayeti olduumuz bu adamlara sert bir mesaj yollayabiliriz.
    Konu agasaro tarafndan (28.08.2008 Saat 21:03 ) deitirilmitir. Sebep: yazm hatas
    Trabzon akmz ukurda biriken yamur suyu deil ki gnete kurusun; deniz misali buharlap yamur misali akar Aasar vadisinden tekrar aa, olur kocaman kara bir deniz...

Selami Grpnar - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.08.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    32

Bence gzel bir balk hem bunlara kar kabileceimiz gibi karadeniz arklarnda unutmamak lazzm deerlerimize sahip kalm ..
    bordomavi.net | Trabzonsporlular Birlii 1999

Kasm Hilal - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.07.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    39

Karadeniz temal dizilerde de ayn ey yaplyor..
    Frtna (Erkan Can Hari), Glbeyaz (nisbeten evval sam hari), Tatl Bela Fadime...
    Zamannda iek Taksi'de e vard yle biri..

arklara da bulamas gayet doal tabi..
    Ho mzik piyasas dediimiz ey zaten artk mini etekli kzlardan geiyor..
    O da garip..
    Facebook

Sakin ocuk KHE

yelik tarihi
    03.08.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    32

bunun iin deerlerimize sahip kmalyz ..

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    03.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

ok nemli bir konu.
    Bizim oralarn mziinden soutuyor insan...

"dr dr dr da dr dr" la geiyor btn ark...

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    38

Karadeniz Mzii'nin sanatsal yn sfra kadar indirgenmitir bence...

Hasan Tun'n ahaserlerini 100'lerce isim syledi; ama Karadeniz Mzii'ne neredeyse hi katk yapamadlar...

Yerinde balk. Tebrikler...
    Her kim kendini kymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.
    Malik bin Dinar

yelik tarihi
    03.08.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    32

smail Trt .. fix adamm ... ark szleriyle mziiyle kiiliiyle ok severim ve arklarnn % 70 ini ezbere biliorum diebilirim

yelik tarihi
    20.04.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    43

Alnt Selami Grpnar Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    smail Trt .. fix adamm ... ark szleriyle mziiyle kiiliiyle ok severim ve arklarnn % 70 ini ezbere biliorum diebilirim

smail Trt' ben de severim, sesi ok gzel ama mzik bilgisi zayf. Son iki albmnn alt yapsnda Fuat Saka imzas var da syledii arklar bireye benzedi. Daha dne kadar Sedat Peker'e, methiyeler yazyordu. Cevahirler aykara'ya yol yaptrm ona ark yazyordu. Byle komedi olur mu? Adam yol yaptrdysa git ona plaket ver ama karadeniz mziini hrpalama... Neyse smail Trt yava yava kvama geliyor. Bir de u brahim Tatlses'ten kapt el kol hereketlerini yapmasa
    Trabzon akmz ukurda biriken yamur suyu deil ki gnete kurusun; deniz misali buharlap yamur misali akar Aasar vadisinden tekrar aa, olur kocaman kara bir deniz...

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    44

Ismail Trt Karadeniz mzigini Trkiyeye tanitan, ayni zamanda da en cok baltalayan isimdir. Agasaro hemserim gzel bir konuya deginmis. Ancak o dahi stad Hseyin Dilaver in adini tam olarak hatirlayamamis. Degerlerimizi bylelikle unutuyoruz.

Volkan Konak bir parcasini seslendirince Hasan Tunc biraz tanindi. Ancak; "Baska hangi parcalari vardir?" diye sorsam kac kisi cevap verebilir bilmiyorum.
    Tomurcuk derdinde olmayan aa odundur!

N. F. Ksakrek

yelik tarihi
    20.04.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    43

Alnt TaraftaR Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ismail Trt Karadeniz mzigini Trkiyeye tanitan, ayni zamanda da en cok baltalayan isimdir. Agasaro hemserim gzel bir konuya deginmis. Ancak o dahi stad Hseyin Dilaver in adini tam olarak hatirlayamamis. Degerlerimizi bylelikle unutuyoruz.

Volkan Konak bir parcasini seslendirince Hasan Tunc biraz tanindi. Ancak; "Baska hangi parcalari vardir?" diye sorsam kac kisi cevap verebilir bilmiyorum.

Hseyin Dilaever stadn adn yanl yazdm iin zr diliyorum. Ben de herkes gibi bu dejenerasyondan kendime den pay almm. Hasan Tun ve daha adn diyemediim birok enmli deeri de rahmetle anyorum.

yelik tarihi
    21.07.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    39

Alnt agasaro Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Cevahirler aykara'ya yol yaptrm ona ark yazyordu.
    Aslnda bu mahalli kltrn bir yansmas..
    "aykara'nn Kyleri" isimli bir trks de vard aykara'y ve aykarallar anlatan...
    Bu tip almalar zamannda baya bir vard.
    Sahilden Karadeniz'in illerini dolanan trk m istersiniz, Maka'nn ya da Srmene'nin kylerini anlatan m, Tarbzon'un ya da Rizenin ilelerini anlatan m? Yunanistan'a da ark yazmt hatta..
    Bence byle almalar onu zenginletiriyor. Ama biraz iletiim sorunu var gibi..
    Konu Kasm Hilal tarafndan (29.08.2008 Saat 11:53 ) deitirilmitir.
    Facebook

Sakin ocuk KHE

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Alnt Kasm Hilal Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Aslnda bu mahalli kltrn bir yansmas..
    "aykara'nn Kyleri" isimli bir trks de vard aykara'y ve aykarallar anlatan...
    Bu tip almalar zamannda baya bir vard.
    Sahilden Karadeniz'in illerini dolanan trk m istersiniz, Maka'nn ya da Srmene'nin kylerini anlatan m, Tarbzons'un ya da Rizenin ilelerini anlatan m? Yunanistan'a da hatta ark yazmt..
    Bence byle almalar onu zenginletiriyor. Ama biraz iletiim sorunu var bence..
    katlyorum bizim kltrmzde olan birey bireyi, bir yeri tantmak...Atma trk mantnda bunlar her zaman olacaktr, bizim kyl kemeneci bir abimiz vard bir karton sigaraya benim ain bir kaset yapacan sylediinde ok olmutum

61viya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.12.2004
    Nereden
    Bursa
    Ya
    36

Bal aan abime teekkr ederek balaym yazma.

ncelikle, "Piyasada bu mzik(!)ler olduu iin halkmz da mecburen dinliyor." grne asla katlmadm belirtmek isterim. Teknolojik aletlerin ama dmesi olduu gibi,bir de kapama dmesi var. Sama sapan arklar dinlememek insanlarn elinde. Belki dinlenmediklerini fark ederlerse bu insanlar, en azndan ayn hataya bir daha dp, albm falan yapmaya kalkmazlar. nsanlar seici olduu zaman sanatlarn deeri ortaya kacaktr, ortada olan birilerini dinlemek zorunda olduklar zaman deil.

Bazen ayorum Karadeniz Tv'yi. Duyduum melodiler o kadar abuk ki. br tarafta klip dahi ekmeyip Karadeniz mziini hakkyla yapan insanlar var.Dinleyici ksmnda olan bizler,daha seici olmalyz. Biraz daha aratrma yapmal,biraz daha kaliteli olanlar bulabilmeliyiz. Bir kltr,bu kadar abuk kirletilmemeli nk.

Makal Hasan Tun'un laf geiyor yazlarda.Oy benum sevduceum,ben seni sevduumi,divane ak gibi,dertliyim kederliyim,menure dedukleri,trk diyirum sana gibi pek ok eserin altnda imzas bulunan bu insan saygyla anyorum.Neyse ki,bu eserleri hakkyla okuyan birileri var olacak hep.Sama sapan mzisyen(!)lere braklmayacak koskoca Karadeniz mzii...
    "Orada birisi farkl yryordur."

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    10.12.2006

Aslnda karadeniz mziindeki sorun u ;biz son yllarda etrafmzda karadenizli bir zengin,kabaday,brokrat,siyaseti,sporcu vs varsa onun yanndayz izlenimi vermeyi abartarak yapyoruz.
    Haliyle bu arklarada yansyor.
    Veyahut sahte bir Ricky Martin retiyoruz.

Mzik mi. uanda mzik deil gcrt (ou). Mzii rahatlatan bir ey sanrdm. Ancak uan bu byle deil.

O yzden uanda ronesans dneminden kalma arklar bile bulunduruyorum.

Ancak yinede bu dnemde sanatn yapan insanlar var. Onlara diyecek bir szm yok...
    Kamu bimarna canan devay- derd eder ihsan / Herkesin derdine derman olan sevglim

Niin klmaz bana derman beni bimar sanmaz m? / Neden bana derman olmaz, beni hastas sanmaz m?

W_O_L_D_A - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.08.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    35

karadeniz mzigi gercekten cok vgy hakediyor inanlmaz gzel sesler ve inanlmaz gzel yorumlar var bunlarn kymetini bilelim arkadalar her blgenin byle gzeligi yok
    Hayat buukla drt arasndadr. ya buuk atarsn ya da drt drtlk yaarsn…
    Trke Konu Trkiye!

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    10.12.2006

Alnt W_O_L_D_A Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    karadeniz mzigi gercekten cok vgy hakediyor inanlmaz gzel sesler ve inanlmaz gzel yorumlar var bunlarn kymetini bilelim arkadalar her blgenin byle gzeligi yok
    yi gnler.

Evet dediiniz gibi inanlmaz yorumlar var.rnein
    "yerum senun ballarini"
    "kadrga imeninde et kzartup yeyuruk"
    "bauma yastuk oldi karpuz .... kzlar"
    "ofun alti srmene ,kizlar geyer fermene ,fermenenun altinda ......."
    "gleyirum haluna katila katila"
    ve bunlar gibi ,daha deiik trevleriyle inanlmaz bir erozyona sebebiyet veren binlerce zrlt var.

Samet Trkmen - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.11.2006
    Nereden
    Bursa
    Ya
    34

Sanrm bu erozyonda ekrana bireyler getirelimde ne oursa olsun amacnda alan ve kalitesiz yaynlar yapan karadeniz televizyonlarda etkili oluyor.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    16.07.2008
    Ya
    50

erozyon ne demek dpedz deprem.
    karadeniz yresinin sevdii sayd sanatlarn ark szlerini dinlerken insann ii bir ho oluyor.''15 yanda kzn sallani sallani memeleru.''

Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.05.2008
    Nereden
    stanbul

ok isabetli bi balk olmu teekkrler agasaro ;
    bu konuda rahatszlk duyanlardanm , yaplan mziklerde ne bi bilgi birkimi ne sanatsal bak nede ho bir tn
    bulmak g , artk yaplan mziklerin temas kar-kz olmu ,
    bo konuda 61viya'ya katlyorum ;
    biraz daha seici ve kaliteli olmak gerek bence
    sonuta o mzikleri dinleyenlerde var ; ama sadece tngrts iin !
    pele good , maradona better , george best

OYlmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Erkan Ocakl gibisi yok babam kklnde onun trkleriyle bym hep anlatr Erkan Ocakl hepinizin bildiini gibi kanserle mcadele ediyor yakaland kanser tr en kts belkide aramzdan ksa sre sonra ayrlacak tabi ki Allah gstermesin Erkan Ocaklmza sahip kalm.. onun eserlerini unutmayalm Karadeniz Mziine yapt katky onun gibi kimse yapmamtr Kazm Koyuncu hari
    Kazimii gzas vorert

yelik tarihi
    21.07.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    39

OYlmaz61 karde imdi Fuat Saka , Sreyya Davulcuolu, Kamil Snmez, brahim Can hakszla uram olmuyor mu? Bence bu isimler Kazm Koyuncu'dan bile nce gelir.. Sonra yei yeni kendisini kantlamaya balayan (yerel olmaktan kp ulusal olma yolunda ilerleyen) Gkhan Birben ve smail Trt'n emekleri az mdr? Ya da Volkan Konak kulakard edilecek biri midir? Nisbeten Hrel kardeler de bu mzie hizmet etmemi midir (en az Kazm Koyuncu kadar hemde. Mezarmn Tana trks/arks aklma gelen ilk rnek).. Yusuf Cemal Keskin, Cimilli bo, Hlya Polat, Sait Uar gibi yllarn eskitmi isimler ile Recebim ve Gnl gibi yeni yetmelerimiz de var stelik. Ha bir de artk TRT Sanats olmu bir Zeynep Bakan gerei var..
    Facebook

Sakin ocuk KHE

Trabzonspor Kongre yesi
    LazAnisT - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.02.2005
    Nereden
    Giresun

smail Trtn ''piryoz '' simli albm ilk tnda kulaklarma inanamtm.Mthi bir alt yap,harika mzikler ve efsane olmu arklarmzn tekrar yorumuyla alk olmadmz bir Trt albmyd.Ve albm satlarmn ok iyi gittiinide bizzat biliyorum daha sonrada Piryoz 2 yi karmt.

Bir gn Televizyonda spiker Piryoz albmyle alakal sorular soruyordu ve bu serinin devamn olup olmayacan soruyorduki laf azna tkad.Piryoz ylece yaplm MASRAFLI bir albmd ve bir dahada olmayacak dedi ve kesti att.Kulaklarma inanamtm..yi eyler masrafl olur ama kolay para kazanmaya almln verdii rahatlkla kaliteden uzaklayoruz.

Onun iin yukarda ismi saylan statlar kesinlikle unutmamalyz.

OYlmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Alnt Kasm Hilal Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    OYlmaz61 karde imdi Fuat Saka , Sreyya Davulcuolu, Kamil Snmez, brahim Can hakszla uram olmuyor mu? Bence bu isimler Kazm Koyuncu'dan bile nce gelir.. Sonra yei yeni kendisini kantlamaya balayan (yerel olmaktan kp ulusal olma yolunda ilerleyen) Gkhan Birben ve smail Trt'n emekleri az mdr? Ya da Volkan Konak kulakard edilecek biri midir? Nisbeten Hrel kardeler de bu mzie hizmet etmemi midir (en az Kazm Koyuncu kadar hemde. Mezarmn Tana trks/arks aklma gelen ilk rnek).. Yusuf Cemal Keskin, Cimilli bo, Hlya Polat, Sait Uar gibi yllarn eskitmi isimler ile Recebim ve Gnl gibi yeni yetmelerimiz de var stelik. Ha bir de artk TRT Sanats olmu bir Zeynep Bakan gerei var..
    Bu saydklarn deerli kiiler diyeceim bir ey yok yanlz Erkan Ocakl Karadeniz mziinin ncs olmutur kard albmlerle dier sanatlarn yolunuda amtr yetitirdii birok sanat var Erkan Ocakl Karadenizin mziinin her trlsn sylemitir kemene ile saz birletirmi 50 ye yakn albm 400 e yakn bestesiyle mthi bir deer Erkan Ocakl Trk Halk Mziinin efsanesi kendisine acil ifalar diliyorum
    Kazimii gzas vorert

Hotaman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.05.2007
    Nereden
    stanbul

ok nemli bir konu.
    nsanlara bunu iyi anlatmak lazm... Bu lkede Davut Glolu kaset karabilir, mzik yapabilir(?) ancak kesinlikle yapt eye karadeniz mzii denemez!
    zellikle karadenizli olmayan arkadalarm srekli bunu anlatrm. Bu tip yaklamlarn kltrmz yozlatrdn sylerim...
    Bu illet durum sadece bizim bamzda da deil, Ankara'l Namk diye biri kar, ark diye seslendirdii eylerde belden aa konulardan bahseder, alalen kfreder sonra da yapt eye Ankara havas der. Destur be adam!
    Bu tarz insanlar aalamak iin elimden geleni yaparm, belki yanl ama yine de yaparm!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)