Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 85 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Taklit Ürünlerle Mücadele Baþladý

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Beyler bu korsan iþinde lisans'la kanunla halledilecek iþ deðil...

Lacoste gibi bir firma bile geçemedi önüne,keza Adidas, Diesel...

Büyük firmalar artýk isim hakkýný kullanmasýna izin veriyor,ama kendisiyle ayný kumaþý kullandýrtmýyor ve kendileri satýyorHaberiniz olsun..

Klüp bence ya çakma tarzýnda formalar yapýp satacak...

Yada korsanýný kendisi satacak...

EÐÝTÝM ÞART!!!

Erdal DÝLEK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

baþlýða orjinal ürünleri ulaþabileceðimiz adreste konulabilir, öneri sadece
    BÝZE HERYER TRABZON!!!
    Bordo MavÝ

Türk futbolunda en az yuvarlak olan toptur. . .

Semih - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Korsan ürün meselesi çözümü zor problemlerden.
    Yok edemeyiz, fakat azaltma çabalarýný alkýþlýyorum.
    "Ýzin ver Selim biraz,Hegel,Fichte diyelim,
    Felsefeyle iliþkin bir de ekmek yiyelim."

bordoylamavi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    54

pumalarýn ucuzlamasý bunas yapýlan en iyi adýmdýr. binlerce forma satýldý geçmiþ formalar ucuza satýlarak bu iþ çözülür

W_O_L_D_A - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

arkadaþlar TrabzonSpor taraftarýnýn cogu bu konuda hassas lisanssýz ürün alanlarý uyarmak ve bilinçlendirmek lazým
    Hayat üç buçukla dört arasýndadýr. ya üç buçuk atarsýn ya da dört dörtlük yaþarsýn…
    Türkçe Konuþ Türkiye!

kudu_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    45

Alýntý OLCAY ÇAKIR Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Brugge maçýnda bol miktarda çakma vardý.

3 saat trafiðe takýldýðým için çok fazlasýný görme þansým oldu.

Gökhan Ünal-9 yazan bir turuncu forma hatýrlýyorum.
    Giyen nasýlda ihtiþamlý yürüyordu.

Utanmaymisun diyesim geldi,sonra da bulaþma dedim.

Bunlardan tonlarca vardý stadda,etrafta.

Alma,aldýrtma diyorum.

Hem yakýþmýyorda,koca adamlarda sahte formalar,göbekli falan.
    o turuncu formalar sahtemiydi aþaðý tribünlerde 6 kiþi yanyana oturuyorlardý bende ya kayserililer yada deli gökhancýlar dedim demek sahte ucuz diye aldýlar
    tsclup-kappa-puma formalarým var þimdilik nike düþünmüyorum formaya benzemiyorlar bence nike bu iþi çok da ciddiye almamýþ tsclup ta çeþit istiyorum ne istersem bulmak istiyorum tunceli de pazarda trabzospor tül perdesi gördüm metrelerce aldým adamýn elinde hiç kalmadý adam memnun oldu abi haftalardýr elimdeydi kimse almýyordu dedi ben hepsini aldým demek istediðim ben tsclup ta da tül perde bulmak istiyorum ürün azlýðý var maðazamýzda ama her zaman korsana hayýr tsclupta bulamadýysanýz olabilir
    UEFA KANIRTA KANIRTA AÇTI ÞEMSÝYEYÝ....ARTIK UEFA DAN TESCÝLLÝ BÝR HIRSIZIMIZ, BÝR DE ÞAMPÝYONUMUZ VAR....82 HELAL PUAN ALIN TERÝYLE ÞAMPÝYON TRABZONSPOR....TEÞEKKÜRLER SADRÝ BAÞKAN VE EKÝBÝ, TEÞEKKÜRLER BATMAYAN GÜNEÞÝMÝZ, TEÞEKKÜRLER YÜREKLÝ FUTBOLCULARMIZ, TEÞEKKÜRLER PAYDAÞLAR.....

murat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    46

Yonetimi tebrik ediyorum, ama bu konuda tum Turkiye sinifta kaliyor malesef. Taklit urun almak icin avrupadan Turkiyeye tatile gelenler bile var. Cok meshuruz bu konuda.

Gercek taraftar taklit urun almaz. TS Clubda her butceye uygun urun mevcut.
    Kücük beyinlerin yönettigi büyük takimdir, Trabzonspor!

SDanýþmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    36

Forza lisanslý ürün..!
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çýlgýn Hamsi

Ümit Tekþan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Arkadaþlar bu taklit savaþýna en güzel cevabý bence biz taraftarlar veririrz. Nasýlmý çok kolay kimse taklit üründen almasýN.

SayýN, Sadri ÞENER baþkanýmýz bize bu transferleri yapýp yüzümüzü güldürmedimi artýk baþýmýz dik yürümüyormuyuz ? Baþkana burdan binlerce kez teþekkürler.

Bizlerde taraftar olarak gerek Lisanslý forma gerek 41.yýl albümü gerekse bütün ts ürünleri ama lisanslý orjinal alýp takýmýmýza bir nevi katkýda bulunmamýz Lazým. O bakýmdan Taklitlerle savaþý gene bizler taraftarlarýn vermesi lazýmki Kulubümüz kazansýn.

Akif Gür - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Taklit ürünlerle mücadelede taviz vermeyeceðiz
    Kulübümüz taklit ürünlerle yasal mücadeleyi baþlattý.
    Hukuk Ýþleri Sorumlumuz Av. Ali Sürmen, konuyla ilgili olarak bir açýklama yaptý. Sürmen açýklamasýnda þu görüþlere yer verdi:

“Kulübümüzün Koyu Bordo – Açýk Mavi renkleri ve zemin üzerine maviyle TS harflerinin kullanýldýðý amblem, forma, çorap, atký, þapka vb. türlerinin taklit edilerek özellikle stad çevresinde kurulan izinsiz sergilerde, þehir ve kasabalardaki maðazalarda, pazar yerlerinde satýþa sunulduðu tarafýmýzdan tespit edilmiþtir.

Bu durum açýkça Patent Kanunu ve Hükümleri’ne göre suç teþkil etmektedir. Buna göre Türk Patent Enstitüsü’ne baþvuruyla tescil ettirdiðimiz markalara iliþkin amblem, sembol ve renklerle bunlarýn basýlý olduðu ticari ürünlerin satýþý sadece “TS Club” ünvaný ile iþletme hakkýný tanýdýðýmýz satýþ noktalarýnda gerçekleþtirilebilir.

Ýzinsiz ve yasal olmayan þekilde taklit ürünleri satanlar veya pazarlayanlar hakkýnda yasal iþleme baþvurulacaðýndan, bu tür faaliyetler içerisinde olanlarýn maðduriyet yaþamamalarý için hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.

Ýzinsiz ticari faaliyetlerde bulunanlar hakkýnda kendiliðinden iþlem yapmasý gereken kurumlarýmýzýn da bundan böyle konuyu önemsemelerini, taraftarlarýmýzýn da bu tür taklit ürünlere itibar etmemelerini bekliyoruz”

Þuþoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    49

Alýntý tunganyan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çok komik bi olayla da karþýlaþtým eminim siz de görmüþsünüzdür stadýn önündeki dükkanlarda bordomavinette tasarlanan yatay bordo beyaz çizgili formalar vardý Nikeden önce bizimkiler basmýþ yuhh dedim bu kadar mý olur?? Kml cnz adlý kardeþimzdi galiba

evvet bende gördüm o formalarý

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Çizgili Nike formasý bile gördüm.

Atalay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Taklitle savaþ ilk önce Trabzon ve çivar illerden baþlanmalý tüm il ve ilçe belediyeleri ile valiler bu iþe ehemmiyet versinler bir haftada bu iþ bitme noktasýna gelir yeterki istesinler...

Sonrada büyük þehirlerdeki hukuk bürolarý ile anlaþýp ihpar hattýna gelen ihparlarla salacaksýn üstlerine avukatlarý adli mercileri...

He dibini kurutabilirmisin Hayýr...

Ama stadýn dibinde þehrin göbegindede sattýrmassýn...
    Profesyonelleþemeyen Kurumsallaþamayan hiç bir kurumun baþarýlý olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UðuR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Semih Albayrak Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Korsan ürün meselesi çözümü zor problemlerden.
    Yok edemeyiz, fakat azaltma çabalarýný alkýþlýyorum.
    Bilinçli taraftarýmýz olsa, arz talep dengesi bozulacaðýndan sahte ürün ne üretilir ne de satýlýr.

Herþeyden önce bilinçli taraftar.
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

ÜNAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Çalýþma güzel,umarým sonuca baðlanýr..

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Halen Stadýn ve ts Clubun 100 metre yakýnýnda satýlýyor ama siteden açýklama yapýlýp duruluyor tez zamanda icraat bekliyoruz.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    a f s - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Ýnsanlarýn taklit ürün alma nedenleri neler olabilir diye düþünelim;
    ekonomik nedenler, her yerde bulabilmeleri, Trabzonspor'a ait veya onu çaðrýþtýran bir ürüne sahip olma isteði.
    Bu beklentileri Trabzonspor kulübü bu birikimi ile karþýlayamýyor ve bu boþluktan haksýz kazanç elde edenlerle gereken mücadeleyi vermiyorsa, bizim gibi lisanslý ürün almak için çýrpýnan taraftar ne yapsýn.

Taraftarýn resmi ürünler konusundaki beklentileri belli. Dünyanýn her tarafýnda ürün satýn almak isteyecek Trabzonspor taraftarý var, onlarýn beklentilerini karþýlayacak çoözümler üretilmeli. Ekonomik nedenlerden dolayý taraftarýn korsana yönelmesi istenmiyorsa ekonomik modeller ve ürünler çýkarýlýr.

Tam da TS Club ismi ve rengi taþýyan Taraftar Club markasý yýllardýr tezgahlarda yerini alýyor. Olimpiyat stadýnda resmi ürün ve korsaný yanyana satýlýyor. Olimpiyatý býrakýn Avni Aker'in dibinde bu iþin yapýldýðýný dünya alem biliyor.

Bordomavinet bu konudaki hassasiyetini yýllardýr gösteriyor. Resmi ürünlere olan ilgimiz ve hassasiyetimiz herkesin malumu.

Yakalanan ve yasal iþlem yapýlan korsan ürünler ile ilgili resmi sitede haber bekliyorum. Kimsenin ekmek parasýnda gözümüz yok, fakat haksýz kazanç, emek hýrsýzlýðý, kul hakký ve verilmeyen vergiler kanýma dokunuyor.

Ama asýl beklentim geniþ bir resmi ürün kolleksiyonu ve formalara internetten veya maðazalardan ulaþabilmek.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Kulübümüz korsan ürünlerle mücadeleyi her platformda yapmalý. Örneðin resmi sitemizde bazen maç fotograflarý koyuluyor. Resmi dergimizde de keza yakýndan çekilmiþ taraftar fotograflarý koyuluyor. Bu fotograflarý seçerken eðer o karenin içersinde lisansýz ürün varsa kesinlikle ne resmi sitemize nede resmi dergimize o fotograflar koyulmamalý.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Atalay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Alýntý Külünkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kulübümüz korsan ürünlerle mücadeleyi her platformda yapmalý. Örneðin resmi sitemizde bazen maç fotograflarý koyuluyor. Resmi dergimizde de keza yakýndan çekilmiþ taraftar fotograflarý koyuluyor. Bu fotograflarý seçerken eðer o karenin içersinde lisansýz ürün varsa kesinlikle ne resmi sitemize nede resmi dergimize o fotograflar koyulmamalý.
    Resmi dergide taraftar köþesi diye bir bölüm var....

Bu bölüme taraftarlar kendi fotoðraflarýný veya çoçuklarýnýn yeðenlerinin fotoðraflarýný yolluyorlar...

Bizim meþhur dergi yönetimide gidip bunlarýn içinden korsan ürünlerle, formalarla fotoðraf çekilip yollanan taraftar fotolarýný yayýnlýyorlar..

Þimdi imam ve cemaat olayý hemen aklýmýza geliyor...

Ýlk önce kulüp inanacak sonra herkes...

Beðenmediðimiz aziz yýldýrým korsan bir ürün giyen taraftarý gördüðü yerde fýrçalýyor adamý yerin dibine sokuyor..

Sevgilerimle..
    Profesyonelleþemeyen Kurumsallaþamayan hiç bir kurumun baþarýlý olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

lazzist - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

valla beþiktaþ macýný merakla bekliyorum
    stadýn önündeki o taklik ürün satan insanlara karþý bir yaptýrým olacakmý yoksa bu resmi acýklamalar havadamý kalacak
    gerçekten yöneticilerimiz korsan ürüne karþý yapacaklarýný bu maçla beraber görecegiz en yakýn yerden stadýn dibinden bu iþe baþlamalýlar benim bu iþe karþý inancýmýn artmasý için yönetimin beþiktaþ maçýna büyük önem vermeli yoksa her yönetim deðiþiminde böyle açýklamalarla karþýlaþýyoruz önemli olan icraat bu klüp için hayat memat meselesi olmalýdýr...

UNALOMUR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alýntý lazzist Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    valla beþiktaþ macýný merakla bekliyorum
    stadýn önündeki o taklik ürün satan insanlara karþý bir yaptýrým olacakmý yoksa bu resmi acýklamalar havadamý kalacak
    gerçekten yöneticilerimiz korsan ürüne karþý yapacaklarýný bu maçla beraber görecegiz en yakýn yerden stadýn dibinden bu iþe baþlamalýlar benim bu iþe karþý inancýmýn artmasý için yönetimin beþiktaþ maçýna büyük önem vermeli yoksa her yönetim deðiþiminde böyle açýklamalarla karþýlaþýyoruz önemli olan icraat bu klüp için hayat memat meselesi olmalýdýr...

doðru söylüyorsun her yönetimde böyle acýklamalar geliyo ama icraat önemli..... bu yönetime güveniyoruz.. dediyse yapar...
    Güçlüye karþý güçlü olmayý Trabzonspordan öðrendim...

Akif Gür - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

ben bir yeri þikayet edicem ama bu þikayeti nereye edicem???mail yada tel nosu varmý

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

kulübe mail at istersen.
    telefon numaralarý falan resmi sitede var zaten.

krdnz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Alým gücü düþük olanlar için deðiþik fiyat ve ürün seçenekleri sunulursa taklit ürünlere ilgi azalýr.
    *
    *
    Þampiyonluklarýmýz:1.1975-76, 2.1976-77, 3.1978-79, 4.1979-80, 5.1980-81,6.1983-84,6+1.2010-11

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Bu hafta Beþiktaþ maçýnda stat önünü çok merak ediyorum.Bakalým taklit ürünle mücadele gerçekten baþladýmý.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)