Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 165 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: nal Karaman: "Bu ehri lene Kadar Terk Etmeyeceim..."

vaslat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.07.2007
    Nereden
    Artvin
    Ya
    46

Standart nal Karaman: "Bu ehri lene Kadar Terk Etmeyeceim..."

Serdar Bali bu gnlerde tutturmu z evlat diyor baka biey demiyor.Evet onlar bamzn tac peki nal gibi Trabzonspora hereyini vermi futbolcularmz vey evlat m?te naln syledikleri

Konya Et Balk Kurumu'nda alan memur bir babann olu olarak am gzlerini dnyaya. Doutan yetenekli olduunu fark etmeden, sokak aras futbolcularnn son 'byk' temsilcilerinden biri olacan hi aklna getirmeden top kovalam 13 yana kadar.
    Evin en k olmasa belki de futbolcu olmayacakt, zira bir ramazan akam iftar sofrasnn pidesini almak iin frna onu gndermeyecekler ve o pide kuyruunda arkadann "Olum et balk gen takm kuruyor, yarn semeler var gidelim mi?" davetini almayacakt. Memur baba zaten olunun okuyup adam olmas konusunda srarl ve kararldr, top da neymi. Ertesi gn semelere gider ve hemen fark edilir. Sonra Konya dman Yurdu, ardndan Gaziantep ve Malatya gnleri.
    Malatyaspor'da oynarken sakatlanr ve bir hafta Malatya Devlet Hastanesi'nde yatar nal. Doktorlar iyi beslenmesini ve her sabah taze st imesini nerirler. nal'n daha nce hi tanmad bir Malatyal kyl kadn, ineini hastane bahesine kadar getirip stn saarak taze taze nal'a iirir! Bu 'insanlk' hali nal' Anadolu insanna 'balayan' en byk iaretlerden biri olacaktr.
    Malatyaspor'da oynarken Milli Takm'n da en popler oyuncusu olarak sivrilen nal'a lkenin 'tabii senatrler dzeninin sahipleri' talip olmakta gecikmez. Ama sert kayaya arptklarn anlamalar ok zaman almaz. "Parayla her eyi satn alabileceklerini zanneden insanlardan hi hazzetmedim, etmem" der ve karakteriyle rten tek takm olarak grd Trabzonspor'a imza atar. Aada bu imzann da yksn okuyacaksnz.
    Geen sezon balamadan Ankara'daki bir turnuvann ardndan katlmc 6 takm sormu ve hocamdan fikir almtm. Karaman, izledii 6 takm iinde en ok OFTA' beendiini, Rize'nin iinin zor olduunu sylemiti. O gn iimden glmtm, baka glenler de olmutur ihtimal. Bu nedenle bu yla dair "Denizli ve Hacettepe'nin ileri zor" uyarsnn dikkate alnmasnda ad geenler asndan yarar olduunu syleyelim ve syleiye geelim.
    Hocam sondan balayalm, lig ne olur?
    ok byk aksilik olmazsa ilk 4 belli. Ynetim ekilleri ve baz tercihler sralamay belirler. En hazr gzken Galatasaray. Milan Baros bence Nonda'ya ok gol attrr.
    Trabzon'la balamadan, sada solda sizin aslnda Trabzonsporlu olmadnz syleniyor, bu sizi rahatsz ediyor mu?
    Trkiye'nin en gzde oyuncusuyken Trabzonspor'u seen ve o ehirde 9 yl yaayan, her sezon stanbul takmlarnn transfer etmek iin akl almaz yollar denemesine ramen Trabzon'dan ayrlmayan birine sylenecek sz m bu sizce? Zaman zaman sorunlar yaadm, ayrlmak istediim de oldu Trabzon'dan, ama her seferinde bir ey beni Trabzon'da tuttu. Trabzonsporluluk daha nasl olur? Maddi ve manevi her tr baskya ramen bu ehirde kalmak Trabzosnporluluk deilse, baka ne diyebilirim ki?
    Trabzon nasl takm kurdu sizce?
    Bir iki deiiklikle ligin en gl takm olabilirler.Yllar sonra ilk defa ok doru bir hamle yaplp doru isimlerin takma kazandrldn dnyorum ve gelecei parlak gryorum. Seluk, Caner, Nuri ahin, Ceyhun Glselam ve ad u an aklma gelmeyen pek ok 'deeri' daha kariyerlerinin banda nermeme ramen almad Trabzon, ge ve ok paralarla da olsa yine de Seluk ve Ceyhun gibi oyuncularn ok doru seimler olduuna inanyorum.
    Trabzonspor ampiyon aday olabilir mi?
    Ersun hoca ok doru bir takm kard bana gre. Baz kritik malarda Ceyhun'u da Hseyin'in yanna ekerse Trabzon takm gol yemez ve Yatara-Gkhan-Isaac ve Umut drtlsnden yapaca seimle mutlaka gol de bulur. Sa kenar biraz aksyor gibi grnyor ama Tayfun gibi bir alternatifi de var hocann. Ben Trabzon'dan ok umutluyum
    Eskiye dnersek, Trkiye'nin en fla oyuncusu iken sizi Trabzon'a srkleyen hangi duyguydu? Para olmadn sylemenize gerek yok, bu biliniyor.
    Karakter olarak zoru baarmay seven bir yapm var. Yel deirmenleriyle savaan Don Kiot'a hep sempatiyle baktm ve kendimde hep bir para buldum O'ndan. Hayatmn hibir dneminde iin kolayna kamadm. Tabi Trabzon'a kar Anadoluluktan beslenen bir sempatim de vard. Sayn Mehmet Ali Ylmaz bata olmak zere, 4 byk kulbmzn ynetimi de benimle zel olarak ilgileniyordu. Ama dediim gibi beni Trabzon'a srkleyen grtm kiilerin karakterleri ya da sunduklar artlar deil; kendi karakterimde var olan 'zoru baarma' duygusu ve duruudur. Ben Anadolu insannda sakl olan gzelliklere am. Zaman zaman sorunlar yaasam da, Trabzonsporlu nal olmaktan ve o ehirde yaamaktan dolay en kk pimanlm olmamtr. Daha 10 gn nce gizli gizli Trabzon'a gidip eski dostlarla buluup balk yedik ve elendik. Hayat; dostlarla paylalan zaman ise ve ben zmir'den Trabzon'a 'uuyorsam' bir balk keyfi iin, baka sze , gerekten, gerek var m? Benim Trabzonsporluluumu sorgulamaya kalkanlar kendi Trabzonsporluluklaryla benimkini tartma cesareti gsterebilir mi? Bir ehre duyulan aidiyetin referans nfus czdanysa, kabul ben bazlar kadar Trabzonlu deilim. Ama yaad ve yaptklar ortada olan nal Karaman'n kente duyduu sevgiyi lmek kimsenin haddi deildir. Bir anm anlatmak isterim imdi; Trabzon'daki 5. ylmn sonunda, dedikodulardan da bunalm bir halde ehirden ayrlmaya karar vermi bir ruh hali iindeydim, kafamda bitirmiim yani. Akaabat'ta Nihat Usta'nn orada kfte yemiiz..
    Gzel miydi hocam?
    Kt soru sordun. Neyse kalktk gidiyoruz tam, 5-6 yalarnda bir kz ocuu geldi yapt bacaklarma. "nal abi sakn bizi brakp gitme" diye alyor szlyor. Ertesi sabah uaa binip gideceim ve bir daha dnmeyecektim gya, o sevimli kz bana el sallayarak dedesiyle ieri doru giderken, ben yakndaki bir telefon kulbesinden kulb arayp "szlemeyi hazrlayn imza atacam" dedim ve yine Trabzon'da kaldm. O an anlamtm ki, bu ehirde beni tutan, beni eken bir ey var ve ben bu ehri lene dek terk edemeyeceim..
    stanbul takmlarna iyi direnmisin hocam.
    Bu karakterle ve yaratlla ilgili bir ey. stanbul takmlarn idare edenler bana para=g le deil de, insani baka eylerle gelselerdi belki stanbul'da da top oynardm. Ama onlar benim karakterim hakknda fikir sahibi olmak yerine her seferinde nme daha fazla para koymay yelediler, e haliyle olmad tabi. Hatta bir seferinde rahmetli Ekrem Drst benim av merakm bildii iin 357 Magnum tabanca ve Yivli av tfeiyle beni "kandrmaya" alm ama ben yine Trabzon'u semitim. (Hoca bunlar anlatrken gkyznde dans eden bulutlara kilitliyor baklarn ve belli belirsiz "demek ben trabzonsporlu deilim diyorlar ha" cmlesi dklyor yerlere,
    darmadan..)
    mit Millilerde ok baarlydnz, sonra kt bir Konya deneyi yaadnz?
    Konyaspor zor durumdayd ve bu koullarda yaplan teklifi reddetmek ok k olmayacakt. Memleketim zor durumdayken seyirci kalamazdm ve elimi tan altna koydum. Takm benim kurduum bir takm deildi, bir iki takviye yapmamza ve iyi bir balangca ramen sonra anlalmaz bir d yaadk. Forvette yaadmz sknt ve Neca'nn gitmek istemesi planlarmz bozdu akas. Bunu kimseyi sulamak iin sylemiyorum, bilakis Konya halk ve ynetimine bir kez daha teekkr ederim araclnzla. Baz "kilit" oyuncularmzdan da beklenen verimi alamaynca brakmaya karar verdik. Bu da bir deneyimdi benim iin, gerekli dersleri kardm syleyebilirim
    Fenerbahe? Beikta?
    Aragones kendi oyun kurgusunu kurmak istiyor ve bu son derece doaldr. Ama eldeki oyuncu kadrosunun hocann kurgusuyla rtmesi gerekir. Marco'nun boluunun doldurulmas ve Giza'nn yanna ok iyi bir forvet alnmas Fenerbahe'nin olmazsa olmazlar bana gre. Giza tek forvet oynayacak tipte deil, ama iyi bir partnerle birok mata hat trick yapabilecek beceriye sahip. BJK'nn 2-0 dan 3-2'lik galibiyeti ok abartmamas gerek. Delgado'nun klas tek bana bir takm srklemeye yetmez. Takm olarak daha fazlasn yapabilecek kapasiteye sahipler ve bu kapasiteyi iler hale getirmek de Erturul Salam'n grevi.
    Dier takmlar?
    Tv grntleri ok belirleyici olmaz ve yanltabilir. Ama Denizli ve Hacettepe'nin ileri zor gibi. Gaziantep'i ve 2-0 kaybetmesine ramen Ankara'nn oyun kurgusunu beendim.
    Hedef?
    Elbette ksa ve uzun vadeli planlarm var. Ama nihai hedefim Atatrk'n iaret ettii ekilde sporcular yetitiren bir futbol enstits kurmak. Baarl sporcular yetitirirken, dier yandan da okuyan, aratran, kendini srekli yenileyen ve amaya alan sporcu fotorafna da de katk yapmak istiyorum.
    Son sz?
    nal Karaman unu kantlamtr: G, her insan satn alamaz!
    Teekkr ederim sayn Karaman!

skender YILMAZ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    stanbul

ok sevindim ve duygulandm.. nal Karaman hakknda forumda kt eyler okuyorum bazen.. ama artk hibiri nemli deil benim iin..
    Ms que un club!
    Nil Satis Nisi Optimum..
    Gustavo Alejandro Colman !

Oyna, dik oyna!

Muhammed - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    el

lerde takmmza bir ekilde hizmet vereceini dnyordum ama sadri enerin byle bir grev vereceini zannetmiyorum.

Berk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.03.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    28

nal' ou Trabzonsporlu gibi bende ok severim.Kendine yakr aklamalarda bulunmu.Bu arada bu Trabzonsporluluk iini sorgulamaya kimsenin hakk yok..
    ''Belki hi birey yolunda gitmedi ama hibir ey de beni yolumdan etmedi." | ECG

cemka - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.11.2005
    Nereden
    Bursa
    Ya
    43

nal Karaman ile Serdar Bali isimlerini yanyana yazmak bile nal Karaman hakarettir... Serdar Bali ismini duyduka vcut kimyam bozuluyor yaa... Gitsin o, Hasan nc gibi zevlatlarla Trabzonsporu nasl kltp avucumun iine alabilirim hesaplar yapsn...
    ...
    Zaten biliyorduk nal sen byktn ve gzmzde hep Byk kalacaksn...Trabzonspor sevgisi olan bir insan; nal Karaman, skender Gnen, Orhan krk, Tolunay Kafkas, Osman zkyl,...vb. futbolcularmzn Trabzonsporluluundan phe duymaz....Bizler size gsterdiimiz sevgi ve sayg ile Trabzonspor sevdamz besleyenlerdeniiiz...
    ''Terketmedi eziyetin beni''

sessizkral_1 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.10.2006
    Nereden
    Bursa
    Ya
    37

Benim Trabzonsporluluumu sorgulamaya kalkanlar kendi Trabzonsporluluklaryla benimkini tartma cesareti gsterebilir mi? Bir ehre duyulan aidiyetin referans nfus czdanysa, kabul ben bazlar kadar Trabzonlu deilim. Ama yaad ve yaptklar ortada olan nal Karaman'n kente duyduu sevgiyi lmek kimsenin haddi deildir. Bir anm anlatmak isterim imdi; Trabzon'daki 5. ylmn sonunda, dedikodulardan da bunalm bir halde ehirden ayrlmaya karar vermi bir ruh hali iindeydim, kafamda bitirmiim yani. Akaabat'ta Nihat Usta'nn orada kfte yemiiz..
    Gzel miydi hocam?
    Kt soru sordun. Neyse kalktk gidiyoruz tam, 5-6 yalarnda bir kz ocuu geldi yapt bacaklarma. "nal abi sakn bizi brakp gitme" diye alyor szlyor. Ertesi sabah uaa binip gideceim ve bir daha dnmeyecektim gya, o sevimli kz bana el sallayarak dedesiyle ieri doru giderken, ben yakndaki bir telefon kulbesinden kulb arayp "szlemeyi hazrlayn imza atacam" dedim ve yine Trabzon'da kaldm. O an anlamtm ki, bu ehirde beni tutan, beni eken bir ey var ve ben bu ehri lene dek terk edemeyeceim..
    mthidi bu ok duygulandm hereyi zetliyor..
    Sanlmasn Yine basm onu bunaltlar,Yanlmasn yle dalga geen yabanclar...tek ve gerek ak Trabzonspor

Akif Gr - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.02.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    23.06.2008
    Ya
    29

Alnt emrebekar Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Benim Trabzonsporluluumu sorgulamaya kalkanlar kendi Trabzonsporluluklaryla benimkini tartma cesareti gsterebilir mi? Bir ehre duyulan aidiyetin referans nfus czdanysa, kabul ben bazlar kadar Trabzonlu deilim. Ama yaad ve yaptklar ortada olan nal Karaman'n kente duyduu sevgiyi lmek kimsenin haddi deildir..

bu szleri ok ey ifade ediyor sanrm...
    sanrm hereyi ifade ediyor

skender YILMAZ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    stanbul

(Hoca bunlar anlatrken gkyznde dans eden bulutlara kilitliyor baklarn ve belli belirsiz "demek ben trabzonsporlu deilim diyorlar ha" cmlesi dklyor yerlere, darmadan..)
    ne denilebilirki?
    Ms que un club!
    Nil Satis Nisi Optimum..
    Gustavo Alejandro Colman !

Oyna, dik oyna!

SpOtLesS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.06.2008
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    31

valla tebriklerrr cok duygulandim okurken

Sadullah KAPICIOLU - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.07.2008
    Nereden
    stanbul

Tylerim diken diken oldu okurken. Ballk budur... Trabzonun ona verdii ak bambakadr nal Karaman iin. oukluumdan hatrlarm onu hep. Az da olsa. Unutulmazsn sen... z brakanlar unutulmaz.
    afak olmu comolokko

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

nal' ok ayr bulur ve ok severim. Yazy okurken kilitlenip kaldm acaba sonunda ne yorumda bulunsam diye. Helal olsun nal hoca!

Bulamyorum daha uzun yazacak kelimeler..
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Ahmet Kuru - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Duruuyla nasl bir kiilie sahip olduu belli zaten...
    nal hocann dedii gibi...
    Herkes aynaya baksn ondan sonra bakasnn Trabzonsporluluunu tartsn...
    Ne kaderime kstm Ne Devlete kstm
    nk inanmak, iman etmek varsa bir eye, bedel neyse onada katlanr. Yarabbi Kahrnda ho, Ltfunda ho dedik iki saniye sonrasna garantimiz olmayan bir hayatmz iin frldak olmaya gerek yok, ben frldaklk istemem( M . Y )

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    bkandil - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.02.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    41

z evlatlarnda ibretle okumas gereken bir rportaj olmu, oynad futbolu kadar karakteri ve insanl da ok salam olan nal Karaman'a teekkrler.

Not: Bu rportaj yapan kim? Nerede yaynland?

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

nal Karaman! Hep byktn hala da yle...
    Her kim kendini kymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.
    Malik bin Dinar

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Yahu balk kan atm hzlandrd. Sizde de oldumu bilmiyorum ama nabzm artt. ok byk adamsn nal baba.. oook..
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Sadullah KAPICIOLU - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.07.2008
    Nereden
    stanbul

Alnt ilhan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Yahu balk kan atm hzlandrd. Sizde de oldumu bilmiyorum ama nabzm artt. ok byk adamsn nal baba.. oook..
    aynen aynen... benimde.
    afak olmu comolokko

hamucera - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    38

Alnt vaslat Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Trabzon'daki 5. ylmn sonunda, dedikodulardan da bunalm bir halde ehirden ayrlmaya karar vermi bir ruh hali iindeydim, kafamda bitirmiim yani. Akaabat'ta Nihat Usta'nn orada kfte yemiiz..
    Gzel miydi hocam?
    btn bu ruh hali iinde dier futbolcularda olsa, o 5-6 yalarndaki kz ocuu gibi herkes takm sahiplenebilse, bizi kim tutabilirki
    Biz Trabzonsporumuzun ampiyon olmasn isteriz ama sadece ampiyon olacak diye sevmeyiz

Fatih Ersoy - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.02.2005
    Nereden
    Ankara

Byk adam vesselam..
    Dn m, konu mu, sus mu, unut mu ?
    **Latocan**

okg_53 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.01.2008
    Nereden
    Manisa
    Ya
    35

Allah senin gibileri Trabzonspor un bandan eksik etmesin
    Teekkrler cesur insanlar Erman Torolu ve Uur Meleke
    Gfil ne bilir ne've-i pr evk-i vegy, Meydn- celdetteki envar- sefy.
    Merdn- gaz ak ile tekbirler alnca, Titretti yine ry zemin ar- semy.
    Allah yolunda cenk edelim, an alalm an. Kur'an da zafer vdediyor hazreti Yezdn.

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    03.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

u yaznn altna yorum yazmak...

nsan titriyor nce bir, sonra birdaha titriyor, sonra dnyor...

Varlba61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

yine o esmer ocuk!!!
    bu taraftar seninle gurur duyuyor...
    McLas was Here

canna52 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.07.2008
    Nereden
    stanbul

mkemmel bir rportaj
    yapann eline salk

hasan nc kardeimiz inallah okumutur bu yazy

azad53 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.03.2007
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    46

Alnt okg_53 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Allah senin gibileri Trabzonspor un bandan eksik etmesin
    Amin nfus czdannda Trabzon yazmayp nal gibi senelerce bu klbe, ehre hizmet eden ka futbolcu kmtr, her zaman yanndayz..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)