Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 78 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 'Üzerine Koymak' ve 'Şampiyon Olmak'

Semih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart 'Üzerine Koymak' ve 'Şampiyon Olmak'

Belki de tarihimiz boyunca yakayamadığımız bir atmosferin ortasına düştük.
    Çoğumuz oldukça heyecanlı, takımımızdan çok şey bekliyor.
    Kimimiz sağduyulu yaklaşıyor, 'bu sene değil sonraki sene, hatta belki ondan sonraki...' diyor.

İnanıyorum ki,
    İçinde bulunduğumuz atmosfer, bu sinerji; bizi hedefe ulaştıracak kadar güçlüdür.

Ve fakat,
    Eğer ki hedefe ulaşamazsak yapılacak şey oldukça basittir, üzerine koymak.
    Takım oluşturmak kolay şey değil. Tüm gedikleri bir sezonda kapatmak her yiğidin harcı değil.

Başkanımız, sağolsun, bir transfer sezonunda bir kaç yıllık bir operasyon denedi ve üstesinden geldi.
    Yine de görüyoruz ki bazı mevkilerimiz aksamakta. Henüz 'olamadık'.

Olası başarısızlıklarda, uzun yada kısa vadeli olsun, umutsuzluğa kapılmamamız gerektiğini sebepleriyle ve örnekleriyle ortaya koymak için açıyorum bu başlığı.

Geçmişimize bir göz atalım;

1986-1987 sezonu kadromuz,

Şenol GÜNEŞ, Turgay SEMERCİOĞLU, Hamdi ARSLAN, Kemal SERDAR, Selami GÜVEN, Hasan VEZİR, Şenol USTAÖMER, Hasan ŞENGÜN, Bahattin GÜNEŞ, İskender GÜNEN, Hami MANDIRALI, Alper BOĞUŞLU, Lemi ÇELİK, Cemal, Serda BALİ, Güngör ŞAHİNKAYA, B. Hamdi

1987-1988 sezonu kadromuz,

Şevki EKŞİ, Turgay SEMERCİOĞLU, Bahattin GÜNEŞ, Kemal SERDAR, B. Hamdi, Bülent, Hamdi ARSLAN, Lemi ÇELİK,Hami MANDIRALI, Erdoğan YOLMAZ, İskender GÜNEN, İbrahim, Aykut CANİK, Serdar BALİ, Hasan VEZİR, İhsan DERELİOĞLU, Hasan ŞENGÜN, Şenol USTAÖMER, Murat ŞİMŞEK, Alper BOĞUŞLU, Taner, Soner BOZ

1988-1989 sezonu kadromuz,

Şevki EKŞİ, Kemal SERDAR, Hamdi ARSLAN, Soner BOZ, Müfit İKİZOĞLU, Levent ZORLUER, Hasan VEZİR, Murat ŞİMŞEK, Hasan ŞENGÜN, Turgut UÇAR, Erdoğan YOLMAZ, Aykut CANİK, İsmail GÖKÇER, Lemi ÇELİK, Mitar LUKİÇ, B. Hamdi ZIVALIOĞLU, İskender GÜNEN, Hami MANDIRALI, Mirza HADZİÇ

Teknik direktör; Şenol Güneş

1989-1990 sezonu kadromuz,

Jean-Marie PFAFF, İsmail GÖKÇEK, Kemal SERDAR, Erhan, Miodrag YESİÇ, Turgut UÇAR, B. Hamdi ZIVALOĞLU, Lemi ÇELİK, Hamdi ARSLAN, Levent ZORLUER, Soner BOZ, İskender GÜNEN, Hasan VEZİR, Hami MANDIRALI, Orhan ÇIKRIKÇI, Hasan ŞENGÜN, Aykut CANİK, Suat ŞATIR, Murat ŞİMŞEK, Ogün TEMİZKANOĞLU, Reha KAPSAL

1990-1991 sezonu kadromuz,

Vukasin PETRONOVİÇ, İsmail GÖKÇEK, Mehmet SOYKÖK, Kemal SERDAR, Turgut UÇAR, Lemi ÇELİK, Soner BOZ, Ogün TEMİZKANOĞLU, Ünal KARAMAN, Orhan ÇIKRIKÇI, Hamdi ARSLAN, Hami MANDIRALI, Sinan, Levent ZORLUER, Şeyhmuz SUNA, Abdullah ERCAN, Cukiç, İvanoviç, Ahmet KORKMAZ, Kamil USTAÖMER, Rıfat KARAHAN, Coşkun YILMAZ, İlker ERDEM

1991-1992 sezonu kadromuz,

Vukasin PETRONOVİÇ, İsmail GÖKÇEK, Kemal SERDAR, Lars OLSEN, Mehmet SOYKÖK, Ogün TEMİZKANOĞLU, Ünal KARAMAN, Şeyhmuz SUNA, Hamdi ARSLAN, Hami MANDIRALI, Jacek CYZİO, Orhan ÇIKRIKÇI, Turgut UÇAR, Mahir, Erkan SÖZERİ, Lemi ÇELİK, Soner BOZ, Abdullah ERCAN, Ümit, Tarık, Ferruh, A. Nail, Coşkun YILMAZ, İlker ERDEM

1992-1993 sezonu kadromuz,

Victor GRİŞKO, Jacek CYZİO, Ogün TEMİZKANOĞLU, Şeyhmuz SUNA,Kemal SERDAR, Hamdi ARSLAN, Turgut UÇAR, Abdullah ERCAN, Ünal KARAMAN, İsmail GÖKÇEK, Yuri SHELEPNİTSKY, Hami MANDIRALI, Orhan ÇIKRIKÇI, Yakup CAN, Soner TOLUNGÜÇ, Soner BOZ, Süleyman Cem USTA, Oktay DERELİOĞLU, İsmail DEMİRCİ

Antrenör; Şenol Güneş

1993-1994 sezonu kadromuz,

Nihat TÜMKAYA, Victor GRİŞKO, Cengiz ATTİLA, Ogün TEMİZKANOĞLU, Kemal SERDAR, Hamdi ARSLAN, Abdullah ERCAN, Yuri SHELEPNİTSKY, Orhan KAYNAK, Tolunay KAFKAS, Soner BOZ, Lemi ÇELİK, Hami MANDIRALI, Orhan ÇIKRIKÇI, Osman ÖZKÖYLÜ, Mehmet ALARÇIN, Sergej GUSİEV, Ünal KARAMAN, Haluk KULAÇOĞLU, Mehmet İŞMAN, Ender TIRAŞ, Saffet AKYÜZ, Semavi UZUN, Ramazan SİLİN, Şota-Arçil ARVELADZE

Teknik Direktör; Şenol Güneş

1994-1995 sezonu kadromuz,

Victor GRİŞKO, Ramazan SİLİN, Nihat TÜMKAYA, Hamdi ARSLAN, Ogün TEMİZKANOĞLU, Cengiz ATTİLA, Kemal SERDAR, Osman ÖZKÖYLÜ, Semavi UZUN, Soner BOZ, Tolunay KAFKAS, Abdullah ERCAN, Ünal KARAMAN, Hami MANDIRALI, Lemi ÇELİK, Orhan KAYNAK, Orhan ÇIKRIKÇI, Ender TIRAŞ, Mehmet ALARÇIN, Zafer HIZARCI, Mehmet İŞMAN, Okan ÖZKE, Fatih TEKKE, Katchorov, Beradze, Şota-Arçil ARVELADZE

1995-1996

Metin MERT, Metin AKTAŞ, Nihat TÜMKAYA, Hamdi ARSLAN, Ogün TEMİZKANOĞLU, Cengiz ATTİLA, Mehmet İPEK, İskender EROĞLU, Osman ÖZKÖYLÜ, Soner BOZ, Tolunay KAFKAS, Abdullah ERCAN, Ünal KARAMAN, Hami MANDIRALI, Lemi ÇELİK, Orhan ÇIKRIKÇI, Zafer HIZARCI, Erhan KOÇ, Akın SAĞLAM, Hasan ÖZER, Okan ÖZKE, Fatih TEKKE, Şota-Arçil ARVELADZe

Tüm bunlara ek olarak Sadri ŞENER kimi dönem başkan yardımcısı kimi dönemse başkan olarak o malum yıla kadar bu ekibe katkıda bulunmuştur.

Söylemeye çalıştığım şu ki;

Bir transfer sezonunda bir kaç yıllık mesafe almış olsak da,
    Hala almamız gereken çok mesafe var.

Herşeye rağmen, büründüğümüz bu hava ve ligin gidişatı sonucu etkileyebilir, etkileyecektir.

Sadece sabredelim, ve olası başarısızlıkta aklımızdan geçen ilk şey yakıp yıkmak değil 'üzerine koymak' olsun.

7'ye ulaşmak dileğiyle...
    Konu Semih tarafından (27.08.2008 Saat 00:59 ) değiştirilmiştir.
    "İzin ver Selim biraz,Hegel,Fichte diyelim,
    Felsefeyle ilişkin bir de ekmek yiyelim."

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Bence çok önemli bir konu. Tebrik ediyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Güzel bir konu 19 yaşında bu olgunluk tebrik edilmeli.Evet üzerine koymak bizim 1996 senesinden sonra da yapmamız gereken şey idi büyük bir travmaydı ama bunu atlatıp bittik mahvoldukları bırakıp o kadroyu daha da güçlendirseydik şampiyon olmuştuk.ya da Atay Aktuğ yönetimi üst üste ikinci olmuş Türkiye kupalarını kazanmış takımın üstüne koyup güçlendirebilseydi yine şampiyon olmuştuk.Şampiyonluğa çok yaklaştığımız senelerin sonunda hatalarımız bizi senelerce geriye götürüyor tekrar toparlaması da zor oluyor.Bu sene şampiyon olmamız zor ama başarılı olacağımıza eminim önemli olan bundan sonraki sezon üzerine koymak ve şampiyon olmak.

Hotaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Semih kardeşim teşekkür ederim sana...
    Aynı düşüncelere sahibim, biz bir ateş yaptık ama bunun büyük bir yangına dönüşmesi zaman alacaktır bu dünemlerde üzerine düşmeliyiz. Bu sene ilk üçe kesin gireriz diye düşünüyorum ilk iki de yüksek ihtimal ve tabii şampiyonlukta ama olaki olmadı olaki bu takım 5. oldu yinede sağduyuyu elden bırakmamalıyız. Takımı yönetenleri, hocayı, futbolcuları sev ya da sevme ama yinede destek ol taraftarın işi kayıtsız şartsız destektir.

Nereden
    Kocaeli

trabzonspor için gerçek bir aydın geliyor galiba.bu yaşa bu araştırma ve konular.

tebrikler
    TRABZONSPOR DÜNYANIN EN BÜYÜK ŞEHİR TAKIMIDIR

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Üzerine koymadıktan sonra,bu harcanan paranın hiç bir manası kalmaz...

Taraftar en çok bu 3 sene sinirlerine hakim olup yönetime güvenecek..

Bir kaç maçta asıp kesmeyecek..

EĞİTİM ŞART!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Aynı yaş grubundayız Semih, bir gün şampiyonluk görmemiz dileğiyle

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bir işi ya tam yapıcan ya da yapmıyacaksın...Bu takımın çift forvetine top taşıyacak oyun kurucun nerede? Hala hoca ön liberolarım yetersiz diyor hadi Hüseyini anladım? O zaman Ceyhun niye alındı? Bakmayın Ankara maçına; kafası çalışan herkes Ankaragücü maçının ne kadar zor olacağının farkında..
    Elbette yönetim çok iyi hamleler yaptı,elbette Nuri sendromundan sonra bize ilaç gibi geldi,ama bazı eksiklikleri görememek ilerde yine bizi üzecektir..Ben zaten 25 senedir üzülüyorum,ama sözüm siz gençlere;bu olgunluğunuz Trabzonspor'un her halini görseydiniz aynı şekilde olmayacaktı.
    Bu tecrübeyle sabittir!
    Israr ediyor ve yineliyorum; bir 10 numara ve bir sol açık almazsanız,sezon sonu yeriniz 4.ten öteye geçmeyecektir!
    Akşam çocuğumun boğazından geçen lokmayı sindirebilmesidir TRABZONLU oluşum!

Sadullah KAPICIOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kardeşim ellerine sağlık harikasın... Söylenecek söz yok. imzamı attım.
    Şafak olmuş comolokko

Coloradoydu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Evet, bu başlığı açmakla gerçekten iyi ettiniz.

Transfer sayfasında da benzer şeyler söylemiştim. Gerçekten iyi transferler yapıldı ve önemli aşamalar kaydedildi. Ancak güçlü bir "şampiyonluk" beklentisine girerek eski hatalarımızı tekrarlamamalıyız.

Takımımızı sürekli onure etmeli, futbolcuların arkasında olmalıyız. Yeri geldiğinde eksiklerimizi dillendirmeli ve üzerine katılması gerektiğini ifade etmeliyiz.

Muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel

Bu doğru ancak demek değildir ki bir takımın şampiyon olması için cok uzun süre gerekir. Gercekten işini bilen iyi oyuncular alarak kadroyu eksiksiz tutarsanız bu süre en fazla 2 yıl olur. 1. yıl alışma süresi olur. Bu yıl olumsuz olmamıza gerek yok çünkü bana göre futbolda en önemli ayrıntı olan takım savunmasını yapıyoruz ve defans oyuncularımız cok iyi. Bu nedenle kötü oynadığımız bircok macı yinede kazanıcaz. Mesela bu hafta ankaragücünü de yenicez öyle zor felan geçmicek. Ancak alışma süresi tabiki gerekli. Kadromuzu korursak gelecek sene cok iyi işler başarabiliriz.

Anıl Caner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

tebrik ederim Semih kardeşim. Her şey oldu bitti sıra futbolcu ve teknik heyette diyebilecek seviyede olmadığımız gayet açık.Bir yola başladık, hep beraber bir şeyler yapacağız.Daha çok eksiğimiz var, çok.

Ahmet Kuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gerçekten çok güzel bir araştırma...
    Tebrikler....
    Her sene üzerimize birşeyler katarak yine gazete başlıklarını bundan 25 yıl öncesine çevirebiliriz...
    25 yıl önce gazete başlığını hatırlatayım...

"Vazonuzu balkona koymayın,Trabzonspor Kupa sanarda alır"
    O senesi bütün kupaları almıştık...olan birşeyi bir daha yapabiliriz...Bu bizim elimizde..İlk önce inanmalıyız sonra gerekeni yapmalıyız...
    İnandık....
    Şimdi sıra gerekeni yapmakta...
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir şeye, bedel neyse onada katlanır. Yarabbi Kahrında hoş, Lütfunda hoş dedik… iki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok, ben fırıldaklık istemem…( M . Y )

ÇAĞDAŞ AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Reha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir işi ya tam yapıcan ya da yapmıyacaksın...Bu takımın çift forvetine top taşıyacak oyun kurucun nerede? Hala hoca ön liberolarım yetersiz diyor hadi Hüseyini anladım? O zaman Ceyhun niye alındı? Bakmayın Ankara maçına; kafası çalışan herkes Ankaragücü maçının ne kadar zor olacağının farkında..
    Elbette yönetim çok iyi hamleler yaptı,elbette Nuri sendromundan sonra bize ilaç gibi geldi,ama bazı eksiklikleri görememek ilerde yine bizi üzecektir..Ben zaten 25 senedir üzülüyorum,ama sözüm siz gençlere;bu olgunluğunuz Trabzonspor'un her halini görseydiniz aynı şekilde olmayacaktı.
    Bu tecrübeyle sabittir!
    Israr ediyor ve yineliyorum; bir 10 numara ve bir sol açık almazsanız,sezon sonu yeriniz 4.ten öteye geçmeyecektir!
    zaten bu sene amaç şampiyon olmak değilki. bu sene hedef avrupa kupalarına gitmek. Şampiyonluk hedefi seneye koyulacak. ilk 11 inde 6 tane yeni futbolcusu olan bir takım ın şampiyon olması mucizedir.

Semih kardeşimi kutluyorum. Yaşından beklenmeyecek bir olgunlukla yazmış.
    Konu ÇAĞDAŞ AYDIN tarafından (26.08.2008 Saat 18:47 ) değiştirilmiştir.
    Şenol Güneş , iyi ki varsın hocam.
    Alex Ferguson Manu ya ilk geldiğinde takımı 11.
    2. senede 2. yapmış. 3. sene de yine 11. yapmış.
    Bize gelseydi Allah muhafaza futboldan anlamıyo diye teneke takarak kovardık.

ugurTS1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Standart ts ıcın

arkadasım yazın cok guzel tebrıkler ama su soyısmıne aklım takıldı nurı albayrakla bı akrabalık sozkonusu mu?
    İstanbul Yalakası Degil Memleket Sevdalısıyız...! бордовый-голубой
    Ана Ивановић-VEFASPOR-Maria Yuryevna Sharapova......ARsHAVİn'Lİ...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı ugurTS1989 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasım yazın cok guzel tebrıkler ama su soyısmıne aklım takıldı nurı albayrakla bı akrabalık sozkonusu mu?
    Yok yok.
    Yani benim bildiğim yok öyle birşey.
    Benden gizlediyse utancından bilmem artık
    Konu Ahmet Faruk tarafından (27.08.2008 Saat 00:24 ) değiştirilmiştir.

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Bu başlık arkalarda kalmamalı. Gneç arkadaşların bu olgun hali çok ümit verici...

Erdal DİLEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

BİZE HERYER TRABZON!!!
    Bordo Mavİ

Türk futbolunda en az yuvarlak olan toptur. . .

Semih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Teşekkür ederim, bu kadar ilgi görmesini beklemiyordum konunun
    "İzin ver Selim biraz,Hegel,Fichte diyelim,
    Felsefeyle ilişkin bir de ekmek yiyelim."

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Dün ilk fırsatta okumadım. Yazı gözüme çok geldi ve birazda yoğun olduğum için yarın sabah okurum diye geçiştirdim. Şimdi okudum ve sonuna kadar hak veriyorum.

İnsanoğlu "yapıcılık ve yıkıcılık" sendromlarında nasıl bir psikolojide olduğunu sonradan daha rahat anlayabiliyor. Olay anında verilen tepki ile daha sonradan düşünüp "keşke şöyle yapsaymışım" durumları gibi.

Bu takım her maçı kazanamaz, kazanır sorun burada değil. Sorun bizlerin olaylara yaklaşımında ve her sonuçta takıma, kulübe, yönetime destek olmakta. Bu takım bu sene şampiyon olur veya olamaz ama seneye 2-3 takviye ile şampiyonluğun en büyük adayı olacaktır.

Sadri Şener'i hep büyüklerimden dinlemiştim. Öve öve bitiremezlerdi ve şimdi onları çok iyi anlıyorum. Arasıra maç muhabbetimiz olan İstanbul takımı taraftarlarının "Sizin başkan bizde olacak." serzenişlerinden acayip haz alıyorum.

Başarıların üst üste koyulduğu güzel günler görmek dileğiyle.

Ekleme;

Yazının hakkını teslim etmeyi unutmuşum. Tebrik ederim Semih.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

İskender YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

açıkcası bende ilk baktığımda uzun geldi, okumadım.. ama tespit ve bilinç harika, tebrik ederim..
    Més que un club!
    Nil Satis Nisi Optimum..
    Gustavo Alejandro Colman !

Oyna, dik oyna!

Kocaeli İl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

Teşekkürler ve tebrikler kardeşim.Çok güzel yazı yazmışsın. Onca sene bekledik bir iki yıl daha bekleyelim.En azından bu sene gerçekten büyük çaba harcayan yönetime desteğimizi esirgemeyelim. Bu sene eksikler yok mu? Tabiki var ama sıfırdan dört dörtlük bir takım oluşturmakta kolay değil. Bu seneki eksiklikleri hoşgörelim...

eyinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli

öncelikle açılan başlıktan ve yazılan yazıdan dolayı tebrik ediyorum.

ben kendi adıma söyleyeyim foruma üye olduğum günden bu yana başarının sabır olduğunu heryerde söylemeye çalıştım. ama uzun yıllar şampiyonluk hayaliyle yanan taraftarlarımızın herkesin dikkatini çeken sabırsızlığı ne yazıkki devam etmekte. klüp yönetmenin sadece transfer yapmak olmadığını akılcı ve uzun yıllar başarı getirecek sistemler oluşturmak olduğunu öğrenmeliyiz. kalitesinden şüphe etmediğimiz çok sayıda genç oyuncunun takıma kazandırılmış olması yöneticilerimizin bu konudaki başarısını göstermektedir. bu yıl takım iskeleti oluşturulacak ve gelecek yıllarda itibaren üzerine eklenerek sürekli başarıların kazanılacağı kadrolar oluşturulacaktır. daha uyum sürecini atlatamamış oyuncularımızın olduğu aşikarken hemen onların gönderilip yerine yenilerinin getirilmesini düşünmekse tam anlamıyla futbol cahilliğidir. çoğu genç oyunculardan oluşan bu kadronun bu yıl en çok ihtiyaç dudyuğu şey bana kalırsa sabırlı taraftar desteğidir. ne dersiniz biz bu desteği verebilecekmiyiz ?????
    SABIR = BAŞARI

Gökhan Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

vay be semih başkan olucam diye boşuna demiyormuş şimdiden taraftarın desteğini aldı
    olm bak asbaşkan benim ona göre
    yazı gerçekten güzel tebrikler
    Ben Trabzonspor kaptanıyım . Başka bir kaptanın ardından sahaya cıkmam.
    (Dozer) Cemil Usta
    Trabzonspor amatör ruhtur... Trabzonlu değil Trabzonsporlu olabilecek topçular istiyorum..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır İHTİLALL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tebrikler.
    O zaman şimdiden gelecek yılın kombineleri,formaları için finansman üretmeli.
    Bu sürece daha çok gencin katılmasına ve inandırılmasına çalışmalıyız diyorum.
    SKORA BAKMADAN SÜREKLİ DESTEK!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)