Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 78 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 'Üzerine Koymak' ve 'Şampiyon Olmak'

semih YETİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Kardeşim tebrik ederim hakikaten Trabzonspor'un ve taraftarımızın en büyük sorunlarından birini dile getirdin.belki de Kardeniz insanının özelliğidir bilinmez ama sabredememişizdir çoğu zaman bu tür konularda.Yaptığımız çalışmaların meyvesini hemen almak istemişizdir.yeni bi oluşum içindeyiz bu sene.Yıllardır üstümüze birikmiş toz yığınlarını sağolsun başkanımız ve yönetimde bulunan büyüklerimiz yoğun ve titiz çalışmalarıyla silkelediler.Ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarına yürekten inanıyorum.belki lig şampiyonluğu bu sene gelmeyecek ne kadar iyi bi kadromuz olsa da uyum sorunumuz var,zaman zaman belli bölgeler oyundan aksayabiliyor.ama ben 18 yaşındayım ve yıllardır Trabzonsporun atmosferini içinden bir kişi olarak takip ediyorum bu seneki gibi ilk defa oldum.statta boş koltuk yok,stadın belki de yarıdan fazlası kombineli,tahriklere,huzur bozanlara karşı galyana gelmemeye çalışan,takımına sonuna kadar inanıp destek veren bir taraftar...Kısacası yıllardır beklenen takım,camia ve taraftarın birbirine kenetlenmesi yavaş yavaş oluyor gibi.Sadece zamana ve tabiki sabıra ihtiyacımız var 12.kişi olarak takımımıza ve camiamıza elimizden gelen desteği vermeye çalışmalıyız.şampiyonluğa aç ve hırslı bir camia olarak zafere ulaşmamız bu gidişle çok yakın.tekrar tebrikler böyle bir konuya değindiğin için.
    Konu semih YETİM tarafından (28.08.2008 Saat 01:29 ) değiştirilmiştir.

Sadık Bıyık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tek hedef şampiyonluk olmamalı; biz yıllardır her sezona şampiyonluğu tek hedefimiz olarak belirlediğimiz için (uzun zamandır gelmeyen şampiyonluk klübü iyice strese itti) genel manada klüp değerlerinin yükselmesi anlamında pek faydalı işler yapamadık. birkere en başından biz taraftar olarak bu işte malesef itici rol oynayamadık. bir klüp bana göre prestijiyle büyür. klübün prestiji ne kadar artarsa başarılarda okadar yakındır. saha dışında biz taraftar, yönetim, teknik kadro bize düşeni sağlayabilirsek saha içindeki başarı er veya geç gelecektir ve bu başarı kalıcı olacaktır. en önemliside bu zaten. istikrarlı bir büyüme sağlayabilirsek ( her alanda) ancak o zaman üzerine koyabiliriz.

bir örnek 61 dakika şovumuzdan sonra futbolcuların nasıl diri bir oyun sergilediklerini hepimiz gördük. bu bize bir ipucu. bir gemide olduğumuzu düşünürsek. ya herzaman destek olarak hep beraber azgın denizlerde cesurca yol alırız, yada geçmişteki gibi başarıya endeksli bir destekle en ufak bir gel gitin sarsıntı yaptığı bir gemi oluruz.

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

evet çok güzel yazmış arkadaş,yüreğüine sağlık,bu şampiyonluk yolu tıpkı karedeniz yolu gibi keskin virajlı ve engebeli,kayıtsı destek ve güven gerekli hepimize takımııza seyircimize,
    @zafercalikoglu
    @trabzonspor

Mustafa AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı Semih Albayrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece sabredelim, ve olası başarısızlıkta aklımızdan geçen ilk şey yakıp yıkmak değil 'üzerine koymak' olsun.
    Yapmamız gereken tek şey bu...

Yüreğine sağlık hemşerim.
    Güçlülerin iktidarına karşı TRABZONSPOR

TSezgin61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

hersey üzerine koymak olabilir evet. ama suan öyle bir durumdayizki acil bir sampiyonluk sart... bilmiyorum anlatabildimmi

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Yazıyı bir çırpıda okudum. Çok güzel yazmışsın, tebrik ederim

Bizim sorunumuz yıllardır bu zaten: Sabırsızlık.. İnşallah bu dönemde bunu atlatacağız ve başarı gelecek..
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı TSezgin61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hersey üzerine koymak olabilir evet. ama suan öyle bir durumdayizki acil bir sampiyonluk sart... bilmiyorum anlatabildimmi
    Bak şimdi oldu mu

Kasım BEKTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Taraftardaki hava futbolcuyada yansır maça giden taraftar eğlenmeye çalışacak futbolcuda oynadığı oyundan zevk alacak ve böylece daha güzel futbol oynayabilecek...

Öyle maça giderken eline 2 paket çekirdek alıp bir stres topu gibi maçı izlemeye gidersen bu hava futbolcuya yansır olası yanlış bir hareket sonucu küfür yememek için topu bir an ayağından çıkarmaya çalışır ve böylece takım olarak istediği skoruda elde edemez...

en azından haftada 1,5 saat eğlenelim...
    elbet bir gün... (belki yarın, belki yarından da yakın) ...PARAYA KARŞI EMEĞİN SAVAŞI...

...KONSANTRASYON...

Nereden
    Kocaeli

dün akşam neredeyse bütün spor programlarını seyrettim.her yorumcu neredeyse aynı yorumları yaptı.

yaptıkları yorumlarla bu başlık çok örtüşüyor.üzerine koyarak geleceğiz.kimse kısa zamanda başarılar bekleyip hayalkırıklığına uğramasın.
    TRABZONSPOR DÜNYANIN EN BÜYÜK ŞEHİR TAKIMIDIR

Nereden
    Kocaeli

Trabzonsporumuz için olumsuz yorum yapanları baştaki yazıyı iyice okuyup anlamaya davet ediyorum.Daha sonra aynı yorumları yapacaklarmı acaba.Unutmayalımki bir binanın 5. katı hemen yapılmıyor.
    TRABZONSPOR DÜNYANIN EN BÜYÜK ŞEHİR TAKIMIDIR

Adil ÖZGÜR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Taraftarımızın ne kadar sabırsız olduğu bu yazının içeriğinde var zaten,

Belliki şampiyonluğa susamışlar, ancak şekil ortada, 19 yaşındaki tespit-teşhis arşivlerin ne kadar kuvvetli olduğu manasını takdir etmek lazım.

İstikamet belli, haydi durmayalım, 6761 diyelim.
    BİR AĞAÇ BİR CAN, BİR CAN BİR TRABZONSPOR

Muhammet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Canım kardeşimi, hatta 'gardaşımı' tebrik ediyorum

Alıntı Semih Albayrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Söylemeye çalıştığım şu ki;

Bir transfer sezonunda bir kaç yıllık mesafe almış olsak da,
    Hala almamız gereken çok mesafe var.

Herşeye rağmen, büründüğümüz bu hava ve ligin gidişatı sonucu etkileyebilir, etkileyecektir.

Sadece sabredelim, ve olası başarısızlıkta aklımızdan geçen ilk şey yakıp yıkmak değil 'üzerine koymak' olsun.

7'ye ulaşmak dileğiyle...

Ve bu cümleler, çok önemli cümleler, çok önemli şeyler.

Böyle düşünebilmek, yani sabredebilmek, üzerine koymak istemek bir özelliktir ve herkeste bulunamaz.

Biz üzerimize düşeni yapmalı, bu nadide özelliği hep beraber göstermeli ve Trabzonspor'umuza her şartta destek olmalı, o'na zarar verecek şeylerden hep beraber uzak durmalıyız.

''Gardaş'ımın'' dediği gibi;

7'ye ulaşmak dileğiyle...
    A Revolution without dancing is a Revolution not worth having.

ziyaretci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

guzel bir baslik ama keske bizde GS gibi bi sene arda bi sene aydin koysak uzerine hep
    bu arada ersun hoca ya guveniorum ve sol acik icin simdiden arastirmalara baslamistir ve kafasinda bir iki isim vardir aradonemde takima katmak istedii

TSKara61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Sampiyon olmak istiyosak devre arasinda kadromuza bir kac takviye sart. Onemli olarak direk ilk 11'de oynayabilecek bir sagbek ve bir sol acik, ve orta sahada ofansif alternatiflerimizi artiracak 2-3 oyuncu ornegin Zafer, Ozer, ve bir 10 numara (Tabata, Cernat, vs). Su an takim olarak cok gucluyuz ve zor mac kaybederiz gibi gozukuyor ama ofansif olarak iyi organize olamiyoruz ve yeterince gol pozisyonu uretemiyoruz. Bunun en buyuk sorunuda ofansif oyuncularimizin sayisinin kisitli olmasidir. Ve su an ilk 11deki cogu oyuncunun alternatifi yok ornegin Selcuk, Cale, Colman, ve Yattara. Sampiyon olmak icin bol alternatifli bi kadroya sahip olmak lazim. Su ana kadar calismalar kadromuzu gercek bir takim halina getirdi cunku gecen donemki kadrolarimiz takim bile sayilmazdi ama artik bunu bi seviye ilerletip 'UZERINE KOYUP' sampiyon olacak bir kadro elde etmek lazim.

```````````Cale(Fatih)````````````````````Sol Acik(Baris/Isaac)``````
    `````````````````````````````````````````````````` ``````````````
    ``````Egemen(Giray)``````````````````````````````` ```````````````
    ``````````````````````Colman(Selcuk)`````````````` ````````````````
    Sylva(Tolga)`````````````````````Cernat(Zafer)```` `Gokhan(Isaac/Umut)
    ``````````````````````Huseyin(Ceyhun)````````````` ````````````````
    ``````Song(Tayfun)```````````````````````````````` ```````````````
    `````````````````````````````````````````````````` ``````````````
    ``````````Sagbek(Serkan)`````````````````Yattara(O zer)`````````````

Onur, Bugra, Ferhat, Adnan, Ergin, Abdulaziz

Bana abartiyorum veya ac gozluluk yapiyorum diyenler Fenerbahce'nin veya Galatasaray'in kadrolarina bakabilir. Veya Avrupadaki her hangi basarili bir kulupte olabilir. Dusunsenize boyle bir durumda yedek kadromuz bile gecen yilki as kadromuzdan daha iyi olur.
    Konu TSKara61 tarafından (22.09.2008 Saat 02:30 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Devre arası "üzerine koymak" işlemine Fatih Tekke ile başlayabiliriz.

İskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Güzel ve hoş bir başlık,

Forumda bu şekilde açılan başlıklar taraftarın beklentisinin oldunlaşmasına çok önemli katkı yapacaktır...

Hepimizin malumu tez canlı insanlarız, bunu biraz yenebilir başlığın dediği gibi elde edilen sonucu üzerine bir şeyler koyabilmek adına sindirebilirsek bizden karlısı olmaz...
    Eskiden Sungu61 idi ....

Nereden
    İstanbul

1 Eylül'den düne kadar bu başlığın kayıplarda olması ne kadar "teessüfe matuf" ise başlığı yukarı taşıyan Zafer Bilgin'e de bu yazıyı okumamı sağladığı için teşekkür ediyorum.

Titiz bir araştırmanın ürünü olduğu kadar meramını bu kadar basit ve net bir şekilde anlatan kardeşimizi tebrik ediyor, bir süre bu bölümde tartışıldıktan sonra sayın site yöneticilerimizin bu yazıyı "BMN Yazı Kurulu" 'na taşımalarını -nacizane bir öneri olarak -takdirlerinize sunuyorum.
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Semih'e teşekkürler başlık için.

Hiç şüphesiz birlikte oynamak birlikte oynamaya alışmak çok önemli hele de bu oyun futbol olunca...
    Başarı için birşeye daha alışmak gerekir "kazanmaya alışmak" bir kaç maç üst üstte kazandığınızda "nerde takılacağız acaba ?" diye sormamak gerekir.

Geçmiş yıllarda kadro yapısında kırılma anlarında bir türlü istediğimiz takviyeleri yöneticilerimiz sağolsunlar, armudun sapı üzümün çöpü, birazda "sinekten yağ çıkarırım" diyerek yapmadılar/yapamadılar.

1997 yılında da şampiyon olabilirdik, 9 puan gerisinde olduğumuz ilk yarının liderine 10 puan fark attığımız 2002 - 2003 sezonunda da... şampiyonlar liginde de oynayabilirdi,k "şampiyonlar ligine katılalım ondan sonra transfer yaparız" demeseydik eğer.. Bu seneler hep kadronun üzerine koyulmaması neticesinde pisi pisine giden seneler. Nakış nakış işlenmeli bu kadro sabırla ve güvenle. İnşallah hepimizin beklediği gibi olur.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bir gündem 3 günde bu kadar değişir.
    Hemen aklımıza gidenler geliyor, yanlız birşeye dikkatinizi çekmek istiyorum. Gidenlerin hepsi aynı takımda oynayacak futbolcular son zamanlarda fahiş para verdiğimiz aldığımız Gökhan Ünal var. Onun haricinde giden futbolcuların bize maliyetleri yaptıkları işe göre çok ama çok düşüktü. O oyuncuların aynı takımda oynadığını düşünebiliyormusunuz ? Üzerine koyamadığımızın resmi aşağıdaki futbolcu listesinde...

İyi paraydı şuydu buydu hepsi bir yana ama insanın içi acıyor be kardeşim içi..

Fatih Tekke
    Gökdeniz Karadeniz
    Milan Stepanov
    Szymkowiak
    Marcelinho
    Yattara
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Sadece şu futbolcuların satışlarından gelen parayla bir kulüp kurulabilirdi.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece şu futbolcuların satışlarından gelen parayla bir kulüp kurulabilirdi.
    Aşağı yukarı yapılan da o zaten be İlhan
    Trabzonspor taşralı olmaktan gelen ezikliğin, merkez karşısında ikinci derecede veya gölgede bırakılmış olmaktan sıyrılmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun değil, otantik inisiyatifin sembolüdür İsmet Özel

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Erdal abi,

Hayli hayli kadro kurulur. Ama ben koca bir camia kurulabilir demek istedim. Şu parayla takım kur federasyona başvur amatör kümeden başla yani.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erdal abi,

Hayli hayli kadro kurulur. Ama ben koca bir camia kurulabilir demek istedim. Şu parayla takım kur federasyona başvur amatör kümeden başla yani.
    Sadece kadro değil be İlhanım kaç lira borç vardı? Kaç a düştü... Bizim borç o kadar yüksekti ki bir çok hevesli adaylığa cesaret edemedi
    Trabzonspor taşralı olmaktan gelen ezikliğin, merkez karşısında ikinci derecede veya gölgede bırakılmış olmaktan sıyrılmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun değil, otantik inisiyatifin sembolüdür İsmet Özel

bahadır2561 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

üzerine koyarken üzerinden almamaya dikkat etsek daha iyi olacak...

ispiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı b_kartal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üzerine koyarken üzerinden almamaya dikkat etsek daha iyi olacak...
    bazen daha uzaga atlayabilmek icin, bir adim geri atmak gerekebilir.
    "söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)