Sayfa 3 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 309 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Büyük Deðerimizi mi Kaybediyoruz?

Nereden
    Ýstanbul

Üzerindeki forma yüzünden adam döven Trabzonlu mu? Bunlar olsa olsa Ýstanbul holiganlarýndan özenmiþ, özünü ve Trabzonlu kimliðini yitirmiþ þahsiyetlerdir. Trabzonlu'nun Allah ve insan sevgisi her þeyden önce gelir... Tanýmasam yutturacaksýnýz...

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

hiç bir zaman kaybetmeyiz meraklanmayýn

Nereden
    Trabzon

Alýntý KUTADGU Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bir sürü alternatif var kanýmca.

Sadece tek kriter sportif baþarýyý gösterecek olursak,
    Anadolu takýmlarý seyircilerini de gayet haklý görmek zorundayýz.

O zaman bu iþi burada býrakýp gidelim.

Bu iþi Kayserililer, Sivaslýlar biliyor kardeþim.

Ne kadar sportif baþarý, o kadar köfte.
    Yanlýþ anlayýþ.
    Sportif baþarý deðilse bu baþka takýmlara yönelmenin sebebi baþka nedir

Medyadýr deme, baþarý olsa bu lehimize çevrilir

Kayseri , sivas (olamazlar ama) þampiyon olsunlar o zaman onlarýnda taraftarý bilinçlenmeye baþlarlar.

Hotaman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Yapmayýn...
    Ýnsanlar evlatlarýný Trabzon'a okumaya gönderiyor... Elbette Gs, Fb, Bjk taraftarý olacaktýr. Bir maçtan sonra Trabzon meydanýnda bayrak açýp kutlama yapmýyorlarya...
    Çok güzel bir rengimiz var, tüm Türkiye'nin içten içe sempati duyduðu muhafazakar taraftarýmýz var ama bunu þiddetle özdeþleþtirirsek muhafazakar deðil zorbalar oluruz...
    Bütün þehri her sezon açýlýþýnda bordo maviye boyuyor muyuz?
    Geçen yýl þampiyon olan Galatasaray'ýn bir yerde bayraðýný gördünüz mü?
    Birde dövmekten bahsettiðiniz insanlar; genelde sadece okumak için Trabzon da bulunan birilerinin çocuklarýlar... Onlar bizlere emanetler ve biz ciddi bir neden olmadan onlara ders vermemeliyiz...

61viya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Ýnsan düþünmeden edemiyor.Mersin Ýdman Yurdu taraftarlarý Trabzonspor taraftarlarý gibi olsa ve ben Mersin'de okuyan bir Trabzonsporlu olsam, Trabzonspor þampiyon olduðunda formamla dýþarý çýkýp çýldýramazsam nasýl hissederdim kendimi acaba? Çok sinirbozucu bir þey olsa gerek.Demokratik deðil bir defa,adil deðil...

Diðer taraftan,Mersin Ýdman Yurdu taraftarlarý Trabzonspor taraftarlarý gibi olsa,koyu bir Trabzonspor taraftarý olarak bu þehri yazmayý göze alsaydým,bu þehirde bulaþýlamayacak ilk konuya bulaþmama durumunu da göze alýrdým herhalde.Bu durumda da,Trabzonspor þampiyon olduðunda kudururdum çýkýp sevinemediðim için ve bu yine adil gelmezdi bana.Ama en azýndan bu ihtimali göze alarak gelmiþ biri olarak daha az acý çekerdim galiba.

Demem o ki: Trabzon'da baþka takým formalarýný giyen birilerinin -en hafif þekilde- sözlü uyarýyla muhattab olmasý elbette demokratik deðil.O da,o insanýn hakký çünkü.Ama o insan Trabzon'daysa,bunun bedelinin bu olduðunu da biliyordur.Çünkü Trabzon insaný,sonradan böyle olmamýþtýr.Bazýlarý gibi,5 galibiyetle diðer formalarý giyen arkadaþlara sözlü sataþmada bulunmamýþtýr.Çünkü Trabzon'da insanlar "Aslýnda Gsliyim ama Sivassporluyuz da tabi..." gibi aptal bir cümle kurmaz.Çünkü Trabzon'da aslýnda fbli olduðunu bildiðiniz biri sizin takýmýnýz Trabzon'a yenildiðinde,sýrf Trabzon memleketinin takýmý diye "Nasýl yendik ama sizi?" demez.Çünkü o adamýn memleketinin takýmý zaten uðruna canýný vereceði takýmdýr. Dolayýsýyla,bu þehre gelen insanlar,neye bulaþmamasý gerektiðini bilen insanlardýr.Öyle olmalarý gerekir en azýndan,deðilse -en hafif þekliyle- sözlü uyarýlmaktan kurtulamazlar.Ama bu uyarma þekli haddini aþarsa da kusura bakmayýn ama gidilen her þehirde Trabzonspor düþmanlarýnýn sayýsý da artar.Karþýdakinin insan olduðunu unutmayýn.

Trabzon'un çocuðu olup da,diðer formalarý giyenler konusuna girmiyorum bile Asabým bozuluyor

Ve son söz: Mersin Ýdman Yurdu taraftarý Trabzonspor taraftarlarý gibi olsa ve ben Mersin'de okuyan bir Trabzonsporlu olsam,þampiyonluk gecesinde bulunacaðým þehir zaten Mersin olmaz Trabzon'da çýldýrma anýnda olurum muhtemelen
    Konu 61viya tarafýndan (18.08.2008 Saat 21:55 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Orada birisi farklý yürüyordur."

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Hadi Trabzonda Ýst ezik formalý gezenleri geçtim çoðu Trabzonlu olmayan öðrenciler peki Trabzonlu olupta gs,fb,bjkyi tutanlara ne diyeceksiniz dayak atmak istiyorsanýz bunlar tam dayaklýk alýn size kavga dönüþ þahidim Trabzonlu olupta gs yi tutan üstüne üstlük gs formasýnýn arkasýna 61 yazdýran tanýdýðým var ?
    Kazimiþi gzas vorert

Süleyman Eruyar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Burak_H Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yapmayýn...
    Ýnsanlar evlatlarýný Trabzon'a okumaya gönderiyor... Elbette Gs, Fb, Bjk taraftarý olacaktýr. Bir maçtan sonra Trabzon meydanýnda bayrak açýp kutlama yapmýyorlarya...
    Çok güzel bir rengimiz var, tüm Türkiye'nin içten içe sempati duyduðu muhafazakar taraftarýmýz var ama bunu þiddetle özdeþleþtirirsek muhafazakar deðil zorbalar oluruz...
    Bütün þehri her sezon açýlýþýnda bordo maviye boyuyor muyuz?
    Geçen yýl þampiyon olan Galatasaray'ýn bir yerde bayraðýný gördünüz mü?
    Birde dövmekten bahsettiðiniz insanlar; genelde sadece okumak için Trabzon da bulunan birilerinin çocuklarýlar... Onlar bizlere emanetler ve biz ciddi bir neden olmadan onlara ders vermemeliyiz...
    en güzel cevap.. bazý þeyleri abartýyoruz sanýrým....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emrullah - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    42

Býrak forma giymeyi, hiç bir Trabzonlu baþka bir takýmý tu-ta-maz. Buna hakký yok. Sadece ve sadece bir þekilde bu mümkün olabilir. Kütüðünü Trabzon'dan aldýrýr ve hiç bir platformda ve sohbette Trabzonlu olduðunu bildirmezse olabilir. Trabzonspor'u tutmayan bir Trabzonlu defolsun gitsin. Kanýbozuklara ihtiyacýmýz yok.

Þiddet olayýna gelince, bize yakýþmaz. Bu insanlar(Trabzonlu olupta Trabzonspor'u tutmayanlar) aþþaðalýk insanlar zaten, þiddete, dayaða gerek yok. Ýstanbul takýmlarýnýn yalakalýðýný yapacak bir Trabzonlu suratýna tükürmeye bile deðmez.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emrullah - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    42

Trabzonlu olmayýpta þehrimizde Ýstanbul takýmlarýnýn sempatizaný olacak insanlar olacaktýr. Bu onlarýn en doðal hakkýdýr. Bizim böyle bir þeyi sorgulamaya hakkýmýz yok. Kesinlikle þiddet uygulanmamalý. Ama sevinçlerini abartýrlarsa, formalarla gezerlerse güzel bir dille ikaz edilmeli.

Standart ben gördüm

Arkadaslar aramýzda yabancý takýmlarýn formalarýný görmeyenler olabilir ben yabancý takýmlar diyorum onlarýn adýný anýp reklam yapmak istemiyorum siz hangi takýmlarý kastettiðimi sizler anlamýssýnýzdýr.
    Bir ay önce hava limanýnda sarý lacivert formaylka dolasan birini gördüm inanýn þok oldum uzun zamandýr sadece tatile gelip gittigim için ilk kez gördüm böle biþey .
    Kabullenmesi, zor ama malisef ve üzülerek söylüyorum ki baþka formalar artýk küçük þirin kentimize girdi ve trabzonsporumuza zarar vermeye basladý.
    Herkesten ricam cocyuklarýmýza trabzonsporumuzu iyi anlatalým bizler için ne ifade ettiðini mutlaka anlasýnlar
    Unutmayinki agaç yaþ iken egilir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökçebey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Trabzonlu olup da baþka takýmlarý tutan hemþerilemizin bu yanlýþlýklarý Trabzonspor öncesine dayanýyor. Mazeretleri de o zaman Trabzonspor yoktu oluyor. Hak geldi batýl zail oldu birçok hemþerimiz doðru yolu bulup imana geldi(espridir) fakat küçük bir kýsým da alýþkanlýk olsa gerek eski takýmýný desteklemeye devam etti.

Kýzlarýn baþka takýmlarý tutmalarýný tamamen özentilik olarak görüyorum. Onlara göre Trabzonspor býçkýn delikanlýlarýn ve halkýn takýmý. Kendileri prenses ya kendilerine ezik takýmlarý layýk görüyorlar.

Çocuklara gelince. Bilinçli ebeveynler artýk çocuklarýna daha fazla Trabzonsporluluk bilincini yerleþtiriyor. 10 gün önce sokakta bir çocuk ve bir baba gördüm. Ýkisinin üzerindende yeni formalardan vardý. O gün 4 5 çocuk daha görmüþtüm Trabzonspor formalý. 2 tanesi korsan formaydý ama ona da þükür.

Ben Trabzon'da 3 ezik takýmýn 3 formasýný görmüþtüm. gayseli ve kargasporlu olanlar uzun sokakta geziyordu. feybe formalýyý bir halý saha maçý öncesinde gördük. Formasýný üzerimizdeki TS formasýyla deðiþtirmeyi teklif ettik(ki onun formasýný parçalamak için ) kabul etmedi biz de birþey söylemedik.
    Konu Gökçebey tarafýndan (18.08.2008 Saat 21:44 ) deðiþtirilmiþtir.
    hepsi bu kadardýr; adý yaþamak...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Balýkesir
    Yaþ
    40

bende trabzonlularýn ozlerýný kaybetmeyecklerý dusuncesýndeyým. ama bunun ýcýn en onemlý gereken sey oncelýkle tkýmýmýzýn basarýsýdýr. cunku basarýsýzlýk sapmalara yol acabýlýr. ozellýkle sýmdýlerde gerýden gelen nesýlde bu gorulebýlýr. cunku hýcbýr cocuk 26 yýldýr sampýyon olamamýs býr takýmý tutmak ýstemez. basarý gelýrse bence baglýlýk kaybolmaz.cunku artýk cogu gecn yada cocuklarýmýz eský trabznlu ve trabzonsporlu ozlerýný tasýmýyor. cunku hersey basarýya endekslý olmus.

Murat GENEL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

KTÜ'ye dýþardan gelen gençlerimiz var tabi olacaktýrda..Zaten ben bir kaç kez rastladým meydanda bu formalarý giyenlere..2 arkadaþa sordum.2side ögrenci oldugunu söyledi..Saygý duyarým..Ama birþeyde ekledim..eger sen bunu bizim sizden biriyle maçýmýz oldugu gün giyiyosan ve merkezde geziyosan niyetin bellidir..her zaman bu kadar yumuþak olmam..

Nereden
    Balýkesir
    Yaþ
    40

Alýntý Murat_1461 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    KTÜ'ye dýþardan gelen gençlerimiz var tabi olacaktýrda..Zaten ben bir kaç kez rastladým meydanda bu formalarý giyenlere..2 arkadaþa sordum.2side ögrenci oldugunu söyledi..Saygý duyarým..Ama birþeyde ekledim..eger sen bunu bizim sizden biriyle maçýmýz oldugu gün giyiyosan ve merkezde geziyosan niyetin bellidir..her zaman bu kadar yumuþak olmam..
    o kadar!!!

ben bunu balýkesýrde býle yapýyorum. ordaký kardeslerým hýc tavýz vermesýn.!!!

Emre Emiroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

bugün ben meydanda fenerbahce formasý giyen bir BAS ÖRTÜLÜ bir bayan gördüm. baktým... baktýmmmmmm. ve dayanamadým. kendisine " simdi ben bu formayý üzerindeyken yýrtsammm önünü kapatmak için baþ örtünü mü kullanýrsýn ? " dedim. kendisi " anlayamadým dedi sinirli bir þekilde " bende burasý TRABZON diyip yoluma devam ettim. hayatýmda en cok sinirlendiðim anlardan biriydi.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Alýntý Emre Emiroðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bugün ben meydanda fenerbahce formasý giyen bir BAS ÖRTÜLÜ bir bayan gördüm. baktým... baktýmmmmmm. ve dayanamadým. kendisine " simdi ben bu formayý üzerindeyken yýrtsammm önünü kapatmak için baþ örtünü mü kullanýrsýn ? " dedim. kendisi " anlayamadým dedi sinirli bir þekilde " bende burasý TRABZON diyip yoluma devam ettim. hayatýmda en cok sinirlendiðim anlardan biriydi.
    Allahtan bayanmýþ demek erkek olsa kafa göz girecektin. Ama tahrik etmek makasadýyla giymiþte olabilir nasýl olsa bayaným bana birþey yapamazlar diye...

Nereden
    Balýkesir
    Yaþ
    40

nýye bayanlarýn nee ozelliði var. kardesým en guzelýný yapmýssýn. helal olsun valla. kýmsenýn ozellýgý yoktur. o ermmený formalarýný gýyen herkes bu tavýr ýle karsýlasmalý.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

geçen sene ki Trabzonspor - fenerbahçe maçýndan sonra meydana geldiðimde gördüðüm görüntüyü ve o görüntü sonrasýnda yaþadýklarýmý hayatým boyunca unutamam..bahsettiðim o görüntü, bir gslýn , orjinal gs formasýyla, eski thy karþýsýnda , omuzlarda ki o sevinç gösterileriiii..bir TRABZONSPORLU olarak o görüntüyü görünce orda bulunan millete söylene söylene meydandan ayrýldým hemde bayaa bi yüksek sesla ama hiç bir TRABZONSPOR taraftarý beni duymamýþ olacak ki o gslýnýn sevinç gösterileri orda dewam etti..orda ki gslýnýn sevinci Trabzon feneri yendi diyemi yoksa gs þampiyon oldu diyemi...ordaa ona izin veren Trabzonspor taraftarýna ne diiim...o gün orda o sevinçe katýlamamamak beni nasýl üzdü nasýl sinir etti anlayamazýnýz

iso_4939 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

yav kardesim yok oyle býr sey degýsýk forma fýlan ben hergun sehýr merkezýndeyým gýyýnen býle olursa oda cocuk yastaký kücükler...onlarýda dovemeyýz ya...ýcýnýz rahat olsun bura trabzon kardesým..baska býr yerle karýstýrmayýn iyi aksamlar

iso_4939 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

valla býr ara bende meydan da býr kýzýn üstünde fb formasý gördum ama kýz gýydýgýne piþman oldu herhalde yaklasýk 100 kýsý ýclerýnde bende varým laf atmayan kalmadý en son kosarak kactýgýný görmustum....

omer61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

Alýntý Mert M. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    giyen Ömer çip'lerin formalarýný Spreyle Bordo MAvi yapalým
    ömer çip derken tam olarak ne demek istedin??
    "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim." Kazým KOYUNCU

TSezgin61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

bunun adillikle, hürlükle hicbir alakasi yok... Trabzonda sen baska takimin formasini giyiniyorsan, niyetin tahrik etmek "bak ben giyerim, nolacak" demektir...

Trabzonda baska takim formasi kimse giyip gezemez! isterse ögrenci olsun. anne-babalar onlari hassas Trabzon insanini tahrik etsin diye göndermiyor oralara, okusun adam! olsun diye gönderiyor. efendi gibi gidip gelir, kendi halinde olur. üniversite okuyan biri heralde nerde nasil davranacagini bilir. Trabzonun nasil bir sehir oldugunuda bilir. okadar gerizekaliysa biraksin okumasin. Trabzonsporun can damaridir o sehir. ezikleri ezen tek takimin sehrinde sen öyle dolanamazsin. haaa dolanirsin, ama sonra kuyrugunu ezdilermi bagirip aglamayacaksin!!!

blacksea35 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Trabzonda baþka takýmlarýn ve özellikle Ýstanbul takýmlarýnýn formalarýný giymelerine asla izin vermeyiniz.Ancak bunu yaparken medeni bir þekilde Trabzonluya yakýþýr bir þekilde anlatarak yapýn.Asla kabadayýlýða ve kaba güce yeltenmeyin. Bu Trabzon þehrine ve Trabzonluya yakýþmaz. BU ÖZELLÝÐÝMÝZÝ ASLA KAYBETMEMELÝYÝZ.

Erdal DÝLEK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

evet baþka tkýmlarý tutanlar var ama benim gözlemlediðim futboldan anlayýpta ya da ilgili olup baþka takýmý tutan yok gibi, hani sorunca bir takým adý söyleeme lütfunda bulunan, takýmýn tüm maclarýný deðil tüm türkiyenin takip ettiði macýn sonucunu bile(seyreden bile demiyorum) takýmýn kadrosunda sadec yýldýz olarak duyulanlarý bielenler baþka takýmý tutuyor. onlar da varsýn tutsun, cahil dostun olacaðýna(futbol için) akýllý düþmanýn olsun demiþler. .
    BÝZE HERYER TRABZON!!!
    Bordo MavÝ

Türk futbolunda en az yuvarlak olan toptur. . .

sonkez61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Yaþ
    44

HadÝ DiÞardan ÜnÝversÝte Okumaya GelmÝÞ Adama OlabÝlÝr DÝyelÝm. Yalniz Bu TopraÐin Öz ÇocuÐu Olupta ZayÝ OlmuÞ GenÇlÝÐe Ne DÝyeceksÝnÝz BenÝm En Çok Ona ÝÇÝm EzÝlÝyor. Adama Soruyorsun NerelÝsÝn Tarbzonlu HangÝ Takimi Tutuyorsun .......... ArkadaÞlar Trabzonspor Sevdasi ÞampÝyonluklarla ÖlÇÜlmez. Bu BaÞka BÝÞey TarÝf EdÝlemez BÝ Durum. ÝÞte YenÝ NesÝl Bunu HÝssetmelÝ. Ýnsan ÖÐrenerek HÝssedemez. Trabzonspor SevgÝsÝnÝ HÝsstmeye BaÞladiÐimda ÞampÝyonluklar Aldipindan HaberÝm Yoktu. Bu AÞki Sadece YoÐun BÝ ÞekÝlde HÝssettÝm. ÖÐrenmedÝm.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)