Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 67 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 17 Agustos 1999-Gerçek bu olabilir mi!!!?

Guests
    Ziyaretçi

Alıntı saglam Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaslar Murat'in ve sizlerin kafasini karistiracak yazinin tümünün fiyaskodan ibaret oldugu bilimadamlarinca belirtilmistir, o atestopunun da bir açiklamasi var, depremin yerinin, zamaninin ve siddetinin de.

Koyu renkle yazdiklarinadikkat et serkan abi.Bu da senin duydugun birsey sonuçta gerekçelerini burda bizimle paylasmadan sadece bu cümleyi kullaniyosun.Dogrulu kesin olmiyan bir cümle.Kendi mantiginla bilime ihanet ediyosun...

tsakrep61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bunlara komplo teorisi diyebilirsiniz ama depremden onceki gece israil gemileri marmaradaki deprem arastirmalarini birakip israile gitmislerdi ki bunlarin delilleride var ben bunlar ya haarp adli kitapta yada agantha adli timas yayinlarindan aydogan vatandasin kitabinda okumustum

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Anlasildi, siz kanit istiyorsunuz[img]smileys/smiley2.gif[/img]. Ben ödevimi aldim. Darilmaca gücenmece yok, firsat buldukça bilimsel kaynaklardan analizler yapacagim ve sizlere sunmaya çalisacagim.
    Ama bir iki günde olacak is degil.

Unutmadan bu konuda israrci olmam; kendimi konuya hakim hissetmemden kaynaklaniyor. Edited by: saglam

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Serkancim kimse bu konuya tamamiyla hakim degil, okuduklarimizdan bilgilerimiz var sadece biz buna bir olasilik gözüyle bakiyoruz sadece fantastik birsey diyip kenara atmiyoruz.Üstte gönderdigim makale aksiyon dergisinde yayinlanmis, bende buraya firsat buldukça nette buldugum HAARP teknolojissi ve Tesla hakkindaki makaleleri yollayacagim.Fikir paylasimi yapalim buna inanip inanmamak farkli birsey ama hepten saçma demek baska...

Guests
    Ziyaretçi

Tolga güzel özetlemis.Herkes birseyler arastirabilirbirisinin arastirip okuduguyla baskasinin arastirip okudugu ayni olmayabilir ki zaten bilimdipsiz kuyudur.Okuduklarimizin aksi görüs belirtenlere de anlayisli olmak lazimnitekim dünyada tek arastirma yapabilen siz degilsiniz.Kaynaklar hepimize açik paylasalim...

Guests
    Ziyaretçi

Anlasildi, siz kanit istiyorsunuz[img]smileys/smiley2.gif[/img]. Ben ödevimi aldim. Darilmaca gücenmece yok, firsat buldukça bilimsel kaynaklardan analizler yapacagim ve sizlere sunmaya çalisacagim.
    Ama bir iki günde olacak is degil.

Unutmadan bu konuda israrci olmam; kendimi konuya hakim hissetmemden kaynaklaniyor.

Ödev teslim tarihi geçiyo

Nereyesun Serkan abey [img]smileys/smiley17.gif[/img]

ben dogru olma ihtimali cok yusek. Ben amerikada yasiyorum ve bunlarin nasil bir devlet oldugunu cok iyi biliyorum. Mesela ikiz binalar vuruldugunda bir suru yahudinin o gun ise gitmedigi ortaya cikti. Ikiz binaya vuran cismin ucak olmadigi ortaya cikti. Enkazdan bir tane bile ucak parcasi cikmadi. Sozde eylemi yapan kisilerin sadece isimlerinin kullanildigi ve o kisilerin hala yasadigi ve hic birseyden haberleri olmadigi ortaya cikti. Usama bin ladenin kardesiyle bushun beraber beyaz sarayda icki ictigi resimler cikti. ve herseyden onemlisi Bunun amerikanin bi yerlere savas acmak istedigi icin kendi kendine yaptigi bir eylem oldugu cikti. bunu ben soylemiyorum bunu gercekler soyluyor. ve tanidigim butun amerikalilarda bunun farkinda.

Bu sefersizler her seyi yapar. kendi vatandaslarini oldurun bi devlet baska bi milleti oldurmekten neden cekinsin???

kelkitli29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Deprem oldugu aylarda bir konu dikkatimi cekmisti. Kurani Kerimde 99. Surenin adi Zilzal Suresi ( Deprem Suresi).

Sure 8 Ayet.

ve ilk Ayet 17 Harften olusuyor.

99-08-17

17-08-99 ve Surede Ates topuyla ilgili.

güzel bir kurgu inanmak istemesende kafanda soru isaretleri birakiyor acaba???

Guests
    Ziyaretçi

Hissst yavas bunlarin fiyasko oldugu bilimadamlarinca kanitlanmi$$$$$

Bilime ihanet etmiyelim lütfen

Nereden
    Uzak Doğu

kelkitli 29 öyle diyosun ama o zaman bu depremin fazlasi neki kuran-i kerim de özellikle yazsin diye düsünüyor insan.sonuçta ilk 10 da bile deil...

kelkitli29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

valla bunlari konusmakta istemiyorum. sadece dikkatimi ceken bir olaydi onun icin yazdim.

Ömer SEVİNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

"Onlara "Yeryüzünde fesat çikarmayin." denildiginde:

"biz ancak islah edicileriz derler."

Iyi bilin ki, onlar ortaligi bozanlarin ta kendileridir, fakat anlamazlar..."

Bakara 11-12

Insani düsündürmüyor degil bence. Simdiki Amerika-Iran-Irak-Suriye dörtgenine biraz fazla benziyor...

bahr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pentagon, Alasaka'da ,Anchorage'in 200 mil dogusundaki Arktik kompleksinde, bin gigawatt'tan fazla enerjiyi atmosferin üst katmanlarina yaymak için dizayn edilmis güçlü bir verici insa etti. HAARP Projesi olarak bilinen bu arastirma dünyanin en büyük ''iyonosfer isiticisini içeriyordu. Bu prototip aygit, dünyanin yüzlerce mil yukarisindaki gökyüzüne yüksek frekansli radyo dalgalari göndermek için dizayn edilmistir.

Peki ama neden iyonosferin elektrik yüklü partikülleri böyle bir isinima tabii tutuluyordu?

Amerikan Donanmasi ve Hava Kuvvetlerine göre, bu projenin sponsorlari ''Alaska iyonosferin kompleks doga çesitlenmesini incelemek için ''bu çalismaya katildilar. Pentagon ayrica bu teknolojiyle yeni haberlesme biçimleri gelistirme, orduya ait nükleer denizaltilara sinyal gönderme ve yerin derinliklerini arastirabilen teknolojileri gizlice inceleme imkanini sahip olacakti.

Tesla 'nin fikirleriyle Eastlund'un icadi arasinda ki benzerlik dikkat çekiciydi. Ayrica Tesla ve HAARP teknolojisi'nin birbirine bu kadar benzemesi de oldukça sasirticiydi. Görünüse bakilirsa APTI ve Pentagon,Eastlund'un ve buna paralel olarak da Tesla'nin fikirlerini oldukça ciddiye aliyorlardi.

Nitekim Eastlund da buna katiliyor gibi görünüyordu. Bir gazeteciye söyle söylüyordu:'HAARP benimkisi gibi bir plan uygulamak için mükemmel bir adim. Hükümet bunun böyle olmadigini söyleyecektir. Fakat eger bir sey ördek gibi vakvakliyorsa ve ördege benziyorsa, onun bir ördek oldugu büyük bir olasiliktir. '

Bu senaryoya göre, San Andereas fay hattinda meydana gelebilecek büyük bir depremin Amerikan ekonomisine çok büyük zarar verecegini bilen ABD,ter kabugundaki degisimleri izleyerek, daha deprem olusmadan tektonik katmanlar arasinda artan basinci degisik noktalardan patlatip bosaltarak, büyük depremi küçük depremler haline dönüstürmenin yolunu bulmustu. Yillarca önce Sirp asilli Amerikali bilim adami Nikola Tesla tarafindan gelistirilen bu''düsük frekansli elektromagnetik isinimla yüksek enerji nakli '' teknigini hem Ruslar hem de Amerikalilar uzun zamandir bir silah olarak kullanmanin yolunu ariyorlardi. Bu yöntemle çok uzaktan, hatta uzaydan genis alanlarda tahribat yapabileceklerdi.

Bazi arastirmacilar bu elektriksel etkilerin elektromanyetik plazma ve top seklindeki aydinlatmayla baglanti olduguna ve garip pariltilarin da Tesla tipi teknoloji ve/veya HAARP benzeri vericilerden kaynaklandigina inaniyordu. Bu renkli isigin pariltisi Tesla'nin 1935'te belirttigi "her çesit emsalsiz etki"den biri miydi? Yoksa bu deprem , hiçbir süphe duymayacak Çin hakli üzerinde uygulanan bir sistem testimiydi? Cevap kesinlikle dogal bir deprem gibi görünmedigi seklindeydi.

1981 yilinda nükleer mühendis ve Amerika'daki önde gelen Tesla arastirmacisi Albay Thomas Bearden ,Amerikan Psikotronik Derneginde bir konferans verdi. Konusmasinin bir bölümünde ayni zamanda 1978 Specula dergisinde de tartisilan Tesla vericileri tarafindan üretilen kalici dalgalardan bahsetti. Albay aslinda HAARP'in nasil çalistigini anlatiyordu:

"Yaptigimiz sey frekansi degistirmektedir. Eger frekansi bir yönde degistirseniz , enerjiyi dünyanin bir bölümünde hedeflediginiz yerin ilerisindeki atmosfere bosaltirsiniz. Havayi iyonize etmeye basladikça, hava akis seyrini, jet gidislerini vb. seyleri degistirebilirsiniz. Bu mükemmel bir hava makinasidir. Eger ani bir sekilde bosaltirsaniz, bunun için küçük iyonizasyon elde etmezsiniz. Bu kez kivilcimlar ve ates toplari dünyanin yüzeyine bosalacaktir. Bu aletle ileri geri oynayarak dünya çapinda dev hava degisikliklerine yolaçabilirsiniz."

Mr. Bearden bunu nerdeyse eglenceli bir hava oyuncagi gibi tanitiyordu. Fakat bu ayni zamanda 28 Temmuz 1976 Tangshan, Çinide hatirlatiyor. Kuskusuz 17 Agustos Gölcük depremi gibi de...

Arastirman için tesekkürler derin uykudan uyananlar tekrar uykuya mi daldilar ????

Bu yazilanlar bana mantikli geliyor. Gizlenen bir çok sey var aynen bu depremde yapildigi gibi her seyi kadere baglayamayiz. Kimsenin unuttugunu sanmiyorum ama sonrasi için neler yapiliyor? Akutu ilk defa bu depremde duydum ne kadar yeterliler? Ve bizler kendimize ne kadar yetiyoruz? Agustos ayi gelecek insanlar tekrar konusacak mumlar yakacaklar ya da çiçekler birakacak bunlarin ne kadar önemi varsa... hiç bir sey ifade etmiyor benim için...

Yapilmasi gereken halk arasina girip egitim almis belirli kisilerin egitim vermesi öyle yapay bir sekilde degil binlerce kisinin kahve köselerinde kagit çevirmelerinin ve sevgili hanimlarinda altin günleri arasina sikistirilabilir. Öyle diyorum çünkü kimsenin bundan vazgeçecegi yok zaten alisilmis seyleri degistirmek zordur. Sunu bilin ki bir gün sizin cesediniz bile bulunamayacak tipki amcamin oldugu gibi ve hastane hastane sokak sokak arayacaksiniz.... yok duygu sömürüsü degil gerçek bu ...

ve bana dokunmayan yilan bin yil yasasin lafini kim söylemisse iyi söylememis o yilan bir gün sizede dokunabilir. Ufak tefek ilk yardim yapmayi bile bilmiyoruz. Bugünü atlattik yarina Allah kerim mi diyecegiz???

Kiyamet gününün geldigini düsündügüm tek andi ve korkunun ne oldugunu anladigim....

bahsedilen alev toplarina neden olan durun sudur arkadaslar.lütfen komplolara inanmayalim.:::

gölcük depreminin meydana geldigi yerin alti eski batakliktir.sonradan doldurularak üstüne parklar,sahil çay bahçeleri ve binalar yapilmistir.

deprem esnasinda da meydana gelen tabaka kaymalari sonucu yerin altinda biriken metan gazi sikismis ve büyük bir siddetle patlamistir.

iste durum budur...kimisi bomba atildi demistir,kimisi allah çarpti...

ama her ikiside bahsedildigi gibi sadece teori...

YusufÇebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaziyi okudum ewet gerçekten böyle bise olabilir böyle bi ihtimal var ama. Aklima su takildi madem böyle bi deneme yapacaklar ve bu yapacaklari ilk deneme olacak denemeden sonra ne olacagini bilmiuorlar NEDEN saat 3:00 yani çogu insanin uyudugu saati seçsinlerki böyle bi deneme olsaydi bu ihtimali düsünürlerdi herhalde

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Komplo Teorisi Filminde bir Sahnede -ki film depremdenonce gösterildi- ABD baskaninin TRdeki bir depremden sonra TRye geleceginden bahsediliyordu... Filmin adi Komplo teorisi ama Yasananlarin ne kadar gerçek oldugunui sanirim hepimiz biliyoruz. Arkadaslarin dikkatten kaçirdiklari bir sey daha var. Israilin Ruslardan önce yardimimiza gelmesinin sebebi nedir? Rusyanin yardim talebi neden reddedilmistir?... Neden Türkiyede -Özellikle adapazarinda- isteyen hemen herkese yurtdisina çikma imkani taninmistir? Ayricaligimiz neydi ki? Bu insanlari bu sekilde davranmaya iten neydi?...

Cevap..???

Resmen kanim dondu olma ihtimali bence %90 teori diye bise yok.

arkadaslar bu insanlarin çogu atalarini maymun diyen insanlar ancak bu adamlarin atalarina nasil davrandigi ortada insan atasina öyle yapar mi bunlarin bir çogu deli saçmasi endenozyadi depremin sebebide atom bombasi olmasin sakin yok yok denizin intikami yok arkdaslar hepimiz cografya gördük Allah askina kendinize gelin[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

valla olabilir etrafimizda güvenebilecegimiz dogru dürüst bir ülke yok!

FATIH SULTAN TEKKE

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

dogru yönlerinin olduguna inaniyorum ama öyle yerleri varki insanin dehsete düsürüyor.aslinda bu konu üzerine çok seyler konusulur ama yerinin burasi olmadigini düsünüyorum.

SiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hepsi dogrudur ileride türk ajanlarida amerikada atom patlatirsa sasirmayin

Hiç bir teori bu depremde esas sorumlunun bizler oldugu gerçegini degistirmeyecek maalesef. Marmara fayinin varligi senelerden beri biliniyor. Dolayisiyla enerjisini bosaltmak için belli araliklarla kirilacagi da. Yapay veya dogal bir sekilde bu deprem eninde sonunda olacakti. Göz göre göre yaptiklarimiz bizi bu noktaya getirdi.

Üç kurusluk demirden tasarruf edip en güzel duvar boyalariyla boyadik insanlarin gözünü. Bir kat fazlayi kar bildik kendimize. Maas alan denetim memurlari imzalarini saçtilar önüne her gelene. Halk bilgilendirilmedi hiç bir zaman deprem hakkinda. Kimseye nasil bina yapilmasi gerektigi anlatilmadi.

Peki depremin adi var miydi bu tarihten önce? Istanbul'a gelmeyenDinar'i, Erzincan'i vuran deprem3 günlük gazete haberi oldu ancak ülkemizde. Ne zaman ki Istanbul tehdit altinda kaldi deprem çikti ortaya. Marmara depremi yerine Istanbul depremi bekleniyor simdi farkinda misiniz? Bütün basin Istanbul'u vuracak depremin tarihini merak ediyor Marmara'yi degil.

Bu konuda bütün suç bizim hiç öyle Amerika'yi Israil'i suçlamayalim. Belki bu teori dogrudur bilemem ama eninde sonunda olacakti bu deprem.Maalesef biz çoktan yazmistik kötü kaderimizi kendi ellerimizle.

Nereden
    Trabzon

Diyecegim o ki; insanoglu "Ay"a çikmistir, buna inanmayanlar da var ya o bakimdan söylüyorum; yakinda Ay ve Mars'a turistik seyahatler baslayinca ne diyecekler acaba?

Depremle ilgili verilere gelince de; gerek deprem öncesi gerekse sonraki bulgular depremin siddetini ortaya koymakta, tarihsel istatistikler de depremin zamanlamasinin normal oldugunu göstermektedir. Yukarida iddia edilen tüm "varsayimlarin" mühendislik dairesinde kat-i bir cevabi vardir.Yüzyillardir olusan afetleri, insanoglu bilimsel olarak tanimlayamadigi için "Ilahi Kudretin" göstergesi olarak görmüsler, nedeni sorulmaz demisler, günümüzde öyle mi ya? Inancimiz geregi yasadigimiz herseyin Allah'ü Teala tarafindan basimiza geldigini biliyoruz. Fakat açiklamasini artik bilimsel olarak yapabiliyoruz.Bu reddedilemez bir gerçektir.Eski çag mantigi ile, akil sir ermeyen eylere kestirme yoldan komplolar üretmek pekte rasyonel degil.

Eskilerimizin bir lafi var, müsadenizle onu degistirmek isterim.

"Esegimiz kaybolsa Amerika'dan bilecegiz"

Sondan baslayayim istersen. O sonda verdigin eskilerimizin bir lafi, benim eskilerimin lafi degil. Amerikan köpegi eskilerin lafi olabilir. Bu topraklarda Osmanli Imparatorlugunda beri bati hayrani ve bati yalakasi güruhlar olagelmistir. Her firsatta hayranliklarini göstermislerdir. Amerika vietnama girerken kimi vatandaslarimiz amerikan bayraklari açip sokaklarda dolasirken Mahsuni Serif gibi bir ozanimiz '' Amerika Katil Katil '' diye türkü bile yapmistir. Bu alinti yaptigin söz tarihten beri varolan amerikan hayranlarinin kullandigi bir söz. Burda pek yeri yok gibi.

Bilime ve bilimsellige olan uzakliktan bahsetmissin. Hatirlatayim '' Bilim Süpheden Dogar ''

Senin önerin su : ''Televizyonda, gazetede, radyoda ne duyduysan ne gördüysen hepsi dogrudur '', '' süphe etme, kabul et, itaat et '' , Amerika ve israil iyi sevimli ülkekerdir, yillardir ölüm saçan ülkeler degillerdir, Filistin'de, Bosna'da, Afganistan'da, Cezayir'de, Sili'de, Irak'ta akan kanlardan sorumlu degillerdir. Hepsi mukadderattir.

Bence asil bilimsellikten uzak olan her söylenene inanmamizdir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Serkancim bu derse agirlik veremedin herhalde, bak diyarbakira gidiyorum hala bi adim ilerleme yok bu konuda[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)