Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pekin Olimpiyatları | Boksta Havlu Krizi!

iyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Pekin Olimpiyatları | Boksta Havlu Krizi!

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda 51 kiloda mücadele eden boksör Furkan Ulaş Memiş, Hindistanlı rakibi ile yaptığı maçın üçüncü raundunda 12-3 yenik durumdayken antrenör Cahit Süme ringe Trabzonspor havlusu attı.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli maçın ardından yaptığı açıklamada, hem havlu atılması hem de havlunun Trabzonspor havlusu olması nedeniyle milli müsabakada böyle bir şeyin olamayacağını belirterek, Türkiye'ye dönüşte konunun sorumluları hakkında soruşturma başlatacağını belirtti.

"Hakemlere çok sinirlendim"

Çin’in başkenti Pekin’de devam eden Olimpiyat Oyunları’nda, 51 kiloda mücadele eden boksör Furkan Ulaş Memiş, ilk turda Hindistanlı rakibine yenilerek elendi.
    Müsabakanın ilk raundunu 5-0, ikinci raundunu 9-2 yenik durumda tamamlayan Furkan Ulaş Memiş, üçüncü raundda 12-3 yenik durumdayken, Milli Takım Antrenörü Cahit Süme, hakemlere sinirlenerek havlu attı. Böylece mağlup olan Furkan Ulaş Memiş olimpiyatlara ilk turda veda etti.
    Milli Takım Antrenörü Süme müsabaka sonrası yaptığı açıklamada, 3. raundda havlu atmasının istem dışı bir hareket olduğunu belirterek, "Hakemlere çok sinirlendim. Çünkü Hindistanlı sporcunun puanlarınıhemen verirken, Furkan’ın yumruklarına puan vermediler. Havluyu bir anlık öfkeyle istem dışı olarak attım. Bu hakemlerle zaten müsabakayı kazanamazdık" diye konuştu.
    Sporcusu Furkan Ulaş Memiş’in henüz çok genç bir sporcu olduğunu ifade eden Cahit Süme, "Tecrübe eksiği var. Fakat zamanla daha iyi olacak. Burada ilk turda elenmiş olsa da 2012 Londra Olimpiyatları’nda mutlaka madalya kazanacağına inanıyorum" diyerek sözlerini tamamladı
    Kaynak: milliyet.com.tr
    ya bu olayın neresi ayıp çocuk 17 yaşında adam devamlı vuruyordu maçı izledim, abondone oldu adam da havluyu atmak zorunda kaldı, kaldı ki antrenörün dediği doğru paso adama puan veriyorlardı, olayın bizi en çok ilgilendiren kısmı ise Trabzonspor havlusu olayı, milli bir mücadele olabilir ama havlu bu sonuçta ne gibi bir sakıncası var çocuğun Trabzonlu olmasının?! boksta havlu atmanın da ayıp olduğunu ilk defa duydum, bıraksaydı da gencecik çocuk beyin tranvasımı geçirseydi, spor müsabakalarına bu kadar bilinçsiz bu kadar kazanma odaklı bir bakış açısı olabilir mi kazanmakda var kaybetmek de havlu atmakda ne var bunda?!
    Konu iyattara tarafından (12.08.2008 Saat 12:38 ) değiştirilmiştir.

Bazen Sevinç Bazen Keder
    YATTARA Oynasın Yeter!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Eğer konu havlu atılışına tepki veya bu tepkiye tepki ise, o zaman bunu Diğer Spor Dalları Bölümü'nde açmalıydınız.

Eğer medyanın bu olayı yansıtış biçimine tepki ise de kaynak belirtmeliydiniz.

Konuyu Diğer Spor Dalları Bölümü'ne taşıyorum.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

Nereden
    İstanbul

http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonD....2008&b=Boksta havlu skandalı!&ver=59

pek başlık açmadığım için acemilik olmuştur, söylediklerinizin ikisi de var, varın siz karar verin nereye açılıcağına başlığın...

Bazen Sevinç Bazen Keder
    YATTARA Oynasın Yeter!!!

fincher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Sanırım tepki havlu atılmasına,Trabzonspor havlusu olduğu için değil.Havlu atma işlemi profesyonel boksta olur genelde.Bu tür müsabakalarda,olimpiyatlarda havlu atmak pek olabilecek bişey değildir.Amatör boksta hemde milli takım müsabakasında havlu atmak ayıp bişey.Profesyonel boksta havlu can güvenliği için atılır ama burda öyle bir durum yok.Burda tepkiden dolayı atılmış.Ayıp burda...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Tepki nedeniyle atması en önde gelen bu turnuvada yakışıksız olmuş...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Nereden
    İstanbul

abi federasyon başkanı hem havlu atmaya hem de Trabzonspor havlusu atılmasından dolayı soruşturma açıcam demiş haberde öle deniliyor, profesyonel de atılır genelde doğrudur ama çocuk daha 17 yaşıda sonuçta sporcusunun sağlığından antrenörü sorumlu anası babası ona emanet etmiş çocuklarını ve antrenörünün insiyatifinde bir durum havlu atmak, bence bu kadar yadırganmamalı..

Bazen Sevinç Bazen Keder
    YATTARA Oynasın Yeter!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AYYILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Büyütülcek bişey yok bence adam çok sinirlenmiş istem dışı atmış olabilir bence medya o havlunun Trabzonspor havlusu olmasına içerlemiş.

OKANIZM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Havlu Degİlde Bornoz Atmalari Lazimdi
    √ OKAN™ 1987

Nereden
    Sakarya

Bu maçta havlu atmak neyse,futbol milli maçında mesela Avrupa şampiyonasında Türkiye-Almanya maçında Fatih Terim'in takımı sahadan çekmesi aynı şeydir.Profesyonel bokstaki havlu atmaktan farklı bişey bu.Amatör boksta havlu atmak hakeme,rakibe,organizasyona,olimpiyat ruhuna hakarettir.Çok yanlış yapılmıştır...

Akın_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Büyütmemek lazım..bence antrönörün havlu atması iyi olmuş,gencecik çoçuk dayakmı yeseydi...

Nereden
    Sakarya

Boks sporunu dayağa indirgemeyelim arkadaşlar.Olimpiyatın ve sporun ruhuna aykırı sözler bunlar.O zaman her kaybeden sahadan çekilsin judo,taekwando,güreş vs da.Antrönörün yaptığı büyük ayıbı savunanlara hayret ediyorum...

Oğuzhan Fidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

O Havlu Trabzonspor Havlusu OlduĞu İÇİn SoruŞturma AÇilir ! Sadece Reflex Ve Sİnİr Harbİnde Olan Bİ Olay .. Ama Bunun Altindada Çok Şey Ararlar !

Nereden
    İstanbul

Alıntı fincher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boks sporunu dayağa indirgemeyelim arkadaşlar.Olimpiyatın ve sporun ruhuna aykırı sözler bunlar.O zaman her kaybeden sahadan çekilsin judo,taekwando,güreş vs da.Antrönörün yaptığı büyük ayıbı savunanlara hayret ediyorum...
    abi dayak gözüyle bakmıyoruz her kaybeden de çekilsin demiyoruz ama çocuk zor durumdaydı giderek de durumu zorlaşıcaktı, boks çok zor ve tehlikeli bir spor, her ne kadar kaskları olsada ardarda alınıcak sert yumruklar sporcuların sağlığını tehdit edebilir hele ki 17 yaşında bir sporcunuz varsa bir antrenör olarak onun sağlığını da düşünmek zorundasınız zaten havlu atıp oyunu sonlandırma kuralı da bu yüzden vardır, he ben yine de doğru veya yanlıştı demiyorum havlu atılmasının, sadece antenörün insiyatifinde olan bir durumun bu kadar abartılıp ayıp haline getirilmesine karşıyım o kadar, sanki konu Trabzon /Trabzonspor olunca ufak tefek şeyler anında medyada manşet oluyor yanılıyor muyum?!

Bazen Sevinç Bazen Keder
    YATTARA Oynasın Yeter!!!

Hasan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

sağlık açısından bir sorun olmadıkça havlu atılmamalıydı

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bence antrenör Trabzonsporlu..Yada Ulaş...
    Konu ÖmerFarukYılmaz tarafından (12.08.2008 Saat 15:37 ) değiştirilmiştir.

EĞİTİM ŞART!!!

Nereden
    Sakarya

Alıntı iyattara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi dayak gözüyle bakmıyoruz her kaybeden de çekilsin demiyoruz ama çocuk zor durumdaydı giderek de durumu zorlaşıcaktı, boks çok zor ve tehlikeli bir spor, her ne kadar kaskları olsada ardarda alınıcak sert yumruklar sporcuların sağlığını tehdit edebilir hele ki 17 yaşında bir sporcunuz varsa bir antrenör olarak onun sağlığını da düşünmek zorundasınız zaten havlu atıp oyunu sonlandırma kuralı da bu yüzden vardır, he ben yine de doğru veya yanlıştı demiyorum havlu atılmasının, sadece antenörün insiyatifinde olan bir durumun bu kadar abartılıp ayıp haline getirilmesine karşıyım o kadar, sanki konu Trabzon /Trabzonspor olunca ufak tefek şeyler anında medyada manşet oluyor yanılıyor muyum?!
    Ben henüz seyretmedim ama sağlık kaygısıyla yapıldığını pek sanmıyorum...

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

TS havlusu olay yarattı
    12 Ağustos 2008 / 15:13
    Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli, Pekin Olimpiyatlarındaki olayı değerlendirdi.
    Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli maçın ardından yaptığı açıklamada, hem havlu atılması hem de havlunun Trabzonspor havlusu olması nedeniyle milli müsabakada böyle bir şeyin olamayacağını belirterek, Türkiye'ye dönüşte konunun sorumluları hakkında soruşturma başlatacağını belirtti.

Çin'in başkenti Pekin'de devam eden Olimpiyat Oyunları'nda, 51 kiloda mücadele eden boksör Furkan Ulaş Memiş, ilk turda Hindistanlı rakibine yenilerek elendi.

Müsabakanın ilk raundunu 5-0, ikinci raundunu 9-2 yenik durumda tamamlayan Furkan Ulaş Memiş, üçüncü raundda 12-3 yenik durumdayken, Milli Takım Antrenörü Cahit Süme, hakemlere sinirlenerek havlu attı. Böylece mağlup olan Furkan Ulaş Memiş olimpiyatlara ilk turda veda etti.
    Milli Takım Antrenörü Süme müsabaka sonrası yaptığı açıklamada, 3. raundda havlu atmasının istem dışı bir hareket olduğunu belirterek, "Hakemlere çok sinirlendim. Çünkü Hindistanlı sporcunun puanlarınıhemen verirken, Furkan'ın yumruklarına puan vermediler. Havluyu bir anlık öfkeyle istem dışı olarak attım. Bu hakemlerle zaten müsabakayı kazanamazdık" diye konuştu.

Sporcusu Furkan Ulaş Memiş'in henüz çok genç bir sporcu olduğunu ifade eden Cahit Süme, "Tecrübe eksiği var. Fakat zamanla daha iyi olacak. Burada ilk turda elenmiş olsa da 2012 Londra Olimpiyatları'nda mutlaka madalya kazanacağına inanıyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

"Havlunu rengi tamamen tesadüf"
    Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli, 29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda bugün 51 kiloda mücadele eden Furkan Ulaş Memiş'in, Hindistanlı Jitender Kumar ile yaptığı müsabakanın 3. raundunda havlu atan milli takım antrenörü Cahit Süme ile ilgili bir sorun bulunmadığını söyledi.

Müsabakanın 3. raundunda Furkan Ulaş Memiş 12-3 yenik durumdayken Cahit Süme'nin "bordo-mavi" renkli Trabzonspor havlusu atarak sporcusunun yenilgisini kabullenmesiyle ilgili ortaya atılan spekülasyonlar konusunda açıklamada bulunan Doğaneli, şunları söyledi:

"Cahit Süme, bizim en güvendiğimiz hocalarımızdan biridir. Kendisi hakkında soruşturma açmam falan sözkonusu değil. Fakat müsabaka sonrası kendisiyle konuştum. Neden havlu attığını sordum. O da bana, Furkan'ı oğlu gibi sevdiğini, 17 yaşındaki bu genç sporcunun ringde zor durumda kalmasını içine sindiremediği için havlu attığını söyledi. Bana göre de Furkan o maçı çeviremezdi. Çünkü çok genç ve tecrübesiz."

Doğaneli ayrıca, antrenör Süme'nin ringe attığı Trabzonspor havlusuyla ilgili olarak da, "Normalde bizim kullandığımız milli takım havluları vardı. Fakat Furkan Trabzonlu olduğu için o havluyu kullanmak istemiş. Zaten Cahit Süme hocamız da Trabzonlu'dur. Müsabaka öncesi sporcunun moralini bozmak istemediği için izin vermiş. Bu olayın Trabzonspor Kulübü ile hiçbir ilgisi yok. Havlunun bordo-mavi renkte olması da tamamen tesadüf" diye konuştu.

soruşturma açmıyacakmış boks federasyonu ikiside trabzonlu ve Trabzonsporlu

biltrabzon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Standart pekin olimpiyatlarinda trabzonspor havlusu

Çin’in başkenti Pekin’de devam eden Olimpiyat Oyunları’nda, 51 kiloda mücadele eden boksör Furkan Ulaş Memiş, ilk turda Hindistanlı rakibine yenilerek elendi.
    Milli Takım Antrenörü Süme müsabaka sonrası yaptığı açıklamada, 3. raundda havlu atmasının istem dışı bir hareket olduğunu belirterek, "Hakemlere çok sinirlendim. Çünkü Hindistanlı sporcunun puanlarınıhemen verirken, Furkan’ın yumruklarına puan vermediler. Havluyu bir anlık öfkeyle istem dışı olarak attım. Bu hakemlerle zaten müsabakayı kazanamazdık" diye konuştu.
    Sporcusu Furkan Ulaş Memiş’in henüz çok genç bir sporcu olduğunu ifade eden Cahit Süme, "Tecrübe eksiği var. Fakat zamanla daha iyi olacak. Burada ilk turda elenmiş olsa da 2012 Londra Olimpiyatları’nda mutlaka madalya kazanacağına inanıyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

"HAVLUNUN BORDO-MAVİ RENKTE OLMASI TAMAMEN TESADÜF"

Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli, 29. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda bugün 51 kiloda mücadele eden Furkan Ulaş Memiş’in, Hindistanlı Jitender Kumar ile yaptığı müsabakanın 3. raundunda havlu atan milli takım antrenörü Cahit Süme ile ilgili bir sorun bulunmadığını söyledi.
    Müsabakanın 3. raundunda Furkan Ulaş Memiş 12-3 yenik durumdayken Cahit Süme’nin "bordo-mavi" renkli Trabzonspor havlusu atarak sporcusunun yenilgisini kabullenmesiyle ilgili ortaya atılan spekülasyonlar konusunda AA muhabirine açıklamada bulunan Doğaneli, şunları söyledi:
    "Cahit Süme, bizim en güvendiğimiz hocalarımızdan biridir. Kendisi hakkında soruşturma açmam falan sözkonusu değil. Fakat müsabaka sonrası kendisiyle konuştum. Neden havlu attığını sordum. O da bana, Furkan’ı oğlu gibi sevdiğini, 17 yaşındaki bu genç sporcunun ringde zor durumda kalmasını içine sindiremediği için havlu attığını söyledi. Bana göre de Furkan o maçı çeviremezdi. Çünkü çok genç ve tecrübesiz."
    Doğaneli ayrıca, antrenör Süme’nin ringe attığı Trabzonspor havlusuyla ilgili olarak da, "Normalde bizim kullandığımız milli takım havluları vardı. Fakat Furkan Trabzonlu olduğu için o havluyu kullanmak istemiş. Zaten Cahit Süme hocamız da Trabzonlu’dur. Müsabaka öncesi sporcunun moralini bozmak istemediği için izin vermiş. Bu olayın Trabzonspor Kulübü ile hiçbir ilgisi yok. Havlunun bordo-mavi renkte olması da tamamen tesadüf" diye konuştu.

Nereden
    Ankara

Standart Furkan Ulaş Memiş,Bordo Mavi Havlu ile Elendi

İlk raundu 5-0, ikinci raundu 9-2 yenik durumda tamamlayan Furkan Ulaş Memiş, üçüncü raundda 12-3 yenik durumdayken, milli takım antrenörü Cahit Süme, hakemlere sinirlenerek ringe bordo mavi trabzonspor havlusu attı.

Süme'nin bu hareketi üzerine mağlup ilan edilen 17 yaşındaki Furkan Ulaş Memiş 2008 Pekin Olimpiyatları'na ilk turda veda etti.
    Milli takım antrenörü Süme, müsabaka sonrası yaptığı açıklamada, üçüncü raundda havlu atmasının istem dışı bir hareket olduğunu belirtti:
    "Hakemlere çok sinirlendim. Çünkü Hintli sporcunun puanlarını hemen verirken, Furkan'ın yumruklarına puan vermediler. Havluyu bir anlık öfkeyle istem dışı olarak attım. Bu hakemlerle zaten müsabakayı kazanamazdık."
    Sporcusunun henüz çok genç olduğunu ifade eden Cahit Süme, "tecrübe eksiği var. Fakat zamanla daha iyi olacak. Burada ilk turda elenmiş olsa da 2012 Londra Olimpiyatları'nda mutlaka madalya kazanacağına inanıyorum" dedi.

Kaynak : CnnTürk Haberler 16.45

Cahit Süme Kimdir ?

1972 yılında Trabzon'da doğdu. Boksa 1985 yılında Trabzon Belediye Spor'da başladı. 77 kez milli olan Süme, 5 kez de Türkiye Şampiyonluğu'nu kazandı.
    Tarihe Not: Trabzonspor 2010-2011 sezonunda sadece 2 kez yenildi ve ligin en az gol yiyen takımı oldu.

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

atmış sinirlenmiş fazla buyutulecek olay degil,hem reklamın iyisi kötüsü olmaz,bu açıdanda bakmak lazım
    @zafercalikoglu
    @trabzonspor

_KaaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

havluyu memiş istemiş zaten kullanmak için hocanın elinde de o vardı salladı...
    HAMSİBALUG
    61

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

böyle uluslararası organizasyonlarda havlu atılması olayının ayıp olup olmadığı konusunda bir bilgim yok ama o kişi ringe AY-YILDIZIMIZLA SÜSLENMİŞ BİR HAVLUYU SAHAYA ATSAYDI DAHA MI GÜZEL OLURDU?

bu demek değildir bizimki değersiz.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Nereden
    Ankara

Ters bir durum yok arkadaşlar, bildiğim kadarıyla olayın ters tarafı beyaz renkli havlu atılmamasıydı. Boksta beyaz havlu atmak demek çekilmek demektir ama başka renkli havlu elenmeyi gerektirdi. Zaten hocada refleks olarak atmış onu. Ayıplanacak bir şey yok bence.
    Tarihe Not: Trabzonspor 2010-2011 sezonunda sadece 2 kez yenildi ve ligin en az gol yiyen takımı oldu.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Fanatikliğin de bir ölçüsü olur, bunun salaklığa varanı da bayıyor ve bizi dünya aleme rezil maskara ediyor...bu boks maçlarındaki Trabzonspor forma atkı vb eşyalar da çok kullanılır oldu ama ne yazık ki suyunu çıkarma konusunda insanımızın üstüne yok...yahu bir işi de tadında bırağun uşaklar

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

az önce RadyoLig de bu konu hakkında bi konuşma oldu.
    sporcu fenerbahçenin boksörüymüş.
    hocası Trabzonluymuş.
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)