Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yine Tuzla Tersaneleri Yine Ölüm....

Nereden
    İstanbul

Standart Yine Tuzla Tersaneleri Yine Ölüm....

TUZLA'DA KAZA 'GELİYORUM' DEDİ
    Filika'ya test için kum torbası yerine işçileri koydular: 4 ölü, 12 yaralı!

Tuzla Tersaneler bölgesinde meydana gelen kazada 4 işçi öldü 12 işçi ise yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, yeni inşa edilen geminin üzerinde bulunan filikayı test etmek için 16 işçi bindirildi. Bu sırada halatı kopan flika ters dönerek denize düşünce içinde bulunan işçilerden 4'ü hayatını kaybetti. Filikadan bulunan işçilerden 12'si ise yaralandı. Yaralılar çevre hastanelere kaldırılırken, olay yerine itfaiye ve polis sevkedildi.

Sendika yetkilileri, acil durumlarda gemide bulunan yolcuları tahliye etmek için kullanılacak filikanın normal şartlarda kum torbaları ile bindirilmesi gerektiğini ancak bu olayda ağırlık yapması için işçilerin kullanıldığını ifade ederek, ihmal olduğunu savundu.

Tuzlada Tersanlerdeki yetersizliklerden dolayı bugun 4 işçimizi daha kaybetmiş bulunmaktayız aylardır yaşanan bu tip kazalarda ihmali bulunan herkesi Allah'a havale ediyorum. Bir insanı kum torbasıyla bir tutan zihniyet değişmediği müddet ve bu tip kazalara ağır yaptırımlar uygulanmadığı müddet biz çok kişiyi daha bu şekilde ölüme yollarız. Allah ölenlere rahmet geride kalan ailelerinede sabırlar versin. İnşallah bu son olur......

Mert67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

İş bilmez cahil adamlar yüzünden.İnsanlar ölüyo.
    ''...En neşeli, en hüzünlü, en duyarlı, en vurdumduymaz, en hızlı, en ağır, en çabuk, en acelesiz yanımızdır Trabzonspor. Bu sene olmadı bir dahaki sene kesin şampiyonuz. Ben göremem ama...''
    Kazım Koyuncu

Selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mesut AKYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TUZLA'DA KAZA 'GELİYORUM' DEDİ

Tuzlada Tersanlerdeki yetersizliklerden dolayı bugun 4 işçimizi daha kaybetmiş bulunmaktayız aylardır yaşanan bu tip kazalarda ihmali bulunan herkesi Allah'a havale ediyorum. Bir insanı kum torbasıyla bir tutan zihniyet değişmediği müddet ve bu tip kazalara ağır yaptırımlar uygulanmadığı müddet biz çok kişiyi daha bu şekilde ölüme yollarız. Allah ölenlere rahmet geride kalan ailelerinede sabırlar versin. İnşallah bu son olur......
    Maalesef bu son olmaz.Acı ama gerçek bu.Orda ki belli başlı tersanelerin haricinde hiçbirin de güvenlik önlemi yok.Güvenli çalışabilecek ortamları da yok, alanları dar.Gelişigüzel peşpeşe sıralanmış onlarca tersane.Tuzla Tersanelerinin acilen kapanması lazım, başka çözümü yok.Ya taşınacak ya da sil baştan düzenlenecek.

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

gerekli cezalar uygulanmadığı sürece son olmaz sayısını ben unuttum ölümlerin tuzladaki

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Yazık, günah...

Ekmeği için çalıştığı yerde insanımız canından oluyor.

Bu ne ilk ne de son olacak gibi duruyor...

Hayatını kaybeden işçilerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar dilerim...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

omer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Mert67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş bilmez cahil adamlar yüzünden.İnsanlar ölüyo.
    İş bilmez değil onlar gayet işi iyi biliyor, gözlerini para bürümüş insanlar yüzünden öldü bu 4 işçi, kum torbası yerine insan kullananların ..... İşçileri kobay olarak kullananların .....
    Konu Kaya tarafından (12.08.2008 Saat 13:27 ) değiştirilmiştir.
    "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim." Kazım KOYUNCU

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

nerde devletimiz.aylardır konu üzerinde yoğunlaşmış durumdalar.nerdeler?işin içinde para dönen hiçbiryerde olamaz devletimiz.çokmu zor bütün kriterleri yerine getirene kadar tersaneye kilit vurmak.evet çok zor.çünkü orası cadı kazanı.ve çok büyük paraların döndüğü bir yer.
    merak ettiğim bu olayların ne zaman ergenekon çetesiyle örtüştürüleceği.hala olaylar ergenekonun üzerine kalmış değil!!!!

Onur Civelek61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yuh artık.kum torbası yerine insan koyuyorlar.halat kopuyor.4 kişi ölüyor.Anne baba çoluk çocuk perişan...Son olur inşallah...
    facebook.com/bizeheryertrabzon

Şikebahçe düşsün ligtv alacağım =)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)