Sayfa 106 Toplam 139 Sayfadan BirinciBirinci ... 6 56 96 104 105 106 107 108 116 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3460 adet sonuctan sayfa basi 2,626 ile 2,650 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Miroslaw Szymkowiak

Dursun Kaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Özellikle İstanbul'da Gs'ye attığı gol ile onu daha da çok sevmiştim..

Şüphesiz hepimizin gönlünde ayrı bir yeri var onun.. Özledik be..
    ~ Yüzümüzün yüreğimizle beraber gülümsediği an’ dır mutluluk. ~

Forumdan Uzaklaştırılmıştır TSercaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Szymek benim icin cok ozel bir futbolcuydu.. hirsiyla mucadeleciligiyle.. oynadigi futbol ve attigi gollerle benim icin gercekten cok onemli bir futbolcuydu.. cok seviyordum onu.. ve onu ziya dogan doneminde boyle mutsuz gorunce gercekten cok uzuluyordum..

cunku eski szymek gitmis yerine baska birisi gelmisti...

Süleyman50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir

Trabzonspora gelmiş en önemli futbolculardan biriydi şu takımda olsaydı ne işyapardı be, ziyanın mantalitesi adama futbolu bıraktırdı yazık............
    TrabzonSporlu olmak ayrıcalıktır...

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Fatih, Szymek, Yattara, Gökdeniz..

Manşetlerden hiç düşmüyorlardı. Mahşerin 4 atlısı diye anılıyordu. Bana göre Türkiye'nin en iyi hücum hattıydı. Sonra ne olduysa oldu. Fatih bir dönem sakatlandı, Szymek'in ayağı kırıldı, Gökdeniz'in malum olayı derken alabora olmaya başlamıştık.

Ayağı kırıldıktan sonra kendini toparlar gibi oldu. Ama gerek hoca değişiklikleri gerekse izlediğimiz yanlış transfer politikaları derken Szymek'te öyle bir düşüş yaşadıkki bir daha toparlayamadı. Ama ölüsü sahada oynardı.

O'nu hep " Üzerimden geçen topları izlemekten boynum ağrıyor. Hocaya gidip önlibero oynamak istediğimi söyleyeceğim. " ( yanlış hatırlamıyorsam ) bu sözleriyle hatırlayacağım.

Ben mağlubiyetler sonrası ağlayan futbolcular gördüm. Ama berabere kaldığımız maçların sonunda ağlayan futbolcuyu pek görmedim hatta hiç görmedim. Hırs, güç, zeka bir insana ancak bu kadar yakışırdı.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Koray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Onun gibisini biraz zor buluruz...
    İlk maçına Sebatspor karşısında sonradan oyuna girerek çıkmıştı,bende maçtaydım maç Akçaabataydı berabere bitmişti...

İlk geldiğinde herkes kapalı kutu olarak bakıyodu ama Sebatspor karşısında o kısa sürede iyi futbolcu olduğunun sinyallerini vermişti bile...
    Sonraları sahada neler yaptıkları ortada zaten...

Seni futboldan soğutanların yatacak yeri yok Symek...
    Lig Tv'de diğer maçların beleş izlendiği tek şehir. Trabzon!

Gerçekten ateşleyiciydi.. Yazık oldu
    ÖLÜMÜNE BORDO MAVİ

"Of' lu" yuz Elhamdülillah

Nereden
    İzmir

Smile

Sakatlıktan çıktığı gibi ölü toprağı atılmış orta sahayı hareketlendirmiş Rizespor maçında 2 asist yapmıştı.

Beraberlik ve mağlubiyet sonraları şu yüz ifadesi hiç aklımdan silinmez ;

ve turuncu forma bir insana en çok bu kadar yakışabilir.

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    Eduardo Galeano

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

7 numarayı hakeden sayılı şahsiyetlerden...

EĞİTİM ŞART!!!

Hasan Ayvenli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

böylesine sevilen bir adam böyle bir şekilde ayrılmamalıydı kulüpten. ziyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    yönetimimizin kendisini çağırmış olması çok güzel bir davranış.

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

İlhan,bunun adı nedir bilmiyorum,belki yavaş yavaş herkeste boy gösteren özlemdir,aynı saatlerde ben de hemen hepsini okudum o başlıkta yazanların...Sonra bir de Milan başlığını...

Yazmayacağım ama artık,yazdığım zaman kontrolümü kaybedeceğim başlıklara Sağol başlığı açtığın için.

Tek sorum,rüyalarıma giren Şimek'in gelişi nerey olacak biliyor musunuz? Açılışa gelecek biliyorum ama ayın 19'u deniyor ve sanki o tarihte Trabzon'da olacak takımımız?
    Konu 61viya tarafından (11.08.2008 Saat 11:44 ) değiştirilmiştir.
    "Orada birisi farklı yürüyordur."

Nereden
    İzmir

Begüm,

Szymek başlığındaki yazıların bir futbolcuya değil bir sevgiliye yazılmış gibi Okuyunca " Ulan bu adamı benden daha çok sevenlerde varmış. " dedim ne yalan söylüyeyim.

Trabzon'daki açılışa davet edildiğini biliyorum. İnşallah gelir yahu Hatta paf takıma felan yardımcı antrenör olsun, kulüp bünyesinde hizmet etsin.

“Ben basit bir '
    Eduardo Galeano

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzonspor'da forma giyen en iyi 5 yabanci futbolcudan birtanesidir herhalde Szymek...

gidisi pek hos olmasada tüm taraftarin gönlünde taht kurmustu.

Ali Sami Yen'de sol ayagi ile 20 metreden attigi gol hala hatirimda

sevgiler szymek...
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Nereden
    Bursa

Biliyor musun İlhan,sanırım onu görmeye gideceğim ) Zaten gitmek istiyordum ama ekonomik durumum berbat Şimdi Şimek için ayırdığım parayı arkama alarak ve bütün ezik rolleri oynayarak,babama yaptığım duygusal baskı devam ediyor..

Ben de fark ettim,yazılarımdaki durumu ama,hiçbir şey değişmemiş be hala İlhan )

Nereden
    İzmir

Alıntı Harun-61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali Sami Yen'de sol ayagi ile 20 metreden attigi gol hala hatirimda
    Mondragon'un da hatırındaymış abi Gece rüyalarına giriyormuş.

@ Begüm,

Valla helal olsun sana. Kıskandım bak

“Ben basit bir '
    Eduardo Galeano

Nereden
    Bursa

Alıntı Poyraz_28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Özellikle İstanbul'da Gs'ye attığı gol ile onu daha da çok sevmiştim..

Şüphesiz hepimizin gönlünde ayrı bir yeri var onun.. Özledik be..
    Papa ölmüştü o gün,ve elleri havadaydı golden sonra

Bir de,sakatlandığında,sedyeyle dışarı çıkartılırken,kafasını kaldırıp,oyunu izleyişi aklımda...

Bir de...Neyse )

Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Vallahi ne diyeyim bilmiyorum.Ben de iki gündür durmadan eski görüntüleri izliyorum.Fatih,Gökdeniz,Yattara,Szymek falan...Hepsi büyük futbolcuymuş gerçekten.Szymkowiak gerçekten harika futbolcuydu."Ben klasik 10 numara değilim." diyordu.Çünkü oyunun her iki tarafını çok iyi şekilde oynayabilen ender orta saha oyuncularından biriydi.Mükemmel arapaslarının yanında defans da yapıyordu."Ben Hüseyin'le beraber orta sahadaki açıklıkları kapatıyorum" diyordu.Daha ne olsun! Eminim Ali Sami Yen'deki golünde direkten gelen o ses hâlâ herkesin kulaklarında.Geçen gün baktım Facebook'ta fan grubu yok,hemen kurdum.
    Özledik be...

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

Dursun Kaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı 61viya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Papa ölmüştü o gün,ve elleri havadaydı golden sonra

Bir de,sakatlandığında,sedyeyle dışarı çıkartılırken,kafasını kaldırıp,oyunu izleyişi aklımda...

Bir de...Neyse )

Bir de , bir de devam et..
    ~ Yüzümüzün yüreğimizle beraber gülümsediği an’ dır mutluluk. ~

Nereden
    İzmir

Herhangi bir takıma transfer olacak söylentileri üzerine adı " Karaktersiz "e çıkmıştı. Hatta " Defol, bir daha gelme ", " satılmış adam ", " sattın bizi " gibi bence haksız ama kimine göre haklı serzenişler vardı. Eğer başka bir takıma gitseydi belki bu söylenenleri sonuna kadar hakkederdi. Ama adam futbolu bıraktı. Jübileyle felan değil.

Gidişi belki yanlıştı ama çok yıpranmıştı. Bana göre sonuna kadar haklıdır. Geç bile kalmıştı gitmekte.

Zamanın en önemli röportajlarından bir tanesidir. Kalınlaştırdığım alana dikkat

(Trabzonsporun tarihindeki en yürekten oynayan orta saha oyuncusu)

Szymkowiak ın geçmişteki açıklamaları keşke sana istediğin ortamı yaratacak zihniyette yöneticilere sahip olabilseydik.Ne yazık ki sokağa atacak beş paramız yok deyip milyon dolarları görmeyen amotör yönetimlerin tutsağı olduk.
    16.03.2006 - 11:08:00 |

Trabzonspor'un Polonyalı futbolcusu Miroslaw Szymkowiak, transfer söylentilerinden, Trabzonspor' un şampiyonluk şansına kadar bir çok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı.
    Szymkowiak, sezon başında büyük problemler karşılaştıklarını, Fatih, Hüseyin, Gökdeniz gibi oyuncuların çeşitli nedenlerle takımdan uzak kalmasının oyunlarını büyük ölçüde etkilediğini belirterek, "Benim de sakatlığım vardı. Bazı maçlarda A takımda oynaması gereken 6 - 7 kişi oynamadı. Takım kadrosunda da bazı problemler vardı. Şu anda sakatımız yok. En iyi kadromuzu sahaya sürme şansına sahibiz. Bu nedenle oyunumuz da, sonuçlar da iyileşti. Gökdeniz' in dönüşü tabii ki takıma büyük katkı sağlayacak. Galatasaray maçında zaten bu görüldü. Benim oyunumu rahatlatıp rahatlatmayacağına gelince, bunu bekleyip göreceğiz. Çünkü birlikte oynamayalı neredeyse bir yıl oldu. Aynı performansı gösterip gösteremeyeceğimizi şu anda bilmiyorum" dedi. Szymkowiak, forma giyen her futbolcunun kendini yüzde 100 sahaya koyması gerektiğini de vurgulayarak, "Herkes bu şekilde oynarsa, tüm arkadaşlarının işini kolaylaştırır. Ben kendimi yüzde 100 sahaya koymaya çalışıyorum. Takımın içinde eğer birkaç oyuncu bile mücadele yönünden eksik kalırsa takım kötü gözükür" diye konuştu.

SABRİ AYAĞIMI KIRMAK İÇİN VURDU
    Ligin 5. haftasında oynanan Gaziantepspor maçının son dakikasında sol ayak bileğinde kırık meydana gelen ve yaklaşık 2.5 ay sahalardan uzak kalan Szymkowiak, sakatlığının psikolojik ve fizyolojik etkilerini atlattığını vurgulayarak, "Ama en büyük rahatsızlığım rakiplerimin sakatlığımı biliyor ve bunu kullanıyor olması. Faullerin yüzde 90' ı sakatlık geçirdiğim ayağıma yapılıyor. Ben psikolojik olarak rahatım ancak rakiplerimin beni yeniden sakatlamak için büyük çabası var. Son Galatasaray maçında da Sabri' nin bana yaptığı faul, ayağımı kırmak içindi. Doğrusu o faulden çok korktum. Bilerek ayağımı kırmak istedi" diye konuştu.

PERFORMANSIM DÜŞMEDİ
    Szymkowiak, performansının düştüğü eleştirilerine katılmadığını da ifade ederek, "30 yaşına giriyorum. Bugüne kadar hocanın ve benim kendi kendime yaptığım eleştirilerimin haricindeki hiçbir eleştiriyi dikkate almadım. Geçen sene geldiğimde sürpriz oyuncuydum ve futbol hayatımda yapmadığım bir şekilde yarım sezonda 9 gol attım. Daha önce bir sezonda iki golden fazla atmamıştım. Yeniydim, iyi bir kadromuz vardı. Bu sene sakatlıklar, büyük problemler oldu. Bu sene artık bize karşı oynayan takımlar da beni oynatmıyorlar. Her maçta yanımda bir oyuncu görüyorum. Benim uzun pasları verebileceğim adamları da kapatıyorlar. Artık benim oyun stilimi biliyorlar ve bu sezon oynamak daha zor. Bütün maçlarda görüyorsunuz takımın en iyi oyuncusu benim üstümde. Gazeteciler çok görsel şeylere ilgi gösteriyorlar. Ben oyunun yüzde 70 - 80' inde zorluk çekiyorum, kapatılıyorum. Ama atılan gollerin bazıları benim ara paslarımla atılmış goller. Gol atmam veya gösterişli oynamam değil, benim için önemli olan takıma verdiğim gol katkısı. Son 11 haftada çok sıkı maçlar yaptık, boşluklarda da milli takıma gittik. Bu kadar maçı oynayan oyuncuların performans düşüklüğü bence gündeme gelmemeli. Sadece 3 - 4 adamın iyi oynamasıyla birşey yapılamaz. Takım iyi oynadığında sen de boş kalırsın, ileri gidersin, geri gelirsin, pas yaparsın" dedi.
    Szymkowiak, şu anda takımın sıralamadaki yerine bakarak iyi oynadığını söylemenin mümkün olmadığını ifade ederek, "Son haftalarda iyi sonuçlar alıyor olabiliriz. Ama son iki sezonu ikinci bitiren bir takımın şu anda ligde bulunduğu sıralama itibarıyla çok başarılı olduğu söylenemez. Devre arasında gelen adamlarla takım daha iyi oldu tabii ki. Ama sezon sonuna ve sezon sonunda sıralamadaki yerimize bakmamız lazım" diye konuştu.

BENDEN BAŞKA HERKES TRANSFERİMİ KONUŞUYOR
    Szymkowiak, son dönemlerde özellikle Lazio ve Juventus' a transfer olacağı yönündeki iddiaları da değerlendirirken, "Benden başka herkes duyuyor bu transfer haberlerini. Herkes beni bir yerlere tranfser ediyor. Babam ve annem bile, 'Şu takıma transfer oluyormuşsun' diye telefon açıyorlar. Onlar Polonya gazetelerinden okuyor, siz de buradaki gazetelerden böyle haberleri veriyorsunuz. Ben oranın gazetelerini görmüyorum, buradakileri de okumuyor. Bana gelecek olan ilk teklifi size söyleyeceğim. Ama şunu söyleyebilirim ki, beni büyük ihtimalle sadece Celtic ister. Ben buraya geldiğimde Zurawski' yi çağırdım, o da beni çağırır tabii ki oraya. Ama böyle futbolcuların birbirini çağırması ile olacak bir şey değil bu. Hatta menacerlerin görüşmesiyle de olacak bir şey değil. Eğer iki kulüp başkanı oturur ve tranfseri konuşursa o zaman ciddi bir olay olarak değerlendiririm ben durumu" dedi.

JUVENTUS İÇİN DİZ BİLE ÇÖKERİM
    Szymkowiak, her futbolcunun hayalinde Avrupa' nın ünlü kulüplerine transfer olmanın yattığını da vurgulayarak, "Türkiye' de gidin sorun futbolculara, hangi oyuncu yarın Juventus onu almak için gelirse, 'hayır ben gitmiyorum' diyebilir. Böyle bir oyuncu ismi veremezsiniz bana. Eğer Juventus gelip, 'Seni almak istiyoruz' derse, gitmek için Başkan' ın önünde gerekirse diz çökerim. Futbol kariyerimin sonuna geldim ve böyle büyük bir kulüpte oynamak çocukluktan bu yana en büyük hayalim. Büyük bir kulübe, dünya kulübüne gitmek istemeyen bir oyuncu olduğuna inanmıyorum" dedi.

Szymkowiak, Türkiye' de üç takımın zengin olduğunu, bunlardan birinin diğerlerine göre çok daha zengin olduğunu ifade ederek, "Zengin kulüp büyük kadro kurar, istediği oyuncuyu getirir. Şampiyonluğu kulüp değil, süper futbolcular alır. İyi oyuncular alırsanız, şampiyon da olursunuz. Kayseri takımı bize bu sene ders verdi. Orta oyuncularla lider takımların içine girdi. Bu olur. Biz de iki yıl ikinci olduk. Ama şampiyon olmak farklı bir şey. Başkan devre arasındaki açıklamalarında iyi oyuncular alacağımızı söyledi. Yaz dönemi gelsin bakacağız. İyi oyuncular alırsak bizim de şampiyonuk şansımız tabii ki olur" diye konuştu.
    Szymkowiak, aldığı ücret konusunda bir rahatsızlığı olmadığını da ifade ederek, "Profesyonel futbolda attığın imzayı bilerek atarsın. Hiç kimse başkasının aldığı parayı bilmemelidir. Bu çok gizli olmalıdır. İmzayı atmışsan oynamalısın. Bir futbolcu patlama yaptıysa, Başkan' la oturur artırma konusunu konuşur. Ama 'o çok alıyor ben niye almıyorum' demek olmaz. Çünkü imza atarken düşünüyorsun, karar veriyorsun öyle atıyorsun" dedi.

Trabzon'da fazla arkadaşı olmadığın ve bu nedenle canının sıkıldığını da vurgulayan Szymkowiak, "Polonya'da da içine kapalı bir insandım. Evde oturuyordum, çok az sokağa çıkardım. Burda çıkman zaten mümkün değil. Halkın büyük ilgisi var. Dikkat merkezinde olduğum için çıkmak istemiyorum. Fazla gittiğim bir yer yok. Arkadaşlarımın olmaması, tek olmam sıkıcı geliyor bana" ifadelerini kullandı.

Szymkowiak son olarak, Celtic'de oynayan Zurawski' nin performansını çok başarılı bulduğunu ifade ederek, "Oynuyor, gol atıyor, attırıyor. Bir maçta 4 gol attı geçenlerde. O adamlar gelseydi zamanında şimdi zirvede olacağımıza inanıyorum. Eğer beni dinleseydiler ve o adamlar alınsaydı şimdi çok farklı yerlerde, zirvede olacaktık. Bundan öyle eminim ki, onlar gelseydi ve başarılı olamasaydık sağ kolumu bile verirdim" ifadesini kullandı.

“Ben basit bir '
    Eduardo Galeano

Selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Poyraz_28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de , bir de devam et..
    Ben biliyorum devamını da benden de "neyse"

Poetricus Hocama katılıyorum.Mantalite kurbanı oldu adam."Ben nasıl eski Szymek olayım ki top defanstan ileriye şişiriliyor kafamın üstünden geçişlerini izliyorum sadece" demişti ayrıldıktan sonra.Seviyorduk onu sevmeye de devam edeceğiz.
    Konu Selman tarafından (11.08.2008 Saat 12:37 ) değiştirilmiştir.

SpOtLesS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ahh ahhh gitti guzelim oyuncu

Nereden
    Bursa

Alıntı SelmaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben biliyorum devamını da benden de "neyse"

.

SelmaaaaaaaaaaaaaaaaN

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Hatırladıklarım arasında en istikrarlı, en azimli, en hırslı yabancı oyuncumuzdu bana göre.

Mantalitenin kurbanı oldu. Bire Fenerbahçe maçıydı, Szymek döndü dedim.ç Maçı kaybetmemize rağmen o maçın yıldızıydı. Ama o maç sanırım son maçı olmuştu. Harika performansına rağmen ilerleyen haftalarda yine yedeğe çekmişti ZD O'nu.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Sencer Bulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih, Szymek, Yattara, Gökdeniz..

Manşetlerden hiç düşmüyorlardı. Mahşerin 4 atlısı diye anılıyordu. Bana göre Türkiye'nin en iyi hücum hattıydı. Sonra ne olduysa oldu.
    Mahserin 4 atlsından kac tane kaldıYattaranın ronaldinho ile kıyaslandıgı günleri biliyorum...Bu 4 lünün üzerine hücüm hattı tanımazdım....Szymek o altın yelesini kaldırınca günes gibi parlıyordu....neyse yaranızı daha fazla desmiyeyim gelecege umutla bakmamız lazım....

Nereden
    İzmir

Sadece sertlikle durdurmaya çalışılan en kilit futbolcularımızdandı. Ayağının kırıldığı pozisyonda faul bile çalınmamıştı.

“Ben basit bir '
    Eduardo Galeano

TANZER09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Standart Szymkowiak,futbola geri döner mi sizce?

Dönmesini çok isterdim,,,, Bence en verimli döneminde ayrıldı, ayrılış sebepleri de kapalı kutu....
    YÖNETİMİN ONU açılaşa çağırmasıda ALKIŞLIK,,,
    önceki yönetim boşu boşuna yedi sezonlarımızı,,
    EN GÜZEL SEZON, EN İYİ YÖNETİMLE İNŞALLAH,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)