Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 267 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rusya - Gürcistan Savaþý

Vkgz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Standart Rusya - Gürcistan Savaþý

Kanla dolu dünyamýza yýllardýr geliyorum diyen ir savaþ daha eklendi. Gürcistan Güney Osetyaya girdi ve bunun üzerine rus hava güçleri gürcistaný bombaladý. Coðrafyamýzýn yorgun topraklarý bir savaþý daha kaldýrabilirmi bilmem.
    Önce TRABZONSPOR

Manu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Açýklamada, “8 Aðustos gecesi Güney Osetya ihtilafýnýn yeni halkasýnýn çözümüne yönelik görüþmelerin yapýlmasýna iliþkin mutabakata varýldýktan birkaç saat sonra Gürcü askeri birliklerinin (Güney Osetya baþkenti) Tshinvali’ye geniþ çaplý hain bir saldýrýda bulunduðu” ifadesine yer verildi.

“Moskova, Tiflis, Tshinvali, Washington ve diðer ilgili baþkentler arasýndaki temaslar sýrasýnda sarf edilmiþ bütün diplomatik gayretlere raðmen Gürcü yönetiminin silahlý senaryoya baþvurduðu” belirtilen açýklamada, “sonuç olarak Gürcü yönetiminin, istiþareler sürecinin ve BM Tüzüðüne uygun uluslararasý temaslarýn sorumlu katýlýmcýsý olarak güven kredisinin tamamen ortadan kalktýðý” kaydedildi.

Açýklamada, “Böylece Tiflis’in uzun zamandýr, deðiþik sebepleri bahane olarak göstererek Güney Osetya ve Abhazya ile güç kullanmamaya iliþkin zorunlu anlaþmalarý yapmaktan neden kaçýndýðýnýn açýkça görüldüðü” belirtildi.

“Toplu kan dökülmesini ve siviller de dahil olmak üzere yeni kurbanlarý önlemek için henüz geç deðildir” denilen açýklamada, Rusya Federasyonu’nun, Rus Barýþ Gücü askerlerinin durumundan da son derece kaygý duyduðu kaydedildi.

“Gürcü yönetiminin aklýný baþýna almasý ve zor sorunlarýn medeni yöntemlerle siyasi çözümü yoluna tekrar dönmesi gerektiði” ifade edilen açýklamada, þöyle devam edildi:

“Bizim yurt dýþý ortaklarýmýzýn ve genel olarak uluslararasý toplumun, bölgede yaþayan yüz binlerce insanýn akýbetinin belirlendiði bu zor anda ilgisiz kalmayacaklarýný ümit ederiz. Bölgesel ve uluslararasý güvenlik için son derece ciddi sonuçlar doðurabilecek zorbalýðý müþtereken durdurmak gerekmektedir. Rusya Federasyonu, kan dökülmesinin önlenmesine ve Güney Osetya’daki durumun barýþ ortamýna dönmesine yönelik çabalarý göstermeye devam edecektir.”
    rusya cok ciddi gibi gözüküyor..
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

nedensede hep yakýnlarýmýzda oluyor önemli savaþlar

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Gürcistan 3 saatlik ateþkes ilan etti ve bu sürede ayrýlýkçý osetyalýlarýn silahlarýný býrakmalarý ve teslim olmalarýný istedi. Bu olmayacaðýna göre ateþkes sonunda yani saat 5te neler olacak bekleyip göreceðiz.
    Önce TRABZONSPOR

Berk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    31

Gürcistan neyine güveniyor ki?Bence geri çekilmeleri hayýrlarýna olur yoksa Rusya ...

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Savaþa karþý birisi olarak NATO veya Avrupa Birliði'nin olasý savaþý engellemesini bekliyorum. Masum insanlarýn hayatlarýný kaybetmesini hiç hoþ karþýlamýyorum. Ayný dil, din veya ýrktan olmak zorunda deðilim.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Ayrýca Gürcistanda seferberlik ilan edilmiþ ve 10000 yedek asker goreve caðýrýlmýþ.
    Önce TRABZONSPOR

Nereden
    Samsun

zaten bir ateskes olmus rusya sadece gürcistana ''aklýnýzý basýnýza alýn siz kimsiniz'' mesajýný vermek istedi..verdide aralarýnda birsey olacagýný sanmýyorum insallah olmaz..
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

............................
    Konu OYýlmaz tarafýndan (10.08.2008 Saat 20:57 ) deðiþtirilmiþtir.
    Kazimiþi gzas vorert

Kadir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

Alýntý ilhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Savaþa karþý birisi olarak NATO veya Avrupa Birliði'nin olasý savaþý engellemesini bekliyorum. Masum insanlarýn hayatlarýný kaybetmesini hiç hoþ karþýlamýyorum. Ayný dil, din veya ýrktan olmak zorunda deðilim.
    NATO ve AB'nin savaþý engellemek için çaba sarf etmeyeceðini düþünüyorum.

G.Osetya Rusya'nýn uþaklýðýný Gürcistan Amerika'nýn uþaklýðýný yapýyor .
    Ýki ülkede bölgeyi kendilerine göre þekillendirmek istiyorlar. Bakalým daha ne savaþlar göreceðiz.

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Sizi bilmem ama ben savaþ görmek ya da duymak istemiyorum.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Kadir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

Alýntý ilhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sizi bilmem ama ben savaþ görmek ya da duymak istemiyorum.
    Kimse savaþ istemiyor ama savaþlar artýk kaçýnýlmaz .

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Alýntý gokturk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    NATO ve AB'nin savaþý engellemek için çaba sarf etmeyeceðini düþünüyorum.

G.Osetya Rusya'nýn uþaklýðýný Gürcistan Amerika'nýn uþaklýðýný yapýyor .
    Ýki ülkede bölgeyi kendilerine göre þekillendirmek istiyorlar. Bakalým daha ne savaþlar göreceðiz.
    Onlarda olasý bir abd ve rusyanýn müdahil olabileceði savaþta kullanýlacak silahlarý test etme görevini ifa ediyorlar.
    Ama dýþardan karýþmamakta fayda olduðunu düþünüyorum !!!

Nereden
    Samsun

Alýntý zeyberoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Onlarda olasý bir abd ve rusyanýn müdahil olabileceði savaþta kullanýlacak silahlarý test etme görevini ifa ediyorlar.
    Ama dýþardan karýþmamakta fayda olduðunu düþünüyorum !!!
    bu testi yýllardýr yapýyorlar simdi gürcistaný sectiler insallah bu is fazla uzamaz..
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Gürcistan seferberlik ilan ettiðine göre durum ciddi ve uzun süren bir savaþ olacak demektir.

Bir dipnot: 710 bin nüfuslu Kuzey Osetya’da 200 bin kadar Müslüman'ýn yaþadýðý sanýlýyor.

GÜNEY OSETYA GERÇEKLERÝ

Toplam Alan: 3.900 km²,
    Devlet Baþkaný: Edward Cabeviç Kokoyti,
    Nüfus: 70.000 (yaklaþýk),
    Din:Çoðunluk Ortodoks Hýristiyan, az sayýda Müslüman,
    Dil: Osetçe, Rusça ve Gürcüce
    Önce TRABZONSPOR

Türkiye'den taraflara ateþkes çaðrýsý
    08 Aðustos 2008 14:15
    Dýþiþleri Bakanlýðý, Gürcistan ile Güney Osetya arasýndaki çatýþmalarý endiþeyle takip ettiklerini belirterek, taraflarý çatýþmalarý durdurmaya çaðýrdý.

ÝLÝÞKÝLÝ HABERLER

Bakanlýktan yapýlan açýklamada, Gürcistan ile Güney Osetya arasýnda dün öðleden sonra baþlayan ve bu sabah geniþ çaplý bir çatýþmaya dönüþen olaylarýn endiþeyle takip edildiði, çok sayýda can kaybýna ve yaralanmalara yol açan çatýþmalarýn halen devam ettiði belirtildi.
    Bölgede durumun vahametini koruduðunun anlaþýldýðýnýn ifade edildiði açýklamada, þunlar kaydedildi:
    "Ülkemiz, komþusu ve dostça iliþkiler sürdürdüðü Gürcistan'ýn sorunlarýnýn barýþçýl yollardan çözümlenmesi gerektiði görüþündedir. Bu görüþlerimizi hem ikili düzeyde hem uluslararasý forumlarda dile getirmekteyiz.
    Bu çerçevede ülkemiz, bölgesel barýþ ve güvenliði tehdit edebilecek bu çatýþma ortamýnýn itidal, saðduyu ve diyalog yoluyla aþýlmasý ve yeni gerginliklere yol açabilecek adýmlardan kaçýnýlmasý gerektiðine inanmakta ve taraflara çatýþma ve askeri eylemleri durdurarak birbirleriyle doðrudan görüþmeleri yönünde çaðrýda bulunmaktadýr."
    AA
    Henüz 2 dakika olmadý dýþardan karýþmayýn diyeli hemen zýpladýk

Güney Osetya

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Git ve: kullan, ara
    Южная Осетия
    Güney OsetyaBayrakAmblemBaþkentTshinvaliResmi dilOsetçe ve RusçaSiyasal statüde facto devlet
    Yönetim
    - Devlet Baþkaný
    - BaþbakanCumhuriyet
    Eduard Kokoity
    Yury MorozovPara BirimiRubleЮжная Осетия
    Güney Osetya Geçici YönetimiBayrakAmblemYönetim merkeziKurtaResmi dilOsetçe ve GürcüceSiyasal statüözerk yönetim
    Yönetim
    - Geçici Yönetim Baþkaný
    - Ýçiþleri BakanýGeçici
    Dmitri Sanakoev
    Cemal KarkusovPara BirimiLariGüney Osetya (Gürcüce: სამხრეთ ოსეთი, Samhret Oseti; Osetçe: Хуссар Ирыстон, Hussar Iriston), Gürcüstan’ýn kuzey kesiminde, Sovyet döneminde özerk bölge olarak kuruldu. Bu statü ve adýndan dolayý Gürcistan baðýmsýzlýðýný ilan ettikten sonra Gürcü hükümeti tarafýndan kaldýrýlmýþtýr. Sovyetler Birliði’nin daðýlma sürecinde Moskova yönetiminin desteðiyle baðýmsýzlýðýný ilan etti. Bu bölgenin eski adý Samaçablo’dur. Fiîlen baðýmsýz olan Güney Osetya, Gürcüstan’ýn Þida Kartli (Ýç Kartli) bölgesinin bir parçasýdýr ve son dönemlerde, yönetim merkezinin adýndan dolayý, Tshinvali bölgesi olarak adlandýrýlmaktadýr.

Güney Osetya, bugün Gürcistan'ýn sorunlu bölgelerinden biridir. Bölgede, Rusya'nýn desteðindeki baðýmsýzlýk yanlýsý yönetim ile Gürcistan hükümetinin atadýðý yönetim olmak üzere iki yönetim bulunmaktadýr. Ayrýlýkçý yönetimin merkezi Tshinvali, Gürcistan'ýn atadýðý hükümetin merkezi ise Kurta'dýr.
    Sovyetler Birliði’nin daðýlma sürecinde bölgede, Rusya desteðindeki baðýmsýzlýk yanlýsý güçler tarafýndan tek yanlý olarak baðýmsýzlýk ilan edildi. Bu sýrada bölgede çýkan savaþý durdurmak için yapýlan anlaþmanýn da etkisiyle de facto bir yönetim ortaya çýktý. Bugün bu de facto yönetim tarafýndan Güney Osetya Cumhuriyeti olarak adlandýrýlan Tshinvali ve çevresi baðýmsýzlýk yanlýsý yönetim tarafýndan kontrol edilmektedir. Bölgenin yaklaþýk yarýsý ise Gürcistan hükümetinin kontrolü altýndadýr. Gürcistan yönetimi, bölgedeki anlaþmazlýðýn barýþçý görüþmelerle çözmek için Nisan 2007’de parlamento kararýyla Güney Osetya Geçici Yönetimi’ni iþbaþýna getirdi. Bu yönetimin baþýnda bulunanlar, eski ayrýlýkçý yönetiminde yer alan kiþilerdir. Güney Osetya geçici yönetimi, 2007 yýlýnda bütün Gürcistan çapýnda ve bu bölgede de facto yönetimin kontrolü dýþýnda kalan yerlerde, baðýmsýzlýk yanlýsý Eduard Kokoiti’yi ülkeden çýkarmak için Kokoiti Fandarast adý altýnda barýþçýl eylemler gerçekleþtirdi. Fakat, evvelce diðer bir özerk bölge olan Acaristan'da Aslan Abaþidze yönetimini devirdikten sonra Gürcistan'ýn bölgenin özerkliðine fiilen son vermesi ve nüfüsun çoðunluðu müslüman olan Acaristan bölgesel yönetim bayraðýna haç ilave etmesi, Güney Osetya halkýný da endiþeye sevketmektedir.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

KARADENÝZ HAVZASI’NDA AMERÝKAN NÜFUZU

ABD son iki yýl içinde bir dizi giriþimle Karadeniz Havzasý’nda yeni askerî üsler edindi. Gürcistan’da Rus askerlerinin boþalttýðý üslere modernizasyon bahanesiyle Amerikan askerleri yerleþtirildi. ABD, Ukrayna’dan baþlayarak Bulgaristan ve Romanya’da yeni üsler açtý ve Almanya’daki üstlerini bu ülkelere kaydýrmaya baþladý. Son olarak NATO çerçevesinde baþlatýlan Aktif Gayret Operasyonu’nun çerçevesini Karadeniz’i de kuþatacak þekilde büyütmek isteyen ABD, bu sayede Karadeniz’deki bütün deniz taþýmacýlýðýný gözetleme imkâný saðlayacaktý. Ancak Türkiye ve Rusya’nýn Aktif Gayret Operasyonu çerçevesinde Karadeniz’de tatbikat yapmak isteyen Amerikan gemilerine izin vermemesi ABD’nin Karadeniz’de saðlamaya çalýþtýðý nüfuzun Türkiye kadar Ruslarý da rahatsýz ettiðini gösterdi.
    Önce TRABZONSPOR

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Saakaþvilii: Ýki Rus savaþ uçaðý düþürdük

Gürcistan hava sahasýný ihlal eden Rusya'ya ait, aralarýnda bombardýman uçaklarýnýn da bulunduðu 9 savaþ uçaðýndan 2'sinin düþürüldüðü bildirildi.
    Önce TRABZONSPOR

Yaþ
    38

Amerikada geliþen olaylarda Rusyaya saldýrmak için bir bahane üretebilir.

Ruslar tanklarla osetya'ya giriyor...

http://videogaleri.hurriyet.com.tr/V...x?s=5&vid=2597

Nereden
    Samsun

rusyayý sinirlendirmeseler bari yoksa gürcistaný siler haritadan... ABDnin arkasýna dayandý gürcistan atýp tutuyor bakalým ne olacak
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Cem Akyüz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Rusya çok kuvvetti gerekli iþlemler yapýlmaz ise Gürcistan'ý ezip geçerler
    Trabzonspor bizim varolma,bu dünyaya gönderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

bu iþlerde hep amerika kalleþinin parmaðý var.
    bunlarýn niyeti kýsa zamanlý deðil. Ülkelerin tarihlerinde 60 sene 70 sene pek önemli bi rakam deðildir.
    uzun vadede buralarda planlarýný uygulayýp Orta Doðu üzerindede emellerine ulaþmak istiyorlar.
    dün Iraða girdiler. hangi sözle girdiler neler yaptýlar gördü bütün dünya. ve ses çýkaran olmadý. ayný þekilde filistin eziliyor yýllardýr. ezenlerde amerikanýn gayri meþru çocuklarý israilliler!!
    bu adi köpekleri bu topraklara yaklaþtýrmamak gerek.
    dedimya bunlarýn hesaplarý uzun vadeli. 30 sene sonra ýraða filistine yapýlanlarýn Türkiyeye yapýlmayacaðýnýn hiç bi garantisi yok.!
    Akýllý olmak zorundayýz uyanýk olmak zorundayýz.
    Orta doðu ülkeleri arasýnda birlikberaberlik olsa amerikanýn gayri meþru çocuklarý buralara yaklaþamaz bile. dünyanýn bir ucundan gelip buralarda caka satamaz..
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Dursun Kaplan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Dünyaya neler oluyor..

Yetmedi galiba bu kadar kan döküldüðü..
    ~ Yüzümüzün yüreðimizle beraber gülümsediði an’ dýr mutluluk. ~

Cem Akyüz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Sonuna kadar katýlýyorum Burçak Abi bu dünyanýn böyle olmasýnýn tek sebebi o þerefsiz abd dir kendi çýkarlarý uðruna siyonist israille birlikte çok kan akýttýlar ve ortadoðu birleþmediði sürece akýtmayada devam edeceklerdir
    Trabzonspor bizim varolma,bu dünyaya gönderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)