Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 267 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Rusya - Grcistan Sava

Vkgz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

Standart Rusya - Grcistan Sava

Kanla dolu dnyamza yllardr geliyorum diyen ir sava daha eklendi. Grcistan Gney Osetyaya girdi ve bunun zerine rus hava gleri grcistan bombalad. Corafyamzn yorgun topraklar bir sava daha kaldrabilirmi bilmem.
    nce TRABZONSPOR

Manu61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.06.2008
    Nereden
    Samsun

Aklamada, “8 Austos gecesi Gney Osetya ihtilafnn yeni halkasnn zmne ynelik grmelerin yaplmasna ilikin mutabakata varldktan birka saat sonra Grc askeri birliklerinin (Gney Osetya bakenti) Tshinvali’ye geni apl hain bir saldrda bulunduu” ifadesine yer verildi.

“Moskova, Tiflis, Tshinvali, Washington ve dier ilgili bakentler arasndaki temaslar srasnda sarf edilmi btn diplomatik gayretlere ramen Grc ynetiminin silahl senaryoya bavurduu” belirtilen aklamada, “sonu olarak Grc ynetiminin, istiareler srecinin ve BM Tzne uygun uluslararas temaslarn sorumlu katlmcs olarak gven kredisinin tamamen ortadan kalkt” kaydedildi.

Aklamada, “Bylece Tiflis’in uzun zamandr, deiik sebepleri bahane olarak gstererek Gney Osetya ve Abhazya ile g kullanmamaya ilikin zorunlu anlamalar yapmaktan neden kandnn aka grld” belirtildi.

“Toplu kan dklmesini ve siviller de dahil olmak zere yeni kurbanlar nlemek iin henz ge deildir” denilen aklamada, Rusya Federasyonu’nun, Rus Bar Gc askerlerinin durumundan da son derece kayg duyduu kaydedildi.

“Grc ynetiminin akln bana almas ve zor sorunlarn medeni yntemlerle siyasi zm yoluna tekrar dnmesi gerektii” ifade edilen aklamada, yle devam edildi:

“Bizim yurt d ortaklarmzn ve genel olarak uluslararas toplumun, blgede yaayan yz binlerce insann akbetinin belirlendii bu zor anda ilgisiz kalmayacaklarn mit ederiz. Blgesel ve uluslararas gvenlik iin son derece ciddi sonular dourabilecek zorbal mtereken durdurmak gerekmektedir. Rusya Federasyonu, kan dklmesinin nlenmesine ve Gney Osetya’daki durumun bar ortamna dnmesine ynelik abalar gstermeye devam edecektir.”
    rusya cok ciddi gibi gzkyor..
    DRaZeN PeTRoVi....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

nedensede hep yaknlarmzda oluyor nemli savalar

yelik tarihi
    29.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

Grcistan 3 saatlik atekes ilan etti ve bu srede ayrlk osetyallarn silahlarn brakmalar ve teslim olmalarn istedi. Bu olmayacana gre atekes sonunda yani saat 5te neler olacak bekleyip greceiz.
    nce TRABZONSPOR

Berk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.03.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    28

Grcistan neyine gveniyor ki?Bence geri ekilmeleri hayrlarna olur yoksa Rusya ...

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Savaa kar birisi olarak NATO veya Avrupa Birlii'nin olas sava engellemesini bekliyorum. Masum insanlarn hayatlarn kaybetmesini hi ho karlamyorum. Ayn dil, din veya rktan olmak zorunda deilim.
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

yelik tarihi
    29.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

Ayrca Grcistanda seferberlik ilan edilmi ve 10000 yedek asker goreve carlm.
    nce TRABZONSPOR

yelik tarihi
    15.06.2008
    Nereden
    Samsun

zaten bir ateskes olmus rusya sadece grcistana ''aklnz basnza aln siz kimsiniz'' mesajn vermek istedi..verdide aralarnda birsey olacagn sanmyorum insallah olmaz..
    DRaZeN PeTRoVi....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

OYlmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

............................
    Konu OYlmaz tarafndan (10.08.2008 Saat 21:57 ) deitirilmitir.
    Kazimii gzas vorert

Kadir - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.08.2006
    Nereden
    Eskiehir

Alnt ilhan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Savaa kar birisi olarak NATO veya Avrupa Birlii'nin olas sava engellemesini bekliyorum. Masum insanlarn hayatlarn kaybetmesini hi ho karlamyorum. Ayn dil, din veya rktan olmak zorunda deilim.
    NATO ve AB'nin sava engellemek iin aba sarf etmeyeceini dnyorum.

G.Osetya Rusya'nn uakln Grcistan Amerika'nn uakln yapyor .
    ki lkede blgeyi kendilerine gre ekillendirmek istiyorlar. Bakalm daha ne savalar greceiz.

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Sizi bilmem ama ben sava grmek ya da duymak istemiyorum.
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Kadir - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.08.2006
    Nereden
    Eskiehir

Alnt ilhan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Sizi bilmem ama ben sava grmek ya da duymak istemiyorum.
    Kimse sava istemiyor ama savalar artk kanlmaz .

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    10.12.2006

Alnt gokturk Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    NATO ve AB'nin sava engellemek iin aba sarf etmeyeceini dnyorum.

G.Osetya Rusya'nn uakln Grcistan Amerika'nn uakln yapyor .
    ki lkede blgeyi kendilerine gre ekillendirmek istiyorlar. Bakalm daha ne savalar greceiz.
    Onlarda olas bir abd ve rusyann mdahil olabilecei savata kullanlacak silahlar test etme grevini ifa ediyorlar.
    Ama dardan karmamakta fayda olduunu dnyorum !!!

yelik tarihi
    15.06.2008
    Nereden
    Samsun

Alnt zeyberolu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Onlarda olas bir abd ve rusyann mdahil olabilecei savata kullanlacak silahlar test etme grevini ifa ediyorlar.
    Ama dardan karmamakta fayda olduunu dnyorum !!!
    bu testi yllardr yapyorlar simdi grcistan sectiler insallah bu is fazla uzamaz..
    DRaZeN PeTRoVi....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

yelik tarihi
    29.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

Grcistan seferberlik ilan ettiine gre durum ciddi ve uzun sren bir sava olacak demektir.

Bir dipnot: 710 bin nfuslu Kuzey Osetya’da 200 bin kadar Mslman'n yaad sanlyor.

GNEY OSETYA GEREKLER

Toplam Alan: 3.900 km,
    Devlet Bakan: Edward Cabevi Kokoyti,
    Nfus: 70.000 (yaklak),
    Din:ounluk Ortodoks Hristiyan, az sayda Mslman,
    Dil: Osete, Rusa ve Grcce
    nce TRABZONSPOR

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    10.12.2006

Trkiye'den taraflara atekes ars
    08 Austos 2008 14:15
    Dileri Bakanl, Grcistan ile Gney Osetya arasndaki atmalar endieyle takip ettiklerini belirterek, taraflar atmalar durdurmaya ard.

LKL HABERLER

Bakanlktan yaplan aklamada, Grcistan ile Gney Osetya arasnda dn leden sonra balayan ve bu sabah geni apl bir atmaya dnen olaylarn endieyle takip edildii, ok sayda can kaybna ve yaralanmalara yol aan atmalarn halen devam ettii belirtildi.
    Blgede durumun vahametini koruduunun anlaldnn ifade edildii aklamada, unlar kaydedildi:
    "lkemiz, komusu ve dosta ilikiler srdrd Grcistan'n sorunlarnn barl yollardan zmlenmesi gerektii grndedir. Bu grlerimizi hem ikili dzeyde hem uluslararas forumlarda dile getirmekteyiz.
    Bu erevede lkemiz, blgesel bar ve gvenlii tehdit edebilecek bu atma ortamnn itidal, saduyu ve diyalog yoluyla almas ve yeni gerginliklere yol aabilecek admlardan kanlmas gerektiine inanmakta ve taraflara atma ve askeri eylemleri durdurarak birbirleriyle dorudan grmeleri ynnde arda bulunmaktadr."
    AA
    Henz 2 dakika olmad dardan karmayn diyeli hemen zpladk

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    10.12.2006

Gney Osetya

Vikipedi, zgr ansiklopedi

Git ve: kullan, ara
    Южная Осетия
    Gney OsetyaBayrakAmblemBakentTshinvaliResmi dilOsete ve RusaSiyasal statde facto devlet
    Ynetim
    - Devlet Bakan
    - BabakanCumhuriyet
    Eduard Kokoity
    Yury MorozovPara BirimiRubleЮжная Осетия
    Gney Osetya Geici YnetimiBayrakAmblemYnetim merkeziKurtaResmi dilOsete ve GrcceSiyasal statzerk ynetim
    Ynetim
    - Geici Ynetim Bakan
    - ileri BakanGeici
    Dmitri Sanakoev
    Cemal KarkusovPara BirimiLariGney Osetya (Grcce: სამხრეთ ოსეთი, Samhret Oseti; Osete: Хуссар Ирыстон, Hussar Iriston), Grcstan’n kuzey kesiminde, Sovyet dneminde zerk blge olarak kuruldu. Bu stat ve adndan dolay Grcistan bamszln ilan ettikten sonra Grc hkmeti tarafndan kaldrlmtr. Sovyetler Birlii’nin dalma srecinde Moskova ynetiminin desteiyle bamszln ilan etti. Bu blgenin eski ad Samaablo’dur. Filen bamsz olan Gney Osetya, Grcstan’n ida Kartli ( Kartli) blgesinin bir parasdr ve son dnemlerde, ynetim merkezinin adndan dolay, Tshinvali blgesi olarak adlandrlmaktadr.

Gney Osetya, bugn Grcistan'n sorunlu blgelerinden biridir. Blgede, Rusya'nn desteindeki bamszlk yanls ynetim ile Grcistan hkmetinin atad ynetim olmak zere iki ynetim bulunmaktadr. Ayrlk ynetimin merkezi Tshinvali, Grcistan'n atad hkmetin merkezi ise Kurta'dr.
    Sovyetler Birlii’nin dalma srecinde blgede, Rusya desteindeki bamszlk yanls gler tarafndan tek yanl olarak bamszlk ilan edildi. Bu srada blgede kan sava durdurmak iin yaplan anlamann da etkisiyle de facto bir ynetim ortaya kt. Bugn bu de facto ynetim tarafndan Gney Osetya Cumhuriyeti olarak adlandrlan Tshinvali ve evresi bamszlk yanls ynetim tarafndan kontrol edilmektedir. Blgenin yaklak yars ise Grcistan hkmetinin kontrol altndadr. Grcistan ynetimi, blgedeki anlamazln bar grmelerle zmek iin Nisan 2007’de parlamento kararyla Gney Osetya Geici Ynetimi’ni ibana getirdi. Bu ynetimin banda bulunanlar, eski ayrlk ynetiminde yer alan kiilerdir. Gney Osetya geici ynetimi, 2007 ylnda btn Grcistan apnda ve bu blgede de facto ynetimin kontrol dnda kalan yerlerde, bamszlk yanls Eduard Kokoiti’yi lkeden karmak iin Kokoiti Fandarast ad altnda barl eylemler gerekletirdi. Fakat, evvelce dier bir zerk blge olan Acaristan'da Aslan Abaidze ynetimini devirdikten sonra Grcistan'n blgenin zerkliine fiilen son vermesi ve nfsun ounluu mslman olan Acaristan blgesel ynetim bayrana ha ilave etmesi, Gney Osetya halkn da endieye sevketmektedir.

yelik tarihi
    29.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

KARADENZ HAVZASI’NDA AMERKAN NFUZU

ABD son iki yl iinde bir dizi giriimle Karadeniz Havzas’nda yeni asker sler edindi. Grcistan’da Rus askerlerinin boaltt slere modernizasyon bahanesiyle Amerikan askerleri yerletirildi. ABD, Ukrayna’dan balayarak Bulgaristan ve Romanya’da yeni sler at ve Almanya’daki stlerini bu lkelere kaydrmaya balad. Son olarak NATO erevesinde balatlan Aktif Gayret Operasyonu’nun erevesini Karadeniz’i de kuatacak ekilde bytmek isteyen ABD, bu sayede Karadeniz’deki btn deniz tamacln gzetleme imkn salayacakt. Ancak Trkiye ve Rusya’nn Aktif Gayret Operasyonu erevesinde Karadeniz’de tatbikat yapmak isteyen Amerikan gemilerine izin vermemesi ABD’nin Karadeniz’de salamaya alt nfuzun Trkiye kadar Ruslar da rahatsz ettiini gsterdi.
    nce TRABZONSPOR

yelik tarihi
    29.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

Saakavilii: ki Rus sava ua drdk

Grcistan hava sahasn ihlal eden Rusya'ya ait, aralarnda bombardman uaklarnn da bulunduu 9 sava uandan 2'sinin drld bildirildi.
    nce TRABZONSPOR

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    20.04.2007
    Ya
    35

Amerikada gelien olaylarda Rusyaya saldrmak iin bir bahane retebilir.

Ruslar tanklarla osetya'ya giriyor...

http://videogaleri.hurriyet.com.tr/V...x?s=5&vid=2597

yelik tarihi
    15.06.2008
    Nereden
    Samsun

rusyay sinirlendirmeseler bari yoksa grcistan siler haritadan... ABDnin arkasna dayand grcistan atp tutuyor bakalm ne olacak
    DRaZeN PeTRoVi....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Cem Akyz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.07.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Rusya ok kuvvetti gerekli ilemler yaplmaz ise Grcistan' ezip geerler
    Trabzonspor bizim varolma,bu dnyaya gnderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

Burak - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

bu ilerde hep amerika kalleinin parma var.
    bunlarn niyeti ksa zamanl deil. lkelerin tarihlerinde 60 sene 70 sene pek nemli bi rakam deildir.
    uzun vadede buralarda planlarn uygulayp Orta Dou zerindede emellerine ulamak istiyorlar.
    dn Iraa girdiler. hangi szle girdiler neler yaptlar grd btn dnya. ve ses karan olmad. ayn ekilde filistin eziliyor yllardr. ezenlerde amerikann gayri meru ocuklar israilliler!!
    bu adi kpekleri bu topraklara yaklatrmamak gerek.
    dedimya bunlarn hesaplar uzun vadeli. 30 sene sonra raa filistine yaplanlarn Trkiyeye yaplmayacann hi bi garantisi yok.!
    Akll olmak zorundayz uyank olmak zorundayz.
    Orta dou lkeleri arasnda birlikberaberlik olsa amerikann gayri meru ocuklar buralara yaklaamaz bile. dnyann bir ucundan gelip buralarda caka satamaz..
    2010 - 2011 ampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerek budur. ☆

Dursun Kaplan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.12.2005
    Nereden
    Ankara

Dnyaya neler oluyor..

Yetmedi galiba bu kadar kan dkld..
    ~ Yzmzn yreimizle beraber glmsedii an dr mutluluk. ~

Cem Akyz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.07.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Sonuna kadar katlyorum Burak Abi bu dnyann byle olmasnn tek sebebi o erefsiz abd dir kendi karlar uruna siyonist israille birlikte ok kan akttlar ve ortadou birlemedii srece aktmayada devam edeceklerdir
    Trabzonspor bizim varolma,bu dnyaya gnderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)