Sayfa 116 Toplam 170 Sayfadan BirinciBirinci ... 16 66 106 114 115 116 117 118 126 166 ... SonuncuSonuncu
Toplam 4245 adet sonuctan sayfa basi 2,876 ile 2,900 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor Dergisi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Miraç Atalay Çiftçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı Mirac Atalay Ciftci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bu tür dergileri sağda solda aramaktansa üye olmak daha iyidir.
    Daha avantajlı.
    Sizde üye olun gelsin evinize kadar, dergi arama derdinden de kurtulun.

* Benimde üyeliğim geçtiğimiz aylarda bitti, ay başı yenileyelim onu.
    Bu mesajı tekrar okudum.
    Bu mesajda derginin daha çabuk geldiği ibaresi, iması yok. Daha kolay edinilebildiği anlatılıyor.

Bu tarz kurum dergileri ya da ideolojik dergiler bayi satışlarından çok, edinilen aboneden para kazanırlar. Zira alınan reklamlarda adam sana önce bir sorar; "bu dergi her ay kaç kişinin evine KESİNLİKLE giriyor" diye..

Yani her ay o derginin ulaşabileceği abone ve kat sayısı.
    Bunu da düşünmek gerekli değil mi?

Bizim dergimizin ortalama üye sayısı eğer değişmediyse 600 civarı.
    Kaç bin kulüp üyemiz var?

Cevabı kendi içimizde arayalım önce.
    Konu Miraç Atalay Çiftçi tarafından (13.05.2010 Saat 23:23 ) değiştirilmiştir.
    Trabzonspor kültürünü yaşa, yaşat, öğret...
    İşte BMN!*

Rahim.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Thumbs up

Alıntı Mirac Atalay Ciftci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu mesajı tekrar okudum.
    Bu mesajda derginin daha çabuk geldiği ibaresi, iması yok. Daha kolay edinilebildiği anlatılıyor.

Bu tarz kurum dergileri ya da ideolojik dergiler bayi satışlarından çok, edinilen aboneden para kazanırlar. Zira alınan reklamlarda adam sana önce bir sorar; "bu dergi her ay kaç kişinin evine KESİNLİKLE giriyor" diye..

Yani her ay o derginin ulaşabileceği abone ve kat sayısı.
    Bunu da düşünmek gerekli değil mi?

Bizim dergimizin ortalama üye sayısı eğer değişmediyse 600 civarı.
    Kaç bin kulüp üyemiz var?

Cevabı kendi içimizde arayalım önce.
    Dergiye sadece 600 kişimi üye?Bu çok komik ve utanç verici bir Rakam.Minimum 10000 olmalı.Lafa gelince herkes Trabzonsporlu ama icrat söz konusu olunca kimseden ses çıkmaz.
    Aslında dergiyi daha çok kişiye ulaştırmak lazım.Mesela tsclub tan 100ytl forma alana Dergi artı 20 ytl olabilir.

Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

600 abonesi olan resmi derginin nesini savunalım....

Tam bir başarısızlık örneği kulüp adına...!!!
    Profesyonelleşemeyen Kurumsallaşamayan hiç bir kurumun başarılı olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Atalay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

pazarlama diye bir şey var ama bizim kulübe uğramış değil henüz abi ...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Atalay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abi toplam satışını bilmiyorum ama heralde 10 bin civarınd aancak olur.....

Oysa 100 bin satan bir dergimiz olsaydı her açıdan çok daha güçlü durumda olurduk...

Ama abi dediğin gibi klüp dergiyi satmak için değilde satmamak için elinden geleni yapıyor....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

serdalsahin61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Dergimiz kimseye ulaşmasın diye TrabzonCell abonesi olanlara, ya da hattını TrabzonCell'e taşıyanlara bir yıllık Trabzonspor Dergisi hediye ediyoruz... Özendirme amaçlı tribünde fotoğrafladığımız taraftarlarımıza dergi aboneliği hediye ediyoruz... Diğer büyük kulüp dergilerinin satış ve abone rakamlarını takip ediyoruz... İçeriğimizi sürekli geliştiriyoruz... Kulüp dergilerinde olmayan araştırma yazılarına önem veriyoruz... Tasarımını sürekli güncellemeye çalışıyoruz... Aboneliği bitenlere devam etsinler diye telefonda adeta yalvarıyoruz... Bütün amatör spor kulüplerini bir organizasyonla abone ettik... Şimdi de 452 muhtarı abone ediyoruz... Dergiyi 1 liradan satmayı bile düşünüyoruz ancak prosedürler ve çeşitli nedenlerden dolayı gerçekleşmiyor... Sürekli poster veriyoruz... Bağlı derneklerimizi dergi aboneliği yönünde harekete geçirmeye çalışıyoruz... Forumlarda yazılanları bile takip edip, sıkıntı yaşayanların sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz... Buna rağmen 1100 olan abone sayımızı 1500'lere henüz çıkarabiliyoruz... Buna rağmen hep iş bilmez görevdekiler... Hep işbilir sizler...
    Şahsi olarak algılamayın arkadaşlar... Genel bir eleştiriler yumağının karşılığıydı bu... Şenol Güneş'in de dediği gibi, "Yükü taşıyanlar düzlüğe çıktıklarında yorulduklarının farkına varabilirler."
    Lütfen... Rica ediyorum... Yapıcı olalım...
    Trabzonspor Dergisi...

Nereden
    İstanbul

bu derginin tirajı 1500 ise bunun sebebi pazarlama filan değildir..
    bizim taraftarımız sadece laf üretmesidir..
    40-50 bin arası olur da nasıl 100 bin yapamıyorlar diye pazarlamaya suç buluruz...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Güzel şeyler yazıyorsunuzda ayın 14 üne geldik dergimiz hala Trabzona gelmedi....

Güncelliğini yitirdikten sonra dergiyi ne yapayım ben........

Önce şu dağıtım işini halletmek lazım ....

Not: Bu ayki gecikmeden bahsetmiyorum dergimiz çıkandan beri şu dağıtım işini yazmaktan dilimizde tüy bitti.... Hala bir gelişme yok......

Nereden
    İstanbul

taraftarın maddi katkısını merak ediyorum..
    şu rakamlar bir açıklansa..
    umarım dergideki durum diğerlerinde farklıdır..

Nereden
    Trabzon

Ben bunları bir tartışma başlatmak için yazmadım... Erken çıkması için de uğraşıyoruz... Bazen bizden, bazen kargodan, bazen de matmaadan kaynaklı sorunlar yaşanabiliyor... Bunları en aza indirmek için çaba gösteriyoruz... Burada anlatamayacağım birbirine zincirleme bağlı bir çok konu var... Kolay iş değil... Ama aşılmayacak da iş değil...
    Sadece bu yolda motivasyon kaybına uğramamak mesele...
    Trabzonspor Dergisi...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Şuda bir gerçekkki Trabzonspor Taraftarı Dergisine yeterince sahip çıkmıyor......

Sadece maçlarda stadyumu doldurmak taraftarlık değildir.....

Ben dergimizin daha çok satması için elimden gelen mücadeleyi gösteridm ve hala gösteriyorum. Klübe fax çektim. Mail attım aksaklıklar ve olması gerekenlerle ilgili....

Trabzon Tanjant Migrosta Dergimiz satılmıyordu. Genel Müdürlükten mağaza Müdürüne kadar herkesle konuştum. Fax çektim. Bugün dergimiz Migrostata satılıyor artık.....

Demem odurki herkes elini taşın altına koymalı. Evet yukarıda arkadşalarda diyor sadece eleştirmekle olmaz çokta doğru söylüyorlar. Bu anlamda onlara katılıyorum...

Sözüm dergiyi hazırlayanlara değil daha üst mkamdakilere.... Bu işle ilgilenmesi gekrekenler daha yukarıdakiler.....Dergide har ay resmi olanlar....
    Konu Faik Yılmaz tarafından (14.05.2010 Saat 10:40 ) değiştirilmiştir.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel şeyler yazıyorsunuzda ayın 14 üne geldik dergimiz hala Trabzona gelmedi....

Güncelliğini yitirdikten sonra dergiyi ne yapayım ben........

Önce şu dağıtım işini halletmek lazım ....

Not: Bu ayki gecikmeden bahsetmiyorum dergimiz çıkandan beri şu dağıtım işini yazmaktan dilimizde tüy bitti.... Hala bir gelişme yok......

Abi gelmedi demeyelim..geldi de bitti diyelim. ben aldım çünkü dergiyi..

bir de şöyle bir durum var onu da söylemek lazım. dergimiz ayda bir çıkıyor artık. bunu kimse inkar edemez. ama aylıktan kastımız 1'inden 1'ine değil 10'undan 10'una. eğer böyle olacaksa böyle devam etsin..ama bunu taraftara duyurun.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

dergıyı bu sabah aldım dev bir poster ve dolu dolu 75 sayfa
    ''Suç yokken suçlu arayanlar suç varken suçluyu bulamıyor'' Şenol Güneş

eski nick:Emres61

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Miraç Atalay Çiftçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Bazı konularda bizimde sucumuz var ama hangi dergi Türkiye'de 100bin satıyor sormak lazım.
    Dergi son 6ayda inanılmaz gösterdi, düzeliyor.
    Derginin çıkış süreci iki dergi arasında otuz gün olduğu sürece sorun yok. Ama extrem durumlar oldugunda bu süre +-5 gün değişebilir.
    Trabzonspor kültürünü yaşa, yaşat, öğret...
    İşte BMN!*

bordo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Ben daha İnsaflı olmamız kanaatindeyim.

Sonuçta bir şeyler için dindinen bir dergi yönetimi var.

Mesela ben kendilerine bir öneri de bulunmuştum onlarda değerlendirecez

Teşekkür ederiz demişlerdi. Görüyorum ki değerlendiriyorlar şuanda.

Sonuçta Rakamın 1100 olması bence Dergi yönetiminin değil Taraftarın kabahatidir.

Ben 1100 sayısına kızamam çünkü ben abone değilim.

Herşeyi Yönetime yada başkasına atmamalıyız.

Suçu birazda kendimizde aramalıyız.

-----

Bu arada Avni Aker Tsclup'a Dergi ne zaman gelir
    Konu bordo61 tarafından (14.05.2010 Saat 15:07 ) değiştirilmiştir.
    Biz sevdadır Trabzon , yorozundan başlayıp ziganasında bitmeyen

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı bordo61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben daha İnsaflı olmamız kanaatindeyim.

Sonuçta bir şeyler için dindinen bir dergi yönetimi var.

Mesela ben kendilerine bir öneri de bulunmuştum onlarda değerlendirecez

Teşekkür ederiz demişlerdi. Görüyorum ki değerlendiriyorlar şuanda.

Sonuçta Rakamın 600 olması bence Dergi yönetiminin değil Taraftarın kabahatidir.

Ben 600 sayısına kızamam çünkü ben abone değilim.
    Dergide Genel Yayın Yönetmeninden fotoğrafçısına kadar herkesin özveri içinde çalıştığını biliyorum.....

Ancak Profesyonellikle hiç ilgileri olmayan yönetimimiz işi kendi haline bırakmış... Asıl onların elllerini taşın altına koymaları lazım...

Ama kaliteli bir T-shirt bile bastıramayan yönetim bunu nasıl yapsın değil mi ?

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Eleştiriye gelince herkes asıp kesiyor.
    Kaç kişi abone şurda dergiye??
    ne kişiler biliyoruz maçlara gelmeden herkesi eleştiren.
    önce herkes üzerine düşeni yapacak. ondan sonra eleştiri hakkı bulacak kendinde..
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Rahim.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çogu zaman Abone oldugum dergiyi ilk önce magazalarda görüyorum ve 3 gün sonra ancak bana ulaşıyor.Burda abone olmanın ne anlamı kaldı peki?Düzeltilmesi gereken çok konu var ama artık bir yerden başlanmalı.Bu arada dergim hala gelmedi.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı bordo61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada Avni Aker Tsclup'a Dergi ne zaman gelir
    Avni Aker'i bilemem ama 2 gün önce Meydan'dan aldım dergiyi...
    Hamiş

Nereden
    Trabzon

Alıntı Rahim.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çogu zaman Abone oldugum dergiyi ilk önce magazalarda görüyorum ve 3 gün sonra ancak bana ulaşıyor.Burda abone olmanın ne anlamı kaldı peki?Düzeltilmesi gereken çok konu var ama artık bir yerden başlanmalı.Bu arada dergim hala gelmedi.
    Bu konuyla ilgili bir çok ileti olduğu için cevaplama ihtiyacı duydum;
    Yayınlanan bildiğiniz bütün dergiler abonelerine bu şekilde ulaştırılmaktadır... Dergi yayınevinden Yaysat ve Kargo tarafından aynı tarihte teslim alır... Yaysat aldığı günün ertesinde bütün bayilerine dergiyi ulaştırmış olur... Ancak Kargoda işler böyle yürümüyor... Kargo önce bütün dergileri tek bir adrese gönderir... Orada il il ayrılır ve her abone tek tek faturalandırılır... Sonra kargo ilgili ile gönderilir. İlgili ildeki kargo şubeleri dergiyi aboneye ulaştırır. Bu süreç de minimum 3-4 gündür... Abonelere bayiden önce ulaşamamasının nedeni budur...
    Derginizin evinize gelmesindeki rahatlığı yaşamak, bir sayıya ücretsiz ulaşmak, bulamama gibi bir durumla karşılaşmamak (11 sayı x 5 TL 55 TL... Abonelik 50 TL. Üyelere 45 TL) için abonelik daha avantajlı...
    Trabzonspor Dergisi...

Hürgün Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben dergiye üye değilim her ay buraya dergi çıktıktan 1 gün sonra geliyo rahatlıkla alıyorum.
    Kadir Has Üniversitesi

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ben dergiye çeşitli sebeplerden dolayı üye olamıyorum maalesef, iki akdres arasında gidip geldiğim için raflardaki yerini aldığı zaman almayı tercih ediyorum.Eğer kesin olarak ikamet ettiğim bir adres olsaydı kesinlikle abone olurdum.Sene içerisinde en fazla 1-2 dergiyi alamıyorum.

Gelelim bu ayki sayımıza açıkçası ben kupa zaferi hakkındaki sayfaların çok acele ile yapıldığını düşünüyorum, keşke öbür sayıya bıraksaydınız kupa zaferini.Ayrıca basketbol takımımızla ilgili bölümlerdeki resimlerde de bir bulanıklık söz konusu, belki de sadece benim aldığım dergiye has birşeydir.Bu arada bir dahaki sayıya basketbol takımımızı kapak yaparsanız çok iyi olur.Alaeddin Yakan, Doğan Hakyemez ve basketbolcularımızdan da ropörtaj istiyoruz önümüzdeki sayıda.Bu arada basketbol sayfasının başlığı ''Bekle bizi TBBL''.Bunu kim hazırladıysa acayip çuvallamış TBBL'nin açılımı Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'dir.Haliyle bizim de bayan takımımız yok.Olması gereken Beko Basketbol Ligi'dir.Basketbol bölümü için basketbola gönül vermiş daha ilgili birisiyle çalışılırsa çok iyi olur.Son derece yetersiz basketbol ile ilgili bölüm maçlarla ilgili Alaeddin hocamızın görüşleri bile yok.Üstte de belirttiğim gibi fotoğraflar çok kalitesiz.

Liverpool maçı, Drogheda United, Dünya kupası için ve Kevin Campell hakkındaki yazılar çok hoşuma gitti.Derginin sayfaları diğer kulüp dergilerine göre çok az gerçi fiyat olarak da daha az.Dünya Kupaları ve Trabzonspor yazısından çok şey öğrendim gerçekten de ben Trabzonspor forması giyerken Dünya Kupasında oynayan oyuncumuz yok diyor biliyordum ama Szymkowiak ve Lee Eul Young'un dünya kupasında forma giydiğini unutmuşum.Çok faydalı bir yazı oldu teşekkürler.

Gelecek sayıda çok daha iyi bir dergi görmek dileğiyle.

Gelecek sayıda basketbol takımımızın ağırlıkta oldupu bir sayı görmek istiyoruz.Kapak onlara ayrılabilir yine üstte belirttiğim gibi hocamızla, basketçilerle, dodo ile ropörtajlar yapılabilir.

Çok şey mi istiyoruz ne.
    Konu Murat' tarafından (14.05.2010 Saat 22:13 ) değiştirilmiştir.

Mert67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Alıntı Murat Dinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dergiye çeşitli sebeplerden dolayı üye olamıyorum maalesef, iki akdres arasında gidip geldiğim için raflardaki yerini aldığı zaman almayı tercih ediyorum.Eğer kesin olarak ikamet ettiğim bir adres olsaydı kesinlikle abone olurdum.Sene içerisinde en fazla 1-2 dergiyi alamıyorum
    Aynı sebepten dolayı bende üye değilim fakat hiçbir sayıyı kaçırmıyorum.Üye sayısına değilde ayda ne kadar sattığına bakmamız lazım.
    ''...En neşeli, en hüzünlü, en duyarlı, en vurdumduymaz, en hızlı, en ağır, en çabuk, en acelesiz yanımızdır Trabzonspor. Bu sene olmadı bir dahaki sene kesin şampiyonuz. Ben göremem ama...''
    Kazım Koyuncu

Nereden
    İstanbul

Dergiyi Bursa'da bulabilen varmı ?

Henüz bulamadım ben.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Derginin geç gelmesini hep eleştirdik. Ama son dönemde bu yönde de ciddi bir ilerleme olduğunu gördük.
    Bu ay için idare etmemiz gerek kanımca çünkü işin içinde kupa ve basketbol takımı mevzuuları vardı.

Ayrıca şu noktada derginin geç ya da erken ulaşması da anlamsızlaşıyor; dergimiz arşiv niteliği taşımakta.

Ben lise 2-3teyken en temel bilgi kaynağımdı dergi ve gazeteler. Fakat artık öyle değil.

Dergiyi öğrenmek için değil unutmamak için alıyorum.

Güncellik diye bir şey söz konusu değil yani.
    Öyle olsa bile, kaybetse ne olur? Herhangi bir spor dergisi değil ki bu.. Trabzonspor dergisi. Trabzonspor'un dergisi. Bizim dergimiz.

İçeriğinin bir önceki döneme oranla kat be kat iyileştiğini de hep söyledik söylüyoruz.
    Eleştirilerin ciddiye alındığını, daha iyisi için uğraşıldığını açıkça görebiliyoruz.
    En azından kendi çektiği kuş böcek fotoğraflarını dergide sergileyen yok...

Kanımca doğru yolda ilerliyoruz...

Derginin satışının az olması da hemen hiçbir dönem dergi idarecilerinin suçu olmamıştır zannediyorum ki.
    Bir önceki dönemde elimiz gitmiyordu hiç dergiye ( en azından benim elim ) hevesli değildik almaya o doğru.
    Fakat farklı unsurlar vardı orada da yine... Yönetim, takımın hali vs. Ve bunlar en temel sebepten sonra geliyorlar.
    Temel sebep de taraftarın ilgisizliğidir.
    Pazarlama vs. dursun bir kenarda. Taraftar ne kadar umursuyor dergisini?
    Şu başlıkta bile sürekli yorumda bulunan, olumlu olumsuz eleştirilerini yapan toplasan 10-15 kişi var yok.
    Biraz da kendimize bakalım..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)