Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fanatik Alman Taraftarımız Ve Tespitleri

Nereden
    Ankara

Wink Fanatik Alman Taraftarımız Ve Tespitleri

Resmi sitemizde yer alan bir haber tebessüm ettiriyor

Takımımızın Almanya’da kamp yaptığı Heide Treff Oteli’ne gelen fanatik Alman taraftarımız Thomas Berth yaptığı değerlendirmelerle gündeme oturdu.
    Fanatik !
    Tam 13 yıldır koyu bir Trabzonspor taraftarı olduğunu söyleyen ve bu süreç içerisinde yaşanan tüm olayları dün gibi hatırlayan 41 yaşındaki Berth, 1996 yılında şampiyonluğun Fenerbahçe maçında değil, Vanspor müsabakasında kaçırıldığını vurguladı.

Hessen’in Wetzlar kasabasında oturan Berth Medya Merkezimizin soruları cevaplarken son derece önemli tespitlerde bulunarak Trabzonsporlu oluşunu söyle anlattı: “Genelde arkadaşlarla gittiğimiz publarda Türkiye ligi maçlarını izliyorduk. O dönemde arkadaşlarım arasında Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ı tutanlar vardı. Fakat ben Trabzonspor’un oynadığı futbolu çok beğeniyordum. Kalbim o zamanlarda Trabzonspor’u tercih etti.”

1996'da vanspor'a takıldık

Thomas Berth’in yaşamında 1996 yılının ayrı bir önemi var; “Ligde 13 puan öndeydik. Fakat daha sonra tablo değişti. Fenerbahçe’ye 2-1 yenildik ama o yıl şampiyonluğu Vansspor maçında kaybettik. Ama bu özlemi gidereceğimize inanıyorum. Gelecek sezon çok farklı olacak. Taraftarımız takımımıza sahip çıkarsa bu yıl ben en azından UEFA Kupası’na katılmamızı istiyorum. Ama gelecek yıllarda çok daha iyi olup, şampiyonluğa ulaşacağız”

Trabzon’a hiç gitmediğini ancak 10 yıl önce Antalya, Mersin ve Kuşadası’nda tatil yaptığını kaydeden Thomas Berth, Trabzonspor’un maçlarını her hafta televizyondan izlediğinin de altını çizdi.

Özkan Sümer’in başkanlığı döneminde bir defa daha Trabzonspor’un kampını ziyaret ettiğini, o zaman da Hami ve Orhan’la görüştüğünü kaydeden Alman taraftarımız, Şampiyonlar Ligi’ne kaldığında ekibimizin maçı için Türkiye’de olacağını da vurgularken, bir çok taraftarımızla internette görüştüğünü de dile getirdi.

24 yıl önce rakipler gelmeye korkardı !

Thomas Berth şöyle konuştu: “Bundan 24 yıl öncesine kadar rakip takımlar Trabzon’a maça gelmeye korkuyorlardı. Ama sonra bu özelliğimiz kayboldu. Bence bu sezon son 10 yılın en iyi transferi yapıldı. Örneğin Gökhan çok iyi bir forvet. Selçuk yetenekli bir futbolcu. Song genç oyunculara çok şeyler öğretecektir. Benim çevremdeki insanların çoğu Almanya’da da Bayern, Schalke gibi büyük takımları tutuyorlar. Ama benim Almanya’daki favorim daha küçük bir ekip olan Bielefeld’dir. Gönlüm bu ekiple oynayacağımız hazırlık maçında sonucun 1-1 olmasında yatıyor. Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağına inanıyorum. Trabzonspor öyle bir kulüptür ki hiçbir oyuncu onun üzerine çıkamaz. Ama Hami, Şota, Ünal, Abdullah, Vugrinec bunlar unutamadığım oyuncular. Hele bir de Ogün vardı. Takım iyi oynamadığı zamanlar defanstan hücuma geçer, takımı öne çıkarır ve gol attırırdı. Elbette Şenol Güneş… O Türkiye’nin en iyi kalecisiydi”

Biz şampiyon olunca Fener kupa alır

Bir de ilginç tespiti var Thomas’ın; “Bizim 24 yıl şampiyon olamadığımız gibi Fenerbahçe de aynı sürede kupa kazanamadı. Ama Allah’ın bir hikmeti olarak inanıyorum ki biz ne zaman şampiyon olursak Fenerbahçe de o zaman kupayı kazanacak”
    Fanatik alman taraftarımızın son mesajları ise Başkanımız Sadri Şener’e, Teknik Direktörümüz Ersun Yanal’a ve futbolcularımıza; “Sadri Başkan seçilmeden önce son yıllarda tüm Trabzonsporlular’ın saçları bembeyaz oldu. Ama şimdi herkes kendisini ve takımını daha güçlü hissediyor. Futbolda benim felsefem hep hücum üzerinedir. 5-3’lük bir galibiyet 1-0’dan daha iyidir. Ersun Yanal da aynı görüşe sahip. Bu nedenle kendisini çok seviyorum. Futbolcularımıza gelince bu yıl herkes birlik içerisinde olacak ve çok iyi futbol oynayacağız. Buna inanıyorum. Kaybetmek sorun değil ama hepsi kalpten oynamalı. Onlara güveniyorum”

Tarihe Not: Trabzonspor 2010-2011 sezonunda sadece 2 kez yenildi ve ligin en az gol yiyen takımı oldu.

futbalski60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yanlış hatırlamıyorsam bir de Çek Cumhuriyeti'nde fanatik bir Trabzonspor'lu vardı adam üşenmeyip takımın kamp yaptığı oteli ziyaret etmişti.
    Trabzon SK 1967
    #8 Adam Maher

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

evet çek vardı istanbulda yaşıyordu dergide çıkmıştı herhalde onu diyorsun

Nereden
    Ankara

Berth uğur getirir umarım çok güzel sözler söylemiş... Çek arkadaşın röportajını bulursanız ekleyin arkadaşlar
    Tarihe Not: Trabzonspor 2010-2011 sezonunda sadece 2 kez yenildi ve ligin en az gol yiyen takımı oldu.

empty61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Büyüklük böyle bişi olsa gerek..
    7
    TrabzonSporluyum Derken Daha Bi Gururluyum Şu Günlerde !!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Uluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Enteresan hakikaten
    Devlerin mezarı, Avni Aker Stadı

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

helal olsun adama bakın be
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Hüdai Pervaneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Benim Antrönörüm de Trabzonsporlu hata 3 yada 4tane Trabzonspor Formasi ama trabzona hic gitmedi ve Arkadaslarinin cogu fenerli ve gs li am o herzaman Trabzonspor Formaysiyle antraman ageliyor
    Gitme demek cok da Zor olmamali

Nereden
    Samsun

az örnek al adamı sende o zaman
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Almanya

Alıntı Manu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    az örnek al adamı sende o zaman
    Niye
    nesini örnekalicim

Nereden
    Samsun

Alıntı Mahmut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niye
    nesini örnekalicim
    antremana her zaman trabzonspor formasıyla git
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Almanya

antremana her zaman trabzonspor formasıyla git
    Ben macta gyiniyorum
    kaleci formasinialtina soyunmaodasinda KAleci formasini cikiyorum

The Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

helal olsun adama.
    elbet bir gün toprak olup gideceğiz...
    TRABZONLU DOĞDUK TRABZONSPORLU ÖLECEĞİZ...
    legends never die ...

Nereden
    Samsun

Alıntı Mahmut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben macta gyiniyorum
    kaleci formasinialtina soyunmaodasinda KAleci formasini cikiyorum
    forvetler gol attıgında formanın altından forma cıkarırlar sen yedigindemi cıkarıon yoksa eger öyleyse bu sene 50 kere trabzonspor forması gördü senin macını izleyenler ççççççççç
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Almanya

forvetler gol attıgında formanın altından forma cıkarırlar sen yedigindemi cıkarıon yoksa eger öyleyse bu sene 50 kere trabzonspor forması gördü senin macını izleyenler ççççççççç
    yok formayi devre arasinda cikartiyorum ikinci yari basliyana kadar girmyiorum sahaya girince herkes görüyo ondan sonra giriyorum

Kazım Uzunboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Konuyu dağıtmasak daha güzel olur kanımca..

Thomas Berth renktaşımızı tebrik ederim..

Gurur verici bir durum.
    Yaşamak Direnmektir!

Ozzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hasta kaldim bu herife ya.Trabzonspor a$ki sinir tanimiyor : )
    İstanbul Saltanatını 6 Kez Yıktık , Gene Yıkacağız !!!
    The Storm Of The Black Sea !!!

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı futbalski60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış hatırlamıyorsam bir de Çek Cumhuriyeti'nde fanatik bir Trabzonspor'lu vardı adam üşenmeyip takımın kamp yaptığı oteli ziyaret etmişti.
    Evet..

Hami mandıralı hastasiydı adam..Ve ayrıldığını duyduğunda çok üzülmüştü...

EĞİTİM ŞART!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Eğer araştırırsak her ülkede mutlaka bir Trabzonsporlu buluruz bizim de kanadalı bir tanıdığımız var, kendisi ingilizce kursunda hocamdı.. adam Türkiyede zannedersem 3-4 sene kaldı ve fanatik bir taraftarımızdı derse TS t-shirt'ü ile giriyordu....
    Almana da helal olsun..

ezgi cubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Ya bu cok ilginc bir hissiyatdir, karsindaki kisi sana aaa ben de TS'liyim dedigi an.. hele bu kisi Portekizli bir arkadasinizsa gurbet gurbet olmaktan cikar artik bir anda iciniz isinir ve seversiniz kendisini
    Sevgili Miguel, Lisbon dolaylarinda sampiyonluk macina gelebilmeyi hasretle bekliyen bir arkadasimizdir...
    Futbol taraftardır!

Nereden
    Ankara

Alıntı ezgi cubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bu cok ilginc bir hissiyatdir, karsindaki kisi sana aaa ben de TS'liyim dedigi an.. hele bu kisi Portekizli bir arkadasinizsa gurbet gurbet olmaktan cikar artik bir anda iciniz isinir ve seversiniz kendisini
    Sevgili Miguel, Lisbon dolaylarinda sampiyonluk macina gelebilmeyi hasretle bekliyen bir arkadasimizdir...
    Çok şaşırdım Buna benzer düşüncelerini sana anlatabilirse sende buraya aktarırsan çok mutlu oluruz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)