Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Milano’lu Fabio

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Yine saat 19:00 sularinda evden içeri adimimi attigimda Sakaryasporlu kayinbiraderim Vedat'in hayret içeren naralariyla karsilastim."Allah'in Italyani ne isi var Trabzonla"... Vedat 2 haftadir Ankaradaki Italyan Kültür Merkezindeki Italyanca kursuna devam ediyordu.Hocalari bir ders esnasinda ögrencilerden birinin süeter-gömlek renklerini göstererek "iste bu harika renkler" demis.Ordan bir lavuk (çok bilmis ya) ne hocam Bologna taraftari misiniz? diye sormus.Hayir TRABZONSPOR.Millet sokta.Hadi hocam birakAllahaskina demis yine o lavuk.Dogru konus demis Fabio Atarimseni siniftan [img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]baslamis anlatmaya.Sene 1984 TS-Inter maçi Tuncay'in mükemmel golü daha da önemlisi Rövansta da devam eden harika futbol sahada verilen amansiz mücadele.(o zamanlarin Inter'i Altobelli,Zenga ve Baresi gibi dünyaca ünlü yildizlari barindiriyor.) iste o günden beridir TRABZONSPORLUYUM diyor Fabio.Laz misin Trabzonsporu niye tutuyorsun diye karadenizli olmayan arkadaslarimiza soran eziklerin kulagina küpe olsun.

Çakir'a konudan bahsettim Trabzonspor dergisinden arkadaslarla görüsüp bir röpartaj ayarlayacakti.ben henüz zaman bulup kendisi ile görüsemedim.Görüsür görüsmez Çakirla baglantiya geçecegim.Devamini dergiden okursunuz artik.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

abi elin italyani anlamis takimin hasindan ama bizim lavuklar anlamiyor[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

helal bee.böyle seyleri duymak bile çok güzel.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Selçuk, Ankara'da konustugumuz gibi Fabio'ya üzerinde ismi yazan 61 numarali bir forma hediye edelim. Röpörtaja kadar formayi ayarlayip,röpörtaj sirasinda vermemiz gayet anlamli olur. Milano'da üzerinde 61 numarali Trabzonspor formasi ile gezen bir taraftarimizin olmasi çok hos olur. Hatta Ankara'da bile bir Italyan'in formamizla gezmesi bize büyük gurur verir.

Sen sizlanmayi birak da, daha önceden anlastigimiz gibi 6 Mart'da Antepde ol.BMN Akdeniz olarak orada olacagiz,gençler maçindaki gibi bizi costurmani bekliyoruz,getirebilirsen Fabio'yu da getir[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Önceden bir anlasmamiz yoktu ki[img]smileys/smiley5.gif[/img]kardes 6 Martta antepte olmak konusunda.Sana anlattigim dertlerim yüzünden gelmem zor bunlara bir de maddi sikintilar eklenince iyice imkansizlasiyor oraya gelmem ,ama ölmeden bir antep deplasmanina gelecem o kesin[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Fabio'ya forma alalim diyon da o da para isi. dur ona bir formül düsünecem.Dergide çikmam karsiligi anlasiriz[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]Kendime forma alamadim daha ulan benimki de is ha.

alitemelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

zaten cimbomun bu kadar taraftara sahip olmasinin nedeni kazandigi iki kupa..yarisi sempatizan yani...bizim gibi dogustan degiller.ama italyan bir sempatizanimizin olmasi harika be

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

simdi millet der ki italyanlar futboldan anlamiyo[img]smileys/smiley36.gif[/img]

vay be fabio'ya bak...

KuĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bence de bu roportaj önce dergide yayinlansin nasil olsa basinda bir süre sonra yer bulacaktir.

Mükemmel ya[img]smileys/smiley36.gif[/img]

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

4-5 sene önce benim kuzen ingilizce kursuna gidiyordu onun hocasida ingilizdi ve TRABZONSPORLUYDU o da aston villa maçindan sonra trabzonsporlu olmus

HELAL OLSUN FABIO YA TAM 21 YILDIR TARBZONSPORUMUZU TUTUYOR O DA BILIYOR BASKA SEVILECEK,TUTULACAK BIR TAKIM OLMADIGINI KIMBILIR DAHA KIMLER TRABZONUMUZU TUTUYORDA BIZIM HABERIMIZ YOK BILENLER VARSA SÖYLESIN ARKADASLAR GERÇEKTEN GURUR DUYDUM..

Oğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hazirlik okurken Irlandali bir hocam vardi. David..

Yeni yeni ingilizce ögrenmeye baslamisim ya, hem biraz pratik yaparim, hem de hava atarim görenlere düsüncesiyle David'i ögle yemegine davet ettim. Daha çok yeniyim ya, devrik cümlelerle sohbet etmeye, el kol hareketlerinin de destegiyle kendimi ifade etmeye çalisiyorum. Ingilizcenin bittigi yere geldigimde, hemen aklima futbol konusmak geldi. Öyle ya, futbol terimleri ortak [img]smileys/smiley2.gif[/img]

- What's your favorite team David?

- Arsenal

- No, no. In Turkey?

- Ooo! Trabzonspor

Aptallastim birden. Elin Irlandalisi neden Trabzonsporlu olurki?

- Really?

- Yes. Trabzonspor

- Why?

- Because, not Istanbul!!

Sen nereden bilirsin Istanbul'u? Ne alaka David? diye soracam ama, becermiyorum ki. Yemek dönüsü Selda Hoca'ya rastladik yolda. "Hocam sana zahmet bi sorar misin neden Trabzonsporu tutuyormus"...

Bunun bir Türk arkadasi varmis ögrenci oldugu yillarda. O da Davidgibi futbol hastasiymis. Trabzonsporluymus çocuk.Anlatmis ona Istanbul takimlarinin hegemonyasini. Bütün bu olumsuzluklara ragmen 6 kere sampiyon oldugumuzdan falan bahsetmis. Hem Trabzonsporlu yapmis David'i, hem de Istanbul düsmani. Kader bu ya, yillar sonra bu adam Türkiye'ye çalismaya gelmis. Iki sene güzel arkadasligimiz oldu. Bir kere de Ankaragücü maçina gitmistik. Hey gidi günler..

Simdi Kenya'da. Yaklasik bir yildan beridir görüsemedik. Madem konu açilmis. Paylasayim sizlerle dedim..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu tip örnekleri duymak insanin gerçekten hosuna gidiyor..Ben bu gibi durumlari normal karsiliyorum; çünkü adamlar türkiyedeki medya baskisiyla,medyanin yönlendirmesiyle büyümemisler,disaridan olaylara daha objektif olarak bakabiliyorlar.

Geçen sene de gese ve bejekenin eski teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp bi açiklama yapmisti sampiyonluk yarisindayken:" Trabzonun o baskaldiran hali çok hosuma gidiyor.eger son G.Birligi maçi sampiyonluk maçlari olursa gitmek isterim"..Adamlar disaridan herseyi daha iyi görüyorlar..Edited by: Berat Tekke

ARKADASLAR BEN BILDIGINIZ GIBI ANTALYALIYIM

BURADA YERLESEN PEK ÇOK INGILIZ VE IRLANDALI AILE TANIYORUM HEMEN HEMEN TAMAMINI TRABZONSPORLU YAPTIM ERKEKLERIN TAMAMINDA BORDOMAVI FORMA VAR VE TS MAÇLARINI HIÇ KAÇIRMIYORLAR HEPSI DIGITÜRK ALDI)

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı golasaliyim Nickli Üyeden Alıntı
    abi elin italyani anlamis takimin hasindan ama bizim lavuklar anlamiyor[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Guests
    Ziyaretçi

GENÇLER KUPA FINALINDEDE BI ZENCI VARDI ELINDEKI PANKARTTA SANIRIM AFRIKALI TRABZONSPORLULAR YAZIYORDU[img]smileys/smiley2.gif[/img]

hey gidi gümler. hey

anilarda kaldi ama tekrar canlanacak Allah in izniyle...

kutoz
    Ziyaretçi

Bir ani da benden size. Foça'da görev yaparken, birligi bir amerikali albay ziyaret etmisti. Albay Izmir'de ki Nato birliginde görev yapiyordu. Ziyaret esnasinda laf dönüp dolasip futbola gelince Türkiye'de tuttugu takimin adini büyük bir gururla açiklamisti.

-Ben Trabzonspor'u tutuyorum

Tabi bizim pasalar sasirmisti ve neden sorusuna verdigi yanit ise daha ilginçti. "Küçük bir sehrin onurlu ve azimli mücadelesi."

Nereden
    Trabzon

Alıntı andrei07 Nickli Üyeden Alıntı

ARKADASLAR BEN BILDIGINIZ GIBI ANTALYALIYIM

BURADA YERLESEN PEK ÇOK INGILIZ VE IRLANDALI AILE TANIYORUM HEMEN HEMEN TAMAMINI TRABZONSPORLU YAPTIM ERKEKLERIN TAMAMINDA BORDOMAVI FORMA VAR VE TS MAÇLARINI HIÇ KAÇIRMIYORLAR HEPSI DIGITÜRK ALDI)

çok iyi yaa[img]smileys/smiley36.gif[/img]

adamlarda amerikan futbolu ön plana çikmis belki ama istanbul basinindan ve takimlarindan iyi anliyolar bu isten demek...

Nereden
    Amasya

dogru yolu görmüs [img]smileys/smiley32.gif[/img]

TSMareNero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

ne demis ünlü italyan ata sözü

TEMPESTA SUL MARE NERO [img]smileys/smiley4.gif[/img]Edited by: ipsilli-61

Hellal Adama dogru yollu secmis baska ne dim [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

arkadaslar ben su an ingilteredeyim burda üniversite okuyorum burda futboldan anlayan ve aston villayi tutan renklerden ötürü trabzon sporu biliyor hepsi ve hepsinin trabzonsporumuza sempatisi var bir ingiliz arkadisama trabzonspor tsörtü hediye ettim çünkü trabzonsporu çok seviyor ve hami hayrani ingilizlerle yaptigimiz maclardan biliyormus sutlarini

Trabzonspor Kongre Üyesi

Genel Koordinatör
    Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ankara'da yasayan arkadaslar bilirler, Hacettepe Üniversitesinde Mernel isminde Arnavut bir arkadasimiz var. O da çokiyi Trabzonsporlulardan biridir. Derslere üzerinde Trabzonspor formasiyla girer, düzenledigimizaktivitelere katilir, maçlara gider. Bu yil tüm kisi boynunda Trabzonspor atkisiyla geçirdi. Takimi her an oturup sohbet edebilecek kadariyi taniyor, takip ediyor. Türk futbolunun çarpik düzeni içinde yetisip daha çocuk yasta Istanbul takimlarini tutmak durumunda kalmayan insanlar futbol kültürünü çok daha iyi algilayabiliyor ve Trabzonspor'un önemini, farkini daha iyi görebiliyorlar. Yurtdisinda dogup büyüyen vatandaslarimizin Türkiye'dekinden çok daha büyük oranda Trabzonsporlu olmasi da bu durumu kanitlayan baska bir etken. Bu takimin felsefesini ruhunu anlayabilenlere ne mutlu...Adil olmayanbir arenada lobiyle kazanilan anlik basarilar ve kulübünün maddi zenginliginden baska övünecek seyleri olmayan zavallilar bizi asla anlayamayacaklar. Anlamasinlar da zaten... Trabzonspor özel oldugumuzu bizi her ortamda hissettirmeye devam etsin yeter. Haksiz kazanilan hiçbir basari, hiçbir kupa mutluluk vermez bize. Iste bizi farkli kilan temel nokta bu.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)