Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Habertürk'e Uyarı Maili!

UZLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kars

Standart Habertürk'e Uyarı Maili!

Arkadaşlar geçen hafta içinde adı geçen kanalın akşam haberlerini takiben spor haberleri kuşağında takımımız, yönetimimiz ve yönetimimizin yaptığı transfer çalışmalarını "Konyaspor ile ilgili" ve transfer sayısının çokluğunun ele alındığı bir haberde küçümseyici bir tutumla değerlendiren, yönetimi "TARAFTARA KENDİNİ KABUL ETTİRMEK VE TANITMAK AMACI İLE" çok ve gereksiz transferler yapan acemi bir oluşum gibi gösteren bir haber yapıldı. Bu kanalın takımımız ile ilgili küçümseyici tavrı spor haberlerini yeni sunmaya başlayan genç arkadaşla birlikte rahatsız edici boyutlara ulaştı. Haberlerin metinlerini kimin yazdığını da bilmediğimden adı geçen kanala web sayfası üzerinden ve bize ulaşın kısmından aşağıdaki mesajı attım, iyi de ettim, aynı haberi gören varsa veya bundan sonra bu kanalı takip ederken spor haberlerinde benzer bir seviyesizliğe tanık olursanız sizlerinde tepkime katılacağınızı umuyorum. Şimdilik gayet seviyeli şekilde uyardım, sizlerde medyadaki bu tür kasıtlı terbiyesizlikleri takip edip paylaşırsanız sevinirim,

Gönderdiğim mesaj metni aşağıdadır, yetkili arkadaşlar konu başlığını beğenmez ise değiştirebil rveya kaldırabilirler ama bu tür tavırlarla habercilik!!! yaptığını sanan kurumlara karşı lütfen seviyeli şekilde uyarıcı olalım, selamlar ve saygılar...

"Değerli Habertürk Tv yetkilileri. Evimizde ülkemizden ve dünyadan haber almak adına tercih ettiğimiz ve güvendiğimiz az sayıdaki Tv kanalından birisiniz. Ancak son günlerde haber kuşağında "spor" haberlerini yeni yeni sunmaya başlayan ve yaşı sanırım 30 lara yakın genç kardeşim ve ona bu haberlerin metnini hazırlayan şahısla ilgili "tarafsızlık ve gerçekleri kavrayabilme yetisi" noktalarında ciddi sıkıntılar yaşamaktayım. Ben bir Trabzonspor taraftarıyım, takımımızla ilgili haber yapılırken kullanılan üslup genellikle Türkiye futbol tarihini bilmeyen bir uslupla ve bu üslup camiamızı küçük düşürücü veya bu spor dalında hiç ama hiç önemi olmayan bir camiaymışız imajı doğuracak kelimelerin özellikle kullanıldığı haberler!! olarak sunuluyor, sözgelimi; 6 adet şampiyonluğu bulunan ve bunları bileğinin hakkı ile alan camiamızın transfer politikası "yönetimimizin taraftara kendini kabul ettirebilmesi ve kendini tanıtması" amacı ile yapılmış amatör bir çalışma gibi ve aşağılaycı bir üslupla sunulmakta, haberi yapan arkadaşımız genç ise okuyup bilgi sahibi olmadan ve mevcut yönetimin bu kulüpte 15 sene önce de görev yaptığını ve 96 da şampiyonluğu kaçıran kadronun alt yapısını hazırladığını bilmeden böyle abuk sabuk haber metni hazırlaması anlamlı olabilir ama bu haberi ligde hiç bir zaman iddiası olamayacak takımların haberini verirken aynı cümled konu hakkındaki bu kanısını desteklemek amacı ile söylemesi tek kelime ile cehalettir, cehalet değilsede kendi kişisel taraftarlık duygularının esiri olarak bir başka büyüğü, göğsündeki yıldızın bedelini alın teri ile ödemiş, o tek yıldızda hiç şaibesi olmayan bir büyüğü karalayarak egolarını tatmin etme çabasıdır. Bu haberleri hazırlayan arkadaş ya habercilik adına objektif olmayı becerebilsin veya sizler tarafından "hakkettmediği her halinden belli olan bu haber kuşağını hazırlamasın" ya da yazdığı metni hazırlamadan önce oturup Türk Futbol tarihini bir kez daha okusun, görme özürlü değilse ne demek istediğimi orada bulacaktır, anlama özürlü ise bu tür bir insanı kanalınızda çalıştırıp sorumluluk vermenin faturası da sadece size aittir. Son kez söylüyorum ki; bizim camia olarak kimseye ispat edeceğimiz bir büyüklük-küçüklük derdimiz yok, ülkemiz futbol tarihi zaten bunu yazıyor ama ligde rekabetin 4 ayağından biri olan takımı küçümseyici cümleler ile anmak siz dahil hiç bir kurum ve kişinin "haddi değil". Beğenmiyorsnız camiamızı haberlerinize konu yapmayn ama haber yapacaksanız da kullandığınız cümleleri özenle seçin veya seçecek olan tarafsız birilerine yetki ve sorumluluk verin. Camiamızla ilgili bu tür küçümseyici, yanlı ve cehalet kokan haber sunumlarınızın devam etmesi durumunda mensubu bulunduğum taraftar organizasyonunun ve bunun ardından tüm camiamızın sizlerin bu tavrı konusunda demokratik ve tepkisel hak ile harekete geçmesini sağlamak için elimden geleni yapacağımı şimdiden size garanti edebilirim. Gerekli uyarıyı konu ile ilgili şahsa ileteceğinizi umuyor ve size şimdilik iyi çalışmalar diliyorum, saygılarımla, Yrd.Doç.Dr.Erdoğan UZLU "
    Konu UZLU tarafından (29.07.2008 Saat 15:04 ) değiştirilmiştir.

gudoz81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

kardeşim döşenmişsin yazıyı okumaktan keyif duydum bileğine yüreğine sağlık.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Şenol Altunsoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Eliniz yüreğinize sağlık gerçekten böyle yapmak lazım en küçük olumsuzluğun atlanmadan üstüne gidilmesi lazım
    Aynı suda iki kere yıkanılmaz.

http://stopmatchfixing.com/

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

hocam eline diline sağlık

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    bkandil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hocam elinize kolunuza sağlık. ne idüğü belirsiz, konusunda çömez denilebilecek insanları belli yerlere getrip yorumcu, yazar vs. sıfatı vererek çalıştıran medyaya en güzel tepkiyi vermişsiniz.

Kemal Musaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

elinize sağlık çok güzel bir eleştiri olmuş.
    Nezaket insana para kazandırmaz ama herşeyi satın alır.

MONTAİGNE

AyKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Malum cinayetten sonra Analiz adı altında isimsiz olarak 'Ordu Trabzon'a müdahele etsin' başlıklı yazıyı sitelerininin baş köşesine koyanlardan başka birşey beklememek lazım.

Bir de olaya şöyle bakıyorum, en azından kıvırmıyorlar, firki neyse zikri de o.

Nereden
    Kars

benim tek sıkıntım, insanların istanbul dükalığına yaranmak için basında yer edindikleri andan itibaren yaptıkları iğrençliklerin, konunun muhattaplarının dikkatinden kaçmadığını bilmelerini sağlamak, yoksa iyice aymazlaşıp azıtıyorlar ve buna tahammül edemiyorum, sporun ahlakı saha içinde olduğu kadar telafuz edildiği her ortamda olmalı, yorumlarınız ve desteğiniz için teşekkürler...

canafar61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sayın hocam ağzına yüreğine eline sağlık valla çok iyi etmişsin bu geçmişten bi haber yaşayan günlük takım değiştiren zihniyetin tohumları olan bu şahıslara verilebilecek en iyi cevabı vermişsin helal olsun sana
    hocam onların anlamadığı daha doğrusu zoruna giden şen nedir biliyomusun
    hemen söyleyeyim bir takım 25 sene şampiyonluk görmemesine rağmen hala daha bu kadar fanatik ve tutukulu bi taraftara nasıl sahip olur bunu anlayamıyorlar ve daha doğrusu anlayamıyorlar
    anlayamazlarda zaten bizim için trabzonsporun ne demek olduğu onlar anlamasın hocam biz sonsuza dek trabzonsporu yüceltmeye and içmedik mi bırak cahiller anlamasın oda bizim ayrıcalığımız olsun

SENKİ GURURUMUZ OLDUN BAŞIMIZI TUTTUN HEP DİK BİZDE SENİ SONSUZA DEK YAŞATMAYA AND İÇTİK

Çok güzel bir eleştiri yazısı olmuş.tebrikler.bizlerde hocamızı yalnız bırakmayalım maillerimizi gönderelim..
    ''ŞAMPİYONLUK YAKIŞACAK ŞEHRİME''

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

kime mail atacağımızı şaşırdık
    nedense hiç kimse bizi çekemiyor

Ömer SEVİNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bu iş artık herkes deli bir ben akıllıyıma dönmeye başladı. Yerel medya tukaka, Lig Tv tukaka, D-Smart tukaka, Habertürk tukaka, Fotomaç tukaka, İstanbul medyası tukaka....

Kavga etmediğimiz herhangi bir unsur kaldı mı ülkede?
    Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır!
    - Eomer -

TS-FAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Sizi tebrik ediyorum.Medeni bir şekilde tepkiyi her zaman takdir ederim.
    Ben de birçok yayın organına benzer tepkileri defalarca yapmış birisi olarak bu tepkilerin hakkımız olduğu ve medenice yapıldığı sürece de yapılması gerektiği düşüncesindeyim.
    Sessiz kalmak kabullenmek veya onaylamak anlamına gelir.
    Haksız,yanlış,alaycı,küçük düşürücü,önemsemeyen yazılar ve yorumlar her zaman tepkimizi alacaktır.
    Saygılar,tebrikler.
    Ya ayakta kal,ya öl...Asla diz çökme!
    Şampiyonluk var ufukta..Karadeniz dalga dalga.
    Türkiye'de futbol,içinde oyun olan bir oyundur.

Ali Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya

Alıntı Eomer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu iş artık herkes deli bir ben akıllıyıma dönmeye başladı. Yerel medya tukaka, Lig Tv tukaka, D-Smart tukaka, Habertürk tukaka, Fotomaç tukaka, İstanbul medyası tukaka....

Kavga etmediğimiz herhangi bir unsur kaldı mı ülkede?
    katılıyorum...her olumsuz haber için bir yerlere mail atmak ve bununla ilgili konu açmak, kurumlarla kavga etmek lig öncesi gereksiz yere ortamı gerecektir...Sonuçta adı üstünde "yorumcu" bunlar...her aleyhimizde yorum yapana tepki verecekesek, dünyada tepki vermekten başka bir iş yapamayız...Bu d-smart olayı da böyle, lig tv de...Hatta bu 3 başlık birleştirliebilir...Sürekli eleştirmeye başladık...Tabi transfer erken bitince, takım da henüz maç yapmayınca eleştirecek bir şeyler bulmak lazım
    "Ya biz 2010-2011 Şampiyonluk Kupasını alacağız, ya da o bizi"...

zisinoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Damarlar aynı akıyor.Teşekkürler hocam..

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

çekemeyenler gittikçe çoğalıyor nedense..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ellerinize sağlık güzel yazı olmuş. eğer cevap gelirse onu da bu sayfalarda görmek isteriz.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Osman Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çok güzel bir mail olmuş.Teşekkürler, elinize sağlık.Kapak olur inşallah bu mail onlara.
    Colmandante

OKANIZM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

siyasi ve ideoloji peşinde olan kanalların tipik haber yayınları.normal karsılamak lazım....suruktan nem kapmayın :::
    √ OKAN™ 1987

mensure 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yüreğinize sağlık çok güzel bir yazı...
    Trabzonspor'um senin için ölürüm!..

şahinler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ulan hanginize yetişecez yeter ya

Cagdas Topal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Abicim seni tebrik ediyorum , cok güzel yazmıssın

Nereden
    Kars

Cevap gelirse buraya yazarım, bazı kardeşlerim "önemsememek gerektiğini" söylemişler, saygı duyarım, bu genç yaşta bu sabrı gösterebilmeleri takdire şayandır benim tarafımdan, yanlız bir genç kardeşimin (belliki hiç nem tutmama özelliğine sahip) görüşü üslup olarak benim yazıma karşılık pek hoş durmamış, espiri yaptığını biliyorum ama kendisinden yaşı kadar büyüklerle fikir paylaşırken biraz daha özenli olması onu tanıyan tüm sevenlerini mutlu eder sanırım!!, yine de tüm katkılarınız için teşekkürler, nihayetinde camia hepimizin ve ben tüm şampiyonluklarda bayrak sallamış Trabzon'lu bir abiniz olarak konuyu bilginize sundum, bende sabır tek bir nem zerresi kadardır : ))) kolay algılar dozunda tepki veririm (ilk etapta elbette yaş ve konumumuza uygun oluyor ama sonrası her Trabzonlu gibi), neyse, şimdilik Kandiliniz de Mübarek olsun deyip konuyu uzatmayayım, sevgi ve muhabbetlerimle...

Ömer SEVİNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Hocam yazdıklarınızla eğer beni kastettiyseniz benim yukarıdaki metinle ilgili bir sıkıntım olmadığını bilin. Tabi ki ben de istiyorum her yerde Trabzonspor adı geçsin, herkes Trabzonspor ismini ağzına alırken birkaç defa düşünsün. Ama her hıyarım var diyene de tuzlukla yetişemeyiz ki. Sürekli bir yerlere tepki vermemiz bana yanlış geliyor. Yoksa özelde size karşı bir lafım yok benim..

Yaş ve konum meselesinde ise üzüldüm biraz. Üslubumda çok büyük bir saygısızlık göremiyorum ben..
    Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır!
    - Eomer -

Nereden
    Kars

Belki de yazısından alındığım sen olmadığın için yazında herhangi bir saygısızlık veya eleştirdiğim diğer hususları göremiyorsundur : ))) kısacası senin yazına hiç bir lafım yok, nihayetinde benim gibi herkes fikrini beyan edebilmeli, birbirimize karşı uslubumuzu zaten hep iyi bir seviyede tutuyoruz, bazen ben veya genç arkadaşlar hatalı (bu da göreceli aslında, bana göre incitici ona göre normal kelimeler) üslup benimseyebiliyor ama bu serzenişimiz haricinde kimsenin gönlünü kırma niyetinde değilim, bu başlığı açarken de "siz de yazın vs." talebimin olmadığı yazıdan anlaşılıyor zaten. Ayrıca bu benim kişisel tepkim, saygı sınırları içerisinde kaldığım sürece konunun basındaki muhattapları bana saygı göstermek durumunda, dediğim gibi su 100 C'de kaynıyor olabilir ben ise 61 C'de : ))). Kısacası sana gönül koymadım, argoyu (kendimden bu konuda ciddi derecede şikayetçi olsamda) sık kullanırım ama yeri ve durumuna göre. Bu platformda birbirimizle konuşurken elbette samimiyet söz konusu olabilir, nihayetinde sevdamız aynı ama bu samimiyeti ortaya koymanın göstergesi çizgi dışı "kelimeler veya ata sözleri" kullanmak olmasın : ))) Neyse, uzatmyayım, derdimi anlattım sanırım, olabilir, biz de gençken ne hatalar yaptık, iyiki hoş gören büyüklerimiz varmış diyoruz şimdilerde, herkes kendine iyi baksın, saygılar ve selamlar hepinize....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)