Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tüzükteki Amblemin Rengi Tüzükteki Tanýmýný Karþýlamýyor

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Standart Tüzükteki Amblemin Rengi Tüzükteki Tanýmýný Karþýlamýyor

Bu rahatsýzlýðýmý Þubat 2008'de "Taraftar Projeleri" baþlýðýnda dile getirmiþ ve mail atarak yönetime ulaþmaya çalýþmýþtým

Þubat 2008'de yazdýðým yazý:

http://forum.bordomavi.net/showpost....2&postcount=33

TEMSÝLÝ RENKLERÝ VE AMBLEMÝ

MADDE 4

Renkleri “KOYU BORDO – AÇIK MAVÝ” dir. Amblemi ise bu maddede yer aldýðý gibidir. Bu amblemi kullanabilmek, kulübün iznine baðlýdýr.

Trabzonspor.org.tr'deki kulüp tüzüðünden.

Þunu belirtmem gerekir. Yazýda anlatýlan “KOYU BORDO – AÇIK MAVÝ”'nin bunlar olduðu konusunda ciddi þüphelerim var.

Eðer http://en.wikipedia.org/wiki/Maroon_%28color%29 sitesine giderseniz orda "Maroon" olarak kullanýlan rengin (Bordo) daha koyu olduðunu görürsünüz. Burda kullanýlan ise orda belirtilen bordonun bir türevi olarak tarif edilmiþ olan "Koyu kýrmýzý"'ya daha yakýn bir renk.

Sonuçta "Koyu bordo" yu geçtim, bordo olarak bile yukarýdaki amblem, anlamýný karþýlamýyor. Kaldý ki mavi rengi dahi açýk mavi midir tartýþma götürür. Bence bu incelenmeye deðer bir mesele

Bilginize sunarým
    Konu Travelair tarafýndan (25.07.2008 Saat 17:26 ) deðiþtirilmiþtir.
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

lazzist - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

valla bende þaþýrdým gercek renklerimiz ne

koyu bordo ama ne kadar koyu
    açýk mavi ama nekadar açýk

Hasan61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muðla
    Yaþ
    32

açýk veya koyu
    bir sýnýrlama koyulmasý lazým

Kaan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    28

Takýmýmýzýn gerçek renkleri böyle diye biliyorum... :

teκ κardeþ dгogнeda uпiтed

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

Alýntý 4EVERTS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Takýmýmýzýn gerçek renkleri böyle diye biliyorum... :

bende böyle biliyorum ama tüzükteki amlemin renkleriyle uyuþmuyor

Nereden
    Ýstanbul

Açýk veya koyu onu da tartýþýrýz fakat, "Bordo" tanýmýnda dahi rengimiz daha açýk kalýyor
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

renkler hic ugmuyor birbirine

ucurum - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

Standart Efendiler

Tüzükdeki tanýmýna göre TS'nin renkleri resmi adlarýyla dikkat, aynen þöyledir:

Koyu bordo: #630d13
    Açýk mavi: #add8e6

Tüm dünyanýn kabul ettiði koyu bordo ve açýk mavi resmi olarak budur...
    Dikkat klübün renkleri bunlardýr demiyorum, koyu bordo ile açýk mavi budur diyorum...

Kaan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    28

Yani amblemimizin böyle olmasý gerekiyor... :

Böyle deðil... :

teκ κardeþ dгogнeda uпiтed

Ýskender YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

hmm, hassas bir konu..
    Més que un club!
    Nil Satis Nisi Optimum..
    Gustavo Alejandro Colman !

Oyna, dik oyna!

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

Alýntý 4EVERTS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yani amblemimizin böyle olmasý gerekiyor... :

Böyle deðil... :

Amblemimiz nasýl olmalý forma rengimiz ne olmalý bilmiyorum.
    Ama renklerine koyu bordo açýk mavi diyen bir klübün amblemi þöyle olmalý:

zafercalikoglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

haklýsýn ne diyeyim bence de koyu bordo daha hoþþ
    @zafercalikoglu
    @trabzonspor

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

Ýlk senelerdeki renk uyumunu sonradan bozanýn ne olduðunu açýkçasý bilmiyorum. Belki de sponsor iþin içine girdiðinde anlaþmazlýklar ortaya çýktý kim bilir ama görüldüðü gibi eskiden rengimiz tartýþma götürmeyecek kadar net koyu bordolar açýk mavilere sahip, son zamanlarda ise en yakýnýný Kappa üretti, ve belki de TS'nin hiç bir zaman sahip olamayacaðý inanýlmaz karizmatik formalara imza attý.

Selçuk Çetin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

allahým TrazbzonSpor tarftarýnýn transfersiz sezonu olmasýn, rakiplerini her maçta yenebilsin, futbolcularýnýn ahlaklý olmasýný, tarftarýn tüzüklere takýlmamasýný, asýl olanýn sahiplendiði taraf olduðu kendi oluþturduðu elverip büyüttüðü kutsal olarak deðerlendirdiði takýmý olmasýný, futbolcusuna gösterdiði sevgiyi renklerden dolayý olmadýðý günleri bizlere nasip eyle,

Renklerimizin zamanla açýlmýþ olmasý her dönem deðiþen forma sponsorlarýmýzdan kaynaklanabileciðini düþünürken kulup politakasý olabileceði taraftarýn yeni forma almaya sevk edilmesi için yapýlabileceðini düþünüyorum / formasýna reklam almayan dünyanýn en tutucu kulubü barcelona bile turuncu forma ürettirdiðine göre bu konuyu çok dallandýrmamak gerek diye düþünüyorum

Saygýlarýmla.
    Babandamý Alemciydi, eski pirana yeni jaws

Halit Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    33

Site asýl renkleri kodlar ile koymuþ fakat kendi bile uygulamamýþ

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=6829

Sanýrým gözden kaçmýþ.

Nereden
    Ýstanbul

Evet 2 benzer konu. Ben daha çok tüzükteki amblemin rengiyle yine tüzükteki renk tanýmlarýnýn uyuþmadýðýný savunuyorum. O baþlýk forma renklerinin uyuþmadýðýný. Ýsterseniz birleþtirebilirsiniz

Halit Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    33

Þu tüzüðü baþtan sona yenilemeleri gerekiyor

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

Alýntý Selçuk Çetin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    allahým TrazbzonSpor tarftarýnýn transfersiz sezonu olmasýn, rakiplerini her maçta yenebilsin, futbolcularýnýn ahlaklý olmasýný, tarftarýn tüzüklere takýlmamasýný, asýl olanýn sahiplendiði taraf olduðu kendi oluþturduðu elverip büyüttüðü kutsal olarak deðerlendirdiði takýmý olmasýný, futbolcusuna gösterdiði sevgiyi renklerden dolayý olmadýðý günleri bizlere nasip eyle,

Renklerimizin zamanla açýlmýþ olmasý her dönem deðiþen forma sponsorlarýmýzdan kaynaklanabileciðini düþünürken kulup politakasý olabileceði taraftarýn yeni forma almaya sevk edilmesi için yapýlabileceðini düþünüyorum / formasýna reklam almayan dünyanýn en tutucu kulubü barcelona bile turuncu forma ürettirdiðine göre bu konuyu çok dallandýrmamak gerek diye düþünüyorum

Saygýlarýmla.
    Bir þeyleri tartýþmanýn güzelliðini anlamak dileðimle,

Sponsorlarýn ve klübün farklý renk ve formalarla her sene politika izlemesi benim hoþuma gider. Turuncu formayý da severim yarýn öbür gün mor forma yaparlarsa o da güzel olur. Bu konuyu dallandýrmamýzýn sebebi, klübün kendi içinde yönetim tabakasýnda dahi renklerin gerçekliði hakýnda kimi zaman fikirsiz kalmalarý. Trabzonspor'un formasý renk politikasý izleyebilir ama amblemi deðiþmez. Ambleminin renkleri deðiþmez. Koyu bordo açýk maviyi tüzüðe iþleyip yanlýþ kod numaralarýný vermek bu konuyu tartýþmamýz gerektiðini ortaya çýkarýyor. Bu TS'yi yermez. Aksine taraftarýn ne kadar duyarlý olduðunu gösterir. Bu yüzden bu baþlýðý açan arkadaþa da önemli bir noktaya deðindiði için teþekkür etmek isterim.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

Saygýlarýmla.
    afedersinde barcelona formalarýnýn bir tanesi turuncu olmasýnýn bizim konumuzla ne alaka var. barcelona kendi kalasik cubuklu formasýnda bulununyork birde o formadaki mavini tonunun hiç acýldýðýna þahit olmadým ayrýca bizimde ticari amac için farklý renklerle forma üretiyoruz bunlar ayrý þeyler klübün renkleriyle sürekli oynamak ise ciddiyetsizlik iþ bilmezli baþka birþey deðil ts cluba bile girince mavinin bordonun binbir tonu iki farklý ürünü yanyana getirdiðinde ayný renkte ürün bulmak imkansýz

astonvillanýn renklerininde hiç deðiþtiðininde görmedim bizde renkler tüzükteki konla ayný tüzükteki ablemde bile farklý insanlarda bunu eleþtiriyor.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Alýntý ucurum Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bir þeyleri tartýþmanýn güzelliðini anlamak dileðimle,

Sponsorlarýn ve klübün farklý renk ve formalarla her sene politika izlemesi benim hoþuma gider. Turuncu formayý da severim yarýn öbür gün mor forma yaparlarsa o da güzel olur. Bu konuyu dallandýrmamýzýn sebebi, klübün kendi içinde yönetim tabakasýnda dahi renklerin gerçekliði hakýnda kimi zaman fikirsiz kalmalarý. Trabzonspor'un formasý renk politikasý izleyebilir ama amblemi deðiþmez. Ambleminin renkleri deðiþmez. Koyu bordo açýk maviyi tüzüðe iþleyip yanlýþ kod numaralarýný vermek bu konuyu tartýþmamýz gerektiðini ortaya çýkarýyor. Bu TS'yi yermez. Aksine taraftarýn ne kadar duyarlý olduðunu gösterir. Bu yüzden bu baþlýðý açan arkadaþa da önemli bir noktaya deðindiði için teþekkür etmek isterim.
    deðerli görüþün akýlcý yorumun için caný gönülden kinayesiz bir þekilde teþekkür ederim, amacým karþýlýklý atýþmak deðil fakat bir konuyu gerektiði gibi açýlmazsa gereksiz olduðunu düþünürüm herkesin ortak hareket edebileceði bir þekilde oluþturulmalý, diyelimki kulup yanlýþ yaptý bunun düzeltilmesi için imzamý toplayýp yönetime vereceðiz yada sabahtan akþama kadar telefon açýp tonlarý düzeltinmi diyeceðiz bunu planlayalým, elbirliðiyle harekete hep varým ama sadece konuþalým diye konu baþlýðý olmasýna tarafa deðilim HADÝ BÝZÝ HAREKETE GEÇÝRECEK BÝÞEYLER YAPIN yanýnýzda olmazsak duyarlýlýðýmýz tartýþýrýz

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

deðerli görüþün akýlcý yorumun için caný gönülden kinayesiz bir þekilde teþekkür ederim, amacým karþýlýklý atýþmak deðil fakat bir konuyu gerektiði gibi açýlmazsa gereksiz olduðunu düþünürüm herkesin ortak hareket edebileceði bir þekilde oluþturulmalý, diyelimki kulup yanlýþ yaptý bunun düzeltilmesi için imzamý toplayýp yönetime vereceðiz yada sabahtan akþama kadar telefon açýp tonlarý düzeltinmi diyeceðiz bunu planlayalým, elbirliðiyle harekete hep varým ama sadece konuþalým diye konu baþlýðý olmasýna tarafa deðilim HADÝ BÝZÝ HAREKETE GEÇÝRECEK BÝÞEYLER YAPIN yanýnýzda olmazsak duyarlýlýðýmýz tartýþýrýz
    Tamam bir yazý hazýrlayalým, klübe e-posta atalým. Az sonra bir taslakla gelirim, burada bir þekil veririz ne kadar kiþi atarsa o kadar kardýr. Baþka fikrin varsa açýðým.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

elektronik posta olabilir taslaðýný hazýrla 100 kere ben göndericem SÖZ
    Ayrýca asýl olmasý gereken renklerle forma bastýrýp, yanýnada sitemizin bir yazýsýný yönetici abilerde rica edelim yazýp baþkana gönderebiliriz,

Nereden
    Ýstanbul

Rica ederim. Taraftarprojelerine bu konu hakkýnda þubat ayýnda elektronik mesaj attýðýmý sanýyordum. Ne yazýk ki forumdaki baþlýða yazmýþým. Bir de Ergun Ata'ya e-mail atmýþým. Forma renkleriyle ilgili fazla bize mesaj atmasýnlar daha ziyade baþka projeler üzerine yoðunlaþsýnlar diye bir serzeniþ mi vardý o zaman tam hatýrlamýyorum. Daha yeni tüzük deðiþikliði yapýldý bildiðim kadarýyla. Yeniden nakti ve vakti masraf çýkartmak istememiþtim Umarým gerekli önem verilip basit bir þekilde konu halledilebilir

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

Deðerli Trabzonspor yöneticileri,

Trabzon halký ve Trabzonspor taraftarýnýn kendini ifade ederken kullandýðý en etkili unsurlardan biri Trabzonspor olduðu aþikar bir gerçektir. Bu ortak eðlenceyi ve gösteriyi sunarken, ben ve benim gibi taraftarýn sýkýntý çektiði bir noktayý sizinle paylaþmak isterim. Ortak tavýr adý altýnda taraftarlýk, sevgi, kendini topluca gösterme aþamasýnda marþlardan, tezahüratlardan vs'den faydalanýr. Ama en büyük ortak noktasý kaðýda duvara boyadýðý eþsiz bordo ile mavisidir. Dünyada eþi benzeri olmayan bu iki karýþýmý gören bizim kim olduðumuzu bilir.

Sorun þudur ki, geçmiþten bugüne TS'nin formalarýnda televizyonda olsun nette olsun panolarda olsun gördüðümüz TS amblemlerinin ortak bir noktada buluþtuklarýný söylemekte güçlük çekiyorum. Tüzükte yer alan renklerimizin koyu bordo açýk mavi olduðuna yönelik ifade ile verilen bilgisayar renk numaralarýnýn ve çizilen amblemin birbiriyle tutmamasý, Ts Clublara her girdiðimizinde birbirinden farklý onlarca bordaya ve maviye þahit olmamýz bizi bu ortak eðlence unsurundan soðutmaktadýr.

Koyu bordo ve açýk mavi'nin bilgisayardaki kod numaralarý aþaðýdaki gibidir:

Koyu bordo: #630d13
    Açýk mavi: #add8e6

Bu konuda siz yöneticilerin kesin bir karara vararak, tüzükte formalarda ve gözümüzün TS'yi göreceði her noktada bu renklere bir açýklýk getirmesi en büyük "ortak" dileðimizdir.

Saygýlarýmla.

------------------------

Böyle bir þey yazdým, tabi anlýyorum daha önce olmuþtur bu yönde bir çaba, hani þimdi çoðalýyoruz ileride daha fazla oluruz
    Bu yazý nasýl ekleyip düzeltelim dediðiniz bir yer var mý?

Nereden
    Ýstanbul

Bayaðý kapsamlý bir iþ. Kulübü bilgilendirelim ama formalarýn satýþa çýktýðý ve yeni tüzük deðiþikliði olduðu bu aralar konunun halledilmesi zor görünüyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)