Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Tzkteki Amblemin Rengi Tzkteki Tanmn Karlamyor

Travelair - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Standart Tzkteki Amblemin Rengi Tzkteki Tanmn Karlamyor

Bu rahatszlm ubat 2008'de "Taraftar Projeleri" balnda dile getirmi ve mail atarak ynetime ulamaya almtm

ubat 2008'de yazdm yaz:

http://forum.bordomavi.net/showpost....2&postcount=33

TEMSL RENKLER VE AMBLEM

MADDE 4

Renkleri “KOYU BORDO – AIK MAV” dir. Amblemi ise bu maddede yer ald gibidir. Bu amblemi kullanabilmek, kulbn iznine baldr.

Trabzonspor.org.tr'deki kulp tznden.

unu belirtmem gerekir. Yazda anlatlan “KOYU BORDO – AIK MAV”'nin bunlar olduu konusunda ciddi phelerim var.

Eer http://en.wikipedia.org/wiki/Maroon_%28color%29 sitesine giderseniz orda "Maroon" olarak kullanlan rengin (Bordo) daha koyu olduunu grrsnz. Burda kullanlan ise orda belirtilen bordonun bir trevi olarak tarif edilmi olan "Koyu krmz"'ya daha yakn bir renk.

Sonuta "Koyu bordo" yu getim, bordo olarak bile yukardaki amblem, anlamn karlamyor. Kald ki mavi rengi dahi ak mavi midir tartma gtrr. Bence bu incelenmeye deer bir mesele

Bilginize sunarm
    Konu Travelair tarafndan (25.07.2008 Saat 18:26 ) deitirilmitir.
    Trkiye'nin zencileri Trabzon'dan kar----------------------------------BUGN
    Trabzonspor kretmedike ampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tketirsen azalr, retirsen oalr--------------------------------------N
    Arslann srtlan ok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

lazzist - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.01.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    34

valla bende ardm gercek renklerimiz ne

koyu bordo ama ne kadar koyu
    ak mavi ama nekadar ak

Hasan61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.12.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    29

ak veya koyu
    bir snrlama koyulmas lazm

Kaan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.12.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    25

Takmmzn gerek renkleri byle diye biliyorum... :

teκ κarde dгogнeda uпiтed

yelik tarihi
    07.01.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    34

Alnt 4EVERTS Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Takmmzn gerek renkleri byle diye biliyorum... :

bende byle biliyorum ama tzkteki amlemin renkleriyle uyumuyor

yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Ak veya koyu onu da tartrz fakat, "Bordo" tanmnda dahi rengimiz daha ak kalyor

Trabzonspor Kongre yesi
    28TS61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.08.2006
    Nereden
    Almanya
    Ya
    38

renkler hic ugmuyor birbirine

ucurum - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.01.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    36

Standart Efendiler

Tzkdeki tanmna gre TS'nin renkleri resmi adlaryla dikkat, aynen yledir:

Koyu bordo: #630d13
    Ak mavi: #add8e6

Tm dnyann kabul ettii koyu bordo ve ak mavi resmi olarak budur...
    Dikkat klbn renkleri bunlardr demiyorum, koyu bordo ile ak mavi budur diyorum...

Kaan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.12.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    25

Yani amblemimizin byle olmas gerekiyor... :

Byle deil... :

teκ κarde dгogнeda uпiтed

skender YILMAZ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    stanbul

hmm, hassas bir konu..
    Ms que un club!
    Nil Satis Nisi Optimum..
    Gustavo Alejandro Colman !

Oyna, dik oyna!

yelik tarihi
    13.01.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    36

Alnt 4EVERTS Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Yani amblemimizin byle olmas gerekiyor... :

Byle deil... :

Amblemimiz nasl olmal forma rengimiz ne olmal bilmiyorum.
    Ama renklerine koyu bordo ak mavi diyen bir klbn amblemi yle olmal:

zafercalikoglu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.08.2004
    Nereden
    Afrika Dier

haklsn ne diyeyim bence de koyu bordo daha ho
    @zafercalikoglu
    @trabzonspor

yelik tarihi
    13.01.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    36

lk senelerdeki renk uyumunu sonradan bozann ne olduunu akas bilmiyorum. Belki de sponsor iin iine girdiinde anlamazlklar ortaya kt kim bilir ama grld gibi eskiden rengimiz tartma gtrmeyecek kadar net koyu bordolar ak mavilere sahip, son zamanlarda ise en yaknn Kappa retti, ve belki de TS'nin hi bir zaman sahip olamayaca inanlmaz karizmatik formalara imza att.

Seluk etin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.07.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

allahm TrazbzonSpor tarftarnn transfersiz sezonu olmasn, rakiplerini her mata yenebilsin, futbolcularnn ahlakl olmasn, tarftarn tzklere taklmamasn, asl olann sahiplendii taraf olduu kendi oluturduu elverip bytt kutsal olarak deerlendirdii takm olmasn, futbolcusuna gsterdii sevgiyi renklerden dolay olmad gnleri bizlere nasip eyle,

Renklerimizin zamanla alm olmas her dnem deien forma sponsorlarmzdan kaynaklanabileciini dnrken kulup politakas olabilecei taraftarn yeni forma almaya sevk edilmesi iin yaplabileceini dnyorum / formasna reklam almayan dnyann en tutucu kulub barcelona bile turuncu forma rettirdiine gre bu konuyu ok dallandrmamak gerek diye dnyorum

Sayglarmla.
    Babandam Alemciydi, eski pirana yeni jaws

Halit Aydn - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.08.2006
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    30

Site asl renkleri kodlar ile koymu fakat kendi bile uygulamam

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=6829

Sanrm gzden kam.

yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Evet 2 benzer konu. Ben daha ok tzkteki amblemin rengiyle yine tzkteki renk tanmlarnn uyumadn savunuyorum. O balk forma renklerinin uyumadn. sterseniz birletirebilirsiniz

Halit Aydn - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.08.2006
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    30

u tz batan sona yenilemeleri gerekiyor

yelik tarihi
    13.01.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    36

Alnt Seluk etin Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    allahm TrazbzonSpor tarftarnn transfersiz sezonu olmasn, rakiplerini her mata yenebilsin, futbolcularnn ahlakl olmasn, tarftarn tzklere taklmamasn, asl olann sahiplendii taraf olduu kendi oluturduu elverip bytt kutsal olarak deerlendirdii takm olmasn, futbolcusuna gsterdii sevgiyi renklerden dolay olmad gnleri bizlere nasip eyle,

Renklerimizin zamanla alm olmas her dnem deien forma sponsorlarmzdan kaynaklanabileciini dnrken kulup politakas olabilecei taraftarn yeni forma almaya sevk edilmesi iin yaplabileceini dnyorum / formasna reklam almayan dnyann en tutucu kulub barcelona bile turuncu forma rettirdiine gre bu konuyu ok dallandrmamak gerek diye dnyorum

Sayglarmla.
    Bir eyleri tartmann gzelliini anlamak dileimle,

Sponsorlarn ve klbn farkl renk ve formalarla her sene politika izlemesi benim houma gider. Turuncu formay da severim yarn br gn mor forma yaparlarsa o da gzel olur. Bu konuyu dallandrmamzn sebebi, klbn kendi iinde ynetim tabakasnda dahi renklerin gereklii haknda kimi zaman fikirsiz kalmalar. Trabzonspor'un formas renk politikas izleyebilir ama amblemi deimez. Ambleminin renkleri deimez. Koyu bordo ak maviyi tze ileyip yanl kod numaralarn vermek bu konuyu tartmamz gerektiini ortaya karyor. Bu TS'yi yermez. Aksine taraftarn ne kadar duyarl olduunu gsterir. Bu yzden bu bal aan arkadaa da nemli bir noktaya deindii iin teekkr etmek isterim.

yelik tarihi
    07.01.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    34

Sayglarmla.
    afedersinde barcelona formalarnn bir tanesi turuncu olmasnn bizim konumuzla ne alaka var. barcelona kendi kalasik cubuklu formasnda bulununyork birde o formadaki mavini tonunun hi acldna ahit olmadm ayrca bizimde ticari amac iin farkl renklerle forma retiyoruz bunlar ayr eyler klbn renkleriyle srekli oynamak ise ciddiyetsizlik i bilmezli baka birey deil ts cluba bile girince mavinin bordonun binbir tonu iki farkl rn yanyana getirdiinde ayn renkte rn bulmak imkansz

astonvillann renklerininde hi deitiininde grmedim bizde renkler tzkteki konla ayn tzkteki ablemde bile farkl insanlarda bunu eletiriyor.

yelik tarihi
    28.07.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

Alnt ucurum Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bir eyleri tartmann gzelliini anlamak dileimle,

Sponsorlarn ve klbn farkl renk ve formalarla her sene politika izlemesi benim houma gider. Turuncu formay da severim yarn br gn mor forma yaparlarsa o da gzel olur. Bu konuyu dallandrmamzn sebebi, klbn kendi iinde ynetim tabakasnda dahi renklerin gereklii haknda kimi zaman fikirsiz kalmalar. Trabzonspor'un formas renk politikas izleyebilir ama amblemi deimez. Ambleminin renkleri deimez. Koyu bordo ak maviyi tze ileyip yanl kod numaralarn vermek bu konuyu tartmamz gerektiini ortaya karyor. Bu TS'yi yermez. Aksine taraftarn ne kadar duyarl olduunu gsterir. Bu yzden bu bal aan arkadaa da nemli bir noktaya deindii iin teekkr etmek isterim.
    deerli grn aklc yorumun iin can gnlden kinayesiz bir ekilde teekkr ederim, amacm karlkl atmak deil fakat bir konuyu gerektii gibi almazsa gereksiz olduunu dnrm herkesin ortak hareket edebilecei bir ekilde oluturulmal, diyelimki kulup yanl yapt bunun dzeltilmesi iin imzam toplayp ynetime vereceiz yada sabahtan akama kadar telefon ap tonlar dzeltinmi diyeceiz bunu planlayalm, elbirliiyle harekete hep varm ama sadece konualm diye konu bal olmasna tarafa deilim HAD BZ HAREKETE GERECEK BEYLER YAPIN yannzda olmazsak duyarllmz tartrz

yelik tarihi
    13.01.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    36

deerli grn aklc yorumun iin can gnlden kinayesiz bir ekilde teekkr ederim, amacm karlkl atmak deil fakat bir konuyu gerektii gibi almazsa gereksiz olduunu dnrm herkesin ortak hareket edebilecei bir ekilde oluturulmal, diyelimki kulup yanl yapt bunun dzeltilmesi iin imzam toplayp ynetime vereceiz yada sabahtan akama kadar telefon ap tonlar dzeltinmi diyeceiz bunu planlayalm, elbirliiyle harekete hep varm ama sadece konualm diye konu bal olmasna tarafa deilim HAD BZ HAREKETE GERECEK BEYLER YAPIN yannzda olmazsak duyarllmz tartrz
    Tamam bir yaz hazrlayalm, klbe e-posta atalm. Az sonra bir taslakla gelirim, burada bir ekil veririz ne kadar kii atarsa o kadar kardr. Baka fikrin varsa am.

yelik tarihi
    28.07.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

elektronik posta olabilir taslan hazrla 100 kere ben gndericem SZ
    Ayrca asl olmas gereken renklerle forma bastrp, yannada sitemizin bir yazsn ynetici abilerde rica edelim yazp bakana gnderebiliriz,

yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Rica ederim. Taraftarprojelerine bu konu hakknda ubat aynda elektronik mesaj attm sanyordum. Ne yazk ki forumdaki bala yazmm. Bir de Ergun Ata'ya e-mail atmm. Forma renkleriyle ilgili fazla bize mesaj atmasnlar daha ziyade baka projeler zerine younlasnlar diye bir serzeni mi vard o zaman tam hatrlamyorum. Daha yeni tzk deiiklii yapld bildiim kadaryla. Yeniden nakti ve vakti masraf kartmak istememitim Umarm gerekli nem verilip basit bir ekilde konu halledilebilir

yelik tarihi
    13.01.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    36

Deerli Trabzonspor yneticileri,

Trabzon halk ve Trabzonspor taraftarnn kendini ifade ederken kulland en etkili unsurlardan biri Trabzonspor olduu aikar bir gerektir. Bu ortak elenceyi ve gsteriyi sunarken, ben ve benim gibi taraftarn sknt ektii bir noktay sizinle paylamak isterim. Ortak tavr ad altnda taraftarlk, sevgi, kendini topluca gsterme aamasnda marlardan, tezahratlardan vs'den faydalanr. Ama en byk ortak noktas kada duvara boyad esiz bordo ile mavisidir. Dnyada ei benzeri olmayan bu iki karm gren bizim kim olduumuzu bilir.

Sorun udur ki, gemiten bugne TS'nin formalarnda televizyonda olsun nette olsun panolarda olsun grdmz TS amblemlerinin ortak bir noktada bulutuklarn sylemekte glk ekiyorum. Tzkte yer alan renklerimizin koyu bordo ak mavi olduuna ynelik ifade ile verilen bilgisayar renk numaralarnn ve izilen amblemin birbiriyle tutmamas, Ts Clublara her girdiimizinde birbirinden farkl onlarca bordaya ve maviye ahit olmamz bizi bu ortak elence unsurundan soutmaktadr.

Koyu bordo ve ak mavi'nin bilgisayardaki kod numaralar aadaki gibidir:

Koyu bordo: #630d13
    Ak mavi: #add8e6

Bu konuda siz yneticilerin kesin bir karara vararak, tzkte formalarda ve gzmzn TS'yi grecei her noktada bu renklere bir aklk getirmesi en byk "ortak" dileimizdir.

Sayglarmla.

------------------------

Byle bir ey yazdm, tabi anlyorum daha nce olmutur bu ynde bir aba, hani imdi oalyoruz ileride daha fazla oluruz
    Bu yaz nasl ekleyip dzeltelim dediiniz bir yer var m?

yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Baya kapsaml bir i. Kulb bilgilendirelim ama formalarn sata kt ve yeni tzk deiiklii olduu bu aralar konunun halledilmesi zor grnyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)