Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KEY Ödemeleri 28 Temmuz'da

 1. #1
  melâl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  11.02.2008
  Nereden
  Ankara
  Yaş
  33
  Mesajlar
  3,192

  Standart KEY Ödemeleri 28 Temmuz'da

  Başbakanlık Basımevi Döner Sermaye İşletme Müdürü Ramazan Sakça, KEY hak sahiplerine ve KEY ödemelerine ilişkin listenin kendilerine ulaştırıldığını, listeleri, 27 Temmuz Pazar günü mükerrer Resmi Gazete olarak yayımlamayı öngördüklerini bildirdi.

  Sakça, yaptığı değerlendirmede, listelerin hem CD hem de elektronik ortamında dosyalar halinde bildirildiğini, 160 bin veya 180 bin sayfa olarak düzenlendiğini kaydetti.

  Listelerin her biri 2 bin sayfadan oluşmak üzere, 80 veya 90 cilt halinde basılacağını anlatan Sakça, basımın pazar gününe tamamlanması için tüm izinleri kaldırdıklarını, 24 saat çalışmaların süreceğini söyledi.

  Sakça'nın verdiği bilgiye göre, KEY ödemeleri listeleri 6 sütundan oluşuyor. Birinci sütunda TC kimlik numarası, ikinci sütunda sosyal güvenlik numarası, üçüncü sütunda hak sahibinin adı ve soyadı, 4'üncü sütunda ödenecek nakit tutar, 5'inci sütunda hak sahibinin alabileceği nominal hisse tutarı, 6'ıncı sütunda da alınabilecek hisse adeti gösteriliyor.

  Ramazan Sakça, çok büyük içerikli olması nedeniyle KEY ödemeleri listelerini gösteren Resmi Gazete'nin ilk aşamada 3 tane basılacağını, daha sonra ihtiyaca göre baskı yapılabileceğini bildirdi.

  KEY ödemeleri 28 Temmuz pazartesi günü Ziraat Bankası şubelerinde başlıyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün imzaladığı konuyla ilgili yasa değişikliği Resmi Gazete’de yayımlandı.

  İlgili Kanun gereği Banka tarafından Emlak Konut GYO A.Ş.’ye bildirilen listeler hak sahipliğinin tespitine esas olmak üzere Resmi Gazetede 28.07.2008 tarihinden itibaren ilan edilecek ve sitemizde KEY ödemelerine ilişkin sorgulama bu tarihten itibaren başlayacaktır.  Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, Hazine’den para aktarılmasını beklediklerini belirterek, "Haksahipleri adına elektronik ortamda hesaplar açıldı. Hak sahipleri pazartesi günü kimliğiyle gelmeleri koşuluyla, Türkiye’deki bütün Ziraat Bankası şubelerinden paralarını alabilir" dedi.

  -  Genel Müdür Çağlar, 8.5 milyon haksahibine yapılacak KEY ödemelerinin, ölçek açısından sistemi zorlayıp zorlamayacağı sorusuna, "Ziraat Bankası bu tür yaygın ve büyük ödemelere "antrenmanlı" bir bankadır. SSK, Bağ Kur emekli maaşlarında 6.5 milyon kişiye ödeme yapıyoruz" şeklinde cevap verdi. Çağlar’ın verdiği bilgiye göre ödemeler, vatandaşlık numarasının son iki rakamına göre, günlere bölünerek yapılacak. Banka bu konuda ayrıntılı bir duyuru yapmaya hazırlanıyor.  KEY HAK SAHİPLERİ ÖDEME TARİHLERİ TABLOSU

  T.C. Kimlik No Son İki Rakam Tarih
  00 - 08 28.07.2008
  10 - 18 29.07.2008
  20 - 28 30.07.2008
  30 - 38 31.07.2008
  40 - 48 01.08.2008
  50 - 58 04.08.2008
  60 - 68 05.08.2008
  70 - 78 06.08.2008
  80 - 88 07.08.2008
  90 - 98 08.08.2008  -KURUMA TOPLU ÖDEME-


  Çağlar, tıpkı dört yıl önceki "nema" ödemelerinde olduğu gibi, kamu ve özel sektör kurumlarına, toplu kurumsal ödeme de yapılabileceğini, kurumların bu tutarları çalışanlarına ödeyebileceklerini de aktardı.  -KREDİ PAKETİ-  Çağlar, geçen hafta sonu Erzurum’da KEY ödemeleri tutarlarını, peşin toplu faize sayarak, kredi olarak da kullandırma projesi üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Bu projenin geçerli olduğunu söyleyen Çağlar, ihtiyaç kredisi olarak kullanılabilecek bu kredi projesine son şeklini vermek üzere olduklarını açıkladı. Buna göre, KEY ödemeleri alacağı örneğin 1000 YTL olan bir haksahibi, bu tutarın bireysel kredideki faizin peşitanı sayılması kaydıyla, 10 ayda 10 eşit taksitte 10 bin YTL kredi kullanabilecek. İkinci seçenek ise aynı tutarın, 20 ay taksitle 5 bin YTL kredi olarak alınması sözkonusu olabilecek. Çağlar, 1000 YTL’lik kredinin 20 taksitte alınıp alınamayacağı sorusuna, "bunun haksahibi ile şube arasındaki ilişkiye bağlı olduğunu" kaydetti.  -PİYASAYI RAHATLATABİLİR HACİZE KARŞI ENGEL YOK-  Can Akın Çağlar, piyasaya girecek 2.8 milyar YTL’nin "canlandırıcı" etkisi olup olmayacağı sorumuza, "Böyle bir etki beklenir" yanıtını verdi. Pek çok vatandaş açısından "nefes aldırıcı" bir işlev üstlenecek olan KEY ödemeleri, haciz takibi yapan ve alacağında zorlanan bankalar için de "fırsat" olacak. Çağlar, KEY ödemeleri tutarlarının, başka nedenlerle alacaklı olan bankalar açısından hacze konu olabileceğini ve bunun önünde yasal bir engel bulunmadığı görüşünü tekrarlarken, "Diğer bankalardan listeler gelmeye başladı mı?" sorumuza, "Haberler geliyor" yanıtını verdi.  -KEY ÖDEMELERİ 1 YTL OLANLAR BİLE VAR-  Toplam 2.8 milyar YTL’nin ödeneceği KEY tutarları 1 YTL ile 1391 YTL arasında değişiyor. KEY ödemeleri, 1987-1995 döneminde hesabına prim kesilen 8 milyon 493 bin 956 kişiyi kapsıyor. Ödeme dilimlerine göre, en çok hak sahibi 3 milyon 800 bin kişi ile 0-50 YTL arasında bulunuyor. 2 milyon 922 bin kişi 50 ile 500 YTL arasında, 972 bin kişi de 500 ile bin YTL arasında KEY parası alacak.  -1.3 MİLYON PERSONELE EK ÖDEME ÇALIŞMASI YAPILIYOR-  Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ek ödeme alamayan personele ilişkin çalışmanın yapıldığını açıkladı. Çiçek, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Afet İşleri Yasasının görüşülmesi sırasında, bir milyon 300 bin personeli ilgilendiren düzenlemenin TBMM tatile girmeden yapılacağını söyledi. Çiçek, şöyle dedi: "Ek ödeme alamayan 1 milyon 300 bin personelle ilgili düzenleme yapıyoruz. Bunu Meclis tatile girmeden yapmayı düşünüyoruz. 100-200 YTL fark var diye çalışanlar oraya geçmek istiyor, hepimizi meşgul ediyor."  ***

  5664 Sayılı Konut Edindirme Yardımı (KEY) Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanun ve 14.08.2007 tarih 26613 (Asıl ) Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik Hükümlerine göre;

  *
  İlgili Kanun gereği Banka tarafından Emlak Konut GYO A.Ş.’ye bildirilen listeler hak sahipliğinin tespitine esas olmak üzere Resmi Gazetede 28.07.2008 tarihinden itibaren ilan edilecek ve sitemizde KEY ödemelerine ilişkin sorgulama bu tarihten itibaren başlayacaktır.

  *
  KEY Hak sahipleri ödeme miktarlarını internet sitesinden T.C. Kimlik Numaraları ve Sosyal Güvenlik Numaraları ile öğrenebileceklerdir.

  *
  T.C. Kimlik No ve Sosyal Güvenlik No ile yapılan sorgulama sonucunda çıkan ödeme miktarına hak sahibinin itirazı olmaması durumunda, Hak Sahipleri ödemelerini yukarıda belirtilen ödeme tarihleri tablosu doğrultusunda T.C. Ziraat Bankası şubelerinden T.C. Kimlik No ibraz ederek alacaklardır. Kurumlar tarafından T.C. Kimlik No bildirilmeyen KEY ödemeleri hak sahiplerine ödeme yapılamayacaktır. Bireysel KEY ödemeleri için T.C. Ziraat Bankası Şubelerine başvuran hak sahiplerinin T.C. Kimlik No ile birlikte Nüfus Cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Sosyal Güvenlik No ile ödeme yapılmayacaktır.

  *
  KEY ödemeleri hak sahiplerinden T.C. Ziraat Bankası’nda hesabı bulunan ve bu hesabına ilişkin Bankkartı bulunanlar, T.C. Ziraat Bankası ATM’lerinden yukarıda belirtilen günleri beklemeden ilk günden itibaren paralarını alabileceklerdir. Dolayısıyla bu hak sahiplerinin 28/07/2007 gününden itibaren şubeler yerine, doğrudan T.C. Ziraat Bankası ATM’lerinden paralarını almaları mümkün olabilecektir.

  *
  KEY ödemeleri bireysel olarak T.C. Ziraat Bankası Şubelerinden yapılabileceği gibi, T.C. Ziraat Bankası Şubeleri’ne başvuruda bulunan Kurum/Kuruluş ve Saymanlıklar aracılığıyla toplu olarak da ödenebilecektir.

  *
  Kurum ve Kuruluşlardan, halen çalışan personelinin KEY ödemeleri tutarlarını topluca almak isteyenlerin, herhangi bir T.C. Ziraat Bankası şubesine başvurarak, personeline ait bilgileri bir CD ve istenen diğer belgeleri vermeleri halinde, bu kurum ve kuruluşlara, yukarıda belirtilen ödeme günleri beklenmeden ilk gün topluca ödeme yapılacaktır. Detaylı bilgi T.C. Ziraat Bankası Şubelerinden alınabilecektir.

  *
  Hisse senedi talep edecek hak sahiplerinin T.C. Ziraat Bankası Şubeleri’ne bireysel olarak başvurmaları gerekmektedir. Hisse senedi talep edecek hak sahipleri T.C. Ziraat Bankasından hisse senedi hak sahipliğine ilişkin dekont alacaklardır. Topluca hisse senedi talebi kabul edilmeyecektir. Hisse senedi ilmühaberlerinin hak sahiplerine teslimine ilişkin usul ve esaslar daha sonra Emlak Konut GYO A.Ş. tarafından ilan edilecektir.

  *
  T.C. Kimlik No ile yapılan sorgulama sonucunda KEY ödemeleri listesinde isimleri yer almaması Sosyal Güvenlik No ile yapılan sorgulamada T.C. Kimlik No’nun bulunmaması ya da Konut Edindirme Yardımı hak sahibi olduğunun ve ödeme miktarının doğru olmadığının ileri sürülmesi halinde üç ay içinde öncelikle adlarına ödeme yapan kurumlara (çalışmış oldukları kurumlar) bu kurumlardan sonuç alınamaması durumunda ise Sosyal Güvenlik kurumlarına müracaat etmeleri gerekmektedir.

  *
  Hak sahibinin ölmüş olması halinde, veraset ilamına istinaden yapılacak ödemelerde yasal mirasçıların tümünün aslen/vekaleten birlikte müracaat etmeleri veya miras ortaklığına temsilci atanması gerekmektedir. İştirak halinde mülkiyetin müşterek mülkiyete dönüştürüldüğüne dair mahkeme kararının ibraz edilmesi halinde ise hisse oranında ödeme yapılacaktır.

  *
  Vekâletname ile yapılacak KEY ödemelerinde, genel vekâletnameye istinaden ödeme yapılabilecek, özel bir vekaletname istenmeyecektir. Ancak, ibraz edilecek genel vekâletnamede vekilin Bankadan para çekme yetkisi bulunacaktır.

  *
  İlgili Kanunun uyarınca Resmi Gazete de ilan tarihinden itibaren beş yıl içinde talep edilmeyen alacaklar Hazineye irad kaydedilir.

  ***


  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül KEY ödemelerini ilgilendiren kanunu onayladı. Ödemeler 28 Temmuz'da yapılacak. Gül, KEY ödemelerine ilişkin düzenlemenin de yer aldığı 5787 sayılı "Kamu Yönetimi Kanunu"u onayladı. KEY ödemelerine ilişkin düzenlemenin de yer aldığı 5787 sayılı bu Kanun Resmi Gazete'de de yayımlandı.  Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, KEY ödemelerine 28 Temmuz'da başlayacaklarını söylemiş ve Abdullah Gül'ün onayını beklediklerini belirtmişti. Onay nihayet geldi.


  Çağlar, KEY ödemelerine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. KEY ödemeleriyle ilgili yasanın Mecliste kabul edilmesinin ardından Hazine ve Ziraat Bankasının hazırlıklarını tamamladığını ve 8,5 milyon hak sahibinin bilgilerinin kendilerine geldiğini bildirdi.

  Ödeme şekli ve tutarlarıyla ilgili bilgi veren Çağlar, 8,5 milyon kişiye toplam 2,8 milyar YTL ödeneceğini söyledi. Çağlar, en yüksek ödeme tutarının 1,391 YTL olduğunu belirterek, 1 YTL alacağı olan hak sahibinin de bulunduğunu ifade etti.

  Ödeme dilimlerine göre en çok hak sahibini 0–50 YTL arasında alacağı olanların oluşturduğunu belirten Çağlar, bu dilimde 3 milyon 800 bin kişinin bulunduğunu kaydetti. Çağlar 1 milyon ve üzerinde alacağı olanların sayısının ise 1 milyon 145 bin olduğunu söyledi.

  ÖDEME TUTARLARI VE HAK SAHİBİ SAYISI

  Çağlar, KEY'de ödeme tutarları ve hak sahibi sayısını da dilimler halinde şöyle sıraladı:

  ÖDEME TUTARI HAK SAHİBİ SAYISI

  0-50 YTL 3.800.000

  50-100 YTL 848.000

  100-150 YTL 477.000

  150-200 YTL 464.000

  200-250 YTY 275.000

  250-300 YTL 220.000

  300-400 YTL 364.000

  400-500 YTL 274.000

  500-600 YTL 237.000

  600-700 YTL 208.000

  700-800 YTL 181.000

  800-900 YTL 183.000

  900-1.000 YTL 163.000

  1.000 YTL ve üzeri 1.145.000

  Buna göre, 2 milyon 922 bin kişi 50 ile 500 YTL arasında, 972 bin kişi de 500 ile 1.000 YTL arasında konut edindirme yardımı parası alacak.

  1.000 YTL'NİN ÜZERİNDE ALACAĞI OLANLARA KREDİ İMKÂNI

  Çağlar, Ziraat Bankasının 1000 YTL ve üzerinde alacağı olanlar için komisyon ücreti ve faiz oranında avantaj sağlayarak, alacağının 10 katına kadar kredi verilmesine yönelik çalışmaları olduğunu da bildirerek, şunları söyledi:

  ''1.000 YTL üzerinde alanlara böyle bir kredi ürünü geliştirelim diye düşündük. Mesela KEY ödemelerinden 1.000 YTL alacaksanız. O kişiye eğer kredi veriminde bir problem yoksa 'size 10 bin YTL vereyim, bunu 10 taksitte bana ödeyin' veya 'size 5 katını vereyim, 20 taksitte bana ödeyin' şeklinde bir kredilendirme yapacağız. Nemanın başka bir versiyonu gibi. Kendilerine ödenecek rakamı peşin ödenen bir komisyon veya bu işin peşin ödenen bir faiziymiş gibi kabul edip, geri kalan 10 taksitte herhangi bir komisyon ya da faiz telaffuz etmeyeceğiz.''

  Bunun herkes kredilendirilecek anlamı taşımadığını da kaydeden Çağlar, ''Tabii ki çok büyük volum oluşur oluşmaz bilmiyoruz. Ama insanların derdine derman olabilecek gibi bir rakam ortaya çıkar. 5 ya da 10 bin YTL bir işini görür. Oysaki 1.000 YTL ödediğimiz bir kişi onu çok bir şey de kullanamayabilir'' dedi.

  Çağlar, kredi vermede kefil istenmeyeceğini, ancak kredi kayıt merkezinden gerekli sorgulamaların yapılacağını ifade etti.

  Çağlar, KEY'in konut edindirme yardımı olduğunun anımsatılarak, ''Konut kredisi verir misiniz?'' sorusu üzerine, ''Konut kredisi zaten veriyoruz. Ama bununla ilgili diyorsanız. Bundan bir konut kredisi olmaz. Hepsi çok küçük rakamlar en üst olana 10 katını verseniz bile 13-14 bin YTL'ye yakın para. Yani onunla bir ...'' diye konuştu.

  ÖDEME ŞEKLİ

  Çağlar, ödeme için tüm hak sahipleri adına hesap açılacağını ifade ederek, hak sahibinin alacağını kimlik bilgileri ve vatandaşlık numarasıyla herhangi bir şubeden alabileceğini söyledi. Çağlar, ''Herkes büyük merakla gelecek. Ama geldiğinde, '1 YTL-5 YTL nereden çıktı' diye bakacak. Çünkü insanlar bunun nema gibi büyük rakamlar olduğunu düşünebilir'' diye konuştu.

  Çağlar, kurumların istemesi halinde kamu-özel ayrımı olmadan nemada olduğu gibi toplu ödeme yapılabileceğini belirtti.

  -''KİMSENİN ZARARINA İŞLEM YAPMA LÜKSÜ YOK''-

  Çağlar, Ziraat Bankasının zararına kredi verdiği yönündeki söylemlerin belirtilmesi üzerine, kimsenin zararına işlem yapma lüksüne sahip olmadığını belirterek, ''Biz de böyle bir lükse sahip değiliz'' dedi.

  Çağlar, ''Zararına verdiğini iddia edenler son toplanan mevduat rakamına bakarlar. Mesela bugün 20 ile mevduat topluyorsunuz ama çok iyi firmalar 17 ile kredi veriyorsunuz. Sadece buna baktığınız zaman 20'ye mal alıp, 17 ile satıyormuş gibi, zararına işlem yapıyorsunuz gibi algılanabilir. Oysaki bankaların öz kaynakları, daha düşük topladıkları mevduatları var. Son toplanan mevduatın maliyetiyle verilen krediyi mukayese etmemek lazım'' açıklamasında bulundu.  KEY ÖDEMELERİNE HACİZ UYARISI  KEY ödemelerinde birçok vatandaş bankaya gittiğinde hiç beklemediği bir tabloyla karşılaşacak.  KEY’deki ödeme düğümü sonunda çözüldü. AK Parti Hükümeti Temmuz ayı içerisinde bir tarih derken kesin tarih Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar’dan geldi.

  Çağlar ilgili Kanunu Cumhurbaşkanı'nın onaylaması halinde KEY ödemelerine 28 Temmuz'da başlayacaklarını söyledi.

  KEY ödemelerindeki en çok merak edilen hususlardan biri de ödemelere haciz uygulanıp uygulanmayacağıydı. Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, bankalara borcu bulunan hak sahiplerinin alacağına haciz koyabileceklerini de belirtti.

  İşte KEY ödemesi yapılamayacaklar listesi

  * Lojmanda oturan memurlar
  * Sözleşmeli memurlar
  * 1987–1995 yılları arasında yurtdışında görevli kamu çalışanları
  * Boşanan kadınlar

  Burada en ilginç ayrıntı 1987–1995 yıllarında evli olan ancak daha sonra boşanan çiftlerden kadının para alamaması.

  Emlak Bankası Yöntem Kurulu Başkanı Zeki Sayın, "Biz kimli evli, kim bekâr, kim boşanmış takip edemeyiz" dedi.

  İlgili kanunda, ödemenin aile reisine yapılacağının belirtildiği, bu nedenle kendilerine, hak sahibi olarak, evli çiftlerden aile reisi olarak erkeğin adının bildirildiğini anlatan Sayın şunları kaydetti: “Para kimin adına yattıysa, bize kimin ismi, sicil numarası, vatandaşlık numarası verildiyse ödemeyi ona yapabiliriz.”  -ERDOĞAN DA, ''KEY ÖDEMELERİ TEMMUZDA YAPILACAK'' DEMİŞTİ-  Uzun süredir kamuoyu gündemini meşgul eden KEY ödemelerinde sona gelindi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2 milyar 855 milyon YTL'lik KEY ödemelerinin iki hafta içinde Ziraat Bankası aracılığı ile yapılacağını söyledi.  -MEHMET ŞİMŞEK KEY ÖDEMELERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ-

  Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, KEY ödemeleri hakkında bilgi verdi.  Şimşek, KEY ödemelerine ilişkin şu ana kadar 8 milyon 493 bin 956 kişinin hak sahibi olarak belirlendiğini, bunlar için toplam 2,8 milyar YTL ödeme yapılacağını belirterek, ''Şu anda Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının (EGYO) yaklaşık 500 milyon YTL'lik nakdi var. Biz kendilerine 1,3 milyar YTL borç vereceğiz. Ayrıca bunun dışında kalan 1 milyar YTL'yi de yasa çerçevesinde Hazine olarak üstleneceğiz'' dedi.

  Bakan Şimşek, TBMM Genel Kurulunda görüşülen KEY ödemelerini de içeren Kamu Finansmanı ve Borç Yönetimini Yeniden Düzenleyen Kanun Tasarısının tümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Şimşek, Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in KEY ödemelerinin kamu maliyetine getireceği yüke ilişkin sorusu üzerine, şu ana kadar 8 milyon 493 bin 956 kişinin hak sahibi olarak belirlendiğini ifade ederek, bunlar için ödenecek toplam tutarın 2,8 milyar YTL olduğunu bildirdi. Hak sahiplerine verilecek ortalama rakamlara ilişkin soru üzerine de Şimşek, ''Eğer bir çalışan 1987 ve 1995 yılları arasında sürekli bir şekilde kesinti yapılmışsa, toplam olarak yaklaşık bin 391 YTL alacak'' diye konuştu.

  SSK'lının 271.8 YTL, Emekli Sandığına tabi olanların da 496.4 YTL alacağını dile getiren Şimşek, toplamda ortalama hak sahiplerinin 325.5 YTL almasının beklendiğini bildirdi.

  KEY ödemelerinin nemalandırılmasına ilişkin soru üzerine ise Şimşek, mevcut kanunda Emlak Bankasının 6 ay vadeli mevduatın esas alınacağının belirtildiğini anımsatarak, ''Bizim burada farklı bir uygulamaya geçmemiz söz konusu değil. Hatta biz işçi lehine düzenleme yaptık. Biz tüm dönem için Emlak Bankasının 6 ay vadeli mevduat faizini dikkate aldık. Burada herhangi bir aykırılık söz konusu değil'' dedi
  *Gamze Melâl Tokay

 2. #2
  bahadır2561 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10.04.2005
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  34
  Mesajlar
  14,443

  Standart

  zafer yelen transferi gibi oldu key ödemeleride
  hergün başka bişey söylüyorlardı..
  alacaklılara hayırlı olsun...

 3. #3
  ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.01.2007
  Nereden
  İzmir
  Mesajlar
  19,991

  Standart

  Teşekkürler Melal

  İnşallah babam da hatırı sayılı birşeyler alır.
  Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

  “Ben basit bir '
  iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
  “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen
  Eduardo Galeano


  "İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

 4. #4
  Berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.03.2006
  Nereden
  Trabzon
  Yaş
  29
  Mesajlar
  6,427

  Standart

  Giderayak sonunda faaliyete geçirdiler bu işlemi.Benim babamda alacaklılar arasında ama fazla bişey almazlar..

 5. #5
  İskender66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  11.03.2005
  Nereden
  Ankara
  Yaş
  46
  Mesajlar
  2,844

  Standart

  Nemalardan sonra keyleride alacaz. Çok güzel oldu bu. Helal olsun valla kolay iş değil katrilyonları ödemek

 6. #6
  melâl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  11.02.2008
  Nereden
  Ankara
  Yaş
  33
  Mesajlar
  3,192

  Standart

  Hak sahiplerine verilecek ortalama rakamlara ilişkin soru üzerine de Şimşek, ''Eğer bir çalışan 1987 ve 1995 yılları arasında sürekli bir şekilde kesinti yapılmışsa, toplam olarak yaklaşık bin 391 YTL alacak'' diye konuştu.
  can alıcı cümle bu işte
  babama bu konuda çok yardımcı olmam lazım
  iyi niyet böyle bişey
  *Gamze Melâl Tokay

 7. #7
  Koray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  05.03.2007
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  34
  Mesajlar
  15,489

  Standart

  Babam çok karlı çıkacak bu işten
  Lig Tv'de diğer maçların beleş izlendiği tek şehir. Trabzon! 8. #8
  Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  25.08.2006
  Nereden
  Eskişehir
  Mesajlar
  9,323

  Standart

  Bakalım babam ne kadar alacak forma parasını çıkartmalıyım

 9. #9
  OKANIZM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.02.2008
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  861

  Standart

  ne kadar alacagımızı tc kimlik numarasıyla sorgulayabilme imkanımız varmış.acaba hangi site bunu bilen varsa yazsın lütfen
  √ OKAN™ 1987

 10. #10
  İsmail Alkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13.04.2007
  Nereden
  Trabzon
  Yaş
  55
  Mesajlar
  6,707

  Standart

  Alıntı OKANIZM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ne kadar alacagımızı tc kimlik numarasıyla sorgulayabilme imkanımız varmış.acaba hangi site bunu bilen varsa yazsın lütfen
  www.keyodemeleri.com 28 temmuzdan sonra sorgulıyabilirsiniz.
  Son ağaç kesildiğinde,
  Son nehir kirlendiğinde,
  Son balık avlandığında, İşte O zaman paranın yenmediğini anlayacaksınız...

  Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

 11. #11
  OKANIZM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.02.2008
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  861

  Standart

  Alıntı selazur'lu ismail Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  www.keyodemeleri.com 28 temmuzdan sonra sorgulıyabilirsiniz.

  eyvallah kardes.ben böyle bir site buldum ne kadar alacagını kendin hesaplıyyosun.

  http://www.haksen.org.tr/index.php?icerik=keymatik
  √ OKAN™ 1987

 12. #12
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  UmutBaykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16.08.2004
  Nereden
  Zonguldak
  Yaş
  32
  Mesajlar
  3,326

  Standart

  Ne kadar alacağımızı bilmiyoruz ama günümüz pazartesi
  Trabzonsporlu olmayan Trabzonluyum demesin. TrabZonguldak

 13. #13
  Forumdan Uzaklaştırılmıştır poetricus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  05.09.2004
  Nereden
  Trabzon
  Mesajlar
  10,894

  Standart

  Mali işleri takip etme huyum yok.
  1994'te çalışmaya başlamıştım. Benim de hakkım var mı acaba?

 14. #14
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  Gökçebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.06.2004
  Nereden
  Trabzon
  Yaş
  40
  Mesajlar
  13,992

  Standart

  Hocam 1995 yılı itibariyle KEY kesintileri sonlandırıldı. yani sizin alacğınız olsa bile çok cüzi bir miktardır.
  hepsi bu kadardır; adı yaşamak...

 15. #15
  ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.01.2007
  Nereden
  İzmir
  Mesajlar
  19,991

  Standart

  Siteye girip sorgulama yapabilen var mı? I
  Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

  “Ben basit bir '
  iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
  “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen
  Eduardo Galeano


  "İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

 16. #16

  Standart

  Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Siteye girip sorgulama yapabilen var mı? I
  sabahtan beri uğraşiyorum ama nafilee...
  ''ŞAMPİYONLUK YAKIŞACAK ŞEHRİME''


 17. #17
  Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  25.08.2006
  Nereden
  Eskişehir
  Mesajlar
  9,323

  Standart

  Bi durun önce biz girem Ulan yarım saattir yükleniyor diyip duruyor. Ayıp ya

 18. #18
  ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.01.2007
  Nereden
  İzmir
  Mesajlar
  19,991

  Standart

  Ben de 1,5 saattir yükleniyor diyor. Sen daha yeni başlamışsın.
  Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

  “Ben basit bir '
  iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
  “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen
  Eduardo Galeano


  "İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

 19. #19
  Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  25.08.2006
  Nereden
  Eskişehir
  Mesajlar
  9,323

  Standart

  Zaten bir işde doğru düzgün olsa şaşıracağım.
  Herkese Allah sabır versin

 20. #20
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  Gökçebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.06.2004
  Nereden
  Trabzon
  Yaş
  40
  Mesajlar
  13,992

  Standart

  Sİte çökmüş durumda. Bugün açılabileceğini sanmıyorum. Resmi azete bile açılmıyor.
  hepsi bu kadardır; adı yaşamak...

 21. #21

  Standart

  habu key den ne kadar para alırsam alayım hepsini formaya yatıracam..inşallah çok alırım
  ''ŞAMPİYONLUK YAKIŞACAK ŞEHRİME''


 22. #22
  Berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.03.2006
  Nereden
  Trabzon
  Yaş
  29
  Mesajlar
  6,427

  Standart

  Sabah saat 9'dan beri yükleniyor sayfa..

 23. #23
  melâl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  11.02.2008
  Nereden
  Ankara
  Yaş
  33
  Mesajlar
  3,192

  Standart

  sabah 10 dan beri deniyorum... sayfa hala açılmadı...

  arada bi yeniden dene diyor ona bile sevinecek haldeyim...

  site çökmüş durumda...
  *Gamze Melâl Tokay

 24. #24
  ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.01.2007
  Nereden
  İzmir
  Mesajlar
  19,991

  Standart

  Sayfa açıldı.

  Sorgulama yapmak için tıklayınız'a tıkladım. Tıklayış o tıklayış.
  Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

  “Ben basit bir '
  iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
  “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen
  Eduardo Galeano


  "İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

 25. #25
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  Gökçebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.06.2004
  Nereden
  Trabzon
  Yaş
  40
  Mesajlar
  13,992

  Standart

  Siz yine iyisiniz benim ki hiç açılmadı
  hepsi bu kadardır; adı yaşamak...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •