Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mavi Kelebeğin İzinde

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Sinan SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Standart Mavi Kelebeğin İzinde

MAVİ KELEBEĞİN İZİNDE...

Bosnalılar savaş sonrasında hep kelebekleri takip ettiler…
    Biliyorlardı ki; o kelebekler tek bir çiçeğin üzerine konuyordu…
    Ve o çiçek sadece Bosna’daki toplu mezarların üzerinde çıkıyordu…
    Bu çiçeklerin adına
    ÖLÜM ÇİÇEKLERİ deniyordu…

Yakın tarihimizin en karanlık sayfalarından birini teşkil eden Bosna Savaşı (1992-1995) esnasında Uluslar arası Kızılhaç Örgütü verilerine göre Bosna Hersek’te 312.000 kişi hayatını kaybetti. Bu kayıpların 200.000 kadarı Boşnak halkına ait olup bu halk dünyanın gözü önünde sistematik bir soykırıma tabi tutulmuştu.

Bölgede her geçen gün yeni toplu mezarlar açığa çıkıyor. Bu güne kadar 370’in üzerinde toplu mezar bulundu. 28.000 kayıp insandan 25.000’inin Bosnalı Müslüman olduğu söyleniyor. Elde edilen bulgulara dayanılarak soykırıma uğrayanların sayısının 20.000’e kadar çıkabileceği tahmin ediliyor.

Arkadaşlar hernekadar gündemimiz spor,siyaset ve magazinden ibaret olsada Bosnada -Kıbrısda-Kosovada-Kerkükte açıkca nerde bir Mülüman-Türk varsa orada ki soykırım ve katliamlarıda hatırlamak ve unutturmamak bizim görevimiz olmalı.

Bu müslüman kardeşlerimizin Bosnada - Srebrenitsada gerçekleşen soykırımları ve anma törenlerini hatırlatmak amacıyla paylaşmak istedim.
    BORDOMAVİ.NET-KUŞADASI

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Dönence...Duyarlılığın için teşekkürler...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trt bu isimle belgesel hazırladı 26 saat canlı yayın yaptı. Görüntüleri seyredince insanın göğsüne bir yumruk iniyor ve o yumruk orada kalıyor. Parça bölümleri seyretmek isteyen olursa uygun bir zamanda seyretmenizde fayda var çok etkisinde kalacağınızı söyleyebilirim. burdan indirip seyredebilirsiniz.

http://www.trt.net.tr/podcast/399/399.xml
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

TRT'de bir kismina bakmistim bu belgeselin.

Böyle soykirimlara göz yumanlar, sessiz kalanlar Türk Milletini soykirimla sucluyor...
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben de dün akşam belgeselin bir bölümünü izledim ve 16-17 yaşındayken bana bunları anlatan arkadaşım geldi aklıma, kendisi hıçkırıklara boğularak bunları bana anlatırdı....Üzücü olan üzerinden kaç sene geçti ama kardeşlerimiz hakkında toplum çok duyarsız ve soykırımdan hala habersiz, yaşadığım yer olan Trakyada o kadar çok ora kökenli insan var ve olanlardan bihaberler....ayrıca nihat gencin karanlığa okunan ezanlarını da okuması lazım herkesin....

Tayyip Bosnalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

Baba tarafı boşnak olan birisi olarak böyle bir başlıgı ben açmayı düşünmüştüm ama forumun

genel yapısına uymaz düşüncesiyle vazgeçmiştim. Bilgi Paylaşım ve ilginiz için teşekkürler

boşnaklar hala daha çok zor durumdalar. bir çok genç yaşlı anasına babasına para yollayabilmek için

Almanyada Amerikada Türkiyede çalışıyor. İsmi Konfederasyon olan iğrenç bi yönetim tarzı var

öz bayraklarını bile kullanamıyorlar dayatılan bir meneme benzemeyen bir bayrak kaderleri

Allah yardımcıları olsun .

burdan imkanı olanlara tavsiyem gitsinler bosnaya yatırım yapsınlar

hem kendileri kazansın hem Bosna kazansın . hemde kardeşliğimiz ebedi olarak kalsın inş
    Sevdiklerinin En Hayırlısı Seni Terketmeyendir
    Sana Düşersin Demiştim, Fazla Sarktın Hayallerimden..

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Müslümanlar birbirlerinle ugrasmaya devam etsinler...

Kafirler toplulugu Irak'da hergün onlarca Aileyi katlediyor....

bunlarin hesabi bizede sorulacak...

insa. gaflet'den birgün kurtuluruz........

.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Mustafa Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bunu yapanları avrupa hala birşey demiyor ben ona şaşıyorum. Fakat biz yapmadığımız bir soykırımdan ötürü heryerde engelleniyoruz vs vs.

Avrupa bu soykırımın hesabını sormayacakmı ? Bana kalırsa sormaz. Bu günü sadece üzüntü verici bir olay diyip geçecekler.
    Mustafa KARA
    Trabzon ÇayKARA

İskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Müslümanlar her yerde ağlıyor ne yazık ki...

Bosnada, ırakta,a fganistanda, şimdi aralarına iranıda alacaklar...

Ağlatan kim medeni dediğimiz, insan hakları savunucusu batı...

Ah Türkiyem bilsen sana biçilen rolün büyüklüğünü içten içe kendini bu kadar yermiydin...
    Eskiden Sungu61 idi ....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Radovan Karaciç yakalandı

Bosnalı kaçak savaş suçlusu Radovan Karaciç'in yakalanarak, tutuklandığı bildirildi.

Bosna kasabı yakalandı...
    Sırbistan Devlet Başkanı Boris Tadiç'in bürosundan yapılan açıklamada, “Karaciç'in yeri belirlendi ve tutuklandı” ifadeleri yer aldı. Açıklamada, tutuklanan Karaciç'in eski Yugoslavya'daki savaş suçlularını yargılamak amacıyla kurulan özel savaş suçları mahkemesindeki yargıçların önüne çıkarılacağı belirtildi.
    Kaçak savaş suçlusu sanığı Radovan Karaciç'in tutuklanması haberi, Saraybosna'da sevinç gösterileriyle kutlandı.
    Saraybosna'nın 43 ay süren muhasarası sırasında ölen 11 bin Saraybosnalı nedeniyle soykırımı suçu işlemekle suçlanan Karaciç'in tutuklanmasının öğrenilmesi üzerine halkın akşam saatlerinde Saraybosna caddelerinde bir araya gelerek kutlamalar yaptığı gözlendi.
    Ajanslar, konuya ilişkin haberlerinde Saraybosnalıların konu hakkındaki duygularını “Bu olabilecek en iyi şey. Gördüğünüz gibi insanlar her yerde bunu kutluyor” şeklinde dile getirdiklerini belirttiler.
    Saraybosna radyolarında, Belgrad Hükümetince desteklenerek Müslümanlar ve Hırvatlara karşı üstün bir ateş gücüne kavuşan Karaciç'in 1992-1995 savaşı sırasında yaptığı çeşitli konuşmalardan bölümler yayınlanırken, araçlarıyla caddelere akın eden Saraybosnalılar, araçlarının klaksonlarını çalarak duydukları mutluluğu dile getirdiler.

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Böyle soykırımlar insanı ırkçı yapar.

Bana dokunmayan yılan kırk yıl yaşasın zihniyetinde olan Avrupa kendi vatandaşlarının başına dışarıda birşey geldimi dünyayı ayağa kaldırıyor. Soykırım yapmakla suçlanan ülkelerin uğradığı soykırımları görmemezlikten geliyor ve İnsan haklarından bahsediliyor.

Saçma düzen, saçma sistem.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Nereden
    Ankara

allah yar ve yardımcıları olsunn ...avrupanın göbeğinde böyle bir olay var ve tüm avrupa sus pus olmuşşş... iki yüzlü .................................................. .........................,

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Karacic'e "13 sene hayatını yaşa ondan sonra yaşlanırsın, gebermene yakın alırız seni içeriye olur biter" demişlerdir. Her türlü katliama izin veren Avrupa ona mı izin vermeyecekti. Süpriz değil.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Bu soysuzlarda birde Zeljo Raznatoviç vardı .
    Yemek yerken kanasla gözünden vuruldu,kimi vurduğunu hala çözemediler .
    Çok zorlarına gitmişti onların halk kahramanıydı o

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

22 Temmuz 2008 Bu katili tanıdınız mı

hurriyet.com.tr

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

adami idam etmedikten sonra yakalansa ne olur yakalanmasa ne olur,
    adam 13 sene sonra yakalandi, sanki bu zamana kadar nerde oldugunu bilmiyorlardi,
    bunda kesin politik oyunlar vardir ve olacaktirda

böyle adamlari idam edeceksin

İskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İdam etsen ne olacak ki bir kere ölecek işte...

Zalimler için ne ne güzel demişler yaşasın cehennem diye...
    Eskiden Sungu61 idi ....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Sinan SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Standart İŞte Avrupanin Adalet AnlayiŞi = (haÇli Zİhnİyetİ)

Alıntı ByProfessional Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu yapanları avrupa hala birşey demiyor ben ona şaşıyorum. Fakat biz yapmadığımız bir soykırımdan ötürü heryerde engelleniyoruz vs vs.

Avrupa bu soykırımın hesabını sormayacakmı ? Bana kalırsa sormaz. Bu günü sadece üzüntü verici bir olay diyip geçecekler.
    Lahey Adalet Divanı Kararı

Eski Yugoslavya'da işlenen savaş suçları için Boşnaklar, ilk kez BM’nin en üst mahkemesi sayılan Lahey Adalet Divanı’na Srebrenitsa Katliamı’ndan çok daha önce, 1993 yılında yaptılar. Mahkemenin başvuru karşısındaki tek tavrı soykırımın önlenmesi için taraflara yapılan çağrıyı açıklama olmuştur.[3] Boşnakların ikinci başvurusu ise 2003 tarihinde yapıldı. Başvuruyu değerlendiren Lahey yargıçları bir senelik bir sürecin ardından 26 Şubat 2007 de beklenen kararı açıkladı. Mahkemenin aldığı kararlar özetle şu şekildedir:
    1. Mevcut uluslararası hukuka göre, sorumluğu bulunan kişi ve kurumlarıyla Sırbistan soykırım yapmamıştır
    2. Sırbistan, soykırım işlemek için plan yapmamış, soykırım eylemini kışkırtmamıştır
    3. Sırbistan, BM Soykırım Suçunun Önlenmesi ve Cezalandırma Sözleşmesi'ne göre yükümlülüklerini ihlal ederek, soykırıma iştirak etmemiştir
    4. 1995 temmuzunda Srebrenitsa'da meydana gelen soykırım konusunda, SırbistanBM Soykırım Suçunun Önlenmesi ve Cezalandırma Sözleşmesi'ne göre soykırımı önleme yükümlülüğünü ihlal etmiştir
    5. Sırbistan, Ratko Mladiç'in soykırım ve soykırıma iştirak suçlamaları nedeniyle yargılanacağı eski Yugoslavya için kurulan uluslararası savaş suçları mahkemesine teslim edilmemesi ve mahkemeyle tam bir işbirliği yapmaması nedeniyle BM Soykırım Suçunun Önlenmesi ve Cezalandırma Sözleşmesi'ne göre yükümlülüklerini ihlal etmiştir
    6. Sırbistan, eski Yugoslavya için kurulan uluslararası savaş suçları mahkemesine soykırım ve başka suçlarla itham edilen kişilerin teslimi ve mahkemeyle tam bir işbirliği konularında yükümlülüklerini yerine getirecek acil tedbirler almalıdır
    7. Davada mali tazminat uygun bulunmamıştır,
    Bu kararlarla Sırbistan'ın soykırım konusunda bir yükümlülüğü bulunmadığına karar verilmiş ve Bosnalıların bekledikleri tazminata açılan yol kapanmıştır.
    Lahey Mahkemesi'nin, Sırbistan'ı suçlu bulmamış olmasına rağmen, Eski Yugoslavya Savaş Suçları MahkemesiBosna'da işlenen suçların soykırım olduğunu kabul etmiştir. Bu mahkemede sorumlu olduğu düşünülen kişilerin yargılamaları devam etmektedir. Lahey’deki bu mahkeme, iki BosnalıSırp subayı soykırımdan suçlu bulmuş,General Radislav Krstiç ise, 35 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Albay Vidoje Blagojeviç kendisi hakkındaki 18 yıl hapis cezasını temyiz etmeiştir. Eski Sırp Lideri Miloseviç ise yargılanırken ölmüştür. Diğer iki Bosnalı Sırp yetkili, Radovan Karadziç ve General Ratko Mladiç ise, Sırbistan'a yapılan tüm bu kişileri korumamaları yönündeki çağrılara karşın bulunup mahkeme önüne çıkarılamamıştır.
    BORDOMAVİ.NET-KUŞADASI

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı LazAnisT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    22 Temmuz 2008 Bu katili tanıdınız mı

hurriyet.com.tr
    Allah Zul Celal Hazretleri senin belani versin.

seref yoksunu agdi herif, Firvaun gibi cayir cayir yanacaksin !!! Allah c.c. o yetimlerin, mazlumlarin hakkini elbet alacak !!!

.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yakalansa ne olur yakalanmasa ne olur o kadar din kardeşimiz öldü onlar geri gelmiyecek Allah biz Türk ve Müslümanları korusun bir daha öyle günler göstermesin

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bu adamı alıp Bosnalıların olduğu bir yere elleri kolları bağlanmış vaziyette koyacaksın...!

Av Partisi diye bir film var izlediniz mi bilmiyorum,son sahnesi böyleydi!
    "Orada birisi farklı yürüyordur."

burhan_akgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

avrupa da onlar kadar katildir silah anbarkosu uygulayarak boşnaklara
    Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.Güzel Sözler
    Bernard Shaw

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)