Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 83 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: O Kadar Farkımız Olsun...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Standart O Kadar Farkımız Olsun...

O KADAR FARKIMIZ OLSUN...

BMN olarak Gerede Görevimizi yerine getirdik gene. Senede bir, Gerede havası almasak rahat edemiyoruz belki de.

Sezon bitti, yeni sezonun programının yapılıp açıklandığı o Haziran ayının başlarında tatlı bir telaşla bugünün programını yapmaya başladık beraberce.

Organizasyon öncesi yapılan onlarca telefon görüşmesi, kulüp yetkilileri ile, otel yetkilileri ile yapılan görüşmeler, BMN Yöneticileri’nin aralarında mütalaaları, tek tek şehirlerin koordinasyonu derken gün geldi çattı.

Sabahın bir körü biz İstanbul’dan, diğer arkadaşlarımız da bulundukları şehirlerden çıktılar yollara.

Bu organizasyon öyle kolay yazılır bir şey değildi. Hiçbir zaman da tam olarak anlatılamayacak. Kadrajların içinde, dışında öyle çok şey oldu ki.

Pek çoğunuz fotoğraf karelerinin içindeyken, dışarıda kalan pek çok detayı kaçırdınız aslında. Herkes çok keyifliydi; ama herkes. Yani bunun içinde sadece BMN Üyeleri yoktu. Orada bulunan Trabzonspor Muhabiri olan Trabzonspor emekçileri, otel görevlileri, futbolcular, teknik ekip, yöneticilerimiz, hatta bizimle beraber oraya gitmese de hemen aramıza karışan taraftarlarımız.

Herkes çok keyifliydi ve herkes kendi havasındaydı. İşte bu keyif içinde gözlerimizi nemlendiren, keyfimizi katlayan pek çok görüntü de oluştu Gerede’de. “BMN’den önce ve sonra” diye ayırabilinecek kadar bir moral farklı oluştu kamp yerinde. ŞAMPİYONLUK SÜRECİ BAŞLADI.

BMN: Gerçekten de farklı. Hem de sadece kendi taraftarımız içinde değil, Türkiye’de farklı.

Biz bir şiar edindik ve dedik ki:

TEMİZ FUTBOL

AHLAKLI TARAFTARLIK

AKILLI TARAFTARLIK

SAMİMİ FEDAKARLIK

GÖNÜLDEN DESTEK

BİZ TRABZONSPOR’un GÜCÜYÜZ

diyoruz.

Bu yukarıda anlatmaya çalıştığımız her şeyin birer örneği oluştu Gerede’de. Pankartımız vardı, şöyle diyordu: “Şampiyonluk Önemli Değil, Senin Bu Adaletsiz Arena’da Verdiğin Onurlu Mücadelen Yeter”. Temiz futbol hasretimizi anlattık. 300 civarı BMN üyesi Trabzonspor Taraftarı’nın olduğu yerde, tek kelime küfür/argo yoktu. Çünkü gelen herkes “Ahlaklı Taraftarlık”tan yanaydı.

Müthiş bir koordinasyon ile, müthiş bir örgütlenme ile oradaydık. İsteğimiz olan “Trabzonsporla iç içe olmak” konusunda istediğimizi alırken, tek bir kişinin bile dudağı bükülmedi. İstediklerimizi aldık ama rahatsızlık vermeden. Çünkü herkes, giden tüm arkadaşlarımız “Akıllı Taraftar Modeli”nin bir ütopya olmadığını sergiliyordu.

Oraya gelen hemen herkes iş gününü harcamış, yüzlerce kilometre yoldan gelmiştik. Organizasyon boyunca bunun tek kelimesi edilmedi. Zira, "Samimi Fedakarlık” konusunda daha baştan anlaşmıştık.

Çeşit çeşit şehirlerden, bir bir otobüsler otelin önüne geldiğinde daha kapılar yarım açılmışken herkes atladı aşağıya, hem de avazı çıktığı kadar bağıra bağıra: “Bize her yer Trabzon”. Sanki kilometreler aşıldıkça hasret de katlanmıştı. Okun yaydan fırladığı gibi fırladı herkes otobüslerin basamaklarından. GÖNÜLDEN olmasa bu DESTEK, akıl karı iş değildi yapılan.

Hocamız bu yorgun ama kalabalık ve sevgi dolu günün ardından, bizim ardımızdan topladığı basın mensuplarına şöyle diyordu, : “Şampiyonluk Süreci Başlamıştır”. Biz dememiş miydik: Biz Trabzonspor’un Gücüyüz”.

Yaşanılan anekdotlar zaman geçince unutulabilir. Geri dönüp de “neler yaşamıştık acaba” diye hatırlamak istediğinizde, her gittiğimiz yere götürdüğümüz, yukarıda yazdığımız bu değerlere dönün bakın. Tüm yaşadıklarınız, hafızalarınızdaki yerlerine yeniden oturacaktır.

Bu anlamda çevremize, camiamıza verdiğimiz moral için gururluyuz.

Görev tamamlandı.

Tunga LİMAN
    BordoMavi.Net

“Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Egemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

mükemmel bir yazı.. ve organizasyon özeti.. tek kelimeyle muhteşemdi(k).. her şey için teşekkürler BMN..
    Hadi eyvallah..

organazisyon özeti süper güzell bir gün gecirdik allah nasip ederse inş seneye yine aynı yerdeyiz iyiiki varsın BMN saygılarımla...
    SÜRMENELİ MEHMET...

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Yazın her zamanki güzel Tunga Abi

Mükemmel geçen bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Şampiyonluk süreci başlamıştır.

Helal olsun.

Harika bir yazı gerçi alıştık Tunga abinin bu harikülade yazılarını okumaya ama bu ayrı bir önem teşkil ediyor. Hatta o kadar önemli ki " Şampiyonluk süreci başlamıştır. "

TEMİZ FUTBOL

AHLAKLI TARAFTARLIK

AKILLI TARAFTARLIK

SAMİMİ FEDAKARLIK

GÖNÜLDEN DESTEK

BİZ TRABZONSPOR’un GÜCÜYÜZ

ve öyle devam edeceğiz. ~
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Osman Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tunga abi tebrikler.Böyle bir organizasyonun arkasından ancak bu kadar güzel bir yazı yazılırdı.
    Colmandante

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tebrikler Tunga abi yine döktürmüşsün.
    -1461 TRABZON-

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Tunga abi çok teşekkürler. Muhteşem günün ardından, muhteşem özet...
    Seviyorum ben bizi, seviyorum.

Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Çok güzel bir yazı olmuş...

Tebrikler Tunga abi...

Ayrıca da teşekkürler...
    teκ κardeş dгogнeda uпiтed

TS-FAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Orada olmasam da olmasak da yaşadık..
    Yaşattınız...
    Gidene de ,moral verne de,ziyareti bize fotoğraflarla aktaranlara da teşekkürü borç bilirim.
    Teşekkürler.
    Ya ayakta kal,ya öl...Asla diz çökme!
    Şampiyonluk var ufukta..Karadeniz dalga dalga.
    Türkiye'de futbol,içinde oyun olan bir oyundur.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hepinize ayrı ayrı, birer birer çok teşekkürler. Allah'a şükürler olsun ki, buluşmuşuz...

Bu arada bu yazı da bence burada da olmalı:

Alıntı Gamze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gece enteresan bir vukuat dolayısıyla bir hayli geç uyudum... E heyecan da var tabi. Sabah 5 buçuk sularında uyanarak hazırlığımı yaptım, attım kendimi boş sokaklara...

Yahu yok, olmayi... Hiç derman yok bende. Devamını yazayım dedim yazamıyorum. Günün özeti yapılmış. Ben en iyisi anektodları sonraya bırakıp - ki sonralık bir şey kalmadı herkes her şeyi yazmış- kendimce önemli birkaç şeyden bahsedeyim.

Bu organizasyon yine yeni yeniden çok şeyi hatırlatmaya yetti her birimize zannediyorum... Yüzlerce kişi zamanından, cebinden, eşinden dostundan 'çalarak' katıldı bu organizasyona.. Ortak değer Trabzonspor etrafında birleşti Türkiye'nin dört bir yanından gelen bordo mavi savunucuları.

Bahaneler sıra sıra oldu o gün orda olabilmek için. Biri olmayan düğüne katıldı, belki bir diğeri bir cenazeye... Trabzonspor en çok, işverene yaramadı.

Hepimizi bir kenara koyuyorum, İzmir'den tek başına Bursa'ya geçip, ordan Gerede'ye gelen, dönüşte de bu kez Ankara yolunu seçip, ordan yeniden İzmir'e dönen Egemen o günün sembolüydü adeta... İki renk, anca bu kadar kör edebilirdi insanı. Eee, Leyla uğruna çöllere düşmüş Mecnun, Aslı uğruna dağlar delmiş Kerem boşuna yapmamıştı tüm bunları...

Kendimle gurur duydum; doğru şeylerin ardına, benim için en uygun ve doğru birlik altında düşmüşüm diyerek... Bunu yaşatanlar sağolsun...

Trabzonspor'u, onu var eden değerleri ve dolayısıyla sizleri çok seviyor ve önemsiyorum. Bu yazıyı okuyan herkesin de aynı şekilde hissettiğine Gerede'de kaybolmadığımdan emin olduğum kadar eminim. ))

Müthişsin Trabzonspor, müthişsin Bordomavi.net...

Nereden
    Aksaray

Şampiyonluk süreci başlamıştır.

Tunga abi çok teşekkürler yazı için,gün bizim günümüz.

virit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

çok duygulandım..ağlattın beni...20 dakikadır ağlıyorum..inşaallah şampiyon oluruz bu senede tüm alem görür şampiyonluk nasıl kutlanır...
    Konu Gamze tarafından (14.07.2008 Saat 02:36 ) değiştirilmiştir.

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şampiyonluk süreci başlamıştır
    mükemmel....

Ayhan Çolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

şampiyonluk için kalkan boeıng 327 ts tipi uçak gerede den hareket etmiştir.

Dursun Kaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bu onurLu taraftara şampiyonLuk yakışır..

ELine sağLık Tunga abi..
    ~ Yüzümüzün yüreğimizle beraber gülümsediği an’ dır mutluluk. ~

Tokat İl Temsilcisi
    Kamil Çakmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat

Bizler gidemedik ama, bu organisazyonda emeğe geçen, Geredeye gidip takımımıza destek olan. Virdeo ve resimleri bizlere aktaran herkeze teşekkür ederiz. Yüreklerinize sağlık.

Bordomavi.net türkiyeye farklılığını bir kez daha ıspatladı. Ne güzel bir oluşumumuz var.

Ne mutlu Trabzonsporluyuz. Ne mutlu Bordomavi. net deyiz .

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yazacak o kadar çok şey var ki aslında.

Bu BMN öyle bir topluluk ki Gerede'ye hareket etmeden önce Kozyatağında herkese karşı yaptığımız konuşmayı adama böyle yedirir işte.

O kadar kalabalık gidip olumsuzluğun kıyısından köşesinden geçmeyen, itidali, aklı selimi, anlayışı bir an olsun elden bırakmayan bir gruba mensup olmanın haklı gururunu yaşadım/yaşadık cumartesi günü. Gerede'de kaldığımız süre içerisinde hassasiyetlerimizden bir nebze ödün vermeyen tek derdi dayanağı Trabzonspor olan insanlarla bir arada olmak çok ama çok özel bir duygu.

Yöneticimiz ve kafile başkanımız Kenan Sönmez görevi devreden diğer kafile başkanı yöneticimiz Sırrı Eren'in, idarecimiz ve takımımızın herşeyi ile ilgilenen Caner Çuvalcıoğlu'nun, Teknik Direktörümüz Ersun Yanal'ın, futbolcularımızın bizler hakkında söylediklerini burada tek tek yazarsak her zamanki gibi haset kanallarını açmış oluruz.

Ama burda ki arkadaşlara da haksızlık etmek olmaz. Bir dizi yaşanan güzelliklerden sadece bir kaçını bilmenizi istiyorum.

- Trabzonspor taraftarı çok başka.
    - Sadece BMN olsa, kaç kişi olursanız olun biz sizi omuzumuza bile alırız.

Ersun hocamızın, Kaptanımızın BMN'den olduğumuzu söylediğimizdeki yüzünde beliren tebessümleri o sıcak bakışları samimi diyaloglarını, hal hatır sormalarını, neler yaptığımızla ilgilenmeleri bizim hakkımızda şaşırtıcı derece de bilgi sahibi olmaları...

Ersun hocamızın akşam dönüşünde otobüslerimize el sallaması uğurlaması..
    Yine Hocamızın bir arkadaşımızı yolda iken arayıp "herşey için çok teşekkür etmesi, iyi ki varsınız, hayırlı yolculuklar" demesi...

İşte bunların tamamı sizin oluşturduğunuz güzellikler arkadaşlar, Allah bozmasın gayet kendinden emin, ne yaptığını bilen dik duruşumuzla tam yol gidiyoruz. Biz Trabzonsporlular olarak böyle gidersek elbetteki,

ŞAMPİYONLUK SÜRECİ BAŞLAYACAKTIR, BAŞLAMIŞTIRDA !
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

İskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

iyi ki varsın Trabzonspor

iyi ki varsın BMN

iyi ki varsınız arkadaşlar...

Tarifi mümkün değil yukarıdaki yazıyı okuduktan sonraki duygularımın...

Tüylerim diken diken oldu,hiçbir maddi açıklaması yok bunun...

öyle işte...
    Eskiden Sungu61 idi ....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Burhan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Harika bir yazı. Çok teşekkürler.

Tesadüf müdür bilemem ama hocamızın tam da kamp ziyaretimiz sonrasında ''Şampiyonluk süreci başlamıştır'' demesi beni ayrı mutlu etti.
    Şampiyonluk süreci devam ed(em)iyor..!

vectra29

https://twitter.com/caglarts

İlhan Sancak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ağzına sağlık abi mçok güzel olmuş herşeyi özetlemişsin

Emirhan Makul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Herşeyi Çok Güzel Bir Şekilde özetlemiş yazı tebrikler yüreğinize sağlık
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatıdır.

murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Geredeye gidip bu guzellikleri yasatan herkese teseskkurler!
    Kücük beyinlerin yönettigi büyük takimdir, Trabzonspor!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Kalemine sağlık Tunga abi.

Arkadaşlar koca bir günün ardından sanırım herkesin unutulmayacak bir anısı olmuştur. E hadi o zaman, kalemleri ele almanın ve yazıyı bmn kitabı için ilgili e-posta adresine göndermenin zamanı.
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UğuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tunga Abi çok teşekkürler.Trabzonspor un sezona merhaba dediği ilk idmanda verilen hava ,Gerede de doruğa çıktı.Biz taraftar olarak görevimizi yapıp olumlu desteğe devam edelim.Yalnız bu Trabzon bu sene bu halimle çok deplasman yaptıracak öyle göüküyor.
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)