Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vali | Recep Yazýcýoðlu'nun Hayatýný Anlatan Sinema Filmi

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Standart Vali | Recep Yazýcýoðlu'nun Hayatýný Anlatan Sinema Filmi

"Köprü" dizisinden sonra yeni projeye atilan Koliba Film , Vali Recep Yaziciogulu`nun hikayesini
    anlatan bir film cekmeye basladi.
    Yönetmenligini üstlenen M.Cagtay Tosun`un filmi yakinda vizyona girecek.

Fragmaný:
    http://www.dizifrm.com/izle/vali-fil...izisinin-filmi-

Süper Vali Recep Yazýcýoðlu kimdir :

Kiþiliði

Görev yaptýðý bölgelerde halka olan yakýnlýðý, sýradýþý fikirleri ve enerjisiyle Süper Vali olarak anýldý.
    Saðlam ve eþsiz karakteri ile herkesin sevgisini kazanmýþ bir insandý.Halk ile bir bütün olmuþ insanlarýn güvenini kazanmýþ en büyük vali idi.

Vefatý

2 Eylül 2003'de Eskiþehir-Ankara Yolu üzerindeki Temelli Belediyesi yakýnlarýnda geçirdiði trafik kazasýndan 2 gün sonra bitkisel hayata girerek 8 Eylül 2003 tarihinde vefat etti. Cenazesi Aydýn'ýn Söke ilçesinde 10 Eylül 2003'de topraða verildi.

Vali Yazýcoðlu'nun geçirdiði trafik kazasý pek çok kiþiye göre komplo olarak düþünülüyor gerçek böyledir.[kaynak belirtilmeli] Vali Recep Yazýcýoðlu devletin hiçbir imkanýnýn þahsi iþleri için kullanmayan birisiydi. Bu yüzden gözündeki rahatsýzlýðýný tedavi ettirmek için gideceði Ankara'ya makam otomobiliyle deðil kendi imkanlarýyla gitmeyi tercih etti. Yazýcýoðlu'nun Ankara'ya gideceði günlerde Denizli Ziraat Odasý Baþkaný Haldun Tellioðlu da bir iþ için Ankara'ya gitmek üzereydi. Vali Recep Yazýcýoðlu'na beraber gitmeyi teklif etti ve Tellioðlu bir tekstil firmasýndan emaneten Mercedes marka bir otomobil aldý. Mercedes'in þoför koltuðuna ise Denizli Ziraat Odasý muhasebecisi Berkant Korkut oturtuldu. Tecrübeli bir þoför olmayan Korkut Temelli yakýnlarýnda geç fark ettiði trafik ýþýklarýnda durabilmek için fren yaptý ancak otomobilin kontrolünü kaybetti. Araç yol kenarýndaki istinat duvarýna çarptý. Haldun Tellioðlu olay yerinde, Recep Yazýcýoðlu ise kaldýrýldýðý hastanede hayatýný kaybetti.

Hayatý

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni tamamladýktan sonra 1968'de Aydýn'a maiyet memuru olarak atandý. 1971-1984 yýllarý arasýnda sýrasýyla Kalkandere, Bahçe, Hamur, Ayvacýk, Kýrýkhan, Alaca, Akçakoca ilçelerinde kaymakamlýk görevinde bulundu. 1975 yýlýnda da asteðmen olarak Kara Kuvvetleri Komutanlýðýnda askerlik görevini tamamladý.

1984 yýlýnda 36 yaþýnda en genç vali olarak Tokat Valiliði'ne atanan Recep Yazýcýoðlu 14 Aðustos 1989'da Aydýn Valisi olarak göreve baþladý. 19 Aðustos 1991 tarihinde Erzincan Valiliði'ne, 26 Eylül 1999'da da Merkez Valiliði'ne,30 Ocak 2003'te Denizli Valiliði'ne getirildi.

Felsefesi

Sistemin iþleyiþine sýk sýk aðýr eleþtiriler getiren Yazýcýoðlu halkýn sistemin içerisinde olmadýðýný bundan dolayý bürokrasinin hantallaþtýðý ve bu yüzden yer den yönetim sisteminin uygulanmasý gerektiðini dile getirmiþtir.

Vilayet yönetimleri dönemindeki uygulamalarý üniversitelerde tez konusu olan Recep Yazýcýoðlu Tokat Valiliði sýrasýnda torba bütçe uygulamasýyla ile Cumhuriyetten buyana yapýlan dersliklerden daha fazla derslik kazandýrmýþtýr.

Vali Yazýcýoðlu Erzincan Valiliði sýrasýnda doða sporlarý ile uðraþmýþ ve yörenin doða sporlarý turizmine açýlmasýna katký saðlamýþtýr.

Denizli'nin Acýpayam Ýlçesi'ne baðlý Eskiköy'de vatandaþlar tarafýndan yaptýrýlarak iki köyü birbirine baðlayan köprüye trafik kazasýnda yaþamýný yitiren eski Valisi Recep Yazýcýoðlu'nun adý verildi.

Denizli'de Ýncilipýnar mevkisinde yapýlan büyük parka Vali Recep Yazýcýoðlu'nun adý verildi.

Kemaliye-Baþpýnar arasýnda Karasu Nehri üzerinde (Fýrat Nehri'nin Kemaliye(Erzincan) Ýlçesinden geçen kolu) yapýlan Recep Yazýcýoðlu'nun çok emeðinin geçtiði, ve Köprü dizisine de konu olan köprünün adý Vali Recep Yazýcýoðlu Köprüsüdür.

Erzincan'ýn Kemaliye Ýlçesi ile Çaltý Ýstasyonu arasýndaki en uzun karayolu tüneline de Vali Recep Yazýcýoðlu ismi verilmiþtir.

Köprü Dizisi ve Yazýcýoðlu

Yazar Ayþe Kulin tarafýndan kaleme alýnan Köprü adlý romandan esinlenilerek çekilen ve Star TV'de Erzincan Valiliði sýrasýnda yapýlmasý için büyük emek harcadýðý Baþpýnar Vali Recep Yazýcýoðlu Köprüsünün konu edildiði bir dizi film yayýnlanmaktadýr. Valiyi sanatçý Erdal Beþikçioðlu canlandýrmaktadýr.Dizide ki karakter ismi Faruk Yazýcý'dýr.

Heyecanla bekliyorum filmmi Ayþe Kulin-Köprü kitabýný okumuþtum süper vali denilecek kadar var ..
    Kazimiþi gzas vorert

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    38

Diziyi ilk bölümden son bölüme kadar izledim. Filmide mükemmel olucaðýna eminim. Heyecanla bekliyorum. Valimizede tekrardan Allah rahmet eylesin...

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Diziyi pek takip edemedim, diger dizilerle cakisti, reklam aralarinda izledim, bayagi güzel bir diziydi. Filmi de merakla bekliyorum.

Merhuma tekrar Allah'tan rahmet diliyorum.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

harika bir diziydi filmi bende merakla bekliyorum valimize ve Adnan Kahveciyi rahmetle anýyorum

Yaþ
    32

Diziyi severek izliyordum Allah Nasip ederse sinemayada gideceðim vizyona girince .
    CybeЯ WarrioЯ

omer61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

Önce kitabý sonra dizisi ve þimdi de filmi. Yakýþýr Recep Yazýcýoðlu'na..
    "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim." Kazým KOYUNCU

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)