Hesaplipazar
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Vali | Recep Yazcolu'nun Hayatn Anlatan Sinema Filmi

OYlmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Standart Vali | Recep Yazcolu'nun Hayatn Anlatan Sinema Filmi

"Kpr" dizisinden sonra yeni projeye atilan Koliba Film , Vali Recep Yaziciogulu`nun hikayesini
    anlatan bir film cekmeye basladi.
    Ynetmenligini stlenen M.Cagtay Tosun`un filmi yakinda vizyona girecek.

Fragman:
    http://www.dizifrm.com/izle/vali-fil...izisinin-filmi-

Sper Vali Recep Yazcolu kimdir :

Kiilii

Grev yapt blgelerde halka olan yaknl, srad fikirleri ve enerjisiyle Sper Vali olarak anld.
    Salam ve esiz karakteri ile herkesin sevgisini kazanm bir insand.Halk ile bir btn olmu insanlarn gvenini kazanm en byk vali idi.

Vefat

2 Eyll 2003'de Eskiehir-Ankara Yolu zerindeki Temelli Belediyesi yaknlarnda geirdii trafik kazasndan 2 gn sonra bitkisel hayata girerek 8 Eyll 2003 tarihinde vefat etti. Cenazesi Aydn'n Ske ilesinde 10 Eyll 2003'de topraa verildi.

Vali Yazcolu'nun geirdii trafik kazas pek ok kiiye gre komplo olarak dnlyor gerek byledir.[kaynak belirtilmeli] Vali Recep Yazcolu devletin hibir imkannn ahsi ileri iin kullanmayan birisiydi. Bu yzden gzndeki rahatszln tedavi ettirmek iin gidecei Ankara'ya makam otomobiliyle deil kendi imkanlaryla gitmeyi tercih etti. Yazcolu'nun Ankara'ya gidecei gnlerde Denizli Ziraat Odas Bakan Haldun Telliolu da bir i iin Ankara'ya gitmek zereydi. Vali Recep Yazcolu'na beraber gitmeyi teklif etti ve Telliolu bir tekstil firmasndan emaneten Mercedes marka bir otomobil ald. Mercedes'in ofr koltuuna ise Denizli Ziraat Odas muhasebecisi Berkant Korkut oturtuldu. Tecrbeli bir ofr olmayan Korkut Temelli yaknlarnda ge fark ettii trafik klarnda durabilmek iin fren yapt ancak otomobilin kontroln kaybetti. Ara yol kenarndaki istinat duvarna arpt. Haldun Telliolu olay yerinde, Recep Yazcolu ise kaldrld hastanede hayatn kaybetti.

Hayat

Ankara niversitesi Hukuk Fakltesi'ni tamamladktan sonra 1968'de Aydn'a maiyet memuru olarak atand. 1971-1984 yllar arasnda srasyla Kalkandere, Bahe, Hamur, Ayvack, Krkhan, Alaca, Akakoca ilelerinde kaymakamlk grevinde bulundu. 1975 ylnda da astemen olarak Kara Kuvvetleri Komutanlnda askerlik grevini tamamlad.

1984 ylnda 36 yanda en gen vali olarak Tokat Valilii'ne atanan Recep Yazcolu 14 Austos 1989'da Aydn Valisi olarak greve balad. 19 Austos 1991 tarihinde Erzincan Valilii'ne, 26 Eyll 1999'da da Merkez Valilii'ne,30 Ocak 2003'te Denizli Valilii'ne getirildi.

Felsefesi

Sistemin ileyiine sk sk ar eletiriler getiren Yazcolu halkn sistemin ierisinde olmadn bundan dolay brokrasinin hantallat ve bu yzden yer den ynetim sisteminin uygulanmas gerektiini dile getirmitir.

Vilayet ynetimleri dnemindeki uygulamalar niversitelerde tez konusu olan Recep Yazcolu Tokat Valilii srasnda torba bte uygulamasyla ile Cumhuriyetten buyana yaplan dersliklerden daha fazla derslik kazandrmtr.

Vali Yazcolu Erzincan Valilii srasnda doa sporlar ile uram ve yrenin doa sporlar turizmine almasna katk salamtr.

Denizli'nin Acpayam lesi'ne bal Eskiky'de vatandalar tarafndan yaptrlarak iki ky birbirine balayan kprye trafik kazasnda yaamn yitiren eski Valisi Recep Yazcolu'nun ad verildi.

Denizli'de ncilipnar mevkisinde yaplan byk parka Vali Recep Yazcolu'nun ad verildi.

Kemaliye-Bapnar arasnda Karasu Nehri zerinde (Frat Nehri'nin Kemaliye(Erzincan) lesinden geen kolu) yaplan Recep Yazcolu'nun ok emeinin getii, ve Kpr dizisine de konu olan kprnn ad Vali Recep Yazcolu Kprsdr.

Erzincan'n Kemaliye lesi ile alt stasyonu arasndaki en uzun karayolu tneline de Vali Recep Yazcolu ismi verilmitir.

Kpr Dizisi ve Yazcolu

Yazar Aye Kulin tarafndan kaleme alnan Kpr adl romandan esinlenilerek ekilen ve Star TV'de Erzincan Valilii srasnda yaplmas iin byk emek harcad Bapnar Vali Recep Yazcolu Kprsnn konu edildii bir dizi film yaynlanmaktadr. Valiyi sanat Erdal Beikiolu canlandrmaktadr.Dizide ki karakter ismi Faruk Yazc'dr.

Heyecanla bekliyorum filmmi Aye Kulin-Kpr kitabn okumutum sper vali denilecek kadar var ..
    Kazimii gzas vorert

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    20.04.2007
    Ya
    35

Diziyi ilk blmden son blme kadar izledim. Filmide mkemmel olucana eminim. Heyecanla bekliyorum. Valimizede tekrardan Allah rahmet eylesin...

Mayls - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    30

Diziyi pek takip edemedim, diger dizilerle cakisti, reklam aralarinda izledim, bayagi gzel bir diziydi. Filmi de merakla bekliyorum.

Merhuma tekrar Allah'tan rahmet diliyorum.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e zgrlk!

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

harika bir diziydi filmi bende merakla bekliyorum valimize ve Adnan Kahveciyi rahmetle anyorum

yelik tarihi
    07.07.2008
    Ya
    28

Diziyi severek izliyordum Allah Nasip ederse sinemayada gideceim vizyona girince .
    CybeЯ WarrioЯ

omer61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    30

nce kitab sonra dizisi ve imdi de filmi. Yakr Recep Yazcolu'na..
    "Ben bir mzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin tesinde ben bir devrimciyim." Kazm KOYUNCU

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)