Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 220 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Çýlgýnlýðý - Bütçemiz...Kadro Derinliði mi?

Erdal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    50

Alýntý Ali & Berrin Özcan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hüseyin - Ceyhun olayýna bi bak...ya da Tolga - Onur...Hangi oyuncular oynamalý, hangileri oynar...
    Kimin oynamasý gerekiyorsa o oynar....Yahu siz Trabzonspor u ne sanýyorsunuz Allahaþkýna....Madem öyle Ferhatýn,Aymanýn Hasan üçüncüden daha fazla forma bulmasýna "derin Trabzon" un güçsüzlüðü mü sebep oldu...)) Arkadaþlar kulübün genel politikalarý ile ilgili zaman zaman fikir beyan edip zaman zaman da aktif sorumluluk alan Ýdmanocaðýndan kalma bir yapý vardýr doðru....Ama kadro ya karýþmazlar insaf edin yahu

Ali Özcan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Yaþ
    41

Alýntý Erdal Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kimin oynamasý gerekiyorsa o oynar....Yahu siz Trabzonspor u ne sanýyorsunuz Allahaþkýna....Madem öyle Ferhatýn,Aymanýn Hasan üçüncüden daha fazla forma bulmasýna "derin Trabzon" un güçsüzlüðü mü sebep oldu...)) Arkadaþlar kulübün genel politikalarý ile ilgili zaman zaman fikir beyan edip zaman zaman da aktif sorumluluk alan Ýdmanocaðýndan kalma bir yapý vardýr doðru....Ama kadro ya karýþmazlar insaf edin yahu
    Erdal abi insaf...Hasan'ýn kadroda yer bulmasý bile mucize...Tabiki Ayman la Ferhat oynayacak...Arada kalite farký çok bariz...Ceyhun ve Onur lehine fark olduðu gibi...
    "Ya biz 2010-2011 Þampiyonluk Kupasýný alacaðýz, ya da o bizi"...

Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    50

Erdal abi insaf...Hasan'ýn kadroda yer bulmasý bile mucize...Tabiki Ayman la Ferhat oynayacak...Arada kalite farký çok bariz...Ceyhun ve Onur lehine fark olduðu gibi...

Ýyi ya Alicim hakeden oynamýþ demekki bundan sonrada öyle olacak rahat olun ))

Nereden
    Konya
    Yaþ
    41

Alýntý Erdal Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýyi ya Alicim hakeden oynamýþ demekki bundan sonrada öyle olacak rahat olun ))
    inþallah Hasan a gücü yettiði gibi Ceyhun ve Onur gibi gençlerimizin de önünü kestirmeyecek gücü bulur hocamýz...Hüseyin ve Tolga Hasan a göre daha enseli oyuncular...

Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    50

inþallah Hasan a gücü yettiði gibi Ceyhun ve Onur gibi gençlerimizin de önünü kestirmeyecek gücü bulur hocamýz...Hüseyin ve Tolga Hasan a göre daha enseli oyuncular...

)) Yok öyle bir þey...Yahu Hüseyin bu takýmýn kaptaný,üstelik Trabzonspor lu üstelik de geleceðini düþünecek kadar akýllý....Adam boþ mukaveleye imza attý sonrada satabilirsiniz dedi..Ensesi kalýn ise "kendi iþini kendi yaptýðýndandýr" Yerli oyuncularýmýzýn futbol kalitesi tartýþýlýr ancak söz konusu Trabzonspor olunca en fazla zaaf gösteren bile kendini afettirip trilyonlar kazandýrýp giti

Adem Köse - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    39

Birçok oyuncu tabi ki gönderilecektir,bende bu oyuncularýn talibi kesinlikle olduðunu düþünüyorum.Sonuçta bu kadro TSL de 6. oldu.Oyuncular ligte kümeye oynayan her takýmda rahatlýkla oynayabilir.Kadro geniþliði tabi ki olmalý her mevkinin bir tane yedeði olmalý özellikle de defans bölgesinin çok daha fazla olmalý,ben sadece tony sylva için gereksizdi diye bir düþüncedeyim o kadar.Ýnþallah bu konuda da yanýlýrým.
    TRABZONSPORUM ÝÇÝN ÇEKÝLEN HERTÜRLÜ ÇÝLE KUTSALDIR

ccd6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

ferhat bu takýmda ýlk 25 de býle olmaz adam 2 seneden beri takýmda ama ben bý katkýsýný görmedým.slyva tolga onur cale song egemen gýray tayfun serkan colman selcuk ceyhun barýs yattara umut gökhan bugra abdulazýz su anda takýmda buluncak banko adamlar gýbý duruyor.
    bu takýmda huseyýne ferhata adnana hasana yer yok.bunlarýn aldýgý para yýlda 5 trýlyon eder.ben bu adamlara bu kadr para verecegýme giderým 4 tane gencý 300 mýlyardan oynatýrým daha ii.

Nereden
    Konya
    Yaþ
    41

Alýntý ccd6167 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ferhat bu takýmda ýlk 25 de býle olmaz adam 2 seneden beri takýmda ama ben bý katkýsýný görmedým.slyva tolga onur cale song egemen gýray tayfun serkan colman selcuk ceyhun barýs yattara umut gökhan bugra abdulazýz su anda takýmda buluncak banko adamlar gýbý duruyor.
    bu takýmda huseyýne ferhata adnana hasana yer yok.bunlarýn aldýgý para yýlda 5 trýlyon eder.ben bu adamlara bu kadr para verecegýme giderým 4 tane gencý 300 mýlyardan oynatýrým daha ii.
    anlatmak istediðim yer bu iþte...bu adamlar Trabzonspor da oynayamaz bu yýl ama gerek uzun süreli baðlayýcý mukaveleleri gerekse Hasan ve Hüseyin Trabzonlu olduklarý için iþin içine duygusallýk giriyor ve satamýyoruz bu adamlarý...Sonuçta bir yýlda Trabzonspor un 5 trilyonuna oluyor olan...

Cafer Bulur - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    44

yapilan transferleri bir cilginlik olarak görmüyorum.
    bu transferler yapilmasi zorunlu olan yeniden yapilanmanin bir parcasi idi.
    transfer bütcesi bitaz asilmis olabilir.ama gerekli olan basariyi yakalarsak bunun bir sorun olacagini düsünmüyorum.
    artik bu kadronun üstüne gelecek yillari insa etmemiz gerekiyor.
    kadro derinligi ve genisligi acisindan bu transferlerin cok faydasi olacak.
    rekabet basariyi da beraberinde getirecektir.
    "Yükseldi Karadeniz Herkes Omuz Omuza Bize Fýrtýna Denir Çýkmayýn Yolumuza..."

Erdal DÝLEK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

1-)Hrvoje Cale – defans - (Dinamo Zagrep)
    2-)Remzi Giray Kaçar – defans - (Gençlerbirliði OFTAÞ)
    3-)Ceyhun Gülselam – defans - (Unterhaching)
    4-)Gustavo Colman – orta saha - (Germinal Beerschot)
    5-)Selçuk Ýnan – orta saha - (V.Manisaspor)
    6-)Egemen Korkmaz – defans - (Bursaspor)
    7-)Ýsmail Özeren – defans - (Ç.Dardenelspor)
    8-)Buðra Erdoðan – defans - (Ç.Dardanelspor)
    9-)Yakup Bugun – kaleci - (Altýnordu)
    10-)Sami Büyüktopaç – sol bek – (NEC Nijmegen)
    11-)Gökhan Ünal – forvet - (Kayserispor)
    12-)Necdet Kaba – orta saha (Akçabat Sebatspor)
    13-)Zafer Aydoðdu – defans - (Akçaabat Sebatspor)
    14-)Mustafa Yumlu – defans - (Arsinspor)
    15-)Selçuk Yýldýrým – orta saha - (Arsinspor)
    16-)Abdülaziz Solmaz – orta saha - (Pazarspor)
    17-)Eren Görür – forvet - (Pazarspor)
    18-)Rigobert Song - defans - (Galatasaray)
    19-)Fatih Altundað-Orta saha sol kanat-(Hamburg)
    20-)Tony Sylva-Kaleci-(Lille)

sadece 8 yanesi 1 milyon üzerinde diðerleri gen. ve bu paralara anlaþýlan yýl üzerinden..
    BÝZE HERYER TRABZON!!!
    Bordo MavÝ

Türk futbolunda en az yuvarlak olan toptur. . .

TSunami - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

bundan 4-5 sene önce þampiyonluk kýlpayý kaçtýktan sonra bu takýmý 1-2 kaliteli oyuncu ile takviye edersek hem þampiyonlar ligine daha rahat girer sýrf katýlýmdan 10 milyon alýr hem oyuncularýn piyasasýný yükseltiriz hem de þampiyonluðu kaçýran takýmýn üstündeki endiþe ümitsizlik daðýlýr dedik. o dönemdeki yönetim önce þampiyonlar ligine girelim gelen parayla oyuncu alýrýz dediler. mevcut oyunculara piyasa deðerlerinin çok üzerinde iyileþtirme yaparak takýmý büyük yükün altýna soktular.
    ne ÞL'ye girebildik, ne yeni takým kurabildik, ne eski takým havasýný koruyabildik. elimizdeki oyuncularýn yüksek maaþlarý bile sürekli sorun oldu.
    sonra iki yýldýz almayla (ki o arada 3-4 tane sattýk) takým olacaðýz sandýk. hep sattýk yerine ne iyisini koyduk ne parayý gördük. boç artmaya devam etti.
    bu yönetimin þu ana kadarki transfer politikasý bence gayet iyi. ilk doðru karar oyuncu maaþlarýnýn düzenlenmesi (ki beðenmediðimiz adamlara 1 trilyonun üzerinde para veriyorduk), ikincisi heyecanýný yitirmiþ, yeteneði olmayan, çok ücret alan bazý oyuncularla yollarýn ayrýlmasý. bu iki konu hem bize 1-2 transferi bedavaya getirir hem takým disiplinini saðlar.
    aldýklarý oyuncular ise eðer teknik heyet tarafýndan tespit edilmiþse izlenerek alýnmýþsa (kimisinin kalitesini zaten biliyoruz) çok iyi oyuncular olduðuna inanýyorum.
    pek çoðu zaten ilerisi düþünülerek alýnmýþ oyuncular. ilk 11 yada 18 hatta 25 kiþilik kado içinde olmayabilir. zaten pilot takým hamlesi ile ayný dönemde olmasý bunu gösteriyor.
    tavan fiyat 1milyon100bin olduðu yerde ortalama 1milyon gibi bir ücretten söz edilemez.

geçenlerde baþkan yardýmcýsýnýn açýklamasý vardý. ya genç yeteneklerle yola devam edecektik yada borçlanarak büyüyecektik biz ikincisini seçtik dedi.
    iyi de yaptýlar. zira birinci yolla ancak yayýn hakkýndan gelen parayla idare eder(o da tartýþýlmaya baþlamýþtý) yýlda arttýrabildiðin 1-2 milyonla borcunu 25 yýllýk bir dönemde kapatabilirdin. ne bu kadar kombine ne forma satardýn.
    zaten biz de kulübümüzün mali baþarýsýyla deðil sportif baþarýsýyla ilgileniyoruz. sportif baþarý da çok kolaylýkla mali baþarýya dönüþtürülebilir.
    yýllardýr oyuncu almadan 50 milyon dolar borç yaptýk, 20 oyuncu alarak yapmýþýz ne olur. tadýný çýkaralým, destek verelim.
    kilit nokta, bu oyuncularýn titizlikle alýnmýþ olmasý temennisi ve bundan sonra yönetim-teknik heyet-taraftar iþbirliðiyle takým haline gelebilmesi. o zaman elinde her biri 3'er 5'er milyondan 25 oyuncun olur. takým olamazsa ne olur: 50 milyon daha borç olur. o halde destek, sabýr bizden, çalýþmak oyuncular ve hocadan, koordine yönetimden.
    mali durumumuzun geçen yýllardakinden daha kötü olduðunu yada olacaðýný sanmýyorum
    ---
    baþarý isteniyorsa sezon boyu geniþ bir kadro lazým. fireler illaki olacaktýr. takým iyi giderse zaten oynayýp oynamama gibi bir sorun olmaz. çok çalýþan hakeden oynasýn. geniþ kadro kurduk kalabalýk deðil bence. ilk11 aþaðý yukarý belli. ilk 11i zorlayan oyunculara ihtiyaç var ve alýndýlar. kimseye gelirken ilk11 garantisi verildiðinni sanmýyorum. ayný mevkiide çok fazla þiþme olduðunu düþünmüyorum. hatta hala bir iki takviyeye acil ihtiyaç var
    :::TS:::

zahido - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Kaleci transferi yapilmaz herkes ayaga kalkar okadar futbolcu transfer ettik bi kaleci almadik butun transferlere cope gitti deriz.. Kaleci alinir, yahu akil var mantik var onur varken kaleci mi alinir deriz.. Size bisey soyliyim mi bize iyice bi dayak lazim baska bise degil..

Kaldi ki 20 oyuncunun yarisi genc oyuncular.. Ortalama 1 milyon dolardan bahsetmek biraz abarti olmus.. Senin hesabina gore senelik 20 milyon benim hesabima gore yaklasik 10 milyon dolar cikar kasadan.. Yari yariya fark var yanii.. Onun disinda mevcut oyuncularin bonservisi gokdenizin transfer ucreti + opetten gelen para + nike ile sponsorluk anlasmasi gibi yerlerden karsilanmis durumda.. Sene icindeki futbolcu alacaklarida tahminen naklen yayin gelirleriyle odenir.. Ayrica yonetiminde pek cok kaynak yaratma calismasi var bunlarida dusunursek bence okadarda karamsar bi tablo goremiyorum ben ortada..
    "Ýnandýðý gibi yaþamayan, yaþadýðý gibi inanmaya baþlar"

zurjcas - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ali hocama katýlýyorum ama elbette çok çok karamsar bir tablo diyemeyiz.elimizden çýkaracaðýmýz oyuncularla(en azýndan 3oyuncuyu çýkaracaðýmýzý düþünüyorum) geçen seneye göre oyunculara verilen parada 5milyon euro civarýnda bir artýþ olabilir diye tahmin ediyorum. kombine ve ürün satýþlarýnda olacak artýþla bu açýðý da minimum seviyelere çekebileceðimizi düþünüyorum.
    ancak þurasý gerçek ki; genç oyuncularý alýrken, yönetim onlara 1.ligde oynayamayabileceklerinden bahsetmemiþse ve onlar Trabzonspor'da oynamayý beklerken,pilot takýmý hiç hesaba katmazken kendilerini Trabzon Karadenizspor'da bulurlarsa bu önemli bir sorun olabilir.ama bence yönetim bu transferleri gerçekleþtirirken bu sorunu hesaba katmýþtýr ve oyuncularla özel olarak bu konuyu görüþmüþtür,görüþmemiþse de eðer akýllarýnda bir çözüm yolu vardýr.sonuçta sadri baþkan ve ekibi ilk defa bir futbol kulübü yönetmiyorlar.

Serdar A - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Hüseyin'in bir yýl daha bu takýmda kalabileceðini düþünüyorum .

Ferhat ise Ersun hocanýn sað taraftaki rotasyonda düþündüðü isimlerden biri olabilir . Hele bir kamp baþlasýn , bir kaç hazýrlýk maçý oynayalým , üzerine daha saðlýklý konuþma imkanýmýz olur .

Takýmdan acilen gönderilmesi gereken daha öncelikli futbolcular var .

Cafer Bulur - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    44

Alýntý farabi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hüseyin'in bir yýl daha bu takýmda kalabileceðini düþünüyorum .

Ferhat ise Ersun hocanýn sað taraftaki rotasyonda düþündüðü isimlerden biri olabilir . Hele bir kamp baþlasýn , bir kaç hazýrlýk maçý oynayalým , üzerine daha saðlýklý konuþma imkanýmýz olur .

Takýmdan acilen gönderilmesi gereken daha öncelikli futbolcular var .
    hasan ücüncü,erdinc,jabi,jefferson gibi.
    ergin in bile bu takimda forma sansi bulacagini zannetmiyorum.
    kiralanmasinda kendisi ve bizim icin fayda vardir.
    "Yükseldi Karadeniz Herkes Omuz Omuza Bize Fýrtýna Denir Çýkmayýn Yolumuza..."

Nereden
    Konya
    Yaþ
    41

Alýntý zahido Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kaleci transferi yapilmaz herkes ayaga kalkar okadar futbolcu transfer ettik bi kaleci almadik butun transferlere cope gitti deriz.. Kaleci alinir, yahu akil var mantik var onur varken kaleci mi alinir deriz.. Size bisey soyliyim mi bize iyice bi dayak lazim baska bise degil..

Kaldi ki 20 oyuncunun yarisi genc oyuncular.. Ortalama 1 milyon dolardan bahsetmek biraz abarti olmus.. Senin hesabina gore senelik 20 milyon benim hesabima gore yaklasik 10 milyon dolar cikar kasadan.. Yari yariya fark var yanii.. Onun disinda mevcut oyuncularin bonservisi gokdenizin transfer ucreti + opetten gelen para + nike ile sponsorluk anlasmasi gibi yerlerden karsilanmis durumda.. Sene icindeki futbolcu alacaklarida tahminen naklen yayin gelirleriyle odenir.. Ayrica yonetiminde pek cok kaynak yaratma calismasi var bunlarida dusunursek bence okadarda karamsar bi tablo goremiyorum ben ortada..
    Þimdi 600 Euro = 1 milyon Dolar eder yaklaþýk...Trabzonspor da bu para ve üzerine oynayan,hatta bazýlarý bunun iki katýna oynuyor, en az 15-16 tane futbolcu oldu þu anda...Ayrýca bazý oyuncularýmýzýn bonservisine de yüklü paralar verdik...Bahsedilen rakamlar Gökhan için 5 milyon E , Cale için 2.2 milyon E, Selçuk için 2 mil E, Giray için 1.5 mil Dolar, Colman için 1,5 mil Euro, Sylva için 400 bin E vb...Bu bonservisleri oyuncu maaþlarýyla alt alta koyup toplarsanýz rakamlarýn Trabzonspor tarihinde eþinin benzerinin görülmediðini anlayabilirsiniz...Çok para harcadýk ve üstüne eldeki bazý iþimize yaramayan oyunculardan da kurtulamadýk...Ýþin açýðý kadro þiþti...Bunu kabul etmek çok zor deðil...Baþarý gelmezse, muhalefet bunu kullanacaktýr malesef...Keþke olmasa ama Trabzonspor camiasýnýn ne kadar sabýrsýz olduðunu da biliyoruz baþarý konusunda...Özlem çok büyük çünkü...Derin kadro avantaj da olabilir, tersine dönüp dezavantaj da olabilir...Saha sonuçlarýnýn çok iyi olmasý gerekiyor ligin baþlarýnda...Ancak bu þekilde rüzgarý arkamýza alabiliriz...

Burak_52 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý onurinho61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hep diyorduk kadro baþtan aþþa deðiþmeli her maðlubiyet sonrasý bu takýmý at çöpe 1-2 adam dursun gerisini yollayýn 2.lige demiyormuyduk...Baþkanda farkýndaydý dedi ben 40 metreden gol yiyen kaleci istemiyorum(Tolga,Konya maçýnda).Gitti kaleci aldý.Gol atamýyoruz dedik Gökhan Ünal'ý aldý.Defans berbat dedik aldý.Aldýda aldý.Eee daha ne istiyoruz.Bu kadar karýþýlmaz yönetimin iþine.Para varki veriyorlar.Bizede siz ödeyin demiyorlarki bu kadar tartýþýyoruz.Ne ödediysek ödedik 20 milyon-50milyon önemli deðil.Herþey Trabzonspor için...
    aynen katýlyorum

Nereden
    Konya
    Yaþ
    41

Alýntý zurjcas Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ali hocama katýlýyorum ama elbette çok çok karamsar bir tablo diyemeyiz.elimizden çýkaracaðýmýz oyuncularla(en azýndan 3oyuncuyu çýkaracaðýmýzý düþünüyorum) geçen seneye göre oyunculara verilen parada 5milyon euro civarýnda bir artýþ olabilir diye tahmin ediyorum. kombine ve ürün satýþlarýnda olacak artýþla bu açýðý da minimum seviyelere çekebileceðimizi düþünüyorum.
    ancak þurasý gerçek ki; genç oyuncularý alýrken, yönetim onlara 1.ligde oynayamayabileceklerinden bahsetmemiþse ve onlar Trabzonspor'da oynamayý beklerken,pilot takýmý hiç hesaba katmazken kendilerini Trabzon Karadenizspor'da bulurlarsa bu önemli bir sorun olabilir.ama bence yönetim bu transferleri gerçekleþtirirken bu sorunu hesaba katmýþtýr ve oyuncularla özel olarak bu konuyu görüþmüþtür,görüþmemiþse de eðer akýllarýnda bir çözüm yolu vardýr.sonuçta sadri baþkan ve ekibi ilk defa bir futbol kulübü yönetmiyorlar.
    Bir çok noktada sana katýlýyorum...Ama bu gençlerden 4-5 tanesi sivrilir ve formayý zorlarsa eldeki as futbolcularla aralarýnda seçim yapma konusunda sýkýntý olabilir...Ýsmail ve Buðra yý þahsen araþtýrdým...Ýsmail mükemmel bir sol bek...Ama o kadar para verilen Cale yi kesemeyecektir...Camia ayaða kalkar...Buðra da süper bir sað açýk...Müthiþ gole dönük...Ama Yattara varken ne kadar oynayabilir sizce...Herkes defansýn saðýna koymuþ ama Buðra nýn defansif özelliði yok...Gole dönük bir sað kanat oyuncusu...Çok fazla giriyor gol bölgelerine...Ne demeye çalýþtýðým kamp baþlayýnca daha iyi anlaþýlýr...

Öncelikle Hasan ve Hüseyine teþekkür etmenin zamaný geldi bence...

el_conquistador - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    43

Arkadaþlar oldukça renkli bir transfer dönemini geride býrakmak üzereyiz...Tarihimizde belki de ilk defa sezon baþý hazýrlýk kampýna transferi tamamlamýþ olarak gideceðiz...Sanýrým Zafer Yelen var þu anda transferi düþünülen bunun dýþýnda þu ana kadar :

Resmen 20 Transfer Yaptýk; (BU LÝSTE TRANSFER BAÞLIÐINDA 61Emirhan61 NÝCKLÝ ARKADAÞIMIZIN MSJINDAN ALINMIÞTIR)

1-)Hrvoje Cale – defans - (Dinamo Zagrep)
    2-)Remzi Giray Kaçar – defans - (Gençlerbirliði OFTAÞ)
    3-)Ceyhun Gülselam – defans - (Unterhaching)
    4-)Gustavo Colman – orta saha - (Germinal Beerschot)
    5-)Selçuk Ýnan – orta saha - (V.Manisaspor)
    6-)Egemen Korkmaz – defans - (Bursaspor)
    7-)Ýsmail Özeren – defans - (Ç.Dardenelspor)
    8-)Buðra Erdoðan – defans - (Ç.Dardanelspor)
    9-)Yakup Bugun – kaleci - (Altýnordu)
    10-)Sami Büyüktopaç – sol bek – (NEC Nijmegen)
    11-)Gökhan Ünal – forvet - (Kayserispor)
    12-)Necdet Kaba – orta saha (Akçabat Sebatspor)
    13-)Zafer Aydoðdu – defans - (Akçaabat Sebatspor)
    14-)Mustafa Yumlu – defans - (Arsinspor)
    15-)Selçuk Yýldýrým – orta saha - (Arsinspor)
    16-)Abdülaziz Solmaz – orta saha - (Pazarspor)
    17-)Eren Görür – forvet - (Pazarspor)
    18-)Rigobert Song - defans - (Galatasaray)
    19-)Fatih Altundað-Orta saha sol kanat-(Hamburg)
    20-)Tony Sylva-Kaleci-(Lille)

Bu oyuncularýn tamamýna ortalama 1 milyon dolar maaþ ödeyeceðimizi düþünürsek toplam 20 milyon Dolar sadece maaþ ücreti ödedik...Artý bu oyuncularýn önemli bir kýsmýna da yüklü bonservis bedelleri ödedik...

Bu oyuncular dýþýnda takýmda geçen yýl da bulunan ve bu yýl da þu ana kadar herhangi baþka bir takýmla anlaþmadýðý için gelecek yýl da kadromuzda bulunmasý muhtemel :

1 - Tolga Zengin
    2 - Recep Onur Kývrak
    3 - Jefferson Galvao
    4 - Tayfun Cora
    5 - Serkan Balcý
    6 - Hüseyin Çimþir
    7 - Ferhat Çökmüþ
    8 - Ýbrahima Yattara
    9 - Umut Bulut
    10 - Barýþ Memiþ
    11 - Ergin Keleþ
    12 - Adnan Güngör
    13 - Hasan Üçüncü *
    14 - Erdinç Yavuz*
    15 - Daouda Jabi*
    16 - Cem Demir*

* Ýþaretli olanlar satýlmasý düþünüldüðü halde satýlamayarak kadroda kalmasý ve maaþ ödenmeye devam edilmesi muhtemel oyunculardýr...

Toplam 16 oyuncumuz daha var...Böylece toplamda 36 oyuncuya ulaþmýþ durumdayýz...Bu oyunculara da ortalama yýlda 1 milyon dolar ödeyeceðimizi düþünürsek toplamda 16 milyon dolarda bu eder ki yeni gelenlerin maaþlarýyla birlikte toplam 36 milyon dolar sadece oyuncularýmýzýn 1 yýllýk maaþý eder...Bu da eþittir 44 milyon YTL...Buna yeni transferlere verilen ya da verilecek olan bonservis bedelleri dahil deðildir...

Þimdi kadro derinliði derken bence çok ciddi ekonomik ve psikolojik sorunlarla karþý karþýya kalabiliriz...36 oyuncunun hangilerinin A takýmda kalacaðý, hangilerinin Pilot takýma gönderileceði, hangilerinin kadro dýþý kalacaðý büyük bir sorun gibi durmakta...Þöyle ki siz Almanya Hamburg tan getirdiðiniz Fatih e, Unteraching ten gelen Ceyhun a, Hollanda Nec ten gelen Sami ye, ve ya Rostock tan gelmesi Muhtemel Zafere hadi sen Deðirmendere de piþ gel diyemezsiniz...Adam der ki ben Almanya da Hollanda da piþiyordum ne güzel...Küstürürsünüz...Sonra Türkiye den gelen Ýsmail, Buðra, Eren ve Abdülaziz gibi oyuncularýn da çok yetenekli olduklarý söyleniyor...Bu oyuncularýn oynayabilmesi için de bazý yýldýz ya da Trabzon menþeli oyuncularýn kadrodan kesilmesi gerekebilecektir...Bu da kolay kolay gerçekleþmeyeceði için bu oyuncular her ne kadar sivrilse de forma þanslarý bulmalarý hemen hemen imkansýz...Mesela Eren ya da Abdülaziz ne kadar sivrilse de Gökhan ya da Umut u yedeðe çekemez...Bunu herkes bilir...Ya da Hüseyin varken ayný mevkide oynayacak olan Ceyhun, Derin Trabzon la ne kadar baþ edebilir...Baksanýza yerlinin yerlilerinden Hasan Üçüncüyü yýlda sadece1 ya da 2 kez tekmeye kafa soktuðu (!!!) için gönderemiyoruz takýmdan...Bir sorun da kalede mevcut...Sylva nýn alýnmasýyla Onur a 18 dýþý göründü gibi çünkü Tolga yý deðil 18 in, 11 in dýþýna bile gönderemezsiniz kolay kolay (Derin Trabzon devreye girer haaa!!!)...Onur a da yazýk olmak üzere...Transferler hepimizi çok sevindirip, yeniden heyecan kazandýrýrken bunlarý gözden kaçýrmak çok yanlýþ olur...Bu kadar transfer hem bütçemizi zorlayacak hem de þiþkinliðe neden olacak...Bu durumda derin kadro her ne kadar bir teknik direktör için avantaj gibi görünse de, Ersun Yanal ýn baþýna iþ açacaktýr, beklentileri arttýracaktýr...Oyuncu seçimleri Ersun Hocamýzýn baþýný (Allah muhafaza - Türkiye nin en iyi hocasýdýr bence) yakabilir...Bir kaç kötü sonuçta þuandaki transferlerin þokunu yaþayan Derin Muhalefet harekete geçebilir...

Hiç kimse bunu bir eleþtiri yazýsý olarak algýlamasýn...Kombinesini almýþ, formasýný sipariþ etmiþ, tayinin sýrf Trabzonsporu izleyebilmek için Rizeye istemiþ bir arkadaþýnýz olarak açýyorum bu baþlýðý...Transferler herkes kadar beni de umutlandýrdý ve havaya soktu ama dün kadroya þöyle bir baktým ve "Halimiz nice olur?" diye sordum kendime...Þimdi bu konuyu kendime deðil de diðer forumdaþlara sorayým dedim...Ne yaparýz da çözeriz bu sorunlarý...Pilot takým da çözüm olmayacak gibi görünüyor...Çünkü bu adamlardan hiçbiri pilot takýma gitmek istemez...Ýþin mali boyutuda cabasý...Gökdeniz, Stepanoz, Fatih Tekke, Eller, Marcelinho gibi yýldýz oyuncularýmýzý çok çabuk elden çýkarabilirken, vasat olan ya da vasatýn az üstündeki oyuncularýmýza alýcý bulamýyoruz ve neredeyse yatarak ya da yýlda 1-2 kez tekmeye kafa sokarak sýrtýmýzda kamburun alasýný oluþturuyorlar...

ÇÖZÜM ÞART...
    Cem takimdan ayrildi. Onun disinda Jefferson, Erdinc, Jabi ve Hasan kadroda kalmayacak. Hüseyinde büyük olasilikla iyi bir teklif gelirse gönderilicek. Zaten en cok ücret alanlarin basinda geliyor Hüseyin. Baskan dergide bonservisleri nasil finanse edecegini aciklamisti. Birinci ligden gelenlere belki iyi ücret ödeniyor, digerlerinin aldigi yillik ücretler sorun olmaz sanirim. En büyük görev biz taraftarlara düsüyor bundan sonra. Daha kombineleri komple satamadik, forma satisi baslamadi. Asil burda belli olacak sinif atlayip atlayamadigimiz.
    "Adalet zengin bir hazinedir, günü gelince herkese lazým olur..."

Nereden
    Ýstanbul

Þu bütçe denkliði konusunu bence elimizde saðlýklý veriler olmadan deðerlendiriyoruz .

Transfere harcanan para yalnýzca Gökdenizden gelen 17 milyon ytl deðil ki zaten o paranýn bir kýsmý ile borç faizide ödendi . Oyuncu satýþlarý ve maaþ düzenlemeleri ile geçen yýlýn bütçesine oranla 10 milyon ytl civarýnda tasarrufta söz konusu . Yeni forma sponsoruyla yalnýz kar anlaþmasý yapýlmadý , ayný zamanda yýllýk garanti parada kazandýk ( istanbul takýmlarý yýllýk 1 yada 1.5 m€ civarý garanti para alýyor ) Kapatýlan bazý amatör branþlar ve iþten çýkarýlan personeller var . Yeniden düzenlenen bir takým sponsorluklar , benzin istasyonu intifa hakký bedelinde iyileþtirme yapýlmasý ve Kartal tesislerinin daha yüksek gelir getirecek þekilde düzenlenmeye çalýþýlýyor oluþu gibi bir çok konu daha var .

Bütün bunlar bir yana , orta vadede þirketin cirosunu katlayacak yeni yatýrým imkanlarý saðlayacak fýrsatlar bizleri bekliyor . Düzenli Þampiyonlar liginde oynayan bir takým oluþturulabilirse her yýl en az 15 m€ civarý ekstra kaynakta söz konusu .

Olaya gayet uzak bir futbolsever dahi yukarýdaki tabloyu çýkarabilir . Trabzonspor hýzlý bir büyüme sürecine girmiþtir . Sportif yatýrýmlarýnda bu büyümeye paralel hareket etmesi gayet doðaldýr .
    Konu Serdar A tarafýndan (29.06.2008 Saat 19:24 ) deðiþtirilmiþtir.

Fanatik28 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    50

Alinan 20 oyuncudan sadece en cok ikisi 1 milyon dolardan fazla alacaktir. Onlarda Gökhan ve Song. Zaten elde olan ve haddinden fazla Maas alanlar ayiklanacaklar.
    Yani ortalama 400-500 bin dolar gibi bir rakam cikiyor ortaya.
    Bonservislere ödenen para 12milyon Euro civari. Bu da ucuk bir rakam degil. Gökdeniz´den gelen parayi cekersek, geriye kalan belli.
    Bence hala eksik olan bölge Orta ve Sol-Ic oynayabilen bir yildiz.

omerkucuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Yaþ
    43

tedirginLik ve endiþeLerinizde hakLýLýk payýnýz yok deðiL arkadaþLar ancak dikkat ediLesi hususlarý es geçmek oLmaz
    1-douda Jabi(ki bedava alýndý bedava verilse de kulubün bir zararý olmaz)
    2-Jefferson
    3-erdinç yavuz(aldýðý ücret düþünülürse bedava gitse biLe kazancLýyýz)
    4-hasan üçüncü(yorum yapmak biLe istemiyorum)
    5-cem demir

bunlar kampa bile çaðrýlmayacak isimler...

kaldý 29 (ki yönetim kampa 30 kiþiLik bir futboLcu kadrosuyLa gidiLeceðini beLirtmiþti)

iþte her þey bu noktadan sonra baþLýyor buðra cale yi kesemez eren gökhan'a kurban ediLir abdülaziz yattara'nýn gölgesinde kalýr vs vs

bu aLýnan arkadaþLarýn yeteneklerini ve yapabiLecekLerini hazýrLýk maçlarýnda doya doya izleyeceðiz inþaLLah hepsi bekLentiLerin de üzerine çýkarlar

geLeLim sadede; bu genç arkadaþLar kampta ritimlerini buLduLar ve takýmdan ayrýLmamaLarýnýn faydaLý oLacaðý kanatine varýLdý ne oLacak ??

-adnan güngör
    -ferhat çökmüþ
    -ergin keleþ

elden cýkarýlýr (kaldý ki aramýzdan kimsenin buna gýký cýkmaz sanmýyorum)

ki bu üçüne tsl de anýnda kulüp bulunabilir

diðer yandan þahsi düþüncem o dur ki

arsinspor dan alýnan

mustafa yumlu
    selcuk yýldýrým

sebattan gelen iki genç

zafer aydoðdu
    necdet kaba

gelecek sezonu deðirmendere de geçirecekler

kaldýk 22 kiþi

ücret olayý ise o bahsedilen rakamýn yarýsýdýr
    Sevmekse Hayatý anLamLý kýLan; ßordo- Mavi uLan!!!

Fatih Yücel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

çok güzel yazmýþsýn da bu iþi yapan baþkanýmýz ve teknik heyetimiz bunlarý mutlaka göz önüne bulundurmuþtur ve bu aþamayýda hazýrlýk maçlarýnda düzenleyecegini düþünüyorum....
    Medya tarafýndan üç büyüklerin taraftarý olmanýn empoze edildiði bir ülkede, bu sportif emperyalizme direnip, kendi þehrimin takýmýna sahip çýkmanýn onurunu ve gurunu yaþýyorum.

omerkucuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Yaþ
    43

neticede burasý mahalle manavý da deðiLdir

rakibin "kovduðu" teknik direktöre 7 milyon avro verebiLecek gücü varken biz haLa eLLerimiz baþýmýzýn arasýnda düþünüyorsak deðirmendere yi gerçekten alýp adýný rengini deðiþtirip hayata devam edeLim hem daha az riskLi oLur

diðer bir rakibin 200 küsür milyon avro borç iLe ya þampiyonLuk için 7 milyon avro verip lincoln ü alabiliyor.

lacivertli olaný saymýyorum bile
    Sevmekse Hayatý anLamLý kýLan; ßordo- Mavi uLan!!!

Nereden
    Ýstanbul

Dünyada futbol yayýn gelirleri en yüksek ülkeler ;

1- Ýngiltere
    2- Fransa
    3- Ýspanya
    4- Almanya
    5- Ýtalya
    6- Türkiye

Trabzonspor , Türkiyede futbol yayýn haklarýnýn satýþýndan en çok gelir elde eden 4 takýmdan biri .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)