Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TRABZON Büyük Þehir Olsun mu?

SERDAR-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Standart TRABZON Büyük Þehir Olsun mu?

TRABZON büyük þehir olsun mu olmasýn mý?
    bu konuyu iki boyutta düþünelim büyük þehir olsun trabzonda yaþayan iþsiz vatandaþlarýmýza iþ imkaný doðar büyük þehir olduðumuz için daha çok sanayi fabrika kuruluþlarý açýlýr þehir kalkýnýr ve þehrin kasasýna daha çok para girer.
    BÜYÜK ÞEHÝR OLMASIN : TRABZON büyük þehir olursa eminim ki kendi özdeðerlerini kaybeder ve kozmopolitik bir þehir haline bürünür. bunun en önemli örneði samsun ilimizdir.þehir 15 sene önce gayet nezih bir þehirdi þimdide öyle fakat þehrin nufusu arttýðý gibi dertleride arttý dýþarýdan olan göçler þehrin asayiþinden sakinliðine kadar
    her konuda yavaþ yavaþ bozulmalar oldu.bence TRABZONUMUZ bu özdeðerlerine sahipken bu deðerlerin kaybedilmesi gereksiz bunu kimse inkar edemez

BENCE BÜYÜKÞEHÝR OLMAMALIYIZ SÝZCE?
    SAYGILARIMLA...
    Ýstanbul Takýmlarýný Tutanlar Birazda Bizim Takýmlarýmýzý Tutsun.

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    36

Olsun ya da olmasýn demekle tabiki bir yere varamayýz fakat Trabzon'da þöyle bir tur attým dün.Büyükþehir olmayý gerçekten hak ediyor ki ülkemizdeki bazý büyükþehir olmuþ illere nazaran çok iyi bir konumda
    Teþekkürler TrabzonSpor'um...Senin yolunda verilen þehitlere hediye ettiðin 2010 TÜRKÝYE KUPASI ve SÜPER KUPA için...
    Her Türlü

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Trabzon bozulmasýn ama büyükþehir olsun tabi ki...memleketimin birçok þehri büyükþehirlere sunulan avantajlardan yararlanýrken Trabzonum bunlardan niye mahrum kalsýn...

sümela61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

ben doðallýðýn bozulmamasýndan yanayým... benimkisi enine boyuna araþtýrýp sonucunda varýlmýþ bir fikir deðil... sadece duygusal yani... Trabzon'umun kimyasý bozulmasýn...

ancak tabii ki globalleþen dünyada bu yapýnýn bozulmamasý imkansýz... büyükþehir olsak da, olmasak da hiç bir þey eskisi gibi olmayacak, bu kesin...

son olarak; Trabzon zaten benim gözümde dünyanýn en büyük þehri...
    "7 tepeli þehir... bekle... son tepene de dikeceðiz bayraðýmýzý..."

Egemen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    39

GEÇÝCÝ MADDE 2.- Bu Kanunun yürürlüðe girdiði tarihte; büyükþehir belediye sýnýrlarý, Ýstanbul ve Kocaeli ilinde, il mülkî sýnýrýdýr. Diðer büyükþehir belediyelerinde, mevcut valilik binasý merkez kabul edilmek ve il mülkî sýnýrlarý içinde kalmak þartýyla, nüfusu birmilyona kadar olan büyükþehirlerde yarýçapý yirmi kilometre, nüfusu birmilyondan ikimilyona kadar olan büyükþehirlerde yarýçapý otuz kilometre, nüfusu ikimilyondan fazla olan büyükþehirlerde yarýçapý elli kilometre olan dairenin sýnýrý büyükþehir belediyesinin sýnýrýný oluþturur.

beni düþündüren mesele bu..

izmirde de bu sorun oldu.. ve tartýþýlýyor hala.. çevre ilçelere de hizmet götürmek durumunda kaldý BÞBsi yarýçap muhabbeti yüzünden..

5216 sayýlý BÞB kanunu

kanunu bi inceleyin isterseniz
    Hadi eyvallah..

Berk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    32

Bozulmuþ zaten bozulacaðý kadar..

ÜNAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bence doðallýðý ile kalsýn fakat standartlarýn artýrýlmasý gerek.

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

cahilligime bagislayin, Büyük Sehir olabilmek icin 1 Milyon kisinin o il'de ikamet etmesimi gerekiyor ???

?
    *
    * Aðýzdan çýkan söz muallakta kalmaz, ya sað tarafa yazýlýr ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamýný ALLAH adamý yapma Sanatý'dýr ~

Nereden
    Trabzon

Alýntý Harun-61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    cahilligime bagislayin, Büyük Sehir olabilmek icin 1 Milyon kisinin o il'de ikamet etmesimi gerekiyor ???

?
    merkez ilçenin nüfusunu kastediyorsanýz, hayýr. en azýndan sýnýr 1 milyon deðil.

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

merkezde 700 bin kiþinin yaþamasý lazým

Emirhan Makul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

10 sene sonra trabzon daha çok baþkalarý tarafýndan gidilmek istenilen bir þehir olacak turizime açýlacak özellikle sahil yolu forum trabzon ve yeni yapýlacak stad þehre haraket ve ferahlýk getirecek birde þehir düzenlemesi düzenli yerli yerinde olsun çarpýk olmasýn trafiðe daha çok çözüm bulunsun çok güzel olur
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatýdýr.

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Yanlýþ anlamayýn ama sürekli göç veren il nasýl büyük þehir olabilir ? arazi þartlarý , iþ hayatý , ekonomik etkinlikler ortada... malesef talihsiz kaderimiz
    Kazimiþi gzas vorert

safakkocbýyýk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    38

bu þartlar altýnda büyük þehir olmasý komik olur ama þartlar düzeltielbilirse nufüs ta yeterliyse elbette olmalýdýr. ama nufüs miktarýna bakýlýrsa þimdilik gerekli olmadýðý apacýk ortada. öncelikle halledilmesi gereken sorun ulaþým
    "Ýçinde ilerle, ama korkunun seni hareket ettirdiði þekilde ilerleme"

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Ne büyük þehiri, bizim olsun

Bana kalýrsa büyük þehir olmasý, Trabzon açýsýndan faydalý olacaktýr.

Gökhan Cebecioðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

Trabzon'lu deðilim ama gitmiþliðim vardýr
    Trabzon'un büyük þehir olabilmes için bence Akçaabat'la birleþmesi lazým alan olarak çok dar ve sosyal alan konusunda biraz zayýf bir þehir öncelikle bu sýkýntýlarý çözmesi lazým
    Rock is life...

Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Diyarbakýr, Erzurum ve Þanlýurfa da büyükþehir statüsünde ama iþsizlik almýþ baþýný gidiyor.

Eðer ekonomik büyüme dýþarýdan göçü getirecekse ben bunu istemem, memleketim olan Amasya için de istemem. Göç alan þehirlerin durumu ortada.

seyyah61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    39

Trabzon göc alan bir sehir haline gelebilir mi? Hic zannetmiyorum, ama yillardan beri süregelen ihmalkarligi giderecekse, büyük sehir olsun Trabzon. 10. yil marsinda tekerleme gibi söylüyoruz , demir aglarla ördük yurdu diye, ama Trabzon'a henüz en ufak bir yatirim dahi görmedik Cumhuriyet'in kuruldugundan beri, aci ama gercek. Üstüne üstlük bir de sahil yolu yaparak güzelim denizimizi de ayirdilar bizden. Dogu Karadeniz'den o kadar Cumhurbaskani, Basbakan ve Bakan cikmasina ragmen, Güneydoguya yapilan yatirminin 10'da biri Samsun'dan öteye Karadeniz'in hic bir sehrine yapilmadi. Yazik gercekten. Milletimizin sabrina ve vatan sevgisine güveniyorlar.
    "Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon"
    "Bütün kýþ iþedikleri denizlere/Yazýn yüzmeye gidenlere yuh...
    Sana da yuh, bana da yuh..."

Nereden
    Almanya

Trabzonumuzun büyümesini gelismesini her trabzonlu ister Trabzonumuzun büyük sehir olmasi gerekdigine inaniyorum ama daha önceden trabzonumuza sanayiyi getirmemiz gerekiyor sanayide is gücünü beraberinde getirir
    Karadeniz deyince akla ilk olarak gelen trabzonumuzda su ana kadar büyük is yerlerinin is olanaklarinin olmamasi gercekden cok üzücü trabzon gibi bir sehirde 500 kisiden fazla insanin calisdigi bi fabrikanin olmamasi cok üzücü birsey sanayiyi üretim gücünü trabzonumuza cektigimiz an trabzonumuz hic süphesiz büyük sehir olur bununla birlikde trabzonsporumuza katkisida hic düsünülemeyecek sekilde büyük olur. onun icin en kisa zamanda üretimi sanayiyi fabrikalari trabzonumuza cekmenin yollarini bulmaliyiz

TheDayAfter61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Alýntý seyyah61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Trabzon göc alan bir sehir haline gelebilir mi? Hic zannetmiyorum, ama yillardan beri süregelen ihmalkarligi giderecekse, büyük sehir olsun Trabzon. 10. yil marsinda tekerleme gibi söylüyoruz , demir aglarla ördük yurdu diye, ama Trabzon'a henüz en ufak bir yatirim dahi görmedik Cumhuriyet'in kuruldugundan beri, aci ama gercek. Üstüne üstlük bir de sahil yolu yaparak güzelim denizimizi de ayirdilar bizden. Dogu Karadeniz'den o kadar Cumhurbaskani, Basbakan ve Bakan cikmasina ragmen, Güneydoguya yapilan yatirminin 10'da biri Samsun'dan öteye Karadeniz'in hic bir sehrine yapilmadi. Yazik gercekten. Milletimizin sabrina ve vatan sevgisine güveniyorlar.

katýlmamak elde deðil

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

Trabzon Buyuk sehir olursa akcaabati yomrayi ve guneyde kalan bir kac beldeyi icine alacak ve toplam nufusunu ve alanini gostererek TRABZONun yeni merkez nufusu belli olacak diye biliyorum.

Trabzon`un tutanabilecegi tek endustri TURIZM`dir . Tarim findik onu biliyoruz ancak yatirimcilar TURIZMI dusunecekler ve buna yatirim yapacaklar.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

mensure 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Bence olmasý lazým
    Trabzonspor'um senin için ölürüm!..

ApoCaN28 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

sadece Trabzonda iþssiz kalmamasý için bir 2 fabrika belki ama güzelliðinin bozulmamasý taraftarýyým...
    " Hayatýnýn anlamý senin bakýþ açýnda gizlidir. "

olsa iyi olur
    Kahrolsun endüstiryel futbol.
    YAÞASIN HOLÝNANÝZM!

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Alýntý Özkan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Diyarbakýr, Erzurum ve Þanlýurfa da büyükþehir statüsünde ama iþsizlik almýþ baþýný gidiyor.

Eðer ekonomik büyüme dýþarýdan göçü getirecekse ben bunu istemem, memleketim olan Amasya için de istemem. Göç alan þehirlerin durumu ortada.
    Erzurum.
    yýllar önce ligde iken Erzuruma deplasmana gitmiþtik. ayrýlan tribün full doluydu.
    bunun konu ile alakasý yok tabi . ama Erzurum denince aklýma bi aný geliyo. Maça gittik bi gece orda kalmak zorunda kaldýk. sabah erkenden otobüsle döneceðiz. gittik bi parka.
    parkta bank ta Erzurum Büyükþehir belediyesi yazýyo. (ilk burda öðrenmiþtim büyük þehir olduðunu)
    anlatmak istediðim hala bu deðil
    bankýn yanýnda da ufak bi tabela vardý. hani bahçelerde olurya. çiçekleri koparmayýnýz türden.
    bankýn yanýndaki bu tabelada çiçek felan yazmýyodu.
    Oturmak serbesttir yazýyordu
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Alýntý Burçak Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Erzurum.
    yýllar önce ligde iken Erzuruma deplasmana gitmiþtik. ayrýlan tribün full doluydu.
    bunun konu ile alakasý yok tabi . ama Erzurum denince aklýma bi aný geliyo. Maça gittik bi gece orda kalmak zorunda kaldýk. sabah erkenden otobüsle döneceðiz. gittik bi parka.
    parkta bank ta Erzurum Büyükþehir belediyesi yazýyo. (ilk burda öðrenmiþtim büyük þehir olduðunu)
    anlatmak istediðim hala bu deðil
    bankýn yanýnda da ufak bi tabela vardý. hani bahçelerde olurya. çiçekleri koparmayýnýz türden.
    bankýn yanýndaki bu tabelada çiçek felan yazmýyodu.
    Oturmak serbesttir yazýyordu
    Müthis
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)