Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Firtina Ihtilal Efsane 2

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

birkaç hafta önce Sn.Hakan Kulaçoglu'nun kitabi olan Firtina Ihtilal Efsane isimli kitaptan çikardigim özetin ilk kismini yollamistim..Bu da 2.kismi..Daha önce de söyledigim gibi çok uzun oldugu için 3 parça halinde yollamaya karar verdim.Ilk özette de belirttigim gibi Trabzonsporluluk kültürünü kavramak,Trabzonspor'un misyonunu iyice idrak etmek,Trabzonspor'un haklarini her ortamda daha akilane biçimde ve daha geçerli nedenlerle savunabilmek için bu kitabi okuyun,okutturun..Faydalanmaniz dilegiyle..

Hakan KULAÇOGLU- Karadeniz Takimlari Hasim mi Akraba mi? (SF 163)
    fficeffice" />
    · Trabzonspor?un Istanbul deplasmanlarinda ev sahibi tribünlerin pek severek söyledigi bir Karadeniz türküsü uyarlamasi vardir: ?Sampiyonluk yakismaz oy oy Trabzon seni gibi ...? derler. Burada Karadenizli kimligine, onun tasraliligina karsi açik bir küçümseme vardir. Ülkenin bir ucundaki orta ölçekli bir kentten çikip gelen bir takimin pastaya ortak olmasini hazmedemeyen tekelci bir gelenek. Ayni tezahüratin Rizespor tribünlerinden Trabzonspor?a karsi seslendirilmesine ne demeli peki??
    · Trabzonspor, sadece kendi içinde barindirdigi bir potansiyeli, bir gelenegi basariya hedefledigi için sampiyon olmustu o zamanlar. Karadeniz takimlari var diye degil.
    · Trabzonspor, hem kendi özünü, kendi felsefesini, kendi misyonunu unuttugu için, hem de ülkenin sosyo ekonomik dinamikleri degistigi için sampiyon olamadi yillarca, Karadeniz takimlari yok diye degil..

Osman ATAMAN- MAY; Beyaz Atli Prens?ten Devrik Eski Kral?a ( SF 217)

· 1975-1984 Dönemi, artik neredeyse ?Denizden çikani babam olsa yerim ? mantigiyla, kadrolarinda yer verip vermemeye bakmaksizin, ?Trabzonspor?da kim varsa verin parasini alin? diye sekillenen Istanbul Dükaligi yaklasimiyla mücadele dönemidir.
    · 1984 yilindaki son sampiyonlukta, MAY ?baskan? sifati altinda beyaz takim elbiseleriyle Ankara?da Seref Tribününde kupayi takim kaptani yerine kendisi alir ve kupayi kaldirir. Bu hareket, tevazu döneminin bitisidir..
    · MAY isini ?akil,para,yumruk? üçgeniyle yürütmektedir. Zaten o çizgi artik Türk sporunda giderek gelismis, en nihayetinde yine askeri ihalelerle büyüyen bir müteahhit olan Aziz Yildirim, benzer üslubun sahikasi olarak günümüze famgasini vurmustur.

Hakan KULAÇOGLU- MAY Herseyiyle Unutulmaz( SF 237)

· Ne zaman ki Trabzonspor mütevazi baskan Özak ve yine tevazu sahibi arkadasarinin yönetiminde, yöneticilerin maddi katkilarinin %5?in altina düsürüldügü bir yönetim anlayisiyla ciddi bir çikis yakaladi, sampiyonluk disinda her kupayi kazandi ve yeniden Avrupa?da destan yazar oldu, iste o zaman bu is için ?parali baskan sart degil? sonucuna ulasilabildi.
    · MAY, Trabzonspor?a maddi ve manevi katkilariyla oldugu gibi, son 4 yilinda Trabzonspor?un maddi ve manevi nice degerlerini heba ettigi için unutulmazd ir.

Mehmet TAN- Suat ile Özkan (SF 241)

· Kurumsal bütünlük, ekonomik refah ve degisim gibi söylemlerle iki günde baskanlik koltuguna oturan MAY ile, bir yandan son sampiyonluk kazanilirken, öte yandan ise adina baskalasim denilen,kendini var eden degerleri reddeden kimlik kaybi dönemi baslamistir.
    · Baskan MAY, kimsenin Trabzonspor?dan daha büyük olamayacagini anlatti. Nereden bilebilirdim, o günden nasil tahmin edebilirdim Trabzonspor?da MAY?in kimseyi kendinden büyük kabul etmeyecegini ve içine sindiremeyecegini...
    · Özkan Sümer 14 nisan 1989?daki kongrede kürsüye çikarve söyle der: ? Kim bu Memed Ali?? Cüceden olmaz yüce. Memed Ali?yi büyütmüyor Trabzonspor?u küçültüyorsunuz!...?. ve o tarihi nutkunu Silili bir ozanin sözleriyle bitirir: ?Biz halkiz, yeniden dogariz ölümlerle...?
    · Yönetim kuruku toplantisinda, Urbain Breams ile Özkan Sümer arasinda yapilan oylamayi Sümer 17 ye karsi 2 oyla kaybeder. Ama MAY yönetim kurulu kararini hiçe sayarak görevi Sümer?e verir.Daha sonra da su açiklamayi yapar : ?Evet,yönetimin onayi olmadan Sümeri aldim,parasini cebimden verecegim ve kulübün hesabina yazmayacagim?. O günden sonra MAY hayati önem tasiyan birçok karari tek basina alir... Bu sefer de Trabzonspor dagilir...
    · Trabzonspor bir devrim takimidir. 2 türk antrenörün önderlignde büyük basarilara imza atmis, tarihin akisini degistirmistir.

Hakan KULAÇOGLU- Yerlinin Yerlisi, Formanin Terlisi (SF 269)

· Trabzonspor taraftari , Trabzonsor?un felsefesini ve geleneksel oyun anlayisini ?sevilen deyimiyle ?Trabzon Futbolunu?- bu cografik ve sosyo-kültürel yapi içinde teisen kendi çocuklarinin daha iyi algilayip daha etkili uygulayacagina inanir. Erkan Ocakli, Fuat Saka, Volkan Konak, Ibrahim Can dinleterek sahaya sürecegi Trabzon çocugunun karsisinda kimsenin duramayacagini hayal eder.
    · Bu satirlarin yazari yerlinin yerlisini sever ama formanin terlisine asiktir.
    · Trabzonspor?a yalnizca yildiz futbolcu degil, gerçek Trabzonsporlu oyuncu, yüreginde katiksiz Trabzonspor aski olan çocuklar, Trabzonspor?un tarihini ve onun manasini bilen gençler kazandiralim, gelecege güvenle bakalim. Aksi takdirde ?yrlinin yerlisi? hos bir tekerleme, Trabzonspor ise Istanbul takimlarinin karsisinda hep ?sekerleme? olur gider.

Ihsan ÖKSÜZ- Trabzon?ffice:smarttags" />la Büyüyen Yerel Medya (SF 280)

· Trabzon insaninin inatçi, hirsli, azimli yapisi, Trabzon?un Balkan Savasi yillarina dayanan bir futbol kültürüyle yogrulmus olusu ve tüm detaylarin örtüsmesi sonucu ?Trabzonspor Gerçegi? dogmustur.
    · Trabzonspor sayesinde basin mensubu olan birçok kisi ne yazik ki, kariyerlerini sürdürme pahasina kulubün üstüne basmaktan çekinmemislerdir.
    · Dünya Kupasi finali arifesinde bir Orta Amerika ülkesinin ABD tarafindan isgalinin sözkonusu oldugu bir zamanda bir vatandasin söyledigi su söz akillara durgunluk vermekte ve futbolun yasamdaki yrinin büyüklügünü açikça ortaya koymaktadir. ?ABD?nin ülkemizi isgal edecegi hergün söylenmektedir, halbuki Dünya Kupasi sadece 4 yilda bir kez yapiliyor...

Hakan KULAÇOGLU- Medya-Trabzonspor Iliskisi Aska Degil Mantiga Dayanir!!! (SF 291)

· Trabzonspor, 1.ligdeki ilk senesinde pek de alisilmadik biçimde?30 maçta 17 gol ile en az gol yiyen takim, kalde gol görülmeyen 16 maç, hiçbir maçta 3 gol yememek, sadece 3 maçta 2 gol yemek? gib bir basariya imza attiginda sadece bir haberdi.
    · Türk futbolunda Istanbul Emperyalizmi hep vardi.
    · 3 büyüklerin simdiki medya destegi ise ?Mega? boyutta. Sadece futbol yayinlarinda degil, her programda futbolsevere, Vietnam savasinin propaganda yönteminden pek de farki olmayan ? 3 büyüklerden birinin taraftari olun,hayatiniz kurtulsun? çagrilarinda bulunuyorlar. Oysa Trabzonspor?un altin yillarinda dahi böyle bir durum sözkonusu degildi. Trabzonspor ezici üstünlügüne ragmen bu silahi kullanamadi. Yine de yurdun en ücra köselerine ulasti, çok genis bir taraftar kitlesi edindi, dilden dile anlatilan gerçek bir efsane haline geldi.
    · Trabzonspor bu vicik vicik propaganda döneminden kendine çikar saglamadigi için farkli kaldi bir yerde. Çok çok genis olmasa da çok saglam ve çok sahici bir taraftar kitlesine sahip oldu en masum sekliyle.
    · Medyanin haksizligi konusu zamanla öyle genisledi ki elinde çocugunun okul cetveliyle gazetelerdeki Trabzonspor haberlerinin yüzölçümünü hesaplayip bunu Istanbul takimlarininkiyle karsilastiranlar oldu.
    · Gerçege yakin gibi gözüken bir sey var ki medya-Trabzonsor iliskisi aska degil mantiga dayaniyor.
    · 3 Istanbul kulübünden birinin sikintiya düstügü anlarda hissettigi üzüntüyü ve bir yakinin kaybetme panigiyle refkels ve istemli olarak verecegi destegi, Trabzonspor?un benzer bir durumu için vermeyecek. Çünkü medyanin temelde Trabzonsor gibi bir sorunu yok.
    · Bir grup Trabzonspor taraftari , kendilerine haksizlik ettigi düsüncesiyle Istanbul Basini?ni protesto ediyor, gözdagi veriyor,medya ise buna karsilik kendi silahini kullaniyor ve Trabzon?daki olaylari hep oldugundan farkli ve fazla olarak gösteriyor. Isi ?Trabzon?dan baska yerde olay çikmiyor? noktasina getiriyor.

Hakan KULAÇOGLU- Ben Senin Babanim Yavrum, Bu da Bizim Takimimiz ( SF 307)

· Bir Trabzonlu için, kendi memleketi dogrudan bir üstkimliktir. Üstelik o kimlik temelde Trabzonlu olmayan ama özelde futbolumuza ve fakat genelde herseyimize yillar yili damgasini vuran adaletsizlige, esitsizlige, tekelcilige, sömürgecilige isyan eden insanimiz da saglam bir üstkimlik olmustur Trabzonspor...

· Trabzonspor?un bu ülkede sampiyonluga ulasmis diger kulüplerden farkli olarak egemen güçlerin istek ve destekleriyle her türlü kazanca talip olan bir kurum degil, sadece ve sadece kendi emegiyle biryere gelen ve orada tutunmaya çalisan, bu çabasinda asla dürüstlükten ve alçakgönüllülükten sasmayan bir aile oldugunu çocugunuza anlatin...

Tekke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tebrikler...

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Hakan KULACOGLUna da sana da tebrikler.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Berat bravo ama senin bu yazilarini okuyan kitabi daha alma geregi duymaz...[img]smileys/smiley36.gif[/img]Kisaca özetlemissin...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı BADALOGLU Nickli Üyeden Alıntı
    Berat bravo ama senin bu yazilarini okuyan kitabi daha alma geregi duymaz...[img]smileys/smiley36.gif[/img]Kisaca özetlemissin...

abi kitapta 10kati bilgi var bunlarin,kitabin her satirini 3 kere okuyup idrak etmek lazim,gerçekten çok degerli bir kitap..herkes alip tamamini okumali..[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Berat ellerine saglik...

Tesekkürler...

[img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img]

tesekkürler berat saol Allah razi olsun

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tesekkürler berat, her kelimesi ayri bir hazine...

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Tek kelimeyle muhtesem [img]smileys/smiley32.gif[/img]Okuma aliskanliimiz maalesef yok denecek kadar az. Trabzonspor'luyum diyen herkesin bu kitabi muhakkak okumasi lazim. Gerçekeleri, dünü dolayisiyla bugünü görüp anlamak için, ugradiimiz haksizliklarin yeni bisii olmadiini dahada ii kavramak için okumamiz lazim. Bunlari buraya aktaran Berat Tekke kardesimede emeinden dolayi [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Sagolasin Berat [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Guests
    Ziyaretçi

Beratim eline saglik.

Oğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gayretin alkislanacak cinsten Berat kardes..

Saolasin

tesekkürler

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

tebrikler.güzel hazirlamissin.

Kitabi bende yeni aldim. Yarisina geldim ve gerçektende "Ben TRABZONSPOR'LUYUM" diyen herkesin okumasi gereken bir kitap. HAni bir laf var ya 3 günde kral olmadik 3 günde tahttan inmeyiz diye. Biz nelere karsi durup buralara geldik, efsane olduk çok güzel anlatilmis. Asilsiz ve saçmasapan iddialara, suçlamalara karsi dilimiz ve yüregimizle daha saglam sekilde karsi koyabilmek için okumamiz gereken bir kitap.

Biz bizi biliriz ama el oglu, bizans evladi insan degilki anlasin. Onun için okuyalim, bilinçlenelim, belgelerle karsi duralim bu cahillere...

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

aklimdaydi zaten berat'in yazisindan sonra kalan son paramla aile hukuku kitabi yerine bunu aldim [img]smileys/smiley36.gif[/img]

isin kötü tarafi persembe günü aldim c.tesi günü bitti emegi geçen herkese sonsuz saygilar...

BEYLER BU YAZI ÇOK FÜZERL BIR OKUYUN. SENOL YÜKSEK NE GÜZEL YAZMIS....

YOK YAVVVV !... VAY ANASINI !!!..

SORULACAK BAZI SORULAR VAR....
    BU SORULAR DA ÇOK ÖNEMLI SORULAR...
    SIMDI SORULARA GEÇIYORUM...
    BU ÜLKEDE ISTANBUL'UN 3 BÜYÜKLERINDEN BASKA TAKIM YOK MU ?...
    TRABZONSPOR'UN INSANLARINI ARTI BU ÜLKEMIN TRABZONSPORLU TARAFTARLARI BASKA BIR ÜLKEYE MI AIT ?...
    TÜRKIYE'DE TRABZONSPOR'UN HER ILDE SEYIRCISI VAR.. BUNLAR FUTBOLDAN HIÇ MI ANLAMAZLAR ?.. HIÇ MI ZEVK ALMAZLAR ?...
    BU ÜLKE TRABZONSPOR'UN AVRUPA'DAN ALDIGI PUANLARLA ÜLKE PUANINI YÜKSELTTIGINI, FUTBOLDA ULUSLARARASI OLGUNLUGA ADIM ATTIGINI UNUTTU MU ?..
    EN ÖNEMLISI TÜRKIYE'NIN 4 BÜYÜGÜ DENIYOR YA, BEN ARASTIRDIM TRABZONSPOR, LIGE ÇIKTIGINDAN BU YANA LIG SONU PUAN CETVELINI SIZLER DE ARASTIRINDA BIR BAKIN.. TRABZONSPOR BU SIRALAMADA KAÇINCI.. BIR DE SUNU HATIRLATALIM, TRABZONSPOR SAYESINDE 2.LIGE DÜSMEYEN 4 BÜYÜKLERININ BAZILARININ KULAKLARI ÇINILYOR MU ACABA ?..
    SORUYORUM;
    NEDIR BU TRABZONSPOR KORKUSU ?...
    NEDIR BU KIN ?..
    NEDIR BU NEFRET ?...
    NEDIR BU KÜÇÜK GÖRME ?...
    NEDEN GÜZEL FUTBOL BASLADI MI, KORKU DAGLARI SARIYOR ?...
    BÖYLE TEZGAHLARLA NEREYE KADAR GIDECEGIZ ?...
    YOK YAVVV...
    YOK ANASINI !!!...
    YOKSA ISTANBUL EFENDILERI, TRABZONSPOR BASARILI OLURSA ZAHMETE KATLANIP, TRABZON'A GITMEK ZORUNDA MI KALACAK HABER UGRUNA ?...
    VEYA-YOKSA,
    TRABZONSPOR'UN RUHUN DERINLIKLERINE INEN OKSAYICI BIR SIIR GIBI OYNADIGI FUTBOL, VEYA FIRTINALI BIR HAVADA AZGIN DALGALARLA MÜCADELE EDIP KAYIGINI SAG SALIM KIYIYA GETIREN BIR KAPTANIN USTALIGI GIBI MÜCADELECI FUTBOLU VE NETICELERI MI KORKUTMAYA BASLADI ?...
    SAYET BIZ FUTBOL DERSINI BASKALARINA IZLETIRSEK, BU ÖGRETMEN, BU SINIF ÇOK KALITELI, HARIKA BIZDE BU SINIFTA DERS YAPALIM DIYEN BIR GRUBU ELLERINDEN MI KAÇIRACAKLAR ?.. BU MU KORKU ?..
    BEN BÜTÜN BU ARTILARI, EKSILERI ALT ALTA-ÜST ÜSTE KOYUYORUM, ÇARPIYORUM, ÇIRPIYORUM AMA BIR TÜRLÜ BU SORULARA CEVAP BULAMIYORUM..
    BEN BULUYORUM DA !...
    EY YAYINCI KURULUS...
    EY EYYAMCI KURULUS...
    SEN BULDUN MU ?...
    BULABILDIYSEN CEVAP VER !!!...
    KEYFIN ISTEDIGI ZAMAN ISTEDIGIN MAÇ SAATINI, CANIN ISTEDIGI GIBI AYARLIYORSUN VE GÖSTERIYORSUN...
    PEKII YA TRABZONSPOR...
    NEDEN BU KADAR TAHAMMÜL EDILEMIYOR TRABZONSPOR'A VE GÜZELLIKLERINE ?...
    BAKIN TARIH VE SAATIYLE;
    MALUM 13 SUBAT 2005, DEVLETIN 1 NOLU TELEVIZYONUNUN SUNUCUSU FAIK ÇETINER, ÇESITLI YORUMLAR VE HESAPLAR BEKLENIYOR TRABZONSPOR-MALATYASPOR MAÇI..
    HEMDE HAFTANIN EN ÖNEMLI MAÇI...
    TAHMIN EDIYORUM, TÜM ILLERDE BÜTÜN YURTTASLAR SABIRSIZLIKLA BU MAÇI BEKLIYOR..
    EN SAGLAM, EN DUYARLI, EN TARAFSIZ, EN BÜYÜK PROGRAM (BANA GÖRE ÖYLE OLMALI !..)
    TRABZONSPOR-MALATYASPOR MAÇINA SIRA GELIYOR, BAKIN NELER OLUYOR ?...
    MALUM ÖZÜR...
    HER PROGRAMDA OLDUGU GIBI; BALPARMAK..
    ELDE OLMAYAN NEDENLER ?... (BU NEDENLER ACABA KIMIN ELINDE OLACAK KI ?..)
    NEYSE TRABZONSPOR-MALATYASPOR MAÇINDAN KISACIK BIR GÖRÜNTÜ..
    SUNUCU BASLIYOR BIR SEYLER SÖYLEMEYE..
    KENDINI BU ÜLKEN,N EN BÜYÜK HOCASI ZANNEDEN ZAT'TA (YILMAZ VURAL) HEMEN OLAYI ALIYOR BASKA YÖNE ÇEKIYOR..
    YOK BESIKTAS MAÇI, YOK SU, YOK BU, LAFI HEMEN KAYNATIYOR...
    BIR INSAN NASIL BU KADAR KINDAR, NASIL BU KADAR FUTBOL CANBAZI OLUR...
    NASIL BÖYLE EYYAMCILIK YAPAR VE NASLI BÖYLE TEHLIKELI MESAJLAR VERIR...
    BAKIN NE DEDI !!!...
    YATTARA, MALATYASPOR MAÇINDA ADAMI YATIRDI, KALDIRDI GOL PASINI VERDI YAAA
    BU ZAT (YILMAZ VURAL ): ''HAYRET YAV, NASIL BU ÇALIMLARI YIYOR'' DIYE FERYAT EDIYOR MALATYASPORLU FUTBOLCU IÇIN..
    SUNUCU (FAIK ÇETINER) SORUYOR: '' HOCAM NE YAPACAK FUTBOLCU'' DIYE..
    O ZAT(YILMAZ VURAL) CEVAP VERIYOR: ''BAKIN OLUR MU.. BEN BU YASTA YEMEM O ÇALIMI !!!.. VARDIR BIR ÇARESI.. BÖYLE SEY MI OLUR'' DIYOR
    VE NE DIYOR BILIYORMUSUNUZ;
    YILMAZ VURAL: ''ARKADAS, YATTARA ÇALIMI SANA ATTIMI.. SENDE YATTARA'YI BIÇ, KES, YATIR PARÇALA''
    MESAJ, BÜTÜN YURDUN DIGER TAKIMLARINA...
    YOK YAVVV.. VAY ANASINI...
    PEKI SORUYORUM
    YATTARA, ISTANBUL TAKIMLARINDA OYNASAYDI BU MESAJI YINE VEREBILECEKMIYDIN YILMAZ HOCA ?...
    AYIP OLUYOR BEYLER...
    ÇOK AYIP...
    INSAN YA AGZINDAN ÇIKANI DUYACAK, BILECEK YA DA SÖYLENEN LAFIN NEREYE GIDECEGINI TARTACAK !!!...
    HIÇ BIR POZISYON OLMAMIS, MAÇ SANKI OYNANMADAN 3-0 BITMIS GIBI ÖZETI GÖSTERILIYOR..
    PEKI SIMDI NE OLACAK ?...
    MALATYASPOR KURAL HATASINDAN BAHSEDIYOR...
    NASIL KEYIFLENDINIZ MI ?..
    KIM GÖRDÜ KI ?...
    KIM YORUM YAPTI KI ?...
    SON SÖZ...
    TEKRAR EDIYORUM..
    AYIP OLUYOR BEYLER, AYIP OLUYOR, AGALAR-PASALAR...
    SAYET TRABZONSPOR BU ÜLKEDE 4 BÜYÜKTEN BIRI ISE HEM DE KAMUOYUNDA EN GÜZEL FUTBOL OYNAYAN TAKIMI ISE, 4 MAÇTA 1'DE BIZIM HAKKIMIZ DEGIL MI, NAKLEN YAYIN !!!...
    BIZ HERKESI SEVIYORUZ...
    HOSÇAKALIN...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)