Sayfa 3 Toplam 22 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 542 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Þýrnak / Þenoba Orgeneral Fevzi Türkeri Ýlköðretim Okulu'na Yardým Kampanyasý...

Dursun Kaplan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Metin abi eve gideyim bende güzeL bir kaLem,defter vs. biþeyLer ayarLayým..

Kargo yapýp göndereyim..
    ~ Yüzümüzün yüreðimizle beraber gülümsediði an’ dýr mutluluk. ~

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu kampanyayý en az diðerleri kadar önemsiyorum elimden gelen bütün desteði vermeye hazýrým......

kitaplarýmý bi karýþtýrayým bakalým neler çýkar.....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Kocaeli Ýl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    49

Eðitim her nerde olursa olsun herþeyden önce gelir. Bende elimden geldiðince yardýmda bulunmaya gayret göstereceðim. Kitap ve kýrtasiye yardýmýnda bulunmaya çalýþacaðým inþALLAH...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Arkadaþlar, dün akþam okul müdürü olan Mehmet hocamýz ile uzun uzun cepten konuþtuk.Kendisi orada gerçekten çok büyük yokluklarla mücadele ediyor.Bu mücadelede asla yalnýz olmadýðýný ispatlamak için kendisine sizin adýnýza söz verdim...

Bana okulun eksiklerinden bahsetti.Ýlk yapacaðýmýz okul kütüphanesi olacak.30 metrekare olan bu kütüphanemizi önce bir boya-badana yaptýrýp sonrada raf ve dolap yaptýracaðýz.Hocamýz yaptýracaðýmýz dolap ölçülerini alacak ve orada o iþi yaptýracak.Ama ben kendisine örnek olmasý açýsýndan geçen sene Þalpazarýndaki okul için yaptýrdýðýmýz dolaplarý görmesi, fikir edinmesi açýsýndan fotoðrafýný koyayým dedim...

Hocam, bu fotoðraftan da anlaþýlacaðý üzere dolaplarýnýzý bu þekilde yaptýrýrsanýz çok daha kullanýþlý olur kanaatindeyim...Siz dolap ölçülerini ve yapýlacak iþin ne kadar tutacaðýný bize bildirin, parayý sizin bildireceðiniz hesabýnýza göndereyim...

Sonra bu dolaplar bittikten sonra topladýðýmýz ya da toplayacaðýzmý tüm kitap ve kýrtasiye ürünlerini okulumuza ulaþtýracaðýz...

Tabi bu okul için herkesin yardým etmesini temenni ediyorum.Özellikle çocuklarýn spor yapmasý için formalar, eþofmanlar,spor malzemeleri, futbol topu, basketbol ve voleybol toplarýnada ihtiyaç vardýr...O yüzden herkes elini bu taþýn altýna soksun...

Hocamýz ayný zamanda Geredeli ve Trabzonspor'lu... Bu sene Gerede'de belki karþýlaþýp tanýþma imkaný bulursak mutlu olacaðýz...Haydin bakalým BMN, gösterilim gücümüzü...
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERÝR!...

FatmaÇelik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35

Bi þey sorcam belki saçma bulabilirsiniz ama ilköðretim ders kitabý iþimize yarar mý...

Ders kitaplarý artýýk her öðrenciye veriliyo ama belki bi iþlerine yarar mý diye sordum bi bilgisi olan varsa sevinirim..

Cevap bekliyorum...
    Konu FatmaÇelik tarafýndan (20.06.2008 Saat 11:26 ) deðiþtirilmiþtir.
    Ali Þükrü Paþa ...

ApoCaN28 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Elimizden gelen yardýmý göstermeye çalýþacaðýz tabiki...
    " Hayatýnýn anlamý senin bakýþ açýnda gizlidir. "

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

türkeri

Merhabalar,
    Sizlere Þýrnak, Uludere Ýlçesi Þenoba köyünden yazýyorum. Þu anda da köyde bulunan yaklaþýk 550 öðrencili, 8 derslikli Orgeneral Fevzi Türkeri Ýlköðretim Okulunun müdürüyüm.

Kýsýtlý imkanlarla mümkün olanýn en iyisini kazandýrmaya çalýþtýðýmýz öðrencilerimiz ve ülkemiz geleceði için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalýþýyoruz. Ancak bazý sorunlarýmýz var ki bizi ve imkanlarýmýzý aþýyor.

Þýrnak gibi bir yerde eðitim öðretimin zorluk ve sýkýntýlarýndan bahsetmeye bile gerek yok sanýrým. Ancak yine de bizler ülkemizin müreffeh geleceði için vazgeçilmez öneme sahip olan eðitim ve gençlerimizin en iyi þekilde hayata hazýrlanmasý konusunda elimizden geleni yapýyoruz.

Herkesin fedakarlýk dediði þeyi bizler bu ülke ve onun insanýna karþý bir görev olarak yapmaya çalýþýyoruz. Ancak imkanlarýmýz belli. Buna karþýlýk ta buraya kadar deme lüksünü de kendimizde görmüyoruz.

O yüzden biz eðitimcilerin daha çok emek vermesi ve siz hayýrseverlerin yardýmlarýyla eðitimizi daha üst seviyelere taþýmak,öðrencilerimizin düþüncelerinde, davranýþlarýnda ve yaþadýklarý bölgelerinde bir takým deðiþiklikler yapabilmek ve ayrýca ülkemizi çaðdaþ medeniyetler seviyesine ulaþtýrmak için elimizden gelenin en iyisini yapabilmeliyiz.

Kýsaca durumumuzdan bahsetmek istiyorum. Tümüyle plansýz bir þekilde 2002 yýlýnda yapýlmýþ prefabrik ve her tarafý dökülen bir okulda eðitim öðretim yapýyoruz. Tavanýn alçýpan ( karton gibi bir malzemeden yapýlmýþ ) bir þekilde yapýldýðýný ve sadece bunun bize kýþýn getirdiði ýsýnma problemini düþünmek yeterli.

Duvarlar kullanýlan kalýp malzemenin kalitesizliðinden dolayý bir çiviyi bile tutmayacak vaziyette ve tüm sýnýflarda tavandan tabana çatlaklar var. Sadece bu okulun iþçiliðinin takibi bile bir idarecinin tüm mesaisini almaya yetiyor.

Halkýn burada eðitime verdiði - maalesef - düþük destekten dolayý da velilerden fazla destek aldýðýmýzý söyleyemeyiz. Tüm geliri - zoraki bulduðumuz - hizmetliye verdiðimiz için okula bir kaðýt dahi alamadýðýmýz çok zamanlar oluyor.

Çoðu zaman ise okulun bazý ihtiyaçlarýný öðretmen arkadaþlarýmýzdan aldýðýmýz yardýmlarla saðlýyoruz. Ancak nereye kadarýný da artýk siz düþünün. Neticede tümüyle yeni baþtan belki elden - tamirden - geçirilmesi gereken bir okulumuz var.

Düzenlediðimiz hazýrlýk kurslarý ve diðer okul kýrtasiye iþleri için bir fotokopi cihazýna, hazýrladýðýmýz programlarýn sunumu için bir projeksiyona, sýk sýk elektrikler gittiði için bilgisayarlarýmýzýn yanma tehlikesine karþýn güç kaynaklarýna ve öðrencilerimizin bol bol okumalarý ve araþtýrma yapabilmeleri için tam donanýmlý bir kütüphaneye ihtiyacýmýz var.Bunlar acil olan ihtiyaçlarýmýz. Ayrýca öðrencilerimiz ve okulumuz için kýrtasiye malzemelerine, okulumuz için spor malzemelerine ve sýnýflarýmýz için beyaz yazý tahtalarýna ihtiyacýmýz var.

Neticede bizim yukarýda bahsettiðim sorunlarýn çözümü ve ihtiyaçlarýn karþýlanmasý ve öðrencilerimizin daha iyi koþullarda eðitim öðretim görebilmesi için desteðe ihtiyacýmýz var. Ýlgileriniz ve vereceðiniz destekler için þimdiden tüm Trabzonspor’a gönül veren herkese sonsuz teþekkürlerimizi sunar, çalýþmalarýnýzda baþarýlar dilerim.

Þenoba Orgeneral Fevzi Türkeri Ýlköðretim Okulu
    Uludere/ ÞIRNAK
    TEL : 0 486 354 44 53
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    Ad-Soyad:Ahmet Haþim BADUR
    Banka:Garanti Bankasý
    Þube: Sahray-ý Cedid
    Hesap no: 277-6694527

ALET-EDAVAT:

1) Selazurlu Ýsmail - Tepegöz

KÝTAP-KIRTASÝYE:

1) Külünkoðlu - Ansiklopedi Seti
    2) Badaloðlu - 2 tk. Ansiklopedi seti + 14 adet Atlas
    3) Mehmet Mercanlý 2 koli kitap

NAKÝT YARDIMI:

1) Kaya 20 YTL
    2) Volkan Albayrak 100 YTL
    3) Gökhan Atalay 50 YTL
    4) Hayýrseverler 400 YTL
    5) Külünkoðlu 30 YTL
    6) Seyit Hoca 30 YTL
    7) Mehmet Mercanlý 50 YTL
    8) Serkan Giray-Olcay Çakýr 100 YTL
    9) Abdullah Altýntaþ 100 YTL
    10)
    Konu Badaloðlu tarafýndan (20.06.2008 Saat 18:27 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Genel Koordinatör
    Çakýr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Oluþumumuz bugüne kadar gerçekleþtirdiði anlamlý organizasyonlarýn hepsinde üyelerinden güç aldý, sizlerin varlýðý ve desteðiyle en iyi, en doðru ve en zor görünen iþleri baþardý.

Dile kolay; Þýrnak Þenoba Orgeneral Fevzi Türkeri Ýlköðretim Okulu, bordomavi.net olarak Trabzonspor taraftarlarý adýna 5. kez eðitime destek vermek için harekete geçiþimiz olacak. Daha önce bu iþi 4 kez baþarmýþýz, geleceðimizin daha güzel olmasýný saðlayacak çocuklarýmýza destek olmanýn, onlarýn gözünde mutluluk ýþýðý görmenin gururunu hep birlikte tam 4 kez yaþamýþýz.

Þimdi bir diðeri ve en anlamlýlarýndan biri için, bir kez daha tüm üyelerimizi harekete geçmeye çaðýrýyoruz.

Þýrnak Þenoba Orgeneral Fevzi Türkeri Ýlköðretim Okulu bizlerin desteðini bekliyor.

Geleceðimize ýþýk olmak için, çocuklarýmýza yalnýz olmadýklarýný hissettirmek için, Trabzonspor taraftarýnýn ve Trabzonsporluluðun farkýný bir kez daha kanýtlayabilmek için...

Haydi, herkes görev baþýna!..

Bu iþ bizim iþimiz...
    "... hayat Bordo-Mavi'dir!"

"Þenol Güneþ, Türkiye'nin en saygýn ve en önemli futbol adamýdýr. "

Ýsmail Alkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    58

Standart bordomavi.net kütüphanesi'nin þu andaki durumu...

Okulumuzun mevcut kütüphanesi kitap zenginliði açýsýndan oldukça fakir olduðundan ,þu anda kütüphane-sýnýf ve fen lab þeklinde kullanýlýyor.
    Yeni sezonda sadece kütüphane olarak hizmet verecek.
    Fiziki yapýsýnýn elden geçirilmesi gerekiyor,boya-badana-raf düzeni fln.
    Kütüphanenin renk düzenine bordo-mavi renkler hakim olacak.
    Son aðaç kesildiðinde,
    Son nehir kirlendiðinde,
    Son balýk avlandýðýnda, Ýþte O zaman paranýn yenmediðini anlayacaksýnýz...

Kaybetmekten korkma; birþeyi kazanman için bazý þeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiðinde deðil, vazgeçtiðinde yenilirsin.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

önce odayý þöyle bordo-mavi tonda bir boyarýz.....

sonra duvardan duvara bir kütüphane.......

içini bir güzel doldururuz.....

kardeþlerimize formalar , kýrtasiye mazlzemeleri Trabzonspor dergileri stickerlar yollarýz.......

hatta bir fikrim daha var.. kardeþlerimize mektupta yollayalým. Öðretmenler sýnýflarda okusunlar.. Onlarýn orada yalnýz olmadýklarýný söylesinler.....

çok önemli bir olay bu çoook.....

Arkadaþlar lütfen bu konuyada eðilelim... bu günlerde transferdi stadyumdu gündemimiz bayaðý yoðun ama bu konuyuda araya sýkýþtýralýk hatta sýkýþtýrmayalým geniþçe bir yer açalým....

hem konuya yer açalým hem kardeþlerimiz için kalbimizde bir yer açalým.....

Güneydoðudan okullara deðiþim programý münasebetiyle öðrenciler gelmiþ. Abim okulda güvenlik görevlisidir. Ta o kadar uzaktan gelen öðrencinin ayaðýnda ayakkabýsý olmadýðýný gözleri dolarak anlatýý bana. ertesi gün abim okulun hademesi bayaný hüngür hüngür aðlarken görmüþ meðer o da o çoçuðu görmüþ kendi parasýda yokmuþ hem çoçuðun haline hemde cebinde ona ayakkabý alacak parasý olmadýðýna aðlýyormuþ. Ýþte verecek bir þeyi olmadýðýnda bu gözyaþlarýný veren ablamýz gibi olalým.
    Konu Faik Yýlmaz tarafýndan (20.06.2008 Saat 13:53 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet_Mercanlý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Alýntý Mehmet_Mercanlý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

þimdiden
    2 kolý kitap .... (ilk ve orta öðretim kitabi)
    cok sayýda tarýh ve coðrafya kitabý ansýklopedi + atlas
    bir miktar kirtasýye gerecý ...
    bir miktar para
    þahsým adýna hazýr..
    ahmet abi fotokobi makinesinide haletmeye calýþýcam

ama dediðim gibi benim asýl yapacaðým iþ ... cevremde bu organýzasyona kimi ne derece katacaðým
    þimdilik 50 ytl yatýrýyorum pazartesi bu miktar artacaktýr
    __________________SÜRMENE'LÝ______________________

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

þimdilik 50 ytl yatýrýyorum pazartesi bu miktar artacaktýr
    Afferim Mehmetim sana... Hep böyle devam et kardeþim... Allah razý olsun senden...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Eski Bilim Teknik Dergilerim var 30-40 tane...

göndersem ayýp olurmu acep....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Alýntý Faik Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Eski Bilim Teknik Dergilerim var 30-40 tane...

göndersem ayýp olurmu acep....
    Bence özellikle bilim-teknik dergilerinin eskilerini göndermeyelim Faik. Zira zaman hýzla deðiþiyor; yer alan bilgilerin geçerliliði büyük ölçüde bitiyor o dergilerde.
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Kocaeli Ýl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    49

Kitap ve kýrtasiye malzemeleri ne zamana kadar toplanacak?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Kaya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bence özellikle bilim-teknik dergilerinin eskilerini göndermeyelim Faik. Zira zaman hýzla deðiþiyor; yer alan bilgilerin geçerliliði büyük ölçüde bitiyor o dergilerde.
    Evet haklýsýn... zaten koleksiyon amaçlý saklýyordum onlarý.....

bu hafta köye gidicem köyü bi tarayayaým bakalým neler çýkar..... Bende bir þeyler eklerimde bi kolide roman türü kitap ben söz vereyim ahanda verdim sözü artýk geri dönüþ yok.

eminbayram - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

askerliðimi þýrnak ili uludere ilçesi þenoba ya baðlý baðlýca köyünde yaptým..bahsi geçen okulda 23 nisan etkinliklerinde kamera kaydý ve ses sistemi kurmakta görev yapmýþtým..inanýn bana hiçbirþey burdan göründüðü gibi deðil..onlarýn kitaptan önce ayakkabýya ihtiyacý var..yardým yaparken illa kitap, kýrtasiye malzemesi yollamanýz gerekmez..bunun yanýnda giymediðiniz kullanmadýðýnýz eþyalarýnýzý gönderirseniz inanýn onlarý çok sevindirirsiniz..zaten imkanlarý ve eðitim seviyeleri yeterli düzeyde olmadýðý için terörle anýlýr oldular...inanýn oralarý görmeden önce çok farklý düþünüyordum...orda görev yapan hocalarýnda ne tür zorluklar çektiðini biliyorum..Allah hepsinin yardýmcýsý olsunn..ayrýca böyle bir kampanya baþlattýðý için bmn ye sonsuz teþekkürlerr..inþallah bu son olmazz...

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    58

Alýntý körfezli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kitap ve kýrtasiye malzemeleri ne zamana kadar toplanacak?
    Yaz tatili boyunca gönderebilirsiniz.Okullar açýldýðýnda org. bitmiþ olacak.
    Son aðaç kesildiðinde,
    Son nehir kirlendiðinde,

Kaybetmekten korkma; birþeyi kazanman için bazý þeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiðinde deðil, vazgeçtiðinde yenilirsin.

Atalay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Haydi arkadaþlar bu kampanyaya el birligiyle omuz verelim...
    Profesyonelleþemeyen Kurumsallaþamayan hiç bir kurumun baþarýlý olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý Atalay Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Haydi arkadaþlar bu kampanyaya el birligiyle omuz verelim...

Gökhancýðým, bir önceki okula daha fazla destek vermiþtin.Bu okula verdiðin destek biraz daha fazla olmasý anlam açýsýndan da ha da büyük bir önem kazanmýþtýr...Veren el, alan elden her zaman daha üstündür... Anladýn sen onu

Trabzonspor Kongre Üyesi

Abdullah Altýntaþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

100 ytl hesaba geçtim.ALLAH utandýrmasýn.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet_Mercanlý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Alýntý mavinisan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    100 ytl hesaba geçtim.ALLAH utandýrmasýn.
    abdullah abi saðol ...
    __________________SÜRMENE'LÝ______________________

Serdar A - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Biraz geç farkettim ,

bende ansiklopedi ve kitap yardýmýnda bulunmak istiyorum . Biraz etrafýmada sorup soruþturacaðým için tam net deðil ama en az 2 koli tutacaktýr . Bir çoðu tarih ansiklopedisi .

Ayrýca araç-gereç olarak neler mevcut , ne ihtiyaç var belirtilirse sevinirim .

Belki birimizin elinde iþe yaramayan bir gereç , okulda iþ görecektir .

Trabzonspor Kongre Üyesi

Abdullah Altýntaþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

abdullah abi saðol ...
    Sende saðol kardeþim

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    58

Standart Okulumuzun Resimleri...

Mehmet hocamýzdan tarafýma gelen okulumuzdan bazý kesitler...
    Biz koyalýmda,bellimi olur belki Tarbzonsporlu bir hayýrsever çýkarda derki "okulun genel tadilatýnýda ben üstleniyorum" kimbilir...
    Son aðaç kesildiðinde,
    Son nehir kirlendiðinde,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)