Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu Ülkenin Size Ýhtiyacý Var

trbahmet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Standart Bu Ülkenin Size Ýhtiyacý Var

1-Bu ülkenin iþini hakkýyla yapan insanlara ihtiyacý var
    2-Milletini seven ve öncelik hakkýný milletinden yana kullanacak insanlara ihtiyacýmýz var
    3-Bu ülkeyi temsil edecek olanlar insanlýkta, adalette, çalýþmada, ...ve her ne güzellik varsa onlara sahip olan insanlara ihtiyacý var
    4-Bu ülkenin menfaat ve çýkar birliði yapmak için kendi adamlarýný, iþinin ehli olmasa da, iþ baþýna getireceði insanlara ihtiyacý yok
    5-Bu ülkenin Osmanlý tarihini gerçekten objektif olarak analiz edebilcek insanlara ihtiyacý var(Bu konuda Prof Dr Ýlber Ortaylýya hayraným ben, objektif olarak tarihi anlatýyor adam.TRTdeki programýný herkesin dinlemesini tavsiye ederim)
    6-Bu ülkenin insanlarý artýk umutsuz olmak istemiyor.Bu ülkenin herkese hakkýný teslim eden, hakiki mümin olan ama dini alet olarak kullanmayan güçlü bir lidere ihtiyacý var.Artýk ümitlerimiz tükenme noktasýna geldi.Biri sesimizi duysun, ne olursunuz...Allah'ým yardým et bize
    61>34 or 1967>1907,1905,1903 or 1461>1453 matematik yalan söylemez
    by @}{/\/\é+

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    49

bu ülkenin bana göre herþeyden önce eðitimli anne babalara ihtiyaci var.vataný için çalýþan eðitimçilere ve güvenlik güçlerine ihtiyacý var.bu þýklarý o kadar çok çoðaltabilirizki.ama öncelik eðitimli vatanseverlerde bence.

Çaðatay_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

O kadar derin bi konu ki..Burada tartýþýlamayacak kadar da siyasi..
    "Büyüklük haksýzca kazanýlaný hak görmek deðil, haksýzlýklara raðmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý Çaðatay_ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    O kadar derin bi konu ki..Burada tartýþýlamayacak kadar da siyasi..
    siyaseti katmadan antabildiðimi düþünüyorum...
    siyasetle iþim olmaz....
    by @}{/\/\é+

Çaðatay_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Ben sana siyaseti kattýn demedim, ama forumda bunun tartýþýlmasý siyasi olacaktýr
    "Büyüklük haksýzca kazanýlaný hak görmek deðil, haksýzlýklara raðmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

Nereden
    Trabzon

sosyal yaþamda saygýsýzlýðýn doruklarda dolaþtýðý bir toplumun þanstan baþka hiç bir þeye ihtiyacý yok!!!

FatmaÇelik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35

Ben de her þeyden önce eðitim þart diyorum..

Bu ülke eðitimle geleceðe ihtiyaç duyuyor.

Yarýnki nesil bizim elimizden geçecek o nedenle ilk önce kendimizi eðitelim diyorum.
    Düþünen üreten bir gelecek için ilk önce kendimizi sorgulayalým...Çünkü bu ülkeyi daha ilerilere götürecek olan bayraðý biz taþýyoruz...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

yaa arkadaþlar gerçekten çok dikkatli olalým trabzonumuzu çekemeyenler var ve hatta türkiyemizi de ama onlar uygun zamanda bu kinlerini boþaltacaklardýr!bunlara karþý tek yürek tek bilek olalým.Asla bölük pörçük olmayalým.

Okunmasý gerekn 1 kitap varsa o da Kuran'ý Kerim'dir.Kuranýn türkçe mealinde bahsedilen ise gerçek birliðin müminlerin birliði olmasý gerektiðidir.
    size birlik olma konusunda bir kaç ayet meali söylemek isterim:

"Müminler müminleri býrakýp da kafirleri dost edinmesin.Kim bunu yaparsa artýk onun Allah nezdinde hiçbir deðeri yoktur(Al-i Ýmran-28)"

"Kendilerine apaçýk deliller geldikten sonra parçalanýp ayrýlýða düþenler gibi olmayýn(Al-i Ýmran-105)"

"Hep birlikte Allah'ýn ipine(Ýslam'a) sýmsýký yapýþýn;parçalanmayýn(Al-i Ýmran-103)"

Kaynak:Kuan-ý Kerim ve Açýklamalý Meali.Türkiye Diyanet Vakfý Yayýnlarý-2007

Bu ayetleri görünce aklýma ilk takýlansa acaba gerçek müminler nerelerdeler, kaldýk müslüman olduðunu söyleyenler arasýnda. bunlarýn arasýndan gerçek müslüman olanlarý ayýrdedebilmekse en zoru bana göre.Doðru ile yanlýþ karmaþasýnda sürükleniyor gidiyoruz ömrümüzün bizi getirdiði yere...

Bence birlik sýrasýyla aile,akrabalar,millet,müminler olarak ilerlemeli...

yani müminler birliði için öncelikle tek yürek tek bilek bir millet olamýz gerekir bence....

Ayrýca dini alet olarak kullananlardan bu millet çok çekti...

Kaç bilinmeyenli denklem, gel de çöz þimdi, hadi çýk çýkabilirsen iþin içinden...

neyse arkadaþlar beni bekleyen final sýnavlarým var, o yüzden þimdilik hepinize hoþçakalýn diyorum hemþerilerim benum

saygý ve sevgilerimle
    Konu trbahmet tarafýndan (18.06.2008 Saat 22:01 ) deðiþtirilmiþtir.
    by @}{/\/\é+

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)