Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 239 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye Basketbol A Milli Takýmý 6'da 6 ile Avrupa Þampiyonasýndayýz!

Bartuð13 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

Standart Türkiye Basketbol A Milli Takýmý 6'da 6 ile Avrupa Þampiyonasýndayýz!

2009 Avrupa Erkekler Basketbol Þampiyonasý Eleme Grubu maçlarýný 3-20 Eylül tarihleri arasýnda yapacak A Milli Takým'da aday kadro açýklandý! Ýþte, C Grubu'nda Fransa, Belçika ve Ukrayna ile zorlu maçlara çýkacak olan Devler'in kadrosu!

Aday kadro þöyle:
    Ersin Görkem (Antalya Büyükþehir Belediye)
    Ersan Ýlyasova (AXA Barcelona)
    Engin Atsür (Benetton Treviso)
    Sinan Güler (Beþiktaþ Cola Turka)
    Ender Arslan (Efes Pilsen)
    Kerem Gönlüm (Efes Pilsen)
    Ömer Aþýk (Fenerbahçe Ülker)
    Ömer Onan (Fenerbahçe Ülker)
    Ümit Sonkol (Banvit)
    Semih Erden (Fenerbahçe Ülker)
    Cemal Nalga (Galatasaray Cafe Crown)
    Cenk Akyol (Galatasaray Cafe Crown)
    Hidayet Türkoðlu (Orlando Magic)
    Kerem Tunçeri (Real Madrid)
    Doðuþ Balbay (Teksas)
    Barýþ Hersek (Efes Pilsen)
    Oðuz Savaþ (Fenerbahçe Ülker)
    Bora Hun Pacun (Efes Pilsen)

NBA takýmlarýndan Utah Jazz'da forma giyen Mehmet Okur, aday kadroya çaðrýlmazken, Milli Takým Teknik Direktörü Bogdan Tanjevic, yýldýz oyuncuyu sakatlýðý nedeniyle kadroya almadý.

Tanjevic ayrýca, Ýbrahim Kutluay, Kaya Peker ve Ermal Kurtoðlu'nu da aday kadroda düþünmedi.

mehmetin sakatlýðý ne derece engel bilemiyorum ama onun olmamasýnýn yanýnda ermal ve kayanýn da yokluðu pota altýnda köklü bir deðiþime gittiðimizin göstergesi.hele ki takýmýn yýllarca kaptanlýðýný yapan ibrahim kutluayýn da olmamasý gerçekten garip.
    kerem tunçeriyi nasýl aldýðýna da çok þaþýrdýðýmý belirtmem gerekli.

bu takým o rakipler karþýsýnda napar bilinmez ama bu tanjevic denen adama hiç güvenilmediði kesin.en azýndan kendi adýma öyle.hayýrlýsý olsun.

milli takýmýmýzý da burada tartýþalým.
    HADDÝNÝ BÝLEN MERTTÝR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTÝR,CUMHURÝYET ÝÇÝNDE CUMHURÝYET KURAN NAMERTTÝR!NE MUTLU TÜRKÜM DÝYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMÝN KAHRÝMAN,AHMET MUHAMMET DEMÝREL VE MESUT KELEÞ!SÝZÝ HÝÇ UNUTMAYACAÐIZ!21.12.2009

Takým tutmak farklý, adam tutmak farklý...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

1. Memonun alýnmamasýna þaþmamak gerek, çok fazla kendini kolluyor ve yeterince mücadele etmiyordu...doðru karar..
    2. ne kayadan ne de ermalden bu saatten sonra birþey olmaz, ancak gazla oynayan adamlar...skora katký olarak istikrarlý deðiller..doðru karar
    3.guard olarak Tutkuyu almayýp Enderi almalarýna ise hala çok þaþýrýyorum, yanlýþ karar ve kýnýyorum...
    4.Ömer onanýn kadroya dahil edilmesi yanlþtan dönüldüðünü gösteriyor, doðru karar
    5. son olarak görünen o ki birarada oynayan 2 sene öncesinin ümit milli jenerasyonunu artýk deðerlendirmek istiyorlar, kendi takýmlarýnda oynamayanlar bile var çünkü...doðru karar

Ýskender - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Valla kadroyu görünce þoke oldum...
    Fatih terimin kadrosundan bile daha garip bir kadro...

Okurun olmamasýnýkesinlikle kabullenemiyorum,içerdeki tek sayý güvencemizi kadroya almadýk...

Kayanýn olmamasý ise diðer bir trajý komik durum yerine artýk oðuz dozer olarak kullanýrýz heralde...

Ermalin olmamasý bencede normal...

Serkan Erdoðan kesinlikle olmasý gerekenlerden..Cenkten çok daha fazla iþ yapacaðý kesin...

yýlýn en iyi oyun kurucusu tutku gene kadroda yok...Ýçeri dala bilen tek türk oyun kurucusu yine kadroda yok...

Hidayet tek baþýna sazý eline alýcaktýr..Belki ersan biraz yardýmcý olur kendisine...

birde tanjevic o kadar ilkeliyse neden tunçeri ve hidayeti aldý kadroya merak ediyorum...
    Eskiden Sungu61 idi ....

Hasan61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muðla
    Yaþ
    32

kaya ve tutku kadroda yer almalýydý
    hakan demirel ýsrarýndan vazgeçerek doðruda yapmýþ
    serkan erdoðan ne olursa olsun önemli bir skorer kadroda olmalýydý
    pota altýnda ömer dýþýnda sert oyuncumuz yok
    bunlar dýþýnda güzel bir kadro

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

semih acaba kayadan daha iyi oyuncuda bizmi göremiyoruz bunu

mehmet okur yine yapmýþ oyununu...! LAKERS serisinde nedense hiçbir sorunu yoktu...! bu adama bütün sezon boyunca biþey olmuyorda milli takýma katýlacaðý zamanmý sakatlanýyor

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UðuR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Mehmet Okur kadroya alýnmadý
    10 Haziran 2008 Salý 12:30
    NBA'in Utah Jazz formasý giyen ve baþarýlý bir sezonu geride býrakan Mehmet Okur bu kararla þok oldu.

2009 Avrupa Erkekler Basketbol Þampiyonasý Eleme Grubu maçlarýný 3-20 Eylül tarihleri arasýnda yapacak (A) Milli Takým'ýn aday kadrosu açýklandý.

Esma Sultan Yalýsý'nda aday kadroyu açýklamak için düzenlenen basýn toplantýsýna Basketbol Federasyonu Baþkaný Turgay Demirel, (A) Milli Takým Antrenörü Bogdan Tanjevic, Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy, (A) Milli Takým Menajeri Harun Erdenay, Milli Takýmlar Ýdari Menajeri Barbaros Akkaþ ve yardýmcý antrenör Aziz Bekir katýldý.

Milli Takýmlar Ýdari Menajeri Barbaros Akkaþ tarafýndan açýklanan 18 kiþilik kadroda þu oyuncular yer alýyor:

Ersin Görkem (Antalya Büyükþehir Belediyespor), Ersan Ýlyasova (Axa FC Barcelona), Ümit Sonkol (Banvit), Engin Atsür (Benetton Treviso), Sinan Güler (Beþiktaþ Cola Turka), Barýþ Hersek, Bora Hun Paçun, Ender Arslan, Kerem Gönlüm (Efes Pilsen), Oðuz Savaþ, Ömer Faruk Aþýk, Ömer Onan, Semih Erden (Fenerbahçe Ülker), Cemal Nalga, Cenk Akyol (Galatasaray Cafe Crown), Hidayet Türkoðlu (Orlando Magic), Kerem Tunçeri (Real Madrid), Doðuþ Balbay (Texas Longhorns)

MEHMET OKUR SAKATLIÐI NEDENÝYLE KADRODA YOK

NBA takýmlarýndan Utah Jazz'da forma giyen Mehmet Okur, sakatlýðý nedeniyle milli takým kadrosuna alýnmadý.

Mehmet'in yaný sýra Ýbrahim Kutluay, Kaya Peker, Ermal Kurtoðlu ve Fatih Solak gibi oyuncular da kadroda yer almazken, Kerem Tunçeri uzun bir aradan sonra aday kadroya alýndý.

ELEME GRUBUNDAKÝ ÝLK MAÇ 3 EYLÜL'DE

Eleme maçlarýný eylül ayýnda oynayacak milliler, 16 Temmuz'da Ýstanbul'da kampa girecek ve hazýrlýk çalýþmalarýna baþlayacak.

Milli takým, eleme grubu maçlarýnda (C) Grubu'nda Fransa, Belçika ve Ukrayna ile karþý karþýya gelecek.

Grubundaki ilk maçýný 3 Eylül'de sahasýnda Ukrayna ile yapacak ''12 Dev Adam''ýn diðer karþýlaþmalarýnýn tarihleri þöyle:

6 Eylül Belçika-Türkiye
    10 Eylül Türkiye-Fransa
    13 Eylül Ukrayna-Türkiye
    17 Eylül Türkiye-Belçika
    20 Eylül Fransa-Türkiye

Bu arada, 2009 Avrupa Þampiyonasý'nda eleme turu müsabakalarý, 4'er takýmlý 3 grup ve 5 takýmlý bir grup halinde oynanacak.

Gruplarýnda ilk sýrayý alan ekipler ile en iyi ikinci 3 takým finallerde mücadele etmeye hak kazanacak. Finallere katýlacak son ülke ise Ýlave Takým Belirleme Turu'nun ardýndan belli olacak.
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

Nereden
    Muðla
    Yaþ
    32

fransa ile oynayacaðýmýz maç kimin dierk çýkacaðýný belirler

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Tutku Acik ve Serkan Erdogan'in olmamasina sasirdim acikcasi. Tanjevic'in tükürdügünü yalayip Kerem'i almasi da ilginc ama bence dogru bir karar.

Ispanya'nin tekerrürünü yasamayalim da...
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Açýkçasý kadroda Kerem'i beklemiyordum ama Kaya'yý göremeyince þaþýrdým.Kaya olmalýydý.Serkan bu sene pek etkili olamadý ama ne olursa olsun o da kadroda olmalýydý.Tanjevic yine yaptý yapacaðýný.

Yazýmý bir kere daha okudum Kerem'i beklemiyordum derken yanlýþ anlaþýlabilir.Tanjevic'in almasýný beklemiyordum demek istedim.
    Konu Özge tarafýndan (10.06.2008 Saat 23:59 ) deðiþtirilmiþtir.
    -1461 TRABZON-

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

bence bu grupta 2.ci oluruz fransa çok rahat geçer bizi

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Tutku Acik Kadro'ya girmeyi hak etmisti.

Ender Arslan bu sezon ne yapti ki ? !!!
    *
    * Aðýzdan çýkan söz muallakta kalmaz, ya sað tarafa yazýlýr ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamýný ALLAH adamý yapma Sanatý'dýr ~

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

Milli basketbolcu Cenk Akyol, Polonya'da 3-20 Eylül tarihleri arasýnda yapýlacak 2009 Avrupa Erkekler Basketbol Þampiyonasý eleme grubu maçlarýnda iddialý olduklarýný belirterek, ''Gruptan çýkýp, Avrupa Þampiyonasý'na katýlacaðýz'' dedi.

Milli forma altýnda elinden gelenin en iyisini yapacaðýný söyleyen Cenk Akyol, ''Milli Takým kadrosuna çaðrýlmak çok farklý bir duygu. Bu zamana kadar Ay-Yýldýzlý formayý birçok kez giymiþ olmama raðmen (A) Milli Takým kadrosuna seçilmek beni yeniden heyecanlandýrdý. Bu yýl 2009 yýlýnda yapýlacak Avrupa Þampiyonasý için eleme müsabakalarý oynayacaðýz. Türk Milli Takýmý'nýn her turnuvada her zaman iddiasý vardýr. Bu sene de bunda bir farklýlýk olmayacak. Gruptan çýkýp, Avrupa Þampiyonasý'na katýlacaðýz'' diye konuþtu.

2010 Dünya Þampiyonasý öncesinde Avrupa Þampiyonasý'nýn ve elemelerinin önemli olduðunu kaydeden Akyol, ''Çok önemli bir sürece girdik. Dünya Þampiyonasý'na 2 yýl kaldý. Evsahipliði yapacaðýmýz þampiyonada, elbette hedefimiz en üst nokta olacaktýr. Avrupa Þampiyonasý elemelerine ve þampiyonaya ne kadar ciddi hazýrlanýrsak, 2010'da da o kadar baþarýlý olacaðýmýzý düþünüyorum. Ýlk hedefimiz Polonya'' þeklinde konuþtu.
    http://www.internetspor.com/news_detail.php?id=75287
    Sen aðlat biz severiz seni...
    Aþkýn rengi:BORDO-MAVÝ
    ts_mania

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

DÜnya þampiyonasýna çok az kaldý ama bn memlekette hiç bir spor salonu yapýmýnýn olduðunu ne okudum ne gördüm ne de duydum,

maçlar nerede oynanacak acaba adam gibi bi ABDÝ ÝPEKÇÝ ARENA var oda yeterli deil

Osman Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Bu adam ne yaptýðýný sanýyor acaba.Bora Hun Paçun ve Barýþ Hersek nedir Allah aþkýna.Nerede Tutku açýk.Bu sezon müthiþ iþler yapan Tutku yok yan gelip yatan Ender var.Ýyi Kerem Tunçeri'yi çaðýrmýþ.Yazýklar olsun bu basketbol federasyonuna.
    Colmandante

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý Osman Yavuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu adam ne yaptýðýný sanýyor acaba.Bora Hun Paçun ve Barýþ Hersek nedir Allah aþkýna.Nerede Tutku açýk.Bu sezon müthiþ iþler yapan Tutku yok yan gelip yatan Ender var.Ýyi Kerem Tunçeri'yi çaðýrmýþ.Yazýklar olsun bu basketbol federasyonuna.
    Bora hun paçun ve Barýþ Hersek Türk basketbolunun geleceðidir....kariyerlerine bakýver bi zahmet...

Osman Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Merak etme Cengiz abi ben basketbolu en az senin kadar hatta belki de senden daha çok takip ediyorum.Ben bu çocuklarýn Pertevniyal maçýnda 35 dakika süre alýp 2 saat sonraki Efes Pilsen maçlarýna geldiklerini bilirim.Pertevniyaldeki performanslarý da iyiydi gerçekten.Ancak kendi takýmlarý olan Efes Pilsen'de ikisinin toplam aldýklarý süre bir maç süresine denk gelmez.Sonra milli takýmda oynamak Pertevniyalde oynamaya benzemez.Bir Kaya Peker yokken Bora'nýn çaðrýlmasýna anlam veremiyorum açýkçasý.Zaten tahminimce kadroyu doldurmak için eklenmiþ isimler bunlar.Ama Tutku'nun olmayýþý gerçekten geçen seneki Kerem Tunçeri'nin alýnmayýþý gibi skandal birþey.
    Colmandante

Kocaeli Ýl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    49

Bence olabilecek bir kadyo kurulmuþ.Mehmet'in olmamasýný normal karþýlýyorum. Bu sene sakatlýktan dolayý iyi maçlar çýkaramasada Serkan Erdoðan kadroda olmalýydý.

Her ne olursa olsun milli takýmýmýza baþarýlar diliyorum...

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

kaan kuralýn geçen maçta "çok garip tercihler yaptý yine.hayretle karþýlýyorum.anlam veremiyorum." dedi.
    HADDÝNÝ BÝLEN MERTTÝR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTÝR,CUMHURÝYET ÝÇÝNDE CUMHURÝYET KURAN NAMERTTÝR!NE MUTLU TÜRKÜM DÝYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMÝN KAHRÝMAN,AHMET MUHAMMET DEMÝREL VE MESUT KELEÞ!SÝZÝ HÝÇ UNUTMAYACAÐIZ!21.12.2009

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Murat Kosova'yla Kaan Kural Milli koc olsalar Avrupa Sampiyonu olurduk, buraya yaziyorum
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Nereden
    Muðla
    Yaþ
    32

Ömer aþýk(C)
    Ersan (PF)
    Hidayet(SF)
    Ömer Onan(SG)
    Kerem Tunçeri(PG)
    böyle bir 5 izleyeceðiz sanýrým

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

ersan yerine kerem gönlümün oynamasýný daha doðru bulurum ben.
    ayrýca þimdi 5 oluþturmak için baktým da hakikaten hiç bildiðimiz isimler yok.4(PF) numarada da doðru dürüst alternatif yok.
    ersan da eskiden beri 3(SF) oynar diye biliyorum ben.

Ýskender YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

yarýn saat 15:00 te Tükriye - ABD maçý var Ntv Spor'da.. Rüya takýmla kapýþýyoruz, iyi maç olur, kaçýrmicam..
    Més que un club!
    Nil Satis Nisi Optimum..
    Gustavo Alejandro Colman !

Oyna, dik oyna!

Ýskender YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

ermal'ý hiç sevmem ama Kaya Peker ' in kadroya çaðrýlmamasý kötü olmuþ.. Ersan Ýlyasova'ya hastayým ya, çok iyi adam.. + Cenk Akyol..
    Més que un club!
    Nil Satis Nisi Optimum..
    Gustavo Alejandro Colman !

Oyna, dik oyna!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uðurtan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Alýntý DÝE4YOU Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ömer aþýk(C)
    Ersan (PF)
    Hidayet(SF)
    Ömer Onan(SG)
    Kerem Tunçeri(PG)
    böyle bir 5 izleyeceðiz sanýrým
    Ömer aþýk kadrodan çýkarýldý diye duydum.. Yerine Fatih Solak alýnmýþ..
    Basketbol milli takýmýndan soðudum ben cidden birkaç sene öncesi gibi yetenekli sorumluluk alan adamlarýmýz yok gibi..
    Olanlar ise NBA derdinden Milli takýmý pek önemsemiyo gbi geliyor..
    Bir Gün Mutlaka Aslýna Döneceksin. Dönmek Zorundasýn. Bu Senin Genlerinde var...

Nereden
    Muðla
    Yaþ
    32

ömer aþýk yerine niye fatih solak çaðýrýldý anlamýyorum hücum yeteneði yok
    ribaund alýp smaç yaparsa sayý atar

yarýn hido ve ömersiz amerika karþýsýnda yapacaðýmýz maçta þansýmýz yok maalesef

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)