Sayfa 3 Toplam 26 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 635 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Portekiz - Türkiye: 2-0 | A Grubu 1. Maçý

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Ilginc bir kadro kurmussun

Bence Portekiz tek santraforla oynacak (Almeida, Gomes yada Postiga) onun yanlarinda Ronaldo ve Nani (Quaresma). Orta alanda ise Deco, Petit ve Moutinho oynar bence. Ama kirmizi isaretledigin 11 bence cikmaz, santraforsuz futbolu birak Portekiz'den, Brezilya'dan bile beklemem
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Dursun Kaplan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý Kazým_ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ATV nin yaptýðý birþey deðil sanýrsam UEFA þifreletmiþ

Ayrýntýlar burada var
    http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9135
    Olsun ben içimi dökeyim..
    ~ Yüzümüzün yüreðimizle beraber gülümsediði an’ dýr mutluluk. ~

Samet Berber - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balýkesir
    Yaþ
    34

Muhtemel 11 :

....................Ricardo....................... ..
    Bosingwa......Pepe.....Carvalho..P.Fereira.
    .................................................. ....
    ................Maniche.....Petit...............
    .................................................. .....
    .......C.Ronaldo......Deco............Simao .
    .................................................. ....
    ....................Nuno Gomes.................

Kazým Uzunboy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý KapLaN-28 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Olsun ben içimi dökeyim..

Kafeye gel orda dök içini daha iyi olur
    Yaþamak Direnmektir!

Nereden
    Aksaray

4-3-3,4-5-1'e benzer bir taktikle oynayacaklarýný düþünüyorum,yani Chelsea'nin,Manchester'ýn baþarýyla uyguladýðý taktik.Bizimde denediðimiz ve bugün muhtemelen uygulayacaðýmýz olan taktik,yani iki takýmda ayný taktikle çýkacak sahaya bence.

Onlarda Ronaldo-Quaresma saðlý-sollu forvetin yanýnda (ki burada kimi oynatacaðý soru iþareti bence),bizde de Arda(Mevlüt)-Tuncay ,Nihat'ýn yanýnda.Orta sahada da Hamit-Aurelio-Emre.
    En iyi taktiklerden biri budur,4-3-3'e benzeyen,4-5-1'i andýran günümüz futbolunda yeri olmaya baþlayan taktiktir ve eðer uygulamada sorun yaþamazsak bu taktik bizim taktiðimiz olmalý,kadroda buna müsait.Tabii Nihat'ý saðda kullanýp,Fatih Tekke'yi ortada kullanmak daha akýlcý olurdu ama Fatih ne yazýk ki kadroda yok.Sonuç olarak iki takýmda böyle çýkacaktýr bence.

Maçýn ortada olduðunu,1-1 ya da 2-1 skorun biteceðini düþünüyorum,kim kazanýr kilit nokta Nihat'ýn form grafiði olacak.Tabii onlarda da gidiyor mu kalýyor mu Manchester'da belli olmayan Ronaldo.

Hasan61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muðla
    Yaþ
    32

mevlüt'ü sað kanatta deneyecekmiþ fatih terim
    gökdeniz gibisi varken forvet adamlarýný kanat oynatýyor....

TheRapZoNe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Beraberlik veya Portekiz yener diye düþünüyorum. Portekiz gününde olmayýp da biz kazanabiliriz, tabi bu kýsým düþük bir ihtimal

sümela61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

öncelikle Milli Takýmýmýz'a sonsuz baþarýlar... dualarým onlarla...

bir kere her þeyden önce þunu unutmamamýz gerekiyor... Ýngilitere gibi (futbolun beþiði diye adlandýrýlan) bir ülkenin katýlamadýðý bir turnuvada Türkiye yer alýyor... bugün bu turnuvada yer almak bile bence bir keyif... turnuvaya tamamen seyirci kalmadýðýmýz için bunun tadýný çýkarmak gerek... her þeyden önce bunu belirtmek istedim...

gelelim maça... dün gece NTV Spor 'da "90 Dakika" nýn tekrarýna denk geldim... Haþmet Babaoðlu, Portekiz'in elbette çok güçlü bir takým olduðunu, ancak Scolari'nin korkak bir anlayýþa sahip olduðunu, bu durumun bizim için bir avantaj olabileceðini söyledi... buna örnek olarak da, Portekiz'in ev sahibi olduðu þampiyonada takýmýný, Yunanistan karþýsýnda (üstelik final maçýnda) önce gol yemeyeyim mantýðýyla oynattýðýný hatýrlattý... üstelik o dönemde takýmda Figo gibi lider ve çok yetenekli bir oyuncunun da olduðunu belirtti... bu seneki turnuvanýn favorilerinden birisi olarak gösterilen Portekiz'in eleme grubunu da ancak ikincilikle tamamlayabildiðini hatýrlattý... "ilginçtir ki, ikinciliði elde etmelerini saðlayacak puanlarý da Scolari'nin cezalý olup; takýmýn baþýnda sahaya çýkmadýðý maçlarda elde ettiler" þeklinde bir cümle de kurdu... ben de bu düþüncelere katýlýyorum... bir kere her þeyden önce takýmlar arasýnda inanýlmaz bir güç farký yok...

yukardaki düþünceler göz önüne alýndýðýnda umutsuzluða kapýlacak hiç bir þey olmadýðýný belirtmek istiyorum...

gelelim endiþelerime... hala tam bir takým olamadýðýmýzý düþünüyorum... turnuvalarda baþarýlý olmanýn en önemli yolu, bence takým olabilmekten geçiyor... son Dünya Kupasý'nda da gördük ki; bireysel yýldýzlara sahip olmak yetmiyor... bireysel yýldýzlar ancak tam anlamýyla savunma yapmayý beceremeyen takýmlara karþý maçý deðiþtirebiliyor... ama karþýnýzda adam gibi bir takým varsa (yýldýzlarý olmasýna gerek yok), o zaman bu bireysel yýldýzlar maçta kaybolup gidiyor... karþýmýzda Ronaldo gibi bir yetenek var... iki kanatta da etkili... eðer biz tam bir takým gibi alan daraltýp, alan savunmasý yapamazsak iþimiz çok zorlaþýr... benim endiþelerim de bu konuda toplanýyor daha çok... Ronaldo'ya birebir markaj uygulamak en büyük hata olur... çünkü adam zaten sabit bir yerde oynamýyor... tek çare etkili bir alan savunmasý...

bunun yanýnda bir diðer endiþem de, defansýmýzýn göbeði ve sol kanadýmýzýn zayýf olmasý...

turnuvaya maðlubiyetle bile baþlasak, umutlarýmýzý kaybetmememiz gerekiyor... çünkü 2002'de de Brezilya'ya 1-2 kaybederek baþlamýþtýk ama 3.'lükle döndük o turnuvadan...

inþallah bu akþam güzel bir baþlangýç yaparýz... ben takýmýmýzýn çok hýrslý ve iyi oynayacaðýný düþünüyorum...

bu maçta Aurelio, Hamit ve Nihat'tan özellikle çok iyi bir performans bekliyorum...
    "7 tepeli þehir... bekle... son tepene de dikeceðiz bayraðýmýzý..."

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Uzun yazýlarý pek okumam ama yazýnýzý baþtan sona kadar okudum Sümela61. Ntvspor'da ben de izledim 90 Dakika'yý. Hatta Scolari tartýþmasýný daha dikkatli dinledim. Rui Costa ve Luis Figo gibi isimlerden sonra Portekiz bana göre Rüya takýmýný kurdu. Takýmýn baþýnda hoca olmasa bile bu takým rahat finale kadar gider.

Korkak baþlarsak yeniliriz. Cesur baþlarsak en az beraberlik çýkabilir. ( %5 gibi bir ihtimal bana göre. )
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

TS-Tiryaki - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Yaþ
    34

Aloooooo millet nerdesiniz? Bugün MILLI TAKIMIMIZIN ILK MACI VAR. Haberiniz yokmu? Birakin transferi mransferi. SImdi destek zamani.
    onurluyum, gururluyum çünkü TRABZONSPORLUYUM
    NE MUTLU TRABZONSPORLUYUM DIYENE!!!

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý ilhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Uzun yazýlarý pek okumam ama yazýnýzý baþtan sona kadar okudum Sümela61. Ntvspor'da ben de izledim 90 Dakika'yý. Hatta Scolari tartýþmasýný daha dikkatli dinledim. Rui Costa ve Luis Figo gibi isimlerden sonra Portekiz bana göre Rüya takýmýný kurdu. Takýmýn baþýnda hoca olmasa bile bu takým rahat finale kadar gider.

Korkak baþlarsak yeniliriz. Cesur baþlarsak en az beraberlik çýkabilir. ( %5 gibi bir ihtimal bana göre. )
    Ýlhan'cým merhaba, yazýmý okuduðun için teþekkürler öncelikle...

zaten takýmýn baþýnda hocalarý olmasa, o zaman iþimiz çok daha zor olurdu bence de... Scolari takýmda bir el freni misyonu görüyor þu an...

"ilk 15 dakikada gol yersek iþimiz zorlaþýr" diyebileceðim türden bir maç deðil bu maç... aksine "ilk 15 dakikada gol atamazsak iþimiz zorlaþýr" diyorum...

Nereden
    Ýzmir

Þuna da çok deðindiler.

Milli takým gol atmak istiyorsa uzaktan çok þut atmalý. Uzaktan çok þut atacak adamýmýz var.

Ben de diyorumki, Portekiz'in savunmasý Carvalho gibi bir adamýn elinde. Chelsea'nýn ManU'yu 2-1 yendiði lig maçýnda yaptýðý inanýlmaz hata aklýma geliyor. Carvalho kolay hata yapmayan ama yaptýðý hatanýn telafisi olmayan bir bölgede oynuyor. Eðer kanatlarý kullanýrsak iþimiz çok zor. Çünkü beklerimiz ileriye çýktýðýnda Nani, Ronaldo gibi süratli adamlarýn kanatlarý hýzlý kullanmasýný çok pahalýya öderiz. Zaten savunma anlayýþýmýz çok kötü.

Her ne kadar Fatih Terim yüzünden soðukluk olsada milli takým birþekilde deðer kazanýyor. Milli duygularýný aþamýyor insan. Destekleyeceðiz sanýrým Türkiye'yi.

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    Eduardo Galeano

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

kanatlar konusundaki fikirlerine katýlýyorum... eðer kanatlarýmýz (bek pozisyonundakiler) ille de hücuma destek verecekse, biri çýktýðýnda diðeri beklemeli geride... birbirlerini kontrol etmeliler...

destek konusuna gelince... mecburuz... zaten desteklediðimiz Terim ya da bir baþkasý deðil... Türkiye...

Nereden
    Ýzmir

Savunmanýn göbeðinde Gökhan ve Servet oynayacak sanýrým. Kademe anlayýþlarý çok iyi deðil bence.

Hamit ve Nihat +1 Tuncay. Lejyonerlere çok büyük iþ düþüyor.

“Ben basit bir '
    Eduardo Galeano

TSKara61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    33

Erbay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Ýlk 11'imizi gördüm.Çok hücumcu bir takým.Kazým,Tuncay,Nihat,Mevlüt var.Orta sahada Aurelio ve Emre'ye düþüyor yük.Her þeye raðmen ümitliyim.Gökdeniz þu takýmda oynamýyor yine.Kazým'ýn yerine rahatlýkla oynayabilir.

Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Fatih - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    39

scolari yaptýðý basýn toplantýsýnda terime çok saygý duyuyoruz Türkiye çok güçlü bir takým en az bir puan alacaðýz dedi
    maçtan bir iki hafta önce de en büyük rakibimiz çekler demiþti maç saati yaklaþtýkça korkularý artýyor portekizin daha
    önce þampiyonalarda oynadýðýmýz maçlarda kaybetmiþtik fakat baþabaþ bir mücadele olmuþtu scolari bizi kolay lokma olarak görmüyo maçta alýnacak bir puaný bile baþarý olarak görüyo tabi bunda psikolojik savaþ da var

gelelim bu akþama

maçýn sonucunu tahmin etmek oldukça zor kaðýt üzerinde favori gösterilen portekiz yýldýz oyuncularýna güveniyo yani kanatlara biz takým oyununu iyi oynarsak portekizden en az 1 puan alacaðýmýzý düþünüyorum
    Bordomavi.net

Kadir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

Haydi bakalým inþ yeneriz . ama iþimiz çok zor . yenersek iddaa yatacak ama olsun

Mert67 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere
    Yaþ
    33

Ýlk 11:
    Volkan
    Hamit
    Servet
    Gökhan Zan,
    Hakan Balta
    Aurelio
    Kazým
    Nihat
    Emre
    Tuncay
    Mevlüt

Kazým oynuyor.Gökdeniz oynasa biyeri eksilir zaten.
    Konu Mert67 tarafýndan (07.06.2008 Saat 16:03 ) deðiþtirilmiþtir.
    ''...En neþeli, en hüzünlü, en duyarlý, en vurdumduymaz, en hýzlý, en aðýr, en çabuk, en acelesiz yanýmýzdýr Trabzonspor. Bu sene olmadý bir dahaki sene kesin þampiyonuz. Ben göremem ama...''
    Kazým Koyuncu

h@msi61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    39

Kazim'i oynatip Terim'in manevi oglu Sabri, Arda ve Gokdeniz'i oynatmamasinin fizik gucuyle alakali oldugunu dusunuyorum. Zaten Terim yanlis yapa yapa sonunda Kazim ile olmayacagini ogrenecektir. Ayni tipte iki forvetle isimiz zor olacak, bu adamlarin etkili olmalari icin acik alan bulmalari sart. Terim'den hic haz etmesem de bir bildigi vardir diye umid ediyorum. Insallah maci kazaniriz....

Hasan61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muðla
    Yaþ
    32

kazým oynayacak gökdeniz bekleyecek....bu adamýn ne yaptýðýný anlamýyorum
    hadi sabri ile hamit'i önlü arkalý koyarsýn savunma aðýrlýklý oynuyorsun derim ama kazým kimdirde gökdenizi kesecek ama td terim olunca herþey beklenir

Arif Timurcioðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    38

Þu gökdeniz dururken kazýmmý oynar sinyor terim amca.
    Trabzonsporlu olmak bir ayrýcalýktýr.

Osman Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Yer gök inlesin bu sesi dinlesin hep TÜRKÝYE ooOOoooO hep Seninleyiz Türkiye

Nereden
    Almanya

elestirileri geride birakdim simdi DESTEK ZAMANI
    Fatih Terim ve Milli Takima sonsuz basarilar diliyorum
    insallah fatih terim yanildir beni

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bu maç berabere biter.....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)