Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon Şehir Projeleri

calypso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Standart Trabzon Şehir Projeleri

PROJE 1 : Trabzon Ray A.Ş

ilk proje benden arkadaslar..
    maketini yapamadim henüz ama resmi asagida
    Konu calypso tarafından (26.05.2008 Saat 11:40 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bunu yapmak biraz yurek ister trabzonda. dolmustan gecinen yuzlerce aile varken hic bir iktidarin bunu yapmaya yuregi yetmez.

ama guzel bir calisma . yillarca SOZLERDE olan ama is icraata gelince kimsenin giki cikmayan bir HAYAL ...

belki 2011 muhabbetine yaparlar ne dersin ?
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

benim projemin resmi yok.

trabzon ve bolgesnin inanilmaz turizm potansiyeli var. ortada bir gercek var ki ; trabzonda hic bir zaman SANAYI olmayacak. kenti tatmin edebilecek bir sanayiden kimse soz edemeyecek.

trabzonu kurtaracak olan TURIZM (tarih-doga-spor-konferans-dunya cografyasindaki konumu) - ULASIM - TARIMdir.

Turizm olarak elimizde tarih , doga turizmi kis turizmi var. Sahillerimizin yok olmasi ile olasi bir deniz turizminin onune 50 senelik bir set cekilmistir hali hazirda.

Yaylalarimizin dogasini bozmadan. Yaylalarimizi betona gommeden oralara guzel tesisler kurarak doga turizmi icerisinde cok farkli organizasyonlarla turist cekebiliriz.

Kis turizmi icinde bu aralar turizme acilmasi gundemde olan bir yer (cakirgoldu sanirim adi) var. ancak bir iki yer ile yayla ile dag ile sinirlandirmamamiz gerekiyor. bu isleri yapmak ,buralara yatirim yapacak kisileri bulmak , onlara buralari anlatmamiz lazim.

trabzon insani biliyor memleketini ama YABANCI YATIRIMCI YATIRIM yapana kadar kili kipirdamiyor. ELIN ADAMI GELDIGINDE de `bu adam nereden geldi` , `bizim memleketimizin parasini yabancilar` kazaniyor diye cirliyorlar.

Trabzonun Rizenin Artvinin Giresunun potansiyelini herkes goruyor. her gelen hayran kalip donuyor. hala oturuyoruz. birileri bir yerlere otellerini kafasinda kurmuslardir belkide ...
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

safakkocbıyık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

böyle bir konunun açılması çok isabet olmuş.

öncelikle bu hafif raylı sistem hakkındaki tepkimi dile getirmek istiyorum. belediye başkanlığımızın sayfasında da yer alan bu proje bizim ihtiyacımız olan şey değildir aksine bize zararı olur.
    Trabzon olarak biz adam akıllı bir otobüs seferlerine ve kalitesine henüz kavuşamadık.
    Bir şehrin ulaşımında ilk önce otobüs gelir daha sonra hafif raylı sistem düşünülebilir. Bunu düşündüren sebep te otobüslerin yetersiz kalması ve petrol a olan ihtiyacın düşürülmesidir.
    Ama belirtmek istediğim gibi bu, bazı şeyleri aşmış ve otobüste son noktaya gelmiş şehirlerin kullanacağı bir sistemdir. Trabzon gibi gerek yüzölçüm gerekse de nufüs açısından küçük olan bir şehirde ilk etapta otobüs hizmetine önem verilmesi otobüs sefer sayılarının arttırılıp düzenlenmesi ve otobüs kalitesinin yükseltilmesi gerekmektedir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Beş yıllık planda Tramvay projesi varmış sanırım...
    Yomraya kadar uzatsalar da biz de rahat etsek...

Kazım Uzunboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bence böyle birşey olursa Yomra'dan Beşikdüzü'ne kadar yaparlar..
    Yaşamak Direnmektir!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

otobus hatlarinin en yogun oldugu yerler sahil kismi . akcaabat(mersin)--yomra arasi.. diger yerler iyi islemiyor zaten. bir de universite. zaten universitenin de sahil kapisi var.

eger bu is yapilirsa dedigin gibi besikduzunden-arsine kadar yapilir... yapilmasi lazim.

TSezgin61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bu sahili niye degerlendirmezler anlamiyorum... denizimiz var ama yokmus gibi oldu sehirde...

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Benim anlamadigim Turkiye icin yapilan tanitim videolarinda karadeniz bolgesine hic yer verilmemesi. Tanitim filmleri genel olarak turizmin sadece belli basli kollarina(yaz,deniz,inanc,kultur vs) yonelik olarak hazirlaniyor.. Kultur ve Turizm Bakanliginin sitesine gittim. Oradaki videolardaki goruntulerde bile karadenize rastlamak mumkun degil. Bir kac saniye bile olsa karadenizdeki yayla turizmi elverisliligine yer verilse fena mi olur? Safranboludaki evler,Nevsehirdeki peri bacalari kadar mi degerimiz yok? Bana gore karadenizdeki doga,yayla turizmine onem verilmesi,bu konunun yillardir gormezden gelinmesine son verilmesi lazim.
    Bu konuda soyleyebilecegim sehir projesi bu..

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

zamanında sahil yolu yapılırken çok daha kolaylıkla demir yoluda yapılabilirdi.
    ama bi çok kişinin söylediği bişi var. sahilde demir yolu olmasını ulusoy lar istememiş. Otobüs firmaları Nakliye şirketleri felan olduğundan deniyor.
    mantıksızda değil...
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

burcak`in dedigi gibi , turkiyede demiryollarinin gelismemesinin , kara tasimaciliginin hala otobuslerle ve kamyonlarla yapilmasinin sebebplerinin arasinda ; otomobil firmalari - otobus sirketleri gibi iktidarlara baski yapan gruplar var.

calypso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Alıntı Nytre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu yapmak biraz yurek ister trabzonda. dolmustan gecinen yuzlerce aile varken hic bir iktidarin bunu yapmaya yuregi yetmez.

ama guzel bir calisma . yillarca SOZLERDE olan ama is icraata gelince kimsenin giki cikmayan bir HAYAL ...

dogru tabii, yurek ister boyle projeler. yapan cefasini ceker baskalari kaymagini yer. bu yuzden de gelismez sehir.

ama eninde sonunda insanlarin canin tak edecek bu trafik..meydana giremez hale geldiklerinde dolmuscularda isyan edecek.

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

arkadaşlar trabzonun nasıl kalakanacagı cok belli..
    brezılyadaa futbol en buyuk sektor ve paranın en cok dondugu sektor..
    eger trabzonda 365 gun futbol adına bı kampanya başlatabılırsek bıze en uygun olan proje bu olur..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Serhat ŞAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı safakkocbıyık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

öncelikle bu hafif raylı sistem hakkındaki tepkimi dile getirmek istiyorum. belediye başkanlığımızın sayfasında da yer alan bu proje bizim ihtiyacımız olan şey değildir aksine bize zararı olur.
    Trabzon olarak biz adam akıllı bir otobüs seferlerine ve kalitesine henüz kavuşamadık.
    Bir şehrin ulaşımında ilk önce otobüs gelir daha sonra hafif raylı sistem düşünülebilir. Bunu düşündüren sebep te otobüslerin yetersiz kalması ve petrol a olan ihtiyacın düşürülmesidir.
    Ama belirtmek istediğim gibi bu, bazı şeyleri aşmış ve otobüste son noktaya gelmiş şehirlerin kullanacağı bir sistemdir. Trabzon gibi gerek yüzölçüm gerekse de nufüs açısından küçük olan bir şehirde ilk etapta otobüs hizmetine önem verilmesi otobüs sefer sayılarının arttırılıp düzenlenmesi ve otobüs kalitesinin yükseltilmesi gerekmektedir.
    otobüs(şehiriçi ve şehirlerarası) ve dolmuşlar her yönüyle zarar olur. raylı sistemin rahatlıgı ve kullanılabilirligi bunlarla kıyaslanamaz bile... yüzölçüm büyük küçük farketmez bence.
    avrupa yapar havalimanlarını ve tren garlarını modern bizimkiler de otobüs terminallerini ...
    Medeniyetsizliğin göstergelerinden bi tanesidir bu...
    "Futbol basittir zor olan futbolu basit oynamaktır" demiş Johan Cruyff
    Trabzonspor da Türkiye gibidir. İkisi de bağımsız değil malesef.
    Rabbim TÜRKÜ korusun!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Serhat ŞAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Kazım_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence böyle birşey olursa Yomra'dan Beşikdüzü'ne kadar yaparlar..
    otobus hatlarinin en yogun oldugu yerler sahil kismi . akcaabat(mersin)--yomra arasi.. diger yerler iyi islemiyor zaten. bir de universite. zaten universitenin de sahil kapisi var.

eger bu is yapilirsa dedigin gibi besikduzunden-arsine kadar yapilir... yapilmasi lazim.
    hayırdır bizim o tarafları saymıyorsunuz???
    sürmene of araklı
    "Futbol basittir zor olan futbolu basit oynamaktır" demiş Johan Cruyff
    Trabzonspor da Türkiye gibidir. İkisi de bağımsız değil malesef.
    Rabbim TÜRKÜ korusun!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

su anda dusunmuyor oralari

ben `bu bile iyidir ` diye dusundum. gonul isterki giresun-trabzon-rize hatti yapsinlar.

Oğuzhan Turhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Otobüs seferlerini hafif raylı sisteme tercih eden tek kişi sizsiniz herhalde :-)
    Bırakın Trabzonu şu anda tüm Türkiyenin acil bir şekilde raylı sisteme geçmesi gerekiyor.
    efsane tektir;oda TRABZONSPOR'DUR

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sokakları parselleyip otopark olarak kiralayarak geçinen de yüzlerce aile var. Ne yapalım yani, ona da mı önlem almayalım? Ya da yan kesiciler... Bırakalım gitsin.

Türkiye'de toplu taşımacılık başlı başına sorun. Raylı sistem de bir gereklilik. Zaten uzun vadede daha tüketimci ve "pahalı" bir yöntemi kullanıyoruz. Üstelik, çoğunlukla insan yerine koyulmayarak, yaya geçidinden geçerken "ayna" yiyerek...

Şahsen yerel seçimlerde en azından Hacıbeşir-Şana arası raylı sistem sözü verecek bir başkan adayı bekliyorum.

@safakkocbıyık

Allah en kısa sürede bir Berlin ziyareti nasip etsin. Raylı sistemin bir şehri nasıl bu kadar rahat yaşanır bir yer haline getirebileceğinin en somut örneği...
    Konu EmrahYalçınalp tarafından (27.05.2008 Saat 08:22 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Hamdi Karamahmutoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Rayli sistem hayal degil.
    Sahilyoluna paralel tum Trabzon ilcelerini kaplayacak, ayni zamanda sehir merkezini bir ag gibi orecek bir sistem kurulabilir.
    Ama merkezin engebeli yapisi, masrafi artirabilir.
    ''Ben Trabzonspor'un kaptanıyım, başka bir kaptanın arkasından, başka bir takımın formasıyla sahaya çıkmam!'' Dozer CEMİL

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

2008 yılına gelmişken raylı sistemin yapılıp-yapılmama konusunu tartışmak bence çok tuhaf. Eğer olabiliyorsa; mümkünse tereddüt etmeden bu sisteme geçilmelidir. Devlete getirisi çok büyük olduğu gibi zaman kaybını azaltmak, çevrenin temiz kalması ve kaynakların daha az tüketilmesi adına önemli bir katkısı vardır. Bir şehri geliştirmek için yenilikleri adım adım takip etmenin gereği yoktur. Yeri geldimi 4-5 adım daha fazla atmalısın, yeri geldimi de koşmalısın. Raylı sistemin uygulanması halinde söz edilen olumsuzluklar, olumlu getirisinin yanında çok ufak kalıyor. Bu bakımdan beledeyemizin ve diğer yetki kurumların imkanı varsa buna destek verilmeli ve milletçe de istediğimizi belirtmeliyiz.

Mustafa Kemal Atatürk ölümüne yakın Trabzon'u raylı sistemlere kavuşmuş bir şehir olarak göreceğine inanmıştır. Aradan 70 yıl geçmişken raylı sistem için sadece çok çok geç kalınmıştır. Bu yüzden de zaman kaybına bu şehrin lüksü yoktur.
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Nereden
    Trabzon

Alıntı Oğuzhan Turhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otobüs seferlerini hafif raylı sisteme tercih eden tek kişi sizsiniz herhalde :-)
    Bırakın Trabzonu şu anda tüm Türkiyenin acil bir şekilde raylı sisteme geçmesi gerekiyor.
    Alıntı SeRHaT ŞaHiN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    otobüs(şehiriçi ve şehirlerarası) ve dolmuşlar her yönüyle zarar olur. raylı sistemin rahatlıgı ve kullanılabilirligi bunlarla kıyaslanamaz bile... yüzölçüm büyük küçük farketmez bence.
    avrupa yapar havalimanlarını ve tren garlarını modern bizimkiler de otobüs terminallerini ...
    Medeniyetsizliğin göstergelerinden bi tanesidir bu...
    ben şehirler arası ulaşımdan bahsetmedim. şehirler arası ulaşıma gelince en kısa zamanda otobüsler en aza indirilip demir yolları bütün yurdu sarmalıdır.

benim karşı olduğum şey otobüsle ulaşım sağlanamayan bir şehirde şehir içi demir yolu ulaşımı kullanmak. bu gereksiz olduğu kadar da zararlıdır. otobüslerimize gereken ilgiyi göstersek ve belediye de gereken iyilekştirmeyi yapsa başka bir alternatife ihtiyacımız kalmaz. bizim ihtiyacımız olan sadece klimalı geniş ve büyük otobüsler ve bunların düzenli sık ve yeterli seferleridir. bunlar sağlandıktan sonra , meydan fatih arasına çok duraklı küçük tranwaylar konulabilir. ama bu ana amaç olmamalıdır.

ama ille de petrolden tasarruf edelim ve hava kirliliğini engelleyelim derseniz o zaman da elektrikli otobüler düşünülebilir. ama halen doğal gazın gelmediği ve dogal gaz kullanımının mecburi olmadığı bir şehirde demir yolu kullanarak havayı temizlemeye çalışmak biraz anlamsız olacağını düşünüyorum.

Nereden
    Trabzon

Alıntı EmrahYalçınalp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah en kısa sürede bir Berlin ziyareti nasip etsin. Raylı sistemin bir şehri nasıl bu kadar rahat yaşanır bir yer haline getirebileceğinin en somut örneği...
    Berlindeki şartlarla Trabzondaki şartlar bir olmasa gerek.
    Konu safakkocbıyık tarafından (27.05.2008 Saat 11:25 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Berlindeki şartlarla Trabzondaki şartlar bir olmasa gerek.
    Bu bahsedilen şartları işte bu tür yenilikler geliştiriyor. Yani "bu şartlar nasıl daha ileri götürülebilir?" sorusunun cevaplarınından bir tanesi de "raylı sistem" dir... Bu yeniliği getirmediğiniz sürece şartlar hep aynı kalacaktır. Ya da çok yavaş gelişecektir...

“Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Nereden
    Trabzon

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bahsedilen şartları işte bu tür yenilikler geliştiriyor. Yani "bu şartlar nasıl daha ileri götürülebilir?" sorusunun cevaplarınından bir tanesi de "raylı sistem" dir... Bu yeniliği getirmediğiniz sürece şartlar hep aynı kalacaktır. Ya da çok yavaş gelişecektir...

adı geçen şehirde otobüs seferlerinin ve otobüs hizmet kalitesinin ne kadar üstün olduğu konusunda hemfikirmiyiz acaba?

mesela salzburgdan örnek verelim avusturyanın en büyük şehirlerinden biri acaba orda raylı sistem varmı şehir içinde, yoksa yüzölçümü küçük olduğu, yerleşimi sık olduğu ve yerşekillerinin dağlık olduğu gerekçesiyle otobüsler mi kullanılıyor? gerekçeler bunlar mı bilmiyorum ama o şartlarda o şehirde kullanılan ulaşım bu şekilde.

Oğuzhan Turhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben şehirler arası ulaşımdan bahsetmedim. şehirler arası ulaşıma gelince en kısa zamanda otobüsler en aza indirilip demir yolları bütün yurdu sarmalıdır.

benim karşı olduğum şey otobüsle ulaşım sağlanamayan bir şehirde şehir içi demir yolu ulaşımı kullanmak. bu gereksiz olduğu kadar da zararlıdır. otobüslerimize gereken ilgiyi göstersek ve belediye de gereken iyilekştirmeyi yapsa başka bir alternatife ihtiyacımız kalmaz. bizim ihtiyacımız olan sadece klimalı geniş ve büyük otobüsler ve bunların düzenli sık ve yeterli seferleridir. bunlar sağlandıktan sonra , meydan fatih arasına çok duraklı küçük tranwaylar konulabilir. ama bu ana amaç olmamalıdır.

ama ille de petrolden tasarruf edelim ve hava kirliliğini engelleyelim derseniz o zaman da elektrikli otobüler düşünülebilir. ama halen doğal gazın gelmediği ve dogal gaz kullanımının mecburi olmadığı bir şehirde demir yolu kullanarak havayı temizlemeye çalışmak biraz anlamsız olacağını düşünüyorum.
    O küçümsediğiniz petrol yüzünden ABD Irak a girdi.
    Siz şimdi çok rahat bi şekilde otobüs seferlerinin arttırılmasınıda istiyorsunuz peki arttıralım hatta daha büyük ve klimalı otobüsleride çıkartalım yollara.Peki herkes trafikten şikayetçiyken sizin,insanları daha çok trafiğe çekebilcek olan istekleriniz ne kadar mantıklı..
    Artı buna petrol sorununuda ekleyelim,şu anda sadece fiyatı artmakta olan petrolün 2009 sonu 2010 larda bulunulabilirliği bile sorun olacakken,otobüslerin geliştirilmesine değil raylı taşımacılığa acilen geçilmesi gerekir.
    efsane tektir;oda TRABZONSPOR'DUR

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)