Sayfa 51 Toplam 864 Sayfadan BirinciBirinci ... 41 49 50 51 52 53 61 101 151 551 ... SonuncuSonuncu
Toplam 21585 adet sonuctan sayfa basi 1,251 ile 1,275 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gustavo Alejandro Colman

Jackdaniels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Poyraz_28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerden anladın bişey olmayacağını.? Buna geçen 3 haftada mı karar verdiniz.?

Ya yapmayın Allah aşkına daha 3 haftadan adamı gönderdiniz helal olsun size..

Bu benim kendi düşüncem senin ne denli bu adamdan umudun varsa benimde o kadar ümitsizliğim var...
    Bazen cehennem öbür dünya degildir...taraftarlarla cosmus,AVNI AKER\'dir!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Anıl Caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanki Colman tam performans oynayınca bütün sorun çözülecekmiş gibi bir izlenim yaratılıyor ama bu takım, takım olarak atağa çıkma işini bu 3'lü ile yapamaz.
    Bu 3'lüyü oraya koyan adam da zaten hoca değil çoban , öyle değil mi
    Dünkü maçta 55 ile 75. dakikalar arasında yapılan paslar ve ve topun forvetlerimizin olduğu bölgelere taşınmasındaki tek toplarda neyin nesiydi peki
    Acaba başka maçı mı seyrettik yahu Adamlar 20 dakika neredeyse çıkamadı.Topun gol bölgesine taşınmasından ziyade en büyük sıkıntımız final paslarındaki tercih yanlışlarıdır.Zira Yattara'sız bir maçta Colman ,Selçuk ve Gökhan'ın içerisinde olduğu en az 3-4 tane hızlı tek topla çıkma işini gerçekleştirdik.

"bu takım, takım olarak atağa çıkma işini bu 3'lü ile yapamaz." gibi hiç bir gerekçeye dayandırılamayan düşüncene inanmamızı beklemiyorsundur umarım

Anıl Caner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı chovy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu 3'lüyü oraya koyan adam da zaten hoca değil çoban , öyle değil mi
    Dünkü maçta 55 ile 75. dakikalar arasında yapılan paslar ve ve topun forvetlerimizin olduğu bölgelere taşınmasındaki tek toplarda neyin nesiydi peki
    Acaba başka maçı mı seyrettik yahu Adamlar 20 dakika neredeyse çıkamadı.Topun gol bölgesine taşınmasından ziyade en büyük sıkıntımız final paslarındaki tercih yanlışlarıdır.Zira Yattara'sız bir maçta Colman ,Selçuk ve Gökhan'ın içerisinde olduğu en az 3-4 tane hızlı tek topla çıkma işini gerçekleştirdik.

"bu takım, takım olarak atağa çıkma işini bu 3'lü ile yapamaz." gibi hiç bir gerekçeye dayandırılamayan düşüncene inanmamızı beklemiyorsundur umarım
    popülist yaklaşım. Ersun Yanal benim için Türkiye liglerinin en iyi hocasıdır. Ancak bu Serkan Balcı'yı ısrarla oynatmaya çalışması fikrinin yanlış olduğunu değiştirmez.

50 trilyona yakın para harcayıp transfer yaparak Yattara hariç hücum organizasyonları üretememek zaaftır.Takım olarak atağa çıkma işini bu üçlü yapamaz cümlesini beğenmediysen ilk 3 maçımızda yattara'yı göz ardı ederek izle diğer arkadaşları.

Yanlış anlayıp infaz etme hastalığınızı yenin artık.
    Ortasahamız kötü demedim, sadece savunma özellikleri hücum özelliklerine göre çok ön planda ve bu harika takım savunması yapmamızı sağlarken, takım olarak hücum yapma özelliğimizi daha zayıf kılıyor dedim.

Colman'ın anlık pasları oyunun geneline hitap eden bir durum değil.Colman çok teknik, çok zeki ancak Turkiye liginde tutunamayan yabancı oyuncuların en büyük şikayeti sert futboldur.Sert futbol karşısında ayakta kalabilecek bir oyuncu değil.Bizzat görüyoruz topu bırakıp kenara çekildiği pozisyonları.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Anıl Caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    popülist yaklaşım. Ersun Yanal benim için Türkiye liglerinin en iyi hocasıdır. Ancak bu Serkan Balcı'yı ısrarla oynatmaya çalışması fikrinin yanlış olduğunu değiştirmez.

50 trilyona yakın para harcayıp transfer yaparak Yattara hariç hücum organizasyonları üretememek zaaftır.Takım olarak atağa çıkma işini bu üçlü yapamaz cümlesini beğenmediysen ilk 3 maçımızda yattara'yı göz ardı ederek izle diğer arkadaşları.

Yanlış anlayıp infaz etme hastalığınızı yenin artık.
    Ortasahamız kötü demedim, sadece savunma özellikleri hücum özelliklerine göre çok ön planda ve bu harika takım savunması yapmamızı sağlarken, takım olarak hücum yapma özelliğimizi daha zayıf kılıyor dedim.

Colman'ın anlık pasları oyunun geneline hitap eden bir durum değil.Colman çok teknik, çok zeki ancak Turkiye liginde tutunamayan yabancı oyuncuların en büyük şikayeti sert futboldur.Sert futbol karşısında ayakta kalabilecek bir oyuncu değil.Bizzat görüyoruz topu bırakıp kenara çekildiği pozisyonları.
    Size göre popülist bir yaklaşım. Kimsenin de kimseyi infaz ettiği yok.

Ben takımın sadece Yattara'dan oluştuğunu düşünmüyorum.Geçtiğimiz senelerde de Yattara vardı.Elbette yetenekli ve yaratıcı bir oyuncu,müthiş bir silah ama herşey sadece Yattara değil.Yattara'nın Ankaragücü maçındaki 43 dakikalık futbolu dışında pek bir şey göremedik.Nitekim o maçlarda yine bu orta alan hattının çıkışlarını görmezden gelip olayı Yattara'ya bağlamak çok samimice gelmedi bana.Zira bu çıkışlarla ilk yarıda en az 2-3 tane daha gol bulabilirdik.Maçta Yattara'nın payını görmzden gelmekte yanlış olurdu elbette ama Ankaraspor maçında oyuna hiç bir katkısı olmamıştı.

Bunun dışında aklıma takılan bir diğer konu ; şuan ortasahamızda yer alan oyuncuların geçmişlerini,oyun özelliklerini ne derecede takip ettiniz ?

Selçuk İnan Genç Milli takımlarda ofansif ortasaha görünümünde bir oyuncuydu Ersun Yanal'ın takımına transfer olana dek.Kalkıpta henüz daha hazır bir seviyeye gelmemiş Selçuk'un ofansif açıdan yetersiz olduğunu ima etmek ,oyuncuyu tanımadan hakkında karar vermekle eşdeğerdir gözümde.Colman'ın hakkında 2-3 maç sonrasında bir izlenim oluşturabildik kafamızda ama Selçuk için ofansta yetersiz demek kendisini takip eden birisi olarak bana komik geldiBu kadar basit ve erken konuşmak doğru değil bana göre.
    Orta sahadaki 3'lü meselesine gelirsek;
    55. ile 75-80. dakikalar arasında topun ayaktan ilk çıktığı kişi Selçuk'tu.Yani takımı geriden çıkaracak,oyunu başlatacak dönen topları alıp pas yapmamızı sağlayacak rol ondaydı.Bu rolünde yaptığı sıfıra yakın pas hatası ve zaman zaman dikine oynadığı toplarla kısmen başarılı oldu.Biraz daha geride ve sağlam oynama çabası içerisinde olması,rakibinde çift çapayla yarı alanı kapatmak istemesiydi.Hem ilk toplarda Cisse ve Uğur'la mücadele etmek sonrada top kullanmak böylesine mücadele gücü yüksek maçlarda diri bir form düzeyi ve maç seviyesi ister.Presten sonra topu kaptığımız anlarda ayağa pas yapabilmemiz için öncelikle topu oyunu başlatan kişinin ayağından garanti ve kontrollü çıkması gerekir.Bu oyuncunun da sıkıştığı durumlarda terse dönmesi ve oyunu açması gerekir.Bir çok atak girişiminde Selçuk sağdan sola dönerek Colman'la pas alışverişine girmiştir, takım , tek ve hızlı toplarla final bölgesine doğru hamleler yapmıştır.Bunu açıklamaya çalışıyorum.Eksiğimizin topun yarısahadan çıkarılması değil , son topun doğru hamlelerle kullanmılmaması olduğunu savunuyorum ve ortaya bir dayanak koyuyorum.
    Tekrar söyleyeyim,kimseyi yanlış anlayarak infaz etmiyorum.Anlatmak istediğinizi gayet güzel anladım ve cevap verdim
    Konu Erdem Keser tarafından (15.09.2008 Saat 15:34 ) değiştirilmiştir.

M.S.SOFU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bizim beklerimizi atağa çıkmaktan çekindi özellikle cale,bence bu konu üzerinde durmakta fayda var diye düşünüyorum.yoksa takım olarak iyi oynuyoruz,orta sajada başarılı olmayan adamı çıkarabilirsin çünkü trabzonda alternaatif ortasahada var ama beklerde öyle değil. bekler ileri hamle yapıp risk alaabilmeli.
    şimdi eski bir kaleme yeni bir deftere ihtiyacım var.çalışma zamanı.

Emirhan Makul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Colman ve Cale 3 Sene Sonra Fatih tekke-Gökdeniz karadeniz-Ersen Martin gibi büyük bir takıma büyük paralara gönderilir.
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatıdır.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

colmanı sahsen cok begendım dun kendısıne guvenıyorum ama cok cabuk yorulması en buyuk eksi si.

Samet Yildirim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

colman iyi oynuyor...top teknigi, oyun zekasi, paslari felan mükemmel...gittikce iyi olacakdir...
    ...TRABZONSPOR...
    "Bize Her Yer Trabzon"

murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

arkadaslar ben Colmanin cok iyi olmasini en az sizin kadar isterdim, ve yoruma baslamadan once bu yorumumun sadece izledigim 3 maclik yorum oldugunun altini cizmek isterim.

Colmanin harika top teknigi var, top ayagina yakisiyor derler ya tam oyle birisi. Ama su 3 macta degerlendirecek olursak vasat bir futbol oynadi. Okadar cok pas hatasi yapiyorki her top rakibe diyebiliriz. Kritik anlarda hep yavas kaldi maalesef. Ben daha once izlememistim ve Ersun hocanin Colmani solda oynatmasinida dogru bulmuyorum belki ortasahanin gobeginde daha basarili olur. Kivilcim var gibi, insaallah atese cevirir bu kivilcimi. Yattaraya verdigi o harika pasi Turkiye liginde verebilecek 3-4 futbolcudan biridir.
    Kücük beyinlerin yönettigi büyük takimdir, Trabzonspor!

Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Oyun kurma becerisi olan bir futbolcu . Akıl dolu paslar yapabilecek kapasitede .

İskender YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dün hiç iyi değildi.. İnşallah en kısa zamanda kendine gelir..
    Més que un club!
    Nil Satis Nisi Optimum..
    Gustavo Alejandro Colman !

Oyna, dik oyna!

M.S.SOFU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

colman ın yeri galiba sol açık değil.bazı arkadaşların belirttiği gibi adamda oyunk urma yeteneği var ve orta saha da daha iyi olur ama bu durumda takımda ön libero mevkii ne ya hüseyin oynayacak ya da selçuk ya da ceyhun bu biri oynarsa diğier ikisi yedek kalmak durumunda.ve sol açıkta kim oynayacak çok merak ediyorum acaba ısaac sol açık oynayabilir mi?hiç sol açık oynarken onu izleyen biri var mI_?
    şimdi eski bir kaleme yeni bir deftere ihtiyacım var.çalışma zamanı.

İskender YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı dedili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    colman ın yeri galiba sol açık değil.bazı arkadaşların belirttiği gibi adamda oyunk urma yeteneği var ve orta saha da daha iyi olur ama bu durumda takımda ön libero mevkii ne ya hüseyin oynayacak ya da selçuk ya da ceyhun bu biri oynarsa diğier ikisi yedek kalmak durumunda.ve sol açıkta kim oynayacak çok merak ediyorum acaba ısaac sol açık oynayabilir mi?hiç sol açık oynarken onu izleyen biri var mI_?
    Var, olmaz mı? Gençlerbirliği'nde hep sola eğimli oynuyordu zaten, hatta ben bize gelene kadar sol açık diye biliyordum.. Hatta soldan içeriye girip Quaresmavari 1-2 golünü bile hatırlıyorum, ayak dışı..
    Més que un club!
    Nil Satis Nisi Optimum..
    Gustavo Alejandro Colman !

Oyna, dik oyna!

Hasan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

tekniği,oyun zekası,pas yeteneği harika
    sanırım
    kampta sakatlandığı ve belçikaya oranla daha sert bir ligde oynadığı için zorlanıyor bu sorunları aşınca kendini bulacaktır

Emo91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bu adam cok asist yapar, dün yine yapiyordu gökhana, gökhan durdurdu ama kaleyi bulamadi sutunda!
    cok güzel bir pasdi.

colman cok teknik, hirsli, akilli, hizli oynuyor..... ben bu adami fazlasiyla begendim.
    takima tam olarak alisdimi süper katki yapacak!
    En büyük TS

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AYYILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Herkes şu noktayı atlıyor Colmanı biz sol içte ve sol açık gibi kullanıyoruz adamın yeri buralar değil forvet arkası veya ortasaha Fm tabiriyle Mc-Amc gerçek yeri orda kullanırsak çok verim alırız devre arası iyi bir sol açık alıp colmanı forvet arkası değerlendirebiliriz.

Anıl Caner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı chovy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Size göre popülist bir yaklaşım. Kimsenin de kimseyi infaz ettiği yok.

Ben takımın sadece Yattara'dan oluştuğunu düşünmüyorum.Geçtiğimiz senelerde de Yattara vardı.Elbette yetenekli ve yaratıcı bir oyuncu,müthiş bir silah ama herşey sadece Yattara değil.Yattara'nın Ankaragücü maçındaki 43 dakikalık futbolu dışında pek bir şey göremedik.Nitekim o maçlarda yine bu orta alan hattının çıkışlarını görmezden gelip olayı Yattara'ya bağlamak çok samimice gelmedi bana.Zira bu çıkışlarla ilk yarıda en az 2-3 tane daha gol bulabilirdik.Maçta Yattara'nın payını görmzden gelmekte yanlış olurdu elbette ama Ankaraspor maçında oyuna hiç bir katkısı olmamıştı.

Bunun dışında aklıma takılan bir diğer konu ; şuan ortasahamızda yer alan oyuncuların geçmişlerini,oyun özelliklerini ne derecede takip ettiniz ?

Selçuk İnan Genç Milli takımlarda ofansif ortasaha görünümünde bir oyuncuydu Ersun Yanal'ın takımına transfer olana dek.Kalkıpta henüz daha hazır bir seviyeye gelmemiş Selçuk'un ofansif açıdan yetersiz olduğunu ima etmek ,oyuncuyu tanımadan hakkında karar vermekle eşdeğerdir gözümde.Colman'ın hakkında 2-3 maç sonrasında bir izlenim oluşturabildik kafamızda ama Selçuk için ofansta yetersiz demek kendisini takip eden birisi olarak bana komik geldiBu kadar basit ve erken konuşmak doğru değil bana göre.
    Orta sahadaki 3'lü meselesine gelirsek;
    55. ile 75-80. dakikalar arasında topun ayaktan ilk çıktığı kişi Selçuk'tu.Yani takımı geriden çıkaracak,oyunu başlatacak dönen topları alıp pas yapmamızı sağlayacak rol ondaydı.Bu rolünde yaptığı sıfıra yakın pas hatası ve zaman zaman dikine oynadığı toplarla kısmen başarılı oldu.Biraz daha geride ve sağlam oynama çabası içerisinde olması,rakibinde çift çapayla yarı alanı kapatmak istemesiydi.Hem ilk toplarda Cisse ve Uğur'la mücadele etmek sonrada top kullanmak böylesine mücadele gücü yüksek maçlarda diri bir form düzeyi ve maç seviyesi ister.Presten sonra topu kaptığımız anlarda ayağa pas yapabilmemiz için öncelikle topu oyunu başlatan kişinin ayağından garanti ve kontrollü çıkması gerekir.Bu oyuncunun da sıkıştığı durumlarda terse dönmesi ve oyunu açması gerekir.Bir çok atak girişiminde Selçuk sağdan sola dönerek Colman'la pas alışverişine girmiştir, takım , tek ve hızlı toplarla final bölgesine doğru hamleler yapmıştır.Bunu açıklamaya çalışıyorum.Eksiğimizin topun yarısahadan çıkarılması değil , son topun doğru hamlelerle kullanmılmaması olduğunu savunuyorum ve ortaya bir dayanak koyuyorum.
    Tekrar söyleyeyim,kimseyi yanlış anlayarak infaz etmiyorum.Anlatmak istediğinizi gayet güzel anladım ve cevap verdim
    üstadım biraz yanlış anlaşılıyoruz galiba. ne yattara bu takımın her şeyidir dedim, ne selçuk inan'ın ofansif özelliği yoktur dedim,ne de colman kalitesiz bir oyuncudur dedim.

Selçuk İnan'ı Trabzonspor'a gelmeden önce de tanıyordum geçen sene Galatasaray'a uzak mesafeden attığı gollerden önce de tanıyordum.Çok beğendiğim ve hep Trabzonspor'da görmek istediğim ve izliyor olmaktan gurur duyduğum bir oyuncu.

Ama başlıktan sapmamak adına Gustavo Colman'a döneyim.

Evet oyun zekası çok üst düzey bir oyuncu.Maç başına 2-3 tane yapsa bile her yapışında ağzımı açık bıraktıracak paslar atıyor, tekniği ligimize oranla çok üst seviye ancak Turkcell süper lig'de potansiyelini yansıtmasının pek mümkün olmadığını belirtmek istemiştim. Konu nerelere geldi .

Kişisel yorumum bu elbette. Ama işkembeden sallama bir yorum değil.Diğer futbolcuları karıştırmadan Colman merkezli olarak dilediğiniz kadar tartışabilirim.

Cafer Bulur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

colman dün aksam vasatin etrafinda oynadi.
    zaman zaman güzel isler yapti,gökhan in iyi vuramadigi pozisyondaki gibi.
    bazen de sacma sapan pas hatalari yapti.
    oyununda sürekliligi saglarsa bize faydali olur diye düsünüyorum.
    ama en büyük eksikligi de sert futbola alisik olmamasi ve biraz da agir olusu.
    Türkiye deki sert futbola alisabilirse ve kendisini hiz konusunda gelistiren calismalar yaparsa iyi bir transfer olacagi kanaatindeyim.
    "Yükseldi Karadeniz Herkes Omuz Omuza Bize Fırtına Denir Çıkmayın Yolumuza..."

Samet Yildirim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Cafer1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    colman dün aksam vasatin etrafinda oynadi.
    zaman zaman güzel isler yapti,gökhan in iyi vuramadigi pozisyondaki gibi.
    bazen de sacma sapan pas hatalari yapti.
    oyununda sürekliligi saglarsa bize faydali olur diye düsünüyorum.
    ama en büyük eksikligi de sert futbola alisik olmamasi ve biraz da agir olusu.
    Türkiye deki sert futbola alisabilirse ve kendisini hiz konusunda gelistiren calismalar yaparsa iyi bir transfer olacagi kanaatindeyim.
    ayni görüsteyim...bence iyi bi transfer yani...gittikce daha iyi olacakdir..
    ...TRABZONSPOR...
    "Bize Her Yer Trabzon"

Onur Civelek61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yaşı genç zaten çok üstün performans beklememek lazım.Kendini geliştirecek.Bi yıldız olabilecek potansiyeli var.İleri geri koşuyor.Herkezin dediği gibi kumaşı kaliteli.Sabırlı olmalıyız.
    facebook.com/bizeheryertrabzon

Şikebahçe düşsün ligtv alacağım =)

yaranozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Colman ortasahanın ortasında oynamalı, çok rahat kaldırır, şut da çekiyor pas da atıyor. Isaac sol açıkta olmalı ve tek frovet oynamalıyız. Yattaradan başka gol pası atacak oyuncu Colman. Beşiktaşı yenmeliydik, yazık oldu. Ersun hocanın hataları var. Takım diri ama gol yollarında sıkıntı ciddi
    OF Republic! (Doka, Doumbia, Yarmolenko, Jay Emanuel Thomas, Ndongala)

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

umut ne yaparsa yapsın bu takımdan kesilmeden sistem oturmazz gibi geliyor bana
    _____tolga____
    serkan__song__egemen__cale
    ____hüseyin___
    yattara__selçuk__colman__ısaac
    _______gökhan______
    ve zamanla bu kadroya döneceğimize de inanıyorum
    ama ısaac'ın pivot forvet özentiliğini bırakıp sprinter özelliğini ön plana çıkarması lazım

Uluç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Colman dün iyi değildi.. İkili mücadelelere girmekten kaçınıyor. Aktif olması çalım atması lazım
    Gurur sana yakıştığı gibi yakışmaz hiç kimseye Trabzon'um !...

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

4-4-2 de hüseyinin yerinde oynarsa iyi olabilir,daha iyi yani.
    ancak o zaman sola kim geçecek?hüseyin ne olacak gibi sorularla uğraşmak var ki hiç girmeyeyim o işe altında kalırım
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

alpozan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

colman iyi diyen süper diyen arkadaşlara hayret ediyorum doğrusu adam bir tane doğru dürüst pas vermesini beceremiyor..olmadık yerde çalım atmaya çalışıyor topu kaptırıyor... bjk maçında elimizde olan düzgün atak fırsatlarını colmanın sayesinde kaçırdık... Ben buraya yazıyorum bu colman 5 para etmez futbolcunun teki........

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)