Sayfa 3 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 183 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sigara Yasaðý 19 Mayýs'da Baþladý!

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Kahvelerde artýk þöyle diyaloglar döner.

- Hooop! Okeyy! Kafaya böyle vurulur! Beyler siz taþlarý toplayýn ben bi sigara yakýp geliyorum.
    - ???

ççç
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    36

Alýntý ilhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýçeride mi? Dýþarýda mý hocam?
    Pencere kenarýnda olursa ne olacak top içerde mi dýþarýda mý tartýþmasý gibi olur bu
    Teþekkürler TrabzonSpor'um...Senin yolunda verilen þehitlere hediye ettiðin 2010 TÜRKÝYE KUPASI ve SÜPER KUPA için...
    Her Türlü

Ahmet Kuru - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Alýntý ilhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Denemesi bedava Ahmet Yak bakalým bir tane kim yazacak hep beraber görelim
    ya kimin keseceði belli olsun ki ona göre hareket ederiz da...Görünce söndürürüz...Yerse..
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir þeye, bedel neyse onada katlanýr. Yarabbi Kahrýnda hoþ, Lütfunda hoþ dedik… iki saniye sonrasýna garantimiz olmayan bir hayatýmýz için fýrýldak olmaya gerek yok, ben fýrýldaklýk istemem…( M . Y )

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Alýntý EyüpKILIÇ61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Pencere kenarýnda olursa ne olacak top içerde mi dýþarýda mý tartýþmasý gibi olur bu
    ççç

Alýntý Ahmet Kuru Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ya kimin keseceði belli olsun ki ona göre hareket ederiz da...Görünce söndürürüz...Yerse..
    Polis, Zabýta ve Jandarma kesecek sanýrým cezalarý.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Muhammet Ali Senocak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    39

bu yasaðýn uygulanabileceðini hic sanmýyorum... en basit ciðnenecek yasak kahvede sigara icmek yasak böyle bir mantýksýzlýk olmaz....
    ama iyi oldu
    Kimilerine Göre Kral'iz. Kimilerine Göre Yalaniz. Siz Rahat Olun Biz Adamina Göre Adamiz.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    49

uygulamak istedikten sonra kesinlikle uygulanýr.önce kabulleneceksin!!!!!

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    39

Alýntý Tolpaþ61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    uygulamak istedikten sonra kesinlikle uygulanýr.önce kabulleneceksin!!!!!

uygulansýn diyorum ama mantýksýz bir madde... þöyle bir örnekde vereyim istersen cok yakýndan tanýdýðým bir akrabam var evde asla sigara icemez bir nevi yasak.... sigara icmeye kahveye gider þimdi bu adam sigarasýný nerde icecek.. parkda cocuklarýn önündemi yoksa sokakda gezerken mi ? ( sigarayý býraksýn diyenleriniz var ama ölürde sigarayý býrakmaz )
    Kimilerine Göre Kral'iz. Kimilerine Göre Yalaniz. Siz Rahat Olun Biz Adamina Göre Adamiz.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Serdær - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Yasaðý ilk çiðneyen polis ve zabýta oldu
    Ýþte yurttan 'sigarasýzlýk' manzaralarý

Kapalý mekanlarda sigara yasaðý bugün baþladý. Sigara içmek için park ve bahçelere giden vatandaþlardan bazýlarý yasaðý eleþtirirken bazýlarý destek verdi. Polislerin ve zabýtalarýn da sigara yasaðýna uymamasý dikkat çekti.
    Tütün Ürünlerinin Zararlarýnýn Önlenmesi ve Kontrolü Hakkýnda Kanun bugün yürürlüðe girdi. Kanun kapsamýnda, kapalý mekanlarda sigara yasaðý uygulamasý baþladý. Lokanta, kahvehane, kafeterya gibi yerlerde ise yasak 2009 yýlýnda baþlayacak. Fakat sigara tiryakileri bugün itibariyle; kamu hizmet binalarý, koridorlar dahil olmak üzere eðitim, saðlýk, kültürel, spor ve eðlence yerlerinin kapalý alanlarýnda sigara içemeyecek.
    Taksiler dahil, toplu taþýma araçlarýnda yasak uygulanacak. Okul öncesi eðitim kurumlarý, dershaneler, özel eðtim ve öðretim kurumlarý dahil, ilk ve ortaöðretim kurumlarýnýn kültür ve sosyal hizmet binalarýnýn kapalý ve açýk alanlarý yasak kapsamýnda olacak. Bunlarla birlikte yaþlý bakým evlerinde, ruh ve sinir hastalýklarý hastanelerinde, cezaevlerinde, þehirlerarasý ve uluslararasý yolcu taþýyan deniz yolu araçlarýnýn güvertelerinde sigara içilebilecek alanlar oluþturulacak. Otellerde ise sigara içilebilecek odalar ayný katta toplanacak.
    POLÝS VE ZABITA DA YASAÐI ÇÝÐNEDÝ
    DÜZCE'de 19 Mayýs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramý kutlamalarýnda sigara yasaðýna tribünleri dolduranlar uyarken, 2 zabýta memuru saha içerisindeki araçlarý kendilerine `siper' ederek sigara içti.
    Düzce 18 Temmuz Stadyumu'nda yapýlan kutlamalar Düzce Valisi Bülent Kýlýnç, Düzce Belediye Baþkaný Mehmet Keleþ, Garnizon Komutaný Jandarma Albay Sabahattin Toprak'ýn gençleri selamlamasýyla baþladý. Tören geçiþinde öðrenciler, `Sigarayý býrak, yaþamaya bak', `Sigara içmek ölümcül akciðer kanserine neden olur', `Sigaraya deðil, yaþama sarýlýn', `Sigarasýz hayat özgürlüktür', `Sigara güldürür, süründürür, öldürür' yazýlý pankartlar taþýdý. Tribünleri dolduranlar baþlayan sigara yasaðýna uyarken, Düzce Belediyesi'nde görevli iki zabýta memuru saha kenarýnda bulunan 112 Acil ambulansý ve su tankerinin arkasýnda sigara içti. Sigara yasaðýnýn kontrolcüleri olmasýna raðmen zabýta memurlarýnýn yasaða uymamasý eleþtirildi.
    Yasaðýn ilk gününde polisler de, tribündekiler de sigara içti
    SÝGARA yasaðý getiren, `Tütün Ürünlerinin Zararlarýnýn Önlenmesi ve Kontrolü Hakkýnda Kanun' yürürlüðe girerken, sigara içilmesi yasak olan Diyarbakýr Atatürk Stadý'nda bazý polisler ile bazý izleyiciler yasaðý çiðnedi.
    Kapalý mekanlarda sigara içme yasaðý bugün yürürlüðe girerken, 19 Mayýs kutlamalarýnýn yapýldýðý ve yeni yasaya göre sigara içilmesi yasak olan stadyumda yasak, az sayýda kiþi tarafýndan delindi. Bazý kiþiler, oturduklarý yerde sigaralarýný içerken, bazýlarýnýn polislerin arasýnda sigara içmesi dikkat çekti. Protokol tribinünde sigara yasaðýna uyulurken, tiryaki olan bazý polis memurlarýnýn da dayanamayarak sigara içtekleri görüldü.

ÝZMARÝTÝ YERE ATAN VATANDAÞ: "BUNDAN SONRA DÝKKAT EDERÝZ AMA ÝLLA KÝ BÝR ÝKÝ KAÇAMAK OLUR"
    Ayakkabý boyacýlýðý yapan 23 yaþýndaki Abdullah Özer ise günde 1 paket sigara içtiðini anlattý. Yasaktan haberi olduðunu söyleyen Özer, "Diyelim kiþi kahveye gidecek, kaðýt oynayacak ama sigara içemeyecek. Böyle olur mu ? Ya bunu kökten kurutsunlar, üretimine izin vermesinler ya da serbest býraksýnlar" diye konuþtu.
    Özer, sigara izmaritini yere attýðýnýn hatýrlatýlmasý üzerine ise bunun cezasýnýn olduðunu bilmediðini belirtti ve ekledi: "Bundan sonra tabii ki dikkat ederiz ama arada bir iki kaçamak illa ki olur. Ben yapmazsam baþkasý yapacak. Bin kiþiden yüz kiþi yapar" dedi.
    TAKSÝ ÞOFÖRÜ: "MÜÞTERÝYÝ UYARIRIZ, UYMAZSA ÝNDÝRÝRÝZ"
    Yasaðýn uygulanacaðý alanlardan biri de taksiler. Sigara içtiðini söyleyen taksi þoförü ise zor olmakla birlikte yasaða uyacaðýný ve takside sigara içmeyeceðini söyledi. Þoför, müþterinin sigara içmek istemesi ihtimalinin hatýrlatýlmasý üzerine ise, "Arkada da içirmeyeceðiz. Müþteri içerse uyaracaðýz. Olmadý yolcuyu indireceðiz" þeklinde konuþtu. Bir baþka taksi þoförü ise yasaða uyacaðýný ama çok da doðru bulmadýðýný aktardý.
    Otobüs þoförlüðü yapan bir baþka vatandaþ, dinlenme yerlerinin dýþýnda sigara içerken kameralara yakalandý. Daha önce de yolcularý rahatsýz etmemek için otobüste sigara içmediklerini anlatan vatandaþ, kapalý mekanlardaki sigara yasaðýnýn kendini de zorlayacaðýný aktardý.
    Bir baþka vatandaþ ise sigara yasaðýna karþý olduðunu söyledi. "Uygulama ile sigara içenler restoran ve kafelere gitmez" diyen vatandaþ, sigara içen kiþilerin de düþünülmesi gerektiðini savundu. Vatandaþ, sigarayý býrakma noktasýnda para cezalarýnýn kendisini yýldýramayacaðýný öne sürdü.

Kaynak : HaberTurk

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

Meslekten ihraç !
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Çaðatay_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Ahahah süper

Bu arada sigara içenlerin üstüne biber gazý ve 'orantýlý güç' gelmesin ?
    "Büyüklük haksýzca kazanýlaný hak görmek deðil, haksýzlýklara raðmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    39

bu yasaya bir kac eleþtirim daha var....

kahvehanelerde eglence merkezlerinde lokantalarda sigara icmeye yasak konuldu.. bunun amacý sigarayý býraktýrmak ve rahatsýz olanlarý mahrum etmemek. peki bu yerlerde sigara icemeyen kiþi ve kiþiler sokakda gezerken sigara icmeyecekmi bunu gören gencler özenmeyecekmi bunlara.. yada kahve lokanta gibi yerde sigara icemeyen baba evine geldimi sigarasýný icecek mecburen bunu gören cocuðu ondan özenip baþlama ihtimali nedir sigaraya ????

ben sokakda sigara icerken yanýmdan gecen kiþi rahatsýz olmayacakmý olacak.... bazý yerlerde yasagýn konulmasý gerekli idi ama yukarda yazdýgým gibi yerlerde gereksiz ve sacma.... bu olumsuz sonuca neden olabilir....

Yaþ
    37

inþ bu uygulama devam eder süper olduu mis kokucak kapalý yerler
    SÜRMENELÝ MEHMET...

Osman Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Yasaklarýn en güzeli bence.
    Colmandante

Ýskender66 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    48

Alýntý blume_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bu yasaya bir kac eleþtirim daha var....

kahvehanelerde eglence merkezlerinde lokantalarda sigara icmeye yasak konuldu.. bunun amacý sigarayý býraktýrmak ve rahatsýz olanlarý mahrum etmemek. peki bu yerlerde sigara icemeyen kiþi ve kiþiler sokakda gezerken sigara icmeyecekmi bunu gören gencler özenmeyecekmi bunlara.. yada kahve lokanta gibi yerde sigara icemeyen baba evine geldimi sigarasýný icecek mecburen bunu gören cocuðu ondan özenip baþlama ihtimali nedir sigaraya ????

ben sokakda sigara icerken yanýmdan gecen kiþi rahatsýz olmayacakmý olacak.... bazý yerlerde yasagýn konulmasý gerekli idi ama yukarda yazdýgým gibi yerlerde gereksiz ve sacma.... bu olumsuz sonuca neden olabilir....
    kahvehanelere, eðlence mekanlarýna ve lokantlara yasak henüz baþlamadý. 19 temmuz 2009 da baþlayacak.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Yasaðý sonuna kadar destekliyorum.Ama Türkiye'de uygulanabilirmi?Bence kesinlikle HAYIR..

ÜNAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý LazAnisT Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yasaðý sonuna kadar destekliyorum.Ama Türkiye'de uygulanabilirmi?Bence kesinlikle HAYIR..
    Ýþ lafa gelince beceriyorlar ama..haklarýný yemeyelim.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    39

bence kahvelerde serbest olsun. Ýçmek isteyenler ve rahatsýz olmayanlar kahvelere gitsin. Ýçmeyenler ve dumandan rahatsýz olanlarda internetten okey batak oynasýn

TheRapZoNe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ilk zamanlarda sorun cikar ve yadirganabilir ama zamanla millet alisacaktir.Avrupa ulkelerinden farkimiz yok. Emegi gecen Trabzon Ak Parti milletvekili Cevdet Erdol sag olsun.

logitech - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale

baþkalarýna zarar verilmediði sürece serbest mekanlar olmalý.

Eyüphan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Otobüslerde sigara yasaðý geldiðinde nasýl uygulanacak bu yasak denmiþti.
    Özellikle iþyeri sahiplerinin katý tavri bu iþi çözmeye yetecekttir.
    BMN TRABZON

Ahmet Kuru - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

hazýrlýksýz bir uygulama oldu bence...
    Yere izmarit atmayacaksýn ama 1 km de bir çöp kutusuna raslýyorsun..madem ki böyle bir uygulama baþlattýn küçük çop kutularýný daha önceden yerleþtir her yere...
    Neyse ya,bizim bünye alýþýk hazýrlýksýz kurallara.
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir þeye, bedel neyse onada katlanýr. Yarabbi Kahrýnda hoþ, Lütfunda hoþ dedik… iki saniye sonrasýna garantimiz olmayan bir hayatýmýz için fýrýldak olmaya gerek yok, ben fýrýldaklýk istemem…( M . Y )

ismail-dede - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

bunada alýþýrýz zamanla EYÜPHAN KILIÇ arkadaþýmýzýn dediði gibi þehirler arasý otobüslerde yasaklanýnca ne yapacaðýz diyorduk ama çabuk alýþtýk
    ben ayný hassasiyetin alkol ve sokakta fuhuþ içinde gösterilmesini arzu ederdim

Mira_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Sigara kokusundan inanýlmaz rahatsýz olan biri olarak çok beðendim bu uygulamayý Zor gelenlerde býraksýz þu zýkkýmý kurtulalým toptan
    Sadece Þenol Güneþ,bir tek Þenol Güneþ

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

bizim sitenin kýrathane ferdisi yasaða hayla uymuyor duman dumaný götürüyor
    Kazimiþi gzas vorert

Ömer SEVÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Halka da büyük iþ düþüyor. Yasaya karþý geldiðini gördüðünüz insanlarý ihbar edin. Ýspiyonculuk olarak görmeyin bunu..
    Sâhipsiz olan memleketin batmasý haktýr;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktýr!
    - Eomer -

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)