Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çin ve Myanmar(Burma) Felaketleri'ne Tepki...

Yönetim Kurulu

Halit M. MOLLASALİHOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Exclamation Çin ve Myanmar(Burma) Felaketleri'ne Tepki...

Çin'in güneyinde 7.4'ten büyük bir deprem gerçekleşti. Ölü sayısı Yüzbinlere ulaşabilir.

Nargis kasırgasının vurduğu ve 22 bini aşkın kişinin hayatını kaybettiği Myanmar'da halk kan ağlıyor.

BMN olarak bu insanlara yardım etmek adına yapabileceğimiz çok fazla şey yok.
    Zaten birçok kanaldan insanlar yardım ediyorlar buralara, o kanalları kullanarak yardım edebiliriz ama en azından acılarını paylaşmak adına birkaç günlüğüne dahi olsa anasayfamızda onlar için bir taziye ve acılarını paylaştığımıza dair bir not yayınlayabiliriz.

Spor eğlence, mücadele, rekabet olduğu kadar paylaşımdır da

BMN ruhu bence bunu gerektirir. Kıymetli yöneticilerimize ve saygıdeğer üyelerimize önerimdir.
    https://twitter.com/HalitOF

Trabzonspor bir çember gibi, her noktasında başlayan ama asla bitmeyen - Dik oyna

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Güzel düşünmüşsünüz.

Bu acıyı en iyi bilen toplumlardan biriyiz şüphesiz. Elimden gelen birşey varsa yapmaya hazırım.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

çok üzücü bir durum yatıp kalkıp Allaha dua etmeliyiz başımıza böyle felaketler gelmediği ve bereketli topraklarda yaşadığımız için ...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ALLAH korusun . Çok kötü bi daha yaşamamasınlar inşallah.
    "-Ben ALLAH'ın adaletine inanıyorum.." Onur Recep Kıvrak!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bu forumun sadece futbolla yogrulmasi taraftari olanlardan degilim zaten. SOSYAL konulara da YANLISLARA da HAKSIZLIKLARA da tepkimizi koyalim. konusalim!...
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Çağatay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok üzücü bir durum yatıp kalkıp Allaha dua etmeliyiz başımıza böyle felaketler gelmediği ve bereketli topraklarda yaşadığımız için ...
    Abi şuan için gelmiyor ama İTÜ nün profesörü en geç 2029 dan bahsediyor İstanbul depremi için.

Adamlar tüm imkanları kullanarak araştırmalar yaptı dünyanın en gelişmiş araştırma gemileri marmara denizinde konuşlandı bu araştırma için.

Korkunun ecele faydası yok ilime güvenip önlemleri almak gerek.

Allah korusun başımıza gelince , "Allahın işi yapacak birşey yok" demekten fazlasını yapmamışsak çok acılar yaşarız..

Allah sorunları çözmemiz için, çözemediklerimizi az zararla atlatmanın planlarını yapmamız için bizlere akıl fikir vermiş.Şimdi bizi bekleyen bir felaket var ve biz aklımızı kullanmıyoruz..Yaratılışımıza ihanet ediyoruz..

İnşallah Çin'de göçük altındakiler kurtarılır ama umutlar azalıyor..En kötü felaketlerden birisi deprem gerçekten...2 milyon YTL gönderilmiş Çin'e..

5 milyon kişi evsiz kaldı..Allah kolaylık versin.
    "Büyüklük haksızca kazanılanı hak görmek değil, haksızlıklara rağmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

ÜNAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Neler yapabiliriz?

Nereden
    İstanbul

Aslında yapabileceğimiz şeyler ne yazık ki kısıtlı.Bunda siyasi partilerin de suçu var.Hiçbir siyasi parti deprem ile ilgili bir politika bildirmedi.

İstanbul gibi dünyaya kültür başkentliği yapacak bir şehir ne yazık ki göz göre göre felakete sürükleniyor.İnsanların hatası "aman olmaz, olursa da Allah'dan" demeleri.Gayet tabi herşey Allah'dan, ama kaderimizi böyle elimiz kolumuz bağlı bekleyeceksek, hastalanınca doktora da gitmeyelim, ilaç da kullanmayalım..

Deprem de üzerinde politika üretilecek, kafa yorulacak bir konu.Ve ne yazık ki kendi başımıza birşey yapamayız.Siyasilere çok büyük sorumluluk düşüyor.

Ama kendimize şunu sorabiliriz, oylarımızı verirken partilerin "deprem gibi ağır doğal afetlerden asgari hasarla çıkmak için üretilmiş , veya üretilmemiş ne gibi politikaları var" diye düşündük mü? Zaten yoktu hiçbirinin düşünsek de birşeye varamayacaktık.

Evet ilginç geliyor farkındayım..Ama ne yazık ki bizim ülkemizin de bir deprem gerçeği var, ve bu kaderde olan gelirmiş başa düşüncesine bırakılmayacak kadar hassas bir konu.Dinimizde tevekkül vardır.Fakat, nasıl kadere inanmak tembel tembel oturmayı gerektirmiyorsa, tevekkül de tembellik ve miskinliği gerektirmez.

Bunu vurgulamak istemiştim, saygılar..
    "Büyüklük haksızca kazanılanı hak görmek değil, haksızlıklara rağmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

seyyah61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Umarim Cin de Myanmar da acilarini en kisa süre icinde sararlar. Depremin acisinin en oldugunu iyi biliriz. Cin'deki kayiplar 50bini gecmis. Buralardan gelen arkadaslarim var onlar adina üzülüyorum. Ayrica Myanmar'in basindaki ikinci felaket de yardimlarin cogunu reddeden cunta yönetimi. Ikisini de Allah kisa zamanda Myanmar'dan def etsin.
    "Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon"
    "Bütün kış işedikleri denizlere/Yazın yüzmeye gidenlere yuh...
    Sana da yuh, bana da yuh..."

Nereden
    İstanbul

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deprem konusunda çok da şanslı bir yerde yaşamıyoruz ne çabuk unuttuk 17.Ağustos'u

Nereden
    İstanbul

Alıntı seyyah61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarim Cin de Myanmar da acilarini en kisa süre icinde sararlar. Depremin acisinin en oldugunu iyi biliriz. Cin'deki kayiplar 50bini gecmis. Buralardan gelen arkadaslarim var onlar adina üzülüyorum. Ayrica Myanmar'in basindaki ikinci felaket de yardimlarin cogunu reddeden cunta yönetimi. Ikisini de Allah kisa zamanda Myanmar'dan def etsin.
    Umarım def eder. Bu bana Yunanistan'dan gelen kan yardımını "bize Yunan kanı lazım değil" diyen eski Sağlık Bakanımızı hatırlattı. Demek bu zihniyet dünyanın her yerinde aynı.

Nereden
    İstanbul

İstanbul'da bilinen istatistikler 100 yılda bir büyük deprem olduğunu söylüyor(muş). Artık böyle bir olaya çok yaklaştığımız çok açık söyleniyor, araştırmalar bunu gösteriyor.

Şimdiye kadar İstanbul' un risk haritasının ev- ev, apartman -apartman çıkartılmış olması gerekiyordu. Riskli evlerin, apartmanların belirlenip, boşaltılması burada oturanların için alternatifler yaratılması gerekiyordu. Kimse böyle bir şey için kaynak yok demesin. Beni konuşturmasınlar.

Bildiğim kadarıyla böyle bir çalışma yapılmadı.

Peki böyle bir felaket başımıza geldiğinde - allah göstermesin binlerce zayiat verdiğimizde- bu kader mi olacak?

Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Arkadaşlar Çin'ce bilen birileri varsa veya bulunabilirse
    - Çince bir metin hazırlayıp mail ile gönderebiliriz,(Devlete ya da Çin resmi TV'sine olabilir)
    - Forumumuzun açılışında Çince, Türkçe, İngilizce, taziye ve üzüntülerimizi bildirebiliriz.(tabii ki yönetici dostlarımızın da müsadesiyle.)

Arkadaşlar başka fikri olanlar da lütfen yardımcı olsun zira zor gün dostları- dostlukları unutulmaz.
    Büyük kulüp, Büyük camia olmak bunu gerektiri bence...

Trabzonspor bir çember gibi, her noktasında başlayan ama asla bitmeyen - Dik oyna

Kazım Uzunboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı GrandOFLee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    - Çince bir metin hazırlayıp mail ile gönderebiliriz,(Devlete ya da Çin resmi TV'sine olabilir)
    - Forumumuzun açılışında Çince, Türkçe, İngilizce, taziye ve üzüntülerimizi bildirebiliriz.(tabii ki yönetici dostlarımızın da müsadesiyle.)

Arkadaşlar başka fikri olanlar da lütfen yardımcı olsun zira zor gün dostları- dostlukları unutulmaz.
    Çok güzel fikir
    Çince bir metin hazırlayıp sitenin girişinde yayınlanabilir..
    Yaşamak Direnmektir!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

cin devleti 1.5 milyara yakin insani kontrol etmekte sorunlar yasiyor. kocaman ulke ve ulkede onlarca farkli kultur yasaniyor dil konusuluyor. bu isin sonu nereye varacak belirsiz. abd cini parcalamaya dogru gidecek o zaman cin baskiyi artiracak o zaman olan yine masum insanlara olacak.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Emirhan Makul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ülke yardımları kabul etmiyormuş
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatıdır.

Nereden
    Almanya

Türkce metni yazarsaniz kiz arkadasima tercüme ettirebilirim.

Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Metni yazarız, basit birşey olmasında fayda var
    "acınızı paylaşıyoruz, kalbimiz sizinle"
    tarzında basit ama anlamlı birşey olması iyi olur kanaatindeyim ama öncelikle yönetimin görüşü önemli tabii.

yazılacak metin de ortak bir kararla belirlenebilir.
    akıl akıldan üstündür sonuçta, ben çok güzel fikirler çıkacağına eminim

Nereden
    Almanya

Metni yazarız, basit birşey olmasında fayda var
    "acınızı paylaşıyoruz, kalbimiz sizinle"
    tarzında basit ama anlamlı birşey olması iyi olur kanaatindeyim ama öncelikle yönetimin görüşü önemli tabii.

yazılacak metin de ortak bir kararla belirlenebilir.
    akıl akıldan üstündür sonuçta, ben çok güzel fikirler çıkacağına eminim
    讓我們來分擔你們的憂傷,我們的心與你們同在

Okuyabilmek icin dogu asya dil paketi yüklenmis olmasi gerekiyor. Yüklenmemisse kare kare seklinde veya soru isareti olarak görünür yukaridaki yazi. Xp'nin bir cok sürümünde yüklenmemis olarak geliyor. Yine de siteye koyulacaksa banner seklinde koyulmasi daha mantikli olur. Böylece bu tür problemler ortadan kalkar. Baska fikirleri olanlar da belirtebilir. Ben bir de resim seklinde koyayim. Ne yazdigi görünsün, her ne kadar anlamasak da.

Nereden
    İstanbul

Çinliler bunu nasıl yazıyor ya

Özkan Sümer

Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Arrow

Alıntı seyyah61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    讓我們來分擔你們的憂傷,我們的心與你們同在

Okuyabilmek icin dogu asya dil paketi yüklenmis olmasi gerekiyor. Yüklenmemisse kare kare seklinde veya soru isareti olarak görünür yukaridaki yazi. Xp'nin bir cok sürümünde yüklenmemis olarak geliyor. Yine de siteye koyulacaksa banner seklinde koyulmasi daha mantikli olur. Böylece bu tür problemler ortadan kalkar. Baska fikirleri olanlar da belirtebilir. Ben bir de resim seklinde koyayim. Ne yazdigi görünsün, her ne kadar anlamasak da.

Bundan sonrası yönetici arkadaşlara düşüyor, emeğin için çok teşekkürler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)