Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 173 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Önümüzdeki Sezon Trabzonsporumuzun Hedefleri Ne Olmalý?

TSKara61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    33

Standart Önümüzdeki Sezon Trabzonsporumuzun Hedefleri Ne Olmalý?

Arkadaslar, ortada dolasan transfer haberlerine bakarsak az cok olumlu bir donemec icinde oldugumuzu gorebiliriz. Calismalar hizli ve dikkatli bir sekilde ilerliyor. Malum, yonetimimiz ve Ersun hocamiz sirf transferde degil ama her konuda takimi iyi yonetiyorlar. Yani yillardan sonra ilk defa takimimiz sahipsiz degil. Bu calismalar iyi super ama bunlarin hepsini harcayabilecek bir tehlike var. En buyuk tehlikemiz onumuzdeki sezon icin yanlis hedef belirlememiz.

Bence yapabilecegimiz en buyuk hata, hem teknik heyet ve futbolcular olsun hem taraftar olsun, onumuzdeki sezon sampiyonluk beklemek. Trabzonspor cok buyuk bir revizyon geciriyor. Yeniden bir takim kurmak o kadar kolay birsey degil. Sabirli olup, 2-3 olmadi 4 yillik bir calisma icinde istikrarli bir sekilde her yil ustune katarak kendimizi gelistirmemiz lazim. Esasinda hep boyle olmasi gerekir, ama ben sampiyonluk acisindan konusuyorum. Sampiyonluk ancak 2-3 yil boyle bir calismadan sonra gelir. Ben onumuzdeki sezon sampiyon olabilme ihtimalimizi gayet dusuk. Su an Istanbul takimlariylan aramizda buyuk bir fark var. Basta Galatasaray ve Fenerbahce olmak uzere. Kayseri bile su an sampiyonluk icin daha buyuk bir aday. Galatasary ve Fenerbahce'nin bizden olan ustunlugunu tartismayacagim, cunku benim icin bu ustunluk apacik ortada. Hep futbolcu kalitesi olsun, hem kadro derinligi olsun, hem avrupa tecrubesi olsun, hem kulubun genel anlamda profesyonelligi olsun. Ama Kayserispor mevzusuna aciklik getirmek isterim. Kayseri artik 3 yildir istikrarli bir sekilde ligde basari gosteriyor. Nihayet bu basarinin karsiliginida FTK'nida kazanarak gorduler. Ilk basta sadece Mehmet Topuz ve Gokhan Unal'dan dolayi dedik. Bunlar giderse cokerler dedik. Ama Kayseri hem bu futbolculari kadrolarinda barindirmayi basardi, hemde son 2 yildir bu futbolcularin yanina birsuru yetenekli futbolcuda getirdi. Onumuzdeki sezon Aghahowa ve Olembe gibi tecrubeli ve basarili topculari kadrolarina kazandirdilar. Yeni stadlarida hazir.

Demek istedigim, Trabzonspor'un kapasitesi hic bir sekilde bu takimlardan geride olmasa bile, 2004-05 yilindaki ulastigimiz zirve'nin ustune hic birsey katamadik ve takimda degisik sebeplerden dolayi tamamen bir cokuntu yasandi. Bundan sonra hic bir sekilde toparlanmadik ve resmen bu gune kadar cok ciddi bir sekilde vakit ve prestij kaybi yasdik. Bu kaybettigimiz sure icinde Kayseri, Galatasaray, ve Fener de ayip olmasin diye bizimi bekledi? Hayir, firsatlarini degerlendirip bize fark attilar. Hatta uzerimizde dolasan akbabalari hepimiz gorduk (bkz: Lig TV, Digiturk, TFF, Kendini yeni 4. buyuk olarak goren takimlar). Bunlar maalesef 1 sezon icinde olmadi. Bu yuzden 1 sene icinde duzeltilmesini de beklemek gercekci olmaz. Takimizin hemen sampiyonlugu zorlamasini beklemek aynen 2004-05 sezonunda oldugu gibi karsiligini alinmadigi zaman bu verilen emeklerin heba olma tehlikesini goze almaktir. Ve bu beklenti takimin uzerinde bos yere stres ve gerginlik yaratacaktir, ve hem bizim, hem teknik heyetin, hemde futbolcularin yipranmasina neden olacaktir. Evet, Trabzonspor'un her zaman hedefleri olmalidir, ama bu hedefler gercekci olmalidir. Bence onumuzdeki sezon icin en gercekci hedef ilk 5'in icine girip Uefa'da yer almaktir. Nedenmi? Simdi bu yeni futbolcular gelecek. Sonra uyum saglayacaklar. Bazilari basarili olmayacak. Sonra bunlarin eksikleri telafi edilecek. Sonra takviye yapilacakta, ondan sonra takim basarili olacak. Oyle sampiyon olmak kolay bisey degil. Bence en iyisi gercekci ve basarabilecegimiz hedefler koyup rahat ve zevkli bir sezon gecirmek. Birde bu sezon da Fener'i Avni Aker'e gomdunmu oooooohh kimse keyfimizi bozamaz!

Siz ne dusunuyorsunuz? Sizce Trabzonspor'un onumuzdeki sezon icin hedefleri ne olmali?
    Konu TSKara61 tarafýndan (09.05.2008 Saat 13:58 ) deðiþtirilmiþtir.

zafer6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

þampiyonluk
    türkiye kupasý
    Ne Olmuþ Þampiyon Olamadýysak,,,
    Hayallerimizi Satmadýk'ya,,,

Samet Berber - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balýkesir
    Yaþ
    33

eski itibarýný kazanmak için çaba sarfetmek...

Kazým Uzunboy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

kesinlikle eski itibarý geri kazanmalýyýz þampiyon olamasakta son haftaya kadar zorlamalýyýz
    Yaþamak Direnmektir!

mhayri - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    53

þampiyonlar ligi ve kupa

ferhaTS87 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    37

býze yakýsan futbol ve sahada her seylerýný veren futbolcu býde en onemlýsý her sartta sezonu ersunla tamamlamak

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Avrupa kupalarý ve Türkiye'nin konuþtuðu bir Trabzonspor istiyorum. Þampiyonluðun meyvelerini yiyelim elbet þampiyonlukta gelecektir. Seneye yeni bir kadro oluþacak ve ilk sezon þampiyonluk beklemiyorum. Ama Trabzonspor her þartta en iyisi için mücadele edecektir.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Mert67 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere
    Yaþ
    33

Kaybettiðimiz prestiji geri almak ve en az bir kupayý almak.
    ''...En neþeli, en hüzünlü, en duyarlý, en vurdumduymaz, en hýzlý, en aðýr, en çabuk, en acelesiz yanýmýzdýr Trabzonspor. Bu sene olmadý bir dahaki sene kesin þampiyonuz. Ben göremem ama...''
    Kazým Koyuncu

ilteriþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Kadroda büyük bir revizyon olacak.Bu büyük yeni yapýlanmayý göz önüne getirip þapkayýda önümüze koyup düþünürsek;ilk yýl ilk üçe oynayan,Türkiye kupasýný alan,Avrupa kupalarýna gitmeye hak kazanan bir takým hedeflemesi uygun olur.GS gibi yeniden yapýlanmanýn ilk senesi þampiyonluk gelirse yemede yanýnda yat.Ben dört sene içinde þampiyonluk bekliyorum.

TolgaTopçu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    32

güzel futbol ve en az bir kupa

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Türkiyenin çok konuþtuðu,ondan sonraki senede avrupanýn konuþacaðý bir Trabzonspor...

EÐÝTÝM ÞART!!!

Cengiz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

iLk 3 bence
    7
    Cngz_61

kofol - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

güzel futbol

Mustafa OK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

þampiyonlar ligi ve türkiye kupasý...
    Þenol Güneþ: “...Ama unutulmasýn ki, adalet zengin bir hazinedir, günü gelince herkese lazým olur”

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

kesinlikele þampiyonluk yarýþiý içinde olmamýz gerek....türkiye kupasýný da almalýyýz..

Osman Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Trabzonspor'un hedefi her zaman en üst seviye olan þampiyonluk olmuþtur.Gelen yönetimler, teknik direktörler hep þampiyonluk sözü vermiþtir.Ancak bunlarýn hiçbirisi ne yazýk ki gerçekleþmedi.Þimdi artýk gerçekleþtirilebilecek hedefler ortaya konmalýdýr.Bizi þampiyonluk dýþýnda hiçbirþey tatmin etmez zihniyetinden çýkmamýz gerekir.Önümüzdeki sezon en azýndan þampiyonlar ligi vizesini almamýz gerekir.Ayrýca Türkiye kupasýnýn da hedeflerden biri olmasý gerektiði düþüncesindeyim.Þampiyonluk mu? Öyle birþey olursa zaten o gün neler yapabileceðimizi düþünemiyorum bile.
    Colmandante

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Þampiyonluk olmamalý...
    Anlaþýlan takýmýmýz yenilenecek ve uyum falan....
    2009-2010 için þampiyonluðun en büyük adayý olacak bir kadronun temelini ve güzel futbol bekliyorum...
    Bana seneye 3.lük yeter...

Selman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Hüseyin takýmda kalýrsa hedef filan koymayýn, ilk 11'de oynamaya devam edecektir ve bu seneden pek bir farkýmýz olmayacaktýr.

bencede kesinlikle kaybedilen prestij tekrar saðlanmalý .rakiplerin Avni Akere gelirken ayaklarý titremeli.hiç bir takým biz 3 puan almaya geldik diyememeli. önümüzdeki sezon þampiyon olamassak bile zorlayan bir takým olmamýz türkiye kupasýný almamýz ve öbür sezonda kesinlikle þampiyon olmamýz gerekiyor...
    ''ÞAMPÝYONLUK YAKIÞACAK ÞEHRÝME''

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Ýlk hedef, 2003/2004 ve 2004/2005 sezonlarýnda þampiyonluða oynayan ve göze hoþ gelen bir futbol oynayan Trabzonspor takýmýný oluþturmak olmalýdýr.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    bkandil - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Öncelikli olarak önemli olan transfer listesinde bulunan futbolculardan hangilerinin kadroya katýlabileceðidir. Ersun Yanal'ýn isteðine uygun futbolcular alýnabilirse önümüzdeki yýl en azýndan zevkli futbol izleyeceðimizi düþünüyorum. (Bu yýl öne geçtiðimiz maçlarda bile maç sonuna kadar çektiklerimizi düþünüyorum da, tüylerim diken diken oluyor)

Önümüzdeki yýl artýk büyük takým olduðumuzun deðil, oynadýðýmýz güzel futbolun konuþulmaya baþlanacaðýný düþünmekle birlikte bunun sonucunda sezon sonunda genel sýralamadaki ilk üç takýmdan biri olacaðýmýzý umuyorum.

Ýlk yýl için takýmýn oynayacaðý futbolun güzelliðinin çok büyük önemi bulunmaktadýr. Hem takýma kötü oyunundan dolayý küsen ve kýyasýya mücadele dolu, estetik futbolu seven taraftarlarýmýzýn tribün desteði artacak, hem de þer güçlerin "insanlar diðer takýmlarýn maçlarýný izlemek istiyor, o yüzden diðer maçlarý yayýnlayacaðýz" gibi saçma sebepleri olamayacak. (Muhakkak o pislikler baþka bahaneler uyduracaklardýr)
    Sonraki yýl için ise katýlacaðýmýz Avrupa kupalarýnda tüm Türkiye'yi ayaða kaldýracak güzellikte futbol oynayan bir takým göreceðimize inanýyorum.
    Ondan sonrasý da çorap söküðü gibi gelecektir, geriye kalan tek kaygým þu an için yeni yönetim içerisinde ileriki zamanlarda takýmda baþkanlýk yapabilecek bir ismin olmamasýdýr. Mevcut yönetimin bu konuya el atmasý ve kulübe bir baþkan adayý yetiþtirmesi gerektiðini düþünüyorum.
    Konu bkandil tarafýndan (09.05.2008 Saat 14:53 ) deðiþtirilmiþtir.

baho_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

her alanda basarý ýstýyoruz trabazonsporumuzdan
    yýkarýz tüm saLtanatLarý bi isyana bakar !!!...::: beþikdüzü tayfa :::...

Nereden
    Ýstanbul

Bence bu soruya transferlere bakýp cevap vermek gerek ...Yoksa demeç anlamýnda biz her sene þampiyonluga oynuyoruz .)))Eger transferler iyi çýkarsa en büyük baþarý Fortis kupasý ve þampiyonlar Ligi olur ...

Nereden
    Trabzon

þampiyonluk güzel olur ama ben böyle bir beklenti içinde deðilim, ne de olsa yepyeni bir takým oluþacak. tek istediðim gelecek sene adýna yakýþýr bir Trabzonspordur.

afsbahar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Hýrslý futbol, bol gol atmak, az gol yemek, Þampiyonlar ligine katýlmaya hak kazanmak, Þampiyon olmak.
    TRABZONSPOR'lu doðduk, öyle öleceðiz...
    Ahmet FýraTSerdar BAHAR

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)