Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Askerlik Anýlarýmýz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehdi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Askerlik Anýlarýmýz

Yapan arkadaþlarým,abilerim iyi bilir.

Kimi anlatmaya bayýlýr,kimi dinlemeye.Tadý baþka olur askerlik anýlarýmýzýn.

Keyifli bir baþlýk olacaðýný düþünüyorum.

Hadi kolay gelsin.
    T R A B Z O N S P O R

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Ben mi baþlayayým?

Gece santralcisiyim.Aþçýmýz Urfalý bir arkadaþ.Koðuþ yatalý 1-2 saat olmamýþ.Aklýma vurmuþ çay.
    (Normalde her sabah koðuþ kalkmadan 1 saat öncede aþçýyý kaldýrýyorum)
    Gittim uyuyan Urfalýnýn kolundaki saati 5'e ayarladým.''Kalk olum saat 5 olmuþ,çayý koy üstüne'' dedim.Bir kazan çayý demlettim.
    Ertesi gün bölük komutanýndan zýlgýtýda yedim
    Konu Mehdi tarafýndan (29.04.2008 Saat 18:09 ) deðiþtirilmiþtir.
    T R A B Z O N S P O R

Çaðatay_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Abi bence bir siftah yap ilgi ile bekliyorum

Demiþtim ama yazdýðýný gördüm Süpermiþ ama cesaret ister
    "Büyüklük haksýzca kazanýlaný hak görmek deðil, haksýzlýklara raðmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

Nebiye - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    51

Allahtannnnnnn Ahmetin nicki cezalý yoksa eyvahhhhhhhhh
    Kim sustururdu.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    a f s - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Ben hiç yazmýyayým en iyisi
    28 gün yaz yaz bitmez...

KUTADGU
    Ziyaretçi

ben zevkle okumaya hazýrým..

Þimdiden tecrübe olsun...

Yapýnca yararlanýrýz, bu tecrübelerden.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Lice günlükleri(Fransa daki deðil )

Olaðan günlerden bir tanesini geçiriyorduk, gece hazýr kýta idik.Akþam yemeðini gazinoda yedikten sonra bu yemeði hazmetmek için tavlaya tutulmuþtuk ki bir astsubay arkadaþ soluk soluða yanýmýza geldi ve birþeyler söylemeye çalýþtý.Söylediklerinden odaklandýðým yanlýzca "Roketatar" ve "Kaleþnikof" kelimeleri idim.Bunlarý duyunca "Hadi bee" dedim ve üzerimde ki "Hazýr Kýta" olmanýn aðýrlýðýyla teçhizatlarýmý almak için odama koþtum.
    Tavlanýn muhabbetinden olacak biraz geç kalmýþým içtima alanýna gittiðimde askerler hazýrdý.Bölük komutaný ile beni bekliyorlardýBir yandan askerlere son hazýrlýklarý tamamlatýyor ulaþamadýðýmýz kiþilere ulaþýyor bir yandanda geliþmeleri öðreniyorduk.
    Meðer bize yaklaþýk 750m-1km uzaklýkta ki Ulaþtýrma kýþlasýna roketatar ve kaleþnikofla taciz etmiþler.Kayýp yok ancak bunu yapabilmeleri bile büyük pervasýzlýktý.
    Tabi taciz ateþi açan bölücü örgüt üyeleri hemen kaçýþa gecmiþti.Onlarýn arkasýndan koþturacakta hazýr kýt'a "Yarasa" timi idi.Zaten her zaman "Yarasa her daim yardýrýr" tümcesiyle hazýr olduðumuz bu olaya çokta garip bakmadýk.Havan ve telsiz sesleriyle ortalýk þenlenmiþti, ne olacaðýný bekliyorduk.Muhtemelen geceyi arazide, bölücülerin peþinde geçirecektik.Bir ihtimal bizi araçla biryere kadar atarlar düþüncesi vardý kafamda ama bölük komutanýna telsizden gelen bir haber ile o düþüncemde kafama yýkýldý, yardýracaktýk.Biz araziye çýktýðýmýzda saat 19:30 sularýydý.
    Nerede, ne þekilde konaklayacaðýmýz belli deðildi.Temas saðlamak için çýkmýþtýk.Geniþ bir U çizerek bölgeye intikal ettik.Sonrasýnda daha güneye indik.Biraz daha güneye inse idik coðrafi koþullardan dolayý güvenliðimizde büyük risk altýnda olur.O gece orada konakladýk.Uykusuz bir gece idi.Sürekli askerlerin yanýna gidiyor onlarýnda uyanýk olmasýný saðlýyordum.Vel hasýl kelam herhangi bir vukuat olmadan o geceyi atlattýk.Öðle saatlerinde arama tarama faaliyeti yaparak kýþlamýza döndük.
    Daha önce büyük operasyonlara katýlmýþtýk ancak burada tek tim ile çok riskli bir görev üstlenmiþtik.Benim için unutulmaz bir tecrübe oldu.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Acemi birlikleri çok matraktýr... Herkes senin gibidir, yani acemi ama o biçimde makaralar vardýr.Sen daha yemin etmediðinden asker bile deðilsindir, yanlýþ bir þey yapsan bile hesabýný onbaþý-çavuþlardan sorarlar...

Acemi birliðinde nöbet yoktur, sadece eðitim ve gece dersleri yapar acemiler.Birde akþamlarý koðuþ nöbetleri vardýr.Bizim koðuþta 40 kiþi vardý ve bende koðuþun 39.sýrasýndaki adamdým.Normalde ben hesaplamýþtým her gece 5 kiþi koðuþ nöbeti tutuyordu.Geceleri koðuþ nöbeti 10-12,12-02,02-04,04-06,06-08 saatleri arasýnda tutuluyordu, koðuþ sýrasýna göre herkes deðiþmeli nöbet tutuyordu...

O gecede benim 02-04 koðuþ nöbetim olduðunu hesapladým... Tabi tam saatinde koðuþun 38.sýrasýndaki 12-02 nöbetçisi beni uyandýrdý: ''kalk nöbet sýrasý sende'' dedi... Tamam dedim, kalktým 5 dakikada giyindim.Sonra bir dolaþtým geldim, baktým saat 02.10 geçiyor hemen benden sonraki koðuþun 40.sýrasýndaki nöbetçiyi kaldýrdým ''kalk nöbet sýrasý sende, bak saat 10 dakikada geçti uyan artýk'' felan dedim.Uþak aptallaþtý!! ''yahu benim nöbetim 2 saat sonra deðil mi'' dedi?... ''ben bilmem! aha bak saat 10 dakikada geçti bile'' dedim.O kalktý ben yattým...

Sabah kalk borusundan sonra herkes akþamki nöbet sýrasýnýn nasýl koðuþun 4. adamýna kadar geldiðini merak ediyordu Bende merak etmiþtim, çünkü hesaplarýma göre listenin 2.adamýnda sabah olmasý lazýmken; koðuþtaki listenin 4. adamýna kadar nöbet gidivermiþ Meðerse; benden sonraki nöbetçide benim takdiði uygulamýþ
    Konu Badaloðlu tarafýndan (29.04.2008 Saat 19:13 ) deðiþtirilmiþtir.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERÝR!...

Ýskender66 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    48

Askerlik anýlarý bir baþka güzel oluyor. Bende hikaye çok. Anlatmaya kalksam günlerce sürebilir
    Özellikle usta birliðimi Diyarbakýrýn Kulp ilçesindeki daðlýk bir bölgede komando olarak yaptýðým için macera, heyacan, adrenalin, çatýþma, operasyon v.s. ne ararsan var. Tugayýmýz Licedeydi ama taburumuz Kulptaydý.
    Hiç unutamadýðým anýma gelince...
    Sene 1996. Usta birliðinde henüz 3 aylýk askerim. 45 günlük bir operasyona çýktýk. Lice-Hani-Kulp üçgeninde.
    Operasyon 20 yada 25. gününde. meþhuuuur TS-FB maçý var. Birlikteki FBli arkadaþlarla maçtan önce iddiaya girdik karton karton malborasýna. Hepsini kaybettik orasý ayrý bir mevzu
    Daðýn baþýnda çadýrdayýz. Karlarýn üstüne çadýr kurduk. Maçý radyodan dinliyoruz. Ayný zamanda gözetleme yapýyoruz teröristler birliðimizi basmasýn diye.
    Neyse.. 1-0 öne geçtik. Ben sevinçten havalara zýplýyorum, baðýrýyorum. Komutan yanýma geldi. Bana "Oðlum gece vakti ne baðýrýp duruyosun. Teröristlere yerimizi belli edecen" dedi ve gitti. Ben FBli arkadaþlarýn gözetleme yaptýðý çadrýlarý tek tek geziyorum. Öndeyiz þampiyonuz diye onlarý kýzdýrýyorum. Sonra yerime gittim. Önce 1-1 oldu. Sonra 2-1. Ondan sonra dünyalar baþýma yýkýldý. O an yaþamak istemedim. Elimde silahla daðýn eteklerinden teröristlerin mevzilendiði ve tahminen pusu kurduðu yere gidip çatýþmak ve þehit olmak istedim. Komutan ve arkadaþlarým beni teskin etmeye çalýþtýlar. Komutan en sonuda bana diyor ki: "Eðer aþaðýya benden emir almadan inmeye kalkarsan seni öldürürüm. O zaman þehit olmazsýn ve pisipisine gitmiþ olursun"
    Zor bela sakinleþtim.
    Ýþte böyle arkadaþlar. Askerde yaþadýðým ve ömrüm boyunca hiç unutmayacaðým bu olayý özetleyip sizlerle paylaþmak istedim..

Erkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

Iskender abi, kitap icin yolla bence

Okumasi cok zevkli bir baslik oldu benim icin bu... vazgecilmezlerim arasina gireceginden eminim ,..
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    48

Alýntý karakuzu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Iskender abi, kitap icin yolla bence

Okumasi cok zevkli bir baslik oldu benim icin bu... vazgecilmezlerim arasina gireceginden eminim ,..
    Beðendiðine sevindim Kitap yazmak zor iþ.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý isko Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Beðendiðine sevindim Kitap yazmak zor iþ.
    BMN'nin kitabýna yolla abi bence.

Dursun Kaplan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Askere gitmeyi çok isterdim.. Ne oLursa oLsun Vatan borcudur.. Ama iþte..
    ~ Yüzümüzün yüreðimizle beraber gülümsediði an’ dýr mutluluk. ~

Trabzonspor Kongre Üyesi

Fatih - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    39

nerden baþlasam anlatmaya bilmem ki ...

neyse en iyisi önce yapayým sonra anlatýrým
    Bordomavi.net

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    48

BMN kitap diye bölüm göremedim. Tam olarak nerede?

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý isko Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    BMN kitap diye bölüm göremedim. Tam olarak nerede?
    http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8722

Erkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

Mehmet hizmet/yardim da sinir tanimiyorsun....
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

Tören mangasýndayým. askerlik kýsalmýþ askerlerin çoðu gitmiþ. millet az adam olmasýndan dolayý nöbet manyaðý olmuþ. her sabah tören mangasý olarak bölge komutanýnýn makamýna geliþinde karþýlýyoruz. tören mangasý 9 kiþi. 2-3 de yedek var durduðumuz yerin karþýsýndaki kapalý bþr yerde beklerler olumsuz bir duruma karþý. tabi kýsalma tören magasýnýda vurmuþ kala kala 9 kiþi kalmýþýz. yedek yok. manganýn bir baþýnda manga çavuþu bþr maþýnda on baþý var. ben 5 sýradayým. komutan tam beni hizalayor Saol asker derken. 7. sýradaki arkadaþ komutanýn gelmesine dakikalar kala manga çavuþuna seslenmeye baþladý.

-Erkaaaan(çavuþun adý) ben gidiyom.
    -nereye len dur.
    -valla ben kötü oldum duramýyorum.
    -dur len az kaldý dayan.
    (bu arada kimse kýmýldayamýyo etraf yýldýz kaynýyo)
    -çavuþ adam harbi gidiyor.
    (çocuk bu arada düþtü düþecek)

-dur bekle etme demeye kalmadý.
    arkadaþ tutamadan yüz üstü kapaklandý.

bizi aldý bir panik komutan eli kulagýnda gelecek. çocugu tuttuk karga tulumba, yedeklerin beklediði yere goturduk otutturdu.hemen yerimize donduk.
    kaldýkmý 8 kiþi. ne yapcaz ne etcez demeye kalmadý. komutan geldi. dikkat çekildi. komutan 1-2-3-4-5 saydý tam karþýmda durdu selam verdi. ama bir terslik var saðda 4 olasý lazým kalmýþ 3 demek ki fazla geldi dön geri yok ordada 4 kalmýþ.

nerde bu asker bayýldý komutaným yedek yokmu yok.

selam vermeden girdi makamýna emir verdi tez zamanda tamamlayýn mangayý.

sonra eli silah tutan herkesi denemeye aldýk önceden boyuna posuna bakýlan mangaya kimi bulduysak aldýk.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    48

Alýntý Mehmet Fýrat Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Teþekkürler Mehmet Fýrat ve Karakuzu
    Yazýyý düzenleyip bende gönderiyim bari

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Alýntý a f s Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben hiç yazmýyayým en iyisi
    28 gün yaz yaz bitmez...

Alýntý mehdi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben mi baþlayayým?

.....Aþçýmýz Urfalý bir arkadaþ......
    hangisinden baþlasam ki

uzaklardaaa bir köy karakolundaydý usta birliðim.
    bizimde aþçýmýz Urfa lý idi. herkes elinden gelen iþlere göre görevlendirildiði için Urfalý arkadaþ ahçý olmuþtu.
    sivil hayatta mesleði pazarda sebze meyve satýcýlýðý idi. mutfaða girebilecek en yakýn meslek onun olduðu görüldü ve Aþçý yapýlmýþtý

Ben bu sýrada Karakol Çavuþuyum. karakola erzak gelmiþti . gelen erzak içinde paketlenmiþ dondurulmuþ Hamsi vardý. 6 aydýr Trabzonla alakalý en ufak birþeyi görememiþ biri olarak Hamsiyi görünce neredeyse açýp onlara sarýlacaðým gelmiþti
    yarýnsý gün öðle yemeðinde menüde Hamsi vardý. karakoldaki benle beraber 3 Trabzonlu olarak bu duruma seviniyorduk hamsi yiyecektik. diðer bi kaç karadenizli arkadaþta ayný. geri kalan arkadaþlar içinde deðiþiklik olacaktý. herkes öðle yemeðini bekliyordu.
    Nöbetçi Çavuþ olduðum için karakolda her tarafý gezip eksik gedik varmý diye kontrol ettikten sonra sýra mutfaða bakmaya gelmiþti. dedim Hamsilere bidaha gidip bi bakayým.
    Mutfaða bi girdim ki o ne. Urfalý Hamsilere iþkence yapýyor. Bizim Urfalý hayatýnda sanýrým ilk defa hamsi görmüþ olacak ki, paketteki hamsileri, içini zeytin yaðý doldurmuþ olduðu o koca tencereye paket paket boþaltýyordu. diðer elindede koca kepçesi ile Hazýr çorba yapar gibi Hamsileri zeytinyaðý içinde karýþtýrýyordu. gülermisin aðlarmýsýn bi vaziyete gelmiþtim. Hamsileri mundar etmiþti.
    La oðlum naptýn habu hamsilere dedim.
    Çavýþým hamsi yapirim demez mi
    birbirine karýþmýþ hamsileri tabildotlara koyduðunda herkes urfalýya þiir okuyodu.
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

kelkitli29 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Allah izin verirse 1 Temmuzda Alp Daglarinda basliyorum askerlige. 9 ay sürecek.
    Dagci Birligindeyim. Anim falan olursa yazarim seneye belki.

Mustafa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doðu

Gece gece yeni gördüm baþlýgý yakýnda geliyorum þimdi çok uykum var

Askerden kaçýp metal konserine nasýl gittim yakýnda sizlerle
    Tribünde Küfüre HAYIRRRR!!!!!!!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Daðýtým iznine geldim.Haliyle herkes bana nasýldý diye soruyor.
    Caným annem dediki oðlum nasýldý acemilik?(Jandarma olduðumu bildiði için kolay olduðundan emin veya öyle sanýyor tabiki)
    Bende korkutmak için:
    ''Ýyiydi annecim pek zorluðu yok.Bir yerde zorluk yaþadým.Helikopterden helikoptere atlarken havada þarjör deðiþtirmek zor geldi bana'' cümlesini tamamlamadan annemin yüzünün beyazlama safhasýna þahit oldum.Ýki saat zor ikna etmiþtim,yok annecim ben karacýyým,jandarmayým öyle bir þey yok bizde.
    Caným annem ya.
    T R A B Z O N S P O R

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Ben 5,5 aylýk kýsa dönem askerliðimi Erzincanda doldur boþalt nöbetçi çavuþ olarak yaptým. geceleri askerlere þarjör veriyor gündüzleri de uyuyordum, tabi geceleri de uyuduðumu sadece nöbet deðiþiminde yarý uyur yarý uyanýk iþimi yaptýðýmý söylemeye gerek yok..bir gece yine þöyle bir kestireyim dedim, hava soðuk kalerifer sýcak yaslandým tabi neyse yarým saat güzel bir dalmýþým bir uyandým ki alným sýcacýk kalorifere deðmiþ ve yanmýþ , su toplamýþ ....herkes ertesi sabah ne oldu diye sormuþtu ....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Acemi birliðindeyiz.Akþam koðuþta yasak olduðunu bildiðimiz halde sigara tüttürdük,korkusu bir tarafa sýrf macera olsun.Yani birbirimize çaktýrmayýp harbi delikanlý taklidi yapsakta dumaný dýþarý vermemek için yutuyoruz resmen.

Ertesi gün geldi çattý içtima.Girdik sýraya.Bölük astsubayý geldi.Kimler sigara içiyor demezmi?Sýradaki bacaklara dikkat etse zaten titremelerden anlayacak kimlerin olduðunu ben dahil.Akþamki deliliðimizi bilmeyip normal sigara içenler hemen ayrýldý kenara.Biz tabi kýskýs gülüyoruz yandan

Evet son kez soruyorum,sigara içenler sadece bu kadarmý diye gürledi içtima alaný.Çýt yok.
    Tamam dedi.Sigara içmeyenler benimle gelsin.Takýldýk peþine ama hiçbir þeye anlam veremiyorum.

Getirdi bizi cephanelik ve teçhizat deposunun önüne.Futbol sahasý büyüklüðünde bir alan.Bu çimleri akþama kadar yolacaksýnýz dedi.

Meðer cephanelik önünde sigara içmek tehlikeli olduðunu için sigara içenleri ayýrmýþ.Güya kurnazlýk edip akþama kadar ot yolduðuma mý yanayým,yaptýðýmýz çýlgýnlýðýn macera adýna hiç bir iþe yaramadýðýnamý,o gün akþama kadar hiç sigara içememe mi?

Konu Mehdi tarafýndan (01.05.2008 Saat 09:07 ) deðiþtirilmiþtir.
    T R A B Z O N S P O R

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)