Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 100 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Askerlik Anlarmz

Trabzonspor Kongre yesi
    Gkebey - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

301. Ksa Dnem olarak Krklareli/Pnarhisar'da 5 ay askerlik yaptm, ey gidi gnler

Olay yeri: Eitim yazhanesi
    Olay zaman: leden nce
    Olay kahramanlar: Ben, 2 tane de uzman avu

Uz. v Y.: Yav Ahmet sen bu adam teskereye yollamyor musun?
    Uz. v. A. : 10 ksr gn kald, yerine adam da bulamadk.
    Uz. v Y. : Ka gnn kald gke?
    -14 gn komutanm
    Uz. v. Y. : Adam m ldrdn olm

(adam ldrmek teskereye ok gnn varm anlamnda kullanlyor )
    Konu Gkebey tarafndan (01.05.2008 Saat 10:15 ) deitirilmitir.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

Bir gece motorlu intikal yapyoruz(zrhl muharebe aralarmzla geziyoruz ) ahin 3 kodlu aracn komutanym, telsizden blk ii konumalar dinliyorum

ahin 5 den telsize yansyan bir konuma: yav bunun kaloriferi almyor mu donduk burda
    stemenden uyar mesaj: blk ii konumayn laaayynnnn

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

kou sorumlusu bir abimiz vard, sabah koular uyandrmak iin mzik verilirdi koulara. mzii duyan kalkard. kalkmayan arkadalar bu abi uyarrd

-lan bu yatanlar niye yatyor

elemann biri bir gn dayanamad

-abi belki uykusu vardr

Ertan 51 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.08.2006
    Nereden
    Nide
    Ya
    54

Mehdican bi askerlik laf kardn uyuyan ylanlar uyandrdn
    bende anlatacam ama az sonra
    ike yapann,ikecileri kollayann,ikeye ike diyemeyenlerin Allah bin trl belasn versin inallah.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

Blk eitim yazcsym. Hurda bir bilgisayarda eitim notlar, GEP'ler HE'ler beynim dnyor. Bir sabah bilgisayar almad. Ne yaptysam tk yok, almyor. Yapacak birey kalmaynca leden sonra ansmz tekrar denemeye karar verdik. le yemei, itima felan derken uzman avula gittik yine yazhanemize. Power tuuna basnca bilgisayar alt, uzman avu da espriyi patlatt;

Gke bu bilgisayar sizin ordan sanrm

EMine_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.02.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

ya mehdi manyak bunlar bi de hani anlatmtn bana bi tlfon olay vard sarhoun biri arodu srekli sen ne diodun
    "Meteorolojiden Uyar : KARADENZ FIRTINASI geliyor tedbirinizi aln..!
    VRA VRA KOYDUK YOLA..."

Hseyin Kurt - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

askerlii skede yaptm 305.ksa dnem olarak.
    bi gn kantinde yle bi konuma geti.
    bi tane piyade : abi dondurma var m?
    kantinci piyade: var
    bi tane piyade : souk mu?
    ngiltere'de ay yldzl bir takm var,Portsmouth! http://www.portsmouthfc.co.uk/
    Ve Bordo Mavili Gzel Amblemli ngiliz Takm http://theterras.co.uk/main.htm

https://twitter.com/HuseyinnKurt

Ali Can - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.03.2007
    Nereden
    Bursa
    Ya
    33

Alnt Mehdi Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Acemi birliindeyiz.Akam kouta yasak olduunu bildiimiz halde sigara tttrdk,korkusu bir tarafa srf macera olsun.Yani birbirimize aktrmayp harbi delikanl taklidi yapsakta duman dar vermemek iin yutuyoruz resmen.

Ertesi gn geldi att itima.Girdik sraya.Blk astsubay geldi.Kimler sigara iiyor demezmi?Sradaki bacaklara dikkat etse zaten titremelerden anlayacak kimlerin olduunu ben dahil.Akamki deliliimizi bilmeyip normal sigara ienler hemen ayrld kenara.Biz tabi ksks glyoruz yandan

Evet son kez soruyorum,sigara ienler sadece bu kadarm diye grledi itima alan.t yok.
    Tamam dedi.Sigara imeyenler benimle gelsin.Takldk peine ama hibir eye anlam veremiyorum.

Getirdi bizi cephanelik ve tehizat deposunun nne.Futbol sahas byklnde bir alan.Bu imleri akama kadar yolacaksnz dedi.

Meer cephanelik nnde sigara imek tehlikeli olduunu iin sigara ienleri ayrm.Gya kurnazlk edip akama kadar ot yolduuma m yanaym,yaptmz lgnln macera adna hi bir ie yaramadnam,o gn akama kadar hi sigara iememe mi?

Bu ok iyiymi

Ayrca konuyu hortlatm oldum.
    ~ stanbul Teknik niversitesi Metalurji ve Malzeme Mh ~
    ~Twitter ~

esra61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.05.2009
    Nereden
    Kocaeli

Bu balk epey komikmi ya iyi ki hortlatlm yeni farkettim bu bal ��

zafer6161 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.10.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    43

bu bir
    denetlemeler vard.bende silahane de grevli,bizim silahane yanlz u ekildeydi,dier yerlerdekin ok farkl,250 silahl ve cephaneli bir oda,iki grevli var,gececi ve gndzc diye.bu iki grevliden baka,kimse giremez.c.bakan gelse kap amak yok.bir tek yle giri olur.oda sabah itimasndan toplu silah allarda..nbetiler ise kapda bekler ben onlara verirdim.yani yle bir ey,,,
    neyse meseleye gelelim.gnlerden pazar sabah 12..ben silahanede radyonun sesini son ses atm.bakada kimse yok.o srada mslm alyordu.usta paras.kapya baktm.oda ne blk komutan beni yakalad.(abartmyorum imdiye kadar hayatmda bugunde dahil onun kadar sinirli asabai adam grmedim )dedim eyvah,disko grnd,iin ilgin yan nbeti olduunu bilmiyordum.bana sadece dedii u oldu..olum dinle ama sesini ks biraz...

bu iki,
    bahsettiim adamn yanna hergn titreyerek imzaya gidiyordum
    en sonunda teskere almaya gittimde bana dedii tek ey
    ''olum sen nerde grevliydin ''

bu
    denetlemeler var...250 silah ve isimleri hergn kayt ede ede 289456 43225566 gibi kark silah seri numarlarn ister istemez ezberledim..
    kap dndada liste var.250 silahl ve seri numaral..
    tabi denetleme komutan gelir.olum 98 silah kimin bende seri numarasyla ve ismini syledim 154 143 7 35 10 yakn sordu hepsini bildim...
    sonu ne mi oldu..bir aysonra blk avusu bana dediki,tmende bugn tren olacak baarl herkese odl verilecek diye..
    tren olur 3 bin asker toplanr.en baarl binbanda en baarl ere kadar isimler okunur.hepsi tek yanlz.tek askerde benim..3 bin kiinin nnde toplanr 300 tl para ve dlm alrm,art 5 gn ar

bu 4

bizde imzasz silah verilmez..st devrem vard dedi ver u mp5 i,pazar gn diye kart almadm dedim , ben atarm imzay..arkada 5 dk sonra darda uultu var...sabah 8..bak ie ocuk silah ald aznn iine dayad...o gitse bende gideceim.nedne verdin diye.ikna falan hikaye...neyse uzun hikaye akam 5 de zor ikna edildi,,,hayatmn en zor gnyd,halen daha yle

bu 5 acemi birliine ilk gittiimizde beni avu yapacaklar..avularn eitimi zor art 3 ay eitim.dierleri 45 gn..dedim ben istemiyorum,alya zrlaya komutan ikna ettim,bana dediki usta birliinde teskereye kadar hergn nbet tutarsn da akllanrsn..

usta birliinde toplam 2 saat nbet tuttum kurnaz olacan
    Ne Olmu ampiyon Olamadysak,,,
    Hayallerimizi Satmadk'ya,,,

yelik tarihi
    12.05.2009
    Nereden
    Trabzon

@Mehdi zavall adamn saatini ayarlayp gece ay itin ya helal olsun.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    15.11.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    46

307 K.D... Malkara/Tekirda....

gazinoda mzisyenim. el stnde tutuluyorum. ne nbet ne mntka. silah bile yok zimmetimde. 3 gnde bir ar... cep telefonu belimde. kou 34 kiilik.. st ranzada duvar tarafda yatyorum. tekli sra...

karavana azma srmedim. gazinoda pastahane, frn, ne ararsan var. bir gn peynirli pide, bir gn ocak banda kanat, pastahane de tatl... askerlik deil, tatile bir otele gitmiim gibi... 15 gnde bir blk aylar var. komutan eleri doluuyor gaziyona. restaurant ta tek erkek ben. 100 tane bayan... ben alyorum onlar oynuyor. dier gnler akam 20.00-22.00 aras ocak banda yemek mzii yapyorum. taklyorum kafama gre. komutanlar da yemeklerini yerken alk tutuyorlar.

155 gn kaldm askeriye de... bitmediya la.......

SiNo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Askerde bos zamanlarda giydiim bordomavi.net tirt um calindiginda tm kademeyi sorguya aldm

MetehanS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.08.2011
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    36

Balkesir Bakm Okulu

Hi unutmam, denetleme olacak, KOR gelecek.

Biz de celb boluuna denk geldik blke, normalde eitim avuu idim, ayak ileri yapmazdm. Ama blkte acemi olmaynca mecbur iler bize kalmt. Her neyse, blk astsubay ile birlikte aldk trpanlar, ayn bizim yaylalardaki gibi baladk eitim alannda trpan yapmaya.

Tam o srada denetimden nce son kontroller iin TU arabas ile etrafta geziyor. Derken ara bizim tarafa dnd ve bize doru gelmeye balad. Bizim astsubay (kdemli baavu) birden heyecan yapt Ben de ona baktm ne yapalm gibisinden. Adam demez mi "Tam siper!" diye

Hep birlikte uzun ayrlarn arasna yattk tam siper yaptk

Glmekten karnmza arlar giriyor, TU aracyla nmzden geiyor, bizim astsubay da grnmemek iin tam siper yapyor

Yad etmi iken, bir gideyim msait zamannda bre.
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

yelik tarihi
    02.08.2011
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    36

Bir de asl olay anlataym sizlere, asl bombam bu:

Ben hem acemilii hem usta birliini Balkesir'de yaptm, ksa dnem ama uzun aksiyon diyebilirim.

Birliimizde iki tane cami var. Birincisi bize ok uzak, ona gidip gelene kadar le ictimas oluyor. O nedenle yakndakine gidiyoruz ama onun da imam yok. Bu nedenle Cumalar ben kldrmaya baladm.

Her neyse, bir gn yine Cuma namazndayz, millet dier camiden bizimkine akmaya balad. O gn, TU'un karlama askerleri de bizim mescide gelmiler. TU da normalin aksine cuma saatinde odasna gelmi, tabi karlama ekibini gremeyince ldrm. Uarak bizim mescide geldi, k hzyla. Ben de hutbedeyim.

Bir dald ieri, mezzin "dikkayt!" ekti, millet hutbeyi brakt komutana selam akyor Yalad ballad herkesi, "kn ulan dar" nidalaryla mescidi boaltt. Tabiki de bu benim olduka zoruma gitti. Bu durumu BMER'e ikayet ettim, ayrca ar izninde yerel gazetelere de bildirdim.

ok gemedi, sadece bir hafta sonra, bir Ramazan ay gnnde...

Mesai saatleri dnda, nbeti komutanlar yaylm TV izlerken bir helikopter sesi, herkes ayakland, telefonlar havada uuuyor, btn komutanlarlar evlerinden kalkp birlie geliyor. Havada bir korku kokusu...

Gelen kii Ankara'dan geliyor. u an KKK olan Org. Salih Zeki OLAK.
    O zaman EDOK idi. (Eitim Doktrin Komutan)

Beni ardlar, ben de odamda ay iiyorum, dedim "gelsin" (Cem Ylmaz'dan alnt bu ksm gerek deil)

Neyse, gittim komutann yanna, uzun tekmil, sonra birlikte mescide. Zaten memleketimi renince mest oldu. Salih Zeki olak da Akaabatldr. Yan kylyz.

Mescidin imar tamiri iin 30.000 TL denek kard. Sonra birlikte karlkl oturarak iftar yaptk. ok gzel bir sohbet oldu. Hemen yannda ikayet ettiim TU bana bakyor Dedim "benim askerlik bitmeyecek galiba".

Sonra yanna da ard TU. "Olum, ksa dnem adamlarsnz, ne nedir bilirsiniz, ne gerek var ikayet etmeye, benimle paylasan ben durumu dzeltirim" falan filan eker oldu eker.

Neyse daha fazla uzatmayaym. Benim askerlik full action geti, yeri geldikte yazarm

Murat' - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    Ankara

@Muhammed Huzeyfe

Bundan daha byk atraksiyon olmaz herhalde.

yelik tarihi
    02.08.2011
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    36

@Murat'

aynen, full gerilim

Doan BULAT - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.07.2006
    Nereden
    stanbul

Madem balk hortlad bende birka anm aktaraym

Galatasaray Trabzonspor ma gazinoda izliyoruz.. O gn gece nbettim de yok.. En nde deli gibi trnaklarm yiyerek ma izliyorum. 5-3 yendiimiz ma. Nbeti astsubay Galatasarayl .. Ben her gol attmzda Goooolll diye baryorum. Campell 5. golu attnda ben assubaya hareket ekiyorum bide stne "Nas koyduk diyip iki elimle assubaya ohhhh nas geirdik yavrummm adama bylee ko...lar diyip dzlerimin stne o sevinle kayarak nbeti subayn nne kadar geliyorum..

Sonras gece nbetini de Subaym bana geirsede ok sallamadm zaten. O gece sevinten srtarak olmayan nbeti tutmutum. geri o gn 10 saat nbet tutsam koymazd o da ayr

Bi unutamadm olaymda " Reo renoyu sollar m?" konusu Blkte olay olmutu.. Bi musaiit olduumda yazarm onuda .. Sevgiyle kaln
    Konu Doan BULAT tarafndan (30.09.2015 Saat 13:33 ) deitirilmitir.
    Kzlar !! evlenecekseniz Trabzonsporlu biriyle evlenin. Senelerce ekmedii kahr kalmad halde Trabzonspor'u brakmadysa sizi hi brakmaz.

BMN Ynetim Kurulu Yiit Gayretli - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.12.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Henz yok ama yakn zamanda biraz edineceim
    Forum Kurallarna aykr grdnz mesajlar ve yeleri kullanc panelinde bulunan (ikaz tuu) tklayarak raporlamanz rica ediyoruz..
    Ayaa KALK!

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    13.07.2008
    Nereden
    Rize
    Ya
    39

Bende bir anm paylaaym ama sizin gibi pek de elenceli deil anm.
    Yer ANKARA Eref Bitlis Klas naat istikam Grup komutanl.
    Olay yeri birliin silahlk n.
    Anm u ekilde gerekleti geri pekte an denilmez ya olay diyelim.
    Normalde nbet bittii zaman nbeti Onba nbet kulbelerine yeni askerleri brakr nbeti bitirenleri aldktan sonra n nizamiyeye getirilir nbeti Astsubay eliinde doldur boalt yaplr. Ama olay olacak ya ite o gn sabah 4-6 nbetini bitirdik (Belirteyim dars olduka souk ve karlyd ) nbeti onbann arkasnda tek sra n nizamiyenin yoluna doru ilerlerken st devrelerden 2 tanesi n nizamiyeye gitmeyelim silah deposunun nnde doldur boalt yaparz dalrz dediler, n nizamiyeye bu soukta kim yryecek dediler. Hem nbeti Astsubayda uyuyordur dediler. Onba tamam dedi silahln nne geldiimizde merdivenlerden aaya indik kapdan ieri girmeden kapal bir alan vard silahln nnde st atyd. Neyse n nizamiyeye gitmeyelim diyen asker o alana inince abucak arjr karp doldur boald yapt ben bitirdim deyip silahla gitti. Biz geriye kalan 4 kiiden mz yan yana karmza da bir tane mez geti. Nbeti onba silahlar yukar dedi arjr kar doldur dedi boalt dediinde bir el silah sesi kulamn dibinde. Hepimiz ok olmu ekilde dururken benim korkum daha fazlayd benim silahmdan ktn zannettim. Silahma baktm arjr kmt bir oh ektim iimden onba kim yapt dediinde yanmdaki alt devre ben dediinde daha ok rahatlamtm. Ama olay burada bitmedi tabi tam olay nasl oldu ne oldu demeden ocuun eli tetikte silahn namlusu bel seviyesinde ve karya yani on bayla karda tek duran meze bakyordu o okla eli tetie hafif dokunsa gzmzn nnde iki arkadamzdan birinin vurulmas kanlmazd. Bunu fark eden onba silahn namlusuna sarlp havaya kaldrd ve silahn arjrn karp mermiyi kard ve ocua tekme tokat saldrd. Olay bittiinde atya baktmzda kocaman bir delik ve onbann bir taraflarna srlm biber hali vard
    Benim de anm bu ekilde

Ertan Artan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.06.2009
    Nereden
    zmir
    Ya
    49

Benim anm yok.

Malum, ben TSK'dan emekli olduum iin bizde an ok, hangi birini anlataym?

Ama u bir gerek ki, adamn birine fi tarihinde hayatn anlat demiler, iki dakikada bitirmi. Askerliini anlat demiler, rivayete gre hala devam ediyormu.

Askerlik bitmez kardeim. Sen bitirsen bile o seni bitirmez...

Hele askerlik anlar anlatmaya gelince avc-av misali abartma bitmez. Yok ben nbet tutmazdm, yok ben astsubaylara selam vermezdim, vurdum tekmeyi komutann kapsna, ben hafta sonu izinlerine tankla kardm, bazukay nizamiyeden mnasip bir yerime saklayarak kardm, G3' memlekete gtrdm...

Bitmez azizim bitmez...

Hele birde otobs yolculuklar yok mu, kazara rtbeli olduunu sylersin. Eyvah ki ne eyvah...

Bitmez o yolculuk aaahhh ahh...

Uyumak istersin, drte drte anlatmaya alr sana. Tam bitti derken aklna kt bir ans gelir, bilmemne ocuu diyerek balar yine anlatmaya. Srf bu yzden molay erken kesip yerine dnersin, o gelmeden l taklidi yapmak iin.

Aahhh askerlik ahh... Zor i vesselam. Ama bir o kadar da kutsal, bir o kadar da onurlu...

Konu Ertan Artan tarafndan (07.10.2015 Saat 03:25 ) deitirilmitir.
    HAYAT BR GNDR, O DA BUGNDR

yelik tarihi
    02.08.2011
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    36

Alnt Ertan Artan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Malum, ben TSK'dan emekli olduum iin bizde an ok, hangi birini anlataym?
    Yahu abi, sana da soraym unu, ben askerlik boyunca bunu sorguladm:

rnein bizim blkte askerlii dalarda gemi bir kdemli baavuumuz vard, piyade snf. Bir ton atmaya katlm, Gne Operasyonu falan filan.

Sonra da bir tane Astek geldi, elimsiz bir adam. elimsiz ve de cretkr. Adamn askeri bilgisi ve asker kabiliyetleri baavuun postaln doldurmaz.

imdi reva mdr bu baavuun, bu asteke "komutanm" ekmesi? Valla o komutanm derken ben utanyordum ya. Kald ki aralarnda da byk bir ya fark da var.

Trabzonspor Kongre yesi
    Faik Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Ankara Mamak Mebs Okulunda 335. ksa dnem olarak yaptm askerliimi....

Acemilikten sonrada usta birliimi ayn klada yaptm.....

yam biraz byk askere gittiimden bana abi ya da day diyorlard.....

birde ay sevgimi bildiklerinden ay demliyen bana haber veriyordu.... hatta erzurumlu bir kardeim lojman nbeti tutarken 1,5 litrelik kola iesine ay doldurur 2 bardakla ( iki kiinbet tuttuumuz iin ) kar gelirdi..... tabi nbette sigara imek ay imek gibi faaliyetlerin karl 2 hafta diskodur bilenler bilir....

ama denetime gelen komutanlar bizim birliin nnden getiinden annda haberimiz olur nlemini alrdk....

bir gn gece uykumun en derin yerinde uyandrldm. faik abi kalk dediler. revirci olduumdan iimden yine birisi hastaland attk dedim. meer AMM mangas ay demlemi beni aryorlarm. bilmeyenler iin AMM mangasn anlataym. Mebs komutanlndan acil durumlara mdahale etmek iin 24 saat teyakkuz halinde olan manga seviyesinde 12 kiilik birlik bunlar... bir alarm gelinde 2 dakikada hazr olur giderler....

uykumun blndnemi yanaym yoksa ay var gitmemek olmaz deyip yatakhaneden k gn nasl karm hesabn yapartken kendimi giyinmi olarak buldum...

gideceim yer yatakhanenin 300-400 metre uzanda saat gecenin biri ..neyse Amm ye giderimki Allahn kulu yok.... bir demlik ay ise kaynayp duruyor....

patlayana kadar aym itim gelirker die bekledim ama gelmediler.....

geri bizim gibi gzel demleyeni yok ama askerdede ay eksiim olmad ok kr.....
    Konu Faik Ylmaz tarafndan (07.10.2015 Saat 09:26 ) deitirilmitir.
    Ne mutlu Trk olana deil , Ne mutlu Trk'm diyene !

"Cahilin karsnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Forum Yneticisi Aydn Dan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.08.2011
    Nereden
    stanbul
    Ya
    35

Alnt Faik Ylmaz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ankara Mamak Mebs Okulunda 335. ksa dnem olarak yaptm askerliimi....

Acemilikten sonrada usta birliimi ayn klada yaptm.....

yam biraz byk askere gittiimden bana abi ya da day diyorlard.....

birde ay sevgimi bildiklerinden ay demliyen bana haber veriyordu.... hatta erzurumlu bir kardeim lojman nbeti tutarken 1,5 litrelik kola iesine ay doldurur 2 bardakla ( iki kiinbet tuttuumuz iin ) kar gelirdi..... tabi nbette sigara imek ay imek gibi faaliyetlerin karl 2 hafta diskodur bilenler bilir....

ama denetime gelen komutanlar bizim birliin nnden getiinden annda haberimiz olur nlemini alrdk....

bir gn gece uykumun en derin yerinde uyandrldm. faik abi kalk dediler. revirci olduumdan iimden yine birisi hastaland attk dedim. meer AMM mangas ay demlemi beni aryorlarm. bilmeyenler iin AMM mangasn anlataym. Mebs komutanlndan acil durumlara mdahale etmek iin 24 saat teyakkuz halinde olan manga seviyesinde 12 kiilik birlik bunlar... bir alarm gelinde 2 dakikada hazr olur giderler....

uykumun blndnemi yanaym yoksa ay var gitmemek olmaz deyip yatakhaneden k gn nasl karm hesabn yapartken kendimi giyinmi olarak buldum...

gideceim yer yatakhanenin 300-400 metre uzanda saat gecenin biri ..neyse Amm ye giderimki Allahn kulu yok.... bir demlik ay ise kaynayp duruyor....

patlayana kadar aym itim gelirker die bekledim ama gelmediler.....

geri bizim gibi gzel demleyeni yok ama askerdede ay eksiim olmad ok kr.....
    Hangi sene gittin abi benimde acemiliim ordayd 3. Blkde sonra Mobildeskom Muhafz blne yolladlar Muhafz olduk Muhabere'den Bitli Piyadeye terfi
    -JOSE ERNESTO SOSA-

Trabzonspor Kongre yesi
    Faik Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Alnt Aydn Dan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Hangi sene gittin abi benimde acemiliim ordayd 3. Blkde sonra Mobildeskom Muhafz blne yolladlar Muhafz olduk Muhabere'den Bitli Piyadeye terfi
    2010 Austos 12....

2011 Ocak 18.....

aras yaptm askerliimi....

acemilii 5.blkte yaptm.... diskonun ve yemekhanenin yannda yani... karma blk var ksa dnemlerin genellikle askerliini yapt birlik. saymz fazla olduundan 5.blkte ksa dnem eitim birlii yaplmt

usta birliim ise lojistik destek komutanl muhafz blnde yaptm..... yazclk , revir avuu ve idari bilimum ilerde altm..... diskoda bize bal idi.....
    Ne mutlu Trk olana deil , Ne mutlu Trk'm diyene !

"Cahilin karsnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)