Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Askerlik Anlarmz

Trabzonspor Kongre yesi
    Mehdi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.07.2006
    Nereden
    Trabzon

Standart Askerlik Anlarmz

Yapan arkadalarm,abilerim iyi bilir.

Kimi anlatmaya baylr,kimi dinlemeye.Tad baka olur askerlik anlarmzn.

Keyifli bir balk olacan dnyorum.

Hadi kolay gelsin.
    T R A B Z O N S P O R

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    28.07.2006
    Nereden
    Trabzon

Ben mi balayaym?

Gece santralcisiyim.Amz Urfal bir arkada.Kou yatal 1-2 saat olmam.Aklma vurmu ay.
    (Normalde her sabah kou kalkmadan 1 saat ncede ay kaldryorum)
    Gittim uyuyan Urfalnn kolundaki saati 5'e ayarladm.''Kalk olum saat 5 olmu,ay koy stne'' dedim.Bir kazan ay demlettim.
    Ertesi gn blk komutanndan zlgtda yedim
    Konu Mehdi tarafndan (29.04.2008 Saat 18:09 ) deitirilmitir.
    T R A B Z O N S P O R

aatay_ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.05.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Abi bence bir siftah yap ilgi ile bekliyorum

Demitim ama yazdn grdm Spermi ama cesaret ister
    "Byklk hakszca kazanlan hak grmek deil, hakszlklara ramen kazanabilmektir."

zkan Smer

Nebiye - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    48

Allahtannnnnnn Ahmetin nicki cezal yoksa eyvahhhhhhhhh
    Kim sustururdu.

Trabzonspor Kongre yesi
    a f s - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.08.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

Ben hi yazmyaym en iyisi
    28 gn yaz yaz bitmez...

KUTADGU
    Ziyareti

ben zevkle okumaya hazrm..

imdiden tecrbe olsun...

Yapnca yararlanrz, bu tecrbelerden.

Trabzonspor Kongre yesi
    TURHAN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.08.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Lice gnlkleri(Fransa daki deil )

Olaan gnlerden bir tanesini geiriyorduk, gece hazr kta idik.Akam yemeini gazinoda yedikten sonra bu yemei hazmetmek iin tavlaya tutulmutuk ki bir astsubay arkada soluk solua yanmza geldi ve bireyler sylemeye alt.Sylediklerinden odaklandm yanlzca "Roketatar" ve "Kalenikof" kelimeleri idim.Bunlar duyunca "Hadi bee" dedim ve zerimde ki "Hazr Kta" olmann arlyla tehizatlarm almak iin odama kotum.
    Tavlann muhabbetinden olacak biraz ge kalmm itima alanna gittiimde askerler hazrd.Blk komutan ile beni bekliyorlardBir yandan askerlere son hazrlklar tamamlatyor ulaamadmz kiilere ulayor bir yandanda gelimeleri reniyorduk.
    Meer bize yaklak 750m-1km uzaklkta ki Ulatrma klasna roketatar ve kalenikofla taciz etmiler.Kayp yok ancak bunu yapabilmeleri bile byk pervaszlkt.
    Tabi taciz atei aan blc rgt yeleri hemen kaa gecmiti.Onlarn arkasndan koturacakta hazr kt'a "Yarasa" timi idi.Zaten her zaman "Yarasa her daim yardrr" tmcesiyle hazr olduumuz bu olaya okta garip bakmadk.Havan ve telsiz sesleriyle ortalk enlenmiti, ne olacan bekliyorduk.Muhtemelen geceyi arazide, blclerin peinde geirecektik.Bir ihtimal bizi arala biryere kadar atarlar dncesi vard kafamda ama blk komutanna telsizden gelen bir haber ile o dncemde kafama ykld, yardracaktk.Biz araziye ktmzda saat 19:30 sularyd.
    Nerede, ne ekilde konaklayacamz belli deildi.Temas salamak iin kmtk.Geni bir U izerek blgeye intikal ettik.Sonrasnda daha gneye indik.Biraz daha gneye inse idik corafi koullardan dolay gvenliimizde byk risk altnda olur.O gece orada konakladk.Uykusuz bir gece idi.Srekli askerlerin yanna gidiyor onlarnda uyank olmasn salyordum.Vel hasl kelam herhangi bir vukuat olmadan o geceyi atlattk.le saatlerinde arama tarama faaliyeti yaparak klamza dndk.
    Daha nce byk operasyonlara katlmtk ancak burada tek tim ile ok riskli bir grev stlenmitik.Benim iin unutulmaz bir tecrbe oldu.

Trabzonspor Kongre yesi
    Badalolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

Acemi birlikleri ok matraktr... Herkes senin gibidir, yani acemi ama o biimde makaralar vardr.Sen daha yemin etmediinden asker bile deilsindir, yanl bir ey yapsan bile hesabn onba-avulardan sorarlar...

Acemi birliinde nbet yoktur, sadece eitim ve gece dersleri yapar acemiler.Birde akamlar kou nbetleri vardr.Bizim kouta 40 kii vard ve bende kouun 39.srasndaki adamdm.Normalde ben hesaplamtm her gece 5 kii kou nbeti tutuyordu.Geceleri kou nbeti 10-12,12-02,02-04,04-06,06-08 saatleri arasnda tutuluyordu, kou srasna gre herkes deimeli nbet tutuyordu...

O gecede benim 02-04 kou nbetim olduunu hesapladm... Tabi tam saatinde kouun 38.srasndaki 12-02 nbetisi beni uyandrd: ''kalk nbet sras sende'' dedi... Tamam dedim, kalktm 5 dakikada giyindim.Sonra bir dolatm geldim, baktm saat 02.10 geiyor hemen benden sonraki kouun 40.srasndaki nbetiyi kaldrdm ''kalk nbet sras sende, bak saat 10 dakikada geti uyan artk'' felan dedim.Uak aptallat!! ''yahu benim nbetim 2 saat sonra deil mi'' dedi?... ''ben bilmem! aha bak saat 10 dakikada geti bile'' dedim.O kalkt ben yattm...

Sabah kalk borusundan sonra herkes akamki nbet srasnn nasl kouun 4. adamna kadar geldiini merak ediyordu Bende merak etmitim, nk hesaplarma gre listenin 2.adamnda sabah olmas lazmken; koutaki listenin 4. adamna kadar nbet gidivermi Meerse; benden sonraki nbetide benim takdii uygulam
    Konu Badalolu tarafndan (29.04.2008 Saat 19:13 ) deitirilmitir.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERR!...

skender66 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.03.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    45

Askerlik anlar bir baka gzel oluyor. Bende hikaye ok. Anlatmaya kalksam gnlerce srebilir
    zellikle usta birliimi Diyarbakrn Kulp ilesindeki dalk bir blgede komando olarak yaptm iin macera, heyacan, adrenalin, atma, operasyon v.s. ne ararsan var. Tugaymz Licedeydi ama taburumuz Kulptayd.
    Hi unutamadm anma gelince...
    Sene 1996. Usta birliinde henz 3 aylk askerim. 45 gnlk bir operasyona ktk. Lice-Hani-Kulp geninde.
    Operasyon 20 yada 25. gnnde. mehuuuur TS-FB ma var. Birlikteki FBli arkadalarla matan nce iddiaya girdik karton karton malborasna. Hepsini kaybettik oras ayr bir mevzu
    Dan banda adrdayz. Karlarn stne adr kurduk. Ma radyodan dinliyoruz. Ayn zamanda gzetleme yapyoruz terristler birliimizi basmasn diye.
    Neyse.. 1-0 ne getik. Ben sevinten havalara zplyorum, baryorum. Komutan yanma geldi. Bana "Olum gece vakti ne barp duruyosun. Terristlere yerimizi belli edecen" dedi ve gitti. Ben FBli arkadalarn gzetleme yapt adrlar tek tek geziyorum. ndeyiz ampiyonuz diye onlar kzdryorum. Sonra yerime gittim. nce 1-1 oldu. Sonra 2-1. Ondan sonra dnyalar bama ykld. O an yaamak istemedim. Elimde silahla dan eteklerinden terristlerin mevzilendii ve tahminen pusu kurduu yere gidip atmak ve ehit olmak istedim. Komutan ve arkadalarm beni teskin etmeye altlar. Komutan en sonuda bana diyor ki: "Eer aaya benden emir almadan inmeye kalkarsan seni ldrrm. O zaman ehit olmazsn ve pisipisine gitmi olursun"
    Zor bela sakinletim.
    te byle arkadalar. Askerde yaadm ve mrm boyunca hi unutmayacam bu olay zetleyip sizlerle paylamak istedim..

Erkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.10.2006
    Nereden
    Hollanda
    Ya
    29

Iskender abi, kitap icin yolla bence

Okumasi cok zevkli bir baslik oldu benim icin bu... vazgecilmezlerim arasina gireceginden eminim ,..
    Saldrn Seferoullar
    Bordo Mavi . Net

yelik tarihi
    11.03.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    45

Alnt karakuzu61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Iskender abi, kitap icin yolla bence

Okumasi cok zevkli bir baslik oldu benim icin bu... vazgecilmezlerim arasina gireceginden eminim ,..
    Beendiine sevindim Kitap yazmak zor i.

yelik tarihi
    07.11.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Alnt isko Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Beendiine sevindim Kitap yazmak zor i.
    BMN'nin kitabna yolla abi bence.

Dursun Kaplan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.12.2005
    Nereden
    Ankara

Askere gitmeyi ok isterdim.. Ne oLursa oLsun Vatan borcudur.. Ama ite..
    ~ Yzmzn yreimizle beraber glmsedii an dr mutluluk. ~

Trabzonspor Kongre yesi

Fatih - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.01.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    36

nerden balasam anlatmaya bilmem ki ...

neyse en iyisi nce yapaym sonra anlatrm
    Bordomavi.net

yelik tarihi
    11.03.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    45

BMN kitap diye blm gremedim. Tam olarak nerede?

yelik tarihi
    07.11.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Alnt isko Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    BMN kitap diye blm gremedim. Tam olarak nerede?
    http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8722

Erkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.10.2006
    Nereden
    Hollanda
    Ya
    29

Mehmet hizmet/yardim da sinir tanimiyorsun....
    Saldrn Seferoullar
    Bordo Mavi . Net

Trabzonspor Kongre yesi
    Grkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.06.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    43

Tren mangasndaym. askerlik ksalm askerlerin ou gitmi. millet az adam olmasndan dolay nbet manya olmu. her sabah tren mangas olarak blge komutannn makamna geliinde karlyoruz. tren mangas 9 kii. 2-3 de yedek var durduumuz yerin karsndaki kapal br yerde beklerler olumsuz bir duruma kar. tabi ksalma tren magasnda vurmu kala kala 9 kii kalmz. yedek yok. mangann bir banda manga avuu br manda on ba var. ben 5 sradaym. komutan tam beni hizalayor Saol asker derken. 7. sradaki arkada komutann gelmesine dakikalar kala manga avuuna seslenmeye balad.

-Erkaaaan(avuun ad) ben gidiyom.
    -nereye len dur.
    -valla ben kt oldum duramyorum.
    -dur len az kald dayan.
    (bu arada kimse kmldayamyo etraf yldz kaynyo)
    -avu adam harbi gidiyor.
    (ocuk bu arada dt decek)

-dur bekle etme demeye kalmad.
    arkada tutamadan yz st kapakland.

bizi ald bir panik komutan eli kulagnda gelecek. ocugu tuttuk karga tulumba, yedeklerin bekledii yere goturduk otutturdu.hemen yerimize donduk.
    kaldkm 8 kii. ne yapcaz ne etcez demeye kalmad. komutan geldi. dikkat ekildi. komutan 1-2-3-4-5 sayd tam karmda durdu selam verdi. ama bir terslik var sada 4 olas lazm kalm 3 demek ki fazla geldi dn geri yok ordada 4 kalm.

nerde bu asker bayld komutanm yedek yokmu yok.

selam vermeden girdi makamna emir verdi tez zamanda tamamlayn mangay.

sonra eli silah tutan herkesi denemeye aldk nceden boyuna posuna baklan mangaya kimi bulduysak aldk.

yelik tarihi
    11.03.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    45

Alnt Mehmet Frat Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Teekkrler Mehmet Frat ve Karakuzu
    Yazy dzenleyip bende gnderiyim bari

Burak - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

Alnt a f s Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ben hi yazmyaym en iyisi
    28 gn yaz yaz bitmez...

Alnt mehdi Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ben mi balayaym?

.....Amz Urfal bir arkada......
    hangisinden balasam ki

uzaklardaaa bir ky karakolundayd usta birliim.
    bizimde amz Urfa l idi. herkes elinden gelen ilere gre grevlendirildii iin Urfal arkada ah olmutu.
    sivil hayatta meslei pazarda sebze meyve satcl idi. mutfaa girebilecek en yakn meslek onun olduu grld ve A yaplmt

Ben bu srada Karakol avuuyum. karakola erzak gelmiti . gelen erzak iinde paketlenmi dondurulmu Hamsi vard. 6 aydr Trabzonla alakal en ufak bireyi grememi biri olarak Hamsiyi grnce neredeyse ap onlara sarlacam gelmiti
    yarns gn le yemeinde mende Hamsi vard. karakoldaki benle beraber 3 Trabzonlu olarak bu duruma seviniyorduk hamsi yiyecektik. dier bi ka karadenizli arkadata ayn. geri kalan arkadalar iinde deiiklik olacakt. herkes le yemeini bekliyordu.
    Nbeti avu olduum iin karakolda her taraf gezip eksik gedik varm diye kontrol ettikten sonra sra mutfaa bakmaya gelmiti. dedim Hamsilere bidaha gidip bi bakaym.
    Mutfaa bi girdim ki o ne. Urfal Hamsilere ikence yapyor. Bizim Urfal hayatnda sanrm ilk defa hamsi grm olacak ki, paketteki hamsileri, iini zeytin ya doldurmu olduu o koca tencereye paket paket boaltyordu. dier elindede koca kepesi ile Hazr orba yapar gibi Hamsileri zeytinya iinde kartryordu. glermisin alarmsn bi vaziyete gelmitim. Hamsileri mundar etmiti.
    La olum naptn habu hamsilere dedim.
    avm hamsi yapirim demez mi
    birbirine karm hamsileri tabildotlara koyduunda herkes urfalya iir okuyodu.
    2010 - 2011 ampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerek budur. ☆

kelkitli29 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    34

Allah izin verirse 1 Temmuzda Alp Daglarinda basliyorum askerlige. 9 ay srecek.
    Dagci Birligindeyim. Anim falan olursa yazarim seneye belki.

Mustafa - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.11.2004
    Nereden
    Orta Dou

Gece gece yeni grdm balg yaknda geliyorum imdi ok uykum var

Askerden kap metal konserine nasl gittim yaknda sizlerle
    Tribnde Kfre HAYIRRRR!!!!!!!!!

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    28.07.2006
    Nereden
    Trabzon

Datm iznine geldim.Haliyle herkes bana nasld diye soruyor.
    Canm annem dediki olum nasld acemilik?(Jandarma olduumu bildii iin kolay olduundan emin veya yle sanyor tabiki)
    Bende korkutmak iin:
    ''yiydi annecim pek zorluu yok.Bir yerde zorluk yaadm.Helikopterden helikoptere atlarken havada arjr deitirmek zor geldi bana'' cmlesini tamamlamadan annemin yznn beyazlama safhasna ahit oldum.ki saat zor ikna etmitim,yok annecim ben karacym,jandarmaym yle bir ey yok bizde.
    Canm annem ya.
    T R A B Z O N S P O R

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Ben 5,5 aylk ksa dnem askerliimi Erzincanda doldur boalt nbeti avu olarak yaptm. geceleri askerlere arjr veriyor gndzleri de uyuyordum, tabi geceleri de uyuduumu sadece nbet deiiminde yar uyur yar uyank iimi yaptm sylemeye gerek yok..bir gece yine yle bir kestireyim dedim, hava souk kalerifer scak yaslandm tabi neyse yarm saat gzel bir dalmm bir uyandm ki alnm scack kalorifere demi ve yanm , su toplam ....herkes ertesi sabah ne oldu diye sormutu ....

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    28.07.2006
    Nereden
    Trabzon

Acemi birliindeyiz.Akam kouta yasak olduunu bildiimiz halde sigara tttrdk,korkusu bir tarafa srf macera olsun.Yani birbirimize aktrmayp harbi delikanl taklidi yapsakta duman dar vermemek iin yutuyoruz resmen.

Ertesi gn geldi att itima.Girdik sraya.Blk astsubay geldi.Kimler sigara iiyor demezmi?Sradaki bacaklara dikkat etse zaten titremelerden anlayacak kimlerin olduunu ben dahil.Akamki deliliimizi bilmeyip normal sigara ienler hemen ayrld kenara.Biz tabi ksks glyoruz yandan

Evet son kez soruyorum,sigara ienler sadece bu kadarm diye grledi itima alan.t yok.
    Tamam dedi.Sigara imeyenler benimle gelsin.Takldk peine ama hibir eye anlam veremiyorum.

Getirdi bizi cephanelik ve tehizat deposunun nne.Futbol sahas byklnde bir alan.Bu imleri akama kadar yolacaksnz dedi.

Meer cephanelik nnde sigara imek tehlikeli olduunu iin sigara ienleri ayrm.Gya kurnazlk edip akama kadar ot yolduuma m yanaym,yaptmz lgnln macera adna hi bir ie yaramadnam,o gn akama kadar hi sigara iememe mi?

Konu Mehdi tarafndan (01.05.2008 Saat 09:07 ) deitirilmitir.
    T R A B Z O N S P O R

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)